Nachtelijke koprol Trouwring uit de smurrie... tiotiidemoH IE 'De Sperwer' in Ouddorp gearriveerd Internationaal Jaar van de Ouderen krijgt al meer invulling op Flakkee (010) 2741135 JUi^MINNAARD VASTGOED Politie 24-uurs telefoon: Bijeenkomst 'De Christenvrouw' Onderzoek vernielingen w— v22S2.f:^.ö Dinsdag 12 oktober 1999 72e jaargang nr. 6846 Omstreeks half een in de nacht van afgelopen vrijdag op zaterdag is in het Korte- weegje te Dirksland een personenauto met vier jongens over de kop geslagen. De bestuurder, een 18-jarige inwoner uit Dirksland kwam met zijn Peugeot 205 uit de richting Watertoren toen hij naar zijn zeggen de macht over het stuur verloor, met zijn wagen in de linkerberm terecht kwam, vervolgens in de rechterberm een verkeersbord 't ondersteboven ramde en over de kop sloeg. Alle inzittenden bleven ongedeerd. Er worden regelmatig herinneringen opge diept omtrent 't oude Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland. En 't zijn niet alleen herinneringen, dezer dagen brachten werkzaamhed( ----- ring naar bove kwijtgeraakt. Addie Poortvi schortenzak ot,j5 vergeten die te legen. Met ring en a) ging het schort de was in, en naar de ring die ze van haar Johan had gekregen kon ze fluiten... Tot vorige week. Toen bij werkzaamheden het oude ziekenhuisriool werd opengebro ken blonk daar de trouwring 't zonlicht tege- -----tl Mig blinken..., daarvan was na al de smurrie te hebben gelegen (rake meer. Maar in elk geval nmiskenbaar de huwelijksdatum van Johan in. Ja, zó'n vondst is natuurlijk écht bijzender. Over oude zieken huisherinneringen gesproken. D.V. zaterdagavond 16 oktober 1999 starten we weer met het zaterdagavondjeugdwerk in Nieuwe Tonge. Deze eerste avond willen we bingo gaan doen. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom in Herv. verenigingsgebouw Elim vanaf 19.30 uur. Tot ziens. Commissie ZAJW Nieuwe Tonge Info: Hennie Looij (652323) Goeree-Overflakkee B.V. COMBI actief in beeld en geluid MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Wij hopen op D.'V. woensdag 13 oktober samen met onze zustervereniging Dirksland bij elkaar te komen in 'Onder de Wiek' in Dirksland. Spreker op deze avond is ds. J. Maas uit Oud-Beijerland met als onderwerp 'Orgaandonatie'. Aanvang 19.45 uur. Door de te geringe opgave is het vervoer niet met de bus maar met auto's geregeld. Het bestuur DEN BOMMEL In het weekend van 18 en 19 september jl. werd in Den Bommel een aantal vernielin gen gepleegd aan personenauto's die ston den geparkeerd aan de Voorstraat, Prinses- sestraat en de Oranjestraat. De vernielingen bestonden o.a. uit het breken van antennes. Door de politie zijn in verband hiermee 2 jongens van 16 en 17 jaar oud, afkomstig uit Den Bonunel, gehoord. Zij hebben deze fei ten bekend. Zij worden doorverwezen naar bureau Halt. De benadeelden worden scha deloos gesteld. De schade bedraagt 600,-. Winkeldievegge Een 86-jarige vrouw uit Goedereede nam uit eeji winkel aan het. Beneden Zandpad te Middelharnis voor 18,70 panty's en een poe,derdoos weg. Door het detectiepoortje vestigde zij de aandacht op zich en werd aan gehouden. Op het politiebureau werd zij voorgeleid bij de hulpofficier van justitie. Aangezien het de eerste keer was dat nie- vrouw winkeldiefstal pleegde, werd zij na een reprimande heengezonden. Radarcontrole Op de Rijksweg A59 te Oude Tonge werd donderdagavond snelheidscontrole uitge voerd. In totaal 50 auto's passeerden de ra dar. Er werden geen overtredingen geconsta teerd. Alcoholcontrole Op de Staverseweg te Sommelsdijk werd van donderdag- op vrijdagnacht een 28-jari- ge automobilist uit Goedereede aangehou den wegens het onder invloed verkeren van alcoholhoudende drank. De ademanalyse op het bureau leverde een score