NIEUWE BOEKEN NEHE WINKEL- MEDEWERKSTER Varkensfilét Slagerij Floresteijn Goedereede tevreden over basispolitïezoi^ Verkeersveiligheidsproject SPECULAASWEEK 3?° 6? Adverteren mag geen gokje zijn! 49f.59?' ANNETTE Damver. 'Denk En Zet' Bakkerij De Visser v.o.f EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Veilig vlees, een schone zaak! Goeree-Overflakkee Van der Spoel Zn. Adverteren In 'Eilancten-Nleuws' I brengt groter omiet DAMESPANTALONS Dam- en schaakver. Dirksland Kampioenen P.V. De Reisduif 1999 MiddeHiarnis-Sommeisciijli EIIAttDEn-niEUWS Kwaliteits Controle Runderen Deze week extra voordelig Godefridus C. Udemans illlilil:'^. Uitslag zoutviswedstrijd 'Viscromte' PAGINA 4 DINSDAG 26 OKTOBER 1999 Ds. P. J. Dorsman, Uit vrije gunst alleen. Uitgeverij De Groot Goudriaan, Kampen. 216 pag. Prijs ƒ45,00. Enkele maanden geleden verscheen de levensbeschrijving van ds. Dors man, geschreven door H. Hille. De titel; Tot een scherpe dorsslede gesteld. Ds, Dorsman (f 1981) was vele jaren her vormd predikant te Staphorst. Daarnaast was hij in de lande bekend door zijn contacten in met name vrije en oud-gereformeerde gemeenten. In zijn prediking benadrukte hij vooral de heiligheid en de rechtvaardigheid van God waarvoor een mens niet kan bestaan. Alleen door de gerechtigheid van Christus is er leven voor een zondaar. De preken van ds. Dorsman kunnen dan ook ontdekkend en afsnijdend worden genoemd. Maar ook wijzend op de enige Rots des behouds. De preken die in deze nieuw-ver schenen bundel zijn opgenomen, geven daarvan een goed beeld. Van de tien predi katies betreffen er zes vrije stoffen, de ande re zijn gedachtenispreken. Ds. Tj. de Jong van Staphorst schreef een Woord vooraf in deze uitgave. Arend Kot, Gods wonderlijk genadewerk. Uitgeverij De Groot Goudriaan, Kampen. 191 pag. Prijs ƒ34,90. De ondertitel van deze mooi uitgegeven publicatie luidt: De leidingen Gods in het leven van Arend Kot en Cornelia Baaij. Het boek is opgedragen "aan onze kinderen en kleinkinderen". Arend Kot (geb. 1893) was een man die ver tellen kon van het soevereine genadewerk van de Heere in zijn leven. Wie de Heere voor hem was, geeft hij in dit boek uitvoerig en treffend weer. Ds. J. Karels (thans te Mid- delharnis) schreef een voorwoord. In zijn Werkendamse periode heeft hij de schrijver gekend. Een enkele zin daaruit: In dit boekje staat dat een mens bekeerd moet worden en dat God een zondaar bekeren wil, maar ook hoe Hij dat doet. Hierbij dienen we wel te bedenken dat Gods leiding met Zijn kinderen niet altijd eender is. Het lezen van dit boekje bevelen wij van harte aan. Arnout van Cruyningen, Prinsjesdag. Een vaderlandse traditie historisclie belicht. Uitgeverij Kok, Kampen. Gebon den. Geïllustreerd. 104 pag. Prijs 29,90. Een geschie denis van de plechtige ontmoe ting tussen Koning en Staten-Generaal, zo wordt de inhoud van dit fraaie boek aange duid. Een ontmoeting die telkenjare op de eerste dinsdag van september plaatsvindt in de Ridderzaal, de gemeenschappelijke Wij hebben het of zorgen en/oor VAN DER BOOM woning van regering en parlement. In het centrum van deze ontmoeting staat natuur lijk de troonrede, uitgesproken door H.M. de Koningin. Dit boek geeft heel wat wetens waardigheden over de geschiedenis en de praktijk van dat jaarlijkse feestelijke gebeu ren. De vele illustraties maken dit boek nog extra aantrekkelijk. In één van de hoofdstuk ken wordt onze 'derde dinsdag' vergeleken met de gebruiken in enkele andere Europese landen. De auteur is historicus en publiceert regelmatig over Europese vorstenhuizen. CS. Lewis, Het probleem van het lijden. Brieven uit de hel. Uitgeverij Ten Have, Baarn. Twee paperbacks. 