CONCERTAGENDA 1999/2000 Kerstdecoratie uit eigen tuin i^rbeterd fibdrag Oigekend Knap SWO kerstviering MBVO Mannen-Gym Concert Gemeentehuis Oud-Beijerland Oud papier-aktie Dirksland Winterbazar Levend Woord Gemeente TIakkee' Dam- en Schaakven 'Ontspanning' te Ouddorp EIIAIIDEtl-rilEUWS Vogeltentoonstelling in Ouddorp Creatieve club GerefKerlc Stellendam Kerst-worksliops in Theetuin 'De Bongerd' Abonneert U op Eilanden-Nieuws Voorlichtingsavonden zwangeren in Van Weel Bethesda ziekenhuis PAGINA 7 VRIJDAG 3 DECEMBER 1999 Concertcommissie Culturele Kring Hoeksche Waard Dinsdag 14 december 1999 om 20.15 uur zal m het Gemeentehuis van Oud-Beijerland aan de W. van Vlietstraat 6 een concert wor den gegeven door het ESCHER TRIO. Dit trio, gevormd door de musici Jeroen Bal (piano), Sonja van Beek (viool) en Johan van lersel (cello), behaalde in het jaar van oprichting (1991) reeds haar eerste succes sen, nl. de Europese Muziekprijs voor de Jeugd en tevens de speciale Mozart Prijs. Zowel Jeroen Bal als Sonja van Beek be haalden hun diploma Uitvoerend Musicus bij het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Johan van lersel studeerde bij Elias Arizcuren aan het Utrechts Conserva torium waar hij cum laude afstudeerde. Zij volgden masterclasses en behaalden elk af zonderlijk diverse prijzen. De werken die uitgevoerd zullen wor den zijn: Pianotrio in Bes op. 99 D898 van F. Schubert. 'Circulo' Fantasia para violin, piano y violoncello op. 91 van J. Turina. Pianotrio in a van M. Ravel. De organisatie berust, in samenwerking met de gemeente Oud-Beijerland, bij de Con certcommissie van de Culturele Kring Hoek sche Waard. Voorverkoop van kaarten bij: De VVV Hoeksche Waard, Waterstal 1, Oud-Beijeriand, tel. (0186) 616000 en aan de zaal vóór het concert. Reserveringen kunnen geschieden bij: Mevr. J. Veldhoen, Mijnsheerenland, tel.(0186)604110. C. Bernard, Westmaas, tel. (0186) 571957. F. E. Overbeeke, Oud-Beijerland, tel.(0186)614104. De toegangsprijs bedraagt 15,00 (CJP en Pas 65+ 12,00). Zaterdag a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld bui ten te zetten. Bij voorbaat onze hartelij ke dank, namens de vrijwilligers. Op vrijdag 3 en zaterdag 4 december wordt door Vogelvereniging De Putter in Ouddorp een vogeltentoonstelling georganiseerd. Op deze show zal een groot aantal vogels te zien zijn, waaronder kanaries, parkieten en tropen. Er is ook een verkoopklasse aanwezig. Ook kunt u een gokje wagen en kans maken op een boodschappenmand, en verder is er een Rad van avontuur en kunt u het gewicht raden van een meter brood. De openingstijden zijn vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 21.30 uur. Iedereen is van harte welkom, de toe gang is gratis. Op dinsdag 7 december houdt de creatieve club haar verkoping van zelfgemaakte goe deren. Er is ook een verloting, met prachtige prijzen. De opbrengst is voor Calando in Dirksland. De koffie staat klaar van 14.00 tot 17.00 uur in de zaal naast de Geref. Kerk te Stellen- dam. De donkere dagen voor Kerstmis lenen zich bijzonder voor bezigheden binnenshuis. Daarbij nemen voorbereidingen voor het Kerstfeest vaak een grote plaats in. Naast de traditionele versieringen zoeken veel mensen naar een aparte, sfeervolle ver siering. Om u daarvoor op wat nieuwe ideeën te brengen, organiseert Theetuin 'De Bongerd' een tweetal kerst-workshops. De eerste workshop. Kerstdecoraties op hout of glas, is op 8 december en staat onder lei ding van Helma Schat. De kosten zijn 15,= exclusief materialen. De tweede workshop. Abstract kerststuk, wordt gehouden op woensdag 15 december en staat onder leiding van Joyce den Brec- ken. De kosten