Abonneert U op Eilanden-Nieuw s ANNETTE ƒ1?" i de gehele dag i GESLOTEN Uitreiking zilveren gemeentepenning Herinneringen bij het oude ziekenhuis 'De Kloostennreye' iiiiinBi-iiiEiiiiQ M. Grinwis en Zn. i Opbrengst koekactie Prins Maurits Woensdag en donderdag zijn wij gesloten Bruidskleding ANNETTE de gehele dag GESLOTEN www.devogel.nl hand- en stoofperen Stadsmuur Bekaf te Goedereede i i" ^cfelhat^ 3 BOLLEN NOORSE SOKKENWOL 15.00 woensdag 10 november DINSDAG 9 NOVEMBER 1999 I !Harin CorneCis f 9{endnl<:us f. Oma Oiuizer FAMILIEBERICHTEN I Morgen, 10 november, g u zijn wij i.v.m. DANKDAG x Bloemenhandel Dijkstelweg 28 - Ouddorp Telefoon (0187) 6815 78 M Fax (0187) 682873 H Bloemen en Planten Langeweg 90, 3241 KA Middelharnis Tel. (0187)48 24 38 CORNELIA VAN ECK CORNELIA VAN DER SLUYS- VAN ECK JAN PIETER WARNAER JAN ARIE VAN DER VLIET J.A. VAN DER VLIET 0er 1 december prijsveifioging} Ook uw adres voor Slager naai- en overlockmachines. Tevens mparam en onderhoudsbeurt alle merken naalamchln^. ?fe/ *- ^I87s dinsdags gesloten voo»^^^^ Keuze uit fionderden Zandpad 90 MIDDELHARNIS (0187)48 24 31 TANNET JE VAN DER VELDE weduwe van Marinus Melissant THEODORUS VAN BIERT echtgenoot van Adriana Vroegindeweij JANVANDERGIJZE JANVANDERGIJZE THEODORUS VAN BIERT zijn wij op y^ BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM dé financiële site voor Goeree-Overflal(kee HERENMODE - HERENMODE - /jr ^HERENLETOP! Grote keuze in: Colberts, Jacks, Trui en, Pantalons, Schoe nen enz. EM Kom deze week eens passen ^J en u slaagt deze keer bij: Zandpad 90, IViiddelliarnis (0187)48 24 31 ^i^N3U3H - 3aOIAIN3U3H - BOOIAI Fruitteeltbedrijf Alle APPELS Per kilo Ook verkoop van Vrijdag en zaterdag geopend van 8.30 tot 12.00 uur U kunt ons vinden Ringstraat 4, SOMMELSDIJK Tel. (0187)48 74 38 Roro vas^evaren, John Stegers brengt uitkomst Het geluk dat stil groeide, ;j; een stukje leven dat bloeide, ji: is waar wij, al is het nog zo klein, heel gelukkig en dankbaar voor zijn. I Op 6 november 1999 om 13.25 uur is geboren Oiarm weegt 4090 gram Willem-Jan en Elma Tanis-Keijzer Capellerij 9, 3252 CG Goedereede Telefoon (0187) 49 99 00 Familie en bekenden zijn van harte welkom op ons kraamfeest, dat wij houden op zaterdag 11 december van 10.00 tot 13.00 uur en van 15.00 tot 19.00 uur jii Elnm en Harm verblijven tijdelijk in het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland De Heere, Die leven gaf en spaarde, verblijdde ons met de geboorte van een zoon Wij noemen hem 9{enl^ Nico en Teunia van der Lee-van der Boom .■;•- 4 november 1999 MijUerweg 22, 6741 JV Lunteren Tel. (0342) 41 22 36 j| ■Si- Op D.V. woensdag 10 november 1999 hoopt onze -j;; 83 jaar te worden, i Van harte gefeliciteerd met uw 83e verjaardag. -■il Arjan en Corien Jolanda en André Jan-milem Jonita Martineke en Jaco Carolien --I; Marcel Sonja en Walter Marga Corrie Petra Gerard Peter Konrad Hanneke Linda Gert-Jan Gerda en Arjo Jeanine Bastiaan Richard en Arriëtte Yvonne en Hans Jan-Willem Dat de Heere haar nog lang wU sparen is de wens Ij van haar klein- en achterkleinkinderen. Den BonMnel, november 1999 3^ Ook dit jaar was de koekverkoopactie weer een dave rend succes. Dankzij uw aankoop van speculaas en boterkoek kunnen onze 28 adoptiekinderen er weer een jaar tegenaan. De verkoop heeft ruim 13.000,- opge bracht. De resterende tweeduizend gulden die nodig zijn, worden verzameld door incidentele verkopingen en het wekelijkse 'zendingsbusje' in Stellendam. Namens onze adoptiekinderen hartelijk dank. Ik heb de goede strijd gestreden, ik heb de loop geëindigd, ik heb het geloof behouden, e.v. (2 Tim. 4:7 en 8) Met droefheid geven wij u kennis, dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen, na een geduldig gedragen lijden, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde en zeer zorgzame moeder, schoon moeder, groot- en