"Weet je nog wel...? Wêêr is dun tied èbieve?" Mijnders Transport koopt Nagtegaal Transport -i. uit de kerken Ensemble Jacques Morel concerteert in Witte Kerkje Vierpolders .9? EIUVriDEII-lilEUWS Programma W.W.Z.- concerten 2000 Bijeenkomst over 'Logopedie na een beroerte' Verantwoording Stichting mord Daad' Discriminatie en statuten Ziekenhuis Dirksland Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp Jan Schelvis in Flakkeecialiteiten PAGINA 9 VRIJDAG 14 JANUARI 2000 Op zun Oudurps èschreve: Omdat we van hut tweede in hut dorde mil lennium van uze jaertelling steppe, goo we uus aneens ofvraege wêêr dun tied èbleve is Op 24 oktober 1970 of 8 juni 1975, om mar us wat te noemen, hao mun niejt de neiging om uus dat ofte vraegen. In we zulle dur oak noot un antwoord op kriege: tied is voor uus geweun de periode die mun leve. Over wat dur nae uus leven gebeurt kan je van mening verschille in wat ur voor uus leven is èbeurt hemen eigeluk weining nosie van: ja, we kunne dur over leze of we kunne ouwe din gen g66 bekieke, maar echt ongurgoo, anvoele in begriepe is moeluk. We bluve toch kieke mit uze twintugste eeuwse oagen. Dêêrom schrief ik zo of in toe stikjes in hut Eilande Nieuws over dun ouwen tied in de hoop dat de ouwere lezers ur un stikje her kenning in zulle vinde van "Ja, zówas hut", in dat de jongure lezers ur dingen uut oppak- ke die hut leven waerdevol maeke of ervae- re dat dien tied oak zun naore kanten kan hewwe. In dat we hut noe toch mar béter hewwe dan toe. Want het was netuurluk niejt altied rozegeur in maeneschien, oak niejt op Oudurp. Tied is zo betrekkeluk, je meet hut of an je eige belevenissen. Ouwere lezers hewwe, net as ikke, nog de herrinnering an de ramp van 1953. We deele uus leven in twee perio- dus: vóór de ramp in nae de ramp; iemand van veertug jaer zeid dat niks. Net zo wel as dat ur in 1780 op Oudurp Franse soldaoten ingekwariert waere, dat zeit mien aok niks. Wanneer je in 1952 un daegje mee naer Rot terdam mocht dan was dat un hele belevenis. Om half zesse vertrok dun trem (RTM) van Oudurp, dus was je om half vuuve al op, aors was je niejt op tied voor dun trem. Veeal was de waegenvoerder un zune van Hein van dur Linde (uut hut liedje naer de Kaerebeek) in as conducteur Wullum Voogd, oarspronke- luk kwam die uut hut Waoigat. As alles dan meezat was je om half zevene op hut Men- heersensehoad, dêêr lag de boat naer Helle- voetsluus dan al klaer. Dat kon de Stad Zier- ikzee of de Menister van der Sleijden weze. Hut leuke van de boat was datje dêêr un deur Piejt Kriesman èzet bakje koffie kon doewe, mit wat dur bie, want dêêr was je wel an toe zachjes an. Mit un beetje gelok was je dan om half achte an de overkant. Dêêr stong dan dun trem die as hut goewd gieng je om half negene in de Rozestraete brocht. Dan gieng je mit dun elektriesen trem van de RET, dat was lijn 2,3 of 9, naer de Coolsingel weer de winkels waere. Hut kwam nog wel us voor dat je dan nog voor negene bie de wienkels was. Al mit al was je voor zó'n daegje naer Rotterdam 6 uren an reistied kwiet. Dan mot je noe us kieke wêêr je in 6 uren naer toe kan rieje, as je niejt in de file stoot, mot je dur tegenwoordug wel bie zeage. De ramp heid oak un heele indruk bie mun achter èlaete (bie wie niejt). Ik was toe nege jaer. Omdat mun Groatmoewder Sien Speè op 2 februwaorie verjaerende, ze wier toe 85 jaer, was heel de femielie al op zaeterdag 31 jannewaorie naer Oudurp èkomme, want de meeste van uze femielie wennende an de overkemt. Dat waere tante Tine in ome Jan Leen