Competitie tafeltennis Oude Tonge Expositie Elkaar een dienst bewijzen SU Actie voor vrijlating van christenen Winnaars kleurwedstrijd winnen mooie prijzen Winterse maaltijd Joep Luijckx en Roel Dikkeschei in Middelhamis Inhoud Ophalen oud papier Goedereede De toekomst door het oog van... Uitslagen Damclub Denk en Zet EIIAI1DEI1-I1IEUW5 }4Mtf kmAdtin anpiati i X^üüTPuM'ik Voorlichting over dementie in Gemeenschapsbibliotheek Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp PAGINA 13 VRIJDAG 7 JANUARI 2000 OUDE TONGE - Afgelopen najaarscompe titie zijn team 2 en team 3 van Tafeltennis vereniging Oude Tonge kampioen gewor den. Team 2 deed dit in de 5e klasse en team 3 werd kampioen in de 6e klasse. Team 2 bestaande uit Piet Both, Adrie Brands en Matthijs Hendriks werd met 69 punten ongeslagen kampioen. Negen wed strijden werden gewonnen en éénmaal werd er gelijkgespeeld. Alle tien de dubbelpartij en werden gewonnen. Op de helft van de competitie stond het thema 5 punten voor op de nummer twee, Bemisse uit Abbenbroek. De tweede helft van de competitie verliep wat moeizamer. Belangrijkste partij was de uitwedstrijd tegen concurrent Bemisse. Met rust stond het team van Oude Tonge nog met S-lachter maar na de pauze wisten Piet Both en Adrie Brands hun beide partijen te win nen waarmee de uitslag alsnog 5-5 werd en de voorsprong behouden bleef. Persoonlijke scores team 2: Adrie Brands 87%, Piet Both 70%, Matthijs Hendriks 38%. Team 3 speelde in het voorjaar nog in de 5e klasse maar degradeerde helaas. Afgelopen najaar ging het team weer vol goede moed van start in de 6e klasse. Alle wedstrijden wisten ze te winnen waarvan tweemaal zelfs met 10-0. Hierdoor liep het puntenaantal snel op. Slechts éénmaal werd er gewonnen met de minimale score van 6-4. Het team bestaande uit Hans Both, Harry van Kam pen, Marijn van Loenen, Peter Heemes (later vervangen door Tommie Timmer) en Adrie Rijk mogen het dus wederom in de 5e klasse gaan proberen. Het is te hopen dat het team zich nu wel zal kunnen handhaven in deze klasse, anders is er sprake van een zoge naamd (op-de) 'wip' team dat tussen twee klassen heen en weer beweegt. Te goed voor de 6e maar net iets te kort komende voor de 5e klasse. Team 1 van Oude Tonge mocht na het kam pioenschap van dit voorjaar voor het eerst in haar bestaan uitkomen in de 2e klasse. Bui ten de latere kampioen om, Pitt uit Capelle, waren de/overige 5 teams zeer aan elkaar gewaagd. De verschillen bleven tot het ein de toe zeer klein. Op de helft van de compe titie stond Oude Tonge nog even veilig met een 3e plaats maar dit kon helaas niet wor den vastgehouden. Het team eindigde op een 5e plaats met 45 punten, 2 minder dan de nummer 3 (Noad) en 4 (Taveba) die beide 47 punten behaalden. Degradatie naar de 3e klasse volgt derhalve daar vanaf de 3e klas se 2 teams degraderen per poule. Van Noad en Germinal (nummer 6) werd beide keren gewonnen en tegen Taveba werd thuis gelijkgespeeld. Van de dubbel spelen werden er slechts 3 gewonnen en de overige zeven partijen werden alle in drie- sets verloren. Persoonlijke scores team 1: Leo Brands 57%, Henk Brands 43%, Gerald Vink 40%. Team 1 zal zeker komend voor jaar weer een poging doen om kampioen te worden in de 3e klasse. In december werden de Dubbelkampioen schappen gehouden bij zowel de junioren als de senioren. Uitslag junioren: 1Sandra van Bergen Peter Heemes 2. Pieter Munters Johan van Bergen 3. Pieter Huisman Matthijs