Kerstoratorium Paul Kieviet dit jaar voor 't eerst compleet uitgevoerd Zuivelaars vrezen brute aanval Openbare orde belangrijk punt voor commissie ABZ in de gemeente Goedereede Crea-avond 'De Zwaluw' Enthousiaste darters 'Antenne voor elkaar' Beste brood van Zuid-Holland uit de kerken Uitslag zoutwaterwedstrijd van de 'Viscromte' EIIAIttBI-iflEUWS Vogeltentoonstelling in Ouddorp Kerstslagroomtaartenactie muziekvereniging 'Amicitia' EIIAIIDEtl-niEUWS Persoonlijk Damkampioenschap van Goeree-Overflakkee 2000 Open dag stamboomonderzoek Bijeenkomst 'De Christenvrouw' Decemberactiviteiten buurtver. 'West' Diamiddag voor bewoners van 'Het Oudeland' Kerkdienst Ger. Gem. PAGINA 2 DINSDAG 23 NOVEMBER 1999 In de commissievergadering Algemene Bestuurlijke Aangelegenheden (ABZ) te Goedereede van woensdag 17 november j.l., was met name de zorg voor de open bare orde een belangrijk punt van bespre king. Met aanwezigheid van de politie van basiseenheid Goeree-Overflakkee, kwa men onder meer aan de orde de sluiting stijden van de horeca, de overlast van het vuurwerk en de activiteiten rondom het Europees Kampioenschap voetbal in het jaar 2000. Het was SGP'er B. L. Noorthoek, die de aftrap nam. En met het spreken over de slui tingsuren van de horeca werd hij onder steund door het, tot twee keer toe, uitvallen van de verlichting in het gemeentehuis. Door de ambtenaren werd verzekerd dat dit van korte duur was, i.v.m. het testen van het agregaat in het gemeentehuis. Dhr. Noor thoek wist, dat er meer klachten zijn geweest dan daadwerkelijk werden gemeld bij de politie. Hij vond het jammer dat die burgers niet de moeite hebben genomen om klachten van de overlast van de horeca te melden bij de politie. Volgens het rapport van de politie zouden de klachten zijn afgenomen. 'Toch zijn er nog wel uitwassen geweest', aldus Noorthoek. Ook dhr. P.T. Grinwis van Ver enigd Gemeente Belang constateert dat het dit jaar niet helemaal gelukt is, hetgeen ook het rapport wel aangeeft. 'We moeten dan ook niet verslappen maar de lijnen meer aan trekken, duidelijk, héél erg duidelijk zijn', zo ronde hij zijn beschouwing af. Ook de RPF en het CDA sloten zich aan bij deze woorden. 'Het eindpunt is nog niet bereikt, we moeten doorgaan op de ingeslagen weg', sprak dhr. H.T. van Oostenbrugge (CDA). Dhr. B. L. Noorthoek suggereerde dat de horecagelegenheden al om half twee nie mand meer toe zouden moeten laten, zodat de bezoekers gespreid de gelegenheden kun nen verlaten. De overlast zou dan minder kunnen zijn. Volgens de burgemeester kan de gemeente dat volgens de huidige verorde ning niet eisen. Bezoekers mogen tot 2.00 uur in de horecagelegenheden binnen komen. Dat er maatregelen getroffen worden bij overtreding, blijkt wel uit de controle van afgelopen weekend. Drie horeca gelegenhe den waren in Ouddorp om half 3 nog niet gesloten. Burgemeester C. Sinke gaf aan dat deze gelegenheden inmiddels hierover een brief hebben ontvangen. De gevolgen voor horeca ondermeningen die steeds de regels overtreden zullen zijn: dwangsommen en in het uiterste geval zal de exploitatievergun ning worden ingetrokken, wat sluiting van het bedrijf betekent. De commissieleden waren uitermate tevre den met de zogenaamde Parking Watchers. Dit verlengstuk van de politie heeft uitste kende diensten bewezen in het hoogseizoen. Het project heeft inmiddels belangstelling van de Duitse Politie. Volgens minister Peper zullen Zuid-Holland en Zeeland de agenten moeten leveren