123 resp. 191 pag. Prijs 16,90 resp. 19,90. Eén van de grootste en meest briljante apologeten verdedigers) van het christelijk geloof in de twintigste eeuw is CS. Lewis (1898-1963). Vele jaren was hij atheïst. Rond 1930 kwam hij krachtig tot bekering. Naar zijn eigen zeggen: "misschien de meest ontmoedigde en weerbarstige bekeerling van heel Enge land". Veel van zijn (vooral radio-)lezingen zijn later gebundeld en in boekvorm uitge geven. Het boekje Het probleem van het lij den behandelt een actueel thema. De schrij ver gaat op uiterst originele wijze op dit aan grijpende probleem in. Zijn boekje Brieven uit de hel is ongetwijfeld zijn meest beken de. Het bevat een reeks 'brieven' die Schroefstrik, een ervaren duivel, schrijft aan Galsem, een jonge duivel-medewerker. Bei den trachten een jonge christen tot zonde te verleiden. Bij het lezen van dit aangrijpende boekje moest ik telkens denken aan het word van de apostel Paulus: Zijn listen zijn mij niet onbekend... Een boekje, bedoeld ter waarschuwing A.A. Spijkerboer, Wat is evangelische theologie? De zwanenzang van Karl Earth. Uitgeverij Kok, Kampen. Paper back. 116 pag. Prijs 29,90. In het laatste jaar (1961- 1962) dat de Zwitserse theoloog Karl Barth college gaf, gaf hij min of meer een samenvatting van wat hem al die jaren daarvóór had beziggehouden. Ds. Spijker- boer geeft de tekst van die colleges, enigs zins bekort en becommentarieerd, door in dit boekje. Voor wie een korte inleiding op de theologie van Barth zoekt, is dit een treffen de kennismaking. Bernardus van Clairvaux, Hij kusse mij met de kus van Zijn mond. Preken 1-9 over het Hooglied. Uitgeverij Kok, Kam pen. Paperback. 119 pag. Bemaidus was een groot Middel eeuws theoloog. Hij leefde van 1090 tot 1153. Zijn betekenis ligt vooral op het gebied van zijn mystieke geschriften. Zijn mystiek was Christusmystiek waarin alle aandacht werd gericht op de betekenis van Christus voorde ziel. De ziel is de bruid van de hemelse Christus. Vooral zijn preken over het Hooglied putten zich uit in de weer gave van de beoefening van deze liefde van Bruidegom en bruid. De taal waarin dat alles gevat werd, is weergaloos rijk en diep. In dit nieuw-verschenen mooie boekje wordt een vertaling gegeven van de eerste negen Hooglied-preken. Die betreffen overigens alleen het eerste vers van Hooglied 1: Hij kusse mij met de kus van Zijn mond. Maarten Luther, Woorden voor elke dag. Uitgeverij Kok, Kampen. Paperback. 164 pag. Prijs 24,90. Voor elke dag een woord van de Luther. 365 kernachtige uitspraken van deze reformator dus. Zoals bijv. dit (wil lekeurig gekozen) citaat: Wij zouden graag zonder zonde zijn. Maar zo is het niet. En daarom moeten wij zeggen: Er komt niets van terecht; de oude ezel wil ook zijn recht hebben tot hij wordt begraven. Het Konink rijk van Christus is een rijk van zondaars en ik heb nog geen heilige gevonden die niet zegt: Ik ellendig mens! Zij zeggen allemaal: Vergeef ons onze schulden, -gelijk ook wij vergeven onze schuldenaren! [10 april]. CJ. Haak, Kerk in de 21e eeuw. Weer kerk voor de wereld zijn. Uitgeverij Voor hoeve, Kampen. Paperback. 