Hendriks Uitslag senioren: 1Frank Kik Henk Brands 2. Hans Drooger Piet Both 3Dingeman Prince Harry van Kampen Een kerstmusical heeft altijd een bood schap. Het stuk wat de kinderen van de Dal- tonschool uit Middelhamis ten tonele brachten gaf vooral een nieuwe kijk op de relaties tussen jong en oud. Hieronder een verslag. Als het bejaardenhuis een nijpend personeels-tekort heeft worden kinderen ingezet om wat klusjes te klaren en zich met de ouderen bezig te houden. Mevrouw Van Dam, die het heerlijk vindt op haar hoofd te staan en te dansen is volgens de directrice een lastpost. Ook de vergeetachtigheid van de heer Jansen kan ze niet meer hanteren nu de werkdruk zo hoog oploopt. Gelukkig kunnen de kinderen de kerstboom versie ren, de tafels dekken en met enkele bewo ners fotoboeken bekijken. Hoe prettig ver loopt dit zo, ook voor het meisje dat altijd geplaagd wordt in de klas en nu een maatje heeft aan mevrouw Van Dam. 'Bijzonder zijn' is iets wat ze in elkaar waarderen. Alle aanwezigen krijgen steeds meer respect voor elkaar. De directrice ziet uiteindelijk ook in dat ieder zijn waarde heeft, ook diegenen die ze in eerste instan tie liever kwijt dan rijk was. De moraal van het verhaal: Als we daadwerkelijk eens tijd nemen om met mensen op te trekken voor wie het leven niet meer een jachtig bestaan vormt kunnen we veel leren, mits we op die momenten ook werkelijk rust nemen. En wellicht zien we dan weer hoe speciaal we allemaal zijn. Een moeilijke stap mis schien, maar ook heel eenvoudig. Een dienst die we anderen en onszelf kunnen bewijzen. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 80 a 100 punten te ver dienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 400 punten ont vang je een boeken- bon van 15,-. God heeft ons tot nu toe nog gespaard. Een wonder, want waard zijn we het niet. We hopen op een fijn puzzeljaar. Misschien met nieuwe gezichten. Vandaag komen al enkele kersverse onderdelen aan de beurt. Verande ring van spijs doet eten! Doe je best allemaal. Karinda Huizer (Zwijndreclit) geeft 7 keer het begin van een hoofdstuk uit het bij belboek Job. Bekijk de eerste 7 hoofdstukken en zet daar na een kruisje op de juiste plek. De eerste is al voorgedaan, de volgende moet je vanzelf lager zetten. Karinda be dankt! Tekst Wederom was er een Jobl Job 2 X Job 3 Job 4 Job 5 Job 6 Job 7 Toen antwoord de Elifaz Er was een man Daarna opende Job Roep nu, zal er Maar Job ant woordde Heeft niet de mens een ^/inpiün 4 Heel toepasselijk zien we hier een nieuw jaarswens uit 6 landen. De oplettende puzze laar ziet in een enkele oogopslag dat ze in 6 verschillende talen geschreven zijn. Weet je hoe die landen heten die hier getekend staan, en uit welk land elke kaart verstuurd is? Bij de wensen zie je onderaan een letter staan en ook op de landen vind je één of meer letters. Wat moetje daarmee doen? Wel, voor de letter op de kaart moetje de let ter of de letters van het erbij behorende land schrijven. Je zult zien: er ontstaat dan iets waar iedereen het over had de afgelopen dagen. Lenie Groeneweg (Roclianje) Jij dacht dat ik je ver geten had te feliciteren. Mooi niet waar. Op de dag van je verjaardag stond de gelukwens nota bene in de krant. Weet je waar? Naast de beer met de ballon. Verder is het niet zo dat je dan altijd met een foto erin komt, hangt een beetje van de ruimte af. Nu sta je er in elk geval weer lekker in. Dag! Mirjam Akerslioek (Ouddorp) Van harte bedankt voor