LITI E FNV Decemberavond(kerst)markt 1999 Aanrijding met belcnelling 1 y Éi 1^ 1 B l^M 1 H H H| 1 1 1 (010)2741135 Creatieve markt in 'Reliobotli' Kleindierenshow B M M 1 jHig HJH Kerstoratorium van Flakkeese componist Kerstmarkt in Herkingen Kerst(samen)- zangavond te Ouddorp Kerstzang in Ooitgensplaat Kerstzangavond Geref. Gemeente Dirl(sland Kerstmarkt te Oude Tonge mf/i/L MINNAARD K^ VASTGOED Eilanden-Nieuws chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Politie 24-uurs telefoon: Christelijke mimespeler Gert van der Vijver te gast in Diricsland een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Dinsdag 7 december 1999 72e jaargang nr. 6862 Woninginbraken OUDE-TONGE - In een woning aan de Neptunuslaan is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. Men is de woning bin nengekomen door aan de achterzijde daar van een raam en deur te forceren. Het gehe le pand werd doorzocht. Nog onbekend is welke goederen zijn weggenomen. In ieder geval werd kristal uit een glazen kast mee genomen. Ook verschafte men zich de toegang tot een woning aan de Volkerakstraat te Herkingen door een raam aan de achterzijde van de woning open te breken. Uit de woning wer den sieraden ontvreemd. Diefstal bromfiets GOEDEREEDE - Bij een bushalte aan de Provincialeweg is zaterdag een afgesloten bromfiets (merk Batavus, kleur groen), met het verzekeringsplaatje PGR 217, ten nadele van een inwoonster uit Stellendam ontvreemd. Brand met gewonden OUDE-TONGE - Op de Rijksweg N59 ont stond zaterdagmiddag brand in de laadruim te van een bestelauto. Een in deze ruimte staande koelkast bleek in brand te staan. De bestuurder van de auto werd door andere weggebruikers gewaarschuwd dat er rook uit het voertuig kwam. De bestuurder en bijrijder hebben hierop de koelkast uit de laadruimte gegooid waarbij zij licht gewond raakten. De mannen van resp. 20 én 17 jaar, afkomstig uit Nijmegen en Ubbergen, werden per ambulance voor nader onderzoek overgebracht naar het zie kenhuis te Dirksland. De brandweer van Den Bommel bluste de brand. Brand autobanden SOMMELSDIJK - Zondagmorgen om ongeveer 6.45 uur bleek op de Koningin Julianaweg een achttal banden in brand te staan. De brandweer was snel ter plekke en bluste de brand, waarna bleek dat het weg dek beschadigd was. Ongeval OUDDORP - Zondagmorgen omstreeks 11.55 uur is aan de Hofdijksweg een 15- jarig meisje gewond geraakt. Zelf reed ze op een paard in de manege en daarbij werd ze doof een achter haar lopend paard plot seling getrapt. Met knieletsel is het meisje per ambulance overgebracht naar het zie kenhuis in Dirksland. Inbraak OOLTGENSPLAAT - Zondagavond ongeveer 22.00 uur werd ontdekt dat in een woning aan de Wilhelminastraat was inge broken. Door het verwijderen van de schamierpennen van een achterdeur en het inslaan van een ruit wist men de knippen van de deur te verwijderen. Men doorzocht de gehele woning. Wat er is weggenomen is nog niet bekend. aanmoedigingsprijs 1999 Ook dit jaar reikt de FNV in Zuid-Holland een aanmoedigingsprijs uit. Deze prijs wordt uitgereikt aan een organisatie die zich in positieve zin onderscheidt door de inzet om de omstandigheden van mensen met een minimum inkomen te verbeteren. Ieder jaar organiseert de FNV regio Zuid- Holland een dag voor haar actieve leden. Vast onderdeel van deze dag is de uitreiking van de 'FNV aanmoedigingsprijs'. Voor deze prijs kan een particuliere instelling, een gemeente of organisatie in aanmerking komen die zich extra inzet, dus buiten het wettelijk voorgeschrevene, voor mensen met een minimum