LITI E (010)2741135 ZAFIRA Regionale Projectgroep Verlteersveiligheid Goeree-Oveillakltee wint 10.000,- Revolutie en Evangelie korels autoschade Politie 24-uurs telefoon: Chr. Gem. Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' Garage Knöps B.V. K^ VASTGOED Visser Meubelen SGP-Bezïnningsavond in Ouddorp Ophalen/brengen voor Jaarmarkt Ophalen oud papier MCH^ ....Mmuocï/GAeê ir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Visser Visser /^^SiBSi Vrijdag 28 januari 2000 72e jaargang nr. 6875 4!/ODELBV3S^ Inbraak Winkeldiefstal Nieuw van Opel: voor ni^PorlJdeM mP plezier Middelharnis B.V. actief in beeld en geluid Hartelijk welkom in de showroom van in Sommelsdijk. Door het Provinciaal Orgaan Ver- lieersveiligheid (P.O.V.) Zuid-Holland zijn op 10 december jl. de verkeers- veiligheidsprijzen voor 1999 uitge reikt in het Kurhaus in Den Haag. De commissie POV vierde haar eerste lustrum en vond dit een belangrijke reden om de verkeersveiligheid extra onder de aandacht te brengen. De prijzen Het oordeel van de Jury Styte Geflitste automobilist bedreigt politiemensen j£ ISO 9002 )r -^^^ ^- Toen Darwin in 1859 zijn 'Origin of species', de oorsprong der soorten, schreeftiad fiij zeker niet verwacht dat het boel< zo'n invioed op het menseiijl<e denl<en zou hebben. Hij legde er zijn waarnemingen in de natuur in vast en bouwde daarop een theorie over het ontstaan van de soorten. Die theorie is uitgegroeid tot een ailes- omvattende hypothese: de evolutiehypothese. Dat l<on omdat het denken er rijp voor was. De natuurwetenschappen, maar ook de techniek verrichtten wonderen. Meer dan ooit raakte de moderne mens overtuigd van eigen kennen en kunnen en dat niet aileen op de genoemde gebieden. Het liberaiisme kon goed uit de weg met 'het recht van de sterkste', terwijl het marxisme - in haar kielzog het socialisme - gecharmeerd raakte van de stelling dat de uit wendige omgeving de doorslaggevende factor is in de menselijke ontwikkeling. Kortom ook het geestelijke klimaat was rijp voor de revolutie. Revolutie Want een revolutie was het In die zin dat den kers van formaat deze natuurwetenschappelijke theorie annexeerden voor hun denken over de oorsprong, ontwikkeling en bestemming van de mens. De natuurwetenschappen verklaarden veel van wat daarvoor alleen maar aan God kon worden toegedicht Nu was er ook een theorie die de mens losmaakte van zijn Schepper en hem met beide benen in het hier en nu stelde. Uit de aarde aards. De volgende stap was dat die aardse mens, dat product van een gestage ontwikkeling, die pro cessen zo doorgrondde dat hij ze ging sturen. Hij heeft immers een vrije geest en die wil hem zijn eigen ontwikkeling doen sturen! Dat betekent dat hij zelf zijn waarden- en normenpatroon ont wikkelt, of anders gezegd dat op enigerlei wijze waarden en normen worden gebundeld in een voor een meerderheid acceptabele regelgeving. Die wordt natuurlijk niet voor nu en altijd geschreven, maar is op zich ook weer bij te stu ren. Gods wet als universele leidraad paste niet In dat patroon. Gods soevereiniteit. Zijn straf en gena de evenmin. Hij werd zelfs -o, wenselijke hoog moed- dood verklaard. Zo niet, dan maakten wij van Zijn beeld voor de mens beheersbare denk beelden. Mens-zijn Dat was de voortgaande revolutie, waartegen Groen van Prinsterer maar één antwoord had: het Evangelie. Wie de geschiedenis van Neder land gedurende de afgelopen twee eeuwen volgt, vindt deze ontwikkeling terug. Wie eerlijk is vindt het in z'n eigen denken en spreken terug, of in