IE (010)2741135 VERKOPING IVlicIdelliarnis lieeft eerste JOP op Goeree-Overflakkee Overleden door te nauw trappenhuis. Sinterklaas, wie kent hem niet... m Sinterklaasmiddag Gift Anjerfonds Brand in Ouddorp Zaterdag avond- jeugdwerk OPEN AVOND JUL^MINNAARD VASTGOED Vlooienmarkt in Ouddorp Sint-Nicolaasbingo LIGHT EVENm OP 13 NOVEMBER VOOR TIENERS te Sommelsdijk Bijeenkomst Passage Verkoping in Den Bommel Ger. Gem. Hieuwe Tonge 32S2. fi^^y<^^^^^^^^^i chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Controle jachtwet te Oude Tonge www.ctebever.com jongerenkoor 'Psallite Deo' Dinsdag 9 november 1999 72e jaargang nr, 6854 MIDDELHARNIS - Personeel van het Regionaal Bureau Milieuzaken hield zater dagmiddag in de Menheersepolder een jachtwetcontrole. In de polder werden enke le jagers gecontroleerd. Een 44-jarige man uit Sommelsdijk had in zijn geweer loodha- gelpatronen zitten, die hij snel verwijderde toen hij gecontroleerd werd. Het gebruik van hagelpatronen die een metallisch lood bevat ten zijn voor de jacht al sinds februari 1993 verboden. De hagelpatronen werden in beslag genomen en tegen de jager werd pro ces-verbaal opgemaakt. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Zaterdag 13 november is er in Sporthal Dorps tienden te Ouddorp een gezellige Vlooienmarkt. Er zijn tal van kramen met allerlei gebruikte spulletjes en hebbedinge tjes, o.a. boeken, verzamelmateriaal, brocan- te, frans porselein maar ook huishoudelijk en gereedschap. Deze markt is ruim opgezet, er zijn naast de vlooienmarkt ook diverse kramen met crea tief vervaardigde voorwerpen, zoals trollen, 3d werk, kransen, poppen enz. Uiteraard, wordt er ook gedemonstreerd. Er is ongeveer 90 meter vlooienmarkt en 30 meter kramen creatief. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd en ook kunnen zij meedoen aan de kleedjes- markt om hun overtollig speelgoed aan de man te brengen. Onder de bezoekers wordt elk uur een lekke re taart of bloemetje verloot. Kortom ge woon een gezellige markt voor het hele ge zin. Voor info en/of deelname kuntu bellen met tel. (0181) 312190, de heer H. H. v. d. Han del. Zaterdag 20 februari is er een grote interre gionale computerbeurs in De Dorpstienden, hiervoor zoeken wij nog diverse deelnemers uit de omgeving. Dit is een pracht gelegen heid om uw bedrijf te presenteren. Zaterdag 13 november a.s. is het weer zover. Om half twee zal Sinterklaas de haven van Middelharnis aandoen en natuurlijk heeft hij zijn Zwarte Pieten weer bij zich. Hij heeft er ook aan gedacht om voor ieder kind snoep goed mee te nemen. Sinterklaas heeft alleen wat problemen, omdat een ondeugende Zwarte Piet alsmaar overboord valt! Om die reden zal de red dingsbrigade extra aandacht besteden aan de intocht en aanwezig zijn om die Piet te red den. Misschien dat de kinderen uit Middelheimis en omgeving een mooie tekening kunnen maken, zodat Sinterklaas en Zwarte Piet weer vrolijk terug kunnen keren naar Span je. Nadat Sinterklaas door Burgemeester De Vries is toegesproken, zal hij met zijn gevolg de winkels op D'n Diek bezoeken. Anders weet hij natuurlijk niet wat er alle maal te koop is! Omdat Sinterklaas niet alle kinderen kan begroeten als hij van de boot stapt, is hij om ongeveer half vijf in het Dieldiuus. Ieder kind krijgt zo de kans om Sint Nicolaas per soonlijk een handje te geven. Op woensdag 24 november organiseert de Plaatselijke Coimtiissie van de SWO in Den Bommel een Sint-Nicolaasbingo in 't Wes- terlicht. Alle 55-plussers van Den