Ouddorp wint eilandelijke brandweerwedstrijd POLITIE (010) 2741135 Uitnodiging Apotheek ^^e\Bethesda2/e^^ Plattelandsvrouwen Ooï^der<^ti9.oouur I Pat achter de maaltjes EiüvnDEn-niEiJws Aktiviteiten wijkgroep 'De Zwaluw' Russell Sage op bezoek in Nederland Allen-demonstratie in Gereformeerde Kerk Middelhamis Heren 1 Intermezzo deelt punten met MVC1 Tobbedansen Goeree-Havenhoofd groot succes! Jubileumconcert in Gereformeerde Kerli Middelliarnis voor verplegend personeel EIIAtlDEn-rflEUWS In 2000 geen verhoging O.Z.B. belasting in Dirksland afd. Oostflakkee PAGINA 2 DINSDAG 5 OKTOBER 1999^^ De eilandelijk brandweerwedstrijd die afgelopen zaterdag in Dirksland werd gehouden is een succes gewor den voor 'Ouddorp'. Het ging om een wedstrijd in de klasse TAS HD - Tank Auto Spuit Hoge druk - met daaraan- toegevoegd een stuk hulpverlening. Omdat elke bluseenheid op Goeree- Overflakkee een wervelplank aan boord heeft en daarmee regelmatig assistentie aan de GGD verleent, werd daar ook van gebruik gemaakt. Een wervelplank is een soort brancard, een hele 'stijve' en wat gelijkend op een surfplank. Daarop worden - zo veel mogelijk onbeweeglijk - slacht offers vervoerd die (eventueel) wer vel-, nek- of hersenletsel hebben. De wedstrijd speelde zich af op het terrein van Herog Logistiek Dirksland aan de Oost- havendijk 8 te Dirksland. De volgende toe dracht was in scene gezet. Bij laswerkzaam- heden was brand onstaan. Door de paniek die onstond bij de aanwezige werknemers om uit het pand te komen maakte één van hen een val op een stalen trap en kwam 3 meter dieper op zijn rug terecht. Omdat er zo'n chaotische 112 melding werd gedaan stuurde de Alarm Centrale alleen een ambu lance omdat men er vanuit ging dat het alleen een arbeidsongeval betrof. Ter plaatse gekomen vermoedde het ambulanceperso neel een wervel-fractuur en werd de Alarm Centrale verzocht een bluseenheid met wer velplank te sturen. Terwijl men zich met het slachtoffer bezig hield werd duidelijk dat er ook sprake was van brand en dat er zich nog slachtoffers in het pand bevonden. De blusploeg ter plaatse aangekomen ziet een ambulance staan. De heren van de GGD zijn bezig met een slachtoffer dat op een bor der op de stalen trap ligt. Dit slachtoffer moet op de wervelplank en vervolgens de ambulance in. Er is ook een bedrijfsleider aanwezig die aangeeft dat er in totaal drie mensen in het pand aanwezig moeten zijn. Eén technisch medewerker en twee op het kantoor boven een laadperron, waarvan er dus één van de trap gevallen was. Terwijl één ploeg bezig is met de wervelplank kan de andere ploeg op verkenning uit. Op het laadperron vindt men een trap die leidt naar een tussenzolder waar de technische mede werker een koelkast aan het repareren was. Hierdoor was de brand ontstaan. In zijn haast om weg te komen stootte de man zijn hoofd tegen een stalen balk en bleef daar met een hoofdwond achter. Door het inzetten van de Ie straal kon dit slachtoffer gered wor den, die werd inmiddels via de trap afge voerd, terwijl de ploeg verder verkende in de bovengelegen kantoren. Daar vindt men het 3e slachtoffer met een branddoorslag. Nadat ook die gered is kan er geblust worden en is men het incident meester. Aan het onderlinge verschil in punten voor de blusploegen kan worden afgelezen dat die deze dag zeer klein waren. Het niveau was hoog en de Flakkeese ploe gen zijn behoorlijk aan elkaar gewaagd. Tus sen de Ie en de 4e ploeg zit slechts 12 pun ten verschil. De uitslag van de wedstrijd luidt alsvolgt: 1. Ouddorp1266 2. Melissant1260 3. Herkingen1256 4. Stad a/h Haringvliet1254 5. Middelhamis1230 6. Ooltgensplaat1230 7. Nieuwe Tonge1224 8. Goedereede1200 9. Sommelsdijk1198 10. Stellendam1188 11. Den Bommel1170 12. Oude Tonge1160 Er wordt wel eens gevraagd of schaken nu echt spannend en leuk is. Nou, je kunt er heel enthousiast over worden. Zo zelfs