ieder geval flarden ervan. Het bete- REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187)617300 Tel. (0180) 642111 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee OUDDORP - Afgelopen weekend is met grof geweld de voordeur van een winkel aan de Hoenderdijk te Ouddorp opengebroken. De gehele winkel en het kantoor werden doorzocht. Vooralsnog werden geen vermis singen vastgesteld. Fietsenkijkdagen MIDDELHARNIS - Op vrijdag 24 februari 2000 tussen 14.00 en 19.00 uur en zaterdag 5 februari 2000 tussen 09.00 en 16.00 uur, zullen er op het politiebureau te Middelhar nis, gevestigd aan de Olympiaweg 40, twee fietsenkijkdagen georganiseerd worden. Geïnteresseerden dienen op de kijkdagen een proces-verbaal van aangifte in hun bezit te hebben. SOMMELSDIJK - Een 56-jarige inwoner uit Nieuwe Tonge werd bij een winkel aan de Dorpsweg te Sommelsdijk betrapt op het wegnemen van goederen zonder daarvoor te betalen. De dader werd aangehouden en overgebracht naar het bureau. Snelheidscontrole DIRKSLAND - Aan de Staakweg te Dirks- land is een snelheidscontrole gehouden door het bureau Projectmatige Verkeerscontroles. Vierenveertig bestuurders passeerden de radar, waarvan er veertien in overtreding waren. De hoogste snelheid bedroeg 83 km/h. kent intussen wel dat mens-zijn wordt teruge- bracht tot het stukje tijd tussen geboorte en dood. We staan als het ware met onze rug naar wat we niet kennen en staren naar het centrum van ons bestaan: het hier en nu. Een christen ziet ook om, naar zijn Schepper En hij ziet voor uit: hij verwacht een nieuwe hemel, en een nieu weaarde, waarop gerechtigheid woont Wie van achteren naar voren wil, moet zich omdraaien en heeft dus ook aandacht voor waar hij staat Wie gericht is op het hier en nu, hecht aan de kwaliteit van het bestaan, of juist niet Wie geen 'verleden'heeft en geen 'toekomst' kent maakt er nu van wat hij kan, of haalt er nonchalant uit wat er op dit moment inzit Hij zet zich in voor de naaste of leeft een leven van eten en drinken en vrolijk zijn. Met alle schakeringen daartussen. Wie belijdt een christen te zijn, dient zich steeds af te vragen in hoeverre dat schema ook zijn leven beheerst Kwaliteit De kwaliteit van het bestaan heeft te maken met vrijheid, een eigen weg kunnen gaan, zich niet gebonden voelen. Daarin past dikwijls geen huwelijk, soms zelfs geen relatie, in veel geval len past daarin wel het plannen van een kind. Deze wijze van beleven van het mens-zijn is een van de wortels, zoniet de hoofdwortel voor het doden van nieuw leven: abortus provocatus. Het verzet daartegen, en dus ook tegen middelen als de abortuspil, die deze week in het nieuws was, is ten diepste een verzet tegen de tijdgeest. De kwaliteit van het leven heeft - zegt men - te maken met gezond zijn, met zo lang mogelijk mee kunnen doen. Wie zal ontkennen dat dat grote gaven zijn? Maar het zijn geen doelen op zich. Wat afwijkt van dat ideaaltype is niet waar deloos. Intussen is het te begrijpen dat hij die niet meer weet dan dat de dood de kringloop sluit, zich middelen verschaft, of maatregelen neemt om te sterven op eigen tijd en wijze. Het verzet daartegen, tegen euthanasie, is ten diep ste een verzet tegen die tijdgeest Genadegave Er wordt tegenwoordig wat smalend gesproken over fundamentalisten als men het heeft over^ '"(mët'ham'e chrisfefijkè) têgensïahders.'Zijhöü~ den vast aan het voorbije, zij blokkeren de ont wikkeling. Dat zij dan maar zo. Wie God dient, kan niet anders dan het door Hem gegeven leven eren. In geboorte