LITI E (010)2741135 OPEN DAG Hakenkruizen op flitspaal Goereese vissers zetten 'eigen' visafslag in de icou ^rloMmoH www.buijze.nl Aangepaste kerkdienst Politie 24-uur5 telefoon: Snelheidscontroles Gezellige drukte op TREND2000 In gesprek met... Contactavond IJsclubs Goeree-Overflaickee Zee-arend houdt winterstop op Slikken van Flakkee Bijeenkomst 'De Christenvrouw' Brand door kortsluiting in zieltenliuis Feestavond F.N.V.-bonden chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Bejaardehmiddag CVB Scheepvaart en transport college 'meester Snijder' Kerkdienst Ger. Gem. gaat niet door .(AAo MINNAARD K^ VASTGOED Discriminatie in ziekenliuis Dirksland? Desondanks bleef omzetniveau stabiel SZS^2 Pi-B> Dinsdag 18 januari 2000 72e jaargang nr. 6872 OOLTGENSPLAAT - Personeel van de Verkeerspolitie (Bureau Projectmatige Ver keerscontroles) hield donderdagavond radarsnelheidscontroles op de Langeweg te Ooltgensplaat. Tussen zeven en acht uur werd buiten de bebouwde kom, waar 80 km/uur is toege staan, gecontroleerd. Van de 179 passeren de automobiUsten werden 25 geflitst. Hoogste score was 135 km/uur. Tussen kwart over acht en kwart over negen werd eveneens op de Langeweg, maar dan binnen de bebouwde kom, gecontroleerd. Van de 80 passerende automobilisten lapten 21 de maximum snelheid van 50 km/uur aan hun laars. Hoogst gemeten snelheid: 70 km/uur. Auto van de dijk OOLTGENSPLAAT - Zaterdagmiddag omstreeks 16.30 uur is door onbekende oor zaak een auto van de Steigerdijk gereden. De auto stond aldaar geparkeerd. Er bevond zich niemand in de auto. Toen de bestuurster bij haar auto terugkwam, lag deze onder aan de dijk. Mogelijk is een defect aan de hand rem de oorzaak van het indicent. Eventuele getuigen worden verzocht zich met de poli tie" Middelhamis in verbinding te stellen, tel. (010)2741135. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK De CVB, afdeling Middelhamis-Sommels- dijk nodigt u uit op D.V. dinsdag 25 januari om 14.30 uur in het verzorgingshuis 'De Goede Ree'. De heer A. Westerhuis uit Middelhamis ver toont ons dia's over Zuid-Afrika. We hopen op een fijne middag. Voor vervoer bellen: Taxi op Maat. Op 22 januari a.s. houdt het scheepvaart en transportcollege 'meester Snijder', waar de afdeling visserij is gehuisvest, haar open dag. Op deze dag zullen er presentaties zijn van diverse bedrijven die verbonden zijn met de visserij. Ook de leerlingen zullen het een en ander laten zien. Verder is het mogelijk om de viskotter GO- 32 te bezoeken en met door de wol geverfde vissers te spreken over alle onderwerpen aangaande hun vak. Kortom een mooie gelegenheid de visserij eens van wat naderbij te leren kennen. De open dag is zaterdag 22 januari van 10.00 tot 14.00 uur, de school is gevestigd aan de Deltahaven 4 in Stellendam. Voor inlichtingen: tel.nr. (0187) 491968. STAD AAN 'T HARINGVLIET - De extra kerkdienst op woensdag 19 januari, waarin zou voorgaan ds. A. M. den Boer van Dirks- land, gaat wegens ziekte van de predikant niet door. De vorige week gehouden TREND2000 te Ouddorp was voor alle ondernemers een succes. Er kwam veel gericht publiek en de goed gevulde boodschappenwagen, waarvan men het aankoopbedrag kon raden, werd veel bekeken. Bijna twaalf bladzijden wer den vol geschreven met naam, adres en het geschatte bedrag. De bedragen liepen uiteen van 137,95 tot 3Ö2,7Srw[aar ïnie'ke Rijn-" brand uit Ouddorp was met 325,50 maar 103 cent verwijderd van het juiste bedrag. Ze werd gebeld en kwam verrast de bood schappen in ontvangst nemen. Door de positieve reacties, van zowel bezoe kers als deelnemers, is besloten dat ook vol gend jaar (van 18 tot en met 20 januari) de TREND-beurs gehouden zal worden; die heet dan TREND2001. Tot nog toe onbekenden hebben, vermoedelijk van afgelopen zondag op maandag, haken kruizen aangebracht op de flistpaal langs de Staakweg tussen Dirksland en Mehssant. Tot op dit moment kon nog niet worden meegedeeld of deze actie racistische achtergronden heeft of dat men het puur op flitspalen heeft voorzien, zoals dat de laatste tijd meerdere malen het geval is geweest op het eiland. De recherche heeft de zaak in onderzoek. Middelhamis B.V. Veel van onze lezers zullen zich de rubriek 'In gesprek met...' nog wel herinneren. Een rubriek, die door veel mensen werd gelezen en gewaardeerd. De redactie van Eilanden-Nieuws kreeg destijds veel positie ve reacties op deze rubriek en veel niensen vonden het jammer dat ze de vertrouwde stukjes niet meer in de krant tegenkwamen. Voor hen goed nieuws: 'In gesprek met...' komt terug. De hernieuwde rubriek, die voorlopig eenmaal per maand zal verschij nen, zal een speciaal karakter dragen. De mensen die aan het woord komen vertellen iets over hun hobby. Zijn er nog mensen, die graag een hobby zouden oppakken, maar nog nergens toe zijn gekomen omdat ze niet weten wat ze willen of wat er te doen is? Er zijn hobby's te over en... misschien wordt iemand door het lezen van de enthousiaste verhalen van een ander wel op een idee gebracht. Ingezonden -Middels -een - ingezonden, .