hiervoor zijn 60,= inclusief materialen. Beide workshops beginnen 's middags om 13.00 uur en duren tot 's avonds 19.00 uur. Voor deelneming dient men zich van tevo ren op te geven bij Theetuin 'De Bongerd', Molendijk 65 in Herkingen. Tel. 0187- 669327. NIEUWE TONGE - De leeriingen van groep 7/8 van de Oranje Nassauschool in Nieuwe Tonge voerden opnieuw met succes actie voor de VBOK. Binnen korte tijd werden niet alleen Nieuwe Tonge, maar ook omliggende gebieden overspoeld door leerlingen. Wind en weer trotserend, brachten de leerlingen hun koop waar aan de man. Het record van vorig jaar 5.000,-) móést en zou verbeterd worden. Met vereende krachten werden de schouders eronder gezet. Repetities moesten wijken. De VBOK ging voor alles Het resultaat mag ronduit knap worden ge noemd. Met een gemiddeld verkoopbedrag van 175,- per leerling kon een eindbedrag van ƒ5.400,- worden neergezet. De jeugd van tegenwoordig verdient hierdoor een fer me schouderklop! Het bedrag werd aan een glunderende heer Beitier van de VBOK bekendgemaakt. Hij noemde het bedrag per leerling 'erg hoog' en noemde de Oranje Nassauschool zijn 'favo riete school'. De leerlingen van groep 8 zijn voornemens deze basisschool niet te verlaten, om zo doende in een ander jaar een verkoopbedrag van 6.000,- te kunnen behalen. Met dank aan Nieuwe Tonge en omstreken! Zaterdag 11 december organiseert Het Le vend Woord Gemeente 'Flakkee' een grote winterbazar in het gebouw 'De Schuilplaats' aan de Kaai 14 in Oude Tonge. Deze bazar begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Er is van alles te doen: verkoop van tweede hands kinderkleding, zelfgemaakte kaarten, gedecoreerde dakpannen, zelfgemaakte ad vocaat, Oudhollandse ijzerkoekjes en heerlij ke broodjes shoarma-gehakt. Verder is er nog enveloppen trekken, grab belen, schminken, ballen gooien, touwtje trekken, een reischeque winnen door het aantal bonen te raden enzovoorts. 's Morgens om 11.00 uur en 's middags om 14.30 uur is er een Evangelische Kinder- theatervoorsteUing. Alle kinderen van 4 tot 10 jaar zijn dan hartelijk welkom. De opbrengst van deze bazar komt ten goe de aan de zending en Het Levend Woord ge meente 'Flalikee'. zaterdag 11 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Koren aangesloten bij de Kring van Chr. Zang verenigingen op Goeree Overflcikkee t.w. Chr. Gem. Koor "Hart en Stem" te Oud dorp o.l.v. Jan Bezuijen; Chr. Mannen koor "Jubilate Deo" te Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen; Chr. Gem Koor "Soli Deo Glo ria" te Stellendam o.l.v. Willem Chr. Meijboom; Chr. Gem. Koor "Sursum Corda" te Dirksland o.l.v. Peter H. Wes- sels; Chr. Gem. Koor "Middelhamis" te Middelhamis o.l.v. Kees den Braber; Chr. Gem. Koor "Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Paul Kieviet; Chr. Dameskoor "De Lofstem" te Den Bom mel o.l.v. Peter H. Wessels; Chr. Gem. Koor "Jubilate" te Ooltgensplaat o.l.v. Kees den Braber en Chr. Gem. Koor "Com nu met Sangh" te Oude Tonge o.l.v. Arie van 't Geloof. Organist: Paul Kieviet. Blokfluitensemble van de Mu ziekschool o.l.v. Kees Veerman. Uitgevoerd wordt een door Paul Kieviet gecomponeerd Kerstoratorium naar Lu- kas 2. Aanvang; 20.00 uur. zaterdag 11 december Eben Haëzer - Ouddorp. Concert door "De Lofstem" te Ouddorp o.l.v. M. de Vogel; "De Lofstem" te Middelhamis o.l.v. P. Jelier en "Psalm zingt" te Waar de o.l.v. J. C. Versprille. Organist: Johan van Wijk. Aanvang: 14.30 uur. donderdag 16 december Hervormde Kerk - Stad aan 't Haring vliet. Kerstzangavond met Chr. Gem. Koor "Laus Deo" uit Bruinisse o.l.v. Kees Villerius en Chr. Gem. Koor "Soli Deo Gloria" uit Stad aan 't Haringvliet