inkomen. Na inventarisatie van de gegadigden zijn twee instanties overgebleven. Uit het jury rapport komen de gemeente Middelhamis en de 'Werkgroep Het Arme Schaap' uit Dor drecht naar voren als genomineerden. De gemeente Middelhamis onderscheidt zich met haar minimabeleid. De gemeente heeft sinds 1996 serieus werk gemaakt om het minimabeleid te optimaliseren wat heeft geresulteerd in het beleidsplan 'Niet bij bij stand alleen'. Vergeleken met andere gemeenten voert de gemeente Middelhamis een zeer goed beleid met oog voor de men selijke kanten. 'Het Arme Schaap' uit Dordrecht is een par ticulier initiatief van een werkgroep in een Dordtse wijk met veel sociale problemen. Deze werkgroep zet zich in om middels voorlichting, begeleiding en bemiddeling de omstandigheden in de wijk zelf, maar ook de positie van individuele bewoners, te verbete ren. Wie van de twee genomineerden de prijs krijgt uitgereikt, wordt bekendgemaakt op de kaderdag die woensdag 8 december a.s. plaatsvindt in zalencentrum 'Delft^tede' Phoenixstraat 66 te Delft om 11.30 uur. Inbraak woning MIDDELHARNIS - In de nacht van zondag op maandag (5 op 6 december) is er inge broken in een woning aan de Kastanjelaan. Door verbreking van de achterdeur wist men het pand te betreden en het gehele pand te doorzoeken. Weggenomen is onder andere een kluis (met inhoud) en een videocamera. Aanrijding met letsel STELLENDAM - Donderdagmiddag raak te op de Middel weg in Stellendam een 20- jarige automobiUste van de weg, omdat zij een overstekende haas wilde ontwijken. De auto kwam vervolgens in een naast de weg gelegen sloot terecht. De bestuurster raakte hierbij licht gewond. Öe auto werd met een takelvoertuig weggehaald. Inbraak in woning OUDE TONGE - Donderdag, overdag, is er ingebroken in een woning aan de Neptunu slaan. De hele woning werd doorzocht. Ver moedelijk is men de woning binnengekomen door aan de achterzijde met een schroeven draaier een raampje te forceren. Er is onder andere een stereo-installatie weggenomen. De ondernemersvereniging Ouddorp organiseert op vrijdag 10 december a.s. een Kerstmarkt in het centrum van Ouddorp. De markt is 's avonds van 18.00 tot 22.00 uur en de meeste winkels blijven open tot einde van de markt. In de straten Boompjes, Hoenderdijk, Raad huisstraat en een gedeelte van dé Weststraat komt u diverse kramen tegen met een groot assortiment artikelen, hoofdzakelijk gericht op de a.s. feestdagen. Evenals vorig jaar hopen wij op een gezellige markt Er is veel voor de inwendige mens, zoals erwtensoep, gebakken vis, oliebollen, chine se loempia's, gluhwijn, chocolademelk en nog veel meer. Wij nodigen u dan ook van harte uit op vrij dagavond 10 december in het centmm van Ouddorp. §uijze Middelhamis B.V. DIRKSLAND - D.V. zaterdag 11 december is er in de grote zaal van verenigingsgebouw 'Rehoboth' van de Gereformeerde Gemeen te aan de Geldersedijk een creatieve markt. Er zijn schitterende handgemaakte kado- artikelen te koop, vooral ook voor de smalle beurs. Voor kinderen is er van alles te koop: snoep, speelgoed, knikkers etc. Ook de alom bekende knikkerplankjes (een uitdaging voor jong en oud) en bandjes van de kinder psycholoog dr. Lanser worden verkocht. Een jonge, talentvolle tekenaar maakte een aantal schitterende tekeningen, die een sie raad aan de wand zijn. De oudere jeugd kijkt zijn ogen uit bij de demonstratie van een professionele modelbouwer, die een aantal verbluffend echte modellen heeft meege bracht. Op een geavanceerde machine wordt voor uw ogen het mooiste borduurwerk gemaakt. U kunt