LITI E tiomeebunH Nieuwjaarsduik onder een stralende zon! Millenniumwisseling op Flakkee vrij rumoerig (010) 2741135 www.buijze.nl Zaterdag avond- jeugdwerk Politie 24-uurs telefoon: ,^\/L MINNAARD K^ VASTGOED Muziek op Schoot Snelheidscontroles Tuingrond te huur Bijeenkomsten voor ouders van zuigelingen Vernieling brievenbus chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Nieuwe flitspaal in Korteweegie Dirksland? Meer dan zevenhonderd kilo vuurwerk in beslaggenomen FOTO VERZOCHT... Oudejaarsbrand legt enkele panden in de as Kerkdiensten Ger. Gem. Ger. Gem. Hleme Tonge Man onwel HERKINGEN - Zaterdagmorgen omstreeks 6.50 uur werd op de Kaaidijk een 44-jarige inwoner van Herkingen aangetroffen. De man lag op het wegdek en was niet aan spreekbaar. Omdat niet duidelijk was wat er met de man aan de hand was, werd hij per ambulance overgebracht naar het ziekerihuis in Dirksland, alwaar hij is opgenomen. Vernieling STELLENDAM - Er werd geconstateerd dat, vermoedelijk in de nacht van oud op nieuw, door onbekenden 9 kastanjebomen waren omgezaagd. Deze bomen stonden in een bos aan de Eendrachtsweg. De schade is niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. Vuurwerk in de bus STELLENDAM - Zaterdagavond om streeks 22.00 uur werd in een lijnbus van Connexxion op de Eendrachtsweg door jeugdigen vuurwerk afgestoken. Omdat er meerdere jongelui in de bus aanwezig waren en men niet wilde meedelen wie de daders waren, werd de bus stilgezet. Door de politie werd een nader onderzoek ingesteld. Hierbij bleek, dat twee jongens van 17 en 18 jaar oud, respectievelijk woonachtig in Dirks land en Sommelsdijk, de daders waren. Er was geen schade. De beide jotigens werden, na een reprimande, door de politie aan hun ouders overgedragen. Caravan in brand DEN BOMMEL - Zaterdagavond om streeks 21.00 uur werd geconstateerd dat een caravan, welke gepeirkeerd stond tegen een loods aan de Beneden Oostdijk, in brand stond. De brandweer kwam ter plaatse en bluste de brand. De caravan moet als verlo ren worden beschouwd. De loods bekwam roet- en waterschade. Hoeveel de schade bedraagt, is niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. Gestolen auto OUDDORP - Zondagmiddag omstreeks 16.40 uur werd op het Hoge Pad een perso nenauto aangetroffen. Bij onderzoek bleek dat die auto op 2 januari in Weert was weg genomen. De verdachte, een 28-jarige inwoonster van Weert, werd in een woning aan het Hoge Pad aangehouden. De auto werd in beslag genomen. Tegen de verdach te wordt procesverbaal opgemaakt. Maandag 27 december werd aan het Kor te weegj e, even binnen de bebouwde kom van Dirksland - jawel, daar waar je maar 50 km per uur mag rijden - een flink aan tal automobilisten onaangenaam verrast. Hebben velen de gewoonte om pas voor de wegversmalling ter plaatse af te remmen, ditmaal trapten velen, plotseling geschrokken door een fel flitslicht, abrupt op het rempedaal. 'Hier ook al zo'n snert- ding?' hebben misschien verschillende weggebruikers gedacht. Helaas, voor ettelijke hardrijders was het al te laat. Snel berekenden ze hoe groot de schade zou zijn. Een enkele automobilist was zo verbaasd dat hij wel diverse malen langs dezelfde bewuste plek des onheils is gereden. Soms keurig op snelheid, dan weer extra hard. Daarbij viel op dat de flitspaal niet adequaat reageerde. Tot een slimme automobilist zijn snelheid zodanig aanpaste dat hij nog juist enkele jeugdige personen ontwaarde, gewapend met een leeg fototoestel. Gelukkig kon hij het onschuldige vermaak beantwoorden met een gulle lach. Na een wat betrapt: "Zo, joenges, binne juule lekker an 't speulen?" reed hij verder. Hij