Raad Goedereede heeft over begrotingspositie niet te Idagen Twee zilveren jubileums Poter- en snertmarkt Ons Ziekenliuis sTng - I N EiiAnDErr-iiiEuws Fotoclub 'De Rarekiek' Bazar/rommelmarkt Zware strijd levert Good Luck punten op Koffie-oclitend voor ouders van peuters Godefridus C. Udemans Dam- en scliaakver. Dirksland Uitslag Vlinderslag wedstrijd Schotejil Twee zilveren jubilarissen gehuldigd; begroting 2000 vastgesteld PAGINA 4 DINSDAG 2 NOVEMBER 1999 De SGP fractie in Goerees' gemeenteraad vindt het nogal overtrokken, al die aandacht voor de komende eeuwwisseüng en het daaraan gekoppelde millen nium probleem, voor haar (de fractie) een 'puur technische ingreep' en eigenlijk niet meer dan een normaal kalenderverschijnsel. Met dat staaltje van nuchter heid begon de SGP fractie haar Algemene beschouwing op de - sluitende - begroting voor het jaar 2000. Daarin zijn door alle fracties weer volop har- tekreten geslaakt, zoals de passage waarin de SGP zegt 'node toe te hebhen moeten zien' hoe in het afgelopen dienstjaar de horeca- sluitingsLiren tot 02.00 uur werden verruimd. De overlast duurt echter voort en aan hand having van de orde moet nog het nodige ge beuren. De SGP vreest ook dat de onrust die het volgend jaar te houden Europees kam pioenschap voetballen tot in Goedereede en z'n campings voelbaar zal zijn en de fractie vraagt het College af met welke maatregelen die onrust bestreden zal kunnen worden. Er zijn ook aktuele zorgen, zoals de hoge snelheden waarmee het autoverkeer over de Voorstraat snelt, of het jeugdbeleid waarin de gebezigde middelen soms erger zijn dan de kwaal; de SGP fractie zal de inzet van middelen kritisch volgen. Zorgvuldigheid zal geboden zijn bij het inrichten van hang plekken voor de jeugd om overlast voor de directe omgeving te voorkomen. 'Grote zorgen' maakt de SGP fractie zich ook over de toename van het permanent bewonen van zomerwoningen; het College wordt gevraagd welk beleid daartegen wordt ingezet. In het komend bestuursjaar mag van de frac tie van de SGP worden verwacht dat ze het gezag van de Bijbel in haar besluiten zal laten doorklinken. Geen lastenverhoging Behoudens de tarieven begraafplaats en de leges worden de gemeentelijke lasten niet verhoogd, zoals met grote instemming wordt toegejuicht in de beschouwing van de PvdA. Ontstemming daarentegen over het kenne lijk voornemen van de Overheid het hele Nederlandse kustgebied over een breedte van 1 km tot Natuurgebied te verklaren ter wijl gemeente. Provincie en organisaties al jaren druk doende zijn met de inrichting ervan. Een heel ander chapiter is het nog steeds ont breken van de lopende c.q. fietsende wijk agent, maar er wordt in de beschouwing ook aandacht besteed aan de Visserij, het Onder wijs en de kwaliteitsverbetering van de recreatie. De fractie sluit bij haar beschouwing een wensenlijstje bij, o.a. spreeki'echt voor bur gers aan de raadsvergaderingen vooraf en het beleggen van burgeravonden. Een bibli otheek mag-, maar móet niet. Over de 3 partijen coalitie is de PvdA gopd te spreken, waarom het komend jaar met vertrouwen tegemoet wordt gezien. Van de RPF fractie mag daarentegen één van de drie wethouders naar huis, twee wethou ders zou voldoende zijn, vindt de RPF. De handhaving van de openbare orde en vei ligheid is de RPF een lief ding waard en wat te denken van de 'onveilige en rustversto- rende' situaties