IA.JJ.W. r S MUSICAL Modelbouwvereniging Flakkee Het VT Wonen 'Honing der koningen' Derde Week van het Platteland Oud papier Apollo Contactbijeenkomst gehandicaptenzorg 'Helpende Handen' EIIIVtlDEn-IIIEUWS Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp Demonstratie 'Kleuren met Karisma kleurpotloden' door Cees Mudde „Eilanden-nieuws" PAGINA 7 VRIJDAG 4 FEBRUARI 2000 Op D.V. 19 februari willen we 's middags gaan schaatsen. We vertrekken ongeveer 13.00 uur. De juiste tijd hoor je nog. Wil je mee, geef je dan op bij Hennie Looij (652323) of Corrie Bom (651523). Tot ziens. Commissie ZAJW Nieuwe Tonge GOEDEREEDE Beste jongelui. Zaterdagavond is er weer Open Deur. Heb ben jullie nog niets te doen, kom dan, want we draaien een film. Wat voor film? Als je dat wilt weten, kom dan zaterdagavond 5 februari naar Goedereede. De deuren staan om 19.30 uur. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 februari a.s. zal in de Gereformeerde Kerk van Middelharnis de musical 'Koning der koningen' uitgevoerd worden. Deze musical is geheel geschreven en gecomponeerd door Peter Schouls. In dit muziekspel volgt u het leven van de profeet Samuel en het volk Israël. Het volk vraagt om een koning en in het verhaal wordt de lijn dan doorgetrok ken naar de 'Koning der koningen'. Vanaf de grote vakantie is er wekelijks op de musical gestudeerd onder leiding van de regisseuses Dineke Konings woud en Ina Breen. De deelnemers zien met spanning uit naar de uitvoering, waarvoor u allen hartelijk wordt uitgenodigd! De kaartverkoop start eind januari en de kaarten zijn verkrijgbaar bij super markt J. van Dijk in Den Bommel, dro gisterij - slijterij Van Loon in Oude Tonge, Gereformeerde Kerk Middel harnis, Bijbelhuis 'De Korf' in Middel harnis en bij boekhandel Akershoek in Ouddorp. De musical wordt uitgevoerd in de Gereformeerde Kerk Middelharnis, op vrijdag 18 februari om 19.30 uur en op zaterdag 19 februari om 14.30 uur en 19.30 uur. De toegangsprijzen zijn voor volwassenen 5,- en voor kinderen tot 12 jaar 2,50 (inclusief consumptie). Iedereen is hartelijk welkom! van 15 tot en met 22 september 2000 De Week van het Platteland wordt dit jaar gehouden van vrijdag 15 tot en met vrijdag 22 september. In heel Nederland laten boe ren en tuinders de burgers kennismaken met de vele aspecten en activiteiten op en om het bedrijf. De functie van het agrarisch bedrijf in de samenleving staat komend najaar cen traal. Boeren en tuinders werken voor de organisatie samen met diverse maatschappe lijke organisaties. De Week van het Platteland omvat landelij ke, regionale en plaatselijke evenementen. De Nederlandse boeren en tuinders presente ren zich als 'Ondernemers van Nature'. Zij willen de dialoog over producten en produc tiewijze met de samenleving verbreden en verdiepen. Burgers kunnen tijdens de Week van het Platteland niet alleen genieten van de rijke variatie agrarische producten, maar ook van de recreatie-, de natuur- en de cultuurfunctie die het platteland biedt. Tijdens de Week van het Platteland in 1998 en 1999 werden driehonderd activiteiten georganiseerd. Naar schatting bezochten ruim 300.000 burgers één of meer activitei ten. De Week van het Platteland wordt georgani seerd in het kader van de campagne 'Onder nemers' van Nature', gecoördineerd vanuit de Stichting Hart voor het Land en opgericht door de LTO-organisaties. De doelstelling is het bevorderen van wederzijds begrip tussen boeren en tuinders en de samenleving. De 'Ondernemers van Nature' zijn de boeren en tuinders die duurzaam produceren en een open dialoog met de samenleving hoog in het vaandel hebben staan. door John de Rijke UTRECHT - Aarzelend en met nog natte 'voetjes' van de neerslag komen hier en daar al krokusjes boven de aarde uit. Een teken dat de lente