van Oostenbrugge uut Waddixveen, tante Griet in ome Gijs uut Wageningen, tante Baeltje - die wennende in Amersfoort, ze was Dieruk- triesse van Zon in Schild, dat was un Psy chiatrische inrichting, tante Dit in ome Harm - die was burgemeester in Broek op Langen- diek dan waere dur nog mun moewder Arentje in mun voader Klaos van Job in ome Dimmen (van het rooije kruus in ehbo) mit NED. HERV. KERK Beroepen te Voorburg (b.w.) J. van Rossem te ZuiUchem. Aangenomen naar Mozambique (als zen dingspredikant in dienst van de GZB)J. Kommers te IJsselstein. Emeritaat ds. L. H. Voschezang LISSE - Aan ds. L. H. Voschezang, predi kant te Lisse, is per 26 juni 2000 emeritaat verleend. Hij wordt op die datum 62 jaar. Ds. Voschezang werd op 5 april 1987 predikant te Nieuwendijk, vertrok op 30 juni 1991 naar Breukelen en staat vanaf 7 juli 1996 in Lisse. Beroepen te Alblasserdam R. H. Veldman te Twijzel, die dit beroep heeft aangenomen; te Bennebroek (voor psychiatrisch zieken huis De Geestgronden) A. N. Drost, kandi daat uit Amsterdam; te Enkhuizen A. H. Tamminga te Schamegoutum ca. (SoW), die dit beroep heeft aangenomen; te Geeste ren, Gelselaar en Borculo H. Koolhaas, kan didaat uit Dalfsen, die dit beroep heeft aan genomen. GEREE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Axel (voor evangeüsatie-arbeid te Gent (B) E. J. Sytsma, kandidaat uit Kam pen; te Maastricht (wijkgemeente Brunssum- Treebeek) C. J. Harryvan te Lelystad; te Ure terp G. Azn. Treurniet te Heemse. NED. GEREE KERKEN Beroepen te Breukelen G. J. Zwarts te Amsterdam-Centrum. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Heerenveen en Sneek G. C. den Hertog te Leiden. Bedankt voor Nieuwkoop J. Veenendaal te Elburg. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Berkenwoude A. Bac te Bodegraven; voor Boskoop A. Vermeij te Zwijndrecht; voor Grand-Rapids (Michigan zun vrouwe tante Mien, tante Jannetje - die dee de wienkel, in tante Maortje - die was weduwe van bakker Vink. Dur waere oak nog wat neven in in un nichte van mun. 'k Zieje ze nog bie Opoe ailemaele op die zaeterdagevund 31 jannewaorie 1953 in huus rond dun taefel zitte. Buute dee hut sturme in je hoarende dat op de schouwe huule. Tante Baeltje zei op un gegeven ogenblik "as dun diek deur zouw breke, dan bluve wiele hier droag want dun kruune van dun diek is net zöö hoage as midden op durp wêêr de keareke stóót, in dun hoek van Krien "Speè is dêêr vlak bie, van dêêr dat ze dat zei. Mar dun diek brak deur an de haevende in de nacht van 31 jannewaorie op 1 februwaorie. Hut waeter stong dan wel niejt in huus bie mun Opoe mar de hoenders achter hut huus wel. Hut zoutewaeter stong toet halfvurwege in de Westtraete, zóó zieje mar hoe ongeliek un durp kan weze. Hut gevolg was dat de heele femielie vast zat op Oudurp, want de bedoeling was dat ze diensdags weer zouwe vurtrekke, mar dat gieng nutuurluk niejt. Mun ome Harm Schelhaas die was mar naer hut gemeente- huus ègóö om burgemeester Kleinenberg te assiesteren, want in z'oon sietuaosie komt ur genoeg op je of. Uuteindeluk is de femielie nae un dag of tiene mit un vissersschuute (blaezer) naer Rotterdam kunne vurtrekke. Wat mien oak goewd bie ébleve is uut dien tied dat tandarts Wolters, die un radio in zun volkswaege Kever hao, iedere middug om 1 uure de nieuwsberichten op durp liet hóare. Dur stonge dan un berg mensen om zun Kever hene om naer hut nieuws te luusteren. Want dur was geen stroam, in transistorsra dio's waere dur oak nog niejt in dien tied, ledurèèn was van nieuws verstoke want un