snuffelen op de welgevulde boeken- tafel, zelfgemaakte advocaat kopen en als u moe bent uitmsten en genieten van een war me wafel met chocolademelk, koffie met kmidkoek of een verse oliebol. Bent u hon gerig geworden dan smult u van eéft daiïi- pende kop snert of groentensoep. Met de winter op handen zijn er pindakransen en versierde vetbollen voor de vogels. Er is mooi handwerk zoals geborduurde sleutelhangers en schitterende kussens. Er staat een mooie houten kinder-picknick set, die u alvast kunt bestellen om er de komen de zomer van te genieten. De opbrengst is voor de nieuwe kerk, waar van u de tekeningen kunt bekijken, deskun dig toegelicht door iemand van het bouw team. COMBI actief in beeld en geluid OUDDORP - Voor de laatste keer in deze eeuw organiseert Nut en Genoegen een clubshow van kleindieren. Ook dit jaar vullen meer dan 600 dieren weer de zalen van m.f.g. 'Dorpstienden' Zo zijn er op déze show kippen, konijnen, watervogels, cavia's, sier- en postduiven in vele kleuren en rassen. Het is voor de fokker en de dieren weer een sportieve strijd om als mooiste uitge kozen te worden. Om de show een mooie uitstraling te geven werd er voor de kinderen" van de peuter- en basisscholen een kleurwed- strijd gehouden, die was verdeeld in meer dere groepen. De kleurplaten worden op de show opgehangen. Het rad van avon tuur en een verloting van een boodschap- penmand zijn ook weer aanwezig. De uitreiking van de kampioensprijzen is op zaterdagmiddag om 15.30 uur, daarna worden de winnaars van de kleurwedstrijd bekendgemaakt. Iedereen is welkom op deze show op vrij dag 10 december van 19.00 tot 22.30 uur of op zaterdag 11 december van 14.00 tot 21.00 uur. De show wordt gehouden in m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. De toe gang is gratis. Tot ziens. Ben jij tussen de 12 en 17 jaar en heb je nog geen plannen voor vrijdagavond 17 decem ber? Kom dan naar de open tieneravond in Dirksland. De mimespeler Gert van der Vijver zal dan op eigentijdse manier een aantal bijbelse thema's en verhalen laten horen en zien. De combinatie van mime en muziek staat garant voor een boeiende avond. Wil jij dit wel eens met eigen ogen zien, kom dan op 17 december naar 'Onder de wiek'. Ring 57, Dirksland. Het begint om 19.30 uur en het kost 5,-per persoon. Reserveren op telefoonnummer (0187) 602990 of (0187) 603856. V"% ^s^ '^3 ttÊP lm Op de kruising Klaverseweg Romeinseweg, even buiten Goedereede, heeft vrijdagmiddag rond 12.30 uur een aan rijding plaatsgevonden. Vanaf de Klaverseweg reed een 57-jarige inwoner van Goedereede met zijn Volkswagen Caddy in de richting van de Oostdijkseweg. Op de kruising naderde, voor hem van rechts, een 42-jarige inwoner van Ouddorp die een Ford Escort, met daarachter een aanhangwagen bestuurde. De bestuurder van de Volkswagen had deze man voorrang moeten verlenen, maar hij zag de auto over het hoofd, waardoor hij tegen de aanhangwagen aanreed. Zelf kwam hij met zijn auto in de sloot naast de weg terecht, de and^^^ji^ re bestuurder is met zijn auto een eind verderop ondersteboven in de sloot terechtgekomen. De Volkswagen-bestuurder kon ongedeerd uit zijn auto komen; hij is naar de andere auto gegaan en heeft de bestuurder hiervan, die door beknelling niet uit de auto kon, gered door zijn hoofd boven water te houden tot de hulpverleners gearri veerd waren. Twee ambulances waren aanwezig om het slachtoffer te vervoeren en ook de brandweer van Goedereede, de politie en de traumahelikopter waren ter plaatse. Het slachtoffer werd uit de auto bevrijd en is met letsel