10.000 kado voor zit-terras bij 'de Samaritaan'! "Fijne Kerst en op naar 2000! Heren 1 Intermezzo ontmoette zijn meerdere Ledenvergadering K.S.V. 'Schuttevaer' Kerstnachtdienst bij liaarsliclit ^Jti^iSt van een oud-flakkeese dichteres Bethlehem ^T Efratha' EIIAnDEtl-niEUWS Inwoners Goeree-Overflakkee mee met 'Henry Dunant' Cursus aanleg en onderhoud streekeigen erfbeplanting Rabobanken Goeree-Overflakkee Maaskant kotter 'Morgenster' GO-31 maakte technische proefvaart Wijziging openstelling uitleen Zorg en Welzijngroep PAGINA 12 WOENSDAG 22 DECEMBER 1999 De overhandiging van de 10.000- cheque. Links Joke van der Waarden, midden de heer Mercey en rechts de heer De Jong, voorz. van de cliëntenraad Afgelopen donderdagmorgen was de Cliëntenraad van verpleeghuis 'de Samaritaan' voor een bijzonder moment aanwezig in de kamer van HDG-directeur Van den Boogert. Een bijzonder moment, het gebeurt immers niet elke dag dat je zomaar 10.000 kado krijgt... Bovendien is het ook bijzonder als je zo'n gift krijgt van iemand die je niet eens kent! En als je eigenlijk al met plannen loopt om een nieuw zit-terras voor de bewoners aan te leggen, maar nog niet goed weet waar je het benodigde geld vandaan moet halen, is zo'n gift natuurlijk een uitkomst. Het is de Kats en Waalwijk Groep, adviseurs en managers in bouw en vastgoed - met vestigingen in Gorinchem (hoofdvestiging), Amsterdam, Eindhoven, Rotterdam en De Bilt - die zich tegenover 'de Samaritaan' zo royaal toonde. Dit in haar vakgebied vooraan staande Nederlandse bedrijf verleent op hoog niveau diensten als het gaat om advisering en management. Bij grote tot zeer grote bouw- en onderhoudsprojecten heeft de Kats en Waalwijk Groep haar sporen reeds verdiend. Bouw- en planadvies, vastgoed-, onderhouds-, pro ject- en bouwkostenmanagement, consultancy, bouw- en vastgoed- advisering zijn enkele van de disciplines die het bedrijf beheerst. Jaarlijks was de Kats en Waalwijk Groep gewoon om rond deze tijd haar relaties te bedenken met een respectabel geschenk. Twee jaar geleden kreeg directiesecretaresse Joke van der Waarden 'relatiege schenken' in haar portefeuille. Zij koos ervoor om het voor relatie geschenken beschikbare budget in tweeën te splitsen: een deel voor de gebruikelijke eindejaarsgeschenken en een deel voor.het goede doel! Om dit laatste mogelijk te maken moest het jaarlijkse relatie geschenk wel 'iets minder' worden, maar daar had niemand moeite mee. En zo is het dit jaar voor de tweede maal dat de Kats en Waal wijk Groep bij Kerst een goed doel wil begunstigen. Blijft echter de vraag hoe men daarvoor dan bij 'de Samaritaan' komt, immers die twee hebben nimmer iets met elkaar te maken gehad. Eigenlijk is het gegaan via een oud-medewerker van de Kats en Waalwijk Groep, de heer Mercey. Vijftien jaar geleden heeft hij het bedrijf verlaten en nog steeds bestaan er goede relaties. De heer Mercey is in het Oudeland komen wonen en zijn vrouw wordt inmid dels verpleegd in 'de Samaritaan'. En toen Joke van der Waarden er zich over moest beraden welk goed doel dit jaar met een kerstdona tie bedacht zou worden, kwam haar 'de Samartitaan' voor ogen, de instelling waar Sjaan, de echtgenote van oud-medewerker Mercey, zo goed wordt verzorgd. Toen de heer Mercey het voorstel van Joke hoorde was dat tegen geen dovemansoren gezegd. Immers, hij was betrokken bij de plan nen om voor de bewoners van 'de Samaritaan' een zit-terras