OPEN HUIS Auto in de sloot Brandweer Middelharnis tweede tijdens landskampioenschappen technische hulpverlening! gtiomeetMM Raad Goedereede stemt graag in met notitie Jeugd- en Jongerenbeleid Raad Oostflakkee wordt geconfronteerd met financieel gezondmakingsproces Bedankt namens de straatkinderen Kinderboekenweek in Oostflakkee Herinneringen aan ons oude ziekenhuis 'De Dillenburg' AA www.devogel.nl Tijdrede Nieuwe Tonge Kerkdiensten Ger. Gem. VASTGOED Appèlavond Evangelisatiewerk Ouddorpse Reddings Brigade in actie www.clebever.com Inzamelen goederen voor Roemenië cftn streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Dinsdag 28 september 1999 72e jaargang nr. 6842 BEW. EX^x\j Zorg voor woonruimte en zorg voor begrafenisruimte, het waren twee uiter sten die donderdagavond de aandacht van Goerees' gemeentebestuur hebben gevraagd. Een strikt woonruimtebeleid wordt gevoerd om de spaarzamelijke bouwgrond zoveel mogelijk aan autochtone inwoners ten nutte te laten komen, maar ook oud-gemeentena- ren kunnen hun belangstelling voor een bouwkavel op hun geboortegrond kenbaar maken. Speculatie heeft echter op de loer gelegen waardoor de vroegere regeling is veranderd. Oud-ingezetenen die nu een kavel accepte ren en in Goedereede wonen komen niet meer automatisch voor een andere woning in aanmerking, wie een kavel heeft geaccep teerd wordt van de lijst afgevoerd, hij kan weliswaar op een nieuwe lijst maar niet anders dan helemaal onderaan. Het verblijf op de lijst van geïnteresseerden kan langdurig zijn, zo erkende ook wethou der Lokker toen hem werd gevraagd of de ingeschrevenen tussentijds van de vordering op de lijst op de hoogte worden gehouden. "Soms zijn ze nog in geen jaren aan de beurt", zo minimaliseerde de wethouder het nut van zo'n tussentijdse berichtgeving, maar iemand als de heer Van Oosterom (CDA) zei er - "terwille van de helderheid en de zuiverheid" - toch wel prijs op te stel len dat regelmatig zo'n bericht naar de in geschrevenen de deur uit zou gaan. Ja, ja..., de heer Van Oosterom zei best te begrijpen dat dat administratief nogal wat werk met zich mee zou brengen. Wethouder Lokker bleef alleen al daarom weinig enthousiast, "misschien één keer per jaar?" overwoog hij. Het wordt bezien. Begraafplaats Ten behoeve van de ïHtbrêiding van de be graafplaats te Ouddorp werd een krediet van 110.000,- beschikbaar gesteld; de uitbrei ding gaat in westelijke richting. Er z^ grond worden aangevoerd die vrij komt bij werkzaamheden in de Middeldui nen waar de Waterleidingmij. zand uit enke le kanalen beschikbaar knjgt. Al is afgespro ken dat die grond voor de gemeente is als die voor het vervoer zorgt. Van dat aanbod zal gebruik worden gemaakt. Wethouder Visser acht 'de Zeeuwen', de bestuurders van de Waterleidingmij. voldoende betrouwbaar om hun toezegging na te komen. Jeugd-jongerenbeleid De raad stemde van harte in met de notitie Integraal Jeugd- en Jongerenbeleid Goede reede. Al met ingang van de begroting voor het jaar 2000 zullen in dat kader investeringen worden gedaan, want het is de raad ernst ook en vooral voor de jeugd zorg te dragen, al kon de raad zich lichtelijk vleien met de gedachte dat voor de jeugd "al een heleboel is gedaan", zoals de heer Klepper vaststelde. Hij beval het College aan over die zaken die in uitvoering zullen worden genomen zowel met de jeugd zelf-, als met de omwonenden overleg te ple gen en zo zal het in de raad gebeuren, zo werd vanuit het College toegezegd. De beschikbaarheid van de notitie Jeugd- en Jongerenbeleid werd ook door de heer Van Oosterom als een stap voorwaarts gezien. Het verheugt hem bijzonder dat de jeugd zelf z'n