DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ Wijkgroep Middelharnis-Zuid viert 25-jarig jubileum Start Vroonlande koor Wegafsluiting N57 Drukte bij S.O.F. Na 1997 ook 1998 slecht jaar voor particuliere bosbouw Natuurwandeling Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Roemenië-avond Hengelsportvereniging 'De Viscromte' 'De Christenvrouw' ÉIIAfIDEII-niEyilfS 50 opstellingen, 30 tienerkamers OPBRENGST COLLECTE ANGO-collecte Sommelsdijk deels voor plaatselijke organisatie Met Raad en Daad - Psoriasis door de Duinen van Oostvoorne VSOP vraag speciale aandacht voor ouders van kinderen met een zeldzame aandoening Uitslag zoetwaterwedstrijd van 18 september van 'De Viscromte' PAGINA 4 ïnsdag 21 september 1999 Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon (0111) 641213 641506 Het is feest in Middelharnis-Zuid. De Wijkgroep bestaat per 1 september 1999 alweer 25 jaar en met een aantal festiviteiten zal aan dit heugelijke feit extra aandacht worden geschonken. Zo is er op woensdagmiddag 29 september 1999 voor kinderen van 4 tot 8 jaar het stuk 'De weglooppop' te zien. Dit stuk zal gespeeld worden door de groep 'Kijk haar nou', dat het vorige jubileum ook al bij de wijkgroep te gast is geweest en waar ieder een razend enthousiast over was. Er kunnen maar 60 kinderen in het zaaltje van de Wijkgroep bij peuterspeelzaal Pippe- loentje aan de Kastanjelaan te Middelharnis. Kosten zijn maar 3,00 p.p. en kunnen voor de voorstelling worden betaald. De middag duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Opgave via telefoonnummer: (0187) 483352. Verder wordt er op vrijdag 1 oktober 1999 een ballonnenoptocht gehouden, die om 19.00 uur start bij Pippeloentje. De ballon nen worden gevuld met helium en voorzien van een kaaitje. Aan het eind van de optocht onder begeleiding van Sempre Crescendo, door Middelharnis-Zuid zullen de ballonnen worden opgelaten. Het kind wiens ballon het verste komt wint een prijs. Vanaf 18.30 uur zijn ouders en kinderen welkom om kaartjes in te vullen en aan de ballon vast te maken. Om te weten hoeveel helium nodig is, moet men zich van tevoren opgeven via telefoonnummer: (0187) 483352. Ook houdt de wijkgroep ter ere van haar ju bileum een kleurwedstrijd voor alle basis schoolkinderen in groep 1-4. Deze kleurpla ten worden door de wijkgroep via de basis scholen uitgedeeld. Voor elke leeftijdsgroep is er een leuke prijs te winnen. Ontstaan van de wijkgroep De wijkgroep is 25 jaar geleden opgezet door ouders van de toen nog nieuwbouw wijk tussen de Langeweg en de Doetin- chemsestraat. Volgens een van de initiatief neemsters destijds, Liesbeth Gerlings, was er behoefte aan een peuterspeelzaal en ande re aktiviteiten om de leefbaarheid in de wijk te vergroten. Om hier vorm aan te geven werd toen een wijkgroep opgericht. Op 1 september 1974 startte de peuterspeelzaal. Liesbeth heeft met de peuterspeelzaal een aantal verhuizingen meegemaakt, eerst als moeder en lid van de wijkgroep, later ook als peuterleidster. Sinds 1988 is peuterspeelzaal Pippeloentje gevestigd aan de huidige loca tie aan de Kastanjelaan. Daar heeft ook de wijkgroep een eigen ruimte waar kinder- clubs, naailessen en ki-eatieve avonden wor den gehouden. De wijkgroep helpt ook elk jaar mee met het organiseren van Koninginnedag op het Ru bensplein. Aktiviteiten seizoen 1999/2000 Ook dit seizoen is er weer genoeg te doen bij de wijkgroep. Zo worden er naailessen gege ven (voor opgave hiervoor kunt u bellen met mevrouw De Jong, tel. 485038) er zal een cursus 'antroposofische popjes maken' ge geven worden, data en prijzen zullen via een persbericht bekend worden gemaakt. Een keer per maand is er voor kinderen van 5-9 jaar op woensdag een knutselmiddag. De aankondigingen hiervan hangen steeds bij Gerard Supermarkt en Pippeloentje. Ook worden er een paar keer per jaar crea tieve avonden gehouden (bijv. met kerst en met pasen). Deze avonden worden via de pers bekend gemaakt. De extra drukte is te danken aan de jeugd, die op woensdagavond weer begon te spelen bij de schaakvereniging Oostflakkee. Na een oproep in de krant stonden er al een tiental jongens en meisjes op de stoep, met als doel het behalen van een schaakdiploma. Ook bij de senioren loopt het lekker, al zijn er nog altijd nieuwe leden welkom. Afgelo pen woensdag werden er acht partijen gespeeld, waarvan één voor de beker. In deze partij stond Hennekes geruime tijd beter, maar uiteindelijk ging Huysmans met de eer strijken. Ook voor Agaath Groenendijk is het eerste punt binnen. Ze maakte handig gebruik van tijdnood bij de tegenstander. Vreemde partij was de strijd tussen Korte weg en S. van Maurik. Hier werden de stuk ken massaal weggegeven. Uitslagen op een rij Huysmans -Hennekes1-0 Hagens - Sparreboom0-1 Bruggeman - van StrienVi-'A van Genderen - van Gils1-0 J. W. Holleman - A. Douw0-1 v.d. Ouden - A. Groenendijk0-1 Korteweg-S. van Maurik1-0 A. L. van Maurik-P. Holleman1-0 NIEUWE TONGE De collecte voor de Kankerbestrijding in Nieuwe Tonge heeft 5.223,- opge bracht. Gevers, geefsters en collectanten hartelijk bedankt! De in juni 1999 gehouden ANGO-collecte, afdeling Sommelsdijk, heeft een kwart van de opbrengst geschonken aan activiteiten centrum 'De Nieuwe Schalm', dependance 'Ophelia' te Middelharnis. In januari heeft mevrouw Annie Grit, de contactpersoon van de ANGO in Sommels dijk, contact opgenomen met de leiding van 'Ophelia' met de vraag of er vanuit 'Ophe lia' mensen waren die wilden collecteren voor de ANGO in juni. Een zestal mensen hebben hieraan deelgenomen in Sommels dijk en in Middelharnis. Nu in september 1999 kreeg 'Ophelia' het mooie bedrag van 844,- op haar rekening geschreven. Hier wordt een (bijna) nieuwe computer van gekocht voor de cliënten. Door de snelle groei van 'Ophelia' en de steeds toenemende vragen op computerge bied, was deze dringend gewenst. We zijn dan ook zeer blij met deze gift en willen de ANGO hiervoor hartelijk bedanken. De dependance 'Ophelia' van 'De Nieuwe Schalm' is ruim vijfjaar geleden begonnen met haar activiteiten voor mensen met een lichamelijk handicap in het Diekhuus te Middelharnis en is vijf dagen per week geo pend. Dagelijks komen er tussen de tien en twaalf cliënten van het hele eiland naar 'Ophelia' voor een zinvolle dagbesteding. Het is fijn te merken dat ook grote landelijke organisaties zoals de ANGO op deze manier hun contactpersonen in de gelegenheid stel len om plaatselijk iets te kunnen doen voor mensen met een handicap. Het gemengd koor "Onder Ons" uit de Vroonlande te Dirksland hervat D.V. aan staande woensdag 22 september 1999 haar repetities. Het koor staat onder leiding van de dirigent Jaap Hollaar en repeteert elke woensdagavond om 18.30 uur in de Vroonlande te Dirksland. Het koor zingt psalmen, vaderlandse en geestehjke liede ren. Regelmatig geeft het uitvoeringen. Het koor heeft ruim 25 enthousiaste leden. Ingezonden: In uw blad van 13 augustus 1.1. was er een vraag over psoriasis. Ik heb zelf 5 jaar gele den 5 weken in Dijkzigt gelegen vanwege zeer erge aantasting van psoriasis over heel mijn lichaam. Ze hebben met allerlei zal ven geprobeerd om het weg te krijgen. De volgende jaren ben ik veel teruggeweest naar de professor en iedere keer werd de zalf aangepast, steeds een andere bena ming. In mei (7) 1.1. heb ik de laatste zalf ontvangen, genaamd: inhoud. 