Flitspalen Amnesty ^rpj^ International PREDIKBEURTEN Omloop van Goeree Hoe laat eten we? Drukwerk nodig? Gebr. de Waal Met bollen kleur in huis Draagt elkanders lasten, ook in het ziekenhuis 'Een schuilplaats onder de molen' NUVO-Ooigarant Bach Festival Rotterdam in 15 concerten Mannen gymgroep gaat van start! EIIAIIDEtl-tllEUWS EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Juweliers - opticiens Kwaliteit en service onder een dak kan het U leveren! Dam- en Schaakver. 'Dirksland' DIERENBESCHERMING PAGINA 2 VRIJDAG 21 JANUARI 2000 Zandpad 2-4 Tel. (0187) 48 25 67 3241 GX Middelharnis Tegenwoordig spreken we van variabele werktijden, maar een gewoonte die al veel langer zeer variabel is, is het gebruiken van de hoofdmaaltijd. In de Griekse en Romeinse oudheid werd deze hoofdmaaltijd om negen uur 's och tends gebruikt en in de middeleeuwen om een uur of elf. Men at toen slechts twee maaltijden per dag en aangezien er in die tijd nog maar weinig kunstlicht was, maakte men zoveel mogelijk gebruik van daglicht bij het koken en het eten. In de 17e eeuw at men de hoofdmaaltijd om ongeveer twaalf uur en om de tijd tussen het opstaan en het eten in te vullen, werd het ontbijt ingevoerd. In de 18e eeuw werd het diner tussen vier en vijf uur 's middags gebruikt. Sindsdien is het etensuur steeds later gewor den. In de 19e eeuw was het nog tussen vijf en half zes, in het begin van de 20e eeuw tus sen half zes en zes uur. Nu varieert het tus sen ongeveer vijf en zeven uur. In vroeger tijden zou het onmogelijk geweest zijn om later dan zes uur te eten, niet alleen vanwege de slechte kamer- en straat verlichting, maar ook omdat het na het val len van de avond op straat zeer onveilig was. Men liet zijn gasten daarom het liefst bij daglicht huiswaarts keren. Tegenwoordig worden vooral in restaurants en bij feestmaaltijden latere etensuren aan gehouden. Ook in zuidelijke landen eet men pas om een uur of acht in verband met de door het klimaat bepaalde dagindeling. Drukken] SOMMELSDIJK Telefoon (0187) 471020 Uitslagen van 17 januari 2000 Dammen, afdeling 1: Joh. Wolfert- C. van ProoyenO - 3 G. Smits - H. Keuvelaar1 - 1 M. van 't Geloof-J. Knöps1 - 1 Afdeling 2: A. Los - H. de MunckO - 3 W. Nieuwland - M. Poortvliet1 - 1 P. v. d. Groef- C. v. d. KroonO - 3 J. v. d. Groef- K. de Jong1 - 1 H. de Munck - A. Los3 -O Schaken: W. de Vos - W. StolkO - 1 J. C. de Jong - H. Zorge'A - 'A Dat hyacinten in bloei kunnen worden 'getrokken' is algemeen bekend. Maar niet iedereen weet dat hetzelfde met vrijwel elke soort bloembol kan worden gedaan: tulpen, narcissen, krokussen, muscari's, irissen en scilla's. Het binnen laten bloeien van bollen gaat heel gemakkelijk in een leuke pot of schaal. Zorg dat deze schoon is en ten minste twee keer zo hoog als de bollen, dan hebben ze alle ruimte voor hun wortels. Gebruik kant en klare potaarde en vul de potten daarmee gedeeltelijk. Zet dan de bollen stevig op de aarde, maar zonder er hard op te drukken. Het bovenste puntje van de bol blijft net onder de rand van de pot. Vul nu de pot ver der met aarde en druk die stevig aan. Het puntje van de bol moet nu net boven de rand uitkomen. Na het planten moet royaal water worden gegeven. Voordat de plant zichtbaar groeit, moeten zich stevige wortels ontwik kelen. Dit wordt bereikt door de potten ten minste drie maanden op een koude plek (ongeveer 9 °C) te laten staan. Niet verge ten om regelmatig water te geven. Na ongeveer drie maanden kunnen de pot ten op een tochtvrij plaatsje worden gezet bij een temperatuur van zo'n 18 °C. Regel matig water blijven geven en... binnen enkele weken bloeien de bollen in huis en veel sneller dan een bol die