FILATELIE LOUPE Wintermarkt Favoriet speelgoed (van het jaar), met 'n knipoog naar Sint Nicolaas Kerst sing-in Floddertje maakt giften over Groei Bloei Schaakvereniging De Zwarte Pion Opbrengst Nederlandse visserij oversclirijdt 1 miljard Provincie en gemeente Dirksland zoeken meedenkers... DE ONBER DE CllflllDei-ltlEUWS In De Samaritaan Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Lezing Milieuvriendelijk Tuinieren „Eilanden-nieuws" PAGINA 9 VRIJDAG 12 NOVEMBER 1999 De FILATELIE, of eenvoudig gezegd het verzamelen van postzegels, is veel span nender en veel boeiender dan de niet-ver- zamelaar denkt. Natuurlijk kent ook de fila telist de kick die elke verzamelaar voelt als hij (soms na lang zoeken) vindt w^at hij graag wil hebben. Maar filateUe is méér dan dleen maar een aantal mooie plaatjes compleet te hebben en in een album of een stockboek op een rijtje te zetten. Filatelie is ook het ver haal achter de postzegel en daarom is fila telie ook kennis en ^gemene ontwikke ling! Het kan zijn dat een filatelist vooral belang stelling heeft voor bijvoorbeeld aardrijks kunde. Wat is er aan de hand met de kaart van Antarctica? Hoe komt het dat het ene land een veel grotere punt uit deze reusach tige ijstaart heeft gelo-egen dan het andere land? Waarom willen ze dat zo graag? Sinds wanneer is dat zo? Wie heeft dat bepaald? En waarom heeft Argentinië zoveel postze gels uitgegeven over hetzelfde onderwerp? En zo kom je vanzelf terecht in de geschie denis, want de 'rechten' op Antarctica van Argentinië en Chili (en de onderlinge ruzies daarover) gaan terug tot in de 15e eeuw. En natuurlijk zit er een flink stuk politiek in hetzelfde verhaal. Het leuke van de filatelie is dat de postzegels de vaak zeer afwisselende illustraties zijn bij een zelfgekozen ver haal, waarvan je zelf de lengte bepaalt en de moeilijkheids graad. Hoe groot is je verzamelgebied? Tot - of vanaf - wel ke periode wil je ver zamelen? Hoe diep wil je er op in gaan? Er is overi gens niets op tegen (want zo is het in de praktijk bij de meeste filatelisten gegaan) om bij zegels die men in de loop der tijd heeft verzameld pas na enige tijd wat meer 'verhaal' te zoeken. En er is al helemaal niets op tegen zegels te verzamelen om dat ze gewoon mooi zijn om naar te kijken. Een land dat in de ogen van velen 'mooie' zegels produceert is Oostenrijk. Aan de andere kant zijn er verzamelingen van een zeer hoog filatelistisch niveau die uitsluitend bestaan uit zegels met de kop van Hitler... Het ver- zamelen van de gewoonste zegels kan overigens een enorm karwei zijn. Probeer maar eens alle variëteiten te vin den van de serie met koningin Elizabeth II Om aan materiaal en aan kennis te komen zijn er overal filatelistische verenigingen waarbij men zich kan aansluiten. Ook op Goeree-Overflakkee is zo'n vereniging: de Filatelistenvereniging Goeree-Overflak kee. Via de vereniging ontvangen de leden het Maandblad van de Nederlandse Bond van Filateüstenverenigingen, boordevol infor matie. De vereniging kent verder een Rondzend- dienst (het circuleren van boekjes met zegels, waaruit men tegen een schappeüjke prijs zegels kan kopen die in de verzameling nog ontbreken, de zogenaamde manco 's) en een Nieuwtjesdienst (een abonnement op alles wat nieuw verschijnt op het betreffende verzamelgebied). Bovendien is er van september t/m april elke derde donderdag van de maand een vereni gingsavond in de bovenzaal van Café De Kok te Sommelsdijk (om 20.00 uur). Dan komen steeds tientallen leden bij elkaar om te ruilen, te kopen of te verkopen, om een antwoord te vinden op een filatelistisch pro bleem en om gezellig met elkaar te praten over de gemeenschappelijke hobby. De vereniging organiseert in overleg met zusterverenigingen uit de omgeving ten toonstellingen en cursussen. Interesse? Kom eens - vrijblijvend - kijken op donderdag 18 november of donderdag 16 december of wendt u tot een van onder staande bestuursleden: J. Westhoeve, Pimpelmees 59 te Sommelsdijk, telefoon 483312 (voorzitter). S. Bangma, Boomgaarddreef 5 te Stad aan 't Haringvliet, telefoon 611542 (secretaris). Woensdag 17 november wordt de jaarlijkse wintermarkt weer gehouden in de recreatie zaal van het Verpleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk. De grote recreatiezaal staat deze dag weer vol met diverse hobbyisten die laten zien wat men zoal maakt en verkoopt. Bij deze wintermarkt hgt de nadruk vooral op de creativiteit van de deelnemers. Ook een aantal middenstanders zijn present en de combinatie van verkoop en demon stratie zorgt voor een vrolijke en vooral afwisselende ambiance. Dus niet alleen de verkoop staat centraal, maai- ook de diverse demonstraties zullen zeker weer mensen enthousiast maken om te kopen of om een hobby te zoeken. Diverse kado-artikelen zijn te koop, kleine prijsjes voor originele kadootjes. Bewoners van het verpleeghuis bieden zelfgemaakte artikelen aan en verkopen bloemen, terwijl er ook kruudplaetjes te koop zijn. De markt begint om 11.00 uur en duurt tot 15.30 uur. De toegang is gratis. Maandag 8 november 1999 Dammen, afdeling 1: M. van 't Geloof-G. SmitsO - 3 Jac. Wolfert - J. Knöps3 - O C. van Welie - C. van ProoyenO - 3 W. Stolk - H. KeuvelaarO - 3 Afdeling 2: P. V. d. Groef-M. Poortvliet1 -1 K. de Jong - C. v. d. KroonO - 3 A. Los - A. Vijfhuizen1 -1 J. V. d. Groef-W. Nieuwland3 -O J. C. de Jong - W. L. KnöpsO -1 A. Knöps - W. Stolk1 - O W. de Vos - H. Zorge1 - O OOLTGENSPLAAT - Het tweedehands kinderkleding winkeltje 'Floddertje' te Oolt- gensplaat heeft onlangs twee giften overge maakt; 1 aan de Stichting Chris/jeugdtele- foon en een gift aan de V.B.O.K. (vereniging tot bescherming van het ongeboren kind). Verder heeft de winkel een adoptiekind via Woord Daad. Er hangt nog volop winterkleding, dus mist u nog iets in de garderobe van uw kind(eren) kom gerust eens neuzen! Floddertje staat in december en januari in het teken van de winter, wij zoeken wintersport- kleding, skilaarzen, skischoenen, schaaten in kindermaten. Verder geen inbreng van kleding meer. Wij zijn geopend dinsdag en donderdagmor gen van 9.00 tot 12.00 uur en woensdagmid dag van 13.00 tot 16.00 uur. Bel voor meer informatie: (0187) 631738. Koninklijke Maatschappij Tuinbouw Plantkunde X^ Afdeling Goeree-Overflakkee We hebben de heer Van de Venne bereid gevonden om op donderdag 25 november voor ons een lezing te verzorgen. De heer Van de Venne is in zijn vrije tijd minmiUeu- gids en geeft uit hoofde van die hobby regel matig lezingen over onderwerpen die be trekking hebben op miheuvriendeUjk tuinie ren. Hij zal ons die avond vertellen hoe je de bodem in optimale toestand kunt brengen zodat daar de planten optimaal in kunnen ge dijen. Onder planten verstaat hij niet alleen bloe men maar ook groenten. De natuurlijke hulptroepen, dieren en plan ten, die ziektes kunnen voorkomen krijgen ruim de aandacht. Er is voldoende gelegen heid