De 'Sulveren soplepeF eerste prijs receptenwedstrijd Cursus EHBO Gymnastiekvereniging 'Sparta' Stellendam Verkoop- berichten ^Dansante' concert in de Jacobuskerk te Renesse We blijven rijden, maar de meeste bedrijven moeten nog veel doen Christenwerker in de 21e eeuw Bijeenkomsten voor en met gehandicapten Bevestiging en intrede kand. P. van Duijvenboden Zeilboten in de problemen, KNRM brengt uitkomst Ger. Gem. Nieuwe Tonge OPBRENGST De GO 14 ving een haai! Stelle-Runners actief tijdens de Animoloop in Herkingen EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Bui^. De Vries nieuwe voorzitter Raad van Toeziclit Zuidwester HERINNERING Donderdag ophalen oud papier Oud papier Melissant Bloeddonoren bedankt! Start reanimatie-cursus DIERENBESCHERMING Afgelopen maandagmorgen, 27 sep tember, werden in restaurant 'Kaatje Mossel' - sfeervol gelegen langs de Kaai in Middelharnis - de uitslag bekend gemaakt en de prijzen uitge reikt van de receptenwedstrijd die enige tijd geleden werd uitgeschreven. Het Comité 1999 van het Lokaal Ouderenwerk Middelharnis zette de wedstrijd op touw in het kader van 'het Internationale jaar van de oude ren'. Vandaag, vrijdag 1 oktober, is het de Dag van de Ouderen. En in ver band daarmee wilde het Comité 1999 iets origineels organiseren, een activi teit die de hele bevolking - van jong tot oud - zou betrekken bij het ouder worden. En dan kom je als vanzelf terecht bij... lekker eten! Oudere mensen kunnen dikwijls intens genie ten van hun warme maaltijd en dik wijls koken juist zij zo ontzettend lek ker! De bijzondere activiteit van het comité werd dan ook.een recepten wedstrijd, waarbij het winnende recept zelfs de geschiedenis in zou gaan als 'het recept van de eeuw'! En inmiddels is het er, dat bijzondere recept, goed voor een eerste prijs: een antieke juslepel uit 1868 In een stan- daardje, gesponsord door antiquair Piet Krijgsman uit Middelharnis. Van alle inzendingen werden de drie beste met een 'smakelijke' prijs gehonoreerd: een heerlijk avondje uit gaan dineren... Die gelukkigen zijn mevrouw Mulder-Groen uit Sommelsdijk (3e prijs), mevrouw Vaarzon- Morel uit Goes - onder ons beter bekend als 'Dieke', die tot voorkort in Goedereede woonde - (2e prijs) en mevrouw De Waard uit Middelharnis. Zij won de eerste prijs en dat verdiende ze met een recept dat ze via haar grootmoeder had gekregen: 'sudderkarbonade met boe renjongens en appeltjes'Als je het zo leest ziet dit gerecht er al voortreffelijk uit en de jury oordeelde niet anders: 'héél, heel lek ker, dit is 't!' Het moet dan ook beslist een boeiend en spannend werk zijn geweest om als jury al die gerechten te mogen beoorde len, vooral als je aan het proeven bent toege komen! Jammer moet daarbij wel zijn geweest dat niet meteen het hele bord mochten worden leeggemaakt..., maar er moest nu eenmaal op meer zaken worden gelet dan alleen de smaak. In de eerste week van oktober zal het gerecht van het winnende recept aangeboden wor den aan alle bewoners van de zorginstellin gen op het eiland. In diezelfde week ook brengen 11 buurtsu- permarkten op het eiland een actiepakket in de reclame met... de ingrediënten van het recept. Zodoende kan dan heel Goeree- Overflakkee mee-watertanden! U moet dan natuurlijk wel weten waar u de actiepakketten kunt halen en hoe het recept luidt. Dat geven we dan ook graag door. De actiepakketten kunnen in Ouddorp worden gehaald bij de C-1000 en bij de Kopak, in chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. acquisitie: A, J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87; e-mail: ajvdv@hetnet.n] REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.ViIIerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 16,50. Per jaar 62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze Ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Goedereede kan dat bij de Garant Markt, in Stellendam bij de Kopak, in Melissant bij E- Markt Kool, in Dirksland bij de C-1000, in Middelharnis bij Gerard's Supermarkt, bij Klapmuts in Nieuwe Tonge, in Stad aan 't Haringvliet bij E-Markt Mackloet, in Oude Tonge bij de A-Markt en in Ooltgensplaat bij Jumbo. Het winnende 'recept van de eeuw', waar mee mevrouw De Waard haar 'Sulveren Soplepel' won, luidt tenslotte alsvolgt. 'Sudderkarbonade met boerenjongens en appeltjes' Ingrediënten: 4 halskarbonade; 1 laurierblaadje; 2 eetlepels boter; Yi pot boerenjongens; 1 bouillonblokje; 2 ons dobbelsteentjes gerookt spek; 4 appeltjes (cox); 2 ons zeekraal of zoute bonen; 1 kilo aardappelen; een klein beetje bloem Bereidingswijze: Bak de karbonade, blussen met water en VA uur laten sudderen met het laurierblad; Kook de aardappelen; Bak de spekjes; Kook de zeekraal of bonen; Snij de appeltjes in grove stukken, doe deze door de bloem en bak ze in hete boter; Haal de karbonade uit de jus en doe deze in een andere pan, giet hierover een halve pot boerenjongens, de uitgebakken spek jes, het bouillonblokje en de zeekraal of bonen; Ongeveer een minuut of tien opwarmen op een laag pitje. Serveren: Neem een schaal of grote pot; Doe hierin de gekookte aardappelen; Doe daar de karbonade op met boerenjon gens, spek en zeekraal of bonen; Doe als laatste de gebakken appeltjes er op. afd. Flakkee/Schouwen/Tholen van 'Helpende Handen D.V. zaterdag 9 oktober 1999 om half drie 's middags is een contactbijeenkomst in ge bouw 'Salem' van de Gereformeerde Ge meente aan de Molenstraat te Nieuwerkerk. Na het vertellen van een bijbels verhaal en felicitaties (met cadeautjes) voor degenen die pas jarig zijn geweest is er eerst pauze met gratis koffie, thee of frisdrank. Daarna hopen dames onze gasten met allerlei knut selwerk bezig te houden. En wat gemaakt wordt, mag om half vijf worden meegeno men naar huis. Iedereen, van welke gezindte dan ook, hartelijk welkom! Wilt u meer weten over onze gehandicapten zorg? Kom dan op D.V. vrijdag 8 oktober a.s. 's avonds kwart voor 8 naar ge-bouw 'Rehoboth' van de Ger. Gem. aan de Gel- dersedijk te Dirksland. We hopen dan onze jaarvergadering te houden. Na afhandehng van een kort huishoudelijk gedeelte en een pauze (waarin u gratis koffie, thee of fris drank krijgt aangeboden), zal de heer Matzer spreken. Hij hoopt als voorzitter van 'Com missie Vakantieweken Gehandicapten' (met dia's) over de activiteiten van de commissie en de vakanties met de gehandicapten te ver tellen. Ook zal hij aan de hand van dia's ver tellen over zijn ervaringen als leraar aan een school voor speciaal onderwijs. Er is moge- hjkheid tot vragen stellen. Schroom niet, zeker als u op de één of andere wijze betrok ken bent bij mensen met een handicap! SOMMELSDIJK - Op 25 oktober a.s. start EHBO vereniging Sommelsdijk EPU een beginnerscursus EHBO. Er kunnen nog enkele cursisten bij. Voor inlichtingen: T. Klein, tel. 486174 (na 17.00 uur) T. Blok, tel. 485108 Mevrouw G. de Vries-Hommes, bur gemeester van de gemeente Middel harnis, is met ingang van 1 september 1999 voorzitter van de Raad van Toe zicht van Zuidwester geworden. Zij volgt in deze bestuursfunctie de heer J. van Bommel op. Zuidwester is een organisatie voor zorg- en dienstverlening aan mensen met een verstan delijke handicap. Naast ambulante hulp in thuiszorg en kort- verblijf-projecten, beschikt Zuidwester op de