in het verkeer. De RPF klaagt over de kosten van het zwembad; ze blijven 'de pan uitstijgen'. Dat de kosten van het zwembad behoorlijk uit de pas lopen, is ook de klacht van de frac tie Verenigd Gemeentebelang; het totale exploitatietekort bedraagt dit jaar ƒ510.000,- inclusief de manuren van Ge meentewerken, zonder die bedraagt het tekort ƒ455.000,-. Met een bijgeleverde grafiek toont VGB aan dat de lasten ten opzichte van vorig jaar fors zijn gestegen terwijl de baten nauwelijks omhoog zijn ge gaan. De VGB fractie vraagt dringend om een meerjarenraming met betrekking tot de zwembadexploitatie. Geheel nieuwe recreant Bladerend door de beschouwing van het CDA is daarin te lezen dat volgend jaar een 'geheel nieuwe recreant' te verwachten is, namelijk de buitenlandse voetbalsupporter. Goed overleg tussen de instanties die voor rust en orde verantwoordelijk zijn lijkt het CDA gewenst. Invoering van de maximum snelheid van 30 km in grote delen van de bebouwde kom kan het CDA niet snel genoeg gaan waarbij wordt aangetekend dat het 'bijzonder spijtig' wordt gevonden dat de toegezegde Over heidsbijdrage in de kosten daarvan niet meer dan een fooitje blijkt te zullen zijn. De fracties, alle fracties, hebben zich inge spannen een zo aansprekend mogelijke beschouwing te geven, maar het is wellicht zinvoller wat passages uit de beantwoording door het College naar voren te halen. Tegenover de geuite klachten over nachtelij ke overlast van discogangers zegt het Colle ge dat er, volgens de beleving van de politie, afgelopen zomer minder overlast is geweest dan in de voorgaande jaren. Met de bewo ners langs de campingroute zal nog een nagesprek worden gehouden. De politie is alert tegen overlast tijdens het EK voetballen volgend jaar. Zodra bekend is welke ploegen er spelen en waai' die over nachten zal de politie met de VEERO en de VVV overleggen of er mogelijk voor de hier verblijvende supporters activiteiten kunnen worden gehouden in de sfeer van het land van herkomst. Het College erkent dat het begrip 'buurt- agent' nog niet uit de verf is gekomen terwijl het de bedoeling is dat 80% van de eilande- lijke politiesterkte vanuit de buurt gaat wer ken. B&W laten, met betrekking tot vragen over de brandweer, weten dat bij ongevallen de gealarmeerde blusgroep (totaal 15 personen) met niet meer dan 7 a 8 mensen uitrukt; tege lijkertijd wordt het hulpverleningsvoertuig van de bluseenheid Goedereede gealar meerd. Positief nieuws in het antwoord van het Colle ge over de Visafslag die aan het begin van dit jaar zelfstandig werd. De Afslag draait thans enkele müjoenen beter dan vorig jaar en hgt qua exploitatie-resultaat goed op schema. Aan het opstellen van een plan voor het terrein rond de Visafslag wordt hard gewerkt, het zou het plan 'Stelle Mare' moeten worden. Uitgebreid gaat het College in z'n beant woording in op de constatering dat de kosten van het zwembad 'de pan uitrijzen'. De las tenstijging is met name terug te vinden in de salariskosten en de kapitaalslasten, dat laat ste als gevolg van de investeringen die de afgelopen jaren zijn gepleegd. In het jaar 2000 zal het dekkingspercentage 54% bedra gen en dat steekt gunstig af ten opzichte van de tarieven die in meerdere andere baden worden gehanteerd. Op 66 kantjes A4 heeft het College z'n ant woorden op de vele vragen geformuleerd, de raad heeft daarop gereageerd. Uit