wensen aandroeg op het gebied van vei ligheid, cultuur en ontwikkeling en sport en ontspanning. Spreker hoopt dat het ook met de toepassing ervan in orde komt. Hij acht het al van vepl waarde dat de problemen die er zijn tenminste zijn onderkend. Zo deed het de hele raad; nadere voorstellen worden tegemoet gezien. Wethouder Bakelaar verzekerde dat die niet uit zullen blijven. Zeker honderd jongeren hebben laten weten nader met het gemeente bestuur in overleg te willen gaan waarmee de jeugd kenbaar maakt ook zelf een stukje verantwoordelijkheid te willen dragen. De heer Jan 't Mannetje (SGP) het niet na te wijzen op de rol van de kerken die elk het hunne doen om de jeugd bezig te houden. Het zal ook een functionaris zijn van het lan delijk orgaan van het kerkelijk jeugdwerk die de uitvoering van de notitie zal gaan begeleiden. Begroting De raad kreeg de gemeentebegroting voor het jaar 2000 gepresenteerd. Het College voorziet dat ook dit keer niet aan het houden van algemene beschouwingen 'te ontkomen' zal zijn maar wellicht vinden de opstellers van de beschouwingen inspiratie in het feit van de eeuwwisseling en zullen ze bespiege len hoe het de gemeente in de dan afgelopen eeuw is vergaan. De beschouwingen dienen uiterlijk 8 oktober te zijn ingediend; de be groting wordt op 28 oktober behandeld. Het oude schoolgebouw in de Juliana van Stolberglaan 19 te Middelhamis, bij velen bekend als 'De Dillenburg', heeft een ingrij pende verbouwing achter de rug en biedt nu huisvesting aan een aantal zorgverlenende instanties: Thuiszorg en Maatschappelijk Werk, Zorg en Welzijn (Wijkverpleging, Ouder- en Kindzorg, Uitleenartikelen), het Regionaal Indicatie Orgaan en de Stichting ZorgSaam. Op 6 oktober 1999 tussen 17.00 en 20.00 uur is iedereen van harte welkom om een kijkje te nemen in hun nieuwe onderko men. De nieuwe 'bewoners' van 'De Dillenburg' presenteren zich aan de bevolking van Goe- ree-Overflakkee door middel van informa tiestands, demonstraties van hulpmiddelen, oude foto's, etc. Komt u vooral even langs: Dit is dé gelegen heid om te weten te komen wat een maat schappelijk werker precies doet, wat thuis zorg kost, welke hulpmiddelen men kan lenen bij de uitleen, wat een tillift nu precies is, of de thuiszorg ook kastjes uitsopt, enz. Er zijn voldoende medewerkers beschikbaar om uw vragen te beantwoorden. En.de koffie staat klaar. Een begrotingstekort van bijna 1.5 mil joen waarmee Oostflakkee worstelt is niet met zomaar een praatje goed te maken; daar zijn rigoureuze maatregelen voor nodig en die worden, door het College, dan ook voorgesteld; uitgavenverlaging en belastingverhoging en dat laatste niet weinig. De penibele financiële situatie heeft het Col lege er niet toe verleid het voorzieningenni veau aan te tasten en ook de raad zal dat ongaarne overwegen in de commissieverga deringen die aan de vaststelling vooraf zul len worden gehouden. Het College verwacht uit de raad kennelijk ook geen al te grote oppositie; immers al bij de behandeling van de Voorjaarsnota enkele maanden geleden werd de raad met het voor ziene tekort geconfronteerd, ook zonder dat nou werkelijk van nieuw beleid sprake zou kunnen zijn. 