aan te leggen op de plek waar ze bij goed weer zo graag blijken te zitten: rond de centrale ingang, daar is tenminste levendigheid te zien! Op die plek is het tot op heden echter vol met fietsen en vuilcontainers. Daartussen nemen de bewoners dan maar plaats, en natuurlijk is dat geen toestand. Bovendien rijden daar regelmatig auto's af en aan en krioelen er dikwijls jeugdige fietsers rond. Een goed terras zou daar geen overbodige luxe zijn en zo rijpten de plannen. Echter, zoals meestal bij zulke plannen het geval is, geld was er niet... Maar daar is afgelopen donderdagmorgen radicaal verande ring in gekomen. Met de kerstdonatie van de Kats en Waalwijk Groep kan in één keer het hele terras worden aangelegd met alles wat daarbij hoort! Grote erkentelijkheid was er dan ook van de kant van de cliëntenraad en directeur Van den Boogert, toen donderdagmor gen de cheque ter waarde van f 10.000 werd overhandigd, 't Is nu bij na alleen nog wachten op geschikt weer om het karwei van start te kunnen laten gaan. Wie weet, kunnen de zich bewoners al in het komende voorjaarszonnetje koesteren op 'hun' nieuwe terras. Elf uur vertrek uit Rotterdam, in Bruinisse waren we moe. Na heerlijk eten, koffie, een film en op tijd naar toe Als ik een pet had, zette ik die af. Voor alle vrijwilliger,^, want de verzorging die is af. Zij werken kosteloos voor het Rode Kruis, En in zo 'n vakantieweek heb je 't beter dan thuis. Ben je van het Rode Kruis nog geen lid, dan graag liever gisteren nog dan vandaag. Zoals blijkt uit het bovenstaande gedicht van mevrouw T. van der Wende-Wolfert hebben een aantal inwoners van Goeree-Overflak kee een onvergetelijke vakantieweek achter de rug aan boord van de 'J. Henry Dunant'. Maandag 29 november jl. vertrok de 'J. Hen ry Dunant' vanuit Rotterdam via het Spui naar de Krammersluis om aan te meren in Bruinisse. De reis werd verder vervolgd naar Middelburg, Willemstad en Heusden. De gasten aan boord kregen ook nog hoog bezoek uit Spanje, Sint Nicolaas en zwarte pieten brachten voor iedereen een attentie mee. Mede dankzij de hulp van Koekfabriek Tanis, Albert Heijn, Cl000 en SRV, Boek handel Rijk Akershoek, allen uit Ouddorp en de Havendienst Rotterdam kon Sint Nico laas zijn reis weer vervolgen. Heeft u vragen over de Rode Kruis vakantie projecten, neemt u dan contact op met de heerB. Hoek, (0187) 681885. Maak je erfgoed op de Kop van Goeree Landschapsbeheer Zuid-Holland organiseert samen met de WLTO en de gemeente Goe- dereede een cursus Aanleg en onderhoud van streekeigen erfbeplanting. De cursus is bedoeld voor agrariërs èn particulieren met een erf op de Kop van Goeree en is praktijk gericht. De cursus bestaat uit vijf dagdelen: 13 en 14 januari (hele dagen) en 24 februari (avond). De cursisten komen tevens in aan merking voor financiële ondersteuning bij het opknappen van hun erf. Praktijkgerichte cursus Hoe richt ik m'n erf functioneel in en sluit ik tevens aan bij het omringende land schap, dat staat centraal binnen de cursus. Daarbij is veel aandacht voor de praktijk: van de vijf dagdelen brengen de cursisten er twee buiten op erven in de omgeving door. Diverse erfelementen zoals windsin- gel, knotbomen, boomgaard e.d. komen daarbij uitgebreid aan bod: aanleg, het wegwerken van achterstallig onderhoud en het reguliere onderhoud. Meer informatie en opgave De kosten voor de cursus bedragen 100,00 (inclusief lunch en cursusmateri