Opening recreatieve voorzieningen Heilegatsplaten Ernstig eenzijdig ongeval op Oude Tongse Langeweg (010) 2741135 ApoHo 75 jaar www.buijze.nl Concert De Hoop organiseert december feestmaand-actie AVONDGEBED 32S^iq^/2> Verkoping vrouwenvereniging Zendingscommissie Ouddorp Aanrijding met gewonde www.debever.com Ger. Kerk Stad a/h Haringvliet Verkoping Ouddorp Ondernemersver. Oude-Tonge Politie 24-uurs telefoon: Kerstconcerten in 'De Doelen' Big Snack geeft een jaar lang gratis frites weg! Regionale jongerenavond -16 jeugdverenigingen AJL^MINNAARD VASTGOED Datum winterse maaltijd gewijzigd Concert m.m.v. 'Cres cendo uit Sassenheim Dinsdag 2 november 1999 72e jaargang nr. 6852 'Natuurlijke etalage van de Delta' Tot voor kort waren de Heilegatsplaten een voor het publiek afgesloten natuurgebied, dat alleen vanaf de parallelweg langs de rijksweg of vanaf de dijk bij Ooltgensplaat te bekijken was. De natuur kon zich daardoor nagenoeg ongestoord ontwikkelen. Maar ook op Goeree-Overflakkee was er bij bewoners en bezoekers van de Heilegatspla ten de duideüjke wens om door verbetering van de toegankelijkheid meer van de natuur te kunnen genieten. Daarom is Staatsbosbeheer sinds 1996, in samenwerking met het Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflak kee (ISGO), bezig met de realisatie van op het gebied toegesneden recreatieve voorzie ningen. In dat jaar is besloten twee vogelob- servatiehutten en een uitzichttoren te bou wen. Ook de publieksvoorlichting kon wor den verbeterd. Daarom werd ook besloten twee nieuwe informatiepanelen te plaatsen en een folder te ontwikkelen. Het totale project werd onderdeel van het Toeristisch Recreatief Actieprogramma Goe ree-Overflakkee (TRAPGO). De coördinatie van dit programma berust bij het ISGO. De bouw van de vogelobservatiehutten ver liep voorspoedig. De hutten met de toepas selijke namen 'de Zwartkopmeeuw' en 'de Kluut' zijn in de zomer van 1997 in gebruik genomen. Het zijn voor vogelaars vaste be- zoekpunten in een dagtocht door de Delta geworden. De uitzichttoren is dit jaar gebouwd. Het was een hele opgave om voor de toren een goede plek te vinden. Voor Staatsbosbeheer was belangrijk dat de toren geen verstoring van vogelconcentraties tot gevolg zou heb ben. De plek moest ook goed aansluiten bij bestaande recreatieve voorzieningen. De ge kozen locatie nabij het strandje van Oolt gensplaat voldoet aan beide voorwaarden. Samen met nieuwe informatiepanelen en een folder over het natuurgebied de Heilegats platen is op dit moment een pakket van maatregelen afgerond. De financiering van het project was mogelijk door bijdragen van de partners in het actieprogramma: de Pro vincie Zuid-Holland, de deelnemende Ge meenten op Goeree-Overflakkee en Staats bosbeheer. Subsidie werd toegezegd door het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. De informatiepanelen zijn gesponsord door de Ladies' Circle Goeree-Overflakkee. Zij hebben actie gevoerd om geld voor dit doel bijeen te brengen. Met de realisatie van het project is er UIT ZICHT OP NATUUR ontstaan. Om die uitspraak 'Uitzicht op Natuur', ging het ook bij de officiële openingshandelingen van de Heilegatsplaten, afgelopen vrijdag middag 29 oktober. Bij die gelegenheid werd vanaf de nieuwe uitkijktoren - bijna 17 meter hoog! - een vaandel afgerold met daarop vermeld 'Uitzicht op Natuur'. Ook werd bij de toegangsweg tot de toren een informatiebord onthuld, met daarop een omschrijving van de vele vogelsoorten die vanaf de toren waargenomen kunnen wor den. Op 6 november 1999 organiseert Staatsbos beheer twee excursies op de Heilegatsplaten. Tijdens deze excursies, die starten om 10.00 en 14.00 uur kunnen belangstellenden de toren en één van de vogelobservatiehutten bezoeken. Boswachter Wicher Pen legt uit wat er te zien is en hoe Staatsbosbeheer