weer in aantocht is. Een nieuwe lente in een nieuwe eeuw. Met hopelijk veel door de zon beschenen planten en bloemen op geliefkoosde plekjes rondom de woning. Maar vóór het zover is dat u er een écht 'buitengevoel' aan over houdt, moet er toch wel het een en ander gebeuren. IXiincentra en hove- niersbedrijven, bloemen- en planten- zaken en doe-het-zelfshops, hebben niet voor niets hun licht opgestoken op de recent in de Jaarbeurshallen gehouden Vakbeurs voor de Tbin- branche VTB. Daar zijn de laatste ontwikkelingen en de nieuwste pro ducten gepresenteerd op het gebied van tuininrichting, onderhoud, ge reedschappen, decoratiematerialen en levend groen, zoals bollen, planten en struiken. En vooral groen, want dat schijnt voor 2000 de modekleur te worden... Aan de slag Het is uiteraard schitterend als uw tuin er als een groen tapijtje bijUgt. Maar belangrijker is dat u zich erin thuisvoelt, met plezier tui niert en zodoende een stukje ontspanning creëert wat de drukte van alle dag helpt weg nemen. U kunt de natuur wel het werk laten doen, maar dat schiet niet op. Op een gege ven ogenblik moet u zelf aan de slag, hoog uit met advies van Jan de Tuinman die er nu eenmaal zijn beroep van heeft gemaakt. In elk willekeurig tuincentrum kunt u zich la ten voorlichten omtrent de meest makkelijke methodes voor beplanting, bestrating, deco ratie en besproeiing. U merkt dan dat er veel voor komt kijken alvorens u van het resultaat van uw noeste arbeid kunt genieten. De eni ge voorwaarde is eigenlijk dat u het enthou siasme kunt opbrengen om door te zetten. En dan nog is tuinverzorging geen sinecure, hoewel u er met gebruikmaking van de tallo ze nieuwe hulpmiddelen ongetwijfeld min der moeite mee zult hebben. Noviteiten Bepaalde zaken zijn dermate praktisch dat wij ze u niet willen onthouden. Zoals de door Principetekening regenwaterdoorlatende bestrating, type geoSTON trio. Meerdere lagen poreus beton met verschillende doorlaatfactoren Fons Direct te Heerhugowaard ontwikkel de "Easy spade", die intussen is onderschei den met de door de Vereniging Belangenbe hartiging Tuinbranche (VBTB) toegekende Zilveren Tuinpluim. Het gaat namelijk om een aangepaste versie van de traditionele spade. Biedt deze slechts enkele centimeters ruimte om de voet te plaatsen, met de nieuwe gebruiksvriendelij ke hybride spade van 49,95 kunt u zonder afglijden met de hele voet druk op de schep uitoefenen. Erg handig, evenals de in alleen verkoop zijnde producten van de ook. te Heerhugowaard gevestigde firma Yes Gar- denwood. In hun geval gaat het om de "Weedeezy" waarmee u op milieuvriendelij ke wijze onkruid te lijf kunt gaan, zonder bukken en zonder de planten in de directe omgeving te raken. En u kunt daar tevens een slim apparaat bestellen om bijvoorbeeld waterplanten uit het water van uw vijver te halen of er domweg bladeren mee aan te har ken, (info: (072) 5765432). Voor het netjes opbergen van tuin-, bouw,- huishoud- en steelgereedschap is er de een voudig te bevestigen "Jimmy Tool Rail" van Veenbaas Potgrond te Gorredijk. Het 39,95 kostende systeem meet 75 cm en kan door de ovale antislipvorm steeldiktes van 15 mm tot en met 35 mm bevatten. El VAN Columbus De Gouden Tuinpluim is overigens toege kend aan Markt (Holland) BV voor de "Gardena" combisystem-vijver-schaar, die het mogelijk maakt planten onder en boven water moeiteloos af te knippen door middel van 4,7 meter trekkoord en een comfortabe le handgreep met katrolwerking. Door de felgekleurde, afgeronde mespunten is goed onder water te zien waar de 'operatie' moet plaatsvinden zonder de vijverfolie te bescha digen. De schaar wordt geleverd met een lichte aluminium, van 160 cm tot 290 cm uit- schuifbare, telescoopsteel. (vanaf 98,-). Om nog even bij de vijver te blijven, Ub- bink