dat Peter Holleman woensdag luid liep te verkondigen dat zijn tegenstander zus en zo moest doen om niet pat achter de maaltjes te gaan. Vra gende ogen alom: "Wat precies Peet"? Ja hoor, nogmaals: 'Pat achter de maaltjes'. Nu is de term 'pat' in de schaakwereld wel bekend (stand van de koning wanneer hij niet schaak staat, maar geen zet kan doen zonder schaak komen te staan, terwijl er ook geen andere stukken meer verzet kunnen worden; de partij is dan remise) maar dan bleven we nog wel met de maaltjes zitten. Nu ging Peter toch zelf ook nog even naden ken en kwam tot de verlossende uitspraak "mat achter de paaltjes bedoel ik". Toen was het wel duidelijk, maar zo hoog kan de spanning dus oplopen. Ook voor de jeugd is het best wel spannend om naar een club te gaan. Toch zijn er een 10-tal jeugdle den begonnen en ook bij de senioren is twee weken geleden weer iemand gestart die nog niet eerder bij een schaakvereniging heeft geschaakt. Als je daar nou ook zin in hebt, gewoon komen! Naast een gezellige avond is het ook goed voor de denkscholing. Het denkscholingsargument stelt dat het denken van mensen (en van kinderen in het bijzon der) wordt verbeterd als ze leren schaken. Het helpt om een betere probleemoplosser te worden en het zou tevens de metacognitie (denken over denken, zelfbewustzijn met betrekking tot de eigen denkprocessen) ver sterken. Kortom: vele vliegen in één klap. Nu valt het in het begin niet altijd mee. Als je als een beginnend schaker in de pan wordt gehakt, kan dat een pijnlijke ervaring zijn. Je wordt er echter wel sterker van, en wacht maar.de volgende keer laat ik me niet zo makkelijk pakken. Ook afgelopen weken waren er weer win naars en verliezers; waarbij de partij tussen Simon van Maurik en beginnend clubscha- ker Velde wel een hele bizarre was. Velde speelt dus nog maar twee weken, maar brengt andere spelers al wel in posities die tot enig nadenken stemmen. Alleen was het jammer dat een mat in 1 over het hoofd werd gezien en dan later zelf mat gaan, het ver schil zit hem in de details. Voor de bekerwedstrijden gingen Douw en L. Holleman makkelijk door. Uitslagen op rij: Ronde 5, beker: Douw-A. Groenendijk1 -O S. van Maurik - L. HollemanO - 1 Bruggeman - A. van Maurik0.5 - 0.5 (na snelschaken gaat Van Maurik door voor de beker). Competitie P. Holleman-J. van Genderen1 -O Korteweg-J.W. Holleman0.5-0.5 Huibrechtse - Huysmans1 - O Velde-Wijnands1-0 Hennekes - v. d. Ouden1 - O Ronde 6, beker: Wijnands - StolkO - 1 P. Holleman - van Gils1 - O Competitie: Van Genderen- Korteweg1 - O A. Groenendijk - HennekesO - 1 V. d. Ouden - HuysmansO - 1 S. van Maurik - Velde1 -O Woensdagavond iedereen weer welkom in de Grutterswei te Oude Tonge jeugd: 19.00 uur, senioren 20.00 uur. SOMMELSDIJK - Bij wijkvereniging 'De Zwaluw' is er iedere 2 weken op dinsdag middag vanaf 13.30 uur een hobbyclub. Zo is men al weer druk bezig kerstkaarten te maken. Op de eerstvolgende keer, en dat is 5 oktober, gaan ze ook dakpannen en bloem potten versieren. Men moet wel zelf voor materiaal zorgen. De entree is gratis. Wilt u hier meer informatie over, bel dan naar mevrouw Van Zielst, tel. 486906. Wijkvereniging 'De Zwaluw' organiseert op dinsdag 12 oktober een crea-avond o.l.v. Jo en Jo. We gaan deze keer weer een appel- tjeskrans maken. U kunt zich hiervoor opge ven tot 8 oktober bij E. Breure, tel. 483781 of bij A. Knape, tel. 485945. De avond begint om 19.30 uur. Wilt u wel een lijmpis- tool meenemen? Op zaterdag 16 oktober is er weer een na jaarsbingo bij wijkgroep 'De Zwaluw'. We draaien zoals altijd 6 bingoronden, 2 verlo tingen en 1 super verloting. De kaartjes/loot jes kosten u slechts ƒ1,- per stuk en de entree is gratis. We starten deze avond om 20.00 uur en de zaal gaat om 19.15 uur open. Dus komt u niet te laat, want vol vol. Wilt u nog info, bel dan 483781 of 485945. Tot ziens bij 'De