Bommel zijn van harte welkom. De bingo begint 14.00 uur, de zaal is om 13.30 uur open. De kosten bedragen 5,00. Zaterdag 13 november a.s. zijn we niet in De Hoeksteen te vinden, maar in Port Zélande. We gaan daar van 19.00 tot 21.00 uur zwem men. We verzamelen om 18.30 uur bij De Hoeksteen. Probeer voor eigen vervoer te zorgen. Lukt dat niet, geeft dit dan even door aan Hanneke (487850) of Martha (482133). Bij hen kun je je t/m vrijdag opgeven. Wees sportief en ga mee voor 7,50! Schaatsliefhebbers, houd ook zaterdagmid dag 27 november a.s. alvast vrij, want dan gaan we naar De Uithof in Den Haag. Wil je zeker zijn van een plekje in de bus, zorg dan dat je naam op de lijst komt bij Corina (484357). actief in beeld en geluid Heb je zaterdagavond 13 november 19.30 uur vast gezet in je agenda? Dan is er het bij zondere optreden van Living Lights en X- fade in het Prieel van de Staver te Sommels dijk. Daar moet je bij zijn, of je nu wel gelooft of niet. Het wordt een fantastische avond voor jon geren van 12-18 jaar. Ben je iets ouder, dan ben je ook van harte welkom. De in totaal 20 tieners van Living Lights hebben een bood schap voor jou! Op een eigentijdse manier willen zij door zang en expressie hun geloof in Jezus Christus duidelijk maken. De 7 man/vrouw sterke gospelformatie X-fade zal hen hierbij ondersteunen. Deze groep speelt een flink aantal bekende nummers van (inter)nationale gospelbands "Join the light" is het centrale thema en hier is alles op afgestemd. Veel tieners van Goe- ree-Oveiflakkee en daarbuiten komen al, maar het Prieel moet vol, dus daar pas jij nog bij. Dit unieke en gratis optreden mag je niet missen. Dus kom! Wil je meer weten? Bel dan 0187-470067. ie De vrouwenvereniging 'Liefde vindt werk' heet een ieder van harte welkom op haar jaarüjkse verkoopdag op D.V. woensdag 10 november in Vota Nova, Van Aerssenstraat 5. Openingstijden zijn van 10.00 uur 's mor gens tot 's avonds 19.00 uur. U treft als vanouds weer onze heerlijke kruukplaetjes, oliebollen, pannenkoeken, slaatjes enz. Ook de kerstkaarten zijn weer te koop. Van zelfsprekend serveren we koffie of thee met cake alsmede frisdrank. Wie in de gemeente voor deze dag nog iets wil bakken of afgeven voor de verkoping, weet vast wel een adres waar het afgegeven kan worden. Alvast bedankt. Graag tot ziens op onze verkoopdag. De eerste JOP (Jongeren Ontmoe- tings Plaats) op Goeree-Overflakkee staat in Middelharnis, vlakbij de rotonde Staverseweg en de parallel weg bij de Zuidelijke Randweg, een beetje in de richting van het bedrijf van de heer I. Ras. Het werd geen riante optrek, zelf heeft de jeugd gekozen voor een tweetal wat aange- patse, 'op ongewerkte' containers, elk 6 meter lang, voorzien van stalen zit banken rondom en enkele ronde tafels. Die geven de jeugd gelegenheid elkaar over dekt, beschut en droog te ontmoeten zonder dat ze direct-omwonenden overlast bezor gen. Wél was dat laatste het geval toen de jeugd luidruchtig op vooral het Rubensplein samenschoolde. Van die overlast zijn ze zich overigens terdege bewust geweest en spon taan hebben ze meegewerkt en meegespro- ken over een andere mogelijkheid die thans gevonden lijkt te zijn. De totale kosten ervan, met bestrating en verlichting, bedra gen 25.000,- maar daar lijkt een probleem mee te zijn afgedaan. De gebruikers van het JOP worden zelf verantwoordelijk gesteld voor het schoonhouden van het JOP en het omliggende terrein. De jeugd wordt ook zelf betrokken bij het aanbrengen van beplanting en