krante zag je oak niejt, dus dit was un goeje oplossieng. Nae de ramp kwamme dur eige luk allurlei nieuwe diengen, zoas trektors grieze Fergiesons, De brandstof was petero- Ue, zodoende vurdweene de paerden uut hut straetbeeld. Dur waere dur wel al un stik of wat die op un moterfiets reeje. Zoas Cor van Job Kaptien, de tummerman, Wim Bakker uut Spanjeweegje, Gerad van Cees van Sors Taenis, Piejt van Pouwtje van Noorden Westhoeve, Cees de segaore Bok, CCD con- turleur "de schrik van alle boeren", Schipper uut Menheersen in Aeren van Siemen Bezuujen. As kind mocht ik mit Aeren op zun moterfiets meerieje, hie was verloofd mit Baeltje van tante Maotje in ome Aodam Aoleman, in ik was nog alius bie tante Maot je, zo doende. In 1953 kwam oak de eerste maoidorsser un rooije MassieHarris, Klaos van Piejt van Jaop Breen ree dur mit. Oak kwamme dur fietsen mit un hulpmoter, je kontje fiets omme laete bouwe toet brom fiets. Dur wier dan zó'n eitje op hut voorwiel èmaekt, un Berienie was dat. Cees van Kee Bok Grinnewis was èèn van de eerste die dat hao laete doewe. Teun van Kommer Taenis - beter bekend van de oranje vurenigieng, speeltuun in brandweer - was dun eersten die op un Solex ree. Dan waere dur oak nog die un moter an de ziekant van dur fiets hao die hut achterwiel andreef. Klaos van Kom mer Taenis van dun Duunkant hao dur zóó èèn. Noe ik hut toch over Klaos van Kom mer Taenis hewwe, even tussen deur un annukdote. Toet zun dochter Kee mit Jaop van Cees van Sors Taenis (Klaerebeek) gie- nge trouwe onstong ur wel un heele unieke sietuaosie, hut was naemeluk zo: ze hietende ailemaele Taenis. Jaop zun vaoder was Ceesje van Sors Taenis, zun moewder Dur- fie van de Klaerbeek Taenis, Kee dur vaoder De Stichting W.W.Z.-concerten uit Dirks- land gaat in 2000 van start met 4 fantastische concerten. De opbrengst van deze concerten komt ten goede aan het Wereld Wijde Zen dingswerk van verschillende Christelijke organisaties zoals IRS, MAF-zendingsvlie- gers, GZB, enz. Programma D.V.: 1 april: Improvisatie en samenzangconcert in de Ned. Nerv. Kerk te Dirksland m.m.v. Jan Mulder, vleugel; Martin Zonnenberg, orgel en Marjolein de Wit, dwarsfluit. 24 juni: Koor- en samenzangconcert in de Herv. kerk te Tholen, m.m.v. Urker Vis serskoor 'Crescendo' en het Chr. Thools mannenkoor 'Rehoboth'. 7 oktober: Koor- en samenzangconcert in de Grote Kerk te Dordrecht, m.m.v. Chr. Kamper mannenkoor 'D.E.V.' o.l.v. pia nist/ dirigent Klaas Jan Mulder én orga nist Henk van Putten. 16 december: Kerst koor- en samenzang concert in de Grote kerk te Zierikzee, m.m.v. Jongerenkoor 'Con Amore' uit Dirksland o.l.v. Willem-Arie den Hertog. Jongerenkoor 'Matthanja' uit Goes o.l.v. Peter Wildeman. Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Frans Cornet. Hendrik Westra, Marimba. Zoals u ziet proberen wij zeer gevarieerde concerten te houden waarin elke koor- en samenzangliefhebber aan zijn trekken komt. Wilt u als bedrijf een of meerdere van onze concerten steunen als sponsor, neem dan even contact met ons op, tel./fax (0187) 602466. Wilt u door middel van een gift het werk van onze stichting steunen, stort dan uw gift op Rabobank rek.nr. 3512.02.153 t.n.v. Stich ting W.W.Z.-concerten te Dirksland. U mag alle concerten in 2000 missen, behalve de W.W.Z.