je kalender. Daar kan ik gemak van hebben om de puzzels te plannen. Verder is het zo te zien hoeveel vrijdagen erin een maand voorkomen enz. Groetjes. Leonie Bijnagte (Scherpenisse) mag als alles goed is vandaag haar 13 levensjaar bereiken. Hier zien we onze Zeeuwse puzzelvriendin. Een nieuw onderdeel in jeugdhoekje. Het is de bedoeling om deze figuren om de veertien dagen een mop door te laten geven. Ook iets anders! Dit blikje wordt openge trokken om te kijken wat erin zit. Wij gluren mee naar de inhoud van komende maand. Alles onder voorbehoud natuurlijk. Jan. 2 wordt verzorgd door Lennart v.d. Houten (Sommelsdijk), hij maakt dan een bijbelse codekraker. Mariene van Gils (Achthuizen) laat ons haar wens zoeken in de door haar verzonnen doorstreper. Jan. 3 levert een schatkaart op, Ricardo Clement test onze tafelkennis in jan. c. Corrie van Boven (Nieuw-Beyerland) wil gewoon de antwoor den op haar Bijbels vragen in jan. 4. Vriendelijke groeten van tante Nel, oom Ko en kinderen. Op dinsdag 18 januari a.s. zal de Alzheimer- vereniging Zuid-Hollandse Eilanden voor lichting geven over dementie in de Gemeen schapsbibliotheek aan het Kerkepad te Mid delhamis. Van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur zullen enkele leden van de vereni ging aanwezig zijn met een stand met folders en brochures over de ziekte van Alzheimer en andere vormen van dementie. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De Alzheimervereniging heeft als doel om dementie beter bekend te maken bij mensen, ondersteuning te bieden aan verzorgers van dementerenden en het behartigen van belan gen van direct betrokkenen. De vereniging doet dit door het geven van voorlichting en het houden van thema-bijeenkomsten in de regio Zuid-Hollandse Eilanden. Voor vragen over dementie kan men bellen naar tel. (0187) 483366 of de Alzheimertele- foon (030) 6567511. De VCVM (de Vereniging van Christenen tegen Vervolging en Marteling) is een hand tekeningenactie begonnen voor het vrijlaten van zes Chinese christenen. Zhang Rong- liang, voorganger van een huisgemeente, werd gearresteerd op 23 augustus 1999. Hij is de huidige leider van de Nieuwgeboorte- groep, een verband van Chinese huisge- meenten dat meer dan 3 miljoen aanhangers en 8000 rondreizende evangelisten telt. Hij is de opvolger van ds. Peter Xu Jongze als leider van het genoemde verband. Peter Xu Jongze werd op 16 maart 1997 gearresteerd, omdat hij weigerde zijn gemeenten te laten registreren. Hij werd op 25 september 1997 wegens 'verstoring van de openbare orde' veroordeeld tot tien jaar werkkamp. Jin, een voorganger van een huisgemeente in de stad Shanxi, werd gearresteerd in 1999. Piiilip Xu Guoxing, een 44-jarige voorgan ger, werd op 16 juni 1997 gearresteerd ter wijl hij predikte in een bijeenkomst in een woonhuis in de buurt van Shanghai. De r.k. bisschop An Sliuxin en de r.k. priester Wang Quanjun werden in december 1997 gearresteerd in de provincie Hubei. De handtekeningenlijsten worden niet ge zonden naar de autoriteiten, maar het aantal handtekeningen wordt vastgelegd in een uit voerige notariële akte, waarvan exemplaren naar diverse autoriteiten in China gezonden worden. De VCVM-NEDERLAND acht het van belang dat naast het verzamelen van handte keningen onder een verzoek tot vrijlating van de genoemde christenen ook zoveel mogelijk brieven naar de Chinese autoritei ten gestuurd worden met een verzoek om vrijlating. De ervaring leert dat