O.I.V. Paul Kieviet. Organist: C. W. Ville rius. Trompettist: Jacques van Broekho ven. Aanvang: 19.30 uur. donderdag, 16 december Katholieke Kerk - Achthuizen. Kerst zangavond door Dameskoor "Toon kunst" te Middelhamis, Chr. Gem. Koor "Sursum Corda" te Dirksland en Gem. Koor "St. Cecilia" te Achthuizen. Aan vang: 20.00 uur. vrijdag 17 december Hervormde Kerk - Goedereede. Kerst- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur zaterdag 18 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst- zangdienst t.b.v. de Restauratiecommis sie Hervormde Kerk. Aanvang: 19.00 uur. zaterdag 18 december Hervormde Kerk - Ooltgensplaat. *Kerst- concert door Chr. Stadskoor 'Goeree' o.l.v. Jaap de Geus en Chr. Gem. Zang ver. 'Jubilate' te Ooltgensplaat o.l.v. Cees den Braber en Chr. Mannenkoor "D.E.V." o.l.v. Come de Geus. Orgel: Kees van Eek. Aanvang 19.30 uur. zaterdag 18 december Dorpstienden - Ouddorp. Kerstconcert door Chr. Gem. Zangver. "Hart en Stem", Chr. Jeugdkoor "Van Knop tot Bloem" en Chr. Kinderkoor "Jong begonnen", alle uit Ouddorp m.m.v. een koperensemble. Pianist: Leonard van Duynkerke. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag 18 december Ger. Gemeente - Dirksland. Kerstzang avond door Gem. Koor "Soli Deo Glo ria" o.l.v. Leo_ v.d. Hil; Dirkslands Man nenkoor o.l.v. Frans Comet en Jeugdkoor "luventa" o.l.v. Gerard van Rossum. Organisten: Wouter van Lenten; Michel de Wit en Coby van Rossum. Aanvang: 19.00 uur. zaterdag 18 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. *Kert- zangavond met "Psallite Deo" uit Mid delhamis o.l.v. Johan Nijsse; de Chr. Gem. Zangver. "Osanna in Excelsis" uit Dordrecht en het Chr.Gem. Streekkoor "Vox Humana" uit Sommelsdijk o.l.v. Jan Kapaan. Organist: André van den Beek; trompettisten: Hans Kom en Henk Mackloet. Aanvang: 19.30 uur zondag 19 december Exoduskerk te Sommelsdijk. Kerstcon cert door het Gemengd Koor "Excelsior" te Dirksland. Aanvang: 16 uur. maandag 20 december R.K.kerk - Middelhamis. Kerstconcert door het Mannenkoor "Ons Koor" te Sommelsdijk en het Vrouwenkoor "Tres Animé" te, Hellevoetsluis, beide o.l.v. W.Chr. Meyboom. Orgel: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. woensdag 22 december Hervormde Kerk - Stellendam. Kerstuit voering door het Chr. Gemengd Koor "Soli Deo Gloria" o.l.v. Willem Chr. Meyboom en het Chr. Mannenkoor "D.E.V." o.l.v. Come de Geus. Aanvang: 20.00 uur. donderdag 23 december Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge. Kerst zangavond t.b.v. vluchtelingenzorg Z.O.A. met het Chr. Gem. Koor "Advendo" o.l.v. Henk Weiss, het Jeugdkoor "Bid en Zing" o.l.v. Peter Wildeman en het Jon gerenkoor "Gloria" uit Gouda o.l.v. Peter Wildeman. Organist: Michel de Wit; pan- fluitist: Gerco Brouwer. Aanvang: 19.30 uur. vrijdag 24 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst zangavond. Hervormde Zangver. "Jedut- hun" te Middelhamis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur zaterdag 8 januari 2000 Hervormde Kerk - Middelhamis. Stich ting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Weihnachtsoratorium van J. S. Bach door Chr. Oratoriumvereniging "Middelhar- nis" o.l.v Rinus Verhage m.m.v. het Randstedelijk Begeledingsorkest. Aan vang: 20.00 uur. zaterdag 5 februari Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Paul Kieviet geeft het zestiende Bach- concert. Aanvang: 20.00 uur zaterdag 11 maart Hervormde Kerk - Ooltgensplaat. Jubi leumconcert door het Chr. stadskoor 'Goeree' o.l.v. Jaap de Geus. Orgel: Arie J. Keyzer en Kees van Eek. Aanvang 19.30 uur. zaterdag 18 maart Hervormde Kerk - Middelhamis. Paul Kieviet geeft het zeventiende