Een kanjer van een rog, LITIE (010)2741135 tiafnetenH Dirksland nog 4 dagen open! 12 13 14 15 IVIarja Keijzer, nieuw hoofd politie-basiseenheid, geïnstalleerd Gratis winkelen -5* ...met kinderkleding en Country Wear Daarom 4 Dolle Prijzen Dagen op D. V. Jan Schelvis in Fiakkeeciaiiteiten Politie 24-uurs telefoon: mfyt/L MINNAARD K^ VASTGOED Korenmolens in Mali mogelijk gemaakt vanuit Dirksland Cursus natuur en landschapsfotografie Verkoopdag Rockanje Bijeenkomst Verzorgende Beroepen te Middelhamis S>252 a^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden ALLE KINDERKLEDING NU 20," ALLE I>AMI^^^^^ Oq TIENERKtEMNG O^j T-Sliirts NU: 15,- Deze prijzen gelden alleen in Dirksland. D.V. 16 februari gaan de deuren weer open met de nieuwe lente/zomer collectie 2000! Dinsdag 11 januari 2000 72e jaargang nr. 6870 OUDDORP- De Kotter Stellendam 3 deed vrijdagmorgen een wel heel bijzon dere vangst: deze ving bij Smithsknol een Rog van 55 kilo! Nooit eerder is voor gekomen dat zó'n zware rog werd gevangen. Een normale rog weegt zo'n 2 kilo en de grootste ca. 10 kilo. Vishandel Hameeteman uit Oud- dorp kocht de vis en wist te vertellen dat aan de staart te zien is hoe oud de rog is. Daar zitten namelijk - net als bij bomen -jaarringen in. Een leeftijdschatting kwam uit op zo'n 20 jaar. De staart gaat voor onderzoek naar het RIVO in IJmuiden, waar onder andere de exacte leef tijd bepaald zal worden. De rog is ca. 2 meter lang en 1.80 meter breed. Hij gaat naar België, waar die in een vitrine in een supermarkt zal worden geplaatst. Op de foto is links naast de rog een klein exemplaar neergelegd, ter vergelijking. Frontale aanrijding OUDE TONGE - Op de N59 vond een fron tale aanrijding plaats, doordat een automobi list dacht dat hij nog wel in kon halen. Toen hij echter te lang op de verkeerde rijstrook reed zag hij plotseling een vrachtwagen, maar kon niet meer naar rechts. De bestuur der van de vrachtauto stuurde de berm in, maar beide voertuigen raakten elkaar toch. Er vielen geen gewonden, maar de materiële schade was aanzienlijk. Inbraak woning DEN BOMMEL - In de Schoolstraat te Den Bommel werd ingebroken in een vrijstaande woning. De beveiligingslamp van de woning werd onklaar gemaakt en aan de achterzijde van de woning heeft men getracht diverse ramen open te breken. Bij een van de ramen lukte dit en men heeft de gehele woning doorzocht. Er werden onder andere diverse gouden sieraden weggenomen. Inbraalc in sportzaak Bij een sportzaak aan de Westdijk te Mid- delhamis werd een ruit ingegooid. Er wer den twee jongens gezien, die na het ingooien hard wegliepen. Beiden droegen een bom- berjack en een van hen had kort opgeschoren haar. Verder signalement ontbreekt. Uit de sporen bleek dat men wel in de zaak is geweest, maar wat werd weggenomen is nog niet bekend. Baldadigheid MIDDELHARNIS - Op de Vingeriing te Middelhamis gedroeg een 19-jarige jonge man zich behoorlijk lastig en na een gesprek met de politie besloot hij een harde klap te geven op een ruit van de politieauto. Dat had hij niet moeten doen; hij werd aangehouden, naar het bureau gebracht en voprgeleid. Na verhoor werd hij met een proces-verbaal naar huis gestuurd. Verkeersongeval STELLENDAM - Zaterdagmiddag 8 janu ari omstreeks 14.30 uur reed een 18-jarige inwoner van Melissant met zijn personen auto op de Eendrachtsdijk te Stellendam. Door nog onbekende oorzaak verloor de automobilist de macht over het stuur en ram de een vangrail. Door de aanrijding raakte de auto onherstelbaar beschadigd. Vernieling flitspaal MIDDELflARNIS - Zaterdag 9 januari vroeg in de morgen werden in verband met poging diefstal of vernieling op de Lange- weg te Middelhamis vier mannen aangehou den. De politie trof de vier mannen aan bij een vaste snelheidsmeter aan de Langeweg. Kennelijk wilden de