voor wedstrijden die in Rotterdam tijdens het EK2000 gespeeld moeten worden. Omdat we tussen de speelsteden Rotterdam en Ant werpen liggen zullen in deze periode op de recreatieterreinen groepen supporters ko men. Door hierin wat coördinatie te plegen wordt getracht de 'hooligans' hier niet te krijgen. Burgemeester C. Sinke vindt wel dat de gemeente meer betrokken moet wor den bij dit hele gebeuren, zodat er zicht is op de activiteiten die in de voorbereiding plaats zullen vinden. In het vroege voorjaar van 2000 zal er meer duidelijkheid zijn over welke groepen we kunnen verwachten. 'Mensen plakken in Stellendam hun brie venbussen dicht', zo antwoordde CDA-er H. T. van Oostenbrugge op de vraag van SGP'er B. L. Noorthoek, die aandacht vroeg voor de overlast van vuurwerk en de inbra ken van de laatste tijd in de gemeente. De politie liet weten dat er deze week een aantal mensen uit Goedereede zijn aangehouden met grote hoeveelheden vuurwerk. Gecon stateerd mocht worden dat dit, samen met de inbraken, de nodige aandacht heeft. Zaterdag 27 november aanstaande zullen door muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirks- land kerstslagroomtaaiten worden verkocht ten behoeve van het instrumentenfonds. De kerstslagroomtaarten zullen in bevroren toestand bij u worden aangeboden, zodat u ze in de diepvries kunt bewaren, waardoor het niet noodzakelijk is dat u de taart nog dezelfde dag nuttigt. Vanaf 9.00 uur kunt u de leden van 'Amici tia' bij u aan de deur verwachten. De actie zal worden gehouden in de gehele gemeente Dirksland. Wijkvereniging 'De Zwaluw' organiseert op dinsdag 7 december weer een crea-avond. Deze keer maken we een kerstdecoratie. Deze avond staat onder leiding van Jo Jo. We starten om (let op) 19.30 uur. De kosten hiervoor zijn 35,- inclusief een kopje kof fie. U kunt zich opgeven tot 3 december bij E. Breure, tel. 483781 of bij A. Knape, tel. 485945. De eerste ronde van dit kampioenschap werd op woensdag 17 november geopend door de wedstrijdleider, dhr. A. Knape. In Melishof, de locatie voor de Ie ronde, stonden de borden en klokken en de bijbeho rende notatieboekjes om half acht gereed. Dhr. Knape wenste iedereen een sportief kampioenschap toe. Er werd deze eerste ronde volop strijd gele verd met enkele verrassende uitslagen, zoals hier onder te zien is. Theo Goedegebuur speelde een sterke partij en hield P. Lerooy op remise. C. Spee behaalde door een slagzet een uit stekende dam, maar de oude rot in het vak, J. Non, liet zich niet verrassen en behaalde een mooie remise. Bij de partij van P. v. d. Steen tegen M. Klink ging het op het scherp van de snede, zo scherp zelfs dat beide spelers op een gegeven moment nabij het vallen van de vlag niet meer noteerden en er niet te ach terhalen was dat de 60 zetten in twee uur gehaald werden. Dus damvrienden, wees sportief en blijf noteren, ook in tijdnood, zodat er geen onnodige discussie hoeft te ontstaan. Dan volgen hier de uitslagen van deze spannende ronde: J. van Hoorn - J. van Koppen2-0 C. Tanis - H..H. Verolme0-2 K. Tanis - J. Knops2-0 M. Poortvliet - M. de Haas0-2 P. Leroy-M. Goedegebuur1-1 P. van der Steen - M. Klink0-2 B. Visbeen -A. Knape2-0 H. M. Floresteijn -1. Mackloet0-2 A. de Mik - Jac. Wolfert0-2 J. Koppelman - A. van der Veer0-2 P. van Brussel - L. Jacobsuitgesteld B .Doom-J. Lodder1-1 J.A. Dekker - L. Taaie2-0 I. Koese - Joh. Wolfert2-0 C. Polder-M. van 't Geloof1-1 J. Non-C. Spee1-1 J. A. van Hoorn -A. het Jonk2-0 Op zaterdag 27 november a.s. houdt de Stichting Genealogisch Centrum Goeree- Overflakkee open dag in 'Het feijne kwar tier'. Achterdorp 7, Dirksland. Van 10.00 tot 16.00 uur kan iedereen, die belangstelling heeft voor stamboomonder zoek en familiegeschiedenis, vrijblijvend kennis maken met het genealogisch streekar chief van Goeree-Overflakkee. 