Bach- concert. Aanvang: 20.00 uur zaterdag 1 april Hervormde Kerk - Dirksland. Improvisa tie- en samenzangavond t.b.v. Stich ting "Wereldwijde Zending". Vleugel/ orgel: Jan Mulder; vleugel/orgel: Martin Zonnenberg; dwarsfluit: Marjolein de Wit. Aanvang: 20.00 uur zaterdag 8 april Hervormde Kerk - Stad aan 't Haring vliet. *Passie en Pasen. Concert door Chr. Stadskoor 'Goeree' o.l.v. Jaap de Geus. Orgel: Kees van Eek. Aanvang 19.45 uur. zaterdag 15 april Hervormde Kerk - Oude Tonge. Jubi leumconcert van de Chr. Zangveren. "Com nu met Sangh" te Oude Tonge, m.m.v. de Chr. Zangveren. "Laus Deo" uit Bminisse, het Chr. Mannenkoor "Prins Alexander" uit Rotterdam en het koper-ensemble "Voomit" uit Oude Ton ge. Aanvang 19.30 uur vrijdag 5 mei Hervormde Kerk - Ooltgensplaat. Oranje concert met samenzang. Orgel: Kees van Eek. Aanvang 20.00 uur. vrijdag 5 mei Hervormde Kerk - Middelhamis. Bevrij dingsconcert met samenzang. Organist: Martin Mans. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag 13 mei Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge. Jubi leumconcert van het Chr. Gem. koor 'Advendo" uit Nieuwe Tonge met bege leiding van het ensemble "Filo musica". Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 17 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgel concert door leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 19.30 uur. met meditatie Deze mbriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enke le weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze mbriek uitsluitend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. De gezelligste dagen van het jaar zijn onlosmakelijk verbonden aan de Plant van de Maand december: de hulst (Ilex aquifolium). De taaie takken ^s met sterk wintergroen blad en vele dikke rode bessen pronken in elk traditioneel kerststuk. Gelukkig bewijst hulst zich ook de overige dagen van het jaar als een veel zijdige en dankbare plant. Het harde hout van de hulst is onder meer terug te vinden in de duurde re meubelen. Ook stelen voor gereedschap zijn vaak van hulst hout. Tevens wordt het blad van een aantal soorten gebraikt voor de bereiding van thee. Maar bovenal pronkt de plant in de tuin als boom, stmik of haag. De Plant van de Maand is om precies te zijn Uex aquifolium 'J. C. van Tol'. Juist die 'J. C. van Tol' is ideaal voor de particuliere tuin. De hulst kent namelijk vrouwelijke en mannelijke planten. Alleen de vrouwelijke dragen bessen. Maar dat doen ze alleen maar wanneer ze worden bestoven door een in de buurt staande mannelijke hulst. Daar om zou u normaal gesproken altijd minstens twee hulsten moeten aanschaffen, om in ieder geval één plant te hebben die bessen draagt. 'J. C. van Tol' lost dat probleem voor u op. Die zorgt zelf voor de bestuiving. Talrijke oranjerode bessen zijn het resultaat. Stekeligheden Hulst heet officieel llex. De volledige naam van Plant van de Maand luidt zoals gezegd Ilex aquifolium 'J. C. van Tol'. De soortnaam aquifolium betekent letterlijk stekelig blad; iets dat behoorlijk aan sluit bij de werkelijkheid. Alle hulsten die Ilex aquifolium heten, heb ben dus stekelige bladen. Helemaal waar is dat niet; juist 'J. C. van Tol' vormt zo'n uitzondering. 