Zwaluw', Sperwer 5 te Sommelsdijk. OUDE TONGE - De bekende evangeüst Russell Sage komt deze maand samen met zijn vrouw Elly in Nederland en zal in een aantal grote steden en plaatsen in tal van ker ken en gemeentes spreken. Zijn krachtige profetische- en genezings bediening is wereldwijd bekend en zijn toe spraken zijn zeer geloofsopbouwend. Russell Sage is werkzaam en woonachtig in de stad Perth in Australië, vanwaaruit hij zijn bediening gestalte geeft. Samen met zijn vrouw Elly komt Russell Sage op donderdag 7 oktober een toespraak houden in Oude Tonge bij de Beréa Ge meente over het werk van de Heilige Geest. De avond is vrij toegankelijk voor iedereen die enige interesse heeft en 'meer wil leren over de Bijbel. De aanvang is 20.00 uur in het gebouw van C.B.S. 'De Bron', Melkweg 75 te Oude Tonge. In de Gereformeerde Kerk te Middelhamis zal a.s. zaterdag 9 oktober een demonstratie worden gegeven van het spraakmakende electronische orgel van het Amerikaanse merk *Allen*. Dit instrument is het enige pijploze 'orgel' ter wereld dat niet met deci bels werkt maar met klankkleur. Het electro- nicum dat zaterdag in MiddelhaiTiis te bespelen en te beluisteren zal zijn heeft drie klavieren, 39 stemmen en een hoofdzakelijk romantisch karakter. *Allen* spaart kosten noch moeite om een perfecte klank te reali seren. Om de exacte samples van een pijpor gel te krijgen worden de pijpen van beroem de kerkorgels gehuurd. Door eigen mensen worden deze orgelpijpen geïntoneerd en in een akoestisch absoluut 'dode' kamer opge nomen met een samplingsnelheid van 52,5 Khz. Dit getal ligt aanmerkelijk hoger dan CD-kwaliteit. Mede door deze perfecte opname is de natuurlijke zweving van een pijporgel duidelijk te horen in het *Allen*- orgel. Noch wonderlijker is de enorme draagkracht van het instrument, dat u abso luut zelf gehoord moet hebben. Daarom bent u welkom op de *Allen*-demonstratie in de Gereformeerde Kerk aan de Koningin Julia- naweg te Middelhamis van 10.00 tot 16.00 uur. 's Avonds is hetzelfde *Allen*-orgel te horen tijdens een concert in de Nederlands Hervormde Kerk te Sommelsdijk door Dub de Vries en Jaap Hollaar, orgel, Liselotte Fennema, panfluit, Anja van der Maten, hobo en Martin de Deugt, viool. De aanvang van het concert is 20.00 uur. Een ongetwijfeld blijmoedig College van B W van de gemeente Dirks land heeft de gemeenteraad voor vol gend jaar een sluitende begroting aan geboden. Onder meer was dat moge lijk omdat het overschot van een half miljoen op de rekening van vorig jaar weer aan de burgers ten goede komt. Belastingverhoging wordt dan ook tot trendmatig beperkt. De O.Z.B, wordt zelfs in 't geheel niet verhoogd! dank zij aanwending van het aanwezige belasting-egalisatiefonds. De 3% verhogingen voor secretarieleges, marktgelden, begraafrechten, leges bouw vergunningen, hondenbelasting, forensenbe- lasting, toeristenbelasting en watertoeristen belasting zullen bij raadsleden en hun ach terban op niet al te veel bezwaren stuiten en de verhoging van 15.7% voor de reinigings rechten en de 30,- zullen in dit milde kli maat ook nog wel voor lief worden geno men. In zijn vergadering van 28 oktober a.s. hoopt de raad de begroting vast te stellen. Dan zal ook antwoord gegeven worden op de be-leidsvoomemens waartoe de raad trouwens eerder zelf besloten heeft en het tempo waarin die zullen worden uitgevoerd. Op woensdag 13 oktober a.s. houdt de afdeling Oostflak kee van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen haar afdelingsavond in het Infocentrum, Bemhard- straat 27 te Oude Tonge, aanvang 19.45 uur. Jeanne Kerstens en Jannie Simons zijn be stuursleden van plattelandsvrouwenvereni ging, afd. Roosendaal. Zij verzorgen al ja renlang met veel succes voor verenigingen en andere groepen het programma 'Maak zelf je buffet'. Zij leren ons hoe we op professionele wijze een feestelijk