POLITIE (010)2741135 Abonnementsprijs ZAFIRA Hospice 'Calando* is aller hulp meer dan waard UITNODIGING Speciaal voor kinderen Indrukwekkend Jubileumconcert 'Sempre Crescendo' Kerstzangavond in Poortvliet karels. autoschade LO december 1999: Tijd voor mensenrechten' Poitie24-uursteefoon: Pau Heerschap geeft lezing in Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis m(yyL NilNNAARD K^ VASTGOED chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Première van Sempre 's eigen compositie meubele 1 Garage Knöps B.V. Voorziening zou niet meer kunnen worden gemist Visser Visser i>2VL A Vrijdag 3 december 1999 72e jaargang nr. 6861 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiakicee Vernieling politieauto MIDDELHARNIS - In de nacht van maan dag op dinsdag is een politieauto vernield. De auto stond geparkeerd voor het politiebu reau in Middelhamis. Door een onbekende werd een straatklinker door de achterruit van de auto gegooid. Vuurwerk SOMMELSDDK - Dinsdagmiddag omstreeks 17.00 uur hebben drie jongens van 12 en 13 jaar oud en woonachtig in Sommelsdijk, bij de apotheek aan de St. Joris Doelstraat een rookbom voor de deur van de apotheek gezet. De rook waaide de apotheek binnen, Pau Heerschap is als bestuurslid nauw ver- Donden met de Stichting Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis. Op geheel Goeree- Overflakkee en ook daarbuiten is hij inmid dels zeer bekend als het gaat om zijn lezin gen over dialect. Het bestuur van de Stichting Museum Oud dorps Raad- en Polderhuis is dan ook zeer verheugd dat Pau op 9 december weer een lezing gaat geven en nodigen iedereen daar voor dan ook van harte uit. i De kaartjes kosten 5,- per persoon en zijn uitsluitend in de voorverkoop verkrijgbaar in 't Blaeuwe Huus, het VVV-kantoor te Oud- dorp aan Zee. De Ie tien 'vrienden van het museum' mogen, na reservering van een kaartje bij de VVV, gratis toehoren. Op donderdag 25 november jl. toen Pau ook een lezing gaf, zat de raadzaal helemaal vol en wegens groot succes wordt het program ma nu op 9 december herhaald. Graag tot ziens in het Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis. De jongens hebben na een reprimande hun excuses aangeboden. Hun ouders zijn in kennis gesteld. Aan onze abonnees De nieuwe abonnementsprijzen voor het jaar 2000 zijn: Jaarabonnement66,00 Halfjaarabonnement34,00 Kwaitaalbonnement17,50 Dit bedrag zal in december worden geïn- caSseerd van de bankrekening van de abonnees die ons een machtiging voor incasso hebben gegeven. De abonnees die. hun bank gemachtigd hebben voor perio dieke overschrijving verzoeken wij vriendelijk de nieuwe abonnementsprijs doortegevec. De abonnees die géén machtiging hebben gegeven krijgen een acceptgiro. Wilt u toch op een andere manier betalen, dan graag met vermelding van uw abonnee nummer! Mocht u nog vragen hebben, neem dan even kontakt op met onze afdeling abon nementen. Op D.V. zondag 5 december a.s. wordt er in de Gereformeerde Kerk in Stellendam een kerkdienst georganiseerd met het oog op kinderen. Deze 'kinderdiensten' heb ben in de loop der jaren steeds meer kin deren en ouders weten te boeien. Op begrijpelijke en verrassende wijze zal ds. J. Koster de boodschap van de bijbel ook voor kinderen uitleggen. Deze keer is het thema: 'Chinees voor beginners!' Hoe dat bedoeld wordt? Dat blijft een verras sing! In dit samenzijn zullen de kinderen vaft'het kinderkoor 'Zingen Maakt Blij' een aantal mooie liedjes zingen. Iedereen wordt van harte uitgenodigd voor dit samenzijn, dat om 10.00 uur zal begin nen. Een liturgie is aanwezig en er is oppas voor de allerkleinsten. Jij/u komt toch ook? Neem anderen mee! Meer informa tie: (0187) 683431. "Magnifiek, schitterend, magnifiek..." waren de woorden die componist Rob Goorhuis jl. zaterdag sprak tot dirigent en orkest van de Koninklijke Muziekver eniging 'Sempre Crescendo', na de pre mière van zijn compositie 'Friglit'ning White'. Voor Sempre aan de uitvoering begon had componist Goorhuis de parti tuur officieel aan dirigent Arie Stolk over handigd, met de woorden: "...een kunst werk van een schilder of beeldhouwer is af, maar een muziekstuk is niet af als de componist er mee klaar