het gebied beheert. Vertrekpunt voor de excursies is de toegang tot de buitendijk aan het einde van de Stei- gerdijk bij Ooltgensplaat. Belangstellenden kunnen zich aanmelden onder nummer (0186) 658286. Aanbevolen wordt een verrekijker mee te nemen en laar zen of ander waterdicht schoeisel aan te doen. Aan deelname zijn geen kosten ver bonden. HERKINGEN Op D.V. 5 november zal er weer een grote verkoping zijn van de Ned. Herv. Vrou wenvereniging. Wat kunt u zoal bij ons vinden? Boeken, bloemen, koekjes, creatieve spul len voor binnen en buiten, een rommel- kraam, handwerken, enz. enz. Ook voor de jeugd is er weer wat te doen, en zoals u gewend bent, de koffie staat klaar, met cake of een heerlijke pannekoek! Het is echt de moeite waard. Kom dus ook naar het nieuwe Ons Huis, aan de Kaai- dijk. De deuren zijn open van 2 tot 5 uur en van 6 tot 8 uur. De opbrengst komt ten goede aan de Ned. Herv. Kerk. Tot ziens. Hierbij nodigen wij u uit voor de zen dingsavond die D.V. vrijdag 5 november 1999 gehouden zal worden. Drs. J. P. Ouwehand zal een dia-avond verzorgen over zijn werk en leven in Zuid- Afrika waar hij negen jaar gewerkt en gewoond heeft. Er is ook een verkooptafel van de zen dingsvereniging aanwezig met leuke kado-artikelen, ook voor de kinderen. Deze avond be-gint om 19.30 uur en wordt gehouden in verenigingsgebouw Eben- Haëzer, Preekhillaan 3 te Ouddorp. MIDDELHARNIS - Donderdag, Iaat in de middag, vond op de kruising Oosthaven- dijk-Oostplaatseweg in Middelhamis een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. De oorzaak van de aanrijding was vermoedelijk de laagstaande zon. Een van de automobilisten, een 44-jarige man uit Harmeien, raakte gewond en werd naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. De andere automobiliste, een 36-jarige vrouw uit Middelhamis, kwam met de schrik vrij. Wij verhuren uw bungalow in Ouddorp! STELLENDAM - Fanfare-orkest De Hoop uit Stellendam geeft op zaterdag 13 novem ber a.s. een concert in de gymzaal van 't Haegse Huus. De aanvang is bepaald op 19.30 uur (zaal open 19.00 uur) en de toe gang is gratis. Het eerste deel van de avond wordt verzorgd door het jeugdorkest van de Stellendamse vereniging. Daarna is het de beurt aan het 'grote' orkest dat een program ma van voornamelijk zgn. üchte muziek zal brengen, waaronder werken van Leonard Bernstein (het spectaculaire, maar erg moei lijke 'Candide'), Count Basie en Leon Vliex (het vliegensvlugge 'Twister'). Verder heeft het bestuur het plan opgevat een videofilm te gaan maken met pude(re) opnames van De Hoop en eventueel ook hét dorp Stellendam. Een ieder die zijn of haar video- of filmopnames (tijdelijk) ter be schikking wil stellen wordt verzocht contact op te nemen met voorzitter Moricz, tel. (0187) 499052. Uw materiaal zal met zorg worden behandeld. Woensdag 3 november, dankdag Om 19.00 uur hoopt ds. G. den Hartogh in een dankdienst voor te gaan. Op D.V. dinsdag 9 november a.s. hopen we als zendingskrans onze verkoping te houden ten bate van de Mbumazending. Er is weer van alles te koop, o.a. handwerk, cakes, koekjes, brokken, schoonmaakartike len, boeken en nog veel meer. Ook staat de koffie voor u klaar. U bent van harte welkom in het verenigings gebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp, van 's morgens 9.30 tot 's middags 16.30 uur. Tot ziens op de verkoping. Bij aankopen van producten en/of diensten bij de deelnemende winkeliers krijgt u een kassabon. Deze kassabonnen verzamelt u, totdat u een waarde van 100,- bij elkaar heeft. Deze kassabonnen doet u in een enve loppe, met duidehjk uw naam, adres en tele foonnummer hierop vermeld. U mag net zoveel enveloppen inleveren als u maar wilt. De enveloppen doet u in de bus bij Drogiste rij Van Loon, Kerkring; of Electro Van Loon, Voorstraat; of De Ruiter Vastgoed, Voorstraat. Bij de prijsuitreiking zullen de bonnen wor den gecontroleerd of ze van de deelnemende winkeliers zijn. De prijswinnaars zuÜen tele fonisch op de hoogte worden gesteld. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. De actie loopt van 13 november tot en met 24 december 1999. Hoofdprüs: een vakantiecheque (beschik baar gesteld door de Rabobank). Overige prijzen: 50 levensmiddelenman- den. Mede mogeUjk gemaakt door De Ruiter Vastgoed, Autorijschool de Jong, de Grut terswei en de onderstaande deelnemende winkeliers. A-markt Both, Albert Heijn, Ass.kantoor De Vogel, Bakkerij Soeteman Kerkstraat, Bru- na, Damen Schoenen, Damen Mode, Bakke rij Soeteman Dabbestraat, De Bouwstee, Drogisterij/slijterij Van Loon, Electro Van Loon, Café/restaurant/cafetaria 't Vosje, Gall Gall, Hobbycentrum Meyer, Keur slager Bouter, Felsbourg Badcultuur/inst., Novalux Van Loon, Thermen Scaldino, Tie- renlantijntje, Valentino Haarmode, Van Kempen interieurs. Van Kempen baby/kleu ter. Rond acht uur zaterdagavond vond op de Oude Tongse Langeweg, bovenop het viaduct over de N59, een eenzijdig verkeersongeval plaats. Een 35-jarige man uit Oude Tonge kwam met zijn auto, een Mazda MX3, uit de richting Oude Tonge toen hij bovenop het via duct het aan de linkerzijde geplaatste hek ramde. De wagen draaide ia de rondte en kwam dwars op de rijbaan tot stilstand. De klap kwam zo hard aan dat een van de voorwielen, compleet met vering en schokdemper, alsmede de voorbumper en linker voörpor- tier van de wagen werden gerukt. Het slachtoffer droeg geen veilig- heidsgordel en werd uit zijn auto gesUngerd. Kennelijk is de man eerst tegen de voorruit geslagen, waarvan in de voorruit duidelijk zichtbaar een bult achterbleef op de plaats tegenover de bestuurders stoel. Op het moment van het ongeval reden ook twee meisjes op de fiets over het viaduct. Beiden wisten zij de auto te ontwijken. De bestuur der van de Mazda werd met spoed naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Omdat niet uitgesloten was dat alcohol in het geding was werd een bloedproef genomen. Rotterdam-Rijnmond Inbraak woning In de nachtelijke uren van donderdag 28 oktober werd ingebroken in een woning aan de Bouwdijk te Melissant. Via een raam aan de achterzijde van de woning verschaften de daders zich toegang. Een nog onbekende hoeveelheid goederen werd weggenomen. Door de technische recherche zal een onder zoek worden ingesteld. Aanrijding zonder letsel Op vrijdagavond 29 oktober vond op de Oudelandsedijk te Oude-Tonge een eenzij dig ongeval plaats. De bestuurder van een bromfiets, een 19-jarige inwoner van Mid delhamis, kwam vermoedelijk door de mod der op het wegdek in een flauwe bocht ten val. KenneUjk had hij de ter plaatse aanwe zige bebording met 'slipgevaar' over het hoofd gezien. De bromfiets bekwam schade en de bestuurder ging naar de huisarts met heupklachten. Rijden onder invloed In de vroeg ochtenduren van zaterdag 30 oktober werd op de Oudelandsedijk te Dirk- land de bestuurder van een personenauto, een 20-jarige inwoner van Achthuizen, aan gehouden omdat hij teveel alcohol had gedronken. Tegen de man werd proces-ver baal opgemaakt. Inbraak In de nacht van 29 op 30 oktober is ingebro ken in de opslagplaats van de begraafplaats te Nieuwe-Tonge. Er is een hoeveelheid gereedschap weggenomen. Aanrijding met letsel Zondagavond omstreeks 18.00 uur heeft op de Brouwersdam een aanrijding plaatsge vonden tussen een 32-jarige fietster afkom stig uit Somme Leuze (Frankrijk) en een per sonenauto bestuurd door een 78-jarige inwo ner uit Scharendijke. De autobestuurder werd verblind door de laagstaande zon en had de fietster niet gezien. De fietser kwam ten val en bekwam een opgezwollen rechter knie en een open beenwond. Ze is door een huisarts behandeld. Woensdag 3 november wordt een