buiten werd geplant. Ingezonden: Nu het bijna zover is dat het vernieuwde zie kenhuis klaar is, en de gehele bevolking van Goeree-Overflakkee en daarbuiten blij is dat het ziekenhuis behouden blijft voor deze regio, zou het ook fijn zijn en zeer op prijs gesteld worden, als men bij de aanname van personeel niet meer zou discrimineren op grond van ras en geloof. Waarom word men, als men voor dat mooie, maar zware beroep heeft gekozen, gewei gerd op grond van het geloof? Graag wil ik een voorbeeld hiervan noemen. Wat jaren terug kwam in de Samaritaan in Sommelsdijk een meisje solliciteren bij de dominee, die daar aangesteld was om het personeel aan te nemen. Uit het gesprek bleek dat het meisje van thuis uit niet gelo vig was, dus was er een probleem. Daarop zei het meisje: "Dominee, ik heb voor dit beroep gekozen, om zieke en gehandicapte mensen te helpen. Het maakt daarom voor mij niet uit wat een patiënt vraagt, of dit nu is 'wil je een appel voor me schillen' of 'wil je een stukje uit de Bijbel voorlezen'. Ik doe dit werk met liefde, omdat ik voor dit beroep gekozen heb en de mensen wil helpen". De dominee wist niet zo vlug wat hij daarop moest antwoorden en zei: "Ik moet me aan de regels van het huis houden". En deze lief devolle dame werd afgewezen. Het is in het ziekenhuis gelukkig zo dat een ieder, van welke gezindte dan ook, opgeno men wordt. Zou het dan ook niet normaal zijn dat je ook door iedereen, die hier capa bel voor is, verpleegd mag worden? Ingezonden: Geachte redactie, Misschien is het mogelijk het onderstaande in uw krant op te nemen. In het 'Eilanden Nieuws' van 29 december jl. was een stukje geplaatst 'Heel donkere dagen voor Kerstfeest 1944'. Daar stond onder andere in dat sommigen een schuil plaats vonden onder de molen van de familie Van Seters in Dirksland. Mijn naam is Cor van Seters, ik was toen getrouwd met Mar Geertsema, die was verpleegster in het zie kenhuis. Ik beheerde de molen voor mijn moeder. Zij was weduwe en mijn broer Jaap zat in een concentratiekamp in Duitsland. Er gingen in die tijd veel geruchten rond over razzia's, ook dat we die op het eiland zouden krijgen. Daarom besloot ik om de ruimte onder de molen, een zogenaamde tras of regenbak, voor schuilplaats te gebruiken. Timmerman Lughthart, van de Voorstraat, heeft mij daarbij gehlopen. We maakten er bntsen in. Door de regenpijp deden we elek triciteitsdraad voor licht, en een overloop- buis van ca. 20 cm. doorsnee zorgde voor luchtvoorziening. Er waren dekens, een radio en een schaakspel. Door een nauw vierkant gat kon je via een ladder in de schuilplaats komen. Als je eenmaal binnen was legde mijn vrouw een stalen plaat over Zondag 23 januari 2000 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9,30 uur ds. N. P. J. Kleiberg, Veenendaal en 18.30 uur kand. A. de Groot, Bleskens- graaf. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. A. de Groot en 18.30 uur ds. N. P. J. Klei berg. Woensdag 26 januari, Dorpskerk: 19.30 uur kand. Joh. ter Mate, Kesteren - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur br. K. Baas en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink en 18.30 uur dr. Van Wijngaarden (medicus). GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. Joppe, Rouveen en 18.00 uur ds. J. Westland, Bergambacht - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur lees dienst. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J. Kroeze, Steenbergen - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur ■leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, welkomstdienst en 18.00 uur ds. M. Verduin - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Kunz en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. W. van Gorsel, Bergambacht - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Goud - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Ver waal (jeugddienst) - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Het Prieel, Sommelsdijk 10.00 uur R. Pieper. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt, Ede - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 9.30 uur ds. H. Out en 17.00 uur ds. W. A. Boer, 's-Gravendeel - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. H. van Dijken en 16.45 uur ds. R. Tigelaar, Persnis-Albrandswaard. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. bevestiging ambtsdragers - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student A.A. Brugge. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur drs. M. van Campen, Waddinxveen en 18.00 uur ds. P. Kolijn, ïCrimpen a/d IJssel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. N. J. A. van Exel. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. van Duijvenboden en 18.00 uur kand. J. Kooy, Barendrecht - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dr. J. Vlaardinger- broek, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, v.m. bedie ning Heilige Doop - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur de heer A. A. Brugge - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Tj. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur drs. J. Wilschut, Baren drecht. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. Snijders en 14.30 uur ds. Loohuis - Ger. Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Mogen wij als aardse rechter beslissen of je wel of niet goed bent voor deze functie, ten aanzien van je geloof? Er staat toch in de Bijbel 'Komt allen tot mij'. Ja, u leest het goed: allen. En vele keren staat er ook 'Draagt elkanders lasten'. Ik hoop dat het betreffende bestuur wat hier over moet beslissen dit zwaarwegende punt niet alleen laat vallen omdat de grondwet deze discriminatie in het jaar 2000 niet meer toelaat, maar dat u ook uw eigen geweten laat spreken. Er zijn hierover al zo veel problemen in de wereld. Als u, als bestuur en instanties die hier over gaan, dit kan oplossen, zal de samenleving u dankbaar zijn. En dan wordt het 'Ons Ziekenhuis'. A. de Blok, Pr. Bernhardlaan 15, Dirksland STELLENDAM - We kijken weer al uit naar de marathon van Rotterdam. Als voor proefje organiseren de Stelle-Runners op zaterdag 1 April de Omloop van Goeree. Deze testloop wordt voor de negende keer gehouden en gaat over een uniek parcours van 30 kilometer. De start (13.30 uur) en finish zijn te Stellen- dam bij de ijsbaan (achter het busstation). De route loopt over de kop van Goeree en bestaat voor 80% uit geasfalteerd fietspad. Het parcours is volledig bewaakt! Er is een duidelijke route en kilometer aanduiding. Op elk 5 kilometerpunt bevindt zich een drinkpost met water en energiedrank (extran). Verder is er een tijdwaameming, een bezemwagen, EHBO en massage. Er zal een verloting op het startnummer plaatsvinden. Het parcoursrecord bij de mannen is in han den van Johan Matthijsse uit Almere met een tijd van 1.43.16 en bij de vrouwen Liesbeth van Ast uit Ouddorp met een tijd van 2.05.38. Kleedgelegenheid en douches in de MAVO 'Het Spectrum', Schoolstraat 29 te Stellen- dam. Hier betaalt u ook het inschrijfgeld en worden de startnummers uitgegeven. Het inschrijfgeld is bij voorinschrijving 10,00 en de dag zelf 12,50. De sluitings datum van de voorinschrijving is 27 maart! Inschrijven en inlichtingen tel: 0187-492909 of 492229. Na afloop van de testloop is er voor iedere deelnemer iets te eten en te drinken. Graag