f EIIAItDEIt-rtlEUWS Januari Tehruari Maart cApril Md Jliml Juli cAugu6tu& Oktober ISCaaemher Decemher PAGINA 19 WOENSDAG 22 DECEMBER 1999 Op twee achtereenvolgende dagen rond de jaarwis seling 1998/1999 vonden twee ernstige verkeerson gevallen plaats op Goeree-Overflakkee. De 26-jari- ge Walter van der Velde uit Sommelsdijk raakte met zijn Citroen personenauto in botsing met een hem tegemoetkomende vrachtauto, waardoor hij ernstig gewond overgebracht moest worden naar het Zui derziekenhuis te Rotterdam. Een dag later overkwam de 36-jarige Theo Smit uit Sommelsdijk een ongeval toen hij met zijn BMW, in de nabijheid van zijn woning, tegen een boom botste. Hij raakte zeer ernstig gewond en moest in uiterst zorgwekkende toestand naar het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam worden ver voerd. Op nieuwjaarsdag was er natuurlijk de nieuwjaars duik te Ouddorp. Dit jaar was dat voor de 17e keer. Tot dusver kon deze keer 'de beste' worden genoemd: zonnig weer en een buitentemperatuur van maar hefst 9 graden! Per 1 januari legde mevrouw Hofs-de Bruijne haar werkzaamheden neer als internist in het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis te Dirksland. Dr. Hofs werd gekenmerkt als arts met een brede en warme belang stelling voor haar patiënten. Zij werd opgevolgd door dr. C. Kroon. Per dezelfde datum vertrok cardioloog dr. Van Dam uit het ziekenhuis. Zij werd opgevolgd door dr. P. de Weerd. Per 5 januari werd in Stellendam een nieuwe ambu lancepost operationeel. Hiermee kwam de Ouddorpse post te vervallen. In vergaande verbete ringsplannen van de organisatie van de ambulance dienst kwam deze verhuizing goed van pas. Het pand bij de visafslag te Stellendam is een uitsteken de locatie voor de ambulancedienst, en is daarom ook als hoofdvestiging gaan fungeren. Verdergaan de verbeteringsplannen zullen de kwaliteit van de ambulancehulpverlening in de regio blijven verbete ren. Op 7 januari werd in Middelhamis burgemeester mevrouw G. de Vries-Hommes geïnstalleerd, alwaar ze mevrouw Sleurink opvolgde. Haar - eer ste - burgemeesterschap van de Friese gemeente Nijefurd ruilde ze in voor dat van de gemeente Mid delhamis. Bij haar installatie in Middelhamis noem de loco-burgemeester van Nijefurd de nieuwe eerste burger 'een echte burgermoeder, 'moeder' met kapi tale letters!, een die krachten weet te bundelen, col legiaal en zorgzaam is. Met haar komst zou de gemeente Middelhamis een goede tijd tegemoet gaan... Begin febmari werden we - al of niet aangenaam - verrast door flinke sneeuwval. Velen, zowel jong als oud, hebben even kunnen gejpift^n van .d.e fraaie winterse aanblik die dit met zich meebracht. Ondanks wat blikschade deden zich ten gevolge van de sneeuwval geen ernstige ongevallen voor. Dinsdagmiddag 2 febraari werd de Melissantse school 'De Regenboog' bezocht door 'Batteryman'. In die naam ligt al verklaard dat zijn bezoek iets te maken heeft met batterijen. In een batterijeninza- melactie op scholen in West-Nederland had 'De Regenboog' de meeste lege batterijen per leerling ingezameld, en dat leverde de school een spiksphn- temieuwe PC op! Een feestelijke middag voor de 'Regenboogkinderen' Op dinsdagavond 23 febraari was er in 'Diekhuus' te Middelhamis een debat in de vorm van het t.v.