is. Dit werk is over 15 minuten pas af.De compo nist was zichtbaar geëmotioneerd toen hij na de uitvoering van het werk op het podi um kwam en orkest en dirigent Arie Stolk complimenteerde met de muzikale presta tie die ze hadden geleverd. Dit moment was duidelijk het hoogtepunt van de schit terende Jubileumviering van Sempre Crescendo, die zaterdag 27 november jl. werd besloten met een grandioos Gala concert in de tennisbal van De Staver te Middelharnis. Publiek Ongeveer 650 mensen bezochten dit indruk wekkende concert. Onder hen bevonden zich - behalve de vele vertegenwoordigers van zusterverenigingen, enkele raadsleden, donateurs en andere muziekliefhebbers van Goeree-Overflakkee - ook de burgemeester, mevrouw De Vries en haar echtgenoot, de wethouders Tiggelman en Vroegindeweij en hun echtgenotes en de gemeentesecretaris de heer De Feijter met zijn echtgenote. Tot groot genoegen van de leden van Sempre waren ook de oud-burgemeester van Mid delhamis, mevrouw Sleurink-Rabbinge en haar echtgenoot aanwezig, evenals de twee ereleden van de vereniging, Cor Buskop en Rien de Waard. Ook een groot aantal sponsors was vertegen woordigd en ook zij werden extra welkom geheten door de voorzitter van Sempre, Jac queline LQkker. Immers, enkel door hun steun werd het mogelijk de verschillende jubileum-activiteiten te realiseren. De voorzitter van de Jubileumcommissie, Jaap Jongejan, bedankte hen dan ook nadrukkelijk voor hun steun en hij kon daar na de microfoon doorgeven aan presentator Edwin Rutten, die met zijn bekende enthou siasme het publiek de hele avond op het puntje van de stoel hield. Voor de pauze was de meer serieuze muziek te beluisteren; behalve de première van 'T7«r.v,*-'«inrt wjW\t(^'' u/ftrpn PT i\fi ODtredcns van de twee solisten van Flakkeese bodem, Jacco Groenendijk op trompet en Hugo Ver- weij op euphonium. Hun vertolking van respectievelijk het Trompetconcert van Aratjunjan en 'Pantomime' van Philip Spar- ke oogstte veel bewondering bij zowel het publiek als de orkestleden. Cadeau Na de pauze was er nog een verrassing voor de jarige vereniging. Dankzij een aantal brieven van de jubileum-commissie aan ver schillende bedrijven in Middelhamis en Sommelsdijk, met de vraag bij te dragen aan een verjaardagscadeau voor Sempre, kon een drumstel worden aangeschaft en dit werd door Edwin Rutten feestelijk onthuld en ingewijd. De rest van het programma was gevuld met lichte muziek; Edwin Rutten bewees nog eens een getalenteerd zanger te zijn en ook de solisten lieten nog een keer van zich horen in een duet voor tuba en trompet. De uitsmijter van de avond was een swin gende compositie van Leon Vliex met een spectaculaire trompetsolo van Jacco Groe nendijk en de avond werd besloten met een herhaling van "s Wonderful' vaa Gershwin, met Edwin Rutten nogmaals als zanger in de hoofdrol. Het publiek keerde meer dan tevreden huis waarts, vol lof over het gebodene. Enkelen hadden voor de eerste keer kennis gemaakt met het orkest van Sempre Crescendo en velen hadden zich, na het horen van de solis ten Hugo Verweij en Jacco Groenendijk, voor het eerst gerealiseerd wat een muzikaal talent er op Goeree-Overflakkee aanwezig is. Maar in ieder geval kan iedereen terugkij ken op een bijzonder geslaagd evenement. TOPCONCOURS Voor de leden van Sempre gaat de 'show' gewoon door. Even nagenieten nog, maar op dinsdag 14 december staat er alweer een Kerstconcert voor de bewoners van de Samaritaan op het programma en op 13 en 15 december kunt u ze weer aan de deur ver wachten met de bekende, overheerlijke Krentenmikken. En het jaar 2000 ziet er ook alweer veelbelo vend uit, want Sempre Crescendo staat nog steeds als hoogste genoteerd in de lijst met uitslagen van de KNFM-concoursen in de Vaandelafdeling, sectie fanfare. Een uitnodiging voor deelname aan het Top- concours in Arnhem op 11 maart 2000 zal dus eerdaags bij de secretaris op de mat val len! We houden u uiteraard op de hoogte! l/oor MW WOOVi- CM Jfewip( Hieuw van Opel: nu in onze showroom voor mtorijden mP plezier mstatlatiehedrijf Op D.V. 11 december is er een kerst zangavond in de Ned. Herv. Kerk te Poortvliet. Het organiserende koor is 'Chantez a