-bri€£~io™4iet 'Eilanden Nieuws' van 14 januari j.l. klaagden bestuur en fractie van de PvdA afdeling Dirksland, over het gevoerde per soneelsbeleid van het ziekenhuis te Dirks land. Er zou worden gediscrimineerd op gronden van geloofsovertuiging. Genoem de brief kan bij de lezers een verkeerde indruk van het ziekenhuis achterlaten; voor een genuanceerder beeld wil ik daar om graag het volgende onder de aandacht brengen. Het feit dat ik ongelovig ben, een heiden dus, was destijds géén belemmering om een dienstverband aan te gaan. Daarbij komt: ik ben niet de enige ongelovige in de organisatie. Ook de omgang met mijn gelovige collega's heeft nooit discrimine rende ervaringen opgeleverd. Zo er statu tair zou worden gediscrimineerd, in de dagelijkse praktijk is hiervan echter geen sprake. Jan Verbiest, Dirksland Naar aanleiding van een gesprek tussen enkele bestuursleden van de ijsclubs kwam het idee naar voren om eens met alle clubs bij elkaar te komen. Er zou dan eens van gedachten gewisseld kunnen worden over verschillende onderwerpen die betrekking hebben op onze verenigingen. IJsclub Middelhamis/Sommelsdijk heeft in deze de openingszet gedaan. Alle ijsclubs van het eiland werden uitgenodigd voor een contactavond, die gehouden werd op 14 januari jl. De avond werd bezocht door de clubs uit Oude Tonge, Dirksland, Ouddorp, Goedereede, Stellendam, Mehssant en Oolt gensplaat. Voorzitter Driesse van IJsclub MiddeUiar- nis/Sommelsdijk had deze avond de leiding. Een negatief puntje wat naar voren kwam, was dat contacten met de plaatselijke over heden langdurig en moeizaam verlopen voor enkele verenigingen. Daar stond tegenover dat de clubs die met het waterschap te maken hebben hier alle lof voor hebben. Het bezoekersaantal van de ledenvergade ringen was bij alle clubs laag. Toch wordt in een vorstperiode van de bestuurders en, niet te vergeten, van de vrijwilligers de kwahteit van een kunstijsbaan verwacht. Het onderhoud van de ijsbaan werd onder de aandacht gebracht, waaruit veel werd geleerd van elkaar. Een voorbeeld: IJsclub Goedereede heeft een knipperlicht op de baan, wat de watervogels op afstand houdt als het vriest. Dit werkt uitstekend. Er werd besloten om te gaan samenwerken bij het organiseren van alternatief schaatsen op een kunstijsbaan, omdat er bij sommige verenigingen te weinig animo is. gezamen lijk zou dit wel mogelijk zijn. Een toezegging aan de organiserende clubs om bekendheid te geven en als het nodig is materiële hulp beschikbaar te stellen. Eensgezind was de conclusie dat deze avond een jaarlijks vervolg moet hebben. Omdat Middelhamis centraal gelegen is, zal in het vervolg hier het jaarlijks contact plaatsvin den. Ten opzichte van 1998 heeft de Stellendamse visafslag de vomzet van vorig jaar weten te handhaven. In 1998 was de omzet 75,6 miljoen gulden, vorig jaar werd iets meer dan 75,9 miljoen omgezet. Een geringe stijging dus van goed driehonderdduizend gulden. Directeur Henk Venema hoopt dat het uiteindelijke resultaat ergens tussen de vier- a vijfhonderdduizend zal liggen. Intussen vindt Venema het pijnlijk dat de visafslag vorig jaar 230 los singen minder te tellen had. Verschillende kotters liepen regelmatig op andere plaatsen binnen om te verhandelen, of er werd geen gebruik gemaakt van de transportregehng die door de visafslag vol ledig wordt gecoördineerd. Daarnaast heeft een boomkorkotter-eige- naar de afslag vaarwel gezegd. Dat de omzet desondanks stabiel bleef is mede te danken aan diverse goede prijzen en een verdriedubbeld gamalenaanbod. De Stellendamse visafslag doet er alles aan om de vangsten van de hier gevestigde visserijbedrijven ook hier te verhandelen. Daartoe kent de afslag een transportregeling, die het vervoer van de vangst vanaf een 'vreemde haven' naar Stellendam kostenloos op zich neemt. Het havengeld in andere havens neemt 'Stellendam' voor zijn rekening, en alsof dat nog niet genoeg zou zijn regelt de afslag ook het vervoer van vissers vanuit de 'vreemde' haven naar de thuisha ven, om de visserman zo snel mogelijk thuis te kunnen laten zijn. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van Visafslag Stellendam N.V. vertel de directeur Venema dat de afslag door het regelmatig elders mark ten door 'eigen' vissers al gauw zo'n kleine 10 miljoen gulden omzet mist. Venema heeft daar grote moeite mee. Hij vindt het onbegrijpe lijk dat 'eigen' vissers nauwelijks gebruik maken van de faciliteiten die de Stellendamse afslag biedt aan vissers die in het weekend ande re havens,dan Stellendam aandoen. "Terwijl een aantal schepen hun geluk ook op andere afslagen wilden beproeven, lieten ze hun eigen afslag in de kou staan", aldus Venema. Hij wees er nadrukkelijk op dat de afslag in Stellendam er in 't bijzonder is voor de vissers van de gemeente Goedereede. Zonder hun medewerking zal de afslag nooit gezond kunnen functioneren. Venema riep de vissers op om mee te investeren in de afslag, ervan overtuigd zijnde dat dan een betere toe komst met betere prijzen en voorwaarden te verwachten zijn. "Het afslagpersoneel, directie en commissarissen zitten er voor u!" Sinds zaterdag 8 januari jl. is regelmatig een zee-arend te zien op de Slikken van Flakkee. Deze voor Nederland zeldzame wintergast wordt de laatste jaren steeds vaker in Neder land gesignaleerd en heeft deze winter de Grevelingen als jachtgebied gekozen. De grote roofvogel, een volwassen exemplaar, met een spanwijdte van meer dan 2 meter (die hem de bijnaam 'de vliegende deur' heeft opgeleverd), is een vogel die voorkomt aan open water zoals kusten, meren en rivie ren. In West-Europa is hij echter een zeld zaamheid. De vogel broedt in de uitgestrek te gebieden van Oost-Europa tot op de afd. Middelhamis/Sommelsdijk Op D.V. woensdag 19 januari a.s. hopen we onze eerste bijeenkomst te houden in het nieuwe jaar 2000 in 'De Hoeksteen' te Mid delhamis, aanvang 19.45 uur. De heer A. Westerhuis zal dia's vertonen uit Indonesië. Iedereen is van harte welkom. Het bestuur Vrijdag 14januari 2000 omstreeks 13.30 uur ontstond er kortsluiting in de synchronisatie- kast van de warmtekrachtkoppeling op de tweede verdieping van het ziekenhuis. De technische dienst medewerkers hebben via de brandmeldinstallatie hulp ingeroepen van de Regionale Brandweer. Deze was vrijwel direkt ter plaatse en kon verdere uitbreiding voorkomen. Een en ander heeft geen enkel gevaar voor Op zaterdag 29 januari is er een feestavond die gehouden wordt door de afdeling Bouw en Houtbond F.N.V. en de Bondgenoten F.N.V. Alle F.N.V.-leden met hun partners, woonachtig op Goeree-Overflakkee worden bij deze van harte uitgenodigd. Deze feestavond wordt gehouden in de 'Gmtterswei', Willemstraat 14 te Oude Ton ge. Aanvang 20.00 uur. Bij binnenkomst is er voor iedereen gratis koffie en twee consumptiebonnen. Hierna volgt het officiële gedeelte, dat bestaat uit de opening en het toespreken en huldigen van de jubilarissen door de districtsbestuurder. Er is ook een verloting met veel mooie prij zen. Dit alles wordt muzikaal begeleid. De organisatie rekent weer op een grote opkomst. de patiënten veroorzaakt. De schade aan de installatie zal door experts worden vastgesteld. toendra's van Siberië. Het dier jaagt voorna melijk op watervogels zoals eenden en meerkoeten, maar ook op vis. De aanwezigheid van de zee-arend op de Slikken van Flakkee is waarschijnlijk te dan ken aan hf*t hphppr c\^i rïaar Hoor Staatsho*!- CQME» II actief in beeld en geluid beheer wordt gevoerd. Doordat met begra- zing door grote runderen en paarden uitge strekte gebieden worden opengehouden, kunnen grote concentraties waterwild hier overwinteren, een belangrijke prooi voor de zee-arend. De slikken van Flakkee is een natuurgebied waar de dieren niet gestoord worden bij het zoeken naar voedsel en waar zij rustig kunnen overwinteren. Broedende zee-arenden zijn in Nederland nog niet gesignaleerd. Op zondag 23 januari 2000 is er weer een interkerkelijke dienst voor mensen met een verestandelijke handicap in de Ned. Herv. kerk te Sommelsdijk waarin hoopt voor te gaan ds. J. C. den Toom. De aanvang van deze dienst is om kwart vóór drie. U bent van harte welkom en uw aanwezig heid wordt op prijs gesteld. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 OUDDORP' WMimol U |0II7) iS16l! Igx 6!37» HN!»!- Prinishgp Hosnoom 17! Hl. |0111| UMOO

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1