die reacties bleek het spreekrecht voor de burger een ietsje dichter bij te zijn gekomen. VGB had de wens daartoe weer'es wat opge rakeld en fracties als RPF, VVD en PvdA betuigden hun sympathie. Er moet nog maar'es over de mogelijkheid gesproken worden nadat het eerder door de raad was afgewezen. De zwakte van het vraag en antwoordspel tus sen raad en College bleek weer'es uit de con statering van de heer P. C. Grinwis dat niet voldaan was aan de al vorig jaai' door de voor zitter gedane toezegging over het verbeteren van de klachtenbehandeling. Nu herhaalde de voorzitter z'n toezegging, nu met als rugge steun dat per 1 juli daarvoor een wettelijke basis is gevonden in de toen van kracht geworden Algemene Wet Bestuursrecht. Praatjes vullen ook in Algemene beschou wingen en de beantwoording daarvan geen gaatjes.Dat liet de heer Van der Meer ook gelden voor de inbreng die door de gemeen te, via de voorzitter wordt geleverd in het Voordelta overleg. De voorzitter weet er de belangen van Goerees' visserij en de recre atie te berde te brengen, "m'n snavel open te trekken", noemde hij dat zelf, "maar er wordt niet naar geluisterd" verzuchtte de heer Van der Meer en als dat eenmaal zeker is kunnen we onze tijd veel beter gebruiken. Haringvlietsluizen Door de heer T. Human werd met grote zorg gesproken over het voorgenomen nieu'^e spuiregiem voor het Haringvliet. Bij een eer dere proef-openstelling kwam het zoute water tot aan de haven van Middelhamis en dat, in een tijd dat veel bovenwater zee- waarts stroomde. Er zal door de gemeente een reactie worden opgesteld waarin de ongenastheid kenbaar wordt gemaakt. Over de nieuwe horecasluitingstijden, die volgens de heer B. L. Noorthoek geen ver betering zou hebben gebracht, volgde een heel dispuut. Recent was een samenspraak met de bevol king gehouden, er waren nog steeds klachten over geluidsoverlast, door jongelui die rond blijven hangen terwijl de gelegenheden al gesloten zijn, maar anderzijds zijn er minder vernielingen aangebracht. Klachten zullen niet alle weggenomen kun nen worden, zo dient men zich te realiseren; het maximum haalbare lijkt de klachten tot een minimum te beperken. Vaststelling van het sluitingsuur heeft tot gevolg dat méér mensen tegelijk in grote hoeveelheden op straat komen en dat geeft geluidsoverlast, "maar we blijven er aan werken", verzeker de de voorzitter ook richting de heer Noort hoek die z'n ernstige twijfels over het slagen heeft. "Zachte heelmeesters maken stinken de wonden", zo drong hij afdoende maatre gelen aan. De voorzitter kende dat gezegde, accepteerde de uitspraak ook zolang de heer Noorthoek er maar niet mee bedoelde dat de burgemeester voor handhaving van de open bare orde, nalatig zou zijn gebleven. De begrotingsbehandeling sleepte zich aldus voort naar een laat avonduur waarop tenslot te vaststelling volgde. De raadsvergadering van donder dagavond mocht dan in het teken staan van behandeling van de begro ting, de huldiging van twee 'zilveren' raadsleden was van niet minder importantie. Het betrof de heren B. L. Noorthoek en J. G. van Oosterom die elk al 25 jaar voor respectievelijk de SGP en het CDA hun raadszetel bezetten. Met graagte en met genoegen, zo lieten ze blijken als antwoord op al de loftuitingen die de raadsvoorzitter, burgemeester Sinke, over hen heeft uitge strooid. Als raadsleden hebt u mede vorm gegeven