•^^rrn^ Een steen uit de Muur Jubilaris bij Rabobank Middelharnis gtlamcettDM Ambulancedienst Delta Noord heeft het zwaar IE (010) 2741135 ZAFIRA AA^MINNAARD VASTGOED Springwedstrijden Verantwoorde ambulancezorg nog maar al te zeer de vraag. Uitvoering Muziekschool Goeree-Overflakkee Politie 24-uurs telefoon: Garage Knöps B.V. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eüanden Visser Visser Blokfluit en gitaar Autobestuurder onder invloed Vrijdag 12 november 1999 72e jaargang nr. 6855 MIDDELHARNIS - Op maandag 1 november 1999 vierde de heer Adrie van den Bos, relatiebeheerder, zijn 25- jarig jubileum bij Rabobank Middel harnis. De collega's van Adrie lieten deze feestelijkheid niet zomaar voor bij gaan: zijn bureau en stoel waren feestelijk versierd en 's middags ging hij met de afdeling Bedrijven Ad vies/Relatiebeheer 'uit lunchen'. Op donderdag 4 november 1999 werd een receptie georganiseerd in het Tref- Punt van de bank, om Adrie nog eens extra in het zonnetje te zetten. Adrie van den Bos, nu relatiebeheerder, begon zijn loopbaan bij de Rabobank in 1974 op de afdeling kas/giro. Drukte op receptie Adrie was met zijn hele gezin, vrouw Ineke en twee zoons en twee dochters, aanwezig op deze receptie. Het was al gauw erg druk in het TrefPunt, de ontmoetingsruimte van de bank. De heer W. A. Coremans, algemeen directeur, richtte namens alle medewerkers het woord tot de glunderende jubilaris. De heer Coremans gaf aan dat Adrie in zijn 25- jarige loopbaan maar liefst 33 studies volg de, en daarmee zijn eigen carrière gecreëerd heeft. 'Permanente educatie is belangrijk, het cliëntbelang vraagt hierom,' aldus de heer Coremans. Na deze lovende woorden ontving Adrie van den Bos de zilveren orga- nisatiespeld. Ook Adrie's vrouw Ineke werd niet vergeten en mocht een mooie bos bloe men in ontvangst nemen. Daarna sprak Wil- Uam Pijl de jubilaris toe namens de perso neelsvereniging. Adrie ontving van hem een prachtige lantaarn voor in de tuin. Na deze mooie speeches nam Adrie zelf het woord. 'Als je 25 jaar bij dezelfde baas werkt, wordt dat echt een stukje van je leven,' aldus Adrie' van den Bos. Ook vertelde Adrie dat hij elke afdeling binnen de bank heeft doorlopen en daar veel baat bij heeft in zijn huidige func tie. Tot slot bedankte hij alle aanwezigen voor hun waardering en vertrouwen. Dirksland 0187 605022 Winterslaap? of Winterschilder? Goeree-Overflakkee B.V. actief in beeld en geluid vW o V makelaars/taxateurs Op zaterdag 27 november a.s. organiseert het rayon Goeree-Overflakkee van de K.N.G.U. in sportcomplex 'De Gooye' in Dirksland de jaarUjkse springwedstrijden. Op deze tumwedstrijden zal gewerkt worden op de volgende drie springtoestellen: Lange mat, kast/plank en Minitramp. Van te voren is er ingeschreven op 1, 2 of 3 toestellen. De springwedstrijden zijn groepswedstrij den, dat wil zeggen dat de gymnasten niet om een individuele prijs strijden, maar om een groepsprijs. Een groep bestaat in dit geval uit 6-9 personen; jongens/heren of meisjes/dames. Van de 11 gymnastiekverenigingen op ons eiland hebben 8 verenigingen ingeschreven, met in totaal 77 groepen. De wedstrijd begint om 8.30 uur en zal tot 13.00 uur duren. Belangstellenden zijn van harte welkom. Loopbaan in beeld In de tijd dat Adrie zijn loopbaan bij Rabo bank Middelharnis startte, werkten er onge veer 25 medewerkers bij deze bank. Nu wordt de bank door maar liefst 75 medewer kers vertegenwoordigd. Adrie heeft op alle bijkantoren van Rabobank Middelharnis gewerkt. In 1976 werd hij full-time kantoor beheerder van kantoor Melissant. In 1985 kwam Adrie weer terug naar het hoofdkan toor van de bank in Middelharnis, nu als beleggingsadviseur. In 1990 werd Adrie benoemd in zijn huidige functie: relatiebe heerder. Nu werkt Adrie met een computer, en allerlei andere handige technische hulp middelen. 'Maar dat was toen nog niet het geval,' aldus Adrie. 'In die tijd hadden we een typemachine en een machinale telmachi ne. Alle geldhandelingen werden nog met de hand geschreven.' 'Bankstel' In 25 jaar is er dan ook veel veranderd bij Rabobank Middelharnis. Adrie wil daar graag bij vermelden dat de bank op één punt nu juist niet veranderd is. 