wat voor moois u allemaal bij Deco Home vindt. DRV Nieuwe Toyota Celica bij Automobielbedrijf Flakkee Nederland kiest voor mobiele telefonie 1t De drie meest gestelde vragen Meer weten? EIIAriDEtl-tllEUWS Verf voor binnen en buiten, kwasten, behang, gordijnen, jaloezieën, vloerbedekking. Kortom alles wat u nodig heeft. Deco Home, een totaalpakket voor uw huis. ERVAREN ASSISTENT ACCOUNTANT m zaak. Sportcoupé met dynamiek: PAGINA 4 VRIJDAG 3 DECEMBER 1999 Deco Home D'n Diek, Oostdijk 1, bij de oude haven van Sommelsdijk (makkelijk parkeren), tel. 48 71 84 Betere kijk op de Sen.salionecl om naar te kijken en dynamisch om in te rijden, dat is de nieuwe Toyota Celica, die nu bij Automobielbedrijf Flakkee debu teert. Deze zevende ge-neratie van Toyota's suc cesvolle sportcoupé wordt aangedreven door een nieuwe, vooruitstrevende 1.8 liter motor met VVT-i-systeem, heeft een rotsvaste weglig ging, kent een meer dan rijke standaarduitrus ting en draagt een verrassend prijskaartje van nog geen 56.000,-. Vlinders in de buik; liefde op het eerste ge-zicht. Wat een schoonheid, die nieuwe Celica. Z'n opval lende design onderscheidt zich door strakke lijnen, door harmonie, door dy-namiek. In verhouding tot z'n welbekende voorgangers, is de nieuweling kor ter in lengte, maar heeft hij een langere wielbasis. En dat was precies de opzet die Toyota's eigen designcentrum Calty Research in Californië voor ogen had, namelijk het combinereni van compacte buitenmaten met een maximale ruimte in het inte rieur, gekoppeld aan uitstekende prestaties en een stijf onderstel. Een optimale hanteerbaarheid en een uitstekende stabiliteit bij hoge snelheden zijn het gevolg. De ingenieurs van Toyota wierpen tevens een fris se blik op het prestatiepotentieel. In plaats van te kiezen voor meer vermogen door het vergroten van de cilinderinhoud, is er bij de Celica een nieuwe benadering ge-volgd. Onder de kap huist een nieuw ontwikkelde 1.8 liter motor, een viercilinder met zestien kleppen en variabele kleptiming (VVT-i). Het vermogen ervan bedraagt 105 kW/143 pk bij 6.400 min', terwijl het maximale koppel bij 4.200 nONmbe-draagt. mm En doordat het gewicht van de auto, dankzij z'n veilige maar relatief lichte bouw, beperkt kon blij ven tot zo'n 1.075 kilomgram, ontstaat er een ver mogen-gewicht-verhouding, die in deze klasse tot de top behoort. Mede door de lage luchtweer- standscoëfficiënt van de auto, springt de nieuwe Toyota Celica uiterst spaarzaam met de brandstof om. Het gecombineerd brandstofverbruik bedraagt slechts 7,7 liter per honderd kilometer. En de pres taties spreken daarbij tot de verbeelding: de Celica haalt een topsnelheid van 205 km/u en accelereert desgewenst in 8,7 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. Overigens wordt de 1.8 liter VVT-i- motor standaard gekoppeld aan een handegescha- kelde zesversnellingsbak. Bij het ontwikkelen van de nieuwe Celica kreeg uiteraard ook het aspect veiligheid alle aandacht. Naast een algehele structuur met een zeer hoog absorptievermogen, zijn twee airbags, side-air- bags, ABS met elektronische remkrachtverdeling en veiligheidsgordels met gordelkrachtbegrenzers standaard. Bij veiligheid hoort tevens een betrouw baar, voorspelbaar weggedrag, dat de Celica be slist te bieden heeft en waarin hij ontegenzeggelijk één van zijn sterke punten mag zien. Aan u nu de uitnodiging om dat zelf te komen tes ten bij Automobielbedrijf Flakkee. Deze heeft de adembenemende Celica net binnen. U bent er van harte welkom. Automobielbedrijf Flakkee is geves tigd aan de Dorpsweg 28 te Sommelsdijk. Bereidt u zich alvast voor op de vlinders in de buik? TOENAME IN MOBIEL BELLEN VERGT UITBREIDING INFRASTRUCTUUR IBK>^V- Oh, kom er eens kijken AGN International A member of Accountants Global Network International, an association of separate and independent accounting and consulting firms. De Rog Van der Veen is een succesvolle maatschap van accountants en belastingadviseurs, met vestigingen in heel Zuidwest-Nederland. Daar werken meer dan 180 enthousiaste medewerkers voor middel grote ondernemingen, midden- en kleinbedrijf, vrije beroepsbeoefe naren, vermogende particulieren, semi-overheid