LITIE (010)2741135 itl(MtMii Verkoopdag Raad Oostflakkee niet ei^ gelukkig met ontwikkeling recreatie Visafslag Stellendam gaat uitbreiden www.buijze.nl Treinenbeurs en vlooienmarkt in Ouddorp Politie 24-uurs telefoon: Kerkdiensten Ger. Gem. Visio dependance Zeeland start posteractie mf/yL MINNAARD K VASTGOED Vereniging van Bedrijfsvoorlicliting Goeree-Overflaickee en WLTO Lezing over Mattliew Henry Cursus Geestelijke vorming VOGELEXCURSIE naar Groene Strand te Oostvoorne Bejaardenmiddag CVB chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden ^X^T. ntüiliüüüipiiilPilliili IHIiiiiiiiiillililliliPI^^ Dinsdag 15 februari 2000 72e jaargang nr. 6880 Arbeidsongeval met letsel STELLENDAM - Een 46-jarige, uit Her kingen afkomstige werknemer van een bedrijf aan de Nijverheids weg in Stellendam liep donderdagmorgen zeer ernstig hoofdlet sel op, toen hij een val maakte van vier meter. Het slachtoffer was samen met een collega op een daar staande vrachtwagen bezig om het dekzeil naar beneden te doen, toen hij plotseling een stuk ijzer, dat ver werkt was in het zeil, tegen z'n rug kreeg. Hij verloor z'n evenwicht en viel van de vrachtwagen. Met zijn hoofd kwam hij ver volgens op een betonnen vloer terecht. Het slachtoffer werk met een spoedtransport naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd. Over zijn gezondheidstoestand is verder niets bekend. Rijden onder invloed OUDDORP - Een 35-jarige man uit Oud- dorp raakt voorlopig zijn rijbewijs kwijt, omdat donderdagnacht bij een alcoholcon trole bleek dat hij teveel alcoholhoudende drank had gedronken. De man was mogelijk eerder die nacht betrokken geweest bij een onenigheid in Ouddorp en was vervolgens met gierende banden weggereden. Surveille rende agenten zagen de auto rijden en hiel den de man staande. actief in beeld en geluid Zaterdag 19 februari a.s. is er weer verkoop- dag. De opbrengst is bestemd voor onder houd en restauratie van de Nederlands Her vormde Kerk van Rockanje. Deze dag kunt u spullen voor de verkoop meebrengen en oud papier verzamelen wij ook. Bij voorbaat darik hiervoor! De verkoping wordt gehouden aan de Hilse- weg 3 aldaar en duurt van 9.30 tot 14.00 uur. Vanuit Goeree-Overflakkee neemt u op de N57 de afslag Rockanje en daarna de eerste weg links. Voor informatie kunt u bellen: 0181- 401726. In de schuur zijn wij via 06- 51925313 bereikbaar. x Tot ziens! Koeien op bezoek in de tuin OUDDORP - Zaterdagavond werd door bewoners van de Klinkendaal gemeld dat hun tuinen werden bezocht door enkele koeien. Omdat de tuinen van de weg afge sloten zijn, konden de koeien niet op de openbare weg komen. De eigenaar van de koeien werd gewaarschuwd. De koeien wor den dagelijks bijgevoerd, maar zijn vermoe delijk toch op zoek gegaan naar het groene re gras van de boeren. De eigenaar zorgt voor afdichting van het weideveld. Fietser rijdt tegen auto MIDDELHARNIS - Zondag, aan het einde van de middag, reed een 83-jarige fietser uit Middelhamis tegen een personenauto. De fietser en de 21-jarige automobilist uit Acht- huizen reden in dezelfde richting op de Oost- plaatseweg, toen de fietser plotseling linksaf sloeg, waardoor de automobilist hem niet meer kon ontwijken. De fietser werd met een gebroken heup overgebracht naar het zie kenhuis in Dirksland. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vreugdevuur DEN BOMMEL - In de nacht van zaterdag op zondag werd de politie gealarmeerd in verband met baldadige jongelui op de Boven Oostdijk te Den Bommel. Een groep jeugd stookte op de. openbare weg een vreugde vuur. De brandweer kwam ter plaatse en bluste het vuur. De jeugd werd door de poli tie vermanend onderhouden. Luidruchtige jeugd OUDDORP - Zondagmorgen rond de klok van 5.30 uur werd de politie op de rotonde Hofdijksweg-Hoge Pad-Molenweg met een luidruchtige groep jeugd geconfronteerd. De jeugdigen - een groep van ongeveer 40 per sonen - wisselde op zodanig luide toon met elkaar van gedachten dat ze op honderden meters afstand hoorbaar waren. Bovendien gebruikte een enkeling uit de groep alcohol houdende drank. De politie dwong de jeugd de overlast te beëindigen en zich te verwij deren. Een 27-jarige inwoner van Ouddorp weigerde de aanwijzingen van de politie op te volgen. Hij werd aangehouden en aan het politiebureau te Spijkenisse ingesloten. Rijden onder invloed MELISSANT - Zondagavond, rond midder nacht, werd op de NoUedijk een 52-jarige man uit Ouddorp aangehouden. Omdat de ademanalyse niet slaagde, werd met toe stemming van de man door een arts bloed afgenomen, wat in het gerechtelijk laborato rium onderzocht zal worden. Vooralsnog werd het rijbewijs van de man ingevorderd. HERKINGEN - De extra kerkdienst van woensdag 16 februari, waarin student Tuinier zou voorgaan, gaat wegens ziekte niet door. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Woens dag 16 februari, 19.30 uur ds. A.M. den Boer (i.p.v. ds. C. de Jongste). Visio biedt slechtziende en blinde kinderen en volwassenen vooriichting, advies, con sultatie, onderzoek en revalidatie. Tevens kan iedereen die vragen heeft met betrek king tot slechtzienden en blinden voor voor lichting en advies bij Visio terecht. Visio heeft een regionale functie, dat wil zeggen dat slechtzienden en blinden in Zee land zijn aangewezen op de diensten van Visio, dependance Zeeland. Deze dependan ce wordt door de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) gefinancierd. Aan de diensten van Visio zijn derhalve geen kosten verbonden. De dependance is de gehele dag geopend. Op dinsdagmorgen kan men tussen 9.00 en 12.00 uur, zonder afspraak, langskomen op Lijnbaan 34, 4461 HK in Goes. Omdat Visio bij veel mensen onvoldoende bekend is, heeft BTC-sponsoring in samen werking met Visio een posteractie mogelijk gemaakt. De posters worden verspreid in Zeeland en op Goeree-Overflakkee. Nadere informatie kunt u aanvragen bij dhr. J. Din- gemanse (info-medewerker van Visio, dependance Zeeland), tel. 0113-211471, telefax. 0113-251240. Middelhar nis B.V. De leden van de Vereniging van Bedrijfs voorlichting Goeree-Overflakkee en de WLTO worden uitgenodigd voor het bijwo nen van een informatiebijeenkomst met het onderwerp 'Het Masterplan Phytophthora'. De heren T. de Waard en J. Dogterom zullen diverse aspecten van het masterplan aan de orde stellen, zodat u daar het aanstaande sei zoen rekening mee kunt houden. De bijeenkomst wordt gehouden om dinsdag 22 februari a.s. in 'De Schakel', Beatrixlaan 31 in Dirksland. Aanvang om 19.30 uur. U bent van harte welkom! SGP'er Breeman: "Dat heeft ons al heel veel geld gekost". 't Was waar... Burgemeester Van Pelt van Oostflakkee mocht het don derdagavond terecht een wonder noemen aan de raadstafel veertien gezonde raadsleden te treffen; in een tijd "dat haast iedereen ziek is" was alleen dhr. P. van der Ree absent, maar nóg was de raad niet echt geluk kig en dat kwam omdat zomaar 348.000,- moest worden 'weggegooid'. De gemeente heeft namelijk niet kunnen voldoen aan zo'n toezegging d.d. 1991 - aan Inogem b.v. 4,7 ha grond t.b.v. het recreatie park 'De Ventjager' te verkopen; de gemeente heeft de grond ook nu nog niet in eigendom; de raad wees juli 1998 het voor stel tot aankoop ervan af, derhalve de Gemeente verplicht is aan Inogem b.v. een schadevergoeding te betalen. Het te vergoe den bedrag is vastgesteld op 348.000,- incl. BTW; "een voordeliger schikking had niet getroffen kunnen worden", verzekerde het College. En ja.zo moest het dan maar, vond ook de raad; dan zal de gesloten koopovereenkomst tenminste ontbonden zijn en zal de gemeen te aan z'n verplichtingen hebben voldaan. Maar de raad was er om d'n drommel niet gelukkig mee. "We