als er veel brieven binnenkomen, dat leidt tot vrijlatin gen. Handtekeningenlijsten en een voor beeldbrief, met adressen van Chinese autori teiten, kunnen aangevraagd worden bij: VCVM-NEDERLAND, Postbus 296, 3770 AG Barneveld Tel. (0342) 414479 of (036) 5338287 Uitslag van de On'Wijs prijsvraag november en december 1999 Dominic Lugthart uit Dirksland is de eerste prijswinnaar geworden van de tweemaande lijkse prijsvraag op de On'Wijs site. On'Wijs is de stichting die het pc-gebruik op de basisscholen van ons eiland wil bevorde ren. De site is bedoeld voor leerkrachten, ouders en leerlingen. Het internetadres van On'Wijs is: www.onwijs.nl. Dominic heeft een set geluidsboxen voor de computer gewonnen. De prijs werd beschik baar gesteld door de firma 'S.CD. compu ters' uit Goedereede. Boekhandel Vroegindeweij uit Middelhar nis heeft een boekenbon van 50,- ter beschikking gesteld voor de prijsvraag van januari en februari 2000. De Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goedereede haalt zaterdag oud papier op in Goedereede. In verband met vervoersproble men zijn wij genoodzaakt het Havenhoofd en de Oostdijk in de maand januari over te slaan. Wij verzoeken om de bewoners van het Havenhoofd en de Oostdijk om het oud papier een maandje langer te bewaren of het in de schuur op de Varkensmarkt af te geven. Uitslagen van 20 december Dammen: A. P. C. de Mik - J. Visbeen„..0 - 3 De heer De Mik is helemaal uit vorm. A. de Mik - C. Tanis1 -1 C. Mierop - KI. TanisO - 3 Klaas blijft winnen. L. Moerkerk - H. M. van Floresteijn ....3 - O J. Westhoeve - M. Bruinsma1 -1 Jaap speelt teveel remises. Sclial(en, groep 1: W. T. Breen - Kr. v. d. WendeVi - Vi F. L. Troost-R. v. d. Wende1 - O Een goede opsteker voor Frans. P. A. Derrez - J. W. Tanis1 - O Een mooie overwinning voor Derrez. Groep 2: P. Breen-P. Speelman1 -O De eerste overwinning voor Breen. Ga zo door. J. Grinwis - J. Soeteman'A - 'A A. van Huizen-A. Schaefer1 -O A. J. Kastelein - E. Santifort1 - O Vorige week vond bij Deco Home D'n Dieck in Sommelsdijk de prijsuitreiking plaats van de najaarsldeurwedstrijd. De Ideurwedstrijd stond in het teken van de kikker van Max Velthuis. Max Velthuis is een beroemde kinderboekenschrijver. Veel kinderen maakten van de kleurwedstrijd een waar spektakel. Het was goed te zien dat zij zich geïnspireerd wisten door Max' boeken en de kleurrijke en creatieve ideeën die bij Deco Home te vinden zijn. Op de foto zijn alle prijswinnaars van de kleurwedstrijd te zien. Hoofdprijzen waren er voor Elrike Drooger (7 jaar) en Wietse Villerius (5 jaar) uit Sommelsdijk. Zij ontvingen behalve een knuffelkikker een tegoedbon om zelf een mooi cadeau uit te zoeken. Alle overige deelnemers werden vanwege hun inzet beloond met een derde prijs. Op de foto Elrike Drooger en Wietse Villerius samen met de derde prijswinnaars Chantal Abresch, Davey van Duist, Lotte Ensing, Laurens Lammers, Albert van Lenten, Luciënne Matsinger, Bart Scheening, Hannah Spelt en Arnold van de Veer. Zondagavond 9 januari a.s. zal in de Doops gezinde Gemeente Ouddorp de 2e van een serie van vijf speciale diensten gehouden worden onder het thema: De toekomst door het oog van een hulpverlener. Gastspreker is de heer Teun Stortenbeker, directeur van de Stichting De Hoop - Hulp verlening aan verslaafden - te Dordrecht. Aanvang van de dienst 18.30 uur. Op dinsdag 11 januari is er weer een winter se maaltijd in het Infocentrum te Oude Ton ge, georganiseerd door Stichting Welzijns werk Oostflakkee. Op het menu staat stam- pot peen met uien. Aanvang 12.00 uur. Kosten 6,00. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK 3 januari 2000 Afdeling 1: H. H. Verolme - A. v. d. Veer3 - O L Mackloet - J. A. Dekker3 - O C. Polder - C. SpeeO - 3 P. van Brussel - J. van Hoorn1 - 1 AfdeUng 2: A. Verolme - J. v. d. OudenO - 3 L Koese - A. Knape1 - 1 W. I. Peeman - W. Vroegindeweij1 - 1 Afdeling 3: T. Staal - J. V. d. Kooij1 - 1 J. Holleman - G. ZaaijerO - 3 A. J. Krijtenberg - J. Verbiest3 - O J. Nipius - J. GroenendijkO - 3 J. V. d. Kooij - J. Groenendijk3 - 0_ G. Zaaijêr-H. Noordijk....1-1 In het gemeentehuis van Middelhamis expo seren tot 1 maart 2000 twee kunstenaars van het eiland: Joep Luijckx uit Oude Tonge met foto's en schilderijen en Roel Dikkeschei uit Dirksland met beelden. Twee kunstenaars die al meer samen hebben geëxposeerd, o.a. in het provinciehuis te Den Haag. Joep Luijckx is geboren in Delft en doorliep de Koninklijke Academie in Den Haag. Zo'n 26 jaar geleden verhuisde hij naar Goeree- Overflakkee. Op het eiland kwam hij in aan raking met de fotoclub "De Rarekiek". Hier door werd zijn liefde geboren voor de foto grafie. Door middel van glas, spiegels, doekjes en schilderen creëert hij op tafel de meest vreemde werelden, waarin af en toe surrealistische en magische gebeurtenissen plaatsvinden. In sommige foto's lijkt het net of er achter een ruimte weer een andere, ondefinieerbare, ruimte zit. Ruimte en licht zijn de belangrijkste elementen waar Joep gebruik van maakt om zijn wereld vorm te geven. Volgens Joep zijn er niet drie of vier demensies, maar oneindig veel. In zijn gemanipuleerde fotografie neemt hij je aan de hand naar oneindige verten. Iets van die oneindigheid vindt hij ook in het landschap van IJsland. In de laatste jaren is Joep een paar keer naar dit eiland geweest. Het is voor hem een grote inspiratiebron geworden. Hier vindt hij het gevoel van tijd loze ruimte en schepping. Hij maakt van dit land met vulkanen, water, ijs en vuur prach tige geabstraheerde foto's. Ook zijn schilde rijen en gouaches worden door dit land met zijn grote tegenstellingen beïnvloed. Roel Dikkeschei laat in Middelhamis, naast zijn bekende keramische beelden vanuit een architectonisch idee, nieuwe beelden zien met de mens als uitgangspunt. Deze recente beelden verbeelden een karakter, emotie of levenshouding. Zijn koppen worden ver vaardigd in klei of hout en een enkele keer in brons. Zijn figuren zijn gecompliceerde per soonlijkheden. Door middel van toegevoeg de attributen, zoals een helm, kraag of oog- kap wordt een innerlijke tegenstelling zicht baar gemaakt. De gelaatsuitdmkking, die je zou verwachten bij deze toevoegingen, is niet stoer of krijgshaftig, maar eerder verle gen, beduusd of angstig. Ook in de vormgeving geeft Roel deze innerlijke tegenstellingen weer. Sommige delen van de beelden zijn streng geometrisch opgebouwd, afstandelijk zonder emotie. Andere delen worden ontleend aan de natuur en geven zo mimte voor een wat spontanere behandeling van het materiaal. Deze beelden gecombineerd met het vroegere werk van Roel Dikkeschei laten een mooie ontwikke ling zien. Zijn het de bewoners van zijn gesloten burchten die zich uiteindelijk verto nen? Expositie t.m. l maart 2000, gemeentehuis Middelharnis. Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 - 16.30 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 13