en non-profitorgani- saties. De disciplines van onze specialisten zijn verschillend, maar één eigenschap hebben ze gemeen: een sterke cliëntgerichtheid. Voor onze vestiging in Dirksland zoeken wij een; Uw werkzaamheden bestaan uit het zelfstandig samenstellen, beoordelen en controleren van jaarrekeningen en aangiften inkomsten- en vennootschapsbelasting. Hiervoor onderhoudt u rechtstreeks contacten met onze cliënten. U signaleert adviester reinen bij deze cliënten en bereidt de advisering voor. Gezien de aard van de functie zoeken wij iemand op het niveau van een afgeronde SPD-opleiding. Uw leeftijd is tussen de 25 en 35 jaar oud. En gezien de hoge graad van automatisering binnen ons kantoor is kennis en ervaring van Word en Excel een pré. Wij bieden u een baan: in een professionele organisatie op Goeree Overflakkee met een prettige werksfeer; met de voordelen van een grotere organisatie (op de achtergrond); meer dan uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaar den overeenkomstig de zwaarte van de functie. Hebt u interesse? Stuur dan uw schriftelijke reactie, met een uitge breide CV, binnen 14 dagen na verschijning van deze advertentie naar: De Roo Van der Veen, Accountants Belastingadviseurs, t.a.v de heer A. Robijn RA,Voorstraat 31, 3247 CD Dirksland. Voor meer informatie over de betreffende functie kunt u ook telefonisch contact opnemen met de heer A. Robijn RA, te berei ken onder nummer: (0187) 60 25 66. Ook kunt u voor meer informatie over De Roo Van der Veen terecht op internet wv^w.drv.nl U kunt uw sollicitatie ook e-mail en; info@drv.nl De Roo Van der Veen heeft kantoren in: Dirksland, Goes, Middelburg, Oud-Beijerland, Rotterdam, Sliedrecht en Zierikzee. Belastingadviseurs Nederland kiest massaal voor mobiele telecommunicatie. Meer dan 5 miljoen Nederlanders maken al gebruik van het GSM-telefoonnet, en dat aantal blijft toenemen. Net zoals er voor het autoverkeer voldoende wegen nodig zijn, is om overal mobiel te kunnen bellen een goede GSM-infrastructuur een vereiste. Hiervoor zijn door het hele land veel GSM-antennes nodig. De overheid heeft met de vijf operators (Ben, Dutchtone, KPN Libertel en Telfort) afgesproken dat zij hun netwerken van GSM- antennes in korte tijd moeten aanleggen. Op deze pagina zijn de feiten op een rij gezet over de werking en veilig heid van deze GSM-antennes. Wat is GSM? GSM staat voor Global System for Mobile Communications, ofwel 'wereldwijd systeem voor mobiele communicatie'. GSM is een tech niek voor mobiele communicatie die sinds 1994 in Nederland wordt gebruikt. Wereldwijd bellen ongeveer 250 miljoen mensen met een mobiele telefoon. Het grote voordeel van mobiele com municatie is dat gebruikers op veel meer plaatsen kunnen telefo neren en bereikbaar zijn dan voor heen. Zowel voor privé gebruik als op het werk is de mobiele tele foon inmiddels onmisbaar gewor den voor burgers, bedrijven en overheden. Hoe werkt GSM? Voor mobiele telefonie is een zakte lefoon of autotelefoon nodig en een netwerk van basisstations. Een basis station bestaat uit een apparatuur- kast en een antenne. Bij het bellen maakt de mobiele telefoon via een elektromagnetisch veld contact met een basisstation. Dit basisstation zendt de signalen van de mobiele telefoon via het vaste netwerk door naar het gebelde telefoonnummer. De mobiele telefoon kiest altijd de antenne van het dichtstbijzijnde basisstation. Zo'n antenne bestrijkt een gebied van circa 100 meter tot meer dan 10 km. Er zijn dus veel antennes nodig om de mobiele tele foon in heel Nederland te laten wer ken. Zonder antennes geen mobiele telefonie Zijn al die GSM-antennes nodig? )a, sterker nog: er moeten er meer komen. Momenteel zijn er circa I 4.000 opstelpunten en dat aantal zal in de nabije jaren worden ver dubbeld. Wie mobiel wil bellen of gebeld wil worden, moet immers in heel Nederland bereikbaar zijn. De overheid heeft de aanbieders van mobiele telefonie (operators) daartoe zelfs verplicht. Bovendien stijgt het aantal mobiele bellers en het aantal gesprekken ziender ogen. Dit vergt een uitbreiding van de netwerken, dus van het aantal antenne-installaties. De vijf operators hebben wel onderling