'Het feijne kwartier' is gelegen naast de Dirkslandse vestiging van Rabobank West-Flakkee. Er is parkeergelegenheid achter het bankgebouw. Buurtvereniging West/Molenzicht zoekt DIRKSLAND - Heedft u interesse kom dan langs op de woensdagavonden in de Victo- riahal. De zaal gaat open om 19.45 uur en wij beginnen te darten om 20.00 uur. Om ongeveer 23.00 uur stoppen wij. Er is reeds een competitie opgestart die wij graag zouden willen uitbreiden. Graag tot ziens in de Victoriahal. Buurtvereniging West/Molenzicht Victoriahal, Philipshoofjesweg 57a, Dirksland, teL (0187) 601696. TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE Echtparenavond 30-11-1999 Herv. Gemeente Dirksland D.V. 30 november a.s. is er een echtparen- avond, georganiseerd vanuit de Hervormde Gemeente Dirksland. Dominee en mevrouw Smelt uit Ede hopen die avond in ons midden te zijn. Het thema is 'antenne voor elkaar' en gaat over commu nicatie, waarbinnen ook seksualiteit aan de orde komt. Ds. Smelt, thans predikant in Ede, heeft heel wat jaren zendingswerk gedaan in Peru. Mevrouw Smelt (arts) houdt regelmatig spreekbeurten op koffie-ochtend. Aanvang: 19.45 uur in 'Onder de Wiek', 19.30 uur zaal open. Opgeven bij Goof en Corrie Konings, tel. 603512. De Zuid-Hollandse ambachtelijke bakkerij, onder de naam Brood/Banket 2000, het samenwerkingsverband vormend van de Bond van Oud Leerlingen van Wageningen, de Echte Bakkers en de NBOV leden, heb ben 9 november jl. enige honderden wit- en meergranenbroden in het Airport Hotel in Rotterdam afgeleverd, teneinde die aan een grondige test te onderwerpen. Zowel het beste witbrood alswel het beste volkoren brood wordt in Stellendam gebakken. Een waarborg voor het voortbestaan van de ambachtelijke bakkerij is het houden van onderlinge vakwedstrijden. Door die onder linge competitie blijven de bakkers scherp op kwaliteit. Waarbij de beste grondstoffen, gekoppeld aan ambachtelijke productieme thoden de basis vormen. Zo houdt de kleine bakker de kwaliteitsbewuste consumenten tot klant en weten nieuwe klanten, ondanks de huidige verdringingsmarkt, de weg naar de ambachtelijke bakker te vinden. Al geruime tijd vindt er een broodverschui ving plaats van wit naar bruin, van bruin naar volkoren. En tegenwoordig komt ook het meergranenbrood steeds meer in trek. Volkorenbrood vormt echter nog steeds een van de meest gegeten soorten. Drie onafhaiikelijke baktechnische keur meesters hebben een oordeel gegeven over smaak, kwaliteit, vorm, bakaard en over het uiterlijk van het wit en volkorenbrood. Het beste beoordeeld werden de beide soorten van Echte Bakker Leen Bleumink uit Stel lendam. In de acht jaar dat Bleumink in Stel lendam bakt is het voor de derde keer dat hij deze trofee mee naar huis mag nemen. Ook in 1993 en 1996 werd het brood van deze Stellendamse bakker als beste uitverkoren. Overigens genieten niet alleen zijn eigen klanten van dit bekroonde brood. Bleumink levert ook brood aan de Garantmarkt Goeree en aan Van Bellen in Ooltgensplaat. Om te vieren dat de bakker weer in de hoog ste prijzen gevallen is trakteert de bakker drie dagen lang, van donderdag tot en