Zuidhollandse eilanden over diverse woonvoorzieningen, winkels, boerderijen en dagactiviteitencentra. De voorzieningen van Zuidwester zijn te vinden in: Middelharnis (Hemesseroord), Oude Tonge, Melissant, Hellevoetsluis, Brielle, Spijkenisse en Oud-Beijerland. Met het oog op een kwalitatief goede zorg verlening en een efficiënte bedrijfsvoering werkt Zuidwester intensief samen met het zorgcentrum Geldershof te Dirksland en de woongemeenschap voor ouderen Ebbe en Vloed te Oude Tonge. Zuidwester maakt deel uit van het landelijk opererend werkver band de Stichting De Open Ankh. DEN BOMMEL - De Hervormde ge meente van Den Bommel, welke wegens emeritaat van ds. A. Vos sinds 28 juni 1998 vacant is, krijgt 10 okto ber 1999 weer een eigen predikant met de komst van kandidaat P. van Duijvenboden uit Bameveld. Op zondag 10 oktober D.V. zal in de mor- gendienst van 10.00 uur kandidaat Van Duij venboden tot zijn ambtswerk worden inge leid door ds. C. van Duijn uit Amsterdam. In de middagdienst van 14.30 uur hoopt ds. Van Duijvenboden zijn intrede te doen. Voor beide diensten wordt een grote belang stelling verwacht en is er kinderoppas in ge bouw 'Bij de Bron' naast de kerk. Na de intrededienst is er in genoemd gebouw gelegenheid om met de familie Van Duij venboden kennis te maken en een kop koffie te drinken. De voorlopige woning is Schoolstraat 15 en medio november wordt het adres van de pas torie Schaapsweg 36, 3258 AW Den Bom mel. Tel. (0187) 611301. Zondagmiddag ongeveer 13.30 uur werd de reddingboot van Ouddorp, de Griend, ge alarmeerd door de Kustwachtpost Ouddorp voor een zeiljacht met motorstoring bij de haven van de Stampersplaat. Onderweg naar het inmiddels voor de haven vastgeraakte scheepje kwam het bericht binnen dat er een tweede zeiljacht ook in de problemen was gekomen. Het had hulp willen verlenen aan het hiervoor genoemde jacht, maar was daar bij ook vastgeraakt. Ter plaatse aangekomen heeft De Griend eerst het jacht vlot getrokken en het in dieper water gebracht. Dit scheepje, met I persoon aan boord, kon daarna zelf zijn weg vervol gen. Daarna werd het vastgevaren zeiljacht, 14M meter met 5 personen aan boord, vlot ge-trokken. De reddingboot begeleidde het vervolgens naar de werkhaven van B om menede. Het bleek dat er problemen met het koelwater waren. In de haven werden deze problemen verholpen, waarna het jachtje vertrok naar de thuishaven, Willemstad, en de Griend kon naar het station terugkeren. Een uur na de Griend werd ook de Stellen- damse reddingboot 'De Zeemanspot' opge roepen door de Kustwachtpost Ouddorp. Ter hoogte van de Pampus zou er een zeiljachtje in de problemen zitten. De reddingboot was snel ter plaatse, want de Pampus ligt vlakbij de haven van Stellendam. Het open zeil jachtje Bamegat was op zijn kant gegaan. Het in de buurt varende jachtje Indian Sum mer had inmiddels reeds gepoogd hulp te verlenen. De twee bemanningsleden van de Bamegat waren daar aan boord genomen. Een poging om het scheepje overeind te zet ten was mislukt. De twee bemanningsleden werden van de Indian Summer overgenomen en van droge kleren voorzien. De Bamegat dreef ondersteboven richting strand van Rockanje. De mast was intussen gebroken. In zee gelukte het ook de beman ning van De Zeemanspot niet het scheepje overeind te zetten. Met de bijboot van de reddingboot werd het scheepje naar het strand gesleept, daar omgekeerd en leegge- schept. Vervolgens werd het naar de haven van Stel lendam gesleept, waar de eigenaar het later via de trailerhelling in de buitenhaven op kwam halen. De Bamegat was van Stellen dam vertrokken om buitenom via de Nieuwe Waterweg naar het