96 pag. Prijs f. 19,90. De auteur is docent aan de Theolo gische Universiteit van de GerefoiTneerde Kerken (vrijgemaakt) te Kampen. Zijn vak gebied betreft o.m. missiologie, evangelis- tiek en oecumenica. De schrijver van dit qua omvang bescheiden maar volle boekje wil blazen in een kerk die zelfgenoegzaam en tevreden is. "De kerk moet weer kerk voor de wereld zijn. De kerk wordt er beter van, weer kerk van. En de wereld zal het merken." Maranatha kalender 2000. Uitgeverij Voorhoeve, Kampen. Paperback. 370 pag. Prijs 18,25. Een dikke peperbek als meditatief dagboek. In de bekende formule: een dagtekst, twee bijbelgedeelten om te lezen en een korte overdenking. Medewer kers zijn o.m.: drs. P.L. de Jong (ned.herv.), ds. J. Knol (geref.) en ds. E. Overeem (geref.). Ds. Jac van Dijk, Uw vreugde tegemoet. Bijbels dagboek. Uitgeverij De Groot Goudri aan. Kampen. 374 pag. Prijs ƒ45,00. Een bijbels dagboek volgens de gewone, beproefde opzet samengesteld - een overdenking n.a.v. een kort Schriftgedeelte - maar qua inhoud niet zo gewoon. Wie ooit iets van ds. Van Dijk las, of beter nog: hoor de, begrijpt wat ik bedoel. Origineel was hij, verrassend en authentiek, maar ook bijbels en daarom helder en recht op de man af. Jammer dat vóór in dit boek niet een korte biografie van hem is opgenomen. JMJK VROEGINDEWEIJ GEVRAAGD: voor 30 uur per week Leeftijd ±17/18 jaar Sollicitaties rict)ten aan: Voorstraat 5-7, 3247 CD Dirksland Tel. (0187)601417 telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! 1 kilo RIBKARBONADE9.98 1 kilo GEHAKT (Halfom)7.98 1 kilo BOERENGEHAKT9.98 Ikilo FRICANDEAU8.98 ^Së NU 500 gram Telefoon (0187) 681348 De sterkte van de Basiseenheid Goeree-Overflakkee bestaat momenteel nog steeds uit 46 personeelsleden. De gemeente Goedereede vindt dat - ondanks deze (magere) bezetting - de Basiseenheid Goeree-Overflakkee het afgelopen zomer seizoen 1999 naai- tevredenheid heeft gefunctioneerd. Door de inzet van de 'Par king Watchers' is er door de politie direct gereageerd op meldingen van deze jon ge surveillanten. Daar er in de gemeentebegroting van 2000 weer een bedrag zal worden vrijgemaakt voor het project 'Parking Watchers' is het de bedoeling dat dit project ook in het jaar 2000 een vervolg zal krijgen. Tijdens de drukke maanden juni, juli en augustus is er vanuit de regio Rotterdam- Rijnmond assistentie verleend. Deze assistentie is om de minimale basispolitie zorg op Goeree-Overflakkee te waarborgen, in relatie tot de grote drukte. Aan het project 'Toeristenoverlast' is in 1999 opnieuw uitvoering gegeven. Het is de bedoeling om dit project in het jaar 2000 op dezelfde wijze uit te voeren. Het project genaamd 'Waterrecreatie Grevelingen-Haringvliet' is in 1999 op dezelfde wijze herhaald als in 1998. Er is sprake geweest van voldoende controle en toezicht op deze binnenwateren in een samenwerking tussen de Rivierenpoli- tie Rotterdam-Rijnmond en de KLPD divisie Mobiliteit, afdeling Delta en Rivie ren. In het jaar 2000 zal dit project ongeveer op dezelfde wijze een vervolg krij gen. In de maanden juli en augustus 1999 is opnieuw dagelijks assistentie verkregen van de Verkeerspolitie en Bereden Brigade van de Politie Rotterdam-Rijnmond. Goedereede streeft er nog steeds naar om, met name in districtsverband, de aan dacht te vragen voor de daadwerkelijke fysieke aanwezigheid van de wijkagent in zijn of haar wijk, fietsend of lopend. De preventieve