aal), maar zij kunnen dat weer terugver dienen indien de cursisten serieus aan de slag gaan met het opknappen van het eigen erf. Voor opgave of meer informatie kunt u contact opnemen met Landschapsbeheer Zuid-Holland, tel. (0182) 524500. Verlies bij Hou Stand 1 ROTTERDAM - In de topper tussen de koploper. Hou Stand 1, en de nummer drie, Intermezzo 1, van de tweede klasse A van het vol leybalgewest Zuidwest, is duidelijk gemaakt wie zich winterkam pioen mag noemen. De Rotterdamse thuisploeg bleek duidelijk de betere. Na eerder van de nummer 2, Ekspalvo 6, verloren te hebben moet Intermezzo 1 voorlopig erkennen dat de derde plaats voorlo pig het hoogst haalbare is. Ondanks (of juist door) een gedegen voorbereiding, donderdag speelde men verdienstelijk gelijk tegen Kwiek 1, en vrijdag een training, wist Intermezzo alleen in de tweede set winst binnen te halen(]4-16). Het verdedigende grondwerk stond niet op scherp. Hou Stand maakte hier veel gebruik van door technische punten te maken. De Flakkeese volleyballers knokten voor hun punten, maar meer zat er niet in. 3-1 voor de Rotterdammers, setstanden: 1-9, 14-16, 15-7 en 15-7. Meisjes D van Intermezzo speelde in Oud-Beijerland tegen DVO. Helaas werd verloren met 15-7 en twee keer 15-2. Dames 2 en Dames 3 behaalden wel succes in Sliedrecht. Sliedrecht Sport, de vereniging waar het eerste damesteam verdienstelijk mee draait in de SNS-league (eredivisie), is een grote vereniging. De dames van Intermezzo hadden geen moeite met de reputatie, beide teams wonnen met 0-3. OUDE TONGE - De jaarlijkse ledenvergadering van de afdeling Goeree-Overflakkee van de Koninklijke Schip pers vereniging Schuttevaer' zal gehouden worden maandag 27 december 1999 te 14.30 uur in de 'Grutters wei', Willemstraat 14 te Oude Tonge. De agenda met 14 punten ziet er als volgt uit: na het openingswoord van de voorzitter, de ingekomen stukken en antwoorden op de vori ge vergadering aangereikte voorstellen, volgt er een verslag van het congres van het 150-jarig bestaan van de K.S.V.gehouden op 21 en 22 mei 1999 te Rotterdam. De penningmeester zal vervolgens verslag uitbrengen van zijn beheer, waarna een be-stuursverkiezing zal worden gehouden. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren L. J. Bouwens en J. L. Keijzer. Er zijn weer jubilarissen die op de gebruikelijke wijze zul len worden gehuldigd. Het programma-punt dat de meeste tijd in beslag neemt betreft de behandeling van de diverse voorstellen, die naar het hoofd-, regio- of afdelingsbestuur zullen worden verzonden, resp. in bespreking zullen worden genomen. Naar het landelijk congres, dat op vrijdag 19 en zaterdag 20 mei 2000 te Ouderkerk a/d IJssel gehouden zal worden, worden enkele bestuursleden of gewone leden afgevaar digd. Met een rondvraag wordt de vergadering gesloten. i^ 9m Prettige feestdagen! W^ÊÈëÉÊ^ Augustus geeft bevel, een keizer groot van macht. Als hij beveelt, kan niets zijn wetten keren^ Hi roept de volken op en hij beveelt met kracht Dat alle onderdanen van zijn rijk zich moeten regtstreren. Augustus waant zich oppermachtig. Wie heerst als hij, zo sterk en krachtig? "Ligt niet de wereld aan mijn voet?" zo denkt hij in zijn overmoed. Augustus, heeft hij 't niet geweten, Hoe God eens sprak door Zijn profeten? Wat Micha riep met luide stem Aangaande 't kleine Bethlehem Augustus neemt een groot besluit. Hij voert daarmee Gods raadsplan uit. Elk spoedt zich