Spui te varen. Ook Gymnastiek Vereni- ^^k ging Sparta is na de ^^S^ zomervakantie weer begoimen met haar les- -«•B^r^^k sen. We zitten nu zo'n 18 ^fcHj^ uur in de gymzaal van het ^B^^^ Haegse Huus en dat al 50 ^Ê^T jaar! Jt^^l^ We hebben verschillende groepen, van gymnastiek, conditie tot aerobics. Dus er is voor elk wat wils. Er is gymnastiek voor kinderen vanaf 4 jaar tot 16 jaar. Om uw conditie op peil te houden zijn er de aerobics/steps groepen en de conditiegroepen. Ook aan de 50+ is gedacht. Op dit uur wordt alles in een lager tempo gedaan. Dit alles onder deskundige begeleiding. Hieronder volgen alle lestijden van Gymnas tiek Vereniging Sparta, deze worden allen gehouden in de gymzaal van het Haegse Huus. Lestijden Maandag 15.45-16.45 6-7 jaar 19.00-20.00 50+ Dinsdag 19.00-20.00 conditiegroep 20.00-21.00 conditiegroep Woensdag 13.00-14.00 kleuters 4 jaar 14.00-15.00 kleuters 5 jaar 18.00-19.00 8-9 jaar 19.00-20.00 10-11 jaar 20.00-21.00 12-16jaar 15.30-17.00 selectie Donderdag 9.00-10.00 aerobics/steps 15.30-16.30 jazz for kids gevorderden 16.30-17.30 jazz for kids begiimers 19.00-20.00 aerobics/steps 20.00-21.00 aerobics/steps Vrijdag 16.30-18.30 selectie Mocht u interesse hebben gekregen, neemt u dan contact op met S. Hoekema, tel. (0187) 492087 of A. de Gooijer, tel. (0187) 491501. De eerste 2 lessen zijn altijd gratis. Mis schien tot ziens bij Gymnastiek Vereniging Sparta. D.V. 30 September verkoping tweedehands kleding van 19.30 tot 21.00 uur in de kerk- zaal van de Ger. Gem., Oranjestraat 17, Nieuwe Tonge. Tel. 651270, 651829 of 652384. De netto-opbrengst van de laatstgehouden verkoping bedroeg maar liefst ƒ8.500,-! Iedereen hartelijk bedankt. OOLTGENSPLAAT - Het plan is D.V. donderdag 30 september a.s. oud papier op te halen ten bate van de zending. De ploeg start 's avonds om 5.30 uur. Vriendelijk ver zoek alles vroegtijdig, het liefst gebundeld of in dozen, gereed te zetten. Bij voorbaat hartelijk dank. Woensdagavond vanaf 18.00 uur wordt in Melissant het oud papier opgehaald. RENESSE - Zaterdag 2 oktober geeft en organiseert zangeres Herien Wieringa we derom een concert in de Jacobuskerk te Renesse. Dit is het laatste concert in een serie van vier zomerconcerten in de kerken van Renesse en Noordwelle. Dit vierde con cert met het thema 'Dansante' staat geheel in het teken van de diverse dansen in de mu ziek zoals de Allemande, Gavotte, Saraban de, Gigue, Polonaise, de Bolero, enz. Zowel in geestelijke- als wereldlijke muziek werden en worden deze dansritmes vaak als uitgangspunt en inspiratiebron gebmikt. Op het programma staan prachtige liederen voor zang en orgel van o.a. Bach, Pergolesi, Gluck, Britten, Ravel en Bemstein. Compo sities voor zang en gitaar van bijv. Dowland, of als trio met orgel erbij van o.a. Handel en Purcell. Verder diverse orgelsoli van o.a. Bach en Wely en gitaarsoli van o.a. Sanz en Villa Lobos. De uitvoerenden tijdens dit concert zijn mezzo-sopraan: Herien Wieringa uit Noord welle; organist: Piet Westhoeve uit Oud dorp; gitarist: Dik de Koning uit Zierikzee en de danseressen Suzanna Verhage en Kat- jah van Minde. Aanvang concert is 20.00 uur! Toegang 12,50; PAS 65 en CJP 10,00. Evenals bij de vorige drie concerten kan het publiek weer een verrassing verwachten! Herien Wieringa, mezzo-sopraan, stu deerde 6 jaar zang, klassieke- en lichte mu ziek, aan het Rotterdams conservatorium. Docenten waren o.a. Jan Heye, Rob v. d. Linden en Annetje v. d. Meer. Herien zong en speelde, in het koor, in diverse produkten zoals: 'Tonight Leonard Bemstein' en de opera 'Dido and Aeneas' van Purcell, onder regie van Erik Vos, met