SlachtoffeMjit Wéér 'n auto van de dijk Boeken, handtekeningen, portretten en véél kinderen. ftl(Mtefn/Ui ZAFIRA f Eenzijdig ongeval FÖ(^P0t il ....Mm(mir(Meê Ikarels. Iciufoschade TT^-TSTT^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Gemeenten op Goeree-Overflakkee ondertekenen overeenkomst ter verbetering van de milieuhandhaving op Goeree-Overflakkee Verkeersonenigheid .A/^ www.devogel.nl JUL^MINNAARD VASTGOED j£lSO9002 GEHANDICAPTEN ZORG Verkoping Nieuwe Tonge EO maakt radio-opnamen in Middelhamis Garage Knöps B.V. Vrijdag 24 septemberl999 72e jaargang nr. 6841 Eerste Goeree-Overflakkee kalender van nieuw millennium Visser Visser actief in beeld en geluid Kerkdiensten Ger. Gem. Voor ^^v/ wooM- ew STICHT I N G Resultaat Bloedafname Nederlandse Rode Kruis afd. Middelhamis, Sommelsdijk en Stad a/h Haringvliet instattatiebedrijf Expositie Wilma den Otter OPBRENGST COLLECTE Hieuw van Opel: fleJt voor aMPori/deM MeP p/ez/er Als eerste regio in de provincie hebben de vier gemeenten op Goeree-Overflakkee op woensdag 22 september jl. de Bestuursover eenkomst Milieuwethandhaving Zuid-Hol land ondertekend. Deze officiële gebeurtenis vond plaats in het kantoor van het Interge meentelijk Samenwerkingsverband Goeree- Overflakkee (ISGO) te Middelhamis. Na mens de gemeenten hebben de wethouders, de heren Koningswoud (Dirksland), Lokker (Goedereede), Slootweg (Middelhamis) en Andries (Oostflakkee) hun handtekening gezet. De overige milieupartners, te weten, de Pro vincie Zuid-Holland, de Algemene Inspec tiedienst, lustitie, de politie. Rijkswaterstaat, het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden en het ISGO waren hierbij aanwe zig. Uiterlijk begin november zal deze over eenkomst in geheel Zuid-Holland van kracht worden. Aanleiding voor de overeenkomst In opdracht van het Rijk hebben de provin cies het voortouw genomen tot verbetering van de milieuhandhaving. De aanleiding hiertoe vormde een aantal spraakmakende milieu-incidenten, waarbij bleek dat er on voldoende door de verschillende overheids instanties werd samengewerkt bij milieu handhaving. Zo bleek bijvoorbeeld dat het afval verwerkende bedrijf Tank Cleaning Rotterdam (TCR) enkele jaren geleden op grote schaal zwaar vervuilde afvalstoffen in de Rotterdamse haven had kunnen lozen, terwijl er intensief toezicht was door meer dere overheidsinstanties. De ene wist nage noeg niet waar de andere mee bezig was. Dit alles heeft langere tijd kunnen voortduren, terwijl het bedrijf zelfs subsidie ontving voor de bedrijfs-activiteiten. Ondanks de goede wil tot samenwerking strandt deze vaak door onvoldoende afstem ming; de milieuwet-handhaving is nameüjk een moeilijke materie, met name omdat de taakverdeling zo verkokerd is. Intensiever samenwerken voor meer kwaliteit Met deze overeenkomst wordt de basis ge legd voor structurele aanpak van verschil lende milieuproblemen. Dit geldt voor ver vuiling en hinder die veroorzaakt worden door industriële bedrijven, zoals stank- en geluidsoverlast en bodemvervuiling. Ook de landbouwsector krijgt aandacht. Problemen hierbij zijn: verzuring als gevolg van mest uitrijden, watervervuiling en stank. Per ge bied, dus ook voor Goeree-Overflakkee worden de milieuproblemen in kaart ge bracht. Gezamenlijk zullen de overheidsin stanties dan bepalen, waar de inspanningen op worden gericht. Betekent dit meer bekeuringen? Dit is niet de doelstelling. Door meer voor lichting en intensief contact met bedrijven en burgers wordt getracht om problemen verder terug te dringen. Overtredingen wor den wel eerder aangepakt en mogen zeker niet meer blijven liggen. Met deze overeen komst kuimen de instanties elkaar aanspre