't Is al mooi om dezelfde te kunnen blijven, ook daarvoor moet alle hens aan dek en elk dubbeltje worden omge draaid. B W realiseren zich overigens wel dat 'een behoorlijk' beroep zal worden gedaan op de beurs van de inwoners, maar ze dramatiseren dat ook weer niet. "De financiële gevolgen van maatregelen door andere Overheden hebben soms een groter effect op het netto besteedbaar inko men dan de maatregelen die wij als gemeen te nu voorstellen", zo trachten B W de pijn wat te verzachten. Ze voelen er niet voor de zachte heelmeester te spelen met het risi co dat stinkende wonden zullen ontstaan. Het College acht het dan ook geen optie risi covol (=te laat) te gaan ramen of investerin gen zelfs nog uit te stellen of op meevallers te gaan rekenen, nee, vindt het College, dat zou tot een financieel ongezonde gemeente leiden. Evenmin voelt het College ervoor te schrap pen in het voorzieningenniveau en de kwali teit daarvan te verminderen. De voor te stel len belastingverhoging dient dan ook tè wor den beschouwd als de prijs die voor de beschikbaarheid van alle plaatselijke voor zieningen dient te worden betaald. Het betekent dat een reeks belastingen met ruim 29%, de hondenbelasting zelfs met 30,4% dienen te worden verhoogd. De OZB belasting stijgt met 29,5%. Het wordt in elk geval aldus voorgesteld. De eerste hond gaat per jaar 28,- meer kosten, de tweede zelfs ƒ50,- meer, de woonforensenbelasting wordt - per woning met 65,- en per cara van met 49,- verhoogd, de rioolrechten per aansluiting met 85,- en de afvalstoffen heffing wordt voor een eenpersoonshuishou den 16,- en voor een meer-persoons huis houden 24,- per jaar hoger, om zomaar wat uit de bizarre reeks te noemen, bizar, want belastingverhoging met zo'n dertig procent is heel extreem te noemen. En zelfs wanneer dat alles wordt gerealiseerd zal de lucht nog niet geheel zijn opgeklaard, dan nóg is er nagenoeg geen ruimte voor nieuw beleid en zijn er nog risico's. Er is ook geen royale reserve meer waaruit zou kunnen worden geput. Zelfs op de Zalmsnip zal 25,- worden gekort. De raad zal de begroting op 11 november behandelen, sterkte,..! ma D.V. op woensdag 29 september zal ds. W. Pieters, Hervormd predikant in Genemuiden een tijdrede houden in de Ned. Hervormde Kerk te Nieuwe Tonge. Deze dienst begint om half acht. Tijdrede houdt in een woord te spreken naar aanleiding van de tijdsomstan- (ügheden. Aangezien de nood der tijden groot is roepen wij u op deze dienst bij te wonen. Bestuur kiesver. SGP Nieuwe tonge OUDDORP - (heden) dinsdagavond 28 september 19.30 uur ds. A. B. van.der Heiden, Utrecht. NIEUWE TONGE - woensdagavond 29 september 19.30 uur ds. P. Mulder, Dor drecht. OOLTGENSPLAAT - De dienst van woensdag 29 september gaat NIET door. De collecte van de op zaterdagavond jl. gehouden koor- en samenzang- avond van Woord en Daad te Middel- harnis heeft het prachtige bedrag van ruim 2.000,- opgebracht! De onkosten kunnen geheel uit de entree- kosten betaald worden zodat de collecte in zijn geheel besteed kan worden voor de straatkinderen op de Filippijnen. Alle gevers en geefsters hartelijk dank! Het comité kijkt met dankbaarheid terug op de indrukwekkende avond. Indrukwekkend niet alleen vanwege de prachtige zang van het grote koor Deo Cantemus, maar ook van wege de samenzang en de meditatie. Het eilandelijk comité van Woord en Daad vervolgt weer haar activiteiten. Op de agen da staan o.a. de bloembollenmarkt in okto ber bij de firma Grinwis in Ouddorp en de olieboUenactie op 13 november 1999. Intussen zijn ook de KERSTKAARTEN aangekomen. Er kan dus ook met de start van de verkoop van deze kaarten begonnen worden. Veel kinderen zullen dan ook de komende maanden op pad gaan om een set je kaarten van 2,50 aan de man te brengen. Misschien wilt u wel persoonlijk al kaarten bestellen en afhalen. Dat kan. Hieronder vindt u de adressen waar u terecht kunt. Van harte aanbevolen! MIDDELHARNIS - T. Keizer, Pr. Willem Alexanderstraat 4, tel. 487093. SOMMELSDUK - Mevr. A. van Heemst, Azaleastraat 11, tel. 483981. Mevr. A. H. H. Hamehnk, Specht 12, tel. 486367. NIEUWE TONGE - C. J. Arensman, Burg. Overdorpstraat 