Oudejaarsnacht was geen vreugdevolle ervaring voor burgemeester De Vries ZAFIRA Nieuwjaarsrede én uitreiking Oostflakkee Jaarprijs 1999 in Grutterswei Oude Tonge LITIE (010)2741135 /Km^tlofiieebiaH fi (BWRi Vernieling brievenbus Garage Knöps B.V. m(A/L MINNAARD K^ VASTGOED Politie 24-uurs telefoon: 3252 A-B chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Net zijn rijbewijs? Visser Meubelen ^\7— Visser Visser Kwaliteit van banden van levensbelang voor motorrijders Open ochtend voor vrouwen Nieuwjaarsconcert 'De Hoop' Stellendam Vrijdag 7 januari 2000 72e jaargang nr. 6869 Het was de eerste oudejaarsnacht die burgemeester De Vries in haar gemeen te - Middelharnis - meemaakte, nadat ze er thans een jaar burgemeester is geweest. "Het is een goed jaar geweest", zei ze er zelf van. Veel zaken zijn tot stand gekomen, o.a. de Westplaat, park Nieuw Zeeland, de randweg, de ontwik keling van het industrieterrein, een nieuw jeugdbeleid, sociaal beleid - waarbij Middelharnis uitgeroepen is als tweede gemeente met een goed sociaal beleid, duurzaam veiligheidsbeleid, de Eerste prijs in het Zuidhollandse voor Goeree-Overflakkee, bestemmingsplan buitengebied, terugbrenging overlast, enz. Minder vreugdevol heeft ze echter de afge lopen jaarwisseling ervaren. "Het begon al met de brand op het Zandpad, daarna de vele brandjes waarbij omstanders opmer kingen uitten die op een voetbalveld als gewoon worden ervaren, bushokjes wer den vernield, de politie die met stenen werd bekogeld, een totale schade van ca. een half miljoen". Groot respect en bewondering toonde de burgemeester voor de lankmoedigheid van onze ordehandha vers en hulpverleners. Geen goed woord echter voor wat een groep jongeren in de oudejaarsnacht heeft veroorzaakt, even min als voor hun ouders. "Het is te gek voor woorden dat mensen zo tot last van anderen zijn, gezamenlijk moeten we pro beren hier iets aan te doen. Gelukkig heb ben we het maar over één nacht op het hele jaar en we moeten ons dan ook niet alleen maar daarop richten, maar toch is het genoeg!" "Dat het ook anders kan heeft het afgelo pen jaar bewezen. Samen met een groep jongeren, de wethouder, politie en ambte naren is gestalte gegeven aan een stukje jeugdbeleid. Daarmee is een bruggetje geslagen naar de jeugd - een gammel bruggetje nog, maar tóch een brug - waar uit blijkt dat door middel van handhaven en belonen best iets te bereiken is. Praten en serieus nemen, maar óók duidelijk aan geven waar de grenzen liggen. Het enige wat het ons - overheid en opvoeders - kost, is tijd. Laten we die eraan besteden!" Een woord van dankbaarheid was er voor degenen die zorgden dat voor het overige toch rustig oud en nieuw gevierd kon wor den: politie, GGD, brandweer, artsen. openbare werken, waterschap, enz. Blijd schap ook over het feit dat er geen proble men zijn ontstaan door de millenniumtel- ling. "Voor zover bekend is alles blijven werken en we mogen met z' n allen blij zijn dat de verantwoordelijken de problemen op hun taakveld serieus genomen hebben." De afgelopen 100 jaar hebben zich geken merkt door technologische vernieuwin gen, veranderingen die gevolgen hebben gehad voor onze samenleving en die ons venster hebben vergroot. Toename in vrije tijd, "maar waar vullen we die mee?", vroeg de burgemeester haar gehoor af. "Nog meer informatie tot ons nemen dan we al krijgen? En wat doen we met al die informatie? Maakt het ons tot betere men sen? Geeft het ons meer mededogen ten opzichte van onze medemens? Ik vraag het me af. Vroeger kwamen we in actie om te helpen wanneer er in onze naaste omge ving iets gebeurde, bij 'gewone' dingen zoals een zieke buurvrouw, een man zon der werk, een kind dat in de fout ging". Tegenwoordig komen we in actie als er iets verschillende keren achter elkaar op televisie is verschenen 'en voor al die andere dingen zorgt de overheid wel', wordt al makkelijk gedacht. "Maar het bestaat niet dat de overheid dat in z'n een tje kan en dat is ook nooit de bedoeling