om vragen te stellen. Breng dus uw 'tuinproblemen' mee, de heer Van de Venne zal zijn best doen om u tips te geven om deze op te lossen. Plaats: Diekhuus te Middelhamis. Aanvang: 20.00 uur. Toegang: Voor leden toegang gratis, aan niet-leden wordt ƒ5,- entree gevraagd. MIDDELHARNIS RSB-competitie (9 november 1999) Uit Oostvoome was het eerste team van schaakvereniging Het Houten Paard naar "de Staver" afgereisd om in de 2e ronde aan te treden tegen het derde van De Zwarte Pion. Al vroeg moest H.K. Smit opgeven: hij verioor simpelweg een stuk. Gelukkig maakte Neleman dit verlies weer goed en deed Loosjes er nog een schepje bovenop door fraai in een snelschaaktempo te win nen. Helaas ging het daarna minder goed. Stolk gaf een stuk weg en kon gelijk opge ven. Ook Van Huizen kon met een stuk min der de strijd staken. Intussen stond Minnaar al een kwaliteit achter en kon een vijande lijke aanval niet pareren. Dat betekende dus een 2-4 stand. Meiaard stond gedrongen en De totale opbrengst van de Nederlandse zee- en kustvisserij steeg van 917 naar 1.011 miljoen gulden in 1998. In de grote zeevisserij nam de op-brengst met 16% toe tot bijna 0,25 miljard gulden, in ver gelijking met 5 jaar geleden bijna 100 miljoen meer. In de kottervisserij was sprake van een meer bescheiden (+5%) groei tot een opbrengst van ruim 600 mil joen gulden. Met name de kleinere kot ters zagen hun verdiensten flink omhoog gaan. Door de iets lagere mosselprijs daalden de inkomsten van de mosselkwekers van 118 naar 102 miljoen gulden in het mosselsei zoen 1998/1999. Daarentegen hadden de kokkelvissers, na twee matige seizoenen, weer de wind in de zeilen met een geschatte opbrengst van rond de 50 miljoen gulden. De totale omzet van de Nederlandse visaf- slagen, waar ook buitenlandse vaartuigen aanvoeren, steeg met ongeveer 5%. Garna len waren fors duurder in vergelijking met vorig jaar en ook voor kabeljauw en schol werd meer betaald. Er waren 2.500 arbeids plaatsen in de Nederlandse zee- en kustvis serij, waarvan ongeveer 1.850 op de kotter- vloot. Deze en andere kengetallen meldt de publicatie Visserij in Cijfers 1998. Resultaat kottervisserij verbetert behoorlijk In de boomkorvisserij, verreweg het belang rijkste onderdeel van de Nederlandse kotter visserij, nam de opbrengst met 5% toe tot bijna 500 miljoen gulden. Kotters met motorvermogen tussen 201 en 300 pk waren voor een groot deel verantwoordelijk voor deze stijging. Opvallend bij deze groep kot kon niet veel uitrichten, maar dat gold ook voor zijn tegenstander. Helaas, werd er weer een stuk weggeven en ging de partij uiteindelijk verloren. Struik had toen al (terecht) remise aangeboden, maar daar wilde zijn tegenstander niet van weten. Het resultaat was dat Struik won. Dat resulteer de dus in een 3-5 verlies. Huishoudelijke competitie (9 november 1999) Groep 1: R. Sparreboom - A.L. MourikO- 1 W.I. Peeman - T.C. van ProoijenYi - Vi M. Verolme - H. LogmansVi - 'A G.J.H, van Genderen - R. van Hooff ...O - 1 J. Boeter - L LagendijkO- 1 Groep 2: Ad. Visser - H. Taaie1 - O C.J. Smit - Ant. Visser'A - A R. Wolters - P. LesuisA - A W. Markwat - J. Noordijk1-0 ters is ook de verdubbeüng van de borden- trawl-opbrengst. De verdiensten van de gro te boomkorkotters (meer dan 1.500 pk) uit noordelijke havens bleven vrijwel gelijk ter wijl de grote zuidelijke kotters hun op brengst met bijna 10% zagen groeien. In bij na alle groepen namen de garnalen- en kabeljauwopbrengsten