aan de rechterarm naar het Zuiderziekenhuis gebracht. De bekende organist, dirigent, mu ziekleraar en componist Paul Kieviet componeerde een Kerstoratorium naar Lukas 2. Op 11 december a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk aan de Ring te Middelhamis difrorato- rium door de Kring van Chr. Zangverenigin gen op Goeree-Overflakkee worden uitge voerd. In tegenstelling tot.eerdere berichten zal deze avond dus worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis, en niet in Dirksland. Deze koorbewerking is grotendeels in de vorm van een vierstemmig koorrecitatief, eigenlijk een muzikale vorm van spreken. Het Kerstoratorium is te verdelen in 3 af zonderlijke stukken: 'de geboorte', 'de her ders en de engelen' en 'de herders en het Kind'. Ook zullen bekende, door de componist voor dit oratorium bewerkte, kerstliederen wor den gebracht zoals Kom tot ons de wereld wacht, Dit is de dag die God ons schenkt. Er is een roos ontloken. Eer zij God in deze dagen. Ik kniel aan uwe kribbe neer en Komt allen tezamen. Het geheel zal worden uitgevoerd door 9 koren, te weten: Hart en Stem en Jubilate Deo o.l.v. Jan Bezuijen, Soli Deo Gloria en Sursum Corda o.l.v. Willem Chr. Meyboom, Middelhamis en Jubilate o.l.v. Cees den Braber, Soli Deo Gloria o.l.v. Paul Kieviet, de Lofstem o.l.v. Peter H. Wessels en Com nu met Sangh o.l.v. Arie van 't Geloof. Deze koren worden opgesplitst in 3 koor- groepen. De componist zal zelf de koren op het orgel begeleiden. De stukken evangelie die in het oratorium voorkomen zullen worden gelezen door Johan Kolff. Tevens zal een fluitensemble o.l.v. Cecilia McCoU meewerken aan dit concert, zij bren gen o.a. een Canon van Pachelbel en Every valley van Handel. Ook zal het publiek haar inbreng hebben in het geheel in de diverse samenzangen die op het programma zijn vermeld. De aanvang is 20.00 uur. Ter bestrijding van de kosten zal een collecte worden gehouden. In het nieuwe verenigingsgebouw 'Ons Huis' aan de Kaaidijk wordt 10 en 11 de cember een Kerstmarkt georganiseerd. De openingstijden zijn: vrijdagavond van 18.30 tot 21.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De kramen staan natuurlijk in het teken van de Kerst. Zaterdag zullen er kerstbomen te koop worden aangeboden. Graag tot ziens in Herkingen bij onze gezel lige Kerstmarkt. op D.V. zaterdag 18 december Evenals voorgaande jaren hopen de geza menlijke koren 'Hart en Stem', 'Van Knop tot Bloem' en 'Jong Begonnen' een avond te organiseren waarin we mogen gedenken de komst van Christus naar deze aarde. Aan deze avond zal medewerking worden verleend door een aantal koperblazers, de pianobegeleiding is in handen van Leonard Duynkerke en de algehele leiding is in han den vein onze dirigent Jan Bezuijen. Het geheel van deze avond is wat anders dan anders en we hopen dan ook op uw en jullie nieuwsgierigheid en medewerking aan de vele samenzang die deze avond rijk is. Voor de kosten hoeft u het niet te laten, slechts 5 gulden per persoon en uiteraard hoeft u geen collecte meer te verwachten. De zaal opent om 19.00 uur en we hopen te beginnen om 19.30 uur. Hopenlijk tot 18 december in zaal A/B van de 'Dorpstienden' te Ouddorp. op DV zaterdag 18 december a.s. zal er een kerstzangavond worden gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk te Ooitgens plaat. Aan deze avond hopen de volgende koren mee te werken: Chr. Stadskoor 'Goèree' onder leiding van Jaap de Geus, Chr. Gem. Zangvereniging 'Jubilate' onder leiding van Cees den Braber en Chr. Mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' onder