willen wij onze waardering uitspre ken voor de medewerking van Politie, Vrij willigers, EHBO, Natuurmonumenten en de sponsors France Limousin - Bakkerij Bleumink - H. v. Buuren Sportschoenen - S.O.S Ouddorp - Plusmarkt Tessemaker - Jaap Boone Witgoed - Keukencentrum Tie- leman - Fruitteler Oosthoek - Doe-Land en Extran. Zonder al deze mensen is het niet mogelijk dergelijke evenementen te organiseren. Namens de Stelle-Runners een sportieve loop toegewenst. Sinds de deregulering van de vestigingswet is het niet langer noodzakelijk gediplomeerd opticien te zijn om een optiekzaak te kunnen beginnen. Als de huidige plannen van minis ter Jorritsma doorgaan, zullen ondernemers in de toekomst bovendien niet eens meer het diploma Algemene Ondernemersvaardighe- den (AOV) hoeven te bezitten. Hierdoor zijn consumenten niet meer verzekerd van de kwaliteit van de optiekzaak waar zij klant zijn. Optiekbedrijven die zijn aangesloten bij de Nederalndse Unie Van Optiekbedrijven (NUVO), worden sinds 1 januari 2000 ech ter jaarlijks gecontroleerd op aspecten als opleiding, kwaliteit en garantie. Deze con trole wordt uitgevoerd door de Stichting Certificatie en Kwaliteitscontrole Optiek branche (SCKO). Indien deze onafhankelij ke stichting oordeelt dat aan de gestelde eisen is voldaan, kent de NUVO het betreffende optiekbedrijf het Ooggarant cer tificaat voor een jaar toe. Vanaf 1 januari van dit jaar mogen circa 800 optiekbedrijven in Nederland het Ooggarant kenmerk voeren. Dat betekent voor de klan ten van deze optiekbedrijven dat zij van een aantal zaken verzekerd zijn: goed opgeleide vakmensen die professioneel advies "geven, garantie op geleverde diensten en producten (eventueel kan de Geschillencommissie Op tiek worden ingeschakeld), persoonlijke aan dacht en kwaliteit. het gat, lege zakken daaroverheen en nie mand kon zien dat er een schuilplaats onder zat. Communicatie met de buitenwereld ging via de overlooppijp, waar een oude tochtdeur voor stond. Terwijl mijn broer Hugo (toen 13 jaar) daar zogenaamd stond te plassen vertelde hij intussen wat er in Dirks land gaande was. We werden op tijd gewaar schuwd door Han de Lignie. Toen de geruchten over razzia's sterker werden nam hij een fles ouwe klare mee naar een duitser, voor wie hij soms karweitjes moest doen. Toen die een beetje te diep in het glaasje had gekeken vertelde hij dat het 'morgen een goede dag was om niet gezien te worden. Han de Lignie kwam bij mij en zei: "Cor, het is zover!" Toen kwamen één voor één bij onze molen aan: Teeuw Zoeteman, Leen Haeck, Jan en Han de Lignie en Leen van Oudenaren. Samen met hen ging ik de schuilplaats in, de plaat met lege zakken erop gingen over het gat en een houten stop in de overloopbuis. Licht hadden we, en na een poosje praten gingen we slapen. Het was er wel vol. Om vier uur 's morgens werd ik wakker met zware hoofdpijn. Ik wilde gaan zitten maar de kracht ontbrak mij. Plotseling ging het door mijn hoofd: de houten stop! Ik probeerde mijn buurman wakker te maken, wat me eindelijk lukte, en die heeft de stop eruit getrokken. We waren er allemaal ellen dig aan toe. Maar toen we om de beurt voor het luchtgat frisse lucht ingeademd hadden knapten we al snel weer op. Sommigen gin gen al weer spoedig naar huis. Later kregen we een waterbouwkundig ingenieur - zijn naam was Rob - die geweigerd had om land onder water te zetten. Als vrouw verkleed kwam hij bij ons, samen met Annie Zoete man en Frieda de Jong. Later heeft kapper Spaan de schuilplaats gebruikt, tot aan de bevrijding. Het waren spannende dagen, veel is er al weer vergeten. Maar de Heere, die ons toen bewaard heeft, is nog steeds Dezelfde. Ook in het nieuwe