avondgebed gehouden in de Remonst rantse kerk in Sommelsdijk. Dit wordt georganiseerd door de Oecumenische werkgroep. Het bekende Rotterdamse koor 'The Credo Singers' laat weer van zich horen tijdens hun traditionele uitvoeringen rond de Kerst en wel op woensdag 15 en donderdag 16 december in concertgebouw 'De Doelen' te Rotterdam. Behalve ons zusterkoor 'Onania Cum Deo' uit Nieuw-Lekkerland en de sopraan Waldin Roes verleent ook mede werking het Katwijks Christelijk Mannen koor 'Jubilate' onder leiding van Sander van Marion. Het Nederlands Promenade Orkest en organist Jan Mulder verzorgen de muzikale begeleiding. De algehele leiding is in handen van dirigent Jan Stolk. De aanvang is 20.00 uur. Toegangsprijs 30,- (incl. plaatsbespreken, garderobe en programmaboekje). Kaarten te bestellen bij: H. Plenk, Zemike- plaats 8,3068 ZJ Rotterdam. Telefoon (010) 4210216, b.g.g. (010) 2860333. In november zal er bij Big Snack Kruik een spectacu laire kraslotenactie lopen met als hoofd prijs 'een jaar lang gratis frites'. In totaal zullen er in deze maand 25.000 gratis porties frites over de 160 Big Snack toonbanken gaan. Drie weken lang kunnen de klanten van Big Snack krassen voor gratis porties frites. Bij besteding van meer dan 10,- krijgt de klant een kraslot. De winnaar krijgt eenjaar lang elke week een gratis portie frites. Voor de minder gelukkige klanten is er nog een kans om een gratis portie frites bij hun vol gende bezoek aan Big Snack te winnen. In de vierde week van de actie wordt de hoofdprijs feestelijk uitgereikt. Voor meer informatie: - Big Snack Kruik, Middelhamis. Tel. 482095 Op D.V. vrijdagavond 5 november zal er een regionale jongerenavond voor de -16 jeugdverenigingen worden gehouden in het verenigingsgebouw van de Ger. Gem. in Dirksland. Deze avond begint om half acht. Het onderwerp van deze avond is 'Verloren en toch gevonden.De heer Duyster hoopt hierover te spreken en zal deze avond afsluiten met een waar gebeurd verhaal. Iedereen is van harte welkom! Neem ook je vrienden, vriendinnen en ouders mee! Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning De winterse maaltijd die de SWO, in samen werking met de Plaatselijke Commissie Ooltgensplaat, organiseert in het Fort Prins Frederik in Ooltgensplaat, is niet op maan dag 8 november, maar op woensdag 10 november. De maaltijd begint om 17.00 uur, de zaal is open om 16.30 uur. U kunt zich tot 6 novem ber aanmelden bij mevrouw Huijer, tel. 631676. NIEUWE-TONGE - Muziekvereniging 'Apollo' viert dit jaar haar 75-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan wordt op 12 november a.s. een concert georganiseerd in 'Ons Dorpshuis' met medevi^erking van het christelijk harmonie-orkest 'Crescendo' uit Sassenheim. Een geren ommeerd orkest dat in de Vaandelafde ling speelt en 75 leden telt. Een vereni ging van formaat. Zij telt namelijk 160 leden verdeeld over drie orkesten. 'Cres cendo' staat onder leiding van de jonge energieke dirigent Erik Janssen. Het repertoire is gevarieerd van klassiek tot modem. Onder leiding van hun nieuwe dirigent Ivo Kouweiihoven zal 'Apollo' haar aandeel aan het concert voor hun reke ning nemen met een eveneens geva rieerd repertoire. Er zal dus een pro gramma worden gepresenteerd met voor elk wat wils. Het concert zal worden afgesloten met een gezamenlijk optre den van 'Crescendo' en 'Apollo' Tevens zal op zaterdag 13 november een receptie worden gehouden. 'ApoUo' nodigt hierbij alle oud-leden, sponsors, donateurs, begunstigers en verdere belangstellenden uit tot het bijwonen van beide evenementen. Het concert op 12 november; aanvang 20.00 uur. De receptie op 13 november; van 15.00 tot 17.00 uur. De locatie: 'Ons Dorpshuis'. I INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING ir district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1