-concerten! USA) A. M. den Boer te Dirksland; voor 's-Gravenzande G. J. van Aalst te Ridder kerk; voor Leerdam C. A. van Dieren te Stolwijk; voor Rotterdam-IJsselmonde F. Mulder te Scherpenzeel; voor Vlaardingen G. J. Baan te Lisse. was dus ïQaos van Kommer Taenis, dur moewder was Sien Taenis uut de Druuve, in de getuugen die hietende aok alle twee Tae nis. Echt Oudurps niejt waer. Dur komme meer in mooijera bromfietsen, meareken as Kapien, Sparta, Betavus in Puch, om mar us wat te noenen. Nae de brommers komme de luxe aouto's zaggies an in de mode. Buuten Piet Heintje van Spluntere in Teun van Jan van Dam - die un taxi hao - waere dur nog niejt zo veel mit un auto op durp, je kon ze telle op je haon: dokter Ruizeveld, tandarts Wolters, BQaos Akkershoek uut dun Durps- wegt. Jan van Jan Flehil van de Zeester, Huub van Izak Breen, Human van Klaosje Breen, Piejt van Jaop Breen zun broer Hans die hao un Jeep, Jan van Cees Voogd de wet- houwer, Piejt van de Meule Voogd, Klaosje de slachter Westhoeve, Hans van Cees Duvalois die hao un T-Fortje as vrachtau tootje om de kolen rond te brienge in voor dien in genen un vrachje te doewen, in Cees Lodder van 't Met - die was trouwens oak èèn van de eerste die un televiesie hao. Meschien bin ik dur nog un paer vergete mar ja je kan oak niejt alles weete. In un auto mee rieje was un bezonderheid z'oon vuufunveertugjaer èlee, Teun van Jan Grinnewis die zat naemuns de keareke in hut bestuur van hut ziekenhuus in Dirksland in zo noe in dan most hie dan naer un vergae- dering in Dirksland. Bram van Dam, die oak mit de ziekeauto ree in uut dun Oosdiek of- komstug was, kwam dun ouwen Teun dan op haele mit un auto van hut ziekenhuus, in Teun van Jan van Teun in ikke mochte dan meerieje naer durp. Vromme gienge we dan laope mar je hoa dan toch in un auto mee èree in dat kon iedereen niejt zeage. Begin 1957 wier dun trem opèdoekt. De reden hiervan weare dat de rails hier in dêêr los op de bielzen lagge. In goot ur un bus rieje as je naer Roterdam most dan dee je dur nog net zolange over as mit dun trem. Un retour van Oudurp naer Rotterdam koste in die tied fl.5,25 in naer Menheersen fl.1,85 om nog mar us wat te noemen. Dur wier oak un beging èmaekt mit de Del- tawearken, veel eilanders vinde dêêr weark. In 1964 is de brugge over hut Haeringvliet klaer. As je dur mit un auto over wil kost dat fl.3.50 per keer, eigeluk toch nog goewdkoa- per dan mit de boat want dat kostende fl.3.05 fl.0,65 per pursoon. Dur wier ter gelegen heid van de openieng van de brugge un ten- toonstellieng in Menheersen èhouwe die as naem hao "Fluzie": Flakkee uut zun iesole- ment. In 1970 bin de Haeringvliet sluizen (dun Dam) klaer: rietied naer Rotterdam bin nen un uure. In Oudurp is aok nog wel hut èèn in 't aore veranderd in de jaeren nae de ramp: van un landbouw in vissers durp is hut èèn badplekke woore die dur heel Nederland in Duusland bekendheid èkrege heid in niejt onger hoeft te doewen voor de rest van de badplekken in uuz land. As je nae góót dat zoon duuzend jaer èlee dur al un klein kapelletje op Oudurp stong bie Prikhil, de mensen in houtehuusjes weu- nende mit un strodek in dat de mensen rond- liepe in roege woUe in linnen kleren, in soms in beestehuujen. Ze moste mit visse, jaege op klein wild in wat kleinschaelege land bouw in hut leven zien te bluve. Noe zie je mar wat ur in duuzend jaer zoal gebeurt in vuranderd is op Oudurp. Zo kan je alleen mar gisse hoe Oudurp dur over honderjaer uut zal zieje. Meschien un vliegveld in zee bie de viertoren? Un Metro naer Rotterdam? Onzin? Fantezie Larie ('oakwao' zouwe ze vroeger zeage)? Kan wel weze, mar we mot te optimisch hut nieuwejaer in de nieuwe eeuw in goó. Het göö joele ailemaele goed in hut nieuwe jaer. Hellevoetsluus, jannewaorie 2000 De groewten