hebben in 1991 in de overeenkomst eigenlijk maar één woordje weggelaten", betreurde dhr. Breeman. Hij doelde erop dat een voorbehoud had moeten zijn gemaakt, maar dat was nagelaten: "Heel de recreatie, zowel in Ooltgensplaat als in Oude Tonge heeft ons al heel veel geld gekost" foeterde hij. "Nee, ook wij zijn er niet echt gelukkig mee", verzekerde dhr. van der Valk (RPF). Hij hoopt nu maar dat de gemeente er wat van heeft geleerd en zich niet opnieuw nog 'es zo'n buil zal vallen, 't Was dan ook met gemengde gevoelens dat de RPF fractie instemde. Wethouder Andries gaf het toe: "We wilden zo graag, waardoor we misschien niet altijd kritisch genoeg zijn geweest", erkende hij; de overeenkomst had juridisch beter getoetst moeten worden. Sinds twee jaar is het gevaar minder groot dat de gemeente zulks nóg 'es zal overkomen nu een eigen jurist in dienst is. Dhr. Breeman nam het op voor de ambtena ren toen in de discussie de schijn werd gewekt dat het daar misschien fout zou zijn gegaan: "er is maar één groep verantwoorde lijk en dat is het college!" besliste dhr. Bree man. "Ik vond dat ware woorden" besloot wet houder Andries. Overigens bezette hij tien jaar geleden nog geen wethouderszetel... 't Was derhalve voor hem makkelijk praten. Ook niet leuk Evenmin was het leuk toen een krediet van 7.200,- werd gevraagd voor het verwijderen van een ondergrondse tank bij het vereni gingsgebouw "t Centrum'. En daarna is het nog maar de vraag in hoeverre de grond ver vuild is en gesaneerd zal moeten worden. Vijfjaar geleden had de tank mét subsidie verwijderd kunnen worden maar niemand die er aan heeft gedacht om daar gebruik van te maken. "Een trieste zaak..., 't móet natuurlijk gebeuren" begreep dhr. Noordermeer (VVD) en de anderen met hem. "Inder daad..., jammer dat het zo gelopen is" betreurde ook wethouder Andries. De olie die zich nu nog in de tank bevindt zal onbruikbaar zijn geworden, maar dhr. van der Valk (RPF) dacht rationeel: "'t Zal best nog fikken, misschien ter oefening met de nieuwe brandweerwagen?" waagde hij te zeggen, maar de milieuwethouder nam zelfs die gedachte weg. Op dat moment haperde z'n stem, hij kreeg een glaasje water en nam een Fisherman's Friend, waarbij hem de tranen in de ogen schoten. "Sterk effect", zegt een Sterspotje ervan. Vertrouwenscommissie Alle fracties zijn vertegenwoordigd in de in te stellen vertrouwenscommissie herbenoe ming burgemeester. Sinds 1995 bestaat de mogelijkheid een vertrouwenscommissie daartoe in te stellen. Waterschade Ook de gemeenten hebben schade ondervon den van de extreme wateroverlast in septem ber 1998, maar niet alle schade blijkt te wor den vergoed en daartegen wordt een bezwaarschrift ingediend. Wél de schade aan de wegen - a 22.500,- - wordt ver goed, niet die aan de begraafplaatsen, waar door een bedrag van 35.100,- dreigt te worden misgelopen. De schade aan begraafplaatsen wordt niet vergoed omdat die particulieren betreft, maar raadsvoorzitter burgemeester Van Pelt vond dat een verkeerde uitleg, omdat de gemeente zich tot onderhoud van die graven heeft verplicht. Het betreft weliswaar 30.000,- maar de gemeente zal er geen dure advocaat voor aantrekken: "We kunnen beter onze wonden likken dan hoge boeten te maken", begreep de voorzitter. Mevrouw Van Rossum (CDA) had gevraagd naar de mogelijkheid zich tegen schade als deze te verzekeren, maar dat lijkt de voorzit ter nauwelijks mogelijk, waarom mevrouw Van Rossum suggereerde dan maar zelf een calamiteitenpotje aan te leggen. Op het bedrijfsterrein van de visafslag te Stellendam gaat heel wat veranderen. Er zijn grote plannen voor de realise ring van nieuwe gebouwen. Op allerlei gebied komen er nieuwe onderkomens, van een tarbotkwekerij tot een theater. Regionaal Nog niet zo lang geleden is de visafslag van Stellendam samenge voegd met de