I I I (^Kerstfeest en cfe fieficCe van C^^istus LITIE r Bij de twee laatste kranten i van dit millennium... I I i ZAFIRA Goereese Wbv-voorzitter P. Braber Koninklijk ondersclieiden! Flinke glijpartij bij Schaapsweg i I Grote Kerst- samenzangavond Viert u ook het Kerstfeest mee? m(JVL MINNAARD K VASTGOED Garage Knöps B.V. ■^w^^^y Kerstzang op het Marktveld te Sommelsdijk i Kerstsamenzang op de Markt in Goedereede Kerstzang op het Marktveld te Sommelsdijk christen democratisch Woensdag 22 december 1999 72e jaargang nr. 6867 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden ,-?S^«^3^/^^>^^3^^«O^^5^^)«0^^^)^?^^^)5e^^ De liefde van Christus mogen we verkonden, maar z'is onbegrijpelijk. Qeen mensenkind dat ooit haar grootheid en haar rijkdom vindt. Wie, wie vermag haar wezen te doorgronden? De mens verliet Qod. maar Christus was bereid 't gevallen /Idams/ci'nd weer te verhogen; en de dood, wijl het het loon der zonde is, was zelfs Zijn leven niet te dierbaar in Zijn ogen. Hij daalde uit de hemel neer, nam de gestalte van een dienstknecht aan en bracht ons tot Qods liefde weder, met onze zond' en schuld belaan. De Heer' des hemels iegd' Zijn glorie af en koos een kribbe tot Zijn woning: betrad de weg van smarte tot in 't graf arm en veracht, en toch de hoogste Koning. Hij wilde rijkdom, eer en heerlijkheid verzaken om ons, verkeerd geslacht, voor eeuwig rijk te maken! John Bunyan Inbraak STAD AAN 'T HARINGVLIET - Donder dagnacht werd er ingebroken in een garage bedrijf in Stad aan 't Haringvliet. De roldeur van het bedrijf werd opengebroken, waarna er uit de garage twee personenauto's werden weggenomen. Beide auto's zijn van het merk BMW, type 525 en 530, kentekens respectievelijk HF-XB-38 en ZH-ZB-12. Vernieling auto's MIDDELHARNIS - Zaterdag werd rond het middaguur aan de Chr. de Vrieslaan door onbekenden een tweetal daar geparkeerd staande auto's beschadigd. Bij beide auto's werden de spiegels vernield. Inbraak woning STELLEND AM - In de nacht van zaterdag werd ingebroken in een woning aan de Nieu weweg. Door verbreking van het voordeur slot verschaften de daders zich de toegang, waarna de gehele woning werd doorzocht. Wat er is weggenomen is nog onbekend. Door de technische recherche zal een nader onderzoek worden ingesteld. Kerstviering op Eerste Kerstdag Zaterdag 25 december wordt het Kerstfeest uitgaande van de Gereformeerde kerk (Vrij gemaakt) van Middelhamis gevierd in de aula van de VMBO Groen, Langeweg 107 in Sommelsdijk! Thema: Jezus, de Koning op de troon! De viering begint om 11.00 uur met een ere dienst waarin ook speciaal aandacht voor de kinderen is. Na de pauze volgt het kinder kerstfeest tot ongeveer 13.00 uur. Er is kinderopvang aanwezig. Iedereen is van harte welkom! door 'One More Voiceen 'Sempre Crescendo' Ook dit jaar organiseren de leden van het Christelijk Vocaal Ensemble 'One More Voice' onder leiding van Willem Chr. Meyboom, een kerstzang op het Markt veld te Sommelsdijk. Enkele leden van 'Sempre Crescendo' verzorgen de begeleiding van de samen zang en een muzikaal intermezzo. De kerstzang wordt georganiseerd op vrijdagavond 24 december a.s. tussen 19.00 en 20.00 uur. Niet op de tweede kerstdag, zoals gebruikelijk. Hiermee willen de koorleden de zondagsrust respecteren. Vanaf 18.45 uur bent u van harte wel kom. Wij zorgen voor programma's, kaarsen, glühwein, warme chocolade melk en kerstbrood. Tot ziens op het Marktveld van Som melsdijk. In de Geref. Kerk van Middelhamis op Ie kerstdag, zaterdag 25 december a.s. We beginnen om kwart voor tien met samenzang. Voor begeleiding zorgen orga nist Luud Barendrecht en trompettist Arie Noordijk. Alle kinderen van de basis- schoolgroepen zijn hartelijk welkom in de kindemevendienst. Voor de kleintjes is er de oppasdienst. KOMT U OOK? 0 w"*^ m^iÉSMliJÉRWiMKHffl m De krant die u nu in handen heeft én de daarop volgende editie zijn de laatste van If: 1999. Velen spreken over een eeuwwisseling die aanstaande is; anderen spreken <B* over een millenniumwisseling, immers de jaartelling is niet begonnen bij het jaar O maar bij het jaar 1, en dan is van een eeuwwisseling pas sprake bij de overgang van 2000 naar 2001. Maar hoe u 't ook wilt bezien, het millennium loopt in ieder geval af. En zoals we jaarlijks in onze laatste editie een terugblik geven van wat zich in het voorbije jaar zoal heeft afgespeeld, doen we dat ook bij het