van Job van Klaos van Job Padmos. De Nederlandse CVA-vereniging 'Samen Verder' Zuid-Holland voor CV A-getroffe nen en hun partners houdt op zaterdag 22 januari a.s. van 14.00 tot 16.00 uur een bij eenkomst. Tijdens deze bijeenkomst zal mevrouw J. Melgers een voordracht houden met als thema: 'Logopedie na een CVA'Na afloop van de voordracht is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst vindt plaats in de Verjaar dagskamer van Verpleeghuis 'De Samari taan', Koningin Julianaweg 56 te Sommels- dijk. Leden, belangstellenden en allen die te maken hebben (gehad) met een CVA Ce- rebro Vasculair Accident), ook wel beroerte, hersenbloeding ofwel herseninfarct ge noemd, zijn van harte welkom. Nadere inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij mevrouw M. van der Wende, telefonisch bereikbaar onder nummer (0187) 485529. Opbrengsten vanaf oktober t/m december 1999 t.b.v. de Stichting Reformatorische Hulpaktie Woord en Daad, comité Goeree- Overflakkee. Verkopen bruto (o.a. wenskaarten)6.204,75 Oliebollenaktie netto8.751,45 BloemboUenmarkt Ouddorp5.000,00 Spaarglobes1.473,35 Ondememersmarkt M'hamis (Diekhuusplein)1.017,50 Verkoop sierfruit fam. Huizer Herkingen520,00 Rente bank45,13 Gift20,00 Totaal23.032,18 Een ieder die hieraan heeft bijgedragen har telijk dank! Wilt u ons mooie en dankbare werk steunen middels een gift, dan kunt u deze storten t.n.v. Woord en Daad te Mid- delhamis t.g.v. rekeningnr. 36.13.13.772 van de Rabobank. De penningmeester, T. Keizer (tel. 487093) Het transportbedrijf van de heer J. L. Mijnders heeft met ingang van 1 januari van dit jaar het transportbedrijf van de heer Nagtegaal, eveneens gevestigd in Melissant, overgenomen. De overname omvat 25 transport-eenheden, alsmede de gebouwen en bedrijfs-terreinen aan de Ruygenhil in Melissant, ter grootte van iets meer dan 2 ha. Doelstellingen voor de overname, vertelde de heer Mijnders ons, zijn de noodzaak tot schaalvergroting om aan de toenemende vraag van vaste opdrachtgevers voor het leveren van toegevoegde waarde, dus aanvullende dienstverlening in de logistieke sfeer, te kunnen vol doen. Een belangrijke rol speelt ook de wens van de gemeente om bedrijven zoals van Mijnders uit de kom van de woonkern te laten verhuizen naar een be-drijfsterrein. Verbreding van het dienstenpak ket met o.m. tanktransport was ook een reden voor de overname. De onderneming telt thans plm. 60 transport-eenheden, plm. 70 medewerkers en behoort daarmee tot de grootste werkgevers op dit gebied van het eiland. Tevens is de heer Mijnders eigenaar van het golfterrein Roxenisse aan de Bouwdijk te Melissant. De eerste Avondmuziek van deze eeuw in het Witte Kerkje van Vierpolders zal worden verzorgd door het Ensemble Jacques Morel met medewerking van Pieter Affroutit, barokviool De avondmuziek zal worden gehouden op zaterdag 29 januari 2000. Aanvang 20.00 uur en de kerk is open om 19.30 uur. Het ensemble bestaat uit: Gert van der Endt, traverso (instrument naar Rottenburgh - 1730); Terry Pratt, Viola da Gamba (instru ment naar CoUchon - 1700), Henk Cuppers, Klavecimbel (instrument naar M. Mietke - 1704). Verder verleent medewerking: Barok- violist en concertmeester Pieter Affroutit (instrument uit 1672). Uitgevoerd worden: 1. Sonate in a van G. Fr. Handel (1685- 1759) - Traverso en basso continuo. 2. Sonate in G van Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Viola da gamba en obli gaat klavecimbel. 