toe. De kottersector boekte een winst van bijna' 40 miljoen gulden, een niveau dat voor het laatst begin jaren negentig werd gehaald. Door de verdere inkrimping en veroudering van de vloot daalden de kosten van afschrij vingen en rente. Ook de brandstofkosten namen iets af dankzij de lage olieprijs. De resultaatverbetering deed zich voor bij alle belangrijke onderdelen van de vloot. Vooral de kleinere noordelijke kotters hadden een uitzonderlijk goed jaar, na vele jaren van verlies. De gemiddelde winst van de zeer grote zuidelijke kotters (meer dan 2.000 pk) steeg ook aanzienüjk. In de totale kottervis serij was de gemiddelde arbeidsopbrengst (loonkosten plus winst) per mensjaar 122.000 gulden, een stijging van ruim 40% ten opzichte van 1997. De kottervloot kromp verder in en bestond eind vorig jaar uit 407 schepen tegen 416 kotters eind 1997. Als gevolg daarvan is ook de totale visserij-inspanning licht gedaald. De werkgelegenheid aan boord nam af met 65 fulltime opvarenden. De liquiditeitspositie van de kotterbedrij ven is behoorlijk verbeterd. Het percentage eigen vermogen ten opzichte van het totale vermogen (de solvabiliteit) steeg van 39 naar 41Sinds enige jaren vertonen de finan cieringslasten (aflossingen en rente) een dalende tendens, mede onder invloed van de lage rentestand en de geringe investeringen in de kottervisserij. Mosselcultuur De aanvoer van mosselen op de veiling in Yerseke kwam in het seizoen 1998/1999 uit op 97 miljoen kilograrn, een stijging van 10% ten opzichte van vorig seizoen. De tota le opbrengst daalde naar 103 miljoen gulden door de 20% lagere prijs. De winst van de Nederlandse mosselsector daalde hierdoor van 50 naar bijna 34 miljoen gulden. Vooral de grote bedrijven lieten een verslechtering van de resultaten zien. Bij de kleine en middelgrote bedrijven bleef de winst ongeveer gelijk. Internationale handel In 1998 steeg de invoerwaarde van vis en visproducten met 20% naar ruim 2 miljard gulden en de uitvoerwaarde met 8% naar ruim 2,7 miljard gulden. De exportwaarde van de voor de Nederlandse vloot belangrij ke platvissoorten tong en schol be-droeg 685 miljoen gulden, een toename van bijna 4% door John de Rijke AMSTERDAM - Voor de 26e keer is door de "Stichting Goed Speelgoed", in samenspraak met het bij de keuze betrokken publiek, het Speelgoed van het Jaar gekozen. Voor kinderen bete kent spelen vooral pret maken, maar ouders beseffen steeds meer dat juist speelgoed invloed heeft op de vaardig heden die hun kinderen aanleren. Bepaalde soorten zijn namelijk heel geschikt om de motoriek te ontvi'ikke- len, ander speelgoed prikkelt de fan tasie en weer ander speelgoed ontwik kelt het sociaal gevoel van het kind. In elk geval moeten kinderen er plezier aan kunnen beleven, het dient afge stemd te zijn op een bepaalde leeftijd en bovenal moet het 'speelbaar' zijn. De 25 genomineerde artikelen zijn wederom ondergebracht in vijf categoriën. Een vakju ry, bestaande uit afgevaardigden uit de speelgoed-branche, joumaüsten, pedagogen en psychologen, wees tenslotte aan de hand van diverse criteria in iedere categorie vijf producten aan, waaruit door de consument een keuze kon worden gemaakt. Hoewel de ingezonden artikelen behoren te voldoen aan de door de Nederlandse wetgever aan speel goed gestelde normen, heeft de jury vooraf geen technisch onderzoek uitgevoerd naar de veiligheid, maar was zij vrij gegevens uit onderzoeksrapporten inzake de