mannen - twee inwo ners van Oude Tonge, een van Middelhamis en een van Oostvoome - de snelheidsmeter vemielen en/of wegnemen. De mannen, in leeftijd variërend van 17 tot 20 jaar, werden voor nader onderzoek aan het politiebureau ingesloten. Buijze Winkeldiefstal Bij een winkel aan het Beneden Zandpad te Middelhamis is donderdagmiddag een 13- jarige jongen uit Den Bommel aangehouden omdat hij in een warenhuis een credit card had ontvreemd. Hij werd ter beschikking gesteld van bureau 'Halt'. Gaslekkage Bij het slaan van een paal in een tuin aan de Pieterstraat te Melissant werd door een werknemer van een hoveniersbedrijf een gasleiding geraakt. Het gasbedrijf heeft een en ander weer hersteld. Inbraak auto SOMMELSDUK - In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in een auto op de Reiger. Het raam van het linkervoorportier werd ingeslagen en er werd een mobiele telefoon weggenomen. Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Bijbellezing gaat niet door De bijbellezing die hedenavond in de Gere formeerde Gemeente te Dirksland zou wor den gehouden gaat wegens ziekte van ds. Den Boer niet door. COMBi actief in beeld en geluid Buurtvereniging 'West' en stichting 'Thun- derbird' werken al 15 jaar samen met onwik kelingswerker Johan Wachters in het straat arme sahelland Mali, waar zij talrijke pro jecten van de grond af opbouwden, o.a. het bouwen van! drie korenmolens in verschil lende dorpen. Erg belangrijk voor de Mali- nese vrouwen, omdat zij nu niet meer hun dagelijks voedsel hoeven te stampen. De korenmolens kregen de namen van straten in plan West te Dirksland: Bloemendaal, Deur- loo en Molenzicht. De oprichter van de buurtvereniging. Leen de Berg, gaat samen met zijn vrouw Bep een vierde korenmolen plaatsen. Deze molen krijgt de naam Victo- riamolen, genoemd naar de Dirkslandse Vic- toriahal, waarin buurtvereniging 'West' en stichting 'Thunderbird' hun activiteiten hou den. Leen en Bep de Berg vertrekken 18 januari en hopen in febmari weer terag te keren. In febmari 2000 start de nieuwe cursus natuur- en landschapsfotografie. Deze cur sus wordt verzorgd door professioneel natuur- en landschapsfotograaf Gertjan de Zoete. De cursus omvat een vijftal bijeen komsten, die op een dinsdag- of woensdag avond te Melissant worden gegeven. Voor meer informatie neemt u contact op met Gertjan de Zoete: tel. 0187- 602547, e-mail: naturephotolease@hetnet.nl. WOENSDAG IDONDERDAG! VRIJDAG ZATERDAG JANUARI I JANUARI JANUARI JANUARI DIRKSLAND Voorstraat 52 Tel. (0187) 60 50 84 Het voltallige management, v.l.n.r.: chef basiseenheid J. Kolff, het nieuwe hoofd Marja Keijzer, chef basiseenheid J. de Vos en districtschef Van de Streek De basiseenheid Goeree-Overflakliee van de regiopolitie Rotterdam Rijnmond, dis trict De Eilanden, heeft weer een eigen hoofd. Afgelopen vrijdagmiddag werd in die hoedanigheid Marja Keijzer gemstal- leerd door districtschef Jolanda van de Streek. Met de komst van Marja Keijzer is het management weer voltallig in Mid delhamis. Geruime tijd is die situatie er anders geweest en heeft dat, met name chef van de basiseenheid Jan de Vos, de nodige hoofdbrekens gekost. Maar geluk kig is daar nu verandering in gekomen. "Het is een tropenjaar geweest, het afgelo pen jaar. 