naar zijn eigen stad, Maria en Jozef moeten ook op pad. Wat gaat er door Maria heen, als zij Augustusboodschap leest? Het moet voor haar toch wel heel moeilijk zijn geweest! Naat Bethlehem, kan zij dit nog wel wagen Haar lichaam is zo zwaar, bestormen haar geen vragen? Daar gaan ze. Jozef en Maria, en zij draagt het Kind, Gehoorzaam aan de keizerlijke stem. Ze gaan naar Bethlehem waar men een rustplaats vindt, Dit was geheel naar het bestel van Hem, Van Koning Jezus, daar in Bethlehem geboren. Augustus baande slechts de weg, zijn wereldmacht was schijn. Het was reeds lang voorzegd, dit moet de wereld horen. Augustus mocht slechts dienstbaar aan Gods heilsplan zijn. De wereldgroten in elk land Zijn als pionnen in Gods hand. Hij stuwt en stuurt de wereldstrijd Totdat Hij komt in heerlijkheid. Vier dagen duurt de reis, de tocht is lang en zwaar. Zij draagt het Goddelijk Kind, maar Jozef is bij haar. En God gaat met haar mee. Hij is er elke morgen, Maria geeft aan Hem haar onbegrepen zorgen. Geen plaats in Bethlehem, 't is of de wereld spot. Ziet men dan niet haar nood?... Daar is een stal, een grot. Maria legt zich neer, de stad is vol gedruis, Voor armen zoals zij geeft niemand vrij zijn huis. "Ik ben geheel tot Uw beschikking Heer... Haar hart wordt licht, ze hoort de engel weer. Vrees niet Maria, God is met u, Hij zal steunen, sterken, Vertrouw op Hem, gij zult Zijn bijstand merken. De nacht valt over Bethlehem, een nacht als nooit tevoren. De hemel opent zich, daar ruisen engelenkoren! Gods Zoon op aard', nee wij begrijpen 't niet, Maar jubelen mee met 't heerlijk engelenlied. Ze tuurden in de donkere nacht, de herders in het veld. Wie was er op dat ruwe herdersvolk gesteld? God had hen in het oog, Hij had hen uitverkoren. Zij mochten d'eersten zijn, Zijn boodschap aan te horen. Het licht dat uit de hemel viel, een engel sprak hen aan. Zijn woorden drongen in hun ziel, ze hadden het verstaan. Ze hoorden hemelse gezangen, engelen die God loofden. Toen zijn ze naar de stal gegaan, z 'aanbaden en.geloofden. Ze werden daders van het Woord, vertelden in het rond Het wonder van Gods heil, het ging van mond tot mond. Want alle mensen moesten horen: "Gods zoon, de Redder van de wereld, is geboren!" Op D.V. vrijdag 24 december a.s. zal er een kerstzangavond worden gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk te Middelhar- nis. Het thema van deze avond zal zijn 'Bethlehem' als: a. Stad van de geboorte, stad van de dood. Geboren de Heiland. b. Stad van de honger en stad van de over vloed, stad van de toekomst. c. Stad van de schapen, stad van de herders, waar de Herder werd geboren. d. Stad van de profetie, stad van de belofte. Niet Rome, niet Jeruzalem. Gij, Bethle^ hem, Efratha. e. Bethlehem kruispunt van wegen. De wereldgeschiedenis verandert in Bethle hem. Deze avond zal worden verzorgd door de Hervormde Zangvereniging 'Jeduthun' en het Prins Mauritskoor, onder leiding van Mar van der Veer. Solisten: Liesbeth Struik, Betty Schroevers en Jan van Seters. Declamatie: Ati van Nim- wegen. Orgel: Bart Jaap de Bakker. Er is dit jaar gekozen voor veel samenzang. Gelet op de samenstelling van het program ma belooft het een hele mooie avond te wor den. Mogen wij op uw komst rekenen? Deze avond begint om half acht. Iedereen is van harte welkom. Afgelopen dinsdag 21 december maakte de bij Maaskant Shipyards gebouwde kotter 'Morgenster' GO-31, bouwnummer 