veiligheid van het desbetreffende speelgoedartikel, in haar oordeel te betrekken. Eigentijds en educatief Uiteindelijk is in de categorie Babyspeel goed (0-4 jaar) het Brabbel babbel "Pim- pampoentje' van VTech Electronics Bene lux BV verkozen tot Speelgoed van het Jaar 1999. Een educatief stuk speelgoed in de vorm van een lieveheersbeestje, voorzien van grote wielen en een stevig trekkoord. Er zitten vijf makkelijk in te drukken toetsen op, met daarin lampjes die met het geluid meeknipperen. Tevens een vorm- en een cij- ferstand om baby's en kleuters spelender wijs kennis te laten maken met vormen, kleuren, cijfers en acht nederlandstahge melodietjes. En bovenop prijkt een mini-Ue- veheersbeestje dat, als je er op drukt, de zin netjes "speel met mij" of "tel met mij" laat horen. De twee AA batterijen worden trou wens na enkele minuten automatisch uit geschakeld om energie te sparen. Kortom, een leuk eigentijds trekdier met veel peda gogische waarde, (ca. 59,95). 'Jong geleerd oud gedaan' wordt door VTech ook toegepast op speelgoed voorkin deren van 4-6 jaar. Vandaar dat in die cate gorie het "Sprekend Muisvriendje" als win naar uit de bus is gekomen. Heel vaak hou den juist ondernemende kleuters de pc van papa of mama bezet om er spelletjes op te spelen. Met de nieuwe kinderlaptop (prijs 149,kan de wereld van de volwassenen worden geïmiteerd en daar gaat het per slot van zake om. Bovendien kunnen ze hun muisvriendje ergens mee naar toe nemen, bijvoorbeeld naar het "feest van tante Trijn". Nijntje gaat er ook heen, volgens het geno mineerde bordspel van Ravensburger BV. Met de grote, driedimensionale Nijntje- speelfiguren en de kleuren-dobbelsteen wordt de aandacht van twee tot vier spelers vanaf 4 jaar gemiddeld 15 minuten vast gehouden. Een leuk tijdverdrijf met een al even leuk prijskaartje, 29,95). Lekker kleien... Ten behoeve van junior kids van 6-8 jaar is de erkenning gehecht aan "Klei het maai" van SES Nederland BV. Een hilarisch actie spel met een zandloper om het tempo er in te houden. Feitelijk geschikt voor het hele gezin, maar omdat het geen voorbereiding vergt kan het ook even vlug tussendoor wor den gespeeld met een paar spelers, vanaf zes jaar. Er wordt gewerkt met zachte, makke lijk te vormen klei waarbij de medespelers moeten raden wat het wordt: cijfers, letters, een dier of een gebruiksvoorwerp. Ieder heeft zijn voorkeur en soms geluk. De bij speelgoedwinkels en warenhuizen verkrijg bare (bewaar)dozen bevatten naast boetseer- klei een spelbord, pionnen, voorbeeldkaar- ten en een dobbelsteen. Ook de prijs van dit doe-spel is 29,95. Een ander leuk (nieuw) kleispel van SES is "Carkit". Speciaal bedoeld voor jonge cou reurs vanaf 6 jaar, die hun eigen automodel willen verzinnen om het vervolgens in klei te kneden. Eenmaal klaar geven de bijgelever de kartonnen accessoires (carrosserie, raam pjes) en 3 kunststof onderstellen op wielen een eigen gezicht aan de zelf bedachte, op pa's auto lijkende kleimobielen. Prijs 19,95. Info: 053 4283666. Tenslotte de niet te vergeten nominatie voor de Kledingboetiek "Lego Scala" van Lego Benelux BV, een favoriet onderdeel van de nieuwe creatieve speellijn voor meisjes van nu. Kleding en mode immers heeft al op jon ge leeftijd de interesse en vaak inspireert het ze tot naspelen in een winkel. Aan de hand van het bij verpakte Décoboekje kunnen ze zelf prijskaartjes maken voor de kledingrek ken. De Scalalijn bestaat uit 19 