'k Had echt het idee dat het water me over de schoenen liep", bekende De Vos, zoveel als hij in de afgelopen periode, met een uiterst magere managementbezetting, voor z'n kiezen kreeg. Het tij lijkt echter te zijn gekeerd. Als tweede chef van de basis eenheid versterkte onlangs Johan Kolff de gelederen, enige tijd daarvóór werd Jolanda van de Streek benoemd tot nieuwe districts chef en afgelopen vrijdag kreeg de basiseen heid in Middelhamis weer een eigen hoofd. "Hopelijk komt er nu weer een tijd dat we ons werk met eigen mensen kunnen verrich ten, zonder een beroep te hoeven doen op collega' s van elders, en kunnen we ons meer in de wijk gaan begeven", sprak De Vos zijn wens uit. "De basiseenheid Goeree-Overflakkee is niet zomaar-een eenheid", zei districtschef Jolanda van de Streek tijdens haar installa tie-speech. "Het veelomvattende hoofdthe ma 'professionaliteit', is er typerend voor. Een goed contact met de buitenwereld, laten zien waar je voor staat en het werken vol gens een jaarplan zijn enkele manieren om daar gestalte aan te geven. De wind zal daar bij niet altijd gunstig zijn, maar daar kun je niets aan veranderen, wel kun je de zeilen bijzetten". Districtschef Van de Streek kent Marja Keijzer als een zeer kordate chef die met beide benen op de werkvloer staat. Iemand die op eigen kracht boven drijft, zonder daarbij mannelijke collega's te imite ren... Namens de eilandelijke burgemeesters, het Overlegorgaan Goeree-Overflakkee, het ISGO en het Bestuurlijk Justitieel Overleg, heette ook burgemeester Boonstra van de gemeente Dirksland het nieuwe hoofd van de basiseenheid welkom. Daarbij bracht hij ook Kees van Nieuwkoop in herinnering, Marja's voorganger, die vanwege z'n gezondheid maar heel kort op de basiseen heid heeft kunnen werken, hoe zeer hij het ook ambieerde om hier op 't eiland verder te gaan. Boonstra schetste Flakkee als een vriende lijk, lieflijk en landelijk gebied, met kleine gemeenschappen waar men elkaar redelijk goed kent en waar een redelijke sociale con trole heerst. "Het roddelen is er redelijk sterk ontwikkeld, eerlijkheid wordt er op prijs gesteld, de mensen zijn vriendelijk maar laten niet het achterste van hun tong zien. Boonstra merkte op dat op Goeree-Overflak kee het vandalisme duidelijk toeneemt, "dat hebben we ook bij de jaarwisseling kunnen constateren, toen heeft mevrouw Keijzer kennis kunnen maken met de 'onderwereld' van Flakkee". Het aparte van dit gebied blijkt ook uit de belevingswereld van de bewoners. Juist de beleving van het veilig heidsgevoel is bepalend voor het beeld dat men van de politie heeft. Politie zijn in deze tijd is niet gemakkelijk en hoofd zijn bij de politie vereist een sterk karakter, "maar dat heeft u", prees Boonstra het nieuwe een- heidshoofd. "We hopen dat u op een kordate én democratische wijze leiding zult geven en dat u het gemiddeld aantal jaren dat hoofden op deze eenheid hebben gezeten in positieve zin zult bijstellen. Welkom!" Ook politieman Cor van Heemst sprak over de kwaliteiten waarover een hoofd op de basiseenheid in Middelhamis moet beschik ken, "noem het in één woord: een duizend poot!" Namens het personeel heette Van Heemst Marja Keijzer hartelijk welkom. Volgens hem heeft het nieuwe hoofd veel aandacht voor het personeel en bezit ze een grote besluitvaardigheid in het vinden van oplossingen bij problemen. "Eigenlijk had Van Heemst z'n woorden in dichtvorm moe ten brengen", vond Johan Kolff, "dat is hier zo'n beetje gewoonte bij bijzondere gele genheden", maar Cor van Heemst zag dat niet zo zitten. "Dan moet Kolff vanmiddag maar afsluiten met een gedichtje, ketste Van Heemst temg, maar die bekende dat ook niet zo te zien zitten. Maar toch...: "Koning, Keizer, Admiraal; hoofd van een basiseen heid worden ze niet allemaal. Een koning kijkt op ons neer vanaf zijn troon, dat is bij de politie heel ongewoon. De vaktaal van een admiraal, verstaan wij lang niet alle maal. Nee, wij zijn veel wijzer: wij gaan aan het werk met een Keijzer!" En natuurlijk zou brandweercommandant Leen Jordaan niet Leen Jordaan zijn - ook hij was aanwezig - als die niet ad rem en even toepasselijk aansloot op Kolff's rijm: "Maar één ding weten we wél: vertrekken doen ze hier reuze snel!" Marja Keijzer zelf is echter stellig van plan om het langer vol te houden dan de laatste jaren bij de Middelhamisse politiehoofden het