en dood. In voorspoed en in tegenspoed. Het verplicht overigens ook tot zelf onderzoek: is het schema van deze wereld niet teveel overgenomen, worden er selectief geen grote delen geannexeerd? Het gehele leven moet immers getuigen van Gods eer, van Zijn genade. Daarin ligt het ware menszijn, dan kun je omkijken en vooruitkijken. Verzet tegen de tijd, in gebed, in de politiek, als burger In de samenleving. Zolang het kan. Tegen de revolutie van het geëmancipeerde mensbeeld, het Evangelie. Een genadegave. STAD A/H HARINGVLIET - De Christe lijk Gemengde Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' mocht in 1998 haar 75-jarig bestaan herdenken. Op de receptie die toen gehouden is, moch ten wij van veel bezoekers een enveloppe met inhoud ontvangen; onder andere van de gemeente Middelharnis, de Rabobank Stad aan 't Haringvliet/Ooltgensplaat, van zuster verenigingen van ons eiland en van mensen die ons koor een warm hart toedragen. 'Wat gaan wij met dit geld doen?' was toen de vraag. Op ons verlanglijstje stond een nieuwe piano, maar ook nieuwe koorkleding. Voor beiden was ons budget te klein. Daarom stuurden we een brief naar het Anjerfonds, voor een financiële bijdrage. Wij collecteren namelijk als vereniging ieder jaar voor het Anjerfonds. Tot onze grote vreugde kregen we de toezegging dat we mochten rekenen op 1400,- voor koorkleding. Na vele gesprekken en passen en meten, is door enkele dames met naald en draad en naaimachine gewerkt. Het resultaat: mooie blauwe toga's voor de dames en smoking- hemden en vlinderstrikjes voor de heren. Wij willen als koor - beter laat dan nooit - iedereen bedanken, die heeft geholpen om dit mogelijk te maken. We willen tevens van de gelegenheid gebruik maken om iedereen die van zingen houdt uit te nodigen om eens een repetitie avond mee te maken. Wij repeteren op dins dagavond van 19.45 tot 21.45 uur in Het Trefpunt, onder leiding van Paul Kieviet. U laat ons toch niet in de steek? nu in onze showroom SOMMELSDIJK VOORSTRAAT 44 TEL 0187 48 72 72 ('S AVONDS 06 - 53 777 800) TEL 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187-68 17 55 Dirksland 0187 605022 Winterslaap? of Winterschilder? Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 COMBI I uur fotO'Service I 0UDDOR^ Weititraal 3S R (01S7) ÖS löl 2 fax 683734 RENESSE-Printshop Hogïioom 172 lel. (011146MO0 5fcW*5y»5tó«.>;*^^ u....n^jg^^,>'^a^ riV^ioinK^cauUb'.: Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Op D.V. woensdag 2 februari a.s. organi seert de SGP-Kiesvereniging te Goede- reede een bezinningsavond waarop ds. J. Koppelaar uit Abbenbroek een rede hoopt uit te spreken met als titel: 'als de funda menten van de samenleving worden omgestoten, wat moet de rechtvaardige dan doen?' Dit n.a.v. Psalm 11:3. Mannen en vrouwen, jongens en meisjes (vanaf 16 jaar) worden van harte uitgenodigd. De SGP-kiesvereniging 'God, Nederland en Oranje' te Goedereede roept een ieder op om deze avond te bezoeken, om toegerust te worden voor het toekomende kerkelij ke- en maatschappelijke leven van u en uw kinderen, om in een tijd waarin onze overheid meer en meer 'antichristelijke' trekken gaat vertonen staande te blijven. Ook mensen die meer van de beginselen van de SGP willen weten zijn van harte welkom. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Ter bestrijding van de onkosten zal er een collecte worden gehouden. De aanvang is 19.30 uur in het verenigingsgebouw Eben-Haëzer, Preek- hillaan 3 te Ouddorp. Een delegatie van de Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid Goeree-Overflaie.ee: V.l.n.r.: Jan-Leendert Minnaar (Waterschap), Rien Villerius (gemeente Middelharnis), Gert Weijmans (provincie Zuid-Holland) Marjoke Struik-Tieleman (ISGO), Jan van der Mast (ISGO), de heer Ted Jansen en Fred Moolenaar (Onderwijsbegeleidingsdienst Zuid-Holland Zuid). Voor drie verschillende categorieën konden voordrachten worden ingediend. Die catego rieën waren Mensen/OrganisatiesAVerkver- banden, Projecten en Projectideeën. De Pro jectgroep Goeree-Overflakkee was voorge dragen voor de categorie Mensen/ OrganisatiesAVerkverbanden. De hoofdprijs was een geldbedrag van 10.000 en een Award. Naast deze prijs werd twee keer een bedrag van 5.000 uitgereikt. De twee ande re winnaars waren de Regionale Projectgro- pe VerkeersveiUgheid Rotterdam-Rijn mond, met een fiets-openbaar vervoer pro ject, en de gemeente Papendrecht met het projectidee voor een stopverbod bij scholen. De heer Ted Jansen, oud-gedeputeerde van de Provincie Zuid-Holland en oud-voorzitter van de commissie POV, was ook voorgedra gen. Vanwege zijn bijzondere inzet voor de verkeersveiligheid in de provincie Zuid- Holland is hij gevraagd zijn naam te verbin den aan deze prijs. Vanzelfsprekend is het dat hij de prijs ook heeft uitgereikt. De Ted Jansen Award is ontworpen door Koninklijke Begeer uit Zoetermeer. De Award bestaat uit drie ringen, elk gemaakt van een ander metaal welke de verschillende verkeersdeelnemers symboliseren. In het midden van de 'bol' bevinden zich de twee pijlen uit het logo van het POV. De Regionale Projectgroep Verkeersveilig Goeree-Overflakkee heeft in de afgelopen vijf jaar een groot aantal projecten geïni tieerd. Daarbij is in de eerste plaats gekozen voor een structurele aanpak, passend binnen het gedachtengoed van Duurzaam Veilig. Zo zijn projecten in het basis- en voortgezet onderwijs op grondige en daardoor naar ver wachting duurzaam effectieve wijze voorbe reid en opgezet. Er is veel energie gestoken in contacten met de scholen, zodat daadwer kelijk in samenwerking met hen aan de vei ligheid van de jonge verkeersdeelnemers kan worden gewerkt. In de tweede plaats valt het werk van de Regionale Projectgroep Verkeersveilig op door het integrale karakter ervan. Niet alleen verkeerseducatie, ook infrastructuur, ver keershandhaving en communicatie met en voorlichting aan de weggebruikers behoren tot het werkprogramma. Daarbij - en hier wordt de kracht van het integraal samenwer ken te meer duidelijk - wordt binnen de R.P.V. bezien hoe de inzet van de afzonder lijke disciplines kan worden versterkt door de inzet van partners binnen de groep. Zo vindt de communicatie rond het regionaal handhavingsplan van de politie in dit gebied plaats via de R.P.V. De R.P.V. heeft deze veelheid van activitei ten en het structurele en integrale karakter hiervan niet cadeau gekregen, het is de jury gebleken dat hiervoor zeer veel inspannin gen zijn verricht door een groot aantal men sen. Het valt te waarderen dat men zich daar bij niet heeft laten afschrikken door het feit dat het opbouwen van de samenwerkingsre laties binnen het gebied tijd en inspanning heeft gevergd. De lange adem van de betrok kenen in deze R.P.V. is te prijzen. Om al deze redenen heeft de R.P.V. een voorbeeldfunctie voor de andere regionale samenwerkingsverbanden in Zuid-Holland en daarbuiten, aldus het oordeel van de jury in het juryrapport. De jury stond onder voor zitterschap van de voorzitter van het Provin ciaal Orgaan Verkeersveiligheid