aan de plaatselijke samenleving, zo waar deerde hen de burgemester die beiden enkele jaren geleden daarvoor al Konink lijk Goud heeft opgespeld. Beide jubilarissen bedrijven politiek vanuit het Christelijk gedachtengoed en de daarbij behorende normen en waarden. De heer Noorthoek deed dat, zo had de voorzitter ervaren, zakelijk, nuchter, haast sober van stijl maar altijd 'to the point', de heer Van Oosterom bezigde dikwijls een bloemrijk taalgebruik. Ze bouwden elk een prachtige staat van dienst op, in de raadzaal en elders, dat belevend en doend vanuit de kracht en genade Gods. Voor hun gewetensvolle en langdurige inzet voor 'Goedereede, haar stad en dorpen' werden beide heren harte lijk dank gezegd, een cadeaubon voor de heren en bloemen voor hun echtgenotes vormden het stoffelijk blijk waarmee de dank werd onderstreept. De heren kregen gaarne de gelegenheid dank te zeggen voor de goede woorden die hen waren toegevoegd. De heer Noorthoek, voortgekomen uit de Herv. Partij Stellen- dam, ziet het met z'n CDA collega als voorrecht raadslid te mogen zijn in een groeiende en bloeiende gemeente als Goe dereede. Voor de heer Van Oosterom heeft de inte resse vooral gelegen in de conservering van het historische stadsgezicht van Goederee de; dat leek, zelfs door toedoen van een van de vroegere burgemeesters, te worden aan getast maar dankzij aller inspanning werd dat voorkomen en de heer Van Oosterom heeft daar graag en van harte aan meege werkt. De heren rondden hun dankwoord af met de wens op een vervolg, alleen de heer Van Oosterom deed daar wat zuinig over; hij sprak duidelijk over 'enkele jaren' waaruit een goed verstaander wel een conclusie zou kunnen trekken. Zelf Uet de heer Van Oos terom dat evenwel ongezegd. Evenals vorig jaar weer een mooi resultaat voor De Rarekiek. Op de landelijke diawed strijd van de Fotobond behaalde zij een plaats in de zgn. Topgroep. Dit is een groep van de beste zes fotoclubs uit het land. De Rarekiek eindigde op een verdienstelijke vijfde plaats. Bij deze jaarlijks terugkerende wedstrijd deden 82 clubs mee met een inzen ding van hun beste tien dia's. De Rarekiek zond werk in van vijf van hun leden. Een dia van Joep Luijckx kreeg een speciale ver melding, een zgn. bronzen sticker. Van de 820 dia's kregen slechts twintig dia's deze vermelding! De complete uitslag en het ingezonden werk zijn binnenkort te zien op de website: www.flakkee.net/~rarekiek De Rarekiek heeft dit jaar de organisatie op zich genomen van de zgn. afdelingswed strijd van de Fotobond. Hierbij zenden leden van de aangesloten clubs elk vier foto's in. Deze foto's worden niet als clubinzending beoordeeld, maar persoonlijk. De jurering door een jury uit een andere afdeling heeft inmiddels plaats gevonden. Op donderdag 11 november om 20.00 uur is de openbare bespreking door de jury in Het Diekhuus. Deze avond worden alle ingezonden foto's door de jury van conunentaar voorzien. De avond is voor belangstellenden gratis toe gankelijk. Leden van fotoclubs zijn al via hun secretariaat uitgenodigd. Van de onge veer veertig beste foto's wordt een tentoon stelling samengesteld die vanaf zaterdag 20 november t/m 4 december in Het Diekhuus te zien is. Doordat de foto's in de gang komen te hangen heeft ieder ruimschoots de gelegenheid de tentoonstelling te gaan bekij ken. Een mooie gelegenheid om werk uit verschillende fotoclubs