geweest. Samen zijn we er verantwoorde lijk voor, alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat iets van die oude normen en waarden weer terugkeren in onze samenle ving. Dan blijft er ook voor onze kinderen en kindskinderen een leefbare maatschap pij over". De liefde voor Flakkee en zijn tradities, de zorg voor de toekomst en voor later, de veiligheid, het beschikbaar zijn van vrij willigers, het zijn allemaal zaken waarin we het op het eiland goed hebben, maar we moeten er met z'n allen ook voor zorgen dat het zo goed blijft. "Dat bereik je niet door 's avonds alleen maar voor de buis te zitten. Dat bereik je door er voor elkaar te zijn - ook buiten de werkuren - om iets voor elkaar over te hebben en na te komen wat afgesproken is." "Als wij beiden, overheid en inwoners, onze afspraken en verplichtingen nako men"; zo beëindigde mevrouw De Vries haar toespraak, "dan durf ik u op een brief je te geven dat het goed leven zal blijven op Flakkee!" De flitspaal langs de Langeweg, tus sen Middelharnis en Nieuwe Tonge, is in de nacht van 3 op 4 januari jl. een flink kopje kleiner gemaakt, of liever gezegd: van z'n kop ontdaan. Met een ijzerzaag werd het bovenste deel van de paal af gezaagd, de came ra werd meegeno men en... wég bekeuringen! Wie de 'aanslag' heeft gepleegd is nog niet bekend, een onder zoek is gaande. Al eerder werd deze paal naar het leven gestaan. Nog maar kort na z'n plaatsing werden em al een paar kogels door z'n hoofd gejaagd, maar toen stond er nog geen camera in. Thans is de schade beduidend gro ter; de achtergebleven kabels steken uit het restant van de paal en het ziet er naar uit dat er een nieuw exem plaar moet worden geplaatst, kosten: 100.000! De flitspalen werden geplaatst met het oog op de verkeersveiligheid op Goeree-Over flakkee. Om die te vergroten moet de op het eiland gereden snelheid structureel omlaag en moeten in ieder geval de geldende maxi- mumsnelheden niet meer worden overschre den. Om dat te bewerkstelligen worden op het eiland de snelheidscontroles uitgevoerd, juist op plaatsen waar zich in het verleden reeds meerdere malen ernstige verkeerson gevallen hebben voorgedaan. De controles vinden dan ook zuiver uit veiligheidsoog- punt plaats, de bijkomstige extra kasop- brengsten zijn daarbij wel 'meegenomen' maar vormen geen doel voor de controles, aldus de politie. Leen uw auto gerust aan uw zoon uit. Komen beide onbeschadigd terug, dan Bent u zijn beste vriend. Indien uw auto toch een deukje oploopt kunt u terecht bij Van Lint Autoschade. Met de modernste apparatuur zetten we uw auto weer op het juiste spoor. Onze spuite- rij heeft een reputatie hoog te houden en we geven 2 jaar Focwa garantie op de uitde 'kreukels gehaalde autoscM'def Sommelsdijk (0187) 482292 Zierikzee (0111)414794 van Lint autoschade Maakt het goed! Nieuw van Opel: nu in onze showroom voor amPorijden mt plezier Hartelijk welkom in de showroom van in Sommelsdijk. instatlatiebedrijf Gas - Water - Warnnte Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 In de Grutterswei te Oude Tonge werd afgelopen maandagavond de nieuwjaarsreceptie gehouden van de gemeente Oostflakkee. Zoals gebruikelijk hield de burgemeester, de heer AJ.C. van Pelt, er z'n nieuwjaarstoespraak, ook werd de Oostflakkee Jaar prijs 1999 op deze avond uitgereikt. Aanvankelijk zou tevens het nieuwe blusvoertuig voor de Oude Tongse brandweer worden geshowd, maar in verband met het regenachtige weer werd dat nog maar even vooruit geschoven: 'later deze maand.werd de aanwezigen verzekerd. De - inmiddels traditionele - Oostflakkee Jaarprijs wordt als waar- d°riag uitgereikt aan mensen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de gemeenschap. 