van 445 ug/1 op. Na opgemaakt proces-verbaal werd de man heengezonden. Een heel spektakel is het geweest, maar 't is gelukt: het tramstel van 'De Sperwer' is binnen! Het Rijdend Tramweg Museum heeft daar mee een wens in vervuUing zien gaan: het laatste originele oude RTM-tramstel dat nog bestaat in handen krijgen. In 1963 gebouwd voor de RTM en al in 1967 verkocht naar Oostenrijk, heeft 'De Sper wer' zijn levensjaren gesleten in de bergen. En nu, op z'n oude dag, is 't ie weer terug. Ermee rijden zit er nog even niet in, want het draai- stel moet worden aangepast aan de Nederlandse spoormaten. Het tramstellen op de rails gezet Oostenrijkse spoor is namelijk smaller dan het Nederlandse, dus moeten eerst de wielen verder uit elkaar aan de assen worden geplaatst. Vier uur vorige week woensdagmiddag ging het zware transport van start. Met drie diepladers met elk een deel van het drie delige tramstel ging het in kolonne vanuit Oostenrijk naar Ouddorp. Vrijdagmorgen omstreeks kwart voor tien kwam het konvooi binnen. Met twee kranen werden de delen op de rails gezet, waar ze op noodonderstellen konden worden vervoerd naar de remise. Het jaar 1999 is door de Verenigde naties uitgeroepen tot het Internatio nale jaar van de Ouderen. Op ver schillende wijze wordt daaraan ge blafte gegeven. Ook op Goeree-Over flakkee. Onlangs werd al een receptenwedstrijd gehouden die 'het recept van de eeuw' opleverde, dezer dagen stonden nog meer aktiviteiten op het programma. Zo bezochten vorige week dinsdagmiddag een aantal 'oma's' uit 'de Samaritaan' de kleuterklassen van de Sommelsdijkse 'School met de Bijbel'Gereden in rolstoe len en samen met de kleuters in de klasIn de groep van juf Joke was het wel érg gezellig met al die dames erbij - ja, ze werden gewoon 'oma' genoemd. Er werden psalmen gezongen die de oma's zelf mochten opge ven - ze kenden ze nog van vroeger - en meezingen dat ze deden! En opzeg versjes, ook al bekend van vroeger. De juf las ook een heel spannend verhaal voor. Eén van de oma's wist nog precies hoe 't ging: 'jae, 't is presies net as toen! En wat 'n liefjes eee..., wat 'n schatjes!' Donderdag's daarna stond Middelharnis helemaal in het teken van 'de ouderen', 's Morgens organiseerden Gerards Supermarkt en Dienstencentrum een bijzondere morgen, niet alleen voor ouderen maar voor minder validen in het algemeen. Die kunnen zich in een supermarkt dikwijls moeilijk zelf hel pen. Daarom kwam de heer Sangers van Gerard's Supermarkt met het initiatief van de 'minder validen winkelochtend', waar mee speciaal voor die mensen de donderdag er voortaan heel klantvriendelijk zal zijn. En daarop inspelend kwam ook het naastgele gen Dienstencentrum met een nieuw initia tief: de open ochtend. Twee maal per week - dinsdag- en donderdagmorgen - kunnen minder validen er terecht voor een lekkere bak koffie én hulp bij het boodschappen doen. En die twee initiatieven samen bren gen een uniek stukje dienstverlening! Voor de donderdag geldt dat alle minder validen - veelal betreft het degenen die zich voortbe wegen in een rolstoel - vanaf kwart over negen 's morgens welkom zijn in Diensten centrum. De koffie staat dan al klaar. Om tien uur staan er vrijwilligers klaar die graag willen helpen bij het boodschappen doen. Die behulpzaamheid geldt natuurlijk ook voor de medewerkers van de supermarkt. Door de hele winkel verspreid staan zitjes opgesteld waarop even kan worden uitgebla zen. En er wordt een kassa vrijgehouden, speciaal voor hen die op deze bijzondere winkelochtend als gast zullen worden behan deld. Na het boodschappen doen kan men weer terug naar Dienstencentrum, waar dan inmiddels een kop dampende soep gereed staat voordat huiswaarts wordt gegaan. En de gedane boodschappen? Inwoners