Het Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend. In 1995 maakte Herien haar eerste CD 'Recital and Exhibition', op haar eigen 'Age Double You' label. Het tweede album, een live opgenomen kerkconcert, met solozang, orgel, viool, dwarsfluit en close-harmony, zal in het voorjaar 2000 uitkomen. Ook is de start gemaakt voor het derde album. Beide nieuwe CD's zullen weer met behulp van sponsors tot stand komen. Een ieder die hier interesse in heeft, kan financieel bijdragen, door zich in te schrijven voor de voorver koop. Herien geeft en organiseert regelmatig klas sieke en/of hchte recitals en (kerk)concerten 'Op Maat' geschikt voor elke gelegenheid en lokatie. Deze zomer een serie in Renesse en Noordwelle. Piet Westhoeve, organist, studeerde orgel, piano en kerkmuziek aan het Rotterdams Conservatorium. Momenteel is hij organist, pianist en dirigent van de Doopsgezinde kerk te Ouddorp en docent piano aan de Mu ziekschool Goeree-Overflakkee. Hiemaast heeft hij een bloeiende privé lespraktijk voor orgel en piano. Als uitvoerend musicus is Piet organist bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest en treedt hij regelmatig op tijdens concerten in binnen- en buitenland. Dik de Koning, gitarist, studeerde klassiek gitaar bij Dick Hoogeveen aan het Rotter dams Conservatorium. Hij behaalde in 1982 het diploma docerend musicus. Dik geeft privéles en cursussen hedbegelei- ding in zijn woonplaats Zierikzee en in Goes. Als uitvoerend musicus neemt Dik, solis tisch en/of begeleidend, deel aan klassieke concerten. Hij is regelmatig te horen als sohst of troubadour op openbare of privé aangelegenheden. Zijn grote liefde gaat uit naar de barokmuziek. Hiemaast bestaat zijn repertoire uit Renaissance, Romantiek, La- tijns-Amerikaans, Spaans klassiek en het luisterlied, de ballades, van deze tijd. Bovag en 't millennium Fietsers, bromfietsers, motorrijders en automobilisten kunnen ook direct na de millenniumwisseling zonder problemen hun voertuig kopen, laten onderhouden, repareren en keuren. Maar de meeste bedrijven moeten nog heel wat doen om het nieuwe millen nium zonder storing in de bedrijfs processen in te gaan. Dit blijkt uit een pilotonderzoek dat BOVAG de afgelopen maanden in nauwe samenwerking met het Millenniumplatform heeft laten uitvoeren. Voor de mobiliteit van de klanten behoeft niet te worden gevreesd, uiteindelijk zullen de bedrijven hun diensten kunnen blijven leveren, maar, zoals de zaak er nu voorstaat, niet zonder problemen binnen het bedrijf. Van de veertig bedrijven waar BOVAG een zogenaamde milleniumscan heeft uitge voerd, bleek bijvoorbeeld maar liefst 80% een of meer PC's te gebruiken die niet mil- lenniumproof waren. Verschillende soft wareprogramma's waren ook niet raillenni- umproof, of de leverancier had nog geen millenniumverklaring afgegeven. Datzelfde geldt voor verschillende testapparaten in de werkplaats en van enkele datacommunica tiesystemen staat ook nog niet vast of die wel millenniumproof zijn. Bovendien bUj- ken er ook nog een aantal alarmsystemen en toegangscontrolesystemen niet aan de ge wenste eisen te voldoen. Conclusie, de bedrijven zullen, met wat kunstgrepen ongetwijfeld wel kunnen blij ven functioneren na 1 januari 2000, maar de interne bedrijfsvoering zal wel wat vertra ging en problemen ondervinden. En dat kost tijd en geld. Gemiddeld kan het de onder zochte bedrijven, als ze niet tijdig maatrege len nemen, een bedrijfsschadepost van 20.000 tot 50.000 gulden per dag opleveren. Maar in de komende maanden kan nog veel onheil worden voorkomen. Deze week meldt de BOVAG-krant de leden al uitvoe rig wat er bij het