10, tel. 651933. STAD a/h HARINGVLIET - de heer L. J. Visser, Molendijk 48, tel. 611696. DEN BOMMEL - Mevr. A. de Leeuw- Osseweyer, Tilsedijk 7, tel. 612269. Fa. Meinster, Voorstraat 3/5, tel. 611384. OUDE TONGE - Mevr. J. E. Verduin-de Blaeij, Emmastraat 22, tel. 641284. OOLTGENSPLAAT - Mevr. C. Neels, Dorpsweg 1, tel. 632653. HERKINGEN - A. van Eist, St. Elizabeth- straat 32a, tel. 669715. DIRKSLAND - M. de Ruiter, Gerbera 31, tel. 603446. K. Pater, Magnolia 7, tel. 605130. MELISSANT - J. J. Menheere, Fabiusstraat 63, tel. 602081. STELLENDAM - Mevr. CM, Brinkman, Eendrachtsweg 14, tel. 491048. GOEDEREEDE - Mevr. J. de Gans, Loo- heul 7, tel. 493443. OUDDORP - M. Grinwis, Dijkstelweg 28, tel. 681578. Afgelopen donderdagavond vond op Flak- kee opnieuw een eenzijdig verkeersongeval plaats, waarbij een 19-jarige bestuurder uit Melissant met zijn personenauto in een sloot belandde. Rond half negen de jongeman uit op de Staakweg tussen Dirksland en Melis sant richting zijn woonplaats toen hij onder weg in slaap viel. Het gevolg was een lan ding in de sloot. Gelukkig bleef de jongeman ongedeerd en viel ook de schade mee. Brandweer en ambulance waren aanwezig voor hulpverlening en assistentie. De kinderboekenweek van 1999, dit jaar voor de 45e keer, heeft als thema 'Van @penstaartje tot apenkooi'. Verhalen, ge dichten en liedjes over school staan deze week centraal. School, een plaats waar kin deren - al dan niet van harte - leren, elkaar ontmoeten, vrienden maken of juist gepest worden en dagdromen over de toekomst. Traditiegetrouw start de kinderboekenweek op de eerste woensdag van oktober, dit jaar dus op 6 oktober. Tien dagen feest in kinder- boekenland. De bibliotheek in Oude Tonge houdt op 6 oktober een inloopvoorleesmid- dag. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt er door vier personen voorgelezen. Hoewel de voor- leesmiddag in de eerste plaats is bedoeld voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar zijn ouders en oudere of jongere broertjes en zus jes van harte welkom. Als aanloop naar de kinderboekenweek mogen kinderen van groep 5 t/m 8 van de basisschool een opstel maken met als titel 'Mijn ideale school...'. Zij kunnen in dat opstel hun ideale school of hun ideale schooldag beschrijven. Deze opstellen wor den dan in de bibliotheek in Oude Tonge op gehangen. De drie mooiste opstellen krijgen een prijs. De opstellen moeten wel uiterlijk op vrijdag 1 oktober 1999 zijn ingeleverd. Kinderen van groep 1 I'm 4 mogen in de bibliotheek van Oude Tonge en in de biblio theek van Ooltgensplaat een kleurplaat op halen. Als ze die uiterlijk op vrijdag 1 okto ber 1999 in de bibliotheek inleveren worden ook deze kleurplaten in de bibliotheek opge hangen. De mooiste kleurplaten worden be loond met een prijsje. In de week van 1 november 1999 kunnen de deelnemers hun inzendingen weer ophalen. Winnaars krijgen telefonisch bericht. In de bibliotheken wordt verder aandacht ge geven aan de boeken die een prijs hebben gewonnen; de beroemde boeken met zilve ren en gouden griffels en penselen. In Oude Tonge wordt bovendien in de vitrinekast een tentoonstelling ingericht met schoolspulle tjes van vroeger. U bent van harte welkom in de bibliotheken van Oostflakkee! Openingstijden vindt u onder andere in de gemeentegids van Oost flakkee. Goeree-Overflakkee B.V. Op D.V. woensdag 29 september hoopt de heer W. A. den Hertog uit Dirksland te spre ken over het Evangelisatiewerk toegespitst op de opdracht die we allen als gemeentelid hebben. Daarmee wil hij een handreiking doen aan gemeenteleden om te getuigen op de plaats waar hij of zij gesteld is. De op