overgrootmoeder sinds 27 september 1981 weduwe van Dingeman van der Sluys op de zeer hoge leeftijd van 98 jaar. Wij zijn dankbaar voor de liefderijke verzorging, die moeder gedurende 9 jaar gehad heeft in De Samaritaan, afd. Kleiburg. Dirksland: L. L. Vogelaar-van der Sluys W. Vogelaar Westmaas: J. M. van der Sluys E. M. van der Sluys-Wisse Dirksland: A. van Rossum-van der Sluys A. C. van Rossum Dirksland: Z.C. van Rossum-van der Sluys L. van Rossum Wolphaartsdijk: S. Overbeeke-van der Sluys D. G. Overbeeke Krabbendijke: C. Zandijk-van der Sluys klein- en achterkleinkinderen 7 november 1999 'De Samaritaan', Sommelsdijk Correspondentie-adres L. L. Vogelaar-van der Sluys, Julianalaan 2, 3247 AH Dirksland Er is gelegenheid tot afscheid nemen in het vereni gingsgebouw 'Rehoboth' aan de Geldersedijk 3-5 te Dirksland op donderdag 11 november tussen 9.30 en 10.00 uur. Aansluitend zal D.V. om 10.15 uur een rouwdienst worden gehouden, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de algemene begraafplaats aein de Kapoenstraat te Dirksland. Na de begrafenis is er in 'Rehoboth' gelegenheid tot condoleren. Zij die onze geliefde overledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden hierbij uitgenodigd tijdig aanwezig te zijn. Geen bloemen Mijn tijden zijn in Uw hand (Ps. 31:16) Op Zijn dag heeft de Heere thuisgehaald mijn lieve tante 7-11-1999 WiUy 9-11-1998 9-11-1999 Elke dag in onze gedachten Heel veel dank aan allen die met ons verdriet mee leefden het afgelopen jaar. Wij hebben dit bijzonder gewaardeerd. E. Wamaer-van Schouwen Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere op Zijn tijd, voor ons onverwacht, heeft weggenomen onze geliefde broer, zwager en oom op de leeftijd van 58 jaar. A. J. van der Vliet J. van der Vliet-de Gast EUy Wichers-van der Vliet Ric Wichers Petra van der Vüet Dirksland, 5 november 1999 Correspondentie-adres: A. J. van der Vliet, Secr. Rooijlaan 13, 3247 BR Dirksland Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 9 novem ber van 19.00 tot 20.00 uur in het Rouwcentrum aan de Nieuweweg 2 te Melissant. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben D.V. woensdag 10 november om streeks 14.15 uur op de begraafplaats te Melissant. De rouwdienst zal aanvangen om 13.30 uur in voornoemd Rouwcentrum. Na afloop van de begrafenis is er nog gelegenheid om de familie te condoleren in het Rouwcentrum. Graag in gepaste kleding Geen bloemen Verdrietig zijn wij omdat - na een nog niet zo lan ge - vriendschap van ons is heengegaan net nu hij het leven weer leuk begon te vinden. Jan we zullen je missen. Wij wensen de familie veel sterkte. Fam. Nelis-Lokhorst Sommelsdijk, november 1999 Bedroefd geven wij u kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoe der, zuster, schoonzuster en tante in de ouderdom van ruim 88 jaar. Zij werd de afgelopen tijd liefdevol verzorgd in 'Geldershof. Herkingen: St. Mehssant M. S. Melissant-van der Veer Tanny en Jan Johan Zeist: Peter en Martine en kinderen 8 november 1999 Zorgcentrum 'Geldershof te Dirksland Correspondentie-adres: St. Melissant, Deltastraat 24, 3249 AC Herkingen Gelegenheid tot condoleren: donderdag 11 novem ber van 19.30 tot 20.30 uur in de grote zaal van 'Geldershof. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 12 november om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Herkin gen vanuit de grote zaal van 'Geldershof, waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 13.00 uur. Geen bloemen Mochten wij vergeten zijn u een rouwkaart te stu ren, dan verzoeken wij u deze advertentie als uit nodiging te beschouwen. Ik zal dan geduriglijk bij U zijn; Gij hebt mijn rechterhand gevat; Gij zult mij leiden door uw raad; en daarna zult Gij mij in heerlijkheid opnemen. (Psalm 73:23-24) Heden behaagde het de Heere na een geduldig ge dragen lijden uit ons midden weg te nemen, in de Hope