te zien. Programma Fotoclub De Rarekiek Op vrijdag 12 en vrijdag 26 november bespreken we werk van de leden. Vrijdag 10 december presenteren drie leden een overzicht van hun werk en hebben we een collectie foto's van drie andere clubs om te bespreken. Met zo'n collectie zien de leden ook regelmatig werk van andere ver enigingen, belangrijk om te veel beïnvloe ding te voorkomen. Informatie over De Rarekiek: Jan Voogd, tel. 0187-484271 of Theo Mastenbroek 0187-487096 en www.flakkee.net/~rare- kiek. DIRKSLAND - Tijdens een koffie-ochtend kunt u met elkaar praten over allerlei zaken die u in het dagelijks leven met uw peuter tegenkomt en die u bezighouden. Er zijn dus geen vaste thema's. Wat er tijdens een kof fie-ochtend wordt besproken, hangt af van wat u zelf inbrengt. U kunt hierbij denken aan de volgende onderwerpen: - spelen met speelgoed - mijn kind eet zo weinig - wanneer kan mijn kind zindelijk worden - mijn kind heeft van die driftbuien. De koffie-ochtend wordt gehouden: plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Oranjelaan 59 te Dkksland. datum: maandag 15 november 1999. tijd: 9.30 tot 11.00 uur. kosten: per persoon, per bijeenkomst: ƒ7,50 voor leden en 12,50 voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Zorg en Wel zijn Groep, maandag tot en met vrijdag tus sen 9.00 en 12.00 uur op telefoon (0181) 626226. Theoloog en businessman te Zierikzee StoKosmos Op zaterdag 6 november a.s. organiseert de Middenstandsvereniging van Middelhamis voor de vijfde keer een originele 'poter- en snertmarkt'. Op deze dag kunt u behalve traditionele gepofte poters met spek ook vers bereide erwtensoep kopen. Voor de opbrengst van diverse kramen is dit jaar gekozen voor de volgende goede doe len: Stichting Woord en Daad en de Stich ting Bonisa Zending. Woord en Daad beoogt wereldwijde hulp in de derde wereld terwijl de Bonisa zich meer richt op hulp aan vervolgde Christenen in China. Van beide stichtingen staan er ook kramen met informatie waar ook nog diverse artike len zoals wenskaarten en andere zelfge maakte produkten te verkrijgen zijn. Voor de kinderen is er een gratis draaimolen, grabbelton, ballonnenwedstrijd en een mega- sjoelbak. De middenstand heeft weer diver se prijzen beschikbaar gesteld, terwijl de Rabobank de kosten van de ballonnen voor haar rekening neemt. Verder is er een enveloppenkraam en een tuindecoratiekraam met o.a. kalebassen, kransen en houten kistjes. Dit jaar is het mogelijk dat de erwtensoep of poters met spek voor ƒ5,- per literbak be steld en in Middelhamis of Sommelsdijk thuis bezorgd wordt. Hiervoor kunt u tot vrijdagavond 22.00 uur bellen: fam. Keizer, tel. 487093 of fam. Korteweg, tel. 486479. De bestellingen worden dan zaterdagmorgen thuisgebracht. Graag tot ziens op D.V. zaterdag 6 no vember op het Diekhuusplein van 9.30 tot 16.00 uur! Hervormde 'ExodusGemeente Middelharnis/Sommelsdijk Op vrijdag 5 november en zaterdag 6 no vember is er in de Exoduskerk aan de Dorps weg 97 te Sommelsdijk de jaarlijkse bazar met rommelmarkt. Op vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur bent u van harte welkom. De activiteiten zullen plaatsvinden in de kerk. Vóór de kerk treft u de reeds bekende olie bollenstand. De opbrengst is dit jaar bestemd voor de vervanging van het huidige orgel. Wat is er allemaal te doen? Grote verloting: met als hoofdprijs een combi-magnetron, de