- programma 'Het Lagerhuis'Daarbij waren de Tweede Kamerleden Stellingwerf (RPF) en Schutte (GPV) aanwezig, alsmede enkele leden van de Pro vincie Zuid-Holland. Op deze avond sprak de heer Stellingwerf over 'Intensieve veehouderij' en mevrouw Koningswoud over 'Wat is palUatieve zorg?'. Tijdens de discussierondes, waarbij Schutte als panelleider optrad, kwamen over beide onder werpen verscheidene 'noodkreten' uit de zaal, waar mee de heren kamerleden Haagwaarts konden keren... Op zaterdag 27 maart werd na een renovatieperiode van een halfjaar het kerkgebouw van de Nederlandse Hervormde Kerk te Middelhamis in gebraik genomen. Met een natuurstenen vloer, wit- gesausde muren, kroonlampen, gerenoveerd meubi lair en een nieuwe verwarming heeft het kerkinteri eur een heuse gedaanteverwisseling ondergaan. En het resultaat mag worden gezien! Op maandag 1 maart bracht gedeputeerde Jaap Wolf (PvdA) een werkbezoek aan 'De Kwade Hoek'. Dit in verband met de aanleg van fietspad 240 aldaar. Aan de uitvoering van de laatste werkzaamheden aan het pad werkte Wolf tijdens zijn bezoek eigen handig mee door zelf de wals te besturen waarmee werklui op dat moment bezig waren padverharding aan te brengen. En hij deed 't perfect, die Wolf! Op dinsdagavond 2 maart organiseerde de scholen gemeenschap 'Prins Maurits' te Middelhamis een zeer geslaagd project: een 'open school'. Bijna 300 ouders van leerlingen van de school zaten die avond zelf opnieuw in de schoolbanken. Veel ouders zaten onder het gehoor van leraren van wie ze zelf ook les hebben gehad. Dit project had onder andere als doel de school en de ouders dichter bij elkaar te krijgen. Zondag 7 maart waren alle vier de blusgroepen van Flakkee ter plekke in verband met een niets ontzien de brand in recreatiecentram 'De Staver' te Middel hamis, waardoor de gehele sporthal in de as werd gelegd. De brand ging gepaard met een enorme rookontwikkeling die in de wijde omtrek zichtbaar was. Vier jeugdigen in de leeftijd van 12 tot 17 jaar veroorzaakten de brand, waarvan de schade ca. vier miljoen gulden bedroeg. Woensdagmiddag 17 maart is de 48-jarige Ad van Schouwen uit Den Bommel door een bedrijfsonge val om het leven gekomen. Van Schouwen raakte bekneld tussen twee metalen bewegende delen van een koordsnijmachine, waarmee bindsel van stroba len wordt verwijderd. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Een briljanten huwelijk in Dirksland! Daar waren op zaterdag 3 maart Gijs en Betje Olivier-van Broekhoven 65 jaar getrouwd. Ze vierden deze heug'lijke dag in Geldershof, hun eigen woonomge ving. Woensdag 7 april werd op de Kop van Goeree het Fietspad 240 officieel geopend. Gedeputeerde Wolf en dijkgraaf Goekoop verrichtten de openingshan deling, waarmee 'De Kwade Hoek' een prachtig stuk fietsroute rijker is geworden. Het pad maakt onderdeel uit van een fietsroute die vanaf de Neder landse kust helemaal naar Frankrijk voert en het heeft raim twintig jaar geduurd voordat deze laatste ontbrekende schakel in dat traject daaraan werd toe gevoegd. Maar nu ligt het er dan toch! Van zaterdag 10 april op zondag 11 april werd in een woning aan de Armenweg, in de polder tussen verschillen zijn'... Daar moeten we met elkaar aan werken! Zaterdag 9 mei was het zowel Molendag als Natio nale Fietsdag. Velen begaven zich op weg, hetzij op de fiets, hetzij naar de molen. Ondanks harde wind op die dag mopperde niemand over het weer: we hielden het de hele dag droog! In Ouddorp is op vrijdag 14 mei aan de Dijkstelweg een landbouwschuur van