onderzoek is geconstateerd en wat de mogelijkheden zijn om problemen te voorkomen. Bondsvoorzitter mr. John Hoekzema van BOVAG meldt dat zijn organisatie al enkele jaren geleden begonnen is met de vooriich- ting aan de leden over de millenniumproble- matiek. "Maar in de laatste maanden van dit jaar komt het er natuuriijk op aan alles af te krijgen", zegt hij. "Daartoe heeft BOVAG enkele maanden geleden al, als eerste branche-organisatie, een millenniumadviseur aangesteld die in nauwe samenwerking met het millennium platform BOVAG en haar leden adviseert hoe te handelen. Wekelijks is er een telefonisch spreekuur waar de leden terecht kunnen. Er is ook een speciale checklist ontwikkeld, waarmee de ondernemers zelf hun bedrijf op millenniumproblematiek kunnen scannen. Via BOVAG kan daartoe ook een extern bureau worden ingeschakeld die voor een standaardtarief yan 445,- ex. BTW zo'n millenniumscan doet. BOVAG heeft nu ook een databank inge richt met voor de branche relevante millen- niumverklaringen van apparatuur en soft ware. Leden kunnen nu de resultaten van hun mil lenniumscan aan de millenniumadviseur van BOVAG voorleggen teneinde de benodigde verklaringen te laten verkrijgen (vaak ook nodig voor de bedrijfsverzekering). En de komende maanden zullen we de voor lichting aan de leden nog verder intensive ren. Via de BOVAG-krant, speciale infor matiebladen, bijeenkomsten en vergaderin gen en natuurhjk via ons speciale telefonische millenniumspreekuur moet het voor bijna 12.000 bij BOVAG aangesloten mobiliteits- bedrijven mogelijk zijn om zonder proble men en bedrijfsschade de nieuwe eeuw in te gaan", aldus Hoekzema bij het in ontvangst nemen van het millenniumonderzoeksrap- port uit handen van branchecoördinator Bart de Vries van het millenniumplatform. In de maand september heeft het Rode Kruis u opgeroepen om bloed te geven. Veel inwo ners van Goeree-Overflakkee hebben hier aan gehoor gegeven. Zij konden door de des kundige begeleiding van de Rode Kruis vrij willigers bloed afstaan om de medemens in nood te helpen. Namens het Rode Kruis HARTELUK DANK! Vorige week donderdag heeft ds bemanning van de GO 14 een springlevende en 149 kilo wegende haringhaai, ook wel neushaai genoemd, gevangen. De haai behoort tot dezelfde familie als de witte haai of mensen- haai. Voor de Engelse en Noorse kust wordt deze soort regelmatig waargenomen, in de Noordzee moet die echter als dwaalgast worden beschouwd. De haai voedt zich onder andere met haring, makreel, platvis en kabeljauwachtigen. Zijn maximale lengte kan 3,5 meter worden. Het exemplaar dat de GO 14 ving had een lengte van ruim 2 meter. De haai is inmiddels in handen van een vis- koper uit Yerseke. De afdelingen van het Rode Kruis in de ge meente Goedereede geven weer een EHBO- en reanimatie-cursus. Tijdens deze cursus leert u o.a. wat te doen bij brandwonden, hoe een verband moet worden aangelegd, alles over botten, spieren etc. Kortom een handi ge cursus voor de kleine ongevallen in en om het huis. De avond wordt gehouden in de gemeente Goedereede op een nog nader te bepalen datum in overleg met de cursisten en leidinggevenden. Heeft u interesse? Neem dan contact op met het Nederlandse Rode Kmis, afdeling Stellendam, tel. 492570 of afdeling Ouddorp, tel. 681885. Onder een stralend najaars zonnetje kon de jeugd in hun nieuwe outfit van France- Limousin zich uitleven over diverse afstan- den.Op de 800 meter 7 t/m 9 jaar behaalde Wijnand v d Zande een Ie plaats in een knappe tijd van 3.05, 2e werd Gert-Jaap Koppenol in een tijd van 3.20, Jelle Paulus 3.29, Patrick Klepper 3.31, Arend Keulen 4.39 en Glenn Troost 