dracht om evangelisatiewerk te doen is im mers niet alleen bestemd voor een evangeli satiecommissie maar is opdracht voor iedere christen. Hoe mensen dat in de praktijk kun nen brengen is niet altijd eenvoudig, daarom is het goed om eens te horen van de heer Den Hertog hoe mensen bereikt kunnen worden die vervreemd zijn van het Evangelie of die nog nooit van het Evangelie hebben ge hoord. De heer Den Hertog is zakenman én vrijwil lig pastoraal medewerker in diverse gevan genissen. Zijn gevangeniswerk bestaat uit pastorale ondersteuning bij de geestelijke verzorging van gedetineerden. Ook is hij actief in het zoeken naar nieuwe evangelisa tie- c.q. zendingsterreinen in Siberië. Heel veel evangelisatiewerk heeft hij reeds mogen doen en het is goed als we mogen horen dat het ook gezegend mocht worden. Daardoor mogen we worden bemoedigd. De evangelisatiecommissies van de Ned. Herv. Kerk en de Chr. Ger. Kerk willen ge zamenlijk deze avond organiseren en ook van harte bij jong en oud aanbevelen. Deze avond zal gehouden worden in de zaal achter de Chr. Ger, Kerk aan de Hoflaan te Middelhamis. Aanvang 19.30 uur. De toe gang is vrij en iedereen is hartelijk welkom. Afgelopen zaterdag werden in Schaijk voor de brandweer de landskampioen schappen voor technische hulpverlening gehouden. Best een specialistische tak in de activiteiten van de brandweer, 't Is dan ook te meer iets om trots op te zijn als je daar goed uit de bus komt. En dat was voor 'Middelharnis' - opnieuw - het geval: zaterdag werden 2e! Ongeveer tien jaar geleden is het korps Mid delhamis mee gaan doen met de wedstrijden technische hulpverlening. Dat hield verband met het feit dat ze toen van de gemeente hulpverleningsgereedschap kregen. En als je eenmaal uitgemst bent met dergelijke appa ratuur is het zaak om daar vaardigheid mee op te doen én op peil te houden. Daarbij is de wedstrijd wel een meetinstrument bij uitstek om te peilen hoe ver je als team bent met de kwaliteit van je hulpverlening. Nadat 'Middelhamis' vijfjaar ervaring met hun hulpverleningsgereedschap had opge daan ging het korps meedoen met de wed strijden technische hulpverlening. En de resultaten waren boven verwachting. Toen ze in 1994 voor de eerste maal meededen eindigden ze als vierde. In 1995 werden ze landskampioen, het jaar daarop eindigden ze als zesde, in 1997 waren ze derde en dit jaar dus tweede. Hun kwaliteiten bleken op dit terrein dus verrassend hoog te liggen, en dat willen ze zo houden. Ze blijven dan ook gaan voor de hulpverleningswedstrijden. Voor de landelijke wedstrijd in Schaik had den zich ongeveer 180 korpsen aangemeld. Na selecties op provinciaal en gewestelijk nivo volgde afgelopen zaterdag de landeHj- ke wedstrijd en als je dan - stmctureel - bij de tien beste van Nederland blijkt te zitten, dan geeft dat inderdaad veel voldoening. Immers, bij technische hulpverlening gaat het om het redden van mensenlevens! Daar bij blijkt 'Middelhamis' dus tot de top van Nederland te behoren; gefeliciteerd jongens en volhouden zo! COMBI actief in beeld en geluid Toen ik het stukje las: Herinneringen aan ons oude ziekenhuis, kon ik volledig instem men met de schrijver, en dacht laat ik ook eens wat op papier zetten. Ik heb me altijd sterk verbonden gevoeld met 'Bethesda'. Nu ik niet meer op Flakkee woon dacht ik: "er is iets moois weg uit mijn Dirkslandse tijd". Als ULO-leerling wist ik al dat ik in de ver pleging wilde, maar toen ik er als 15-jarige emstig ziek lag, dacht ik: "nee, toch maar niet. Al die narigheid die je ziet". Maar ik mocht weer opknappen en ging er weer anders over denken. Maar eerst de school afmaken natuurlijk. Als 