3. Prelude en fuga in bes uit Das Wohltem- perierte Klavier I van Joh. Seb. Bach - Klavecimbel solo. 4. Sonate in f van Joh. Seb. Bach - Viool en obligaat klavecimbel. Pauze, waarin een kopje koffie of thee wordt geserveerd. 5. Suite in e van J. Hotteterre Ie Romain (1674-1763) - Traverso en basso conti nuo. 6. Sonnerie de Ste. Genevieue du Mont de Paris van Marin Marais (1656-1728) - Viool, viola da gamba en basso continuo. 7. Ve Concert uit Pieces de Clavecin en concerts van J. Ph. Rameau (1683-1764) - Klavecimbel, traverso en viola da gam ba. Terry Pratt studeerde viola da gamba op de Schola Cantorum Basiliensis in Bazel en bij Wieland Kuijken op het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. Sinds 1981 is zij docente voor viola da gamba in Maassluis en Amsterdam. Zij heeft in diverse ensembles gespeeld in binnen- en buitenland. Gert van der Endt studeerde dwarsfluit bij Wim Clemens en Abbie de Quant. Hij speelt al tientallen jaren zowel in orkes ten als kamermuziekensembles en treedt vaak op als solist. Zo werkte hij regelmatig mee aan uitvoeringen van Bach-kantates en -Passionen, o.a. bij het Rotterdams Barok Ensemble. Zijn grote voorliefde voor het barokrepertoire heeft ertoe geleid dat hij zich bij Sergio Lunansky is gaan specialise ren op de traverso. Henk Cuppers studeerde klavecimbel bij Jaap Spigt in Amsterdam en bij Chris Farr in Den Haag. In 1974 was hij prijswinnaar in het internationale klavecimbelconcours van Brugge. Sindsdien heeft hij veel concerten gegeven in binnen- en buitenland als solist en als con- tinuospeler in orkesten en diverse kamermu ziekensembles. In 1997 gaf hij samen met de gambist Shigenori Sennari een aantal con certen in Japan. Pieter Affourtit hield zich tijdens zijn vioolstudie aan het Koninklijk Conservatori um te Den Haag al intensief bezig met de barokviool en historische uitvoeringsprak tijk. Inmiddels is hij een veelgevraagd solist en kamermuziekspeler. Bovendien is hij concertmeester en mede-oprichter van 'Das- Neu'Eröffnete-Orchestre', concertmeester van het 'Monteverdi-Orchester-München' en lid van het 'Hammer-Clavier-Trio-Mün- chen' en 'The-New-Consort' U kunt de concerten met extra informatie ook nalezen op de Homepage van de Con certcommissie. http://www.homepages.het- net.nl/~telemann/index.html. De verwachting is dat het druk zal worden voor dit unieke concert. Wilt u zeker zijn van een plaats, dan kunt u reserveren tussen 17.00 en 19.00 uur bij: Bas Rijkeboer, Brielse Rak 13, 3232 HK Brielle, tel. (0181) 410055 of via e-mail: bas.rijkeboer@meespierson.com. De deels met kaarsen verlichte kerk is open om 19.30 uur en de toegangsprijs is 5,00 inclusief koffie of thee in de pauze. Ingezonden: Uit recente verslagen in de streekbladen zou de lezer de indruk kunnen krijgen, dat de PvdA in Dirksland tegen een Christelijk zie kenhuis is. Niets is minder waar. Het gaat om het volgende: Toen in de 80-er jaren in Nederland vele ziekenhuisbedden weg moesten en er zelfs ziekenhuizen wer den gesloten, heeft de PvdA Dirksland zich sterk gemaakt voor het behoud en zelfs uit breiding van het ziekenhuis in Dirksland. Vele provinciale en landelijke PvdA be stuurders zijn toen door de PvdA afdeling benaderd en in contact gebracht met de directie en het bestuur van het ziekenhuis. Uitslagen van 10 januari 2000 Dammen, afdeling 1: M. van 't Geloof-W. Stolk3 - O G. Smits -J. Knöps3 - O C. van Welie - Joh. WolfertO - 3 C. van Prooyen - H. Keuvelaar3 - O Afdeling 2: K. de Jong - M. Poortvliet1 - 1 C. V. d. Kroon - J. v. d. Groef1 - 1 P. v.d. Groef-A. Los1 - 1 W. Nieuwland-A. Vijfhuizen1 - 1 Schaken: W. L. Knöps - A. BCnöpsO - 1 W. Stolk-J. C. de Jong1 -O H. Zorge - W. de Vos- 'A Mede daardoor kon er uiteindelijk toestem ming verkregen worden voor een belangrij ke uitbreiding van het ziekenhuis. De PvdA in Dirksland had in die tijd maar één gerechtvaardigde wens: Dat het zieken huis als grootste werkgever binnen onze ge meente niet meer zou discrimineren bij de aanname van personeel op grond van ras of geloof. Nu 15 jaar later is deze wens nog niet in vervulling gegaan en kunnen mensen op grond van hun geloof niet in het ziekenhuis werken. Let wel, het ziekenhuis dat betaald wordt door ons allemaal. Onlangs zijn in de gemeenteraad in Dirks land de nieuwe bestuursstructuur en statuten van het ziekenhuis aan de orde geweest. De PvdA fractie heeft zich krachtig verzet tegen de mogelijkheid in deze statuten, dat mensen ook in de toekomst 'op grond van hun geloof uitgesloten kunnen worden voor een derge lijke functie. Dit in het jaar 2000, waarin volgens onze grondwet niet gediscrimineerd mag worden op grond van geloof! In de gemeenteraadsvergadering van decem ber kreeg de PvdA fractie voor haar stand punt alleen steun van de VVD fractie. Het verwonderde de PvdA afdeling zeer, dat ook de fractie van Gemeentebelangen samen met de confessionele fracties, akkoord is gegaan met deze discriminatie. De PvdA afdeling berust echter niet in het genomen besluit, dat naar haar mening dis criminerend is. De fractie met het bestuur zal er bij de PvdA Tweede Kamer fractie en bewindslieden op aandringen om het geno men besluit voor vernietiging door de kroon voor te dragen. Het bestuur en de fractie van de PvdA, afdeling Dirksland CD D.V. morgenavond vanaf 19.30 uur zijn jul lie weer heel welkom in 'De Hoeksteen' te Middelhamis. Van de keer vertonen we, na de opening om 20.00 uur, de film Power- play. Spelen met macht. Macht die uiteinde lijk onmacht blijkt te zijn, omdat de grote Macht de sterkte is. En wat ijshockey hier nou mee te maken heeft. 2,50 entree p.p. vanwege de onkosten). Tot morgenavond hopen we! Uitslagen van 10 januari 2000 Dammen: A. P. C. de Mik - H. van Floresteijn3 - O Jac. van Koppen - J. VisbeenO - 3 C. Akershoek - KI. TanisO - 3 C. Mierop - J. MoerkerkO - 3 A. de Mik-L. Moerkerk1 - 1 C. Tanis - A. MeijerO - 3 Schaken, groep 1: Jac. Santifort - J. W. Tanis1 - O W. H. M. van Geelen - F. L. Troost'A - 'A E. T. E. Derrez - A. C. BaasO - 1 Groep 2: A. van Huizen - P. SpeelmanO - 1 Van Huizen had het tegen 2 dubbelpionnen veel beter moeten doen. Door agressiever spel van Speelman met een actieve koning won hij tenslotte verdiend. E. Santifort - A. Schaefer1 - O P. Breen - K. Bezuijen1 - O J. Grinwis - C. WassenaarO - 1 In een 3A uur durende partij wist good old Cor zijn tegenstander op de knieën te krij gen. Jan Schelvis woont in Middelhamis en is 52 jaar. Hij is conciërge op de Sjem school. Zijn eerste ervaringen als con ciërge deed hij op in de huishoud school. In zijn vrije tijd is hij jeugd trainer bij enkele voetbalverehigingen en hij traint het eerste elftal van Flak kee. Iemand met zoveel activiteiten heeft veel te vertellen. Hij doet dat aan Jan Lodder in het programma "Flak keecialiteiten" dat a.s. zaterdag door Radio Flakkee wordt uitgezonden tus sen 9 en 10 uur. Het programma wordt herhaald op dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! Drukkerij Gebr. De Waal SOMMELSDIJK Tel. (0187) 471020 Nieuws GEREF. KERKEN Vader en zoon Mijnders vóór het overgenomen bedrijf en tussen twee voertuigen van de twee bedrijven

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 7