te Alkmaar kreeg eveneens een gouden tuinpluim uitgereikt en wel voor de "Aqua- balance" vijvervlotter die het water op niveau houdt. Het probleem is dat in de war me zomermaanden de verdamping van het tuin vijverwater veel hoger is dan de buur man (als u op vakantie bent) bijvult, met als gevolg dat door overmatige verdamping het biologisch evenwicht in de vijver verstoord raakt. Doordat de in de vijver gehangen vlotter gewoon op de waterleiding is aangesloten zal, zodra het waterpeil daalt, de klep zich automatisch openen en stroomt water de vij ver in tot het niveau voldoende gestegen is. Een 'ei van Columbus' dat voor zowel voor- gevormde als voor folievijvers te gebruiken is 49,95). Wilt u liever een natuurlijke overgang tussen tuin en vijver, dan kan Ubbink u dit voorjaar voorzien van een folie waarop met behulp van een speciale lijm- techniek een duurzame laag grofkorrelig zand is aangebracht. Het is verkrijgbaar op 12-, 20- of 25 meter- rollen van 40, 60, 100 of 120 cm breedte. Prijs: vanaf 21,50 per meter. Spiegeleffecten Omdat tuinen soms voor meer dan 50% door bestrating van het regenwater zijn afgeslo ten, is door Klostermann te Dronten een regenwater-doorlatende sierbestrating in de handel gebracht onder de naam "Natuurlijk- Steen". Een ecologisch systeem, bestaande uit meerdere lagen poreus beton dat het water filterstabiel dóór de steen voert met als bijkomend voordeel dat na regenval geen piasvorming ontstaat. Voor meer informatie kunt u bellen (0321) 314350. Is uw tuin eindelijk 'klaar voor gebruik' en komt u tot de conclusie dat ie eigenlijk wat aan de kleine kant is, dan zoudt u wellicht het gebruik van spiegels kunnen overwe gen... In China is het al lang heel gewoon en sinds kort doet ook in West Europa de tuin spiegel zijn intrede. Aanvankelijk in nissen van hoge tuinmuren, maar vooral in grote tuinen om speciale effecten te verkrijgen, een waterpartij te accentueren of een donke re hoek te belichten. In kleinere tuinen en met name in stadstuinen worden ze toege past als tuinverruimer, bestaande uit ver schillende draaibare, aan beide zijden spie gelende lamellen. Cras NV te Waregem (B) is de importeur van deze unieke, voor buitengebruik ont worpen "Collstrop"-spiegels, die zowel horizontaal als verticaal geplaatst kunnen worden, desnoods in een houten wand. De tails krijgt u te horen als u 0032/56/603444 draait. Het zijn slechts enkele van de vele nieuwig heden waarmee u dit voorjaar geconfron teerd wordt als u bij een tuincentrum bin nenstapt. U zult wellicht versteld staan van de mogelijkheden die er zijn om uw tuin door de jaren heen de nodige meerwaarde te geven. Maar niets 'hoeft'het weglaten op zichzelf is doorgaans al een kunst apart! Zoals de naam al zegt: de leden van de vereniging beoefenen de miniatuurbouw of het bouwen op schaal van de grote wereld om ons heen, zowel de wereld van vandaag als die van gisteren. De vereniging is opgericht in 1983 en voldeed zo aan de behoefte van de individuele modelbouwers om elkaar te ontmoeten, van elkaar te leren, elkaar te helpen en ervaringen uit te wisselen. Het plezier wat de modelbouwhobby iemand geeft wordt immers nog groter als hij het met een ander kan delen. Meestal bouwt men alleen, maar het kan en mag ook projectmatig en in clubverband gebeuren. Elke denkbare tak van de modelbouw is in vereniging mogelijk: - auto's, vrachtauto's, bussen, maar ook voertuigen als shovels e.d. - houtbouw: we onderscheiden wagenbouw als rijtuigen, karren, kruiwagens, maar ook meubels en interieurs. Daarnaast nog molenbouw, kermisattracties, speelgoed en noem maar op. - scheepsbouw: alles wat Hgt tussen de holle boomstam en als vliegtuigcarrier en dit zowel statisch als varend, al of niet radio grafisch bestuurd. - spoorwegmodelbouw: zowel