met zaterdag met een lekkernij, waar de Sinter klaas van Stellendam maar wat trots op is. afd. Middelharnis/Sommelsdijk Op D.V. woensdag 24 november a.s. hopen we weer een bijeenkomst te houden in 'De Hoeksteen' te Middelharnis, aanvang 19.45 uur. De heer J. W. Karels uit ïCrimpen a/d Ussel zal deze avond onze spreker zijn met als onderwerp Politiewerk in het licht van de Bijbel. Iedereen is van harte welkom. Het Bestuur DIRKSLAND 2 december: Sint Nicolaas bezoekt alle kinderen in de buurt. Start 18.00 uur. 9 december: Geldbingo in de Victoriahal. Aanvang 20.00 uur. 17 december: Buurtvereniging 'West' heeft een fantasti sche dansschool met 140 cursisten gevraagd voor een groot kerstbal met professionele dansdemonstraties. Aanvang 20.30 uur in de Victoriahal. Bel voor kaarten Ton en Tanny Grootenboer: 601151. VOL VOL. 23 december: Kerstbingo met voor iedere deelnemer een kerstsurprise. Aanvang 20.00 uur in de Vic toriahal. 27, 28, 29 december: Vakantiespelweek voor de jeugd met maken van surprises, spelletjes, talentenjacht en nog veel meer. Woensdag 29 december wor den alle bewoners van de Vroonlande ver rast met een surprise, door de kinderen zelf gemaakt. Aanvang elke middag 14.00 uur. Kosten 2,50 voor kinderen van leden en ƒ5,- voor niet-leden, voor de gehele week. 30 december: Marathonbingo in het teken van het millen niumjaar met een Victoriaans koud buffet. Aanvang 20.00 uur in de Victoriahal. LET OP: na 24.00 uur wordt de grote millenni- umprijs gedraaid. Voorinformatie: 602619. 't Is tien jaar geleden dat Paul Kieviet, die op Goeree-Overflalikee als musicus een goede bekendheid geniet, zich gewijd heeft aan het componeren van een Kerst oratorium. Al eerder hield hij zich bezig met het schrijven van kerkelijke muziek, zelfs al in zijn studiejaren aan het conser vatorium, en wist hij zich geboeid door de schoonheid die in deze muziek ligt opge sloten. Een kerstoratorium over Lukas 2 vers 1 - 20 in het Nederlands, vanuit de Bijbeltekst gedacht en recitativisch opge zet, dat was iets dat Paui's interesse had, en hij wist dat die niet of nauwelijks geschreven waren. Voor hem een reden om dit pad eens te gaan betreden, hetgeen uiteindelijk resulteerde in een Kerstora torium... van de hand van Paul Kieviet. Hoewel het werk al tien jaar geleden werd gecreëerd is het tot op heden nog nooit compleet uitgevoerd. Dit jaar wordt dat anders. Tijdens een kerstuitvoering over enkele weken in het prachtige kerkge bouw van de hervormde gemeente te Dirksland zal het hele werk worden uitge voerd: zo'n drie kwartier koormuziek. Een gebeuren waaraan vele koren zullen meewerken. In het Kerstoratorium heeft Paul gezocht om de inhoud van het tekstwoord tot uitdruk king te laten komen in de muziek. Een belangrijk element daarin zijn de harmonisa ties die in het werk zijn toegepast. Harmoni satie komt - heel ruw gezegd - neer op wel ke muziekakkoorden er worden gebruikt. Een akkoord kan bijvoorbeeld bestaan uit noten die ver uit elkaar liggen (een wijd akkoord), of die juist dicht bij elkaar liggen (een eng akkoord). De verschillende soorten akkoorden, zoals bijvoorbeeld 'wijd' of 'eng', kunnen in muziek symbolisch worden overgebracht om muzikale uitdrukking te geven aan de inhoud van de tekst. Misschien ingewikkeld, maar toch wel te volgen. Om met die wetenschap te gaan naar het bijbel tekstgedeelte waarop Paul's oratorium is gebaseerd, zullen we in 't kort zien, of mis schien zelfs 'horen', wat een en ander in de praktijk