18-jarige kwam ik er als leerling, en leerde op den duur elk vertrek kennen, ook dat kamertje R, zo heette dat in 1955, waar ik zo ziek had gelegen. Dat was een bijzondere gewaarwording. Ook de andere kamers (want toen het wat beter met me ging, werd ik nog al eens ver huisd) riepen steeds weer herinneringen op. Ik heb er 8 jaar met liefde gewerkt, en in je hart is het ziekenhuis een beetje van jou. Ook later, toen ik er niet meer werkte, bleef dat gevoel. Als ik er langs kwam keek ik steeds naar het raam van kamertje R. Toen m'n vader later in het nieuwe zieken huis lag, keek ik met een beetje weemoed naar m'n oude vertrouwde Bethesda waar ik ooit alles wist te vinden. Toen m'n dochter 18 was ging ze er ook werken en zo bleef ik er indirekt nog bij betrokken en bleef 'mijn ziekenhuis-gevoel' nog afgezwakt bestaan. Nu weet ik dat het er echt niet meer staat en moet dat gevoel maar diep wegstoppen. Maar de herinneringen blijven. De heb vlug de foto-albums opgezocht en weer genoten van die voorbije tijd, wat zou daar veel over te vertellen zijn. Eén geluk: die foto-albums hoef ik niet weg te stoppen! J. H.-H. te N. OUDDORP - Afgelopen zaterdag werd de 'Taro', het reddingsvoertuig van de Oud dorpse Reddings Brigade, tijdens een pa trouille over het strand nabij 'De Kous' aan gehouden door een aantal surfers. Zij meld den dat er een surfer al gemime tijd met materiaalpech in zee dreef. Direct werd de reddingboot 'Veero' ingezet die de surfer op zo'n 2 mijl uit de kust onge deerd teragvond. Surfer en surfuitmsting werden aan boord genomen en weer aan de wal gebracht. Rond 17.00 uur stond de 'Veero' weer op zijn trailer toen de 'Kustwacht Post Oud dorp' haar inzet verzocht voor een windsur fer die al zo'n twee en een half uur werd ver mist op zee. Ook de reddingboot 'Griend' werd opgeroepen. Terwijl de 'Veero' zoek slagen maakte op zee reed de walploeg met de 'Taro' over het strand en dat had resultaat want zij vonden de vermoeide en licht on derkoelde surfer uiteindelijk. Gewikkeld in dekens werd hij snel teruggebracht. Zo kon een mogelijk langdurige zoekactie snel tot een goed einde worden gebracht. De Herv. Gemeente in Oude Tonge houdt a.s. zaterdag 2 oktober weer een inzameling van goederen voor het plaatsje Ozun in Roe menië. Wij kunnen uiteraard schone en hele kleding en schoeisel gebruiken, alsmede dekens, lin nengoed, gordijnen, ook fietsen, rolstoelen en eenpersoonsbedden zijn van harte wel kom. De inzameling vindt plaats in het koor van de kerk. U kunt hier van 09,00 tot 11,00 uur terecht. Eventuele informatie kunt u verkrijgen bij diaken Groenendijk, tel. 641934. Wij hopen op 14 oktober weer een zending met hulpgoederen voor Ozun te laden. Samen met Remco's zus en broer - de tweeling Christine en Cliristiaan - begint Het Team een onderzoel^. Langzaam maar zel<er vallen de stukjes van de puzzel in eikaar en weet Remco vrijwel zeker wie de Wreker is. Maar dan komt Het Team geweldig in de problemen. De Wreker laat zich niet zomaar ontmaskerenDe jacht op de wreker is het eerste deel van de serie: TEAMDOSSIER, r ■\t\ Actieprijs/ lUj"" Na 31-12-1999 15,90 Hoenderdijk 9 3253 AK Ouddorp Tel. (0187) 68 42 67 dé financiële site voor Goeree-Overfiakkee 1IIBBI •ftl. (0187) 47 01 21 Fax (0187) 47 01 22 E-mail; iiifo@buijze.nl http://www.buijze.nl INKOMENS- EN V E R M O G E N S P L A N N 1 N G Voor de koop of verkoop van uw vi/oning Doetinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 OUDDORP- WBilttraat 35 TeI, (0187) 6SI611 fox 6B3734 RENESSE- Prinlihop Hogsiaom 172 t»l. (0111) 461400 f Wij verhuren uw bungalows in Ouddorp!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1