was vast opgelucht. Net als de ettelijke anderen, die dit berichtje lezen en wellicht diezelfde avond eveneens flink aan het schrikken zijn gebracht. Overigens geldt nog altijd: binnen de be bouwde kom 50 km. per uur! COMBI acfiof m beeld en geluid Auto tegen de vangrail STELLENDAM - Een 44-jarige automobi list uit Middelhamis raakte woensdagavond rond half negen op de Haringvlietsluizen de macht over het stuur kwijt, toen hij door de gladheid met zijn auto in de slip raakte. De man reed richting Stellendam en belandde met zijn auto tegen de vangrail. De auto moest worden weggetakeld, de man bleef ongedeerd. Ruit ingegooid MIDDELHARNIS - Woensdagavond rond half negen werd een 17-jarige jongen uit Middelhamis aangehouden, nadat hij bij een school aan de Schoolstraat een ruit ingooide. Een omwonende hoorde glasgerinkel, ging daarop naar buiten en zat een groep wegren nen. Twee leden van de groep werden door de 31-jarige getuige tegengehouden en over gedragen aan de politie. Na verhoor kon de 17-jarige jongen worden aangehouden. Tegen hem wordt proces-verbaal opge maakt. Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning MIDDELHARNIS - Politiepersoneel van het bureau Middelhamis (district De Eilan den) nam donderdagmorgen bij een - overi gens legaal - vuurwerkpunt aan het Zandpad 721 kilo vuurwerk in beslag. Tegen de 51- jarige eigenaar werd proces-verbaal opge maakt. De politiemensen hadden de eigenaar in diens zaak al enkele malen bezocht. Telkens verklaarde de man dat er net was geleverd en dat hij aan het ompakken was, zodat een goede controle niet mogelijk bleek. Donderdagmorgen controleerden de politie mensen vroeg bij de zaak van de man, waar bij bleek dat hij sjoemelde met de toegesta ne hoeveelheid vuurwerk die hij mocht heb ben. Tijdens de inventarisatie bleek dat hij 721 kilo teveel, zomaar in z'n winkel opge slagen had. Even helemaal de tijd voor je kindje naast de drakte van elke dag. Lekker samen zingen en muziek maken. De cursus 'Muziek op Schoot' biedt u deze mogelijkheid. Tijdens deze cursus leert u oude en nieuwe liedjes en spelletjes. Het samen spelen en muziek maken levert veel plezier op en kan de band tussen ouder en kind versterken. Tevens sti muleert het de taalontwikkeling, het gevoel voor ritme en het concentratievermogen van uw kind. De liedjes en activiteiten worden afgestemd op de leeftijd van de kinderen in de groep. Voor meer informatie over de inhoud, kos ten en aanmelding kunt u bellen met Ge zondheid Service van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op nummer (0181)626226. In EN van 2 november jl. stond een foto, een luchtopname, van het ziekenhuis in Dirksland in vroeger dagen. We kregen die foto toegezonden van één van onze lezers, inmiddels hebben we die foto ook weer temggezonden. Naderhand kregen we echter het verzoek of van deze afbeelding een exemplaar bijgemaakt zou kun nen worden. Natuurlijk willen we dat proberen, maar dan zouden we ook weer over de foto moeten beschikken. Vandaar dat we de eigenaar van de foto verzoeken deze prent nog een keer naar ons op te willen sturen. Bij voorbaat dank! Niet minder dan 170 deelnemers hadden zich aangemeld voor de 18e Nieuwjaarsduik op Strand 't Flaauwe Werk bij Ouddorp, èn zeker 1000 toeschouwers stonden langs het water om getuige te zijn van dit tradionele nieuwjaarsgebeuren. Wethouder Visser heette die allen hartelijk welkom. Hij herinnerde zich natuurlijk z'n eigen jaarlijkse deelname aan de duik nog goed, maar hij vond het gezien z'n leeftijd toch maar beter om in plaats van mee te duiken het startschot voor de duik te geven. Met verzameling van alle