koud buffet kunnen maken, o.a. Antwerpse salade, hors d'oeuvre, fruittaart, vleestaart, vistaart en diverse soorten kleine gezonde hapjes voor bij de borrel of ander drankje. We worden in groepen ingedeeld en gaan daadwerkelijk meehelpen met het schikken van de gerechten in mooie schalen (wie alleen wil toekijken zonder iets te doen, dat mag ook). Alle ingrediënten zijn aanwezig en zoveel mogelijk in Roosendaal al klaar gemaakt. Wij verzoeken u alleen een schil- mesje en indien u het heeft een snijplankje mee te ne-men, omdat een aantal verse ingrediënten nog wel geschild of gesneden moeten worden. Het wordt gegarandeerd een heel bijzondere en leerzame avond, waar u bijvoorbeeld met feestdagen nog veel plezier van zult hebben, omdat u alles thuis dan ook kunt doen! Er ontstaat deze avond een grote prachtige tafel vol heerlijke gezonde gerechten (niet vet met o.a. verse tuinkraiden). Wie een stukje brood bij de gerechten wil, ook daar voor is gezorgd! Alle aanwezigen kunnen dan genieten van een gezellig etentje, compleet met een drankje erbij! De bijdrage in de kosten voor deze avond zijn voor leden slechts 5,- per persoon. De werkelijke kosten zijn ruim het drievou dige, maar omdat we momenteel goed bij kas zitten, betaalt de vereniging zo'n groot deel. Introducé's en belangstellenden zijn van harte welkom a 7,50 per persoon. Graag opgeven voor deze avond, telefonisch tot 8 oktober a.s. bij: Aly Tiggelman, tel. 641510 ofHennie Jonker, tel. 642032. Dames, tot ziens op 13 oktober a.s. MAASSLUIS - In een twee uur durende wedstrijd heeft het eerste herenteam van vol leybalvereniging Intermezzo genoegen moeten nemen met één punt. Tegenstander MVC 1 was de mindere maar had vrouwe Fortuna aan haar zijde. Intermezzo moest het stellen zonder Mark V. d. Weijden en Joan Pieter Kraaijeveld, beiden waren geblesseerd maar reisden wel mee. Door deze blessures trad Intermezzo aan zonder wisselspelers. Het zelfde gold voor de thuisploeg, dus wat dat betreft was er evenwicht in de wedstrijd. Dit uitte zich uiteindelijk in de 2-2 uitslag. Intermezzo startte elke set sterk, maar kon dit niet vasthouden. De eerste twee sets wer den onnodig aan het einde verspeeld (17-15 en 15-12). De derde set leek net zo te gaan, via 6-12, 12-12 en 14-14 werd het uitermate spannend. Twee mooie ingevingen zorgden voor een 14-16 overwinning voor Intermez zo. Hierna was MVC gebroken en won het team van routiniers Anton van Zijp en Jaap Kransse de vierde set met 7-15. Dames 1 keerde puntloos terag uit Rotter dam. VCO/Ervea was met 3-0 duidelijk de betere. Men was niet helemaal ontevreden, maar de nieuwe trainer. Marcel Bal, kan aan de slag om dit jonge team sterker te maken. Vorig seizoen eindigde Intermezzo nog twee de, nu is men ingedeeld in een sterkere Ie klasse met alleen teams uit het voormalige distrikt 17. Aanstaande zaterdag speelt Inter mezzo weer uitwedstrijden. Heren 1 is vrij en dames 1 ontmoet in Zierikzee WEA/ Mevo'80, die vast en zeker op revanche uit zijn, na de uitschakeling voor de beker door Intermezzo. 11 oktober begint de competitie voor de recreantenafdeling. Het eerste heren team speelt in Huibergen tegen HVV. Overige uitslagen: Alcom Capelle 6 - Heren 2afgelast Blijdorp'95 1 -Dames23 -1 Blijdorp'95 3 - Dames 30 - 3 MVC 1 - Meisjes C21 - 3 DVO 2 - Meisjes D3 - 1 Op zaterdagavond 25 september was pp het Havenhoofd te Goedereede de afsluitings avond van het tobbedansen 1999. Nog even een terugblik voor degenen, die op 10 juli 1999 niet op het Havenhoofd aanwezig waren: Die dag was een dag met heerlijk weer en al vroeg bmiste het Van de activitei ten rond de haven. De helling was piekfijn in orde, deelnemers waren er genoeg, dus gin gen veel teams van de helling om te probe ren het eerst bij de bel te komen. Dat was 10 juli, maar de opbrengst van dit evenement was nog steeds een 'angstvallig bewaard' geheim. Velen