'J. C. van Tol' is de zogenoemde cul- tivamaam. Het opvallende van deze cultivar is dat hiervan de blade ren juist niet zo prikken. Met de wetenschappelijke naam Ilex aquifolium 'J. C. van Tol' weet de tuinspecialist in binnen- en buitenland precies om welke plant het gaat. Die naamgeving is internationaal. Behalve dat deze cultivar goed bes draagt, is het ook een goede groeier. Door zijn hoogte van acht meter is deze hulst goed te gebmiken als kleine boom. Plant van de maand december: Hulst (Ilex aquifolium) Hulst, in vormen en toepassingen (Ilex aquifolium) Bedrijfsongelukje Tijdens de teelt van de eerder genoemde 'J. C. van Tol' is ooit een soort groeifout opgetreden waarbij bij één plant bont blad ontstond. Daar is toen verder mee gekweekt. Toen de kweker van de goede kwa liteit van deze bonte plant overtuigd was, is die onder de naam 'Gol den van Tol' op de markt gebracht. De bladeren zijn regelmatig gou- geel gerand. De hoogte van deze grote stmik is ongeveer vier meter. Over het algemeen blijven de bonte soorten iets kleiner dan de groene soorten zoals bij de 'Madame Briot' met geelgerande bladeren en de witbonte 'Argenteomarginata'. Veel bonte soorten zijn daarom niet geschikt om op te kweken tot boom. Wel een goede bonte boomvorm is de krachtig groeiende Ilex aquifolium 'Aurea Marginata'. Ilex aquifolium 'Bacciflava' valt op door de kleur van de bessen. Die zijn heldergeel. Bij Ilex aquifolium verder nog aandacht voor de 'Pyramidalis'Die wordt ook zo' n acht meter hoog en krijgt bladeren met vrij weinig stekels. Alleen is de groeivorm van deze cultivar kegelvormig; vandaar de naam 'Pyramidalis'. Blauwe prins en prinses Het verhaal met de mannelijke en vrouwelijke hulst keert terug in de naamgeving bij Ilex x meserveae 'Blue Prince' en 'Blue Princess'. Ilex meserveae is vergelijkbaar met de Ilex aquifolium, maar ken merkt zich door de blauwige bladeren en de bijzonder dikke donker rode bessen. Een 'Blue Princess' in de tuin zal haar naam zeker waar dig maken door de rijke besdracht en het aparte blad. Niet elke hulst is wintergroen. Ilex verticillata is een leuke uitzonde ring in de hulstfamilie. In de zon of halfschaduw dragen de tot bijna zwarte takken overvloedig veel felrode bessen. Deze tot drie meter hoge struik sluit het groeiseizoen af met gele tot rode herfstkleuren. Door de overvloedige besdracht is het een gewaardeerde snijheester voor de bloemsierkunst. De takken zijn zeer lang houdbaar op de vaas. Dat is maar goed ook want de takken moeten worden geknipt, voordat de vogels de bessen hebben ontdekt. Alternatief voor buxus Ilex crenata is een mooi altematief voor Buxus. Deze hulst is name lijk kleinbladig (zonder stekels), wintergroen en fijnvertakt. Deze plant heeft verder als voordeel dat hij vrij snel groeit. Dat betekent aan de andere kant wel iets meer snoeien. Ilex crenata draagt decora tieve zwarte besjes. Net zoals alle hulsten verlangt deze plant een plekje op een humeuze, vochthoudende grond. Wat schaduw levert geen problemen op. Op het balkon of op het terras zal tenslotte de Ilex crenata 'Golden Gem' niet misstaan. Het is een plantje van maximaal 50 centimeter hoog met geelgroene blaadjes. Echt, het is een juweeltje. Uitslagen van 29 november Dammen: J. van Koppen - H. M. van Floresteijn .0-3 Henk komt er weer wat beter in, hoewel Jaap zeker remisekansen had. A. P. C. de Mik - C. AkershoekO - 3 J. Visbeen - C. Tanis3 - O KI. Tanis - A. Meijer3 - O J. Westhoeve - C. Mierop1 - 1 Gezien het late tijdstip van vorige week, wil de Jaap de partij snel beslissen met het gevolg: remise. M. Bruinsma - A. de Mik3 - O Een wat vreemde afloop. De Mik wilde vroeg naar huis. J. Moerkerk-L. Moerkerk1 - 1 De broers hielden elkaar in evenwicht. Schaken,groep A: P. A. DeiTez - Kr. v. d. WendeVi - Vi W. H. M. van Geelen - E. T. E. Derrez 1 - O A. van Huizen-P. Breen1 -O Groep B: P. Speelman - A. J. KasteleinO - 1 Er had meer in gezeten voor Speelman. J. W. Tanis - J. GrinwisO - 1 Heel verrassend. F. L. Troost - W. T. BreenYi - 'A De eerste ronde nadert zijn einde. Over enkele weken vindt de