des Eeuwigen Levens, mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader, schoonvader, groot- en overgrootvader in de leeftijd van 84 jaar. Middelharnis: A. van Biert-Vroegindeweij Nieuwe Tonge: M. Drooger-van Biert A. Drooger Middelharnis: H. Droger-van Biert C. Droger Nieuwe Tonge: M. C. Doorn-van Biert H. Doom Nieuwe Tonge: A. J. Noteboom-van Biert J. C. Noteboom Sommelsdijk: M. C. van Biert W. M. van Biert-Verburg klein- en achterkleinkinderen 8 november 1999 Rembrandtlaan 87, 3241 AH Middelharnis De begrafenis zal D.V. plaatsvinden vrijdag 12 no vember om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Middelharnis. U wordt uitgenodigd om 13.00 uur in het verenigingsgebouw van de Gere formeerde Gemeente, Christiaan de Vrieslaan te Middelharnis, aanwezig te zijn alwaar een rouw dienst gehouden zal worden. Gelegenheid tot condoleren donderdag van 19.00 tot 21.00 uur in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente en na de begrafenis. Geen bloemen Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. OUDE-TONGE - Afgelopen zaterdag 6 november heeft de Oostflakkeese wethouder mevrouw P. J. van Dijke-van Daalen een zilveren gemeentepenning uit gereikt aan de heer W. Vervloed. De heer Vervloed is ruim 50 jaar lid van voetbalver eniging FIOS te Achthuizen. De afgelopen 40 jaar heeft hij onafgebroken zitting gehad in het bestuur van de vereniging. De laatste jaren is hij voorzitter geweest. De heer Vervloed heeft tijdens de jaarverga dering afgelopen september zijn functie als bestuurs lid neergelegd. Naast het begeleiden van het eerste elftal zette hij zich in voor diverse activiteiten, zoals het organiseren van verbouwingen, fancy fairs en Koninginnedag. Afgelopen zaterdag heeft het bestuur van FIOS een afscheidsreceptie voor de heer Vervloed georgani seerd. Tijdens deze receptie kreeg hij de zilveren gemeentepeiming uitgereikt. Heden heeft de Heere voor ons nog onverwacht uit dit leven weggenomen de heer in de ouderdom van ruim 80 jaar. Namens de familie: J. A. Struik 5 november 1999 Oranjelaan 30, 3247 AM Dirksland De begrafenis heeft plaatsgehad op dinsdag 9 no vember om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats aan de Staakweg te Dirksland, vanuit het verenigingsgebouw der Geref Gemeente 'Reho both', Geldersedijk 3 te Dirksland. Met verslagenheid geven wij u kermis dat, voor ons nog onverwacht, door de Heere uit dit leven is weggenomen onze huisvriend, de heer op de leeftijd van 80 jaar. N. Markwat Leen en Pie FUp en Ma Maria Rinus en Ada Kees Trudi en Kees Dick en Astrid Peter en Liseth EUa en Wijnand en kinderen Wij verliezen in hem een gewaardeerde vriend die veel belangstelling en meeleven toonde voor ons en onze gezinnen. Dirksland, 5 november 1999 Heden overleed onze Ueve grootvader en over grootvader We zullen hem missen. Wim en Tineke Mathilde, Ary, Pieter-Cees en Marlies Arda en Piet Marleen, Joanne en Marlt Karin en Ad Marlien en Ries Kees en Greet Arjan, Carolien, Mirjam, Martijn, Heleen en Mare Anja Lisette en Arco Madeliene en Gwendolijn Theo en Jacquelien Marieke en Henk Eveline en Ricardo Marco en Henriëtte Henk en Jeanette Marjolein, Claudia, Henk en Hariëtte Andrea Theodoras en Petra Apolonia en Leen Jolanda en Jacob-Jan Thedo en Marjolein Kondré en Hilde Theo en Marion Arie en Annebeth Mare en Antoinet Jawel, wéér een schrijfster die zich schaart in de rij van vertelsters over het verleden van het verdwenen zie kenhuis. Ook mij deed het wel wat om te zien hoe in zo'n korte tijd een gebouw met een voor vele inwoners van Flakkee toch wel bewogen, indrakwekkend en her inneringsvol verleden zomaar tegen de vlakte ging. Ik heb er heel veel geleerd. Niet alleen verplegen, maar ik ben er ook 'volwassen' ge-worden. De gewone alledaagse dingen hadden er een aparte inhoud. Zo werd er op ons toegezien dat we voldoende aan slaap