verschei den van dit milleimium. De laatste twee kranten staan daarom min of meer in het teken van drie grote gebeurtenissen die zich dit millennium op of om Goeree- Overflakkee hebben afgespeeld: de tweede wereldoorlog, de watersnoodramp en de aanleg van de deltawerken. In diverse bijdragen worden deze onderwerpen terugblikkend en verhalenderwijs 'teruggehaald'. Verder hebben we ditmaal niet één groot kerstverhaal, maar drie kleinere. Onder het verhaal 'De Vader heeft ons lief' van Anne de Vries had als copyright vermeld A moeten worden: met toestemming van de Stichting autersrechten Anne de Vries (1904-1964). Omdat die vermelding bij het verhaal zelf achterwege is gebleven willen we dat graag nog vanaf deze plaats doeri. m Buijze Visser Visser Middelhamis B.V. Extra kerkdienst Ger. Gem. HERKINGEN - donderdag 23 december 14.30 uur ds. A. M. den Boer, huwelijkbe- vestiging. woovi- m iiMfc<fwfort Zoals traditiegetrouw is er ook dit jaar weer een kerstsamenzang op de Markt in Goede reede. Als stadskoor 'Goeree' willen wij met u het laatste Kerstfeest van deze eeuw tesamen uitzingen. Tijdens deze samenzang zullen naast beken de kerstUederen ook een aantal Christmas Carols ten gehore worden gebracht. De koor- en samenzang zal ook dit jaar weer begeleid worden door een aantal koperbla zers van de Koninklijke Fanfare 'Apollo' uit Goedereede. We hopen als koor samen met u zingend bij de kerstgedachte stil te staan. We roepen daarom iedereen op om 'tesamen te komen' op de Markt in Goedereede. Let u er op dat de samenzang dit jaar op Ie kerstdag is, 25 december 1999. Aan vang 17.00 uur. Komt allen tesamen in Goedereede! Nieuw van Opel: voor autorijden mP iPlezier door 'Sempre Crescendo' en 'One More Voice Ook dit jaar organiseren de leden van het Christelijk Vocaal Ensemble 'One More Voice' onder leiding van Willem Christian Meyboom weer een kerstzang op het Markt veld te Sommelsdijk. Enkele leden van 'Sempre Crescendo' zul len voor begeleiding van samenzang en een muzikaal intermezzo zorgen. De kerstzang wordt georganiseerd op vrij dagavond 24 december 1999 tussen 19.00 en 20.00 uur. Niet op de tweede kerstdag, zoals gebruikelijk, het koor wil hiermee de zon dagsrust respecteren. Vanaf 18.45 uur bent u van harte welkom. Wij zorgen voor programma's, kaarsjes, glühwein, warme chocolademelk en kerst brood. Tot ziens op het Marktveld van Sommels dijk. Een 25-jarig jubileum én een Konink lijke Onderscheiding, dat viel de heer Peter Braber afgelopen vrijdagmid dag te beurt in het Stellendamse ver enigingsgebouw "t Haegse Huus'. Al 25 jaar lang is de jubilaris bestuurslid van Woningbouwvereniging 'Beter Wonen' te Goedereede, waarvan hij de laatste 7 jaar de functie van voor zitter vervult. Een taak waaraan hij zich met hart en ziel wijdt en waarin hij de vereniging tot een bloei heeft gebracht zoals dat nog niet eerder het geval is geweest! En als dan de perio de waarvoor Braber bestuurslid is geweest al geen aanleiding was voor een Koninklijke Onderscheiding, dan is het wel de wijze waarop hij zich van zijn taken heeft gekweten, 't Was dan ook kennelijk niet voor niets dat het respectabel aantal sprekers tijdens de jubileummiddag niets dan de loftrom pet over hem opstaken én de wens uit spraken dat Braber nog maar vele jaren leiding aan de woningbouwver- ening mocht blijven geven. Na een welkomstwoord van waarnemend voorzitter Pijl liet secretaris Kieviet in vogelvlucht de jaren passeren waarin Braber als bestuurslid bij 'Beter Wonen' betrokken is geweest. En daarin viel inderdaad te belui steren dat mede door de bezielende leiding van de jubilaris de woningbouwvereniging de 'fase van moeiten en problemen' is ont groeid. Dat mede door zijn beleid thans ruim 1 '."^O verhuurde woningen bij de vereniging in beheer zijn en dat 'Beter Wonen' een kerngezonde vereniging is met een reserve van maar liefst 18 miljoen gulden! 