ir. M. Houtman, gedeputeerde Verkeer en Vervoer van Zuid-Holland. De andere leden waren ir. J. Boeve, portefeuillehouder wegbeheerder in het dagelijks bestuur van de Unie van Waterschappen, officier van Justitie mr. J. Spee, mr. G. Schouten managementteam ANWB, mr. P.J. Biesheuvel, lid van de Tweede Kamer en mevrouw A.W.A. Ammerlaan-Oosterlaan, lid van provinciale staten in Zuid-Holland. In totaal werden 22 voordrachten ingediend. De jury was echter unaniem in haar oordeel om de Verkeersveiligheidsprijs 1999 toe te kennen aan de R.P.V. Goeree-Overflakkee. Er is één voorwaarde gesteld. Het geldbe drag moet worden besteed aan een project op het gebied van verkeerseducatie. De project groep Verkeersveiligheid Goeree-Overflak kee bestaat uit drie werkgroepen: de werk groep Verkeersgedrag, de werkgroep Infrastructaur en de werkgroep Voorlich ting. De werkgroep Verkeersgedrag richt zich op de verschillende verkeersdeelnemers door diverse projecten. Zo zijn er fietsvaardig- heidsprojecten voor jongere kinderen en voor de oudere jeugd wordt een bromfiets cursus georganiseerd. De werkgroep Infrast ructuur houdt zich bezig met de infrastructu rele knelpunten op Goeree-Overflakkee. De werkgroep Voorlichting ondersteunt beide werkgroepen en geeft voorlichting tijdens evenementen zoals de Havendag in Middel harnis. I wan de vwintercoliectie i Woensdagavond werden politiemensen die op de Langeweg te Ooltgensplaat voorbijgaande automobilisten met behulp van een radarwagen op hun snelheid controleerden, bedreigd door een geflitste automobilist. De snelheid van de 19- jarige bestuurder uit Ooltgensplaat werd tijdens de controle vastgesteld op 70 km. per uur, in plaats van de toegestane 50 km. per uur. De man was het niet eens met de actie, zette zijn auto voor de radarwagen en eiste een gesprek met het per soneel. Deze wilden daar niet op ingaan. De actie trok de aandacht van andere burgers uit Ooltgensplaat, waardoor even later circa 15 mensen om het personeel van de radarwagen heen stonden. Daardoor voelde het polititepersoneel zich bedreigd en vroeg assistentie. Daarop verdween de 19-jarige bestuurder met zijn auto in de richting van Den Bommel. De ter assistentie geroepen wagen kon de man even later op de N59 aan de kant zetten en aanhouden. De man bleef agres sief en kon geen rijbewijs tonen. De APK van de auto was verlopen en de auto was vermoedelijk niet verzekerd. Tegen de bestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt voor de verlopen APK. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. De controle-actie werd gehouden in verband met het verkeershandhavingsproject, dat ten doel heeft om de verkeersveiligheid op Goeree-Overflakkee te vergroten. Met ingang van 5 februari kunnen iedere eerste zaterdag van de maand weer spullen voor de Jaarmarkt ingeleverd worden. Er is een andere opslagplaats in gebruik ge nomen, nl. de schuur tussen het kantoor van Dijkers en Pijl en de garages, aan de Burg. Mijslaan 4 te Middelharnis. Tussen 11.00 en 12,00 uur kunt u daar terecht. Als het onmogelijk is om de spullen zelf te brengen, kunnen de volgende nummers ge beld worden: 486479 of 487093. Het opha len vindt dan 's morgens plaats. OUDE TONGE Morgen, zaterdag 29 januari, zal bij u het oud papier weer worden opge haald. Graag het papier vóór 9 uur 's morgens buiten zetten. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de Ned. Herv. kerk te Oude Ton ge. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36570

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1