kregen. (Wanneer je nachtdienst had mocht je niet voor half vier uit bed). Er werd op gelet dat men wel voldoende at, (in de vijf tiger jaren hadden we ons verplichte bord havermout- pap als ontbijt. Ge-volg: Nogal wat volslanke ver pleegsters op de werkvloer!). Ik heb die regels en controle altijd eJs zeer zorgzaam voor ons gezien; nu noemt men dat betuttelen! Toch heeft nog niemand ge-schreven dat zij zich ongelukkig voelden door die zorg. Het is een periode van mijn leven waar ik, zeker wat die zorg betreft, goede herinneringen van heb behou den. Het doet me plezier over die periode nu regelma tig te lezen. Een groet aan alle oud-coUega's van die vervlogen tijd. J. P. v/d H.-D. te S. Voorstraat 41 3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 14 Fax (0187) 48 45 20 Donderdagavond 4 november raakte het jacht 'Roro', thuishaven Rotterdam en Stellendam, door verkeerde navigatie vast in staand netwerk net buiten de haven van Stellendam. Het scheepje was onderweg van Mid delharnis naar Stellendam. Via de Kustwachtpost Oud dorp werd alEirm geslagen. Ongeveer 20.00 uur werd de bemanning van de Stel- lendamse reddingboot John Stegers opgeroepen. Aan gezien de 'Roro' zich vlakbij de uitvalsbasis van de reddingboot be-vond was de John Stegers snel ter plaat se. Het jacht werd losgemaakt en naar de jachthaven van Stellendam gesleept. Daar heeft de bemanning van de reddingboot verder geassisteerd bij het verwijderen van het netwerk, waarna zij weer naar het station terug keerde. In het verleden zijn op verschillende plaatse in Goede reede gedeelten van stadspoorten en muren in het zicht gebracht. Dit zijn de Molenpoort, de Mariapoort, de Waterpoort en een gedeelte stadsmuur aan het Bekaf. Voor de stadsmuur aan het Bekaf is een plan gemaakt om het verdere verloop daarvan in het wegdek weer te geven. Aan de landzijde van het Bekaf zal, evenals aan de havenzijde, een gedeelte van de muur tot 60 centi meter boven het maaiveld worden opgemetseld. Dit gedeelte zal met een natuursteenplaat worden afgedekt. Het gedeelte van de muur aan de havenzijde zal wat worden verhoogd, waardoor de pekwerpende dame beter tot haar recht komt. Om het verloop van de muur exact weer te kunnen geven, zullen de restanten worden opgegraven. In het verleden heeft aan de landzijde een proefopgraving plaatsgevonden. Op een diepte van ongeveer twee meter werd toen de muur aangetroffen. Aan de hand van die opgraving en het aanwezige gedeelte aan de havenzijde is het plan opgesteld. Het is nu de bedoeling om de muur helemaal op te graven en op te metselen tot de bovenzijde van het voetpad. Daardoor ontstaat een remdrempel. Tevens zal een versmalling in de rijbaan worden aangebracht. Hierdoor zal het verkeer worden afgeremd. Vanaf de restanten zullen de contouren van de voor malige stadsmuur worden opgemetseld in kalkzand- steenklinker. De holle ruimte die daardoor ontstaat, zal worden gevuld met schrale beton. Vanaf ongeveer 20 centimeter onder het maaiveld zal de muur worden opgemetseld met voor dit doel speciaal vervaardigde baksteen. Het grond- en straatwerk zal worden uitgevoerd door Aatmemingsbedrijf Winkels te Ouddorp en het metsel werk door Aannemings- en Bouwbedrijf Van der Lin de te Ouddorp. Het is de bedoeling dat er op vrijdag 12 november aan staande een aanvang met het werk wordt gemaakt. Eerst zal het asfalt worden verwijderd en de opgraving plaatsvinden. Daarna zal met het metselen worden begonnen. Verwacht wordt dat het werk op 17 decem ber gereed zal zijn. Gedurende deze tijd zal het Bekaf afgesloten zijn voor alle verkeer. De omleiding zal plaatsvinden via de Westerloostraat, de Charbonstraat en de Groenmarkt. Verwacht wordt dat door dit werk in historisch opzicht een waardevol element aan het beschermde stadsge zicht van Goedereede wordt toegevoegd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 3