Onderzoek brandweeroptreden bij brand huize 'Vroonlande' LITIE ZAFIRA in raadscommissie Dirksland gepresenteerd Bijzondere dienst in Stellendam introductiecursus Snelheidscontroles Lampionnenoptocht Aanhoudingen na openlijk geweld, vernielingen en brandstichting in oudejaarsnacht in Sommelsdijk Beeldonthulling op Stad Werelddiaconaatszondag Geref. Kerk Middelharnis Lg.v. verjaardag Koningin 1,?3X l^-Oi chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Visser Visser Garage Knöps B.V. yoor vrijwilligers van Calando en de terminale thuiszorg Visser Meubelen Net haar rijbewijs? ,(^Ag MINNAARD K^ VASTGOED A. J. Kruider in Fiakkeecialiteiten Vrijdag 4 februari 2000 72e jaargang nr. 6877 Rotterdam-Rijnmond Poging inbraak woning Diefstallen auto-emblemen Nieuw van Opel: nu in onze showroom voor auto rijdeh mP plezier instattatiebedrijf Hartelijk welkom in de shonroomvan in Sonimelsdyk. <SLl''ji'' tï' m^i \u titft'j J/ van Lint autoschade actief in beeld en geluid Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning VORKHEFTRUCK NODIG? Op 3 februari wordt de onderzoeksrapporta ge over het incident in huize 'Vroonlande' gepresenteerd tijdens de vergadering van de raadscommissie Middelen van de gemeente Dirksland. De rapportage is opgesteld op verzoek van de brandweercommandant van Dirksland, Dirk Jan Bestman, door de afde ling Audit Kwaliteitszorg van de regiona le brandweerorganisatie RHRR (Regionale Hulpverleningsdienst Rotterdam-Rijnmond). Op 27 april 1999 brak er brand uit in een ser viceflat in huize 'Vroonlande'. Een 84-jari- ge bewoonster kwam hierbij om het leven. Het incident vormde voor brandweer Dirks land een reden om een onderzoek of audit uit te laten voeren. Niet alleen ging het om een ingrijpende gebeurtenis voor de lokale ge meenschap, ook voor de brandweer was het een 'ingewikkeld' incident. Onderzoek naar de wijze waarop indertijd is gewerkt, biedt de brandweer een uitstekende mogelijkheid om inzicht te krijgen in het eigen functione ren en helpt bij het zoeken naar kwaliteits verbetering. Ondanks het feit dat de hulpverlening doel treffend is verlopen en veel waardering heeft gekregen van de bewoners van Vroonlande, blijkt uit het onderzoek dat op verschillende punten verbeteringen kunnen worden aange bracht. Deze aanbevelingen hebben onder meer betrekking op de organisatieverorde ning, het opleidingsniveau en de oefensitua ties. Tijdens de commissievergadering wordt het onderzoek toegelicht door de onderzoeker, de heer J. Stuij van de RHRR. De aanbeve lingen zullen in nauw overleg met het com mando en de blusgroepen worden uitge voerd. De RHRR heeft al eerder soortgelijke audit- rapportages in de regio Rotterdam-Rijn mond uitgevoerd. In deze rapportages wordt de gang van zaken voor, tijdens en na inci denten nauwkeurig beschreven. Ieder rap port bevat een aantal aanbevelingen die de kwaliteit van het brandweeroptreden kunnen verbeteren. De afdeling Audit Kwaliteits zorg van de RHRR is in 1998 actief betrok ken en op dit moment nog uniek in Neder land. SOMMELSDIJK - Een rechercheteam van het district De Eilanden, hield, in samenwer king met politiepersoneel van de basiseen heid Goeree-Overflakkee, de afgelopen dagen in Sommelsdijk drie jongens aan, ver dacht van openlijk geweld, vernielingen en brandstichting tijdens de afgelopen millen- niumnacht in Sommelsdijk. Van de drie jongens, twee van zeventien jaar en één van achttien jaar, werd er één woens dag voorgeleid aan de Officier van Justitie, wordt er donderdag één voorgeleid aan de Officier van Justitie en werd er woensdag morgen één aangehouden. De districtsrecherche startte het onderzoek naar aanleiding van een aantal ongeregeld heden in de Millenniumnacht, waarbij door een groot aantal jeugdigen onder meer een fietsenstalling van een school in Middelhar- nis in brand werd gestoken, een