van de regio Middelhamis/Sommelsdijk krijgen die 's middags gewoon thuisbezorgd! Gratis! Natuurlijk blijven alle andere klanten op donderdagmorgen ook gewoon welkom. En wat die open ochtend van Dienstencentrum betreft, dinsdags wordt die daar ook gehou den van kwai1 over negen tot twaalf uur, alleen dan zonder boodschappen te doen. Om aan deze initiatievencombinatie een start te geven was er donderdag die bijzon dere morgen, die door burgemeester De Vries van de gemeente Middelharnis werd geopend en 't was met graagte dat ze voor deze gelegenheid tijd vrijmaakte. Ze juichte het initiatief van harte toe. 'De tijd dat we minder validen van straat hielden en eigen lijk wegstopten achter de ramen moet achter ons liggen. Het is beter dat ze zo lang moge lijk thuis blijven en geholpen worden bij wat ze niet zelf kunnen.' Mevrouw De Vries sneed in Dienstencentrum een voortreffeUjk ogende taart aan, die ongetwijfeld naar meer moet hebben gesmaakt, en, vervolgens was er voor iedere aanwezige een kop koffie mét gebak: de eerste open ochtend was een feit! Speciaal opgeluisterd werd die door ensem ble Eeuwkant, ditmaal niet in officiële kle derdracht maar in dienstkleding van rond 1900, zoals in die tijd de bediendes koffie zullen hebben geserveerd, 't Leek er gewoon een beetje feest. Die feestelijkheden werden voortgezet bij de naastgelegen supermarkt van Gerard. Want daar zou de eerste minder validen ochtend worden geopend. En toen werd het helemaal feest. Een aantal bewo ners van Zuidwester, samengebracht in een muziekgroepje - 'De Roffels' - roffelden op hun slaginstrumenten de eerste minder validen ochtend in. En timmeren dat ze deden: keurig in de maat, het ritme zat er helemaal in! Aandoenlijk daarbij waren de gezichtsuitdrukkingen van sommigen en het elan en de intensiteit waarmee ze musiceer den. Zelden zul je mensen zó blij en geluk kig zien! In de supermarkt werd aan mevrouw De Vries een boodschappenpakket overhandigd, 't Was namelijk de bedoeling om het 'recept van de eeuw' - eveneens in het kader van het 'Jaar van de ouderen' - een vervolg te geven. In tal van Flakkeese super markten zouden complete ingrediëntepak ketten te koop worden aangeboden waardoor dit beroemd wordende recept door iedereen kan worden bereid. En dat pakket kreeg mevrouw De Vries in handen gestopt. Als nader vervolg van het 'recept van de eeuw' zou dit in alle verzorgingshuizen op het eiland worden bereid. Donderdagmiddag was daarvoor verzorgingshuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijk aan de beurt. Tussen de middag werd er een voortreffelijke maaltijd opgeschept waarvoor de ouderen zich in gro ten getale ter maaltijd schikten in de recre atiezaal, in afwachting van wat komen zou. Sudderkarbonaadjes met boerenjongens, appeltjes, zoute boontjes en aardappels, niets minder dan dat kwam op tafel. En 't moet echt worden gezegd: het smaakte voortreffe lijk! Behalve de ingrediënten die je in de win kel haalt was duidelijk de liefde te proeven waarmee de koks het feestmaal hadden ver richt. En dat ingrediënt is nérgens te koop. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 llMMMHMivunmnn Tel. (0187) 47 01 21 Fax (0187) 47 01 22 E-mail: mfo@buijze.nl http:/Avww.buijze.nl INKOMENS- EN V E R M O G E N S P L A N N 1 N G 1 uur foto-ierviee ml»I^WIllltM 15 Tal. |0IS7|iSltlilax 619714 ll!l«SS!.prinBI>s|>Hojiiooiii 17! lel. lOIIIIUUIlll Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl<ee Met twee kranen werden de GezfUig in dt klus Uijjuj Joi^c, de oma's zitten achteraan Feestelijkheden ter gelegenheid van de eerste minder-validen ochtend bij Gerard's Supermarkt Likkebaardend in 'De Goede Reeaan 'het recept van de eeuw

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1