millennium zal Hij alles naar Zijn wil bestu ren. Hij was met ons in die donkere kerstda gen van 1944 en zal ook in de toekomst voor ons zorgen. Cor van Seters 2204 - 17A. A.v. Coaldale A.B Canada TIMIK3 Beethoven noemde hem de 'onsterfelijke god van de harmonie'. Ook voor talloze muziekliefhebbers nu is hij de grootste com ponist aller tijden: Johann Sebastian Bach. Zijn sterfdag, 250 jaar geleden, is reden voor een groots festival in Concert- en congresge bouw De Doelen. Rotterdam is Bachstad bij uitstek, o.a. vanwege het feit dat al in 1870 de eerste Nederlandse uitvoering van de Matthaus-Passion hier plaatsvond. Tijdens het Bach Festival Rotterdam kan de liefhebber zich te goed doen aan complete uitvoeringen van Bachs indrukwekkendste composities, van de intieme suites voor cel lo solo tot de imponerende Matthaus-Pas sion. Een keur van musici en ensembles ver leent medewerking: Ton Koopman, Gustav Leonhardt, Peter Neumann, Konrad Jungha- nel, Jos van Veldhoven, Pieter Wispelwey en tal van andere grote Bach-interpreten lui steren het Rotterdams Bach Festival met huna aanwezigheid op. De historische relatie Bach-Rotterdam komt aan de orde tijdens een congres. In samen werking met het Goethe-Institut Rotterdam heeft musicoloog Emile Wennekes een con gres georganiseerd over de betekenis van Rotterdam als Bachstad door de eeuwen heen. Al tijdens Bachs leven klonken zijn werken hier eerder dan in de rest van Neder land door toedoen van zijn achtemeef Johann Christoph Bach, die van 1717 tot 1730 in Rotterdam woonde en werkzaam Ingezonden: Dat flitspalen beklad en vernield worden is - naar mijn mening - de duidelijkste uiting van onvrede van de bevolking dan wel van de weggebruiker. Ik heb zelf geprobeerd om met de politie een dialoog aan te gaan, omdat wij nu naar een zeer gecontroleerd land toe groeien, waardoor aan de ene kant ongeluk ken voorkomen worden, maar aan de andere kant juist ongelukken veroorzaakt kunnen worden. Dit doordat de aandacht van een groot aantal van de bestuurders geconcen treerd is op de berm van de weg en op moge lijk controlerende stilstaande auto's, vuilnis bakken, etc, en niet meer op het overige ver keer. Een opbouwend dialoog met de politie over dit onderwerp is niet mogelijk omdat die domweg stelt "wij hebben dit afgespro ken". Dit terwijl deze 'afspraken' bij het gros van de bevolking/weggebruikers gezien worden als 'opgelegd'. Dat er dan haken kruizen op flitspalen geklad worden is natuurlijk erg, heel erg. Maar als het huidige beleid zich voortzet met de snelheid van de laatste 5 a 6 jaar, dan groeien we naar een dusdanig gecontroleerd land toe, dat raak vlakken met het toen gevoerde beleid wel heel duidelijk naar voren komen. Als we de link naar bijvoorbeeld Amerika leggen, een land waar sinds jaar en dag op naleving van alle regels heel strikt wordt gecontroleerd en waar het geweld en de agressie steeds grote re en grovere vormen aanneemt, dan kan ik mezelf niet aan de indruk onttrekken dat die agressie mede veroorzaakt wordt door de mate waarin de mensen in hun vrijheid beperkt c.q. gecontroleerd worden. Graag wilde ik dit onder uw aandacht brengen, want ik wil - koste wat het kost - Ameri kaanse taferelen voorkomen, en ik voorzie dat het huidige beleid - zeker als dit zich nog doorzet - agressie en geweld aanwakkert, dit vanwege een zeer gecontroleerd leven, waardoor de vrijheid beperkt wordt. Op regionaal niveau is het mij niet gelukt die boodschap duidelijk te maken bij de betrok ken instanties. Ik heb de boodschap overge bracht, maar gezien de mate waarin de poli tie overtuigd is van hun gelijk, wordt er niet verder gekeken. Graag zou ik in contact komen met