vismijnen van Scheveningen en van CoUjnsplaat. Deze drie vormen nu samen de United Fish Auctions met een omzet van 140 miljoen gulden, en dat is na de vismijn van Urk de grootste van Neder land. Deze UFA heeft grote plannen. Er worden miljoenen geïnves teerd in nieuwe loodsen, multifunctionele gebouwen en recreatieve bezienswaardigheden. Zo zullen er twee kantorenflats gebouwd wor den tegenover het kantoor van de visafslag. Deze - 40 meter hoge - gebouwen bevatten naast een theater en een zoutwateraquarium, kan- tooruimtes die zijn bestemd voor automatiseerders, verzekeraars, accountanskantoren en banken. Voor het multifunctionele gebouw is al veel belangstelling geweest van koren en groepen. Er kunnen optre dens gegeven worden en er kunnen congressen worden gehouden. Maar het meest zal natuurlijk uitgebreid worden op het gebied van de vishandel. Zo komen er 4 gebouwen met in totaal 24 loodsen. Deze werkplekken hebben ook allemaal al een eigenaar. Verder zal het Put- tense bedrijf Aquafarm zich bij de vismijn vestigen. Dit bedrijf is gespecialiseerd in het kweken van Tarbot. De UFA zal hierin een aan deel krijgen van 20%. Bij de meerpalen van de vissersboten komt een kiosk voor snacks. Deze komt dan tegenover de kwekerij. De gemeent staat unaniem achter de plannen van dhr.Venema, direc teur van de nieuwe visafslag. Hij denkt ook dat Stellendam en zelfs de hele regio gebaat is bij realisering van de plannen. Internationaal De UFA heeft echter niet alleen plannen voor uitbreiding van de gebouwen in Stellendam. Zij zijn ook op groter schaal aan het uit breiden. Zo zal er door de samenvoeging van de vismijnen al op gro te schaal professioneler kunnen worden gewerkt. De visafslagen hou den wel hun eigen identiteit, maar de aansturing wordt samenge voegd, evenals de administratie, public relations, marketing en kwaliteitsbewaking Concentratie van de mijnen op één plaats wordt niet nodig geacht en is ook niet aan de orde. In Scheveningen worden elke dag kleine portie's vis geleverd, terwijl in Stellendam vis gele verd wordt voor de bulkmarkt. Maar de UFA wil nog groter. Concentratie van mijnen op één plaats komt er niet, maar toch wordt er nauw samengewerkt. Zo komt er een elektronische koppeling van veilingklokken, waardoor handelaren in Stellendam ook de veiling in Scheveningen kunnen volgen en de knop ook digitaal kunnen bedie nen. Ook op internationaal gebied kan met dit systeem worden gewerkt en daarvoor is de UFA nu aangesloten bij de Pan-Europian Fish Auctions (PEFA). Handelaren die bij de PEFA zijn aangesloten kunnen via Internet zaken doen met de afslagen in Zeebrugge, Stel lendam en bijvoorbeeld Troon en Milford in Schotland. Bij de bedie ning van de knoppen in de veilinghal gaat het vaak om een fractie van een seconde, en om het ook voor de handelaren thuis eerlijk te laten verlopen heeft de UFA anderhalf miljoen gulden geïnvesteerd in automatisering. PEFA heeft al geleid tot nauwe samenwerking met Zeebrugge. Men hoopt ook dat de visafslagen van Vlissingen, Breskens en nog enke le uit Spanje zich zullen aansluiten bij de UFA, zodat zij gezamenlijk een omzet zullen krijgen van 350 miljoen gulden, waarmee zij de grootste zullen worden van Europa, en dat is het streven! Zaterdag 19 februari is het dubbel feest in sporthal 'Dorpstienden' aan de Dorpstien- den 4 in Ouddorp. In de sporthal is een grote Auto- en Treinen beurs, waar diverse hobbyisten hun gebruik te treinen en andere 'spoorse' zaken te koop of te ruil aanbieden. Er zijn ook diverse stands met modelauto's. Ook kan men hier terecht voor allerlei vragen over deze prach tige hobby. Op de beurs zal de Zierikzeese Modelspoorclub een werkende (module) spoorbaan van wel 10 meter lang demon streren. De beurs is gericht op de treinenlief- hebbers van de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden en is geopend van 9.30 tot 16.00 uur. Tegelijk is er in de naastgelegen grote zalen een prachtige vlooienmarkt met veel kramen met prima gebruikte spullen en verzamelma- teriaal. Ook zijn er diverse kramen met Hob- byCreatief, onder andere poppenmaaksters, 3D-knippen, kaarten, dakpannen en nog veel meer. Bij elkaar 340 m^ kijk- en snuffelple- zier met demonstraties onder één dak! Voor info en/of meedoen kunt u bellen met de heer H.H. v.d. Handel te Hellevoetsluis, tel. 0181-312190. NIEUWE TONGE - Op D.V. donderdag 17 februari om 19.45 uur hopen mevrouw N. J. Spaan en J. Bout in Elim onder andere aan de hand van dia's stil te staan bij het leven en werk van Matthew Henry. Zij zijn bekend met de kerkgeschiedenis van Enge land en Schotland. Nog niet zolang geleden verscheen van hun hand een boek over Tho mas Halyburton. U wordt hartelijk uitgeno digd voor deze lezing en we hopen met elkaar op een gezegende avond. Op D.V. maandag 21 februari hoopt ds. P. D. J. Buijs uit Veenendaal te spreken over 'De Heere regeert de wereld' Aanvang om 19.45 uur, in Hervormd Ver enigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelhamis. Kosten per avond zijn 6,-. We hopen op een volle zaal. Hartelijk wel kom. Het Zuid-Hollands Landschap orga niseert zaterdag 19 februari om 10.00 uur een vogelkijkexcursie naar het Oostvoornse meer, het Groene Strand en de Lagune te Oostvoorne. Onder leiding van een gids maakt u kennis met dit gevarieerde gebied. Het Groene Strand te Oostvoorne lijkt vanaf de rand een aaneengesloten gebied van riet met hier en daar een struik. Bij nadere beschouwing valt er heel wat meer te bele ven. Het uitgestrekte rietveld wordt afgewis seld met valleien, duinstruweel en een lagu ne waar tevens een vogeluitkijkplatform is geplaatst Ook de oevers van het Oostvoorn se meer zijn een bezoek waard. Tijdens de wandeling wordt aandacht besteed aan de volgelrijkdom van het gebied. Tevens wordt door de gids ingegaan op de ontwikkeling die het gebied heeft doorgemaakt. Oudere bewoners weten nog dat hier een badstrand lag en een pier waar schepen konden aanleggen. Nu broeden er kiekendieven, overwinteren er ganzen en vinden plevieren en eenden er rust. Het Zuid-Hollands Landschap heet u van harte welkom op deze vogelexcursie. De excursie is op zaterdag 19 februari, begint om 10.00 uur bij Paviljoen De Duin rand en duurt tot ongeveer 12.00 uur. Voor leden van het Zuid-Hollands Landschap en GOEDEREEDE D.V. zaterdag 19 februari zal het createam in ons midden zijn. Zij willen ons laten zien hoe zij door middel van eenvoudi-re schilde ringen en afbeeldingen straatevangelie beoe fenen. Aansluitend willen ze voor ons een workshop houden, waarin we zelf actief mee mogen doen. Ben je creatief en wil je iets uit dragen? Kom dan naar dezeavond en neem je vrienden en vriendinnen mee, het belooft een leuke ontspannen avond te worden. Om 19.45 uur is de zaal open en we beginnen om 20.15 uur. Graag tot ziens! Het OD-team MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK De CVB, afdeling Middelhamis-Sommels- dijk nodigt u uit op D.V. dinsdag 22 febru ari om 14.30 uur in 'De Hoeksteen'. De heer A. de Visser zal deze middag met ons een bijbels onderwerp behandelen. We hopen op een gezegende middag. Voor vervoer bellen: Taxi op Maat. Het bestuur Natuurmonumenten is de excursie gratis. Voor niet leden zijn de kosten 5,- voor vol wassenen en 1,50 voor kinderen. Deelne mers dienen zich van te voren aan te melden op telefoonnummer 0181-483909, wat 's morgens bereikbaar is. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenlieid Goeree-Overflald<ee COMBI 7 uur foto-servlea OUD0OR^We[rstraat 35 Td^OIIT] tS16n fox ÖS3734 HQlQSt PrkiHhop Hogaeoffl 172 M. [01U] 462400 INKOMENS- EN VERM0GENSPL.4N N IN G Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1