'Dat mag bij ^n gelegenheid als deze best eens hardop worden gezegd' vond burge meester Sinke die de heer Braber al eens eer der had gevraagd waar die nu eigenlijk voor zitter van is, van een woningbouwvereni ging of van een spaarbank. Vijf en twintig jaar geleden, 't was op de algemene vergadering van 18 december 1974, werd Braber gekozen als lid van het Algemeen Bestuur van 'Beter Wonen'. Hij werd toen gekozen in de plaats van oud- bestuurslid en nu sinds kort ook oud-gede- puteerde Jaap Wolf. Op 2 juli 1979 werd Braber gekozen als lid van het Dagelijks Bestuur, waarin hij de functie van penning meester kreeg toebedeeld. Op 18 november 1992 werd hij gekozen tot voorzitter, welke functie hij tot op heden vervult. Vanaf 1979 tot heden is hij tevens voorzitter van de Adviescommissie Toewijzing Woningen. Verder was hij lid van het Algemeen Bestuur van de Federatie van woninbouwverenigin- gen op Goeree-Overflakkee. In de periode 1979 tot medio 1995 was hij plaatsvervan gend Hoofdingeland en Hoofdingeland in het Waterschap Goeree-Overflakkee, en sinds enkele jaren is hij ook voorzitter van een bouwteamcommissie, die tot doel heeft het bouwen van goedkopere huur- en koop woningen in de gemeente Goedereede. Omdat 'Beter Wonen' geen directeur kent speelt Braber tevens die rol. De vele verga deringen die noodzakelijk moeten worden belegd vinden in de vrije uren plaats, en daarin heeft hij er onvermoeibaar al talloze gestoken. Burgemeester Sinke speldde de jubilaris, die nu tevens decorandus werd, de versierselen van harte op. 'Ik heb er wel eens opgespeld', verklapte hij - 't was toch in een andere gemeente..., 'waarvan ik vond dat die beter op een andere borst gespeld had kunnen wor den, maar als er hier één hem wél verdient dan is dat de heer Braber!' Hij werd onderschei den als ridder in de zesde graad in de orde van Oranje Nassau. En hoewel hij vóór z'n jubileum al aan had gegeven niet zonodig in het zonnetje te hoe ven staan, zó'n blijk van waardering voor al z'n inspanningen, ja, dat kon hij op zijn beurt toch wel waarderen. Amadeus Musica organiseert in de Ned. Herv. Kerk in Dirksland Op D.V. vrijdag 24 december zal in de Nederlands Hervormde Kerk in Dirksland een grote Kerst-samen- zangavond gehouden worden. De organisten van deze avond zijn Floris de Geer en de 12-jarige Gerben Budding. Verder wordt niedewerking verleend door de trompettisten Cor Pronk en Ruud Lun- stro. Ds. M. Verduin zal een meditatie ver zorgen. Van deze avond wordt een CD- opname gemaakt. De avond wordt geor ganiseerd door 'Amadeus Musica', appèl De C.D.A.-afdelingen van Goeree-Overflakkee wensen een ieder en in het bijzonder inun leden, raadsfrakties en kiezers gezegende Kerstdagen en voorspoedig 2000 toe Standerdmolen 8, 3995 AA in Houten, tel. 030-631258. De prijs van een toegangs- kaart is 7,50. De kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij de Contactlens speciaalzaak, Dagel Groen-markt 21 in Den Haag, tel. 070-3654742. COMBi actief in beeld en geluid Hoe verraderlijk het kan zijn om met gladheid onderweg te zijn bleek halverwege de afgelopen maandagmorgen bij de kruising van de N59 met de Schaaps weg, tussen t)en Bommel en Ooltgensplaat. In slechts enkele minuten tijd vonden daar drie aanrijdingen plaats. De eerste aanrijding was eenzijdig. Een auto die, komend uit de richting Den Bommel, het kruispunt nadelrde gleed van de weg en botste tegen een lantaarnpaal. Kort daarop naderde een auto uit de richting Oude Ton- ge, die op de kruising linksafwilde slaan in de richting van Den Bom mel. Op de rijstrook voor rechtdoorgaand verkeer leek er wat glad- digheid betreft niets aan de hand te zijn, maar voorsorterend op de 'linksaf-strook' ging het mis. De auto gleed over de tussenberm, die beide rijrichtingen van elkaar scheiden, en botste op de andere weg helft op tegemoetkomend verkeer. Even daarna naderde nog een auto die daar linksafwilde slaan en die volgde het voorbeeld van z'n voor ganger. waarmee de derde aanrijding tot stand kwam. Bij de glij partij waren zeker zeven auto's betrokken en vielen er voor zover bekend vier gewonden, welke werden overgebracht naar het zieken huis in Dirksland. HM Rotterdam-Rijnmond lyMmiiwimMiMi M. (0187) 47 01 21 Fm (0187) 47 01 22 E-mail: mfo@buijze.nI http://www.buijze.nl INKOMENS- EN V R M O G E N S P L A N N I N G ------ REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Tel. (0187) 617300 Barendrecht Tel. (0180)642111 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 stationsweg 16 3241 EA Middelhamis Tel. (0187)487173 Telefax 0187) 487805 Email: gille.acc@tref.nl Uw accountant voor klankbord en advies Haveneind? 3245 LIVI SorTimelsdijl< Tel. (01871483328 Fax (0187) 48 59 92 nu in onze showroom OUDDORP-Wsststraar 35 Tel. (Q137)i8t6l2fax 633734 RENESSE-PrintihopHogeioom 172 lel. (0111)462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 49