afgesproken waar dat technisch mogelijk is gebruik te zullen maken van eikaars opstelpunten. Zodoende wordt de eventuele overlast zoveel mogelijk beperkt. Meer gemak in de toekomst In de toekomst zullen de moge lijkheden, het aantal abonnees en het gebruik nog verder toene men. Zo is de GSM-techniek niet alleen geschikt voor mobiele telef onie, maar ook voor geschreven Schematische tekening van de werking van een GSM-verbinding. berichten zoals mobiel faxen en e- mailen. In de nabije toekomst kunnen met een nieuwe generatie mobiele telefoons ook andere mobiele diensten aangeboden worden, zoals Internet. GSM-antennes geen risico voor gezondheid In diverse bladen zijn artikelen ver schenen waarin ten onrechte wordt beweerd dat de radiogolven van de antennes die nodig zijn voor mobiele telefonie schadelijk zouden zijn voor de gezondheid. Uit vele onderzoeken blijkt tot nu toe steeds weer dat er normaal gesproken geen risico kan zijn voor de gezondheid. Het beleid van de overheid is gebaseerd op veilig- heidslimieten, die uit voorzorg 50x strenger zijn dan strikt nodig. Deze zelfde limieten worden in veel Europese landen gehanteerd. De Europese Ministers van Volks gezondheid hebben recent, nog op 12 juli van dit jaar, in een aan beveling aan de lidstaten beves tigd geen aanleiding te zien voor strengere veiligheidslimieten. In Nederland blijven de radiogolven van GSM-antennes zelfs ruim onder deze limieten: in de praktijk is de sterkte van het signaal nog eens 50 x lager! Ook minister Borst van Volksgezondheid onderschrijft in haar brief van 4 februari aan de Tweede Kamer dat, zolang de ope rators de voorschriften in acht nemen, er geen risico is voor de gezondheid. Er staat een GSM-antenne op mijn dak. Is dat veilig? )a, een GSM-antenne levert geen risico op voor uw volksgezondheid. Het maximale vermogen van zo'n antenne is 50 x zo laag als de limiet die de Gezondheidsraad toestaat. Bovendien zendt een antenne naar beneden nog geen half procent van zijn vermogen uit. Tot op 3 meter horizontaal en een halve meter verticaal kan een GSM-antenne daarom probleemloos benaderd worden. Een antenne hoog op het dak of in een vrijstaande mast levert dus geen enkel gevaar op voor uw gezondheid. Kan een (JiSM-antenne storing veroorzaken aan een gehoor apparaat of pacemaker? Alle elektronische apparaten in Nederiand moeten voldoen aan Europese richtlijnen voor het voorkomen van storingen. Bij de moderne digitale gehoorapparaten is storing dan ook uitgesloten. Bij niet-digitale gehoor apparaten zouden GSM-antennes en -telefoons enige storing kunnen ver oorzaken. Wel is het zo dat oudere pacemakers (van voor 1990) kunnen interfereren met GSM-signalen. Dragers van deze apparaten worden geadviseerd geen GSM-telefoon te gebruiken. Werken de operators ook samen bij de plaatsing van GSM-antennes? De operators maken steeds vaker afspraken met individuele gemeenten over de plaatsing van GSM-antenne-installaties. Bovendien maken zij onderling afspraken over het delen van vrijstaande masten voor het plaatsen van meerdere antennes waar dat technisch mogelijk is. Dit wordt ook wel site sharing genoemd. Wilt u meer weten over GSM-antennes en gezondheid, dan kunt u con tact opnemen met de vijf aanbieders van mobiele telefonie: Ben; 0800-7111, bereikbaar 24 uur per dag, 7 dagen per week Dutchtone; 0800-2852528, bereikbaar op werkdagen van 9,00 -17.00 uur KPN; 0800-0106, bereikbaar 24 uur per dag, 7 dagen per week Libertel; 0800-0560, bereikbaar 24 uur per dag, 7 dagen per week Teifort;0800-4444444, bereikbaar 24 uur per dag, 7 dagen per week. Of anders kunt u een beroep doen op het Informatiepunt van MoNet (Mobiele Netwerkoperators Nederiand). MoNet is een initiatief van Ben, Dutchtone, KPN, Libertel en Telfort: MoNet; 0800-0250123, gra tis bereikbaar op werkdagen van 9.00 - 1 7.00 uur Of schrijf of stuur een e-mail naar: Informatiepunt VloNet, Antwoordnummer 18495, 2501 WK Den Haag e-mail: info@monet-info.nl. Meer informatie vindt u ook op de Internet site www.mone-info.nl. GSM-antennes, bier aan een dofcopbouw gemonteerd, leveren geen risico's op voor de volks gezondheid.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 4