bestrating. De raad die donderdagavond bijeenkwam gelooft met de JOP een ideaal middel te heb ben om overlast in woonwijken te voorko men. De heer Dillingh zou ze maar 't liefst in elk van de dorpen hebben en de heer Van Es (VVD) juicht het toe dat overlast door de jeugd aldus kan worden gereduceerd. Het was trouwens de wens van de hele raad, zo ook van de heer Hameeteman, dat de overlast op het Rubensplein metterdaad tot het verleden behoort. Hij vindt het heel goed dat de jeugd voor het gebruik en het netjes houden ervan mede-verantwoordelijkheid draagt. Eilandbreed geven de gemeenten uitvoering aan het met de jeugd doorgesproken Jeugd- en Jongerenbeleid. Zelf hebben de jongeren te kennen gegeven behoefte te hebben aan plaatsen waar ze elkaar kunnen ontmoeten, zgn. 'hangplekkenwaar ze zich zelf kunnen zijn en niet steeds worden gecorrigeerd. Middelharnis was er als de kippen bij zo 'n plek te realiseren op hope dat daarmee de overlast van luidruchtige jongeren op het Rubensplein tot het verleden zal behoren. De eerste tekenen wijzen daar inderdaad op. Al direct nadat duidelijk werd dat de JOP er komen zou is de overlast op het Rubensplein afgenomen, verzekerde wethouder Tiggel- man, de overlast is er zelfs 'met sprongen gedaald'. De jeugd heeft er, aldus de wet houder, al blijk van gegeven zorg te dragen voor de units toen er graffiti was gespoten; zelf heeft ze de daders opgespoord. Ook de raadsvoorzitter burgemeester me vrouw De Vries heeft van de jeugd een goed getuigenis afgelegd waarom ze zich afvraagt of volwassenen de jeugd wel voldoende seri eus nemen. Wie dat wel doet krijgt van de jeugd een goed contact terug, zo is haar ge bleken. Raadslid v. d. Kamp had bij de hang plek persoonüjk een kijkje genomen, 't Was hem wel opgevallen dat de jeugd zich afvroeg wat 'die ouwe vent' daar nou wilde, maar vervelende opmerkingen waren uitge bleven, ach..., zei de heer v. d. Kamp ook: "sommige mensen maken van een groep jeugd al een probleem". Hem was het eerste contact in elk geval meegevallen. Op 29 december volgt de officiële opening van de eerste Flakkeese JOP. "In veel plaatsen wordt zo'n JOP een SSR genoemd, een Sociale Scharrel Plaats", zo besloot de heer Doom de bespreking en z'n opmerking leek niet van grote waardering te getuigen. Nee, 't Ugt niet aan de hulpverlenende disciplines dat het fataal afliep, afge lopen vrijdagavond in Dirksland. Die hebben werkelijk gevochten voor het behoud van dat ene mensenleven, in totaal zo'n twee uur lang. Ook lag het niet aan de vele omstanders en bewo ners van het Bachplantsoen die er aanwezig waren. Eigenlijk is 't onvoorstelbaar dat het kón gaan zoals het is gegaan... Zo rond kwart over acht vrijdagavond moest een patiënt, woonachtig op de bovenste ver dieping van een appartementencomplex aan het Bachplantsoen in Dirksland, hoog nodig naar het ziekenhuis worden gebracht. De gealarmeerde ambulance was snel ter plek ke. En onder normale omstandigheden had de patiënt ook in korte tijd zijn woning uit gedragen kunnen worden, ook van een hoge re verdieping dan de begane grond, en veilig in 't ziekenhuis kunnen worden gebracht. Zo niet afgelopen vrijdagavond. Zéker ander half uur heeft het geduurd voor het mogehjk was de patiënt uit zijn woning te krijgen, en tóen dat eenmaal zover was... overleed die. Kennehjk heeft het te lang geduurd. Vanwege de aard van de aandoening en de toestand van de patiënt mocht deze uitslui tend in horizontale houding worden ver voerd. Een onmogelijkheid, zo