ca. 100 jaar oud geheel afgebrand. In een ommezien werd de schuur totaal verwoest. De brand ontstond doordat vier kinderen bij de schuur vuurtje stookten. Op 15 mei werd op het bedrijventerrein van tourin- car- en transportbedrijf Mijnders in Melissant de eerste Flakkeese Zendingsmarkt gehouden. Een zeer groots opgezette markt die vele bezoekers trok en waarvan de opbrengst bestemd was voor de Zending van de Gereformeerde Gemeenten. Een nationale voorleeskampioen van Flakkeese plaat. Een naast de kerk wonende inwoner ontdekte dat de kerkdeuren in brand stonden. Snel werden koster en brandweer gealarmeerd en werd het vuur geblust. Donderdagmorgen 29 juli vond een ernstig ver keersongeval plaats op de Grevelingendam. Twee auto's botsten frontaal op elkaar. Eén van voertui gen raakte daarbij van de weg af en kwam - meters dieper - op het randje van de waterdoorlaat in de dam tot stilstand. De inzittenden van de voertuigen raakten gewond. Kort daama, zaterdag 31 juli, vond een zwaar ver keersongeval plaats bij de waterdoorlaat in de Brou- wersdam. Toen een Duitse automobiliste de dijk van de dam afreed raakte ze de macht over het stuur kwijt. Een botsing met een naderende auto volgde, waarbij de Duitse met haar auto enkele malen over de kop sloeg en daarbij tevens nog een geparkeerde auto ramde. Er ontstond een enorme chaos en vier Nieuwe Tonge en Sommelsdijk, de 22-jarige Eric Jongepier vermoord. Terwijl hij op bed lag werd hij overvallen door zijn 15-jarige halfbroer, die hem met messteken om het leven bracht. Het slachtoffer heeft de badkamer nog weten te bereiken, daar is hij echter bezweken en werd hij rond 2.00 uur door zijn ouders dood aangetroffen. Op zaterdag 24 april stond Goeree-Overflakkee in het teken van Kosovo. Op heel het eiland werd die dag een groots opgezette inzamelactie gehouden voor Kosovo door de Stichting Flakkeese Hulpgoe deren Polen en Dorkas Hulp Nederland. In alle dor pen op het eiland werden voedsel- en kledingpak- ketten ingezameld door zeer vele vrijwilligers, die deze grandioze actie mede tot een overweldigend succes maakten. Gelet op de enorme opbrengst van de actie kan met recht worden gezegd dat Goeree- Overflakkee zich op die dag van een hele goede kant heeft laten zien! Eveneens op zaterdag 24 april werd voor de 36e maal het jeugdsolistenconcours gehouden. In Melis sant zetten vele jeugdige muzikanten zich in voor een zo goed mogelijke muzikale prestatie. Dit jaar ging de wisselbeker naar de 18-jarige CaroUna den Hertog uit Goedereede. Een felle brand in één van de appartementen van serviceflat 'Vroonlande' in Dirksland heeft op dins dag 27 april het leven geëist van de 84-jarige mevrouw Haffner. Toen de gealarmeerde brandweer van Dirksland arriveerde sloegen de vlammen reeds uit het appartement waarin het slachtoffer woonde. In verband met gevaar van uitbreiding van de brand naar de overige appartementen werd uiteindelijk groot alarm gegeven. Dit bracht een enorme hoe veelheid hulpverleners met materieel in actie: een uur lang kwamen steeds nieuwe voertuigen aange sneld en was de lucht in Dirksland vervuld met sire- negeloei. Alle 117 bewoners van 'Vroonlande' wer den geëvacueerd. De meesten werden ondergebracht in sporthal 'De Gooije', waarheen ze vervoerd wer den met bussen van ZWN. In verband met de brand moesten enkele bejaarden en verzorgers worden opgenomen in het ziekenhuis te Dirksland. Donderdag 