het rollend materiaal, de railbouw als de zg. scenerie. - stoom: waaronder machines, werktuigen en gereedschappen. - alles wat niet genoemd is en op schaal gebouwd kan worden. Een keer in de maand (de eerste dinsdag om 20.00 uur) ontmoeten de leden elkaar op de zg. clubavond die heel goed bezocht wordt. De vereniging mag zich gelukkig achten daarvoor te kunnen beschikken over een schitterende ruimte op het terrein van Hemesseroord, voor zien van alle gemakken. Die club-bijeenkomsten zijn ontmoetings avonden waar ervaringen en soms mislukkingen aan elkaar worden uitgewisseld en waar, onder het genot van een kop koffie, problemen aan (meer ervaren) collega's voorgelegd kunnen worden. Een avond waar de leden hun modellen in alle stadia van afbouw aan elkaar presteren en waar ze mogen rekenen op eerlijke kritiek en hulp van elkaar. Een avond waarop de leden elkaar stimuleren en inspireren en waar soms weer moed ingesproken wordt. Buiten de clubavond is er op de zaterdag in de even weken van 10.00 tot 16.00 uur gelegenheid voor aankomende bouwers om onder lei ding van ervaren mensen zelf ervaring op te doen in de modelbouw. In clubverband presenteert de vereniging zich enkele malen aan het publiek bij gelegenheden van bepaalde evenementen. Dit voor eigen plezier, om te laten zien wat er allemaal gemaakt is, maar ook om belangstelling op te wekken voor de schitterende hobby die model bouw is. De club maakt daarbij gebruik van een mobiel water-bassin waarin de leden hun modelboten kunnen laten varen en eventueel radiografisch te besturen. Het hdmaatschap bedraagt 35,00 per jaar. Minimum leeftijd is 14 jaar met een contributie van 17,50 per jaar. Op vertoon van de lid- maatschapskaart krijgt men bij bepaalde winkels korting en eenmaal per maand het 'Doknieuws' Is uw belangstelling gewekt, neem gerust contact op met het bestuur: voorzitter P. T. Bakker, tel. (0187) 642098; secretaris P. Boom, tel. (0187) 641494; penningmeester H. Doorn, tel. (0187) 651746. Nog twijfels? Kom gerust eens kijken. De Modelbouwvereniging Flakkee is aangesloten bij de K.v.K. onder nummer V323375. GOEDEREEDE - De Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goedereede haalt zaterdag weer oud papier op in Goedereede, Haven hoofd en in de Oostdijk. Wij verzoeken u of u het oud papier voor 08.30 uur goed gebun deld buiten wil zetten. Afd. Flakkee/Schouwen/Tholen D.V. zaterdag 12 februari 2000 hopen wij weer een contactbijeenkomst te houden voor mensen met een handicap. Plaats van bijeen komst is dan de zaal bij de kerk van de Gere formeerde Gemeente aan de Schoolstraat 4 in Scherpenisse. Aanvang kwart over twee en sluiting kwart over vier. Iedereen, van welke gezindte ook, is harte lijk welkom. Wij nodigen mensen met een handicap, met hun ouder(s) en/of ver- zorg(st)er(s) uit voor deze eerste contactbij eenkomst in Scherpenisse. Voor degenen die met eigen vervoer komen is achter het kerkgebouw voldoende par keerruimte. Zoals gebruikelijk wordt eerst een Bijbelse geschiedenis verteld; daarna worden dege nen uit de doelgroep die pas jarig zijn ge weest gefeliciteerd (met een cadeautje) en wordt er met elkaar gezongen. In de pauze die dan volgt is er voor iedereen gratis koffie, thee of frisdrank. Daarna wor den zowel de doelgroep als bezoekers, die ook hartelijk welkom zijn, tot de sluiting creatief bezig gehouden. Mogen we ook u begroeten? Uitslagen van 31 januari 2000 Dammen: H. M. van Floresteijn - C. Mierop3 - O A. de Mik - A. Meijer1 - 1 K. Tanis - J. VisbeenO - 3 Klaas is helemaal van slag. C. Tanis - J. van KoppenO - 3 C. Akershoek - A. P. C. de MikO - 3 Schaken, groep 1: Jac. Santifort - Kr. v. d. Wende1 - O W. H. M. van Geelen - A. C. BaasO - 1 P. A. Derrez - R. v. d. Wende1 - O Heel verrassend. J. W. Tanis - W. H. M. van