bleek al gauw, want het trappenhuis van het apparte mentencomplex was zo nauw gebouwd dat daar geen brancard doorheen gemanoeu vreerd kon worden.en zeker niet horizon taal! Gelukkig dat er dan de brandweer is die hulp kan bieden. Met ladders naar de boven ste verdieping van het gebouw, en dan met gebruikmaking van touwen proberen de brancard veilig en verantwoord naar bene den te krijgen. Een klus waarvoor twee lad ders nodig zouden zijn. Behalve de brand weer van Dirksland was daarom ook het korps Melissant ter plekke. Al spoedig ech ter zag men in dat deze aanpak niet verant woord zou zijn: bovenaan op een wiebelen de ladder staand, jezelf met de ene hand aan die ladder vasthoudend en al balancerend met de andere hand een brancard met patiënt proberen in evenwicht te houden, en dan nog veiüg beneden zien te komen. Inderdaad onverantwoord. Wat dan? Een hoogwerker laten komen? Dat duurt veel te lang. Een bouwlift? Die werd inderdaad in snel tempo aangevoerd en bedrijfsklaar gemaakt, uiter aard verstreek daar meer tijd mee dan wen- sehjk was. In de tussentijd wisselden op de bovenverdieping van het complex de tone len. Een strijd van leven op dood. Terwijl beneden van alles werd geprobeerd om het vervoer van de patiënt mogelijk te maken vochten vier ambulancemedewerkers en een anesthesist voor dat ene leven, dat onder hun handen dreigde weg te sluipen. En al lijkt de toestand van een patiënt enigszins stabieler te worden, ook dan mag het niet te lang blij ven duren. Dat deed het echter wel - immers, het trappenhuis was te nauw gebouwd - men kón gewoon niet weg.Inmiddels liep het tegen tienen en verergerde de toestand van de patiënt aanmerkelijk. Gelukkig dat de Eindeloos getob om vervoer naar ambulancedienst altijd een piketauto klaar heeft staan die ter assistentie van de ambu lances ingezet kan worden. Er moesten medicijnen komen, en die kwamen er ook. Dwars door een voorbestemd plantsoen ging het met de piketwagen, elke seconde telde immers! Op een normale wijze kan de bebouwing met een auto daar ook nau welijks worden bereikt: er mogen daar geen auto's bij de woningen komen, dus hebben ook hulpverleningsvoertuigen een probleem... Toen dan eindelijk, even na tien uur, alles zover gereed was dat de patiënt z'n huis uit gedragen kon worden de bouwlift op, en toen een spoedtransport naar het Dijkzigtziekenhuis geregeld was... hoefde het niet meer, de patiënt overleed, kennelijk heeft het te lang geduurd. Immers, het trappenhuis was te nauw gebouwd. 't ziekenhuis mogelijk te maken Heerste er aanvankelijk lichte hilariteit onder de omstanders omdat voor het ver voer van een patiënt naar het ziekenhuis twee ambulances, twee brandweerauto's meerdere politiemensen en dientengevol ge een grote schare omstanders op de been waren, later op de avond drong het door wat er aan de hand was - immers, het trappenhuis was te nauw gebouwd - en draaide hilariteit om in verwondering, verbazing, verontwaardiging: 'Hoe kan een architect nu zoiets ontwerpen?' 'Hoe kun je nu zó'n plan goedkeuren?' 'Hoe kun je nu voor zó'n bouw opdracht geven?' 