moed plonsden de deelne mers - in leeftijd variërend van 4 tot 65 jaar en komend van Ouddorp tot ver in Duitsland - het water van de Noordzee in, om er even snel weer uit te komen. De weersomstandigheden daarbij waren prima. Op het moment dat wethouder Visser de Nieuwjaarsduik liet starten door een daverende knal van het wipperkanon, scheen een weldadig zonnetje waardoor het geheel zelfs een zomerse aanblik had. Toch was het zeewater maar zes graden en bedroeg de buitentemperatuur niet meer dan acht graden. Voor de veiligheid van deze vroege bad gasten hield de Ouddorpse Reddingsbrigade in het water een red- dingboot en op het strand een wagen paraat, maar gelukkig hebben zich geen problemen voorgedaan. Na de duik stonden in het gebouw van de Reddingbrigade heerlijk dampende erwtensoep (ter beschik king gesteld door Albert Heijn), koffie en oliebollen gereed om het kouwe lijf weer wat te helpen opwarmen. Nadat rond negen uur op oudejaarsavond brand werd gemeld aan het Zandpad te Middelhamis, ter hoogte van het punt 'Holland-Zeeland', is| het de gehele nieuvi'jaarsnacht rumoerig gebleven op het eiland. Welis waar zijn er geen vuurwerkbommen tot ontploffing gebracht en deden zich geen problemen voor met betrekking tot het al of niet millennium- proof zijn van geautomatiseerde systemen, wel werden talloze vernielin gen aangebracht en werden er veel meer vuurtjes gestookt dan anders. Ook duurden de 'feestelijkheden' langer dan andere jaren. Vooral Sommelsdijk spande daarbij de kroon. Daar werd rond vier uur 's nachts de ME ingezet toen van voorbijrijdende politie auto's de ruiten in werden gegooid. Bushok jes werden totaal vemield, een telefooncel werd opgeblazen en op vele plaatsen werden vreugdevuren aangelegd. Op Oudjaar bleek in Middelhamis al half in de avond brand te zijn uitgebroken in één van de 'dichtgetimmerde' panden op de dijk bij het punt 'Holland-Zeeland', daar waar de Langeweg, het Zandpad en de Oostdijk bij elkaar komen. De brand is ontstaan in een kelder aan de achterzijde van het pand en heeft zich uitgebreid tot het aan de linkerzij de grenzende pand. Beide panden zijn geheel uitgebrand, hetgeen gepaard ging met een enorme rookontwikkeling. Op het Zand pad is het hoofdzakelijk bij rookontwikke- Ung gebleven, aan de achterzijde echter was het een vuurzee, die werd bestreden door de blusgroepen Sommelsdijk en Middelhamis. Ook werd een hoogwerker uit Spijkenisse 'geleend' en die bleek uitstekend dienst te doen. Van bovenaf konden de exacte loca ties worden aangegeven waarop geblust moest worden werd ook daarvandaan het vuur bestreden. Sinds kort is voor gezamen lijk gebruik voor het hele eiland speciaal materieel inzetbaar in geval van calamitei ten, waarvoor twee brandweermensen speci aal werden opgeleid. Ook van deze voorzie ning werd gebruik gemaakt. Met behulp van een dompelpomp en een waterkanon konden vanaf de Sommelsdijkse Havendijk grote hoeveelheden water over het vuur worden uitgestort. Tegen het moment van de millenniumwisse ling dreigde één van de voorgevels in te stor ten, waarom het publiek op afstand gehou den moest worden. Later haalde het Middel- hamisse sloopbedrijf Van Groningen het meest gevaar vormde gedeelte van de gevel om. Het rechts van de afgebrande panden gele gen winkeltje 'de Kameleon' van mevrouw Grinwis heeft veel te lijden gehad van de brand. Zowel winkel als voorraad liepen veel rook- en waterschade op, waarschijnlijk moet alles als verloren worden beschouwd. Volgens de politie is het alleszins aanneme lijk dat de brand werd aangestoken. Personeel van de Verkeerspolitie (Bureau Projectmatige Verkeerscontroles) hield