aantal abri's in Sommelsdijk werd vernield, putdeksels door zwaar vuurwerk werden opgeblazen. Tevens werden lawinepijlen ontstoken en naar politiewagens gegooid, werden politie mensen in hun surveillance-auto's bekogeld met stenen, waarbij enkele ruiten sneuvel den en werd ook een brandweerwagen beko geld met stenen en onder meer een putdek sel. De totale door de jongeren aangerichte scha de is nog niet becijferd, maar is wel aanzien lijk. Bij het openlijke geweld en de vernielingen raakte niemand gewond. De districtsrecherde verwacht de komende dagen nog meer aanhoudingen te verrichten. ------ REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187) 617300 Tel. (0180) 642111 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl<ee OOLTGENSPLAAT - Zondagavond tussen 17.15 en 22.00 uur werd gepoogd in te bre ken in een woning aan de Esdoomstraat. De bewoners waren niet thuis. De slotplaat van de achterdeur werd verbroken, maar het gelukte de daders niet het slot te forceren. OUDE-TONGE/MIDDELHARNIS - Afge lopen weekend werd geconstateerd dat op diverse plaatsen in Oude-Tonge en Middel harnis auto-emblemen van auto's waren ont vreemd. In totaal werd vijfmaal aangifte gedaan. De politie stelt een nader onderzoek in. Snelheidscontrole SOMMELSDIJK/DIRKSLAND - Perso neel van de Verkeerspolitie (Bureau Project matige Verkeerscontroles) hield maandag morgen een radarsnelheidscontrole tussen 10 voor twaalf en 10 over twaalf op de Oudelandsedijk in Sommelsdijk. Van de 205 passerende automobilisten hiel den er 13 hun gaspedaal te diep ingedrukt. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 109 km/ uur in plaats van de toegestane 80 km/uur. Tijdens controles maandag op het Korte- weegje en Staakweg, beiden in Dirksland hielden de in totaal 353 passerende automo bilisten zich aan de daar geldende 80 km/uur. MIDDELHARNIS - Op de Langeweg werd een snelheidscontrole gehouden. Van de 343 passanten overtraden er 53 de maximum toe gestane snelheid van 50 km per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 70 km per uur. Inbraak STELLEND AM - In de nacht van maandag op dinsdag werd er ingebroken in een pand aan de Mr. Iman Caustraat. De toegangsdeur van het pand werd verbroken, waarna men zich toegang tot het pand verschafte. Het is niet bekend of er iets is weggenomen. Op D.V. zondag 6 februari wordt er in de Gereformeerde Kerk in Stellendam een dienst voor belangstellenden georganiseerd. Een dienst waar veel mensen zich thuis zul len voelen. Mensen die op zoek zijn naar de zin van hun leven en zich afvragen of God hen iets te zeggen zou kunnen hebben. Men sen die de kerk al jaren niet meer van binnen gezien hebben, maar toch wel weer nieuws gierig geworden zijn. Mensen die graag bekende Uederen zingen en willen luisteren naar koorzang... Iedereen is daarom van harte welkom in dit bijzondere samenzijn, wat om 18.30 uur begint. Voorganger in deze dienst is ds. J. Koster en de koorzang wordt verzorgd door het Gemengd Koor uit Wemeldinge. Een liturgie zal aanwezig zijn. Welkom! Voor meer informatie kunt u bel len: 0187-683431. SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT STATIONSWEG 3 TEL. 0187 48 72 72 (PASSAGE) ('S AVONDS 06 53 777 800) TEL 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187-6817 55 Op zaterdag 4 maart a.s. wordt op Stad aan 't Haringvliet om 15.00 uur een bronzen beeld onthuld. Het beeld staat op de hoek Achter- dijk/Nieuwstraat. Het beeld is een eerbetoon aan één van de inwoners van Stad aan 't Haringvliet. Daar deze inwoner niet op de hoogte is van dit gebaar, kan zijn naam nog niet onthuld wor den. Het moet een verrassing voor hem zijn. Voor zover bekend is dit het eerste bronzen beeld dat in Stad aan 't Haringvliet geplaatst wordt. Diverse Flakkeese organisaties en instellingen hebben een bijdrage geleverd aan de realisatie van