geval is geweest. Een en veertig jaar oud is ze, gehuwd en woonachtig te Rockanje. Zeventien jaar heeft ze al gewerkt in het gebied Voorne. Werken in een landelijk gebied vindt Marja prettig: "Daar zijn goede contacten met de burgers mogelijk. Ook heb je hier niet zoveel collega's, zodat je je meer kunt verdiepen in hun welzijn. Dat boeit me mateloos. En nog een belangrijke reden dat ik graag in een landelijk gebied werk: ik ben gek op koetjes en kalfjes, en die heb je hier! Ik houd ervan om optimistisch en positief ingesteld te zijn, ik zie het hier ook helemaal zitten, 'k Heb het gevoel op de basiseenheid hier thuis te horen, hier op m'n plekje te zijn. En kom niet aan de politie-eenheid van Flakkee, want 't is mijn basiseenheid!" Jan Schelvis woont in Middelhamis en is 52 jaar. Hij is conciërge op de Sjem school. Zijn eerste ervaringen als conciër ge deed hij op aan de huishoudschool. In zijn vrije tijd is hij jeugdtrainer bij enkele voetbalverenigingen en hij traint het eerste elftal van Flakkee. Iemand met zoveel activiteiten heeft veel te vertellen. Hij doet dat aan Jan Lodder in het programma 'Fiakkeeciaiiteiten' dat a.s. zaterdag door Radio Flakkee wordt uitgezonden tussen 9 en 10 uur. Het programma wordt herhaald op dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. 15 januari 2000 is alweer de derde zater dag in het nieuwe jaar, dus verkoopdag voor restauratie van de Ned. Herv. kerk van Rockanje aan de Hilzeweg 3 aldaar. Als vanouds is onze voorraad ruim vol doende en voor elk wat wils. Graag tot ziens in de schuur. Voor informatie: tel. (0181) 40 17 26 of (0181) 40 22 34 Zaterdag 18 december was er bij Wijkver- eniging 'De Zwaluw' de traditionele kerst bingo en er waren weer prachtige prijzen te winnen. Maar het leuke was dat de superver loting werd gewonnen door de oud-voorzit ter van De Zwaluw, de heer Wulfse, en die prijs bestond uit 2 minuten gratis winkelen. Dus dinsdagavond 21 december werd bij supermarkt A&P de weg vrij gemaakt en na 2 minuten kwam de heer Wulfse met een goed gevulde kar bij de kassa aan. Daar werd hem door de chef van A&P nóg een tas met boodschappen aangeboden! D.V. donderdagavond 13 januari a.s. zal in het verenigingsgebouw van de Gere formeerde Gemeente aan de Chr. de Vrie- slaan te Middelhamis een bijeenkomst worden gehouden voor hen die werk zaam zijn in een verzorgend beroep. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Ds. N. van der Want uit Schiedam hoopt dan te spreken over het thema: 'Geloof en depressie'. Ook belangstellenden voor dit onderwerp zijn hartelijk welkom! ing. B. J. van der Vlies spreekt in Ooitgensplaat Op donderdag 13 januari houdt de Plaatselij ke P.K.V. een Algemene ledenvergadering. Ing. B. J. van der Vlies zal voor ons spreken over de wetsvoorstellen Abortus en Eutha nasie. En hoe de kleine Christelijke partijen onderling fungeren in de Kamer. Een ieder is van harte welkom. Aanvang 19.30 uur in het vergaderlokaal van de Ger. Gemeente, Van Weelstraat 1 '^ik^k. D.V. zaterdagavond 15 januari om half 8 zijn jullie weer van harte welkom in 'De Hoeksteen'Na de opening, om 8 uur, draai en we de film 'powerplay' voor jullie. De film vertelt ons over de macht die de wereld regeert. Macht die uiteindelijk niets voor stelt, omdat de andere Macht de sterkste is. Boeiend,... èn leerzaam! Tot ziens op 't OJW. P.S.: Vanwege de onkosten is de entree 2,50 p.p. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee llMMMMIUMBUMM m (0187) 47'Ö1 21 Fax (0187) 47 01 22 E-mail: i11fo@buij2e.nl htip.7/www buijze.nl NKOMENS- EN V E R M O G E N S P L A N N 1 N G Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 OUHlOflP- Weitslraal 35 Tel. (0187) 631613 fax 6S3734 RENESSE- Printihop Hognoom 171 k). (0111) 462400 Os* 09

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1