tweede prijs is een hogedrukreiniger en als derde prijs is er een schitterend combi koffie-theezetap- paraat. Natuurlijk zijn er nog tal van andere prij zen. Er zijn nog enkele loten voor de prijs van 1,00 beschikbaar. De trekking zal plaatsvinden op zaterdagmiddag, om 16.00 uur. Een stand met tweede handskleding, niet van nieuw te onderscheiden en daarom zeker een bezoek waard. Enveloppenstand. Diverse kraampjes, waar allerlei activitei ten plaatsvinden, zoals 'hoeveel waarde heeft de levensmiddelenmand', enz. De vanouds bekende en alom vermaarde rommelmarkt met boekenstand. Een handwerkstand, en een stand met bloemen, bloembollen, planten enz. Een stand met kaarten en kaarsen. Verder zijn er cakes, diverse jams en koekjes. Ook aan de jeugd is gedacht. Wat denken jullie van een knutselhoek, ballengooien, schieten, darten, schatkaartprikken, schatgraven, knopenleggen, flessenpost, touwhangen en nog veel meer! Een rad van avontuur met de meest fan tastische prijzen. En u kunt uw auto laten wassen voor maar ƒ7,50. De niet te evenaren oliebollenstand bij de ingang van de kerk. Mocht u reeds eerder van de uitstekende oliebollen willen genieten, op vrijdagmor gen zijn deze reeds te koop op de markt te Oude Tonge. Uiteraard voorziet het keukenpersoneel u graag van een kopje koffie of thee met toe behoren. Deze bazar/rommelmarkt mag u beslist niet missen. U bent van harte welkom op vrijdag 5 november en op zaterdag 6 november a.s. Toen ik laatst de foto in het Eilanden Nieuws zag van de afbraak van ons oude Bethesda, zette me dat aan 't denken. Herinneringen kwamen boven. Ja, daar in die punt aan de tuinkant was m'n kamer, op de foto was nog een stukje muur te zien! Een kamer met een opklapbed, een recht tafeltje en een stoel met een rieten zit ting, een voorhalletje met twee kasten en een wastafel. Van thuis bracht ik al m'n bezittin gen mee in een oude hutkoffer (die als kast je dienst deed) en een tas. Pas later kon ik sparen voor wat rotan meubeltjes. We woonden op wat wij noemden 'de lange gang' en 'de korte gang'. Gc/cllig, jonge vrouwen en meisjes uit alle delen van 't land. We konden niet elke vrije dag naar huis; soms één keer per maand, soms minder. Wc hadden immers niet veel geld te besteden. 's Avonds moest er geleerd worden en wie dat niet meer hoefde, overhoorde de anderen en zorgde voor thee in de 'conf'. Tussen de middag waren en cursussen. Er bleef weinig vrije tijd over, maar niemand zeurde daar over. Het is in deze moderne tijd niet meer voor te stellen, dat we zo werkten en woonden en het ook nog prima naar de zin hadden. Er werd goed op ons gepast. Goed eten en 's avonds op tijd het licht uit op je kamer. Onze was deden we zelf, in de douche. Eerst in de week zetten, daarna in 't sop en dan drogen op zolder. De uniformen gingen naar de Rival. Wanneer we van vrije dagen terugkwamen, stonden er meestal een paar collega's bij het tramstation te wachten. Eerst naar de 'conf, belevenissen vertellen en vertellen of je soms iets nieuws gekocht had. Op je kamer stond meestal een bloemetje, dat door Bram van Dam in de tuin geplukt was. Wat een prachtige tijd! Ik heb heel veel jaren met veel plezier in ons ziekenhuis gewerkt, ik heb er veel geleerd én ik heb er mijn man ontmoet, met wie ik alweer 41 jaar getrouwd ben. Wanneer ik nu eens in Dirksland kom, kijk ik met enige weemoed naar de plaats waar het nieuwe ziekenhuis verrijst. Maar waar ik hoop in de nabije toekomst de eerste steen, gelegd op 27 juli 1932, weer temg te vinden zal zijn. Het zou mooi zijn, wanneer er weer eens een reünie gehouden kon worden. Voor de medewerkenden van nu: sterkte en wijsheid. Voor die van vroeger: hartelijke groeten. H.M.deM.