het bronzen beeld, zoals de firma Dijkers Pijl uit Middelharnis, de gemeente Middelharnis, Rabobank Over- flakkee Oost-en de Stichting voor Sociale en Maatschappelijke Belangen (SMB). Wij nodigen u graag uit bij de onthulling aanwezig te zijn. Datum: 4 maart 2000, 15.00 uur. Plaats: hoek Achterdijk/Nieuwstraat, Stad aan 't Haringvliet. Op 17 februari a.s. starten we weer met een introductiecursus voor vrijwilligers. Het betreft een cursus voor mannen en vrouwen die belangstelling hebben voor het werk van Calando en of de terminale thuiszorg. Als u interesse heeft om daadwerkelijk iets te kunnen doen voor de mens in de laatste levensfase, neem dan vrijblijvend contact op met Calando. Tel. 0187-609147. f Nu het grootste gedeelte wan de wintercollectie voor Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Drie jubilarissen bij Stadse zangvereniging De drie Stadse jubilarissen: v.l.n.r. Manje Wielhouwer, Cor van Damme en Joke van Gurp "Zingende mensen zijn blije mensen", zei dinsdagavond de bejaarde Stadse zanger Cor van Damme. 't Was na een bijzon der moment op de jaarvergadering van de Christelijke Gemeng de zangvereniging 'Soli Deo Gloria' te Stad aan 't Haringvliet dat hij zich aldus uitsprak. Toen werd namelijk stilgestaan bij z'n 40-jarig lidmaatschap van de vereniging, hij jubileerde dus. "Zingen is een opdracht en geeft dikwijls vertroosting". Door op die manier de zangkunst te beoefenen heeft Van Damme het waarschijnlijk zo lang volgehouden en nóg hoopt ie het een poos vol te kunnen houden. "De lofzang moet door blijven gaan en daarom stoppen we er nog maar niet mee". Al had het afgelopen dinsdagavond best een goed moment kunnen zijn om ermee te stoppen. Dat zie je dikwijls bij een 40-jarig jubileum, maar zo niet de jubilerende Cor van Damme. Behalve hem waren er nóg twee Stadse zangeressen die iets te geden ken hadden: Martje Wielhouwer en Joke van Gurp. Beiden waren 25 jaar aan 'Soli Deo Gloria' verbonden, een ook daar werd even bij stil gestaan. Voor de jubiljarissen was de voorzitter van het afdelingsbestuur van de Koninklijke Christelijke Zangers Bond, de heer Van den Bos, spe ciaal naar Stad gekomen om hen namens de bond felicitaties over te brengen en de bijbehorende presentjes uit te reiken. Oorkondes en sjaaltjes voor de jubilerende dames en voor Van Damme een fraaie stropdas. "Er zit nu eenmaal verschil tussen sopranen/alten en teno ren/bassen" had Van den Bos gezegd, dus voor Van Damme geen sjaaltje maar een stropdas. De voorzitster van de Stadse zangvereniging, Rita Maliepaard, liet in lovende woorden haar waardering horen over de trouwe inzet waar de drie jubilarissen in de achterliggende jaren blijk van hebben gege ven. "Martje en Joke zijn dames die niet alleen zingen, maar ook de handen uit de mouwen steken als er wat gedaan moet worden". Alle bei zingen ze alt. Martje al vanaf het begin en Joke pas sinds twee jaar, daarvóór zong ze sopraan. "Dat was veel makkelijker", zegt Joke achteraf. "Als sopraan zing je de melodie en dikwijls ken je die allang, maar bij de alten is het veel moeilijker. Als ik dan naar Mar tje kijk... dan heeft die bij de alten al die jaren 'tropenjaren' gedraaid!" Cor van Damme zingt bij de bassen "en daar kan die abso luut niet worden gemist!", verzekerde Rita Maliepaard hem. Nu, als 't aan hem ligt hoeven ze daar ook niet bang voor te zijn. Cor is in de achterliggende jaren ook voorzitter geweest van 'Soli Deo Gloria' en hij heeft in het afdelingsbestuur van de zangbond gezeten, terwijl Joke er op haar beurt een aantal jaren penningmeesteres-zijn op heeft zitten. OUDE-TONGE/OUDDORP - Personeel van de Verkeerspolitie (Bureau Projectmati ge Verkeerscontroles) hield woensdagmor gen en -middag radarsnelheidscontroles in Oude Tonge en Ouddorp. Op de Stationsweg in Oude-Tongen hielden tussen elf uur en kwart over twaalf 26 