Dieu', christelijk kamer koor uit Tholen. Uitgenodigd is het Chr. Jeugdkoor 'Laudate Dominum' uit Kapelle. Beide koren staan onder leiding van Paul Heyboer. De avond begint om kwart voor acht. Het begint al bijna een traditie te worden. kerstzangavond in Poortvliet. ledere keer weer zijn er vele belangstellenden, die deze avond bezoeken. Ook dit jaar is er weer een gevarieerd programma. Het koor 'Chantez a Dieu' begint met twee Nederlandstalige stukjes van de hedendaagse componist Wil lem Vogel: 'Vrees niet Maria' en 'Geboren is u heden een Heiland'. De bijbeltekst wordt als het ware uitgebeeld in de muziek. Ook voor bekendere muziek is een plaatsje ingeruimd. 'Cantique de Noël' van A. C. Adam, 'Gloria in excelsis Deo' van P. Leen- ders en 'Heil'ge Nacht, ich grüBe dich'. De Engelse componist David Willcocks heeft prachtige kerstmuziek geschreven. Deze muziek wordt door veel jongenskoren gezongen, maar ook bij gemengde koren zijn zijn werken geliefd. Zowel het jeugdkoor als het kamerkoor zingen hier afzonderlijk, maar ook gezamenlijk enige nummers van. Maar liefst drie organisten verlenen aan deze avond hun medewerking. Het zijn: Jaap de Graaf, voor het begeleiden van de samen zang, Eric Quist en Jan Kodde, die het kamer- en jeugdkoor begeleiden. Ds. Egas hoopt deze avond te openen. De toegang tot deze avond is vrij, er wordt een collecte gehouden, die bestemd is voor de onkosten. Iedereen is van harte wel kom! De overhandiging van de cheque, v.l.n.r. de heer Quist, Conny van Dam en rechts Kees van Eek Middelharnisser Kees van Eek is één van die gelukkigen die beschikken over gaven van hand en hart. Met het één verdient hij de boterham, het andere stelt hem in staat met het orgel zijn Schepper lof te prijzen en in die lofprijzing een kerkelijke gemeente en zanglustigen te begeleiden. Prachtig is dat, maar nog mooier wordt het wanneer daar mee ook de naaste wordt gediend. En dan zéker die naaste die is opgenomen in hospice 'Calando' te Dirksland om daar de laatste levensfase door te brengen. Sinds juli vorig jaar beschikt Goeree-Overflakkee over die onmisbare voorzie ning maar de exploitatie ervan baart de bestuurders dé allergrootste zorg; daadwerkelijke hulp is dan ook dringend geboden. Kees van Eek heeft de oproep daartoe verstaan en heeft er gevolg aan gegeven, samen met het door hem op het orgel begeleide 'Stadskoor Goeree', het Mannenkoor 'Door Eendracht verbonden' uit Stellendam en Conny van Dam uit Ooltgensplaat. Dinsdagavond overhandigde de heer Van Eek aan 'Calando' bestuursvoorzitter de heer C. Qurst het eerste exemplaar van de ver schenen CD 'Zingen voor Calando' plus een bedrag van 5.750,-. De CD is gevuld met het zingen van Psalmen en gezangen zoals dat plaatshad door genoemde koren en met samenzang op de opname avond van 6 november in de Herv. kerk van Dirksland. Er werd op die avond gecollecteerd en er zijn al voor 1.300,- CD's in de voor verkoop van de hand gegaan. Studio Ron Konings heeft voor de opname en de montage ervan gezorgd. Bestellingen a 24,95 kunnen worden gedaan via tel.nr. 483055 of 482060 en via tel. nr. 643424. De heer Van Eek heeft alvast een vervolg aangekondigd. Volgend jaar hoopt hij zijn zilveren jubileum als kerkorganist te herdenken en ook die jubileumviering hoopt hij ten nutte van 'Calando' te laten komen, zo ook de oi>brengst van de tweede CD 'Samen zingen voor Calando 2' waarvoor op 19 februari opnames worden gedaan. In maart volgt dan het jubileumconcert waaraan ook Arie J. Keijzer, gedurende tien jaar de leermeester van de heer Van Eek, zijn mede werking hoopt te verlenen. Stil. En de heer Quist, de zorgenvolle bestuursvoorzitter die het allemaal aanhoorde en de cheque heel graag accepteerde, hij verklaarde van het getoonde gebaar stil te zijn geworden. In ernst heeft het bestuur in het nog maar korte bestaan van 'Calando' al moeten vrezen dat het huis 'Calando' gesloten zou moeten worden, maar de omstandighe den zijn verbeterd nu de Stichting Roparun voor tien jaar de exploi tatie van de gebouwen heeft overgenomen en ook de zorgverzekeraar ietwat toeschietelijker is geworden. Echt stil wordt het bestuur wanneer ook uit de burgerij daadwerkelij ke