betekent. Als we lezen van het gebod dat de keizer Augustus - groot en verheven - het uitvaar digen dat de hele wereld beschreven zou worden - weidsheid - zien we dat in de muziek die nu voor ons ligt en horen we koor ook zingen de akkoorden die 'wijd' zijn neergeschreven. Akkoorden die ook langer door moeten klinken dan andere, daarmee de keizerlijke grootsheid en voornaamheid benadrukkend. Iets dergelijks 'hoor' je als het gaat over Jozef, die uit het huis en geslacht van David was: koninklijke komaf! Daarentegen zien de akkoorden er geheel anders uit op momenten waar het gaat over Maria, die bevrucht was en waarmee Jozef ondertrouwd was. Dan klinken er geheel andere akkoorden met de noten dicht bij elkaar, iets door doen klinkend van het intie me en verborgene van de inhoud van dat tekstgedeelte. Of nog verder, als gesproken wordt over de herders die vreesden met gro te vreeze, daar klinken zowel in de harmoni satie als in de uitdrukkingskracht van de muziek de kleinheid en de terughoudendheid van deze mannen door: 'enge' akkoorden, lagere tonen, langzamer wordend tempo. Daarentegen, als ze elkander oproepen om dan heen te gaan en te zien het woord dat hun verkondigd is, dan zien we in de voor ons liggende muziek en 'hoor' je daarin de motieven die als oproep klinken en die elkaar opvolgen, weergevend de roep van de ene herder en het antwoord van de andere. Snellere bewegingen in de muziek als het gaat over het komen met haast, en afdaling in de muziek, plechtigheid, als het gaat over het knielen en aanbidden. Zomaar wat impressies uit een stapeltje muziekbladen dat voor ons ligt, en dat met elkaar het Kerstoratorium vormt dat in december zal worden uitgevoerd. Het hele werk bestaat uit drie delen en elk van die delen bestaat ook weer uit drie delen: een bekend kerstlied, een tekstgedeelte uit Lukas 2 en opnieuw een bekend kerstlied. In totaal omvat het oratorium dus negen delen. Tij dens de uitvoering in december zullen maar liefst negen koren deelnemen aan de uitvoe ring van dit bijzondere muziekwerk van Flakkeese bodem. Nadere aankondigingen volgen uiteraard nog. Geachte bewoners van 'Het Oudeland' Hierbij wordt u van harte uitgenodigd om op D.V. maandag 29 november een dia- middag bij te wonen over China. Deze middag zal worden verzorgd door mevrouw Vogelaar uit Dirksland. De aan vang is half drie in het restaurant van De Samaritaan. Op deze mooie middag mag u vrienden en kennissen meebrengen. Mevrouw Vogelaar is al verscheidene malen in China geweest, om daar steun te geven aan de plaatselijke bevolking. Aan de hand van dia's en een lezing zal zij pro beren te vertellen hoe het leven in China is. We hopen op een goede opkomst. Er zal twee keer koffie worden geschonken met iets lekkers. De kosten zijn ƒ1,- per per soon. Tevens zal er in de pauze een collecte worden gehouden ten behoeve van de bouw van een kindertehuis in China. Allen hartelijk welkom! OUDE TONGE - woensdagavond 24 no-vember 19.30 uur ds. Van Dieren, Stolwijk (bediening Heilige Doop). NED. HERV. KERK Aangenomen naar Meppel (wijk Noord) C. Huisman te Steenwijkerwold; naar Mole naarsgraaf, kand. E. Versluis uit Putten. Bedankt voor Gouderak G. Lustig te Noor- deloos; voor Sirjansland P. de Vries te Elspeet; voor Wapenveld F. Hoek te Hen drik Ido Ambacht. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Den Helder J. W. van der Jagt te Dalfsen. Aangenomen naar Rotterdam-Stad (evang. pred. voor werk onder moslims in het Rijn mondgebied) M. de Vries te Hoogvliet-Spij- kenisse. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Enschede-Oost A. C. van der Wekken te Winschoten. NED. GEREF. KERKEN Bedankt voor Eindhoven J. Bouma te Kam pen; voor Haarlemmermeer-Oostzijde J. Schouls te Neede. Beroepen te Haarlem (i.c.m. dovenzorg) M. Karens te Werkendam; te Leiderdorp J. J. Tanis te Middelburg-Centrum; te Scherpe- nisse A. J. Gunst te Benthuizen; te Scheve- ningen W. J. Karels te Hardinxveld-Giessen- dam; te Sprang-Capelle A. M. den Boer te Dirksland; te Temeuzen W. Silfhout te H. I. Ambacht. Bedankt voor Goudswaard, Meliskerke en Rijssen-Zuid M. Karens te Werkendam; voor Nieuwerkerk (Zld) L. Blok te Ermelo; voor Ouddorp A. J. Gunst te Benthuizen. Landbouwpraatje Zuivelend Nederland kijkt met angst en beven naar het komend wereldhandels- overleg. Melkveehouders, gegroepeerd in een heuse zuivelketen, vrezen voor hun inkomenspositie. Wanneer het Europees zuivelbeleid onderuit wordt geschoffeld kan menig melkveehouder de staldeur voorgoed sluiten. De zuivelsector is in ons land al jarenlang een van de paradepaardjes van de economie. Er zijn nog altijd zo'n dertigduizend meUc- veebedrijven die jaarlijks ruim tien miljard kilo melk afleveren aan de melkfabriek. Bij na zeventig melkfabrieken vormen tezamen de zuivelindustrie die goed is voor een jaar omzet van dertien miljard gulden. De zuivel industrie biedt werk aan twaalfduizend men sen. Het totale 'zuivelapparaat' zorgt voor een breed en gevarieerd scala van zuivelpro ducten dat overal in de wereld wordt afgezet. Ruim vijfenzeventig duizend mensen in ons land zijn voor hun inkomen afhankelijk van zuivel. Er dreigt zand te worden gestrooid in de zui- velmachine. Binnenkort start in het Ameri kaanse Seattle een nieuwe wereldhandels ronde, de zgn. Millenniumronde. Het is een volgende conferentie in een sinds 1948 begonnen reeks, waar de vrijmaking van het wereldhandelsverkeer centraal staat. De onderwerpen voor het handelsoverleg (er is een WTO, een organisatie die het overleg initieert, coördineert, voorbereidt en nader uitwerkt) zijn vooral de afbraak of sloop van allerlei handelsbelemmeringen. In dat ver band valt te denken aan grenstarieven, subsi dies bij export, heffingen bij invoer en vele zgn. 'niet-tarifaire' hobbels. Tot de voor gaande handelsronde (enkele jaren geleden) is het wereldlandbouwverkeer buiten het handelsoverleg gebleven. Meer en meer kwam internationale druk op het mondiale agrarisch gebeuren. Amerika beschuldigde Europa van een beschermende politiek ten gunste van zijn boeren. Anderzijds ging Europa fel te keer tegen de Amerikaanse rechtstreekse steun als boeren vanuit Amerika agrarische producten elders verkochten. Een groep van andere landen (waaronder Canada, Australië en Nieuw- Zeeland) stoorde zich aan de Europese land bouwpolitiek, die de boeren al te opzichtig in de watten legde. WTO-MiLLENNIUMRONDE Het internationale gekissebis heeft ertoe ge leid dat de WTO nu afstevent op een han delsronde die de landbouwpolitiek moet ont doen van beschermende elementen als uit- voersubsidies. invoerheffingen, garantie- of bodemprijzen en productiestimulerende steun aan boeren. De komende WTO-ronde in Seattle zal dus gaan inbreken bij de Euro pese landbouwpolitiek (die bescherming aan boerpn uitstraalt). Maar daarmee komt Seat tle in aanvaring met de Europese staatslei- ders die een halfjaar geleden in Berlijn heb ben vastgesteld dat een verdere ontmante ling van