ware benieuwd naar het resultaat, zeker de medewerkers van de Eben-Haëzerschool, want het comité had evenals vorig jaar besloten, dat de opbrengst van dit evenement voor de basisschool op het Havenhoofd zou zijn. Na de ontvangst met een kopje koffie wer den alle aanwezigen welkom geheten door de directeur van de school. Daarna presen teerde de heer G. van Koppen zijn werkelijk professionele video-opname van het tobbe dansen. De heerD. Pijl, voorzitter van het tobbe- danscomité, onderbrak deze video-presenta tie om enkele meewerkende organisaties (Rode Kruis, reddingsbrigade) in het zonne tje te zetten en hartelijk te danken voor hun inzet. Na afloop van de video-presentatie was dan het ogenblik aangebroken om de einduitslag bekend te maken. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. J. van Heest, werd uitgenodigd naar voren te komen en daar werd hem een letterlijk en figuuriijk grote cheque aangeboden: de opbrengst van het tobbedansen 1999 was 13.500,-. De voor zitter gaf in zijn dankwoord aan dat de school met dit mooie bedrag veel kon doen. Hij keek daarbij de heer Schippers, adjunct directeur van de school eens aan en vertelde aan de aandachtige toehoorders, dat de school een flink aantal computertafels goed zou kunnen gebruiken. De heer Schippers had deze wens al veelvuldig geuit. De voorzitter gaf aan, dat met dit bedrag de tafels nu mimschoots kunnen worden aange schaft en hij dankte het comité hartelijk voor hun geweldige gift en hun grote inzet. De school is er erg blij mee. Vervolgens werden alle comitéleden benoemd tot lid van verdien ste van de schoolvereniging. De avond werd afgesloten met een gezellig samenzijn in de hal van de school. Een geslaagde avond! Het Christelijk Gemengd koor 'Middelhar- nis' bestaat 20 jaar! Ter gelegenheid daarvan wordt op D.V. vrijdag 15 oktober a.s. een jubileumconcert gegeven in de Gerefor meerde Kerk aan de Koningin Juliana'weg te Middelhamis. De medewerkenden aan deze avond zijn het Christelijk Gemengd Koor 'Middelhamis', de Christelijk Gemengde zangvereniging 'Jubilate' uit Ooltgensplaat en Interkerkelijk koor 'Haamstede', alle onder leiding van Cees de Braber. Verder werken mee het mandoline-orkest 'Estampi- da' onder leiding van Leo Verkerk, de trom pettisten J. van Broekhoven en A. Noordijk en organist Jikke Troost. De avond begint om half acht, de kerkdeuren gaan om zeven uur open. De toegang voor deze jubileum avond is vrij, maar bij de uitgang zal een col lecte worden gehouden. Allen hartelijk wel kom! BESCHONKEN AUTOBESTUURDER OUDE TONGE - Zondagmiddag omstreeks 17.50 uur is op het handelsterrein in Oude Tonge een 29-jarige inwoner van Oude Ton ge aangehouden, omdat hij onder invloed van alcohol zijn personenauto bestuurde. Ug/1 410. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. INBRAAK IN OUDE TONGE Zondagmiddag is er ingebroken in een woning aan de Neptunuslaan. Door verbre king van de achterdeur is men de woning binnengekomen. Weggenomen zijn o.a. sie raden, portemonnee met inhoud en een spaarpot inhoudende ca. 400,-. Onderzoek naar de daders had vooralsnog geen resul taat. GEWIJZIGD voor de openingsreceptie van onze nieuwe Graag ontmoeten wij u ^J/j in onze nieuwe Apotheel< op \f> voor een gezellig samenzijn met een hapje en een drankje De bezoekers van onze apotheek zijn welkom met de opening van de nieuwbouw Het apotheekteam Jolijn Mary üda Lous Jaap Slager, apotheker chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187) 48 S7 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaaI.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstennijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87; e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 email: J.ViIIerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ16,50. Per jaar ƒ62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2