ken op de eigen verantwoordelijkheid. De vrijblijvendheid is voorbij. Uit reacties van inwoners van Goeree- Overflakkee is gebleken dat er onduidelijk heid bestaat over de mogelijkheid een beroep te doen op een Buro Slachtofferhulp in hun omgeving. Inwoners van de gemeenten Dirksland, Goedereede, Mid delhamis of Oostflakkee kunnen wel dege lijk gebruik maken van de diensten van_ Slachtofferhulp. Voorheen was dit een zelfstandige organi satie, maar vorig jaar is de overstap gemaakt naar de regio Rijnmond. De gevolgen daarvan zijn. slechts organisato risch, de hulpverlening blijft! Slachtoffers van misdrijven en verkeersongevallen kun nen ondersteuning krijgen op emotioneel, praktisch en juridisch gebied en in overleg verwezen worden naar andere instanties. Deze hulp is gratis. De vrijwillig medewerkers geven advies en informatie en behandelen alles wat wordt verteld vertrouwelijk. Na telefonische af spraak gaat de medewerker op huisbezoek. Vanaf 4 oktober 1999 is de vestiging Goe ree-Overflakkee iedere maandag geopend van 09.30 tot 16.30 uur, locatie: gebouw ISGO, Langeweg 74 te Middelhamis, tel. (0187) 484916, fax (0181) 415199. Op de andere werkdagen is het bureau van 09.00 tot 12.30 uur telefonisch bereikbaar op bovengenoemd nummer. De telefoon wordt dan automatisch doorgeschakeld naar de vestiging in Brielle en de hulpver lening wordt dan van daaruit gecoördi neerd. DEN BOMMEL Woensdagavond omstreeks 21.15 uur vond er een onenigheid plapts op de Schaapsweg tussen de üO-jarige bestuurder van een voer tuig uit Oostflakkee en de inzittende van een oranjekleurige bestelbus. Dit was kennelijk het gevolg van invoegpro- blemen op het Hellegatsplein. De drie inzit tenden van de bestelauto hebben uiteindelijk mei een steen de achterruit van de auto van de man uit Oostflakkee ingegooid. Hierop is de bestelauto weggereden. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie in Middelhamis, tel. (010)2741135. Medio oktober verschijnt de eerste Goeree- Overflakkee kalender van het nieuwe mil lennium. Vanwege dat feit zal het een bij zondere kalender worden. De kalender is dit jaar samengesteld uit schilderijen, aquarel len en een pentekening van diverse Flakkee- se kunstenaars. Twee van hen zijn reeds bekend van de vorige kalenders: Jaap van der Slik en wijlen K. C. Vogelaar. Daarnaast zijn onder meer werken van de reeds overle den, bekende kunstenaars Razenberg en Bo- german afgebeeld. Binnenkort leest u in deze krant meer over de twaalf in de kalen der afgebeelde dorpsgezichten en de makers ervan. De kalender zal medio oktober te koop wor den aangeboden. Wilt u zeker van een exemplaar zijn, reser veer hem dan alvast telefonisch: tel. (0187) 483071. Gisterenmiddag rond vier uur reed tussen Dirksland en Herkingen een personenauto van de Geldersedijk, die daar in de sloot terecht kwam. Een autobestuurder die met zijn Volkswagen Golf vanuit de richting Herkingen in de richting Dirksland reed, had de scherpe bocht halfin de dijk genomen, vroeger de bocht met de 'hoage boamen' (toen er nog bomen stonden), toen zijn wagen begon te slingeren. Daardoor verloor de man de macht over het stuur, raakte met zijn rechterwielen in de berm en reed ver volgens het talud van de dijk af. Nadat hij met de Golf op het nieuwe fietspad terecht gekomen was schoof hij verder de dijk af en kwam in de sloot terecht. Gelukkig werden geen fietsers bij het onge val betrokken en bleef de man zelf ook onge deerd Vermoedelijk heeft hij in de bocht te hard gereden. SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL. 0187 - 48 72 72 (PASSAGE) ('S AVONDS 06 - 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187 - 6817 55 dé