-G.,L Uitslagen van 25 november DAMMEN, afdeling 1 Jac. Wolfert - W. Stolk3-0 Joh. Wolfert - C. van Welie0-3 H. Keuvelaar - C. v. Prooijenafgebr. J. Knöps - J. Stolk3-0 Afdeling 2 P. v.d. Groef-W. Nieuwland3-0 K. de Jong - J. v.d. Groef1-1 A. Vijfhuizen - M. Poortvliet...1-1 H. deMunck-A. Los1-1 Schaken: W. Stolk - H. Zorge0-1 D. Wolfert-J. C. de Jong1-0 Ondanks een sterk gereduceerd deelnemers veld wegens de beginnende herfstvakantie werden zaterdag 16 oktober j.l. toch nog enkele prima prestaties neergezet door de zwemmers van de Schotejil. In het zwembad van de Staver te Middelhamis werd de jaar lijkse verenigings- vlinderslagwedstrijd ver- zwommen. Op de 25m vlinderslag zwom de 7 jarige Esmee Koedoot een reglementair correcte vlinderslag. Op zich al een prestatie, terwijl bovendien haar tijd van 26.54 sec. er zeker wezen mocht. Op de 50m vlinderslag was Rhiana van Kempen (10 jr.) de snelste met een tijd van 41.27 sec. Annemiek Veltman (12 jr.) verbe terde op dit nummer haar tijd tot 45.68 en zette de 2e 50m-tijd op de klokken. Bij de jongens zwom Ted de Jager 11 jr.) op de 50m vUnderslag een tijd van 38.54, waar mee hij de snelste was. Leander Jongejan (12 jr.) zwom de 2e tijd op deze 50m vHn- derslag in een tijd van 43.04. De lOOm vlinderslag bij de meisjes en dames werd afgetekend gewonnen door Lieske van de Polder (15 jr.) in een tijd van 1.17.97. Zij werd gevolgd door Iris Oostdijk (13 jr.) met 1.25.21, Willemijn Veltman (15 jr.) in 1.25.29 en Rianne Noordijk (14 jr.) met 1.26.43. De lOOm vlinderslag bij de jongens en heren leverde Leander Noordijk behalve de over winning ook nog een persoonlijk record op in een tijd van 1.06.13. Arjan Blok werd 2e in een tijd van 1.09.28 en Johnny Jongejan zette de 3e tijd op de klokken met zijn 1.11.08. Verdienstelijke resultaten op deze lOOm vlinderslag waren er voor Leon Weg man en Mark Verwijs, beiden 14 jaar, die tij den van resp. 1.22.75 en 1.23.51 reahseer- den. In de tweede helft van de wedstrijd zwom men de deelnemers onder 12 jaar lOOm vlin derslag en de deelnemers vanaf 13 jaar kon den kiezen uit 200m vlinderslag of 200m wisselslag. De lOOm vlinderslag bij de jongens tot 12 jaar werd gewonnen door Ted de Jager, die bovendien een clubrecord realiseerde op dit nummer. De 200m vlinderslag bij de meisjes werd gewonnen door Lieske van de Polder in een tijd van 2.53.86, hetgeen voor haar eveneens een clubrecord betekende. Op dit zware nummer zwommen Iris Oostdijk en Rianne Noordijk, met hun persoonlijke records van resp. 3.18.30 en 3.18.56, naai" de 2e en 3e 200m-tijd. Bij de heren was Johnny Jonge jan de snelste op de 200m vlinderslag in een p.r.tijd van 2.40.70. Op de 200m wisselslag zwom Leander Noordijk met zijn persoon lijk record van 2.32.70 naar de snelste tijd. Addie Vroegindeweij werd hier 2e in 2.38.60. ROTTERDAM - Zaterdag 30 oktober reis de de Good Luck-formatie af naar Rotter dam voor de return tegen NIO. De thuiswed strijd eindigde in een gelijkspel. NIO heeft 7 punten en Good Luck 5 punten, beiden uit 7 wedstrijden, dus een belangrijk duel voor