werking die hier vanuit gaat is dusdanig dat uitvoering van deze gedachte absoluut gewenst is. Ten behoeve van het gebiedsgerichte verkeersveiligheidsproject is door de ver schillende wegbeheerders en andere (overheids)instanties op Goeree-Overflakkee in december 1997 de Samenwerkingsovereenkomst Verkeersveiligheidsproject Goeree-Overflakkee ondertekend. De doelstelling van dit project is door middel van een geïntegreerde en breed gedragen aanpak van de verkeersonveiligheid op het eiland Goeree-Overflakkee te komen tot een nieuwe impuls voor het behalen van de (landelijke) verkeersvei- ligheidsinstellingen. Er wordt gewerkt met een stuurgroep, een projectteam en een aantal werkgroepen die vanuit verschillende invalshoeken de verkeersveiligheid op Goeree-Overflak kee proberen te bevorderen. Voor het jaar 2000 staan een aantal regionale verkeersveiligheidsprojecten op het programma om te worden uitgevoerd. Daarnaast is er de werkgroep Verkeersgedrag die via gedragsbeïnvloedende pro jecten probeert te bereiken om de verschillende weggebruikers ervan bewust te maken dat het gedrag een wezenlijke bijdrage kan leveren in het verkeersveilig maken van Goeree-Overflakkee. Deze werkgroep ontwikkelt ook ieder jaar een Werkplan waarin de verschillende projecten zijn opgenomen die in dat jaar uitge voerd gaan worden. Enkele voorbeelden hiervan zijn het project Verkeerseduca- tie, 'De Jonge Automobilist', 'De Scholen zijn weer begonnen' en 'Alcohol en Verkeer'. Het is de bedoeling dat deze projecten in het jaar 2000 zullen worden voortgezet. Tot slot is er nog een werkgroep 'Voorlichting' die tot taak heeft de nodige publi citeit te geven aan de uitvoering van de verschillende verkeersveiligheidsprojecten. *f^i„..:... - M^lE^i oJBÏ .■ïiliiliiBBliWi Toeganfi S.-p/p Theoloog en businessma te Zierikzee StoKosmos Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer! Brood - Banket - Croissanterie Deze week is bij ons SPECULAAS KWARKBOL Rond gevuld AMANDELSPECULAAS APPELFUPPEN4 HALEN 3 BETALEN Div. TOMPOUCEN5 halen 4 BETALEN KRENTENBOLLENe halen 5 BETALEN AFÊ$Mmm0fiMrSpml! m ONTBIJTSERVICE Volg de zekere weg. Via 'Eilanden- Nieuws' bereikt U een koopkrachtig publiek, dat 'zijn' krant leest met de intense belangstelling, kolom voor kolom, pagina voorpagina. Uw advertentie geniet daarbij dezelf de grote belangstelling als het nieuws. Want een verkoopboodschap is voor de lezers van 'Eilanden-Nieuws' even belangwekkend als een plaatselijke vergadering of gebeurtenis. DAMESPANTALONS - DAMES/> maten 38 t/m 52 in alle nieuwe modetinten, slechts Kom snel passen, dan slaagt u zeker bij: Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 </S3l/\IVa - SN01VlNVdS3IAIVa Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Aantal deelnemers: 28 1. J. Landman146 cm. 2. T. Pijl126 cm. 3. M. Aartsen66 cm. 4. Vermeulen45 cm. 5. K. Struik40 cm. 6. W. Groenendijk34 cm. 7. J. Kalle33 cm. 8. T. Knol33 cm. 9. P. Kalle....31 cm. 10. C. Jordaan28 cm. Uitslagen 18 oktober 1999 DAMMEN Afdeling 1 J. Stolk-Jac. Wolfert0-3 W. Stolk - M. van 't Geloof1-1 C. van Prooyen - G. Smitsafgebr. C. van WeUe - J. Knöps1-1 Joh. Wolfert - H. Keuvelaar1-1 Afdeling 2 W. Nieuwland - K. de Jong0-3 J. v.d. Groef-P. v.d. Groef1-1 C. v.d. Kroon-A. Vijfhuizen1-1 SCHAKEN Beker A. Knöps - H. Zorge1-0 W. de Vos - J. C. de Jong0-1 Competitie W. Stolk - D. Wolfert0-1 MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Uitslagen 