'De klant centraal stellen en optimaal van dienst zijn, dat is altijd hetzelfde gebleven,' aldus Adrie. Een leuk punt om nog te vermelden is het feit dat Adrie zijn vrouw Ineke bij Rabobank Mid delharnis ontmoet heeft. Zij vormden dan ook het eerste 'bankstel' en zijn inmiddels ruim 21 jaar getrouwd. Al met al een geslaagde receptie en een mooie terugblik op 25 jaar bankbedrijf. Niet dat het niveau van ambulanceliulpverlening nu al in liet geding is, maar als voor ambulancedienst Delta Noord de financiële situatie blijft zoals die is, als er werkelijk nim mer oplossingen komen, zal wellicht op korte termijn de ambulancezorg op Goeree-Overflakkee tekort gaan schie ten... Delta Noord snakt naar afdoende voorzieningen, maar is daarbij afhankelijk van anderen. Evenwel kan uit stel niet langer meer worden geleden. Net als vele andere ambulancediensten elders in den lande heeft ook de ambulancedienst in onze regio het zwaar te verduren. Niet van wege procedures inzake een vervoersvergunning voor Tholen en Sint Philipsland - die staan daar geheel buiten - maar vanwege financië le kwesties. Landelijk werden voor de ambulancediensten nieuwe financieringssystemen ingevoerd, die er in de praktijk toe blijken te leiden dat beschikbaar gestelde budgetten absoluut ontoereikend zijn voor de te verlenen zorg. Als een ambulancedienst voor het beschik baar gestelde budget kwahtatief en kwantitatief die hulp wil kunnen (blijven) verlenen die de dagelijkse praktijk van haar vraagt, ontstaan er forse tekorten. Tekorten waarvoor particuliere diensten, zoals Del ta Noord, zelf moeten opdraaien. En als structureel op elke rit flink geld toegelegd moet gaan worden, zal ondergang niet lang op zich laten wachten. Reeds hebben ambulancediensten daardoor hun deu ren moeten sluiten. Ook voor Delta Noord is de situatie ronduit onhoudbaar geworden en is aanvullende financiering een halszaak geworden. Zowel voor de continuïteit van de hulpverlening als voor de dienst zelf. Alles wordt dan ook in 't werk gesteld om tijdig in deze problema tiek te voorzien. Tot nu toe heeft de ambulancedienst het nog voor elkaar gekregen om aan de hulpvraag tegemoet te komen, maar die grenzen zijn inmiddels bereikt. Het personeel, dat parate diensten draait van 24 uur, krijgt die slechts voor acht uren uitbetaald. Om aan de hulpvraag te kunnen beantwoorden is meer ambulancepersoneel nodig. Daarvoor krijgt de dienst echter geen financiële middelen ter beschikking, dus moet het zittende personeel daar invulling aan geven. Voor privé- en gezinsleven bestaat veelal geen ruimte meer, waardoor het ziekteverzuim toeneemt. Eén van de medewerkers heeft om gezondheidsredenen reeds af moeten haken en zit al gerui me tijd thuis; als Delta Noord zó door moet draaien zitten straks aUe medewerkers thuis en zal de dienst alleen al hierdoor aan z'n einde raken. Hoognodig moeten er oplossingen komen. Als die er niet komen is één van de eerst voor de hand liggende maat regelen, waar thans ook serieus over wordt gedacht, vermindering van de spreiding van de ambulances en een verminderde paraatheid. Binnen de gestelde tijd op de plaats van bestemming zijn zal daar door in het geding komen en er zal ook minder beroep op een ambu lance kunnen worden gedaan. Helaas, maar het kan niet anders meer. Ook het vakblad 'de Ambulance' schrijft dat het niet ondenkbeeldig is dat vanwege een te mager budget het aantal inzetbare ambulances zal moeten worden teruggebracht of dat beschikbare ambulances moeten worden stilgezet.Of in deze weg nog sprake kan blijven van verantwoorde ambulancezorg op Goeree-Overflakkee is dan ook maar al te zeer de vraag, hetgeen wijst op de ernst en de urgentie van de zaak. Al geruime tijd wordt over deze problematiek gesproken maar afdoende oplossingen, waar Delta Noord naar snakt, blijven niets dan uit. In voortdurende pogingen om uit deze onhoudbare situatie te komen, worden de zaken thans uitgebreid onder de aandacht gebracht bij een groot aantal (mede)verantwoordeüjke Uchamen, zowel landeUjk als regionaal. Al jaren vinden de voor ambulancevoorziening verantwoor delijke partijen dat op Goeree-Overflakkee minimaal twee uitrukpunten vierentwintig uur per dag bezet moeten zijn. Op het eiland