'Meestal als duwtje in de rug, als stimulans tot uitbreiding van de aktiviteiten waarmee de prijswinnaar zoveel waar dering oogste', legde burgemeester Van Pelt uit, 'dit jaar is de prijs gegaan naar iemand van wie is gebleken dat de gemeenschap daarop kan bouwen!' Hoewel het voor de jury niet mee is gevallen om een winnaar te verkiezen werd uiteindelijk de Bommelse Adri van den Hoek genomineerd. Hij mocht de prijs van f 2000, beschikbaar gesteld door de gemeente Oostflakee en aannemingsbedrijf Winkels, ontvanen uit handen van de burgemeester. De jury vindt dat Adri van den Hoek een man is die in z'n privé-leven bijzondere taken verricht. 'Hij heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de Christelijke school "t Kompas' en voor muziekvereniging 'Eendracht Maakt Macht', in de 'Samaritaan' is hij kind aan huis, bij de Ned. Herv. Kerk heeft hij een bijna complete loopbaan doorlopen, al 30 jaar is hij Sinterklaas geweest voor de Bommelse ondernemersvereniging en wie kent hem niet als 'de man van Buijse'?', lichtte burgemeester Van Pelt toe. Immers, gedurende jaren heeft hij gereden met het bus je van modehuis Buijse te Middelharnis, een busje vol kleding, waar mee hij degenen bezocht die nieuwe kleding wilden kopen maar niet in staan waren om zelf naar de winkel komen. Die konden dan thuis uitkiezen. In zijn nieuwjaarsrede zinspeelde de burgemeester op het moment van de eeuwwisseling. 'Laatst werd mij onweerlegbaar aangereikt dat de jaartelling niet bij O is begonnen maar bij 1. Anders had nooit het Uedje '1,2,3,4 hoedje van papier' kunnen bestaan; en van '0,1,2,3...' kun je geen mooi liedje maken. Dus volgend jaar komt pas dé eeuwwisseling!', aldus Van Pelt. Overigens zouden volgens hem problemen met de omschakeling naar 2000 niets te maken heb ben gehad met de millenniumwisseling, maar met het tellend vermo gen van de computer. En voor het geval er zich van die tel-problemen voor hadden gedaan was in ieder geval Oostflakkee paraat om de gevolgen daarvan zoveel mogelijk te beperken. 'De vrijwillige brandweer heeft alle kazernes bemand, het crisisteam van de gemeente was paraat en de alternatieve verbindingen waren uitgetest. Gelukkig gebeurde er echter niets ernstigs, maar waarschijnlijk zul len degenen die het hardst geroepen hebben dat er van alles zou gebeuren, nu beweren dat dit de komende jaarwisseling het geval zal zijn, daarin van harte gesteund door de commercie, onder het motto dat tweemaal verdienen aan één activiteit nooit verkeerd is...!' De burgemeester adviseerde zijn bevolking dan ook maar om niets met al die indianenverhalenvoorspellingen te doen. 'Laten we dit eerste jaar in de 2000-serie daar niet door belasten, immers: 'een mens lijdt het meest, door het lijden dat hij vreest, doch dat nooit op komt dagen, zodat zijn bange vragen, onnodig zijn geweest'. 'We staan echter voor de startstreep van een nieuwe periode in ons leven', vervolgde Van Pelt, 'en daar kunnen we allerlei gedachten bij hebben. Wat staat ons allemaal te gebeuren in de komende eeuw? Zaken als virtuele mobiliteit en automatisering staan volop in de belangstelling. Velen maken nu al gebruik van de electronische snel weg om elkaar - geheel geautomatiseerd - te kunnen bereiken. En wat het werken betreft, misschien doen we dat aan 't eind van de eeuw helemaal niet meer, misschien hebben we daar dan robots voor die reageren op ons stemgeluid en die alles veel beter en sneller doen dan wij... Zullen we echter in staat zijn om ons in de positie van anderen te verplaatsen? Niet alleen kijken naar ons eigen smalle belang, maar ook het grotere of bredere belang erkennenLaten we afspraken maken over het komende jaar. Bijvoorbeeld dat we ons verdraagzamer op zullen stellen ten opzichte van elkaar, daarbij doe lend op de relatie plaatselijke overheid en burger. De laatste jaren werden gekenmerkt door verschillen van inzicht die kennelijk alleen via de rechter opgelost kunnen worden in plaats van door praten met elkaar. Heel nadrukkelijk doel ik echter ook op de tolerantie ten opzichte van elkaar, van uw medemens. Dat dit laatste dan ook de gedachte moge zijn die ons het jaar 2000 begeleidt!' De brievenbussen aan de Langeweg te Mid delharnis, Stationsweg en Zomerstraat te Dirksland en de Lauwerijnstraat te Nieuwe Tonge zijn in de nacht van 31 december 1999 en 1 januari 2000 door onbekenden ernstig beschadigd c.q. vernield. Daarbij is waarschijnlijk ook post verloren gegaan. Helaas is niet bekend wie deze post hebben verzonden. Afzenders die post in deze brievenbus hebben gedaan, worden verzocht hiermee rekening te houden. Er is aangifte gedaan bij de politie. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met PTT Post Klantenservice: (0800) 0417, vragen naar rayon Dordrecht. Technische of kwalitatieve gebreken aan de motorfiets houden levensgevaarlijke risico's in. De rijder kan nog zo goed zijn, de motorfiets mag hem niet in de steek laten. Een regelmatige, nauwgezette inspectie van de motor is basisvoorwaarde. Het bekijken van de banden is even essentieel. Tenslotte bestaat het enige contact tussen de motorfiets en het wegdek uit die twee stukken zwart rubber. De kwaliteit hiervan beslist vaak over de vraag of je een onge luk krijgt of niet. Er wordt door de grote bandenfabrikanten veel onderzoek gedaan naar eigenschap pen als bochtvastheid, slipgevaar enzo voorts. Aan de hand van de daarmee opge dane ervaringen worden steeds meer nieu we profielontwerpen ontwikkeld. Als de band eenmaal op de motor is gemonteerd, moet u ook zaken als profiel- slijtage en bandenspanning goed in de VORKHEFTRUCK NODIG? D.V. woensdagmorgen 26 januari bent u weer van harte welkom op de bezinningsbij eenkomst, georganiseerd door de N.H. gemeente te Ooltgensplaat/Langstraat. Het onderwerp luidt: 'Moslims als buren'. Spreekster zal zijn: mevr. J. v.d. Braak (vrij willigster bij de stichting 'Evangelie en Moslims'. Steeds meer krijgen we in onze samenleving met onze moslim-naaste te maken. Hoe moeten we als christen met hen omgaan? Een indringende vraag. Komt u? Graag! Plaats: N.H. verenigingsgebouw "Elthato", Zuid Achterweg 27 te Ooltgensplaat. Tijd: 9.30 - 11.30 uur. (vanaf 9.15u. staat de koffie klaar). Kinderoppas aanwezig. Morgen, zaterdag 8 januari, geeft fanfare orkest 'De Hoop' te Stellendam haar tradi tionele nieuwjaarsconcert. De uitvoering zal worden gegeven in de Chr. Scholengemeen schap 'Prins Maurits' aan de Schoolstraat te Stellendam. Aanvang 19.30 uur. Het belooft een zeer bijzondere en verrassende avond te worden! gaten houden. Te weinig profiel bijvoor beeld, heeft onherroepelijk tot gevolg dat men bij een nat wegdek in de slip raakt. Meer nog dan bij een auto, brengt dit bij een motorfiets levensgevaarlijke risico's met zich mee. Rotterdam-Rijnmond Vuurwerkschade MIDDELHARNIS - Tijdens de jaarsurveil- lering zijn er door onbekenden noodsignaal pijlen afgeschoten Deze pijlen worden gebruikt als schepen in nood zijn. Een van deze pijlen landde branden op een broeikas en tegen de achterdeur van een pand aan de Voorstraat. Het glazen dak van de broeikas begaf het door de hitte, waardoor er schade ontstond aan de kas, beplanting en kweek- bakken. Ook de woning bekwam schade. Het is nog niet bekend hoe groot de schade is. Het gebruik van dergelijke noodsignalen boven land is gevaarlijk, omdat ze zwaar zijn en gevuld met fosfor. Inbraak woning STELLENDAM - Maandag tussen 8.00 en 18.00 uur is er in een woning aan de Elke ingebroken. Door verbreking van een raam wist men het pand binnen te komen. Diverse laden en kasten zijn doorzocht en er zijn onder andere juwelen ontvreemd. actief in beeld en geluid Flitspaal onthoofd SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL. 0187 - 48 72 72 (PASSACE) I ('S AVONDS 06 - 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187-6817 55 FOCWA GAFtANDEBEDFIIJF /^r"1n|i'r»iTT^L'l"l"["l"'1~\ il Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187)617300 -Tel. (0180) 642111 WWW.TREF.NL/NIDDELHARNIS/VROEGHEF district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee COMBI 1 uur fótoserviee I «IDDOIP. WeitslTool ]S Til. (0II7| ótlól! b 6I17M tINiSSE. PHiuhop Hojlioom 17! Hl. (0111) 46U00

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1