het Europees zuivelbeleid om budgettaire redenen niet mogelijk is. Europa houdt zeker tot 2005 vast aan zijn zuivelpo- litiek. Dat standpunt heeft de melkveehou ders als muziek in de oren geklonken. Voor al de Nederlandse zuivelaars konden door gaan met de wereldwijde export van zuivelproducten. Het systeem van zuivelex- portrestituties bleef gehandhaafd (exportres tituties zijn toeslagen bij de uitvoer van pro ducten die in Europa meer opbrengen dan buiten Europa). Scheurtjes in het EG-blok Toch maakt één zwaluw nog geen lente. De vraagt blijft of Europa zijn standpunt kan vasthouden in het komende Seattle-overleg. De eerste scheurtjes in het Europees blok zijn al geconstateerd. Nog pijnlijker is het feit dat in Nederland juist elementen zijn die aandringen op verdere afbraak van zuivelex- portsteun. Geluiden in het parlement worden hoorbaar en het Kabinet begint bij monde van staatssecretaris Ybema (van Economi sche Zaken) te zagen aan de Europese zui- velstoel. De Nederlandse zuivelketen is oimiiddellijk op het vinkentouw gespron gen. De boodschap van zuivelend Nederland is overduidelijk: als Europa pas op de plaats maakt met de gemeenschappelijke zuivelpo- litiek, kan het WTO-overleg geen verdere afbraak plegen aan die politiek. Dat laatste zou immers de positie van ons exporterend zuivelbedrijfsleven ingrijpend aantasten. Het is bovendien een aanslag op de inko mens van dertigduizend melkveehouders. In een uiterste situatie tolereert de zuivelke ten in ons land een inbreuk op de Europese zuivelüjn als ook andere landen (dus Ameri ka, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland) hun steunmaatregelen aan de boeren laten schieten. Waar Europa exportsteun geeft, blijken andere landen hun boeren recht streeks te steunen bij export (in de vorm van exportkredieten en andere). Voor wat, hoort wat, zo luidt de redenering van de melkvee houders. En terecht, want Europa heeft de laatste jaren al een flinke veer moeten laten op de internationale zuivelmarkt. Het aan deel van bijvoorbeeld de Europese kaas op de wereldmarkt is sinds 1995 gedaald van 51 naar 44 procent. B. Schouwing Op vrijdag 3 en zaterdag 4 december wordt door Vogelvereniging De Putter in Ouddorp een vogeltentoonstelling georganiseerd. Op deze show zal een groot aantal vogels te zien zijn, waaronder kanaries, parkieten en tropen. Er is ook een verkoopklasse aanwezig. Ook kunt u een gokje wagen en kans maken op een boodschappenmand, en verder is er een Rad van avontuur en kunt u het gewicht raden van een meter brood. De openingstijden zijn vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 21.30 uur. Iedereen is van harte welkom, de toegang is gratis. 20 november; 30 deelnemers 1. A. Vlietland40 cm. 2. H. Maan35 cm. 3. A. van Heukelen32 cm. 4. C. Westdijk32 cm. 5. F. van Nimwegen30 cm. 6. J. Landman23 cm. 7. Vermeulen19 cm. chr. streelcblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42; contracttarieven op aanvraag slmtingstermtjn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermljn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden. tel. mobiel 06-51412500. privé (0187) 6825 87; e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE; hoofdredacteur; J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 email: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ16,50. Per jaar 62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Nieuws GEREF. GEMEENTEN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2