beide ploegen. De openingstreffer was voor NIO, maar kort daarop volgde de gelijkmaker van Good Luck. Heidi Kamerling kwam goed door, waarna zij de assist van Marcel Kievit kreeg voor het afronden van een doorloopbal. NIO kwam op 2-1 door middel van een goed schot. Niet veel later was een actie van Samantha Krijgsman goed voor een straf- worp, die werd afgerond door Jan-Willem de Vos. Wederom kwam NIO voor, maar na een goede rebound van Marcel Kievit kon deze Steven Vogelaar aanspelen, die zo bij na dunkend de 3-3 op het scorebord toverde. Na goed aanspelen van Nico Overduin op Liesbeth Los bracht Los met een goed schot de voorsprong voor Good Luck, maar al snel werd ook de 4-4 van NIO realiteit. Na een goed opgezette aanval was een mooie com binatie tussen Heidi Kamerling en Marjon Soeteman goed voor een doelpunt van Soe- teman. Net voor rust kwam NIO nog naast de ploeg uit Middelhamis. Na de thee stond al gauw de 6-5 van NIO op het scorebord. De verdediging van Good Luck had een klein dipje en keek zo ook naar de 7-5. Toch bleef Good Luck goed knokken voor de punten en nadat Marjon Soeteman was vrijgespeeld kon Marcel Kievit haar de assist geven voor de 7-6. Na een aantal goe de en langdurige aanvallen, wist Steven Vogelaar van afstand fraai de gelijkmaker binnen te knallen. Deze 7-7 stond geruime tijd op het scorebord en Good Luck wist op craciale momenten de verdediging goed dicht te houden. De moegestreden Jan-Wil lem de Vos verliet zo'n 12 minuten voor tijd het veld en coach Peter van Vliet bracht Leo van der Made het veld in. Na een overtreding op de goede rebound van van der Made kreeg Good Luck een vrije bal mee. Met een snelle 1-2 tussen Samantha Krijgsman en Liesbeth Los kon deze laatste de 7-8 binnen schieten. In de slotfase was de strijd tussen beide ploegen het hevigst. Een snelle aanval was wederom goed voor een goal. Nico Overduin kon van afstand de bevrijdende 7- 9 binnen knallen. In de laatste minuut kon NIO de 8-9 nog binnen schieten, maar gelijk daama volgde het bevrijdende fluitsignaal van scheidsrechter van de Waart voor de Good Luck-formatie. Good Luck had met veel strijd en goed spel de punten verdiend en een belangrijk duel gewonnen. Het tweede team van Good Luck is er niet in geslaagd de punten mee naar huis te nemen. Good Luck 2 moest het afleggen tegen Kor- batjo 1, de nummer 2 van de ranglijst. Door afwezigheid van een jonge vader en enkele geblesseerden werd Good Luck 2 met 16-6 naar huis gestuurd en staat het nu naast Korbatjo met evenveel verliespunten. De zendingscommissie van de Hervoimde Gemeente van Sommelsdijk houdt op D.V. vrijdag 5 november a.s. weer een sing-in. Wij nodigen jong en oud van harte uit. Het thema van deze avond is 'Bidden en danken'. We hopen naar aanleiding van dit thema een aantal bekende liederen te zingen, We beginnen om 19.30 uur. Na afloop 20.30 uur) IS er koffie en gelegenheid tot ontmoeting. Er zal worden gecollecteerd voor ons project 'Bijbels voor Malawi', lot ziens m 'Vita Nova' Cultuurhistorische lezinger) Mr. J.J.RM. Asselbergs burgemeester van Schouwen Duiveland opening C Dr. W. Fieret lezing Margreeth Chr. de Jong muzikaal intermezzo C Dr. A.A. Clement toelichting bij muzikaal intermezzo Drs. A.P. de Jong lezing Woensdag 10 november Nieuwe Kerk Zierikzee, aanvang: 19:30 0113 - 21 26 16

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 4