mensen die ideeën hebben over een manier waarop de discussie over dit onderwerp landelijk gemaakt kan worden. Want willen wij (de bevolking) naar een dusdanig gecontroleerd samenleving toe? Ik hoop dat ik bij u mijn angst over de mogelijk verstrekkende gevolgen van het huidige beleid heb kunnen overbrengen. Het vernie len van de flitspalen is nooit te verdedigen, maar ik heb gepoogd een dialoog aan te gaan en heb daarmee niets bereikt, waardoor ver nieling de enige manier lijkt om onvrede te uiten. Frans Postbus 105 3257 ZJ Ooltgensplaat Tel. 06-22206973 was als clavecinist en organist. Tenslotte kan de festivalbezoeker ontdekken hoe Bach een inspiratiebron is geweest voor latere componisten als Beethoven, Busoni, Stravinsky, Hindemith en Sjostakovitsj. Daarnaast wordt een uitgebreid fringe-pro- gramma georganiseerd met lezingen, inlei dingen en filmvertoningen. Bach Festival Rotterdam: 15 concerten in 9 dagen in de Grote Zaal en de Jurriaan- se Zaal. De concertbezoeker kan een gratis brochure aanvragen met alle concertgegevens, data, prijzen en bestelmogelijkheden, telefoori (010)2171745. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Kassa van De Doelen, Schouwburgplein 50, Rotter dam, tel. (010) 2171717. Word (schrijf)lid van Amnesty! OOK IN HET 3E MILLENNIUM SPREEKBUIS VOOR DE SLACHTOFFERS VAN HET 'RECHT' VAN DE STERKSTE Werkgroep G-O, tel. 48 54 52 Meer bewegen voor mannen Hoe eerder.hoe beter voor u Dat is het advies in het actieprogramma '55PLUS blij(f) in Beweging' van de Neder landse Sport Federatie voor alle mensen maar vooral voor de gepensioneerden. Meer Bewegen voor Ouderen is een profes sionele sportlesoefening, speciaal bedoeld voor ouder wordende mensen tussen de 55 en 100 jaar. Hierbij wordt rekening gehou den met de beperkingen van leeftijd, condi tie en medische problemen. Twijfelt u toch nog over deelname, raadpleeg dan uw huis arts. Lokaal Ouderenwerk Middelhamis (Dien stencentrum) tekent voor de organisatie van deze activiteiten die in de hele Gemeente worden aangeboden. In rekreatiecentrum 'De Staver' vindt u ver der de MbvO-zwemactiviteiten, de senioren Bowlingclubs en Jeux 'd Boules. In totaal maken ongeveer 450 oudere inwoners van Middelhamis gebmik van al deze activitei ten. MbvO-Mannengym wordt gehouden op dinsdagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur in het sportlokaal van Activiteitencentram D'n Duijt aan de Steneweg 1 te Middelhamis Voor de deskundige begeleiding van MbvO- Mannengym is een samenwerking gevonden met een gediplomeerd docent MbvO-activi- teiten, de heer Gus van Drimmelen. De eerste les is voor iedereen gratis en daar na kost het 2,50 per les. Het lesuur wordt afgesloten met een kopje koffie ter plekke Op 15 februari 2000 kunnen belangstellende heren naar D'n Duijt komen. Komt u eerst maar eens vrijblijvend kijken en/of mee doen. Sportzaalschoeisel is wel verplicht. Lokaal Ouderenwerk 'Middelharnis'. Welzijn Werkt! GEVONDEN te Oude Tonge: 1 zwart-witte poes, 1 blauw grijze poes met bruine vlekjes. Er verblijft al enkele weken een poes in de opvang, gevonden in Oude Tonge. Het is een jong dier, wit met grijs-blauwe vlek ken. Het heeft een bandje om met een bel letje en een adreskaartje eraan (zonder adres). Inl.: Dierenopvang Goeree-Overflakkee, Tel. (0187) 65 18 87 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden »s een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn JamiÜeherichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk vi^orden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mall: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ17,50. Per jaar 66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2