29 april. De dag van de Koninklijke onderscheidingen. Op Goeree-Overflakkee vielen er acht. In de gemeente Goedereede werden de heren P.H. Grinwis, A. Hoek en M. van Wijk uit Ouddorp en C. Noorthoek uit Stellendam onderscheiden. In de gemeente Dirksland was dat de heer B. Both uit Melissant, in de gemeente Middelhamis de heren C. Quist uit Sommelsdijk en W. de Vos uit Middelhar- nis en in de gemeente Oostflakkee was dat het echt paar Vervloet-Hameeteman uit Oude Tonge. De traditionele dodenherdenking te Ouddorp werd op woensdagmorgen 28 april gehouden. Jaarlijks herdenkt Ouddorp, en dan met name de kinderen van de basisscholen, één van de oorlogsslachtoffers wier namen staan op het oorlogsmonument op de hoek van de Dorpsweg en de Hazersweg. Dit jaar stond 'Door' Witte centraal in de herdenkingsplech tigheid. Onder aanwezigheid van de schoolkinderen uit de groepen 7 en 8 en vele andere belangstellen den, legden vier kinderen een krans bij het monu ment en werd de 'morele adoptie' van het monu ment overgedragen van de leerlingen van groep 8 op die van groep 7. Zo gaat dat in Ouddorp. Vier mei dodenherdenking. Op de avond van die dag werden ook in de andere gemeentes op het eiland kransen gelegd bij oorlogsmonumenten en gedenkstenen. Het landelijke thema voor de doden herdenking dit jaar was 'Vrijheid maak je met elkaar'. In de verschillende gemeenten klonk die avond een eensluidende boodschap door: 'elkaar verdragen, niet zoeken elkaar te vernietigen als er bodem! Dat resultaat en dïe titel werd woensdag middag 19 mei behaald door Maarten van der Graaff uit Stad aan 't Haringvliet, leerling van de Albert Schweitzerschool aldaar. Uit diverse selec ties was Maarten met nog 11 andere mededingers overgebleven - uit eUce provincie één - om in Utrecht te strijden om het landskampioenschap. Mooi dat die Maarten van Flakkee komt! Precies twee weken nadat in Ouddorp een land bouwschuur in vlammen opging was dat op dinsdag 25 mei ook in MeUssant het geval. Daar brandde één van de schuren van het landbouwbedrijf Van Putten aan de Noorddijk tot de grond toe af De brand werd veroorzaakt doordat in korte nabijheid van de schuur een flinke stapel takken werd opge stookt. De straffe wind Wies het vuur richting - inmiddels afgebrande - schuur, waardoor deze vlam vatte en in korte tijd in Uchterlaaie stond. In de eerste week van juni werd op de 'Eben-Haë- zerschool' op Goedereede-Havenhoofd een fees- tweek gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van deze school. De week werd afgesloten met een herdenkingsavond en een reünie. Een grote calamiteitenoefening van de gemeente Goedereede bepaalde op donderdagavond 3 juni het straatbeeld rondom 'de Vliedberg' in Ouddorp. In scène gezet raakten diverse personen emstig gewond, sneuvelden talloze raiten en brak er brand uit toen in de nabijheid van het zorgcentram een tankwagen explodeerde. Bewoners van 'de Vlied- berg' moesten in veiligheid worden gebracht. Later op de avond vond op dezelfde locatie - eveneens in scène gezet - een emstige aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Hulpverleners hadden de gehele avond handenvol werk om alles tot een goed einde te brengen. Zaterdag 12 juni werd op het terrein van Hemesser- oord weer een Unicef-sponsorloop gehouden. Mede door het goede weer waren er meer deelnemers dan anders. De opbrengst zou worden besteed aan onderwijs in