financiële site voor Goeree-Overfial(l(ee eiADCULTUUR INSTALLATIETECHNIEK STATIONSWEG 4 32S5 BL OUDE TONCE TEL. (0187) 642426 FAX (0187) 642210 Goeres-O^^ertlakk&e B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 48 26 06 REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Tel. (0187)489143 Barendrecht Tel. (0180)642111 Het zal op de Sommelsdijkse weekmarkt nog niet dikwijls zijn voorgekomen dat er op één plek zó'n ophoping van mensen te zien was dan afgelopen woensdagmiddag. Mis schien hebben sommige marktkooplieden er zelfs ^vel een beetje Jaloers naar gekeken... Een marktkraam met heel bijzondere koopwaar? Of een venter die een bijzondere snuiter was? Nee, op de markt zelf was niets bijzonders aan de hcuid, maar in één van de winkels acliter de marktkramen was wel iets bijzonders te beleven, vooral voor de kinderen. Vandaar dat er ook zoveel waren. Bij boekhandel Van der Boom, daar waren, nee geen snuiters, maar wel twee bijzondere gasten present. Kunstenaars zelfs: de bekende illustrator Jaap Kramer en de kinderboekenschrijver Bert Wiersema. En die hadden de kinderen iets speciaals te bieden: als die bij Van der Boom een boekje kochten tekende Jaap Kramer daarvan het portret voorin, en als het ook nog een exemplaar betrof dat geschreven was door Bert Wiersema, zette die er zijn handtekening in! 't Is dan ook niet voor niets dan meer dan tweehonderd kinderen zich samen- dromden in de winkel van Van der Boom. En zó druk was het er dat niet alle kinderen aan de beurt kwamen voor een portretje, en natuur lijk \vai"en die hevig teleurgesteld. JVlaar, géén nood: Jaap Kramer heeft gezegd dat hij van de kinderen die niet aan de beurt konden komen óók een portretje wil tekenen! Hoe dat dan moet? Ga inet een (pas)foto van jezelf naar boekhandel Van der Boom, lever die daar af en Van der Boom stuurt em naar Jaap Kramer. Die maakt daar dan in zijn eigen atelier een portret van voor in je boek! Alleen moeten nu natuurlijk wel de verzendkosten worden betaald, maar ja. ■oM Langeweg 38 Nieuwe Tbnge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36570 OUDE-TONGE - Dinsdagavond omstreeks 18.30 uur vond er op de N59 een eenzijdig ongeval plaats. Een 26-jarige man reed daar met zijn personenauto met daarachter gekoppeld een autoambulance. Op deze autoambulance stond een oldtimer. Door een tegemoetkomende vrachtwagen is het geheel gaan slingeren. De man kon toen zijn combinatie niet op de weg houden en het gevolg was dat het geheel naast de weg raak te. Hierbij ontstond geen persoonlijk letsel, wel aanzienlijke schade. Het geheel is weg- getakeld. COMBI 1 uur fotoservice OIJllKltP'Wiilstroil IS Til. |0I87| 111611 In 611734 lEKESS!'Prinnhop Hojeiofrn 17! 1(1.10111| «2400 OUDDORP - dinsdag 28 september 19.30 uur ds. A. B. van der Heiden, Utrecht. MELISSANT - dinsdag 28 september 19.30 uur ds. Roos (bediening Heilige Doop). NIEUWE-TONGE - woensdag 29 septem ber 19.30 uur ds. P. Mulder, Dordrecht. OOLTGENSPLAAT - woensdag 29 sep tember 19.30 uur ds. J. B. Zippro. Haveneind 7 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187)483328 Fax (01871485992 De werkgroep Nieuwe Tonge hoopt op D.V. zaterdag 2 oktober a.s. een grote verkoping te houden. U kunt daar terecht voor uw boodschappen zoals: groente, fruit, koek jes, advocaat, kaas, kruiden (slagroom- )taarten, snoep en nog veel meer lekkere dingen. Voor het komende seizoen is er veel keus in modestoffen, hoeden ('Zeeuwse hoedenka- mer') dames-, kinder-, en positiekleding (Schouten uit Gene). Verder is er te koop: lingerie, boeken, speel goed, bloemen, handwerken enz. enz. Neemt u vooral ook een kijkje bij de rom- melkraam, wie weet zit er iets voor u