558, de technische proefvaart. Het vaartuig is van het gesloten achterschip-type, het voldoet aan de eisen van de Nederlandse Scheep vaart Inspectie en heeft het certificaat van deugdelijkheid voor Vaargebied 2. De afme tingen van het schip zijn: lengte over alles 42,35 meter; breedte 8,5 meter; holte 5,15 meter. De voortstuwingsinstallatie bestaat uit o.a. een Wartsila hoofdmotor van 2000 pk bij 645 toeren en een 4-bladsschroef met een diameter van 3400 mm. in een straal- buis. De accommodatie bestaat uit 1 vier- persoonshut, 1 twee-persoonshut, kombuis, proviandruimte, messroom, douche, toilet en 1 schippershut. Op het vaartuig is een vangstverwerkingsinstallatie naar eigen ont werp aangebracht. Tevens heeft het schip een Marble Management System. Met dit systeem kan men via meerdere aanrakings- Sporthal 'De Dorpstienden Ouddorp 24 december: 21.45 uur Een niet meer weg te denken gebeuren in Ouddorp is de jaarlijkse Kerstnachtdienst van de Doopsgezinde Gemeente, die ieder jaar door meer mensen wordt bezocht. De laatste jaren werde op Kerstavond twee nachtdiensten gehouden, maar de belang stelling was zo groot, dat zelfs een derde nachtdienst werd overwogen. Veel mensen vonden geen goede plaats en moesten in gangpaden, de zijruimten en achter glas plaatsnemen. Daarom is dit jaar gekozen voor één Kerst nachtdienst in de sporthal. Deze zal onher kenbaar omgetoverd worden tot een sfeervol geheel. Vanaf 21.15 uur zal de muziek van het jeugdorkest 'De Hoop' over de Dorps tienden klinken en gaan de deuren van de sporthal open. Om 21.45 uur wordt de dienst aangevangen met het zingen van de bekende Kerstliede ren. De voorganger in deze Kerstnachtdienst is ds. J. Smink. Verder werken mee: Het Doopsgezind Kerkkoor, het Doopsgezind Jongerenkoor en het orkeste 'De Hoop' uit Stellendam. De muzikale leiding is in han den van Piet Westhoeve. OOLTGENSPLAAT - Met ingang van 1 januari 2000 past de Zorg en Welzijn Groep haar openingstijden van de uitleen aan. Twee dagen per week, te weten op maandag en vrijdag kunnen inwoners van Ooltgens- plaat van 13.00 tot 14.00 uur terecht op het uitleenadres. Het uitleen adres is gevestigd aan de Lindelaan 4 te Ooltgensplaat. gevoelige schermen informatie uitlezen en is het mogelijk apparatuur te bedienen. Het besturingssysteem haalt de informatie bin nen en bewerkt deze volgens de software. Op de schermen wordt de informatietekst veelal grafisch zichtbaar gemaakt, zo kun nen bij een storing relevante gegevens opge vraagd worden, het syteem wordt toegepast voor de besturing, bediening en uitlezing van pompen, dekverlichting, navigatiever- lichting en voor de tankmeting. Monitoren zijn aangebracht in de brug, de machineka mer en onder de buiskap. ;^T^-a?3-ifw-ï*PS^':«r'?ïi'^ir--<.?.'ftï^*.>:' Op vrijdag 24 december bent u bij Rabobanken Goeree-Over flakkee welkonn tot 16.00 uur. Rabobank Overflakkee Oost sluit echter haar deuren om 12.00 uur. De avondopensteiiingen komen te vervallen. Op vrijdag 31 december kunt u bij Rabobank West Fiakkee en MIddelharnis terecht om 12.00 uur. Rabobank Overflakkee Oost, Nieuwe Tonge en Oude Tonge zijn de hele dag gesloten. Maandag 3 januari opent Rabobank West Fiakkee om 10.00 uur. De overige banken hanteren de normale openingstijden. Betalingsopdrachten die in 1999 nog verwerkt moeten worden, graag uiterlijk 23 december bij uw bank inleveren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 60