dozen, in prijs variërend van 9,95 tot 209,95. De Kledingboetiek alleen komt op ca. 129,-. Hoteldebotel Overigens zal het niemand verbazen dat tot Speelgoed van het Jaar '99 voor acht tot twaalfjarige tieners de sprekende, pluizige "Furby" is verkozen. Voorlopig brabbelt de internationale speelhit slechts furbiaans, maar dat zal de pret niet drukken voor alle kinderen die eenmaal hoteldebotel zijn van dit digitale knuffelbeest van Hasbro BV. Furby staat voor 'first things first'het pra ten en doen gaat boven luisteren, net als bij kinderen. Sowieso een inventief speeltje dat appelleert aan je gevoel voor iets te moeten zorgen, 99,95). Daarentegen worden kinderen van 12+ geacht meer serieus bezig te zijn en dus ging in die categorie Games BV met de eer strij ken ten aanzien van het interactieve familie spel "De Kolonisten van Catan". Over en weer biedpartijen en ruilhandel met ontdek kingsreizigers om (met houten speelstuk ken) dorpen en wegen te kunnen bouwen. 59,95). Last but not least is er voor puzzelaars met eindeloos geduld het genomineerde "Photo- mosaic" van Ravensburger BV. Duizenden kleine plaatjes vormen gezamenlijk door middel van 500 puzzelstukjes de wereld kaart en voor de echte liefhebber is dit dus dé ultieme uitdaging. De puzzel kost slechts 29,95 en is o.a. te koop bij hobbyzaken. Als allerlaatste product dat aandacht ver dient tippen wij het gloednieuwe "Skipp- Comp" van springtouwspecialist Toyservi- ceNederiand. (Info: 0413 263597) Het eer ste springtouw met een elektronisch telwerk in het handvat, dat naast het aantal sprongen ook de tijd registreert en tevens uw conditie waarde aangeeft, de PPI ofwel Persoonlijke Prestatie Indicatie. "SkippComp" is, behalve bij de betere sportzaken en gespecialiseerde speelgoedwinkels, voor 34,95 te koop bij fitness-centra. Al met al zal Sinterklaas diep in zijn buidel moeten tasten om het iedereen naar de zin te maken, maar dat is ie gewend. Toch? In de voorgaande drie jaren werd door mu ziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland met succes een 'Kerst sing-in' georganiseerd. Vorig jaar hebben zo'n 100 zangers en zan geressen meegewerkt aan deze 'Kerst sing- in'. Reden voor 'Amicitia' wederom een 'Kerst sing-in' te organiseren. Wat houdt een 'Kerst sing-in' nu pre cies in Een sing-in is geen gewoon concert waarbij de vereniging zingt en het publiek in de zaal luistert, maar waar juist alle mensen in de zaal meezingen. Of u nu kunt zingen (of juist niet), of u 80 bent of 8, man, vrouw of kind, het maakt allemaal niets uit, want werkelijk iedereen kan meedoen. Wij hopen ook nu weer dat er natuurlijk, evenals in de voorgaande jaren, niet alleen mensen uit Dirksland meezingen, maar ook uit andere gemeenten en leden van zuster verenigingen die 15 en/of 21 december vrij hebben. Wij gaan samen met een groep mensen (zoveel mogelijk) kerstUederen zingen. We willen hiervoor een programma maken met voor elk wat wils. Zo zullen we natuurlijk traditionele kerstliederen uitvoeren, maai" er is ook plaats voor bijvoorbeeld beroemde kersthederen uit het buitenland. Om met zijn allen een mooi concert te kun nen geven, zullen we moeten repeteren. Hiervoor hebben we de gelegenheid op maandag 13 december. U kunt dan komen oefenen in ons muziekgebouw aan de Nij- verheidsweg in Dirksland. Het concert zelf zal uitgevoerd worden op woensdag 15 december om 19.30 uur in 'Vroonlande' en op dinsdag 21 december om 19.30 uur in 'De Schakel' in Dirksland. Zoals hiervoor is aangegeven willen wij gaan oefenen in ons muziekgebouw aan de Nijverheidsweg in Dirksland. Het kan echter zijn dat onze ruimte te klein is. Daarom wil len wij graag van te voren weten wie er aan deze 'Kerst sing-in' mee wil werken. U kunt zich voor de 'Kerst sing-in' aanmel den bij de volgende personen: M. Zoon-Orgers, tel. 603430. L. J. Nieuwland-van Koppen, tel. 601163. J. van Broekhoven, tel. 483160. Wij hopen dat heel veel mensen samen met ons willen zingen. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! De provincie Zuid-Holland en de gemeente Dirksland zoeken 36 mee denkers. Samen met hen willen pro vincie en gemeente verbeteringsvoor stellen ontwikkelen voor de voetgan gerstunnel onder de N215 bij de Julianastraat in Melissant. Tijdens een eerdere informatiebijeenkomst is gebleken dat de vrees bestaat voor mogelijk negatieve aspecten van de aanleg van een tunnel (sociale onvei ligheid, hangplek voor de jeugd). De provincie Zuid-Holland en de gemeente Dirksland hebben nieuwe halteplaatsen ge pland langs de N215 ter bevordering van de doorstroming van het openbaar vervoer op de route Ouddorp-Rotterdam Zuidplein v.v. (buslijn 136). Randvoorwaarde voor dit plan vanuit het concept 'Duurzaam Veilig' is een ongelijkvloerse oversteek ter hoogte van de halteplaatsen bij de Julianaweg in Melissant. Gekozen is deze oversteek als tunnel uit te voeren. Verbetering van het plan De initiatiefnemers hebben besloten om ge zamenlijk met belanghebbenden tijdens een klankbordbijeenkomst te kijken hoe de voet gangerstunnel op met name aspecten van sociale veiligheid verbeterd kan worden. Deze klankbordavond vindt plaats op 2 de cember 1999 van 19.00 tot 22.00 uur in Dorpshuis De Schakel in Dirksland. Er is plaats voor maximaal 36 personen. Onder begeleiding van een onafhankelijk bureau worden verbetervoorstellen gefor muleerd. Uiteraard is er een aantal randvoor waarden (financiën, verkeersveiligheid en ruimtelijke mogelijkheden). Gevolgde procedure De voorbereiding voor het plan is in 1998 gestart. Op 11 mei 1998 zijn de plannen aan omwonenden en andere belangstellenden gepresenteerd. Uit de reacties bleek dat er weerstand bestond tegen de aanleg van een tunnel, onder andere vanwege sociale aspec ten. Bovendien was destijds nog onduide lijkheid over de dienstregeling en de bereik baarheid van de kern Melissant. Inmiddels is er duidelijkheid over de dienstregeling ho rend bij de nieuwe halteplaatsen en daarmee is er voldoende reden om het plan te ontwik kelen. Dienstregeling De bus rijdt een keer per uur door de kern van Melissant. Voor de nieuwe halteplaatsen geldt de volgende regeling: tijdens de spits uren ('s ochtends van 06.30 tot 08.30 uur en 's middags van 15.30 tot 17.30 uur) zullen er in de spitsrichting vier bussen per uur stop pen. Buiten de spitsuren wordt de intensiteit teruggebracht tot tweemaal per uur. De dis- coritten zullen door de kern rijden. Opgeven Geïnteresseerden kunnen zich opgeven voor dezebijeenkomst door de antwoordbon in het Eilandennieuws of Ons Eiland in te vullen en terug te sturen voor 18 november aanstaande. Het is goed mogelijk dat zich meer mensen aanmelden dan de 36 die er ge-plaatst kunnen worden. Iedereen die zich aanmeldt wordt op de hoogte gehouden van de resultaten van de avond en de reactie van de provincie en de gemeente op de resultaten. ^oïifikf^n

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 9