'Prachtig geregeld, een woonge bied afsluiten voor auto's!' Ja, inderdaad, 't is onvoorstelbaar dat het kón gaan zoals het is gegaan. Stof om over na te denken, en wie trekt zich deze vragen aan...? De plaatselijke Commissie Welzijnswerk te Oostflakkee te Oude Tonge organiseert op woensdag 24 november a.s. een Sinter klaasmiddag in het Infocentrum, Bemhard- straat 27 te Oude Tonge. De kosten bedragen 5,00 per persoon. De middag begint om 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. De Sint zal er wel niet zijn, toch hopen wij met elkaar een gezellige middag te hebben. Natuurlijk is er weer het vertrouwde kopje koffie of thee met versnapering. Zij die ver voer nodig hebben worden verzocht dit met de opgave gelijk door te geven, ook als u sui kerpatiënt bent. A.u.b. aanmelden tot en met 21 november. De middag is toegankeUjk voor personen vanaf 55 jaar en wonend te Oude Tonge. Graag tot ziens! Wij verhuren bungalows in Ouddorp! De Ned. Herv. Kerk van Stad aan't Haring- vUet heeft van het anjerfonds een schenking toegezegd gekregen voor het nieuwe vereni gingsgebouw "de ARK". Zij willen 50% vergoeden van de kosten voor de aanschaf van de tafels/stoelen en de geluidsinstallatie tot een totaalbedrag van f 7460,--. Via deze weg will de Ned. Herv. Kerk haar dank over brengen aan allen die het Anjerfonds een warm hart toe dragen. Door middel van uw gift aan het Anjerfonds werd het mogelijk gemaakt ons deze schenking te doen. Onze hartelijke dank. OUDDORP - Aan de Dijkstelweg in Oud dorp raakte zaterdagmorgen een bestelbus in brand, die daar kort geleden geparkeerd was. De brand werd door de Ouddorpse eigenaar zelf ontdekt. De brandweer blus te de brand. Vermoedelijk was kortsluiting bij de accu de oorzaak van de brand. Chr. Maatschappelijke Vrouwenbeweging (v/h C.P.B.), afdeling Flakkee, houdt haar eerstvolgende vergadering D.V. op 11 november a.s. om 19.30 uur in het Diensten centrum, Doetinchemsestraat 27 te Middel harnis. Deze avond hoopt de heer C. Aantjes uit Giesenburg in ons midden te zijn. Hij zal ons op een hele gezellige manier bezig houden met 'Spelletjes uit de oude doos'. Een ieder die hier interesse voor heeft is van harte welkom. D.V. op zaterdag 13 november hoopt de handwerkkring van de Ned. Hervormde kerk weer haar jaarlijkse verkoping te houden in gebouw 'Bij de Bron'. U bent van harte wel kom van 10.00 tot 15.00 uur. Er is weer van alles te koop, zoals eigenge maakte advokaat, oliebollen en appelkoe- ken. Mooie handgemaakte spullen in de kadohoek en natuurlijk de enveloppenstand met 'Altijd prijs!'. Verder zijn er verschillen de raadspelletjes met mooie prijzen. U kunt ook gezellig een kopje koffie of thee drinken met eigengebakken cake. Dit alles t.b.v. de vernieuwing van gebouw 'Bij de Bron'. Graag tot ziens! De handwerkkring Op D.V. zaterdag 13 november hoopt de heer E. Boender te komen en zal ons dia's vertonen over Bijzondere Noden in Soedan en Kosovo. We beginnen om half 8 en iedereen is harte lijk welkom in het zaaltje van de Ger. Gem. te Nieuwe Tonge. Donderdagavond 12 november word je uit genodigd om te komen luisteren op onze repetitieavond. We repeteren, onder leiding van Johan Nijsse, in de vide van de Prins Maurits-school in Middelharnis. De avond begint om 19.45 uur. Heb je zin om te zingen in een 40 leden tellend enthousiast jongerenkoor en je vind het leuk om stevig te repeteren aan niet gang bare muziek, dan moet je beslist langsko men. Heb je hierover vragen, bel gerust (482174); anders tot donderdag 12 novem ber. 'Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 COMBI nBiBp nfflfffl gnpf 1 uur foto-sorvice OUDOOUi-WeUlTnit 35 TeL (01171 itl6lll« 681734 KNBSE'PiiinInpIhjnsIin 171 Hl. |OIII|«»N JDDSSBBMIS M. (0187) 47 01 21 Fai (0187) 47 01 22 E-mail: mfo@buijze.al http://www.buijze.nl INKOMENS- EN V E R M O G E N S P L A N N 1 N G

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1