18 oktober 1999 Afdeling 1 C. Polder - J. van Hoorn0-3 Afdeling 2 W. I. Peeman - J. v.d. Ouden3-0 A. Verolme-H. Schellevis1-1 J. Lodder - R. Jacobs1-1 Afdeling 3 J. Groenendijk - J. v.d. Kooij0-3 H. Noordijk-J. Nipius1-1 J. Holleman - A. J. Krijtenberg1-1 L. Taaie - J. Verbiest0-3 Bekerwedstrijd T. Staal - A. Knape0-3 Zeeuwse competitie DEZ - Aagtekerke/Oostkapelle7-9 A. v.d. Veer-B. Provoost1-1 C. Spee - A. W. Smit2-0 I. Mackloet - J. Houmes0-2 P. van Brussel - J. Verstraate1-1 H. H. Verolme - R. de Smit0-2 J. A. Dekker - G. Jobse0-2 M. Klink - H. Speerstra2-0 I. Koese - J. Poppe1-1 VITESSE onaangewezen 1. J. Maliepaard 2. C. Kleijn 3. M. A. van Nimwegen Duifkampioen Vitesse: H. Rosmolen. aangewezen 1. M. A. van Nimwegen 2. J. de Blok 3. H. Rosmolen MIDFOND onaangewezen 1. Comb. Hameete-Hoekman 2. M. A. van Nimwegen 3. J. de Blok Duifkampioen Midfond: M. A. van Nimwegen aangewezen 1M. A. van Nimwegen 2. J. de Blok 3. Comb. Hameete-Hoekman DAGFOND onaangewezen 1. M. A. van Nimwegen 2. J. de Blok 3. C. Kleijn Duifkampioen Dagfond: M. A. van Nimwegen aangewezen 1. M. A. van Nimwegen 2. J. de Blok 3. P. van Moort OVERNACHT FOND onaangewezen 1. D. Maliepaard 2. P. van den Boogert 3. C. Kleijn Duifkampioen Ovemachtfond: D. Maliepaard aangewezen 1. D. Maliepaard 2. J. van der Slik en Zn. 3. C. Kleijn SUPER FOND onaangewezen 1. P. van den Boogert 2. J. van der Slik en Zn. 3. D. Maliepaard Duifkampioen Superfond: D. Maliepaard aangewezen 1D. Maliepaard 2. J. van der Slik en Zn. 3. P. van den Boogert ALGEMEEN OUD onaangewezen aangewezen 1. M. A. van Nimwegen 1. 2. J. de Blok 2. 3. C. Kleijn 3. Duifkampioen Algemeen Oud: M. A. van Nimwegen M. A. van Nimwegen J. de Blok H. Rosmolen JONGE DUIVEN onaangewezen 1. Gebr. Kieviet 2. P. van den Boogert 3. C. Kleijn Duifkampioen Jonge Duiven: Gebr. Kieviet aangewezen 1. C. Kleijn 2. Gebr. Kieviet 3. P. van Moort SUPER JONGE DUIVEN onaangewezen aangewezen 1. J. de Blok 1. C. Kleijn 2. C. Kleijn 2. P. van Moort 3. Gebr. Kieviet 3. Gebr. Kieviet Duifkampioen Super Jonge Duiven: Gebr. Kieviet navluchten onaangewezen 1. M. A. van Nimwegen 2. J. de Blok 3. Gebr. Kieviet Duifkampioen Navluchten: J. de Blok aangewezen 1. C. Kleijn 2. J. de Blok 3. M. A. van Nimwegen GENERAAL onaangewezen aangewezen 1. M. A. van Nimwegen 2. C. Kleijn 3. J. de Blok Duifkampioen Generaal: M. A. van Nimwegen 1. J. de Blok 2. M. A. van Nimwegen 3. C. Kleijn KEIZER GENERAAL: 1. M. A. van Nimwegen; 2. J, de Blok: 3. C. Kleijn Hoenderdijk 9 3253 AK Ouddorp. Tel. (0187) 68 42 67 BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 - 3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 14 - Fax (0187) 4845 20 BOEKEN ALLIES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Westdljk 45-48, 3241 GV Mlddelhamls Ter. (0187)482048/482844- Fax (0187) 486461 Rasat;Hoenderdl|k19,3253AK Ouddorp Tel. I01Ö7) 681276 - Fax (0187) 883519 ultuurhistorische lezinge Mr. J.J.RWl. Asselbergs burgemeester van Schouwen Duiveland opening Dr. W. Fieret lezing Margreeth Chr. de Jong muzikaal intermezzo i DK A.A. Clement muzikaal intermezzo Drs. A.P. de Jong Woensdag 10 november Nieuwe Kerk Zierikzee, aanvang: 19:30 0113 -21 26 16 Kerkepad 1c, Tel. (0187) 48 64 69 Kaal 1, Middelharnis, tel. (0187) 48 71 65 Ook bij Jumbo Ooitgensplaat en E-markt Mackloet, Stad aan 't Haringvliet

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 4