verdeling naar twee tientallen plaats. De meeste spelers van de oude tweede groep zullen in die groep blij ven spelen. Deze groep zal met 2 of 3 spelers uit de oude groep 1 worden versterkt. Wie dat zijn is nog onbekend. Verschillende spe lers van de groepen A en B vechten nog om de eerste vijf plaatsen. De spanning is om te snijden. Een aantal spelers uit de oude eerste groep knijpen hem als een ouwe dief. Op woensdag 15 december a.s. organiseert de ANBO en de Plaatselijke Commissie van de SWO een kerstviering voor hun leden en de ouderen vanaf 55 jaar. Deze zal worden gehouden in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. De kos ten bedragen 7,50 per persoon. De middag begint om 14.00 uur en de zaal is open vanaf 13.30 uur. Er wordt niet ger ookt, dit voor mensen die er niet tegen kun nen. Opgeven, dagelijks van 19.00 tot 12.30 uur op telefoonnummer 641344, omdat er maar beperkte ruimte beschikbaar is. Geeft u ook door of u suikerpatiënt(e) bent en of u opgehaald moet worden. Wij hopen met elkaar weer een mooie voorbereiding te hebben op het komende kerstfeest. Ook volgend jaar zullen wederom voorlich tingsavonden voor zwangeren gegeven wor den. Op deze avond zal er informatie worden gegeven over borstvoeding, klinisch en poli klinisch bevallen en wat er zo al rond een bevalling gebeurt. Tevens zullen er rondleidingen gegeven worden door de verloskamers. De avonden zullen plaatsvinden in de mw- bouw van het Van Weel-Bethesda Zieken huis, te bereiken via de hoofdingang. De eerstvolgende informatie-avond is op woensdagavond 15 december 1999. Aanvang 19.30 uur, de avond zal ongeveer 21.30 uur eindigen. ledere belangstellende is welkom. Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u terecht op het volgende telefoonnummer: (0187) 607300 tst. 310. De data voor volgend jaar zijn: 26 januari, 8 maart, 19 april en 31 mei Lokaal Ouderenwerk Middelhamis biedt activiteiten Meer Bewegen voor Ouderen aan, zoals: Gymnastiek en koersbal in de gemeente Middelhar- nis. In de loop der jaren zijn ook andere M.B.v.O. groepen gestart: zwemmen en bowlen in 'De Staver' om er maar eens enkele te noemen. Het meest opvallende van deze enthousias te groepen is echter, dat zij vrijwel alleen door dames worden bezocht. De heren die een enkele keer ertoe kwamen zich aan te melden, hielden het na verloop van tijd voor gezien. Vandaar dat het idee is opgevat nu eens met een mannengroep te beginnen. De aspirant-deelnemer wil dan natuurlijk weten wat hij daar verwachten kan. Om te beginnen: deelnemers van 55 jaar en ouder, doorgaans mensen die geen betaalde baan meer hebben en dus op de dag naar de gym zaal komen. Al dan niet met muzikale begeleiding, wordt de deelnemer uitgenodigd tot veel zijdig be-wegen. Atliankelijk van wat hij nog kan, waar zijn voorkeur naar uitgaat of welke belangstelling er nog is, krijgt de 55+er zijn programma voorgeschoteld. Wij weten allemaal wel wat goed is voor ons lichaam! Daarna wordt er altijd mimte gemaakt voor plezier in het bewegen bij spelvormen. Een M.B.v.O.-uur is niet geslaagd als de deelnemer niet uitbundig heeft gelachen. Na de gezamenlijke inspan ning en het ge-zamenlijk plezier wordt zo'n uur afgesloten met een gezamenlijk 'bak kie' koffie of thee. Verdere informatie over hoe en waar, volgt over enkele weken in dit blad. Is uw/jouw interesse nu al gewekt, neem dan contact op met een van de onderstaande personen. We denken in januari 2000 te starten, maar ook nu worden aanmeldingen al genoteerd door ons kantoor, tel. 483366 of door Gus van Drimmelen, tel. 489393. (Foto Fleunnerc) (Foto P.P.H.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 7