op dinsdagmorgen en -middag radarsnelheids controles op de Schaapsweg te Den Bom mel, de Oosterweg te Ouddorp en de N57 in de gemeente Stellendam. De snelheidsradar stond tussen elf en twaalf uur op de Schaapsweg. Van de 99 passeren de automobilisten werden er 8 geflitst. Hoogst gemeten snelheid was 84 km/uur in plaats van de toegestane 60 km/uur. Tussen één en twee uur werd er gecontro leerd op de Oosterweg. Van de 331 passe rende automobilisten, hielden er 132 zich niet aan de maximum snelheid van 50 km/ uur. De hoogste score was 91 km/uur. Op de N59 namen van de 422 passerende automobilisten 65 het niet zo nauw met de maximum snelheid van 100 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 138 km/uur. Op de N57, waar tussen half twaalf en half één werd gecontroleerd, namen 37 van de 284 passerende automobilisten het niet zo nauw met de maximum snelheid van 100 km/uur. Hoogste score bedroeg 145 km/uur. Op de Vrijheidsweg in Ouddorp hielden tus sen kwart voor één en kwart voor twee 43 van de 99 passerende automobilisten het gaspedaal te diep ingedmkt. Hoogst geme ten snelheid bedroeg 110 km/uur, meer dan het dubbele van de ter plaatse toegestane maximum snelheid van 50 km/uur. OUDDORP - De aangekondigde kerk dienst van donderdag 6 januari, waaiin ds. A. Verraeij zou voorgaan, gaat NIET door. OOLTGENSPLAAT - donderdagavond 6 januari 19.30 uur student D. W. Tuinier, H.I. Ambacht. Is tuinieren uw hobby en u wilt graag uw eigen groente en frait kweken? De landar beiders/tuinders vereniging 'Klein Grondbe zit Sommelsdijk' heeft percelen tuingrond te huur aan de Molenweg te Sommelsdijk. Voor inlichtingen: A. A. Grit, secretaris, tel. (0187) 483253. D. V. zaterdag 8 januari hebben we weer een open avond. Iedereen vanaf 13 jaar is harte lijk welkom en heb je een muziekinstrament, breng het dan gerust mee. Vanaf half 8 staan de deuren weer voor jul lie open van het zaaltje van de Ger. Gem. te Nieuwe Tonge. Tot ziens. De Commissie Net een baby'tje gekregen? Dat brengt veel veranderingen met zich mee! Er komen nu vast een heleboel vragen op u af, ondanks dat u goed bent voorbereid op de komst van uw kindje. Tijdens de bijeenkomsten voor ouders met zuigelingen komen allerlei onderwerpen aan de orde die te maken heb ben met deze nieuwe fase in uw leven, zoals de ouder-kind relatie, gevoelens en emoties die loskomen en de ontwikkeling van uw baby. Tevens krijgt u de mogelijkheid om ervaringen uit te wisselen met ouders in dezelfde simatie. U kunt veel van elkaar leren. Daarnaast is het leuk om over kinde ren te praten, een behoefte die alle ouders zullen herkennen. Voor meer informatie over 'de inhoud, kos ten en aanmelding kunt u bellen met Ge zondheid Service van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op nummer (0181)626226. De brievenbussen aan de Langeweg 10 en Beneden Zandpad te Middelhamis zijn op 24 december jl. door onbekenden ernstig beschadigd c.q. vernield. Ook is op 22 december jl. de brievenbus in de Bernhardstraat te Oude Tonge vemield. Daarbij is waarschijnlijk ook post verloren gegaan. Helaas is niet bekend wie deze post hebben verzonden. Afzenders die post in deze brievenbus hebben gedaan, worden verzocht hiermee rekening te houden. Er is aangifte gedaan bij de politie. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met PTT Post Klantenservice: (0800) 0417, vragen naai' rayon Dordrecht. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiaklcee C^^W^ E^l9 QrJIp I uur foto-service OUBDOtF' Wistimn 3S M |0I|7| 6)161! Iix 6<17H liNESSt PiirAhip Hl9«oom 172 Itl. (0111| 46U00 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1