hulp wordt geboden zoals ook nu weer het geval. Het geeft be stuurders en medewerkers een extra motivatie en de overtuiging met het werk dóór te moeten gaan. De heer Van Eek en Conny van Dam, ze gaven er opnieuw zo hart verwarmend blijk van dat 'Calando' breed gedragen wordt. actief in beeld en geluid Op D.V. zaterdag 11 december geeft de Chr. Gem. zangvereniging 'De Lofstem' uit Oud dorp, in samenwerking met de Chr. Gem. Zangvereniging 'Psalm Zingt' uit Waarde en de Chr. Gem. zangvereniging 'De Lofstem' uit Middelhamis een psalmzangmiddag in Eben-Haëzer', Preekhillaan 1 te Ouddorp. Naast koorzang zal er deze middag ook samenzang zijn. U wordt allen van harte uit genodigd deze middag bij te wonen, de aan vang is om 14.30 uur. Ouderling Nelis zal de meditatie verzorgen en organist is Johan van Wijk. De collecte zal geheel bestemd zijn voor logeerhuis 'De Mantélienge'Namens het bestuur, J. Klepper, voorzitter. J. Witte, secretaris. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning i^ ISO 9002 Oud papier Sommelsdijk Zaterdag 4 december komen de leden van het mannenkoor 'Ons Koor' weer bij u langs vanaf 9 uur. Wilt u het oud papier langs de straat zetten, gebundeld alstublieft. Activiteiten van de Amnesty-groep Goeree-Overflakkee rond de Dag van de Rechten van de Mens Fakkels zullen de plaats markeren waar op de avond van 10 december de Amnesty- groep Goeree-Overflakkee kaarsen zal uit delen aan het winkelend publiek op de West- dijk en het Zandpad te Middelhamis. Kaar sen met een oproep om het werk van Amnesty te steunen. Dag van de rechten van de mens 10 december is de dag waarop in 1948 de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens werd aanvaard door de Verenigde Naties. Alle mooie beloften en goede voor nemens van toen ten spijt worden ook in 1999 nog steeds wereldwijd op grote schaal en op gruwelijke wijze mensenrechten ge schonden. 10 december is daarom geen dag om te vie ren, maar om op te roepen tot hernieuwde inzet tegen het grote kwaad van de mensen rechtenschendingen. Regeringen en staats hoofden dienen onverflauwd op hun belof ten van 1948 te worden aangesproken. Amnesty International zet zich in voor gevangenen Met als uitgangspunt de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens onder neemt Amnesty actie tegen marteling, ver krachting en opsluiting van gevangenen zon der aanklacht of proces e.d. Ook bekommert Amnesty zich om het lot van uitgeproce deerde vluchtelingen die dreigen te worden teruggestuurd naar voor hen risico-volle gebieden. Hier geldt: "Voorkomen is beter dan genezen'-'. Bedreigde mensenrechtenactivisten Binnen de Amnesty-activiteiten verschuiven van tijd tot tijd accenten. Zo ligt dit najaar het zwaartepunt op actie voor mensenrech tenactivisten. Voor mensen die als advocaat, vakbondsleider of dergelijke stelling namen tegen onrecht begaan aan hun medemensen en die in landen met dictatoriale regimes daar soms zwaar voor moeten boeten. Groeten-actie Amnesty beperkt,zich niet tot aanschrijven van regeringsleiders en andere autoriteiten. In de maand van gezelligheid, licht en warmte rondom de kerstboom wordt ook ge tracht kaarten met een groet en een bemoe diging te sturen naar in kerkers en concen tratiekampen 'opgeborgen' slachtoffers van terreur. Dit onder het motto: "Beter een kaars aansteken dan het duister te verwen sen". Voor meer informatie over de december- acties van dè Werkgroep Goeree-Overflak kee van Amnesty, bel de contactpersoon van de werkgroep, Annet Tuinenburg-v. d. Woestijne, tel. (0187) 485452. iüW'SéUPsat; SOMMELSDIJK VOORSTRAAT 44 TEL 0187-48 72 72 CS AVONDS 06 - 53 777 FAX 0187-48 6613 OUDDORP STATIONSWEG 3 (PASSACE) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX0187-68 1755 Haveneind? 3245 LM Sommelsdijk Tel. (01871483328 Fax (0187) 485992 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 COMBI J uur foto-service I OUDDORP-WesruTODt 35T«I. (01S7) 6BI6I2 fax 6S3734 RI E-PrinhhopKogRoom 172 tcL (0111)461400 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 TP^ KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187) 617300 Tel. (0180) 642111 I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1