Noord-Somalië. Woningbouwvereniging 'Middelhamis' herdacht deze maand haar 80-jarig jubileum. Op woensdagmorgen 23 juni bezocht voorzitter Van Oudenaren van de bouwvereniging mevrouw Cor nelia van Zetten in haar woning in de Secretaris Nijghstraat, één van de oudste woningen van de Woningbouwvereniging, alwaar ze een bloemstuk kreeg aangeboden. Ze woonde er immers al 78 jaar! Donderdagmiddag 24 juni werd het carillon in de toren van Goedereede opnieuw in gebraik genomen. Het klokkenspel werd uitgebreid en bestaat nu uit 50 klokken. Wethouder Lokker bracht de luidklok tot klinken, aansluitend speelde de eigen stadsbei aardier. Jan Bezuyen, het carillon publiekelijk in met een speciaal voor deze gelegenheid gecompo neerd stuk: 'De Elementen' van Niels Dolieslager. Op vrijdag 25 juni werden in Middelhamis de roton de bij de Staverseweg en de daarop aansluitende Zuideüjke Randweg in gebruik genomen. Gedepu teerde Ir. Houtman en burgemeester De Vries-Hom mes verrichtten de openingshandeling. Zaterdag 3 juli werd de 12e trackran Goeree-Over flakkee gehouden. Dit evenement wordt al sinds 1988 georganiseerd door chauffeursvereniging Flakkee. Destijds begon nen met 50 voertuigen, nu zijn het er meer dan 250. Bewoners van Zuidwester te Middelhamis rijden die dag mee. In de nacht van vrijdag 23 op zaterdag 24 juli werd brand gesticht bij de Hervormde Kerk in Ooltgens- personen raakten gewond. Deze maand werd een begin gemaakt met de sloop van het oude Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. Hoewel in de loop der jaren al veel ver bouwingen aan het ziekenhuis werden uitgevoerd bleef het oudste gedeelte, uit 1932, nog altijd staan. Thans is echter ook dit stukje historie tegen de grond gegaan. .9D Dinsdag 3 augustus werd in Ouddorp bij strand 't Flaauwe Werk de jaarlijkse demonstratie van de Ouddorpse reddingbrigade, de BGSTRM en de pohtie gehouden. Diverse staaltjes werden op z'n best getoond, zoals een achtervolging van smokkelaars op het water en op het strand door de waterpolitie, politie te paard en een marinehelikopter, het redden van drenkelingen met hulp van een helikopter, dui kers in moeilijkheden, omgeslagen kanoërs, enz. Zoals elk jaar was de publieke belangstelling groot. Op de avond van 9 augustus kwam in de polder bui ten Stad aan 't Haringvliet een zware vrachtwagen combinatie van Van Genugten met 36 ton drijfmest ondersteboven in een sloot terecht. De chauffeur reed er op een zeer smal weggetje en was vergeten daarbij de achterwielbesturing van het gerij uit te schakelen. Door een kleine stuurcorrectie op de voorwielen raakten de achterwielen in de berm, waarbij het hele gevaarte de sloot in tuimelde. Tot in de nachtelijke uren werd de mest uit de tankwa gen gepompt, waama de volgende dag de combina tie met zwaar materiaal uit de sloot kon worden getakeld. Over de dag van 11 augustus werd al lang tevoren gesproken: de dag van de eclips, ofwel zonsverduis tering. Al werd het in Nederland - dus ook op Goe ree-Overflakkee - niet zo donker dan sommigen verwachtten, toch was ook op Flakkee dit natuurver schijnsel goed waameembaar. De 10e omloop Goeree-Overflakkee werd gelopen op vrijdag 20 en zaterdag 21 augustus. Vrijdags om vijf over zeven gaf Lee Towers vanaf het bordes van het gemeentehuis in Ooltgensplaat het startschot voor de 110 kilometer lange wandeltocht, waarvoor zich dit jaar meer dan duizend deelnemers hadden