Geelen'A - 'A F. L. Troost - J. W. TanisA - A Groep 2: A. van Huizen - K. Bezuijen1 - O A. J. Kastelein-C. Wassenaar1 - O J. Grinwis - M. Breen E. Santifort-P. SpeelmanO -1 Piet blijft het goed doen. A. Schaefer-J. Soeteman1 - O Zaterdag 12 februari a.s. tussen 11.00 en 17.00 uur zal Cees Mudde in de winkel van vd Kamp, op d'n Diek in Middelharnis, laten zien wat je alle maal met kleurpotloden kunt doen. Cees Mudde is veelzijdig kunstenaar, die grote bekendheid geniet vanwege de tallo ze workshops en demonstraties die hij geeft door het hele land. Hij is schrijver van enkele zeer instructieve boekjes op het gebied van aquarel-, acryl- en olieverf, maar ook op het gebied van tekenen met kleur. Dhr. en mevr. van der Kamp prijzen zich gelukkig Cees Mudde weer eens in de win kel te mogen hebben, om deze keer de kwa liteiten van zowel het Karisma kleurpot lood als het Karisma aquarelpotlood te demonstreren. Het merk Karisma was door omstandigheden enige tijd niet meer bij vd Kamp in de winkel te krijgen, maar dit pro bleem is gelukkig weer opgelost en vanaf heden zijn alle 108 kleuren kleurpotlood alsook de 36 kleuren aquarelpotlood zowel los als in fraaie assortimentsdozen te koop. Tijdens de demonstratie-uren op zaterdag 12 februari zullen de assortimentsdozen met 10% korting te verkrijgen zijn. Cees Mudde kan u vele 'trucs' met het kleurpotlood laten zien en als u dat wilt kunt u zaterdag zelf ook even werken met het unieke Karisma potlood. Voor iedereen die tekent of schildert is deze demonstratie bij vd Kamp op d'n Diek zeker een bezoek je waard! Zaterdag 5 februari draaien we het eerste deel van de film 'Spartacus'. De hoofdper soon in deze film is een dappere gladiator (zwaardvechter), die rond '70 voor Christus de slavenopstand tegen de Romeinen organi seerde. Graag zien we ook jou zaterdag in 'De Hoeksteen'Vanaf 19.30 uur ben je welkom. Dat geldt ook voor volgende week zaterdag avond; dan zullen we de rest van de film laten zien. Alleen voor het eerste deel vragen we 2,50 entree per persoon. Noteer alvast in je agenda dat de sportavond 4 maart a.s. is (i.p.v. 11 maart). We organi seren dan een volleybaltoernooi, waaraan ook teams van 'Gajus' en 'Open Deur' mee doen. Meer informatie volgt nog. Introductie: Een nieuwe woning. Dat betekent veel rege len, organiseren en keuzes maken. Over de hypotheek, een eventuele verbouwing, in richting en nog veel meer. VT Wonen, het grootste woon- en interieur tijdschrift van Nederland, introduceert daar om het VT Wonen NieuwHuisPlan; het is gratis en speciaal bedoeld voor iedereen die gaat verhuizen. Het NieuwHuisPlan bestaat uit een mooie stijlvolle box met daarin een luxueuze woon- en verhuisplanner. Deze planner belicht alles wat met een nieuwe woning te maken heeft. Praktische informatie over hypotheek en budget, leuke ideeën op het gebied van inrichting, alles over keuken, sanitair, verf, vloeren, kleuren, accessoires en nog veel meer. De planner is mooi, infor matief en levert tijdwinst en geldvoordeel op. Dit laatste dankzij gratis producten en aantrekkelijke voordeelcoupons. De planner is een naslagwerk dat je bewaart om later nog eens te raadplegen. Het NieuwHuisPlan is het meest interessant indien de box vroegtijdig wordt aange vraagd. Bij voorkeur tenminste vier maan den voor de verhuizing. Dan ontvangt men ook een set exclusieve VT Wonen verhuis- kaarten gratis. Het VT Wonen NieuwHuisPlan is door de consument aan te vragen via telefoon: (0172) 448448 (maandag t/m vrijdag 8.30 tot 21.30 uur; zaterdag 9.00 tot 15.00 uur). Of via internet: www.vtwonen.nl. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overf/a/cfcee zo goed als huis-aan-huis gelezen! TUINVERZORGING is bepaald geen sinecure i v

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 7