bij. Er zijn ook leuke activiteiten voor de kinde ren, o.a. pony-rijden, bloemschikken, sjoe len. In de koffiehoek kunt u terecht voor een lekker kopje koffie/thee (met iets erbij). De opbrengst is voor de stichting Adullam gehandicaptenzorg. Deze instelling heeft di-verse instellingen o.a.: dagactiviteiten centra en een logeerhuis in Ouddorp. Meer informatie over deze stichting kunt u op de verkoping krijgen. U bent van harte welkom van 10.00 tot 15.00 uur in Hervormd Centrum 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. De Evangelische Omroep organiseert op woensdag 6 oktober een koor- en samen- zangavond in Middelhamis. Van de avond worden radio-opnamen gemaakt voor liet programma 'Laat ons de rustdag wijden'. Een predikant uit de regio ver zorgt de meditatie en verder wordt er veel gezongen. De samenzang wordt afgewis seld door een optreden van een koor en orgelmuziek. Op het programma staan vooral geliefde en bekende geestelijke lie deren. De opnamen vinden plaats in de Ned. Herv. Kerk aan de Ring en beginnen om 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom. Aan de avond werkt de Hervormde Zangver eniging 'Jeduthun' mee onder leiding van Mar van der Veer. Het orgel wordt bespeeld door Bart Jaap de Bakker en Paul Kieviet. Ds. A. P. Voets verzorgt de meditatie. Het programma 'Laat ons de rustdag wijden' wordt iedere zaterdagavond uitgezonden via Radio 5. Het programma is met name bedoeld als voorbereiding op de zondag. Op de bloedafname-avond gehouden op maandag 20 september jl. in de Technische School te Middelhamis gaven 448 donoren bloed. Een goed resultaat wat natuurlijk te danken is aan de vele donoren die bereid waren belangeloos hun tijd en energie af te staan. Alleen door de inzet van zovelen kan Nederland zelfvoorzienend blijven. Het be lang daarvan zien velen pas op het moment dat men het zelf nodig heeft. Natuurlijk kan een bloedafname-avond van maandag jl. niet georganiseerd worden als er geen vrijwilligers zijn. Daarom hartelijk dank aan allen die op welke manier dan ook hebben bijgedragen aan het resultaat van deze afname-avond. De volgende afname-avond is op 20 maart 2000. Noteer a.u.b. deze datum, zodat alle donoren die aangeschreven worden ook gehoor kun nen geven aan hun oproep. Uw bloed een noodzaak, om anderen te helpen en wat u vandaag geeft kunt u morgen zelf nodig hebben. Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Het werk van Wilma den Otter (Hellevoet- sluis) sluit wonderwel aan bij de vorige ten toonstelling in Theetuin 'de Bongerd' (Humoristische Boerderijtaferelen van Inge de Groot), die door de bezoekers bijzonder gewaardeerd werd en mede daarom wat lan ger heeft gehangen dan aangekondigd. Ook Wilma heeft de natuur -bloemen en die ren- als favoriete onderwerp. Ook zij is auto didact en heeft een realistische stijl. Zij tekent en schildert alweer een aantal jaren, kleurpotlood en acrylverf zijn haar media. Bloemen spreken haar aan vanwege hun diversiteit in vormen en kleuren, maar meer nog is zij gefascineerd door dieren, zowel huisdieren als dieren in het wild. Bij iedere tekening of schilderij is het voor haar weer een uitdaging om de typische kenmerken van dat specifieke dier te treffen. Dit is natuurlijk in de eerste plaats een kwestie van observeren, maar zij put ook veel informatie uit natuurboeken en -films. De expositie wordt gehouden in THEETUIN 'DE BONGERD', Molendijk 65, Herkin gen, vanaf 5 tot en met eind oktober. De collecte voor het Prinses Beatrixfonds in Oude-Tonge heeft opgebracht 3.239,25. Gevers en collectanten hartelijk dank. nu in onze showroom ^•i* "-^■»i->w«4:ii

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1