aangemeld. Behalve individueel kon dit jaar de monstertocht voor het eerst ook in estafettevorm worden gelopen. Zaterdag 28 augustus werd de jaarlijkse Haringvlie- toversteek verzwommen. In totaal namen 77 zwem mers deel aan de 3,2 kilometer lange zwemprestatie- tocht, waarbij o.a. de Ouddorpse reddingbrigade en Marina Stellendam een veiligheidsoogje in't zeil hielden. Laat op de avond van deze dag verdronk in de Kaai van Middelhamis de 63-jarige Gert van Putten uit Sommelsdijk. Reddingsacties door de brandweer en reanimatiepogingen door ambulancepersoneel mochten niet meer baten. Zaterdag 4 september werd in Ouddorp voor de eer ste maal de Boerenlanddag gehouden, een braderie die geheel in het teken stond van landbouw en bloemzaadteelt. Burgemeester Sinke opende de dag met het dorsen van bloemzaad. Er waren dorsde- monstraties, kraampjes met landbouwproducten, wedstrijden voor de best onderhouden tractor, de mooiste bloemenakker, en nog veel meer. Op het Marktveld in Sommelsdijk, nabij het Streek museum, werd vrijdag 10 september het 'Koeien- wachtertje' onthuld: een beeldje dat in Sommelsdijk als symbool staat voor het landbouwverleden. Aan leiding tot plaatsing van dit monument - een 'broer tje' van het 'Kofjekokertje' in Middelhamis - was V het 50-jarig bestaan van Streekmuseum Goeree-Overflakkee. In een herdenkingsbijeen komst in de Herv. Kerk te Sonraielsdijk werd stilge staan bij het 50-jarig jubileum van het Streekmuse um alsook bij het 30-jarig jubileum dat amateurar- cheologenvereniging 'De Motte' gelijktijdig vierde. Vrijdag 17 september werd Rabobank Middelhamis officieel geopend. Dhr. Smits, voorzitter van de Hoofddirectie Rabobank Nederland, verrichtte de openingshandeling. Zaterdag 18 september werd er een open dag gehouden, waarbij vele belangstellen den - letterlijk - een kijkje achter de schermen kon den nemen. Zaterdag 18 september werd in Ouddorp de vijfen veertigste verjaardag van speeltuin 'de Flipjes' gevierd, de enige dorpspeeltuin die op het eiland is overgebleven! Het brandweerkorps van Middelhamis nam zaterdag 25 september deel aan de landskampioenschappen voor technische hulpverlening. Van de ca. 180 korp sen die meededen eindigde Middelhamis als twee de, voorwaar een prestatie om trots op te zijn! Woensdagavond 29 september nam de heer A. J. Grinwis officieel afscheid als Eilanden Nieuws hoofdredacteur. Na raim 37 jaar het joumahstieke werk op Goeree-Overflakkee voor deze krant te hebben verricht maakte hij gebraik van de vut. Een Koninklijke onderscheiding viel hem deze avond zelfs te beurt, die hem door burgemeester De Vries- Hommes werd opgespeld. In 'Catharinaburg' van 'de Samaritaan' te Sommelsdijk werd woensdag 29 september een cen trale raimte voor eilandelijke dagverzorging in gebraik genomen. Van deze voorziening maken ouderen, die nog thuis wonen en waarvoor een dag besteding heilzaam kan zijn, dankbaar gebraik. Op zaterdagmorgen 2 oktober werd bij de Ned. Herv. Kerk in Middelhamis een Indië-monument onthuld. Een monument ter nagedachtenis aan de vijf Middelhamisse oorlogsslachtoffers die in Indië zijn gevallen. Voorafgaand aan de onthulling werd in het kerkgebouw een herdenkingsdienst gehouden. Een gedenkplaat op het monument draagt de namen van de vijf gevallenen. Maandag 4 oktober werd 'De Dillenburg' in Middelhamis geopend. 