leiding van Come de Geus. De organist van deze avond is Kees van Eek. Ds. J. B. ten Hove zal een meditatie houden. Op deze avond zullen de koren afzonderlijk en gezamenlijk optreden. Er is dit jaar geko zen voor veel samenzang en ook krijgt de gemeente de gelegenheid om mee te doen met de koren, zowel afwisselend als geza menlijk. We noemen onder andere: Nu daagt het in het oosten. Gezang 27, Ere zij aan God de Vader en nog vele anderen. Gezien de samenstelling van het programma belooft het een hele mooie avond te worden, zoals we dat de laatste jaren gewend zijn. We rekenen op uw komst om ons samen, als één groot koor, voor te bereiden op het laat ste kerstfeest van deze eeuw. De avond begint om half acht. Komt allen tezamen! Het is inmiddels traditie geworden: de avond van 2e kerstdag wordt door velen al jaren lang vrijgehouden om de kerstzangavond in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland te kunnen bijwonen. Ook dit jaar hopen het Dirkslands Mannen koor, gemengd koor Soli Deo Gloria en jeugdkoor luventa weer een gezamenlijke kerstuitvoering te houden, maar omdat 26 december aanstaande op zondag valt, zal de zangavond gehouden worden op D.V. zaterdagavond 18 december 1999. Zoals gebruikelijk gaan de deuren van het kerkgebouw aan de Geldersedijk open om 18.30 uur. Ds. A.M. den Boer hoopt een half uur later de avond te openen met gebed en een korte meditatie. Het is bekend dat op 18 december aanstaan de op Flakkee meer kerstzangavonden gehouden worden. De koren waren dan ook graag uitgeweken naar een andere datum. Er zijn echter in de week vóór de kerstdagen zoveel activiteiten in het kerkgebouw gepland, dat er geen ruimte meer is voor een zangavond. Desondanks hoopt men op een even groot aantal belangstellenden als voor gaande jaren! Iedereen is van harte welkom! In verband met het over weldigende succes van 1998, heeft de Mid denstandvereniging van Oude Tonge ook dit jaar weer beslo ten om een gezellige kerstmarkt te hou den. Er zullen allerlei bijzondere artikelen en waren worden aangeprezen, zoals leuke berendecoraties, heerlijke oliebollen, een draaimolentje en nog veel meer. Het gebied waar de kerstmarkt zal plaatsvinden zal weer geheel worden gedecoreerd, met lampjes, kerstbomen, bladeren, enzovoort zodat het geheel een knusse en intieme uitstraling krijgt. Glühwhein, snert, warme rookworst, enz. zullen aanwezig zijn. De kerk zal ook zijn deuren openen en de diverse koren zullen hun liederen ten gehore brengen. Wij hopen dat wij u ook mogen begroeten op deze voor het eiland unieke kerstmarkt. Hobbyisten of andere standhouders die mee zouden willen doen met de kerstmarkt of mensen die meer informatie willen over de kerstmarkt kunnen contact opnemen met 't Vosje Evenementen Organisatie, tel. (0187)642090. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl<ee stationsweg 16 3241 EA Middelhamis Tei. (0187)487173 Teiefax0187)487805 Emaii: giiie.acc@tref.ni Uw accountant voor klankbord en advies ia, (0187) 47 01 21 ?3X (0187) 47 01 22 E-mail; info@buijze.nl http://www.buijze.nl INKOMENS- EN V E R M O G E N S P L A N N I N G Voor de koop of verkoop var] uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 1 uur foto-tenrica I OUDDORP-Wsihlnxrt 35 Tel. (0187) 681612 fax 083734 RENES»-Printihop 172 til. {0111)462400 1- Yi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 .-. ,1. ■^■«■■■1 WÊÊÊÊÊt.^ MÊ^ÊÊ iggm a 1 M£^^ 1 1 1 B P 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 ijttg^ji-^i^ 1 1 1 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1