5.23 volgden daarna. Op de 800 meter 10 t/m 12 jaar behaalde Ama Omer een 2e plaats in een tijd van 3.13 gevolgd door Floris v d Zande die 3e werd. Bij de meisjes ging de 2e plaats naar Denise Klink in een tijd van 3.09, Natasja Soeteman en Nynke Keulen liepen 3.51 en 3.52 over deze afstand. Op de 1600 meter werd het Stelle-Runners onderonsje, van de 7 deelne mers waren er 5 Stelle-Runners. Patrick Troost liet zijn jongere broer zijn hielen zien en behaalde een keurige Ie plaats in 6.09, Michel die gezien zijn leeftijd nog op de 800 meter mag uitkomen zette een keurige tijd op de klok van 6.29. Bij de dames ging de winst overtuigend naar Melanie Kos, zij had 6.28 nodig om de 1600 meter af te leggen, Marina Koppenol die sneller gaat lopen had 6.36 als eind tijd en Sylvana Grinwis kwam na 6.52 over de finish. Al met al keurige prestatie van de jeugdleden. Op de 7,5 km heeft Jaap Westhoeve zijn vrouw Anita vergezeld, zij kwamen na 45.11 over de finish. Erik Koenraad behaalde een 2e plaats in de prestatieloop over 15 km in een nieuw persoonlijk record van 1.02.33. Jan v d Nieuwendijk 1.09.31, Wout 't Man netje 1.10.14 en Gerard v d Bok 1.16.29 lie pen tevens de 15 km. VERMIST Sommelsdijk: Katertje, 7 maanden oud, zwart, 2 witte snorharen. In het felle licht is een cyperse aftekening te zien. De vacht heeft hier en daar een wit haartje. Oude Tonge: Sinds 5 september 1999 een jonge kat, zwart. Draagt een blauw bandje met een belletje. Heeft een paar witte borst haren. Oude Tonge: Zwat-wit katje met een wit „ylopienbandje. Oude Tonge: Cypers ródë ex-kater. Fhnke ''kkti - ■^■■^- GEVONDEN Herkingen: Bij de jachthaven een zwarte kater met witte voetjes. Flinke kat in uitste kende conditie. Op het bungalowpark oudere kat, cypers licht rood met wit. Ziet er wat verfomfaaid uit. Inl.: (0187) 65 18 87 Missie of uitdaging? De RMU sectie gezondheidszorg en welzijn 'Het Richtsnoer' en de Commissie en Ver zorgende Beroepen van de Gereformeerde Gemeenten beleggen een conferentie over dit onderwerp. Inleiders en aandachtspunten inleidingen Prof. Dr. Ir. H. Jochemse, directeur Lindeboominstituut en hoogleraar medische ethiek medische en ethische ontwikkelingen in de gezondheidszorg. intemationalisering van de gezondheids zorg invloeden van culturele veranderingen invloeden van sociale en politieke keuzes op de zorg (voor wie, kosten) Ds. J. Koppelaar, Nederlands Hervormd predikant te Abbenbroek welke antwoorden hebben wij als chris tenwerker hoe draag je als christenwerker je identi teit uit in een geseculariseerde samenle ving Workshops in vijf werkvelden aan de hand van stellingen 1. Algemeen ziekenhuis: de heer G. P. Madem, werkzaam als docent verpleeg kunde aan de Chr. Hogeschool Ede. 2. Gehandicapten: mevr. G. J. de Pater, werkzaam in de verstandelijke gehandi captenzorg in een managementfunctie, aandachtsgebied: Kwaliteitsbeheer. 3. Ouderenzorg: de heer drs. A. A. Teeuw, werkzaam in verpleeghuis als verpleeg huisarts. 4. Psychiatrie: mevr. drs. T. A. Gunter, werkzaam in psychiatrie in manage- mentsfunctie. 5. Welzijn: de heer R. ten Brincke, docent en supervisor aan de Christelijke Hoge school Ede, werkzaam in de praktijk van de hulpverlening. Datum: D.V. 27 november 1999. Plaats: Christelijke Hogeschool 'De Driestar' te Gouda, Burg. Jamessingel 2. Aanvang: 10.00 uur met ontvangst met koffie vanaf 9.30 uur. Aanmelding: Tot uiterlijk 20 november bij de administratie van de sectie. Andante 20. 2925 AB Krim pen a/d IJssel. Telefoon (0180) 517888. Het is mogelijk om bij aanmelding een lunch pakket te reserveren a 10,00. i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2