van de 239 passerende automobilisten het gaspe daal te diep ingedrukt. Hoogste score be droeg 80 km/uur, terwijl 50 km/uur is toege staan. Tussen kwart over elf en kwart over twaalf flitste de snelheidsradar op de Magdalena- dijk (Oude Tonge) 10 van de 236 passeren de automobilisten wegens overschrijding van de 80 km-limiet. Hoogst gemeten snel heid bedroeg 108 km/uur. Op de Vrijheidsweg (Ouddorp), waar tussen twee en drie uur werd gecontroleerd, namen 16 van de 51 passerende automobilisten het niet zo nauw met de maximum snelheid van 50 km/uur. Hoogste score bedroeg hier 81 km/uur. Tussen twee en drie uur overschreden op de N57 in Ouddorp 9 van de 135 passerende automobilisten de maximum snelheid van 100 km/uur. Hoogst gemeten snelheid: 151 km/uur. Zondag 6 februari a.s. staat in veel kerken bekend als 'zondag werelddiaconaat'. In de Gereformeerde Kerk van Middelharnis wordt deze dienst mede voorbereid door de ZWO-commissie (Zending Werelddiaco naat OntwikkeUngssamenwerking). Deze commissie presenteert haar nieuwe project 'Schenk water.schenk leven'. De dienst wordt opgeluisterd door de King dom Singers uit Den Haag. Deze vier heren zullen a capella verschillende liederen voor ons zingen. Dhr. M. Kamerling uit Den Briel zal ons iets vertellen over zijn reis naar Zimbabwe. Er is in deze dienst veel te horen en te bele ven. Komt allen! De dienst begint om 10.00 uur, voorganger is ds. H. Out en de organist is dhr. L. Baren drecht. Leen uw auto gerust aan uw dochter uit. Komen beide onbeschadigd terug, dan houdt ze nog meer van u. Indien uw auto toch een deukje oploopt kunt u terecht bij Van Lint Auto schade. Met de modernste apparatuur zetten we uw auto weer op het juiste spoor. Onze spuiterij heeft een reputatie hoog te houden en we geven 2 jaar Focwa garan tie op de uit de kreukels gehaalde autoschade. Sommelsdijk (0187) 482292 Zierikzee (0111)414794 /J FOCWA QAFWNTIEBEDHIJF Maakt het goed! COMBI 1 uur foto-service I OUDDORP- Weslstraar 3S Tel, {0137) 661612 fax 6G3734 RENESSE- Printihop Hoguoom 172 td. (0111461400 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 De naam Kruider is op Goeree-Overflakkee een begrip. Hij wordt steevast in verband gebracht met woning- en/of slaapkamerin richting. De nu 80 jaar oude A. J. Kruider nam vele jaren geleden de woninginrichting op de Oostdijk (op de grens Holland-Zeeland) over van zijn vader. De zaak wordt nog steeds gerund door de familie. In het culturele leven werd Kruider bekend als oprichter van het Streekmuseum Goeree-Overflakkee. Kruider woont al vanaf zijn geboorte in Sommelsdijk. Zijn levensverhaal kunt u op zaterdag 5 febru ari om 9 uur horen als Jan Lodder met hem praat in het programma "Fiakkeecialiteiten", dat wordt uitgezonden door Radio Flakkee. De herhaling van het programma is op dins dagavond 8 februari om 6 uur. Zaterdagavond 29 januari werd, ter gelegen heid van de 62-ste verjaardag van Koningin Beatrix een lampionnenoptocht gehouden door de Oranjevereniging Oude Tonge. Ondanks de harde wind kwamen toch ca. 100 kinderen opdagen bij het SWO gebouw voor een sfeervolle tocht door het dorp. Het majorette showpeleton 'Vivace' was voor deze avond geheel in nieuwe pakjes gestoken en voerde de stoet aan. Zij hadden voor deze avond enkele nieuwe passen inge studeerd. Muziekkorps 'Burgemeester Van der Harst' uit Ooltgensplaat zorgde voor de muzikale omlijsting en speelde diverse oranjeliederen. Door de harde wind viel het voor de fakkel dragers niet mee deze brandende te houden. Ook diverse lampionnen woeien van hun stokje. Na een klein halfuurtje werd de stoet nog verrast door een regenbuitje. Ondanks dit was het een geslaagde avond en smaakte de warme chocolademelk en Glühwein na afloop prima en konden de deelnemers met een voldaan gevoel huiswaarts keren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1