zijn spreiding en paraatheid sleutelbegrippen voor een verantwoorde ambulancevoor ziening. Al jaren vindt men dat aan het belang daarvan volledig moet worden recht gedaan. Het is echter een pijnlijke zaak als om een onge lukkig budgetteringssysteem het daar slechts bij kan büjven. Graag willen wij u uitnodigen voor de eerste in de reeks van elf leerlingenuitvoeringen van de muziekschool 'Goeree-Overflakkee', die gepland zijn voor het schooljaar 1999/ 2000. Deze uitvoering is op vrijdag 19 no vember, aanvang 19.30 uur, in de grote zaal van Het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. Er is veel leuke en prachtige muziek te be luisteren tijdens deze eerste presentatie die wordt verzorgd door zo'n veertig (overwe gend jonge) blokfluitleerlingen van docente EUy Bakker en door ongeveer twintig gitaar- leerlingen van docent Leo Verkerk. Naast bijdragen van blokfluit- en gitaarsolo wordt er vooral veel samen gespeeld in alle mogeUjke bezettingen; bijzonder hierbij is o.a. de combinatie blokfluit, gitaar en cello. Tevens kunt u luisteren naar het optreden van een drietal ensembles. Het gaat hier om het Flakkees Gitaar Ensemble en een jonge ren versie daarvan en om het blokfluit en semble voor volwassenen. Voor deze gelegenheid spelen ook een grote groep jonge blokfluitspelers samen met de gitaarensembles en een bassist en ze laten u genieten van Israëlische en Russische volks liedjes. Hopelijk voelt u zich aangesproken door het bovenstaande en komt u luisteren. De concertgevers, de docenten en het bestuur van de muziekschool stellen uw aan wezigheid in ieder geval zeer op prijs. Eenzijdig ongeval DIRKSLAND - Woensdagmiddag om ongeveer 12.45 uur is een 12-jarig meisje uit Dirksland op het Korteweegje gevallen met haar fiets. Dit kwam doordat zij met hoge snelheid een tunnel inreed en met haar voorwiel en de berm terecht kwam. Het meisje is met kinletsel naar het zie kenhuis in Dirksland gebracht. Diefstal schapen OUDDORP - Woensdagmiddag omst reeks 15.00 uur is op de Zuidweg een 18- jarige inwoner van Ouddorp aangehou den. Er was geconstateerd dat er op een stuk land een zestal schapen graasden, die geen eigendom waren van de Ouddorper. Deze schapen, die voorzien waren van tatoeages, waren ontvreemd in de gemeente Vrouwenpolder. De man is in verzekering gesteld, de politie stelt een nader onderzoek in. Voor Mw ImeuBïelei wooM- CM (luifcovwfort Een 36-jarige automobilist uit Nieuwe Tonge bestuurde onder invloed van alco holhoudende drank zijn auto op de Tilse- dijk te Oude Tonge. De ademanalyse wees een score van 245 ug/1 uit. Hij kreeg daar voor een boete van 390,- opgelegd. Nieuw van Opel: voor auto rijde tl met plezier BEW. EX. Thuis, op de schoorsteen, ligt een stulije beton met een veeg verf eroverheen. Gel<regen van een vriend, meegebracht uit Berlijn, een stulfje Muur. Deze dagen roept het gruis allerlei herinneringen op. Bijvoorbeeld uit beginjaren vijftig. Manfred logeerde bij zijn oom, hier in Nederland. Allerlei gegevens worden uitgewisseld. Het Nederland se jochie waarmee hij sprak, speelde op het schoolplein cowboytje. Hands-up, handen omhoog, was genoeg, het moest niet al te waar heidsgetrouw worden, zeker niet als je het zelf was die de handen moest heffen. Manfred kreeg een 'betere' opvoeding: wapenbeheer en heuse schietles. Staatsopvoeding. Lagere school, ontvankelijke leeftijd. Nog zo'n flard van een verhaal. Nu in Roemenië. Er zijn predikanten bijeen op de verjaardag van één hunner. Dat laatste was 'vroeger'makkelijk: je hield een godsdienstige bijeenkomst, kwam de Stasi dan vierde je de verjaardag van een vriend. Dat was nog één van minst erge dingen waaraan het regime was af te meten. En toch: "Heb met ons maar geen medelijden. Heb medelijden met hen, de Oost-Duitsers, zij heb ben na zoveel jaar geen God meer Dat land is echt atheïstisch". En toch: een predikant in Oost-Duitsland. Ook na de val van de muur was het: rijd uw auto maar op de binnenplaats. Ook toen nog werd elke politieagent in het straatbeeld gesignaleerd. Maar ook: We zonden bijbels naar Rusland. Op een keer - het was in de nadagen van het ver blijf van de Russische 'broeders' - werd een transport betrapt en teruggestuurd. Toen zijn