'De Dil- lenburg' is de nieuwe locatie voor de kantoren van de zorginstellingen Thuiszorg, Maatschappelijk Werk, Regionaal Indicatie Orgaan, ZorgSaam en Zorg en Welzijn. Het pand, waarin vroeger een school was gevestigd werd schitterend verbouwd en geschikt gemaakt voor deze nieuwe bestemming. Tevens werd op die dag het vijftigjarig bestaan gevierd van de gezinsverzorging/thuiszorg op Goe ree-Overflakkee. Van Nederland naar Oostenrijk, en weer terag. Zo ging het met het laat ste oude originele RTM-tramstel dat nog bestaat: 'De Sperwer'In,1967 verkocht uaar Oostenrijk en nu, op z'n oude dag, onder de hoede van het RTM- museum op de Punt te Ouddorp. Een zwaar con- vooi, dat op woensdagmiddag 6 oktober in Oostenrijk van start ging arriveerde twee dagen later in Ouddorp, alwaar het in gereedheid wordt gebracht op opnieuw op vaderlandse bodem te kun nen rijden. Zondag 17 oktober werd in 'de Vlied- berg' in Ouddorp mevrouw Sandifort-Tanis 102 jaar! Een reusachtige uitkijktoren werd geopend op vrijdagmiddag 29 oktober, even buiten Ooltgensplaat. Op 17 meter hoogte kan worden geblikt over de wijde omgeving, de Ventjagersplaten met alles wat zich daar 'in 't wild' afspeelt. Dinsdag 2 november werd na een jarenlang durend project het appartementencomplex 'de Heul' offi cieel geopend. Op vrijdagavond 5 november vond, eveneens in Dirksland, een urenlang durende hulp verleningsactie plaats om daar een inwoner, die naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, te stabilise ren én uit z'n woning te kunnen krijgen. Samenloop van diverse omstandigheden belemmerde het slagen van de hulpverlenng. Nadat twee uur lang werd gevochten voor z'n leven en gepoogd werd een mogelijkheid te creëren om hem z'n woning uit te krijgen, overleed de patiënt. Op donderdag 11 november was in 'de Vliedberg' in Ouddorp het echtpaar Van der Wende-Tanis 60 jaar getrouwd. In Middelhamis werd op donderdag middag 18 november de nieuwe vestiging van Ima- bo Esselink geopend. Een giga-bedrijf met alles voor de bouwwereld op een oppervlakte van 7000 vierkante meter: het bekijken waard! Voor de ambulancedienst stond met name de maand november wel in het teken van zware drak. De liquiditeitspositie was van dien aard geworden dat het de dienst de kop zou gaan kosten. Door het ambulancepersoneel werd daarom veel actie onder nomen om te proberen het financiële hoofd boven water te kunnen houden. Overleg met haar thuis bankier, Rabobank West-flakkee, bood op korte termijn uitkomst. Nog steeds wordt gezocht naar een stracturele toereikende financiering. Op Goeree-Overflakkee herdachten in dezelfde week twee kerkelijke gemeentes van de Nederland se Hervormde Kerk hun 500-jarig bestaan. Op zaterdag 20 november was dat het geval in Oude Tonge en op donderdag 25 november in Sommels dijk. Vrijdag 10 december was de Vaste Kamercommis sie Welzijn, Volksgezondheid en Sport in Dirksland te gast bij 'Calando', om zich te laten informeren over alle ins en outs van het hospice. Onder de indrak en boordevol informatie toog men aan 't eind van de middag terag naar de regeringszalen. Zaterdag 11 december ontving de brandweer van Dirksland een nieuwe tankautospuit. Maandag 13 december verdween het energiebedrijf Emgo/Eneco definitief van Goeree-Overflakkee. Zeventig jaar heeft het nutsbedrijf vanuit Middelhamis het eiland haar diensten verleend, thans gebeurd dat vanuit Spijkenisse. Terughlik 1999

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 67