we naar de kazerne gegaan en hebben gevraagd of we een avond de recreatiezaal konden krijgen voor een soort evangelisatiebijeenkomst. Het mocht en de stoelen waren niet aan te dragen, alle bijbels in één avond uitgezet En of we maar terug wilden komen. Toen hebben we God gedankt voor het terugsturen van de bijbels Een stuk steen op de schoorsteen Wat weten wij, zeker van de naoorlogse genera tie, wat die steen symboliseert? Meer dan veer tig' jaar geestelijke isolatie, bijna dertig jaar fysieke scheiding. Wat weten wij van stelselma tige herschrijving van de geschiedenis, waar door er nu een gat in de historie gaapt Wie kan zich voorstellen dat de luidsprekers in de tele graaf palen langs de weg, de teksten op het bord in school, de politieke (opfris)cursussen in leger en fabriek maar een boodschap hebben: de par tij de partij de partij Media die gelijkgeschakeld waren, schoolboe ken die door het hele land maar één les bevat ten, te geven op hetzelfde tijdstip, de les van de partij of hoe de communistische ideologie zich ook uitte. Steeds de zelfde boodschap, genera tie op generatie: Wij weten wat goed voor u is. Natuurlijk waren er ontsnappingsmogelijkhe den. Voor de geest Zelfs het toevertrouwen daarvan aan je geliefden kon gevaarlijk zijn. Natuurlijk waren er ontsnappingsmogelijkhe den, fysiek Na de Muur werd dat allemaal heel wat moeilijken Wat moet die muur er trouwens vreemd uitge zien hebben. Aan de ene kant bont, aan de ander kant grauw. Deze week herdachten we de val van de Muur. Die leidde tot heel wat meer dan de hereniging. Het is het symbool van de ontbinding van het, Oost-Blok. Na de muur wisten we opeens veel beter en kon de Koude Oorlog naar het geschiedenisboek verwezen worden. De dreiging van de wereldoorlog werd, zo blijkt nu, geruild voor regionale brandhaarden dié soms moeilijker te bedwingen zijn dan de spanning ten gevolge van wederzijdse afschrikking (waar van we overigens mogen hopen dat zij voorgoed verleden tijd blijft). Een stukje steen. Democratie werd een exportmiddel. Alsof in een paar jaar kan worden geleerd waar westerse volken eeuwen over deden. Alsof er 'niet meer voor nodig is dan het beleven van vrijheid om plotseling eigen initiatief te ontplooien. Alsof een volk niet geschokt wordt door een collectief schuldgevoel als de waarheid echt boven komt, als blijkt dat de geschiedenis geen geschiedenis was. Alsof het makkelijk is leefwijze, leefstijl en gedrag van geslaagde westersen te aanvaarden, laat staan te doorzien. Alle processen van mas- sapsychologie konden en kunnen ruimschoots getoetst worden in de praktijk van de ontmoe ting tussen Oost en West en in Duitsland dat van de hereniging. Een stuk steen De Oost-Duitsers, waaraan het beton herinner de, verzonden Bijbels. Voor hen nog moeilijker dan voor Nederlanders en anderen die dat ook gedaan hebben. Toen het kon overstroomde de vrije pers die lan den. Weer een herinnering: Een straat in Cluz een Roemeense stad. 's Morgens om halfzeven lopen vrouwen de straat te vegen. Zo arm. Op het pleintje verderop worden de eerste kraam pjes gevuld vanuit westerse auto's: porno. Dat was nog eens effectieve hulp. Een steen uit de Muur Culturen die elkaar ontmoetten. Werelden in botsing. Vrijheid botste op gebondenheid, demo cratie op verwarring over eigen identiteit Nu, na tien jaar wordt een eerste balans opgemaakt. Als het goed is ligt ons medeleven, liggen onze gaven, onze hulp ook op een schaal. De kerk heeft toch ook een missionaire opdracht? Een steen uit de Muur Taxaties doen we graag. Ook niet alledaagse objecten. tKELAARPIJ SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL 0187-48 72 72 (PASSACE) ('S AVONDS 06 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187-68 17 55 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 M Middelharnis Tel. (0187)482606 COMBI OUDDORP- Westitrao) 35 Tel, {0187| 681612 f« 6S3734 RENESSE- Printihop Hogeioom 173 tel. {0111) 461400 ------ REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 9 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l(ee Haveneind 7 3245 LM Sommelsdijk Tel. 10187)483328 Fax (01871485992 nu in onze showroom

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1