30 gr. ureum, 45 ml. aqua ourificata, 225 gr. er vaseline cetomar fna, dit had ik al sinds februari 1999. Deze zalf heeft veel gene zing gegeven. Sinds begin juni ben ik zelf begonnen met Sebamed huidlotion, dunne witte zalf. 2x daags, of linkergedeelte van mijn ge-hele lichaam en rechts de zalf van de professor. De Sebamed huidlotion hielp beter dan de zalf. Sinds begin augus tus gebruik ik nu Sebamed bodymilk. Mijn knieën en ellebogen en vooral de knokkels en vingers zijn bijna glad. Ik durf de voorheen nooit een overhemd zonder mouwen te dragen maar sinds 3 weken wel. Dit wilden wij u mededelen. Indien die mevrouw contact met ons wil hebben zijn we hiertoe bereid. J. Kats, Numansdorp Tel. (0186) 651579 of 654252 Het gemiddelde Nederlandse parti culiere bosbedrijf was in 1998 opnieuw aanzienlijk verliesgevend. Het verlies was ongeveer even groot als het voorgaande jaar. Weliswaar namen ten opzichte van 1997 de inkomsten uit subsidies (voor onder meer recreatie) toe, maar daartegen over stonden substantieel hogere kosten voor infra-structuur (recre atieve voorzieningen) en bosonder- houd. Dit blijkt uit de voorlopige uit komsten over 1998, die zijn samen gesteld door het LEI. De uitkomsten hebben betrekking op parti culiere bosbedrijven met meer dan 5 ha bos. Deze bedrijven leden in 1998 een verlies van gemiddeld 142 gld./ha. Dat omvangrijke verlies is enerzijds een gevolg van relatief lage houtopbrengsten. Deze kwamen de voorgaande 5 jaren nog niet eerder beneden de 100 gld./ha. Anderzijds stegen de gemid delde kosten tot 526 gld./ha, wat een sub stantiële toename ten opzichte van de afge lopen 5 jaren betekent. Hogere kosten waren er voor infrastructurele werken (recreatieve voorzieningen) en bosonderhoud, terwijl de kosten voor maatregelen in het kader van het Overlevingsplan Bos en Natuur (OBN) en verjonging (inplanten) weer wat lager uit kwamen. Ook het gemiddelde bedrijfsresultaat van grotere particuliere bosbedrijven (meer dan 50 ha bos) kwam in 1998 evenals in 1997, met -33 gld./ha, ruimschoots onder de nul uit. Deze bedrijven hadden weliswaar ruim 50 gulden meer opbrengsten, maar tevens ruim 60 gulden meer kosten. Aan de opbrengstenkant daalden de houtopbreng sten, maar stegen de inkomsten uit subsidies en recreatie. Aan de kostenkant daalden de kosten van de houtoogst alsmede de algeme ne kosten, maar stegen de kosten voor wegen en recreatieve voorzieningen aan zienlijk. Het particuliere bosbedrijf genereert van oudsher inkomsten uit de verkoop van hout en ontvangt subsidies voor zijn bijdrage aan de natuur en de recreatie. De houtproductie speelt de laatste jaren evenwel een steeds kleinere rol, tei"wijl de natuur- en recreatie functie van het bos steeds belangrijker wor den gevonden (ook door de overheid). Er is een tendens tot kleinschalig bosbeheer. De lage houtverkopen van de laatste twee jaren in de particuliere bosbouwsector evenals de sterke daling van de op de houtproductie ge richte aanplant van rijen populieren en wil gen benadrukken deze ontwikkeling. Blij kens het omvangrijke negatieve bedrijfsre sultaat van de laatste twe ejaren van vooral de kleinere bosbedrijven, en in wat mindere mate de grotere, zijn de inkomsten uit natuur en recreatie kennelijk nog onvoldoende om de gederfde inkomsten uit de verkoop van hout evenals de hogere kosten voor wegen en recreatieve voorzieningen te compense ren. En door de toenemende diversiteit in het bos is het niet ondenkbaar dat in de toekomst de kosten van de houtoogst nog zullen stij gen. Tenslotte dient nog te worden bedacht dat bij de berekening van het bedrijfsresul taat in de particuliere bosbouwsector er geen rentekosten in rekening gebracht zijn voor het in grond en plantopstanden geïnvesteer de vermogen. Indien dat wel was gebeurd, zou het bedrijfsresultaat nog aanzienlijk negatiever zijn uitgevallen. In december van dit jaar worden de defini tieve cijfers gepubliceerd. Kosten en op brengsten worden in dat kader verbijzonderd naar de functies die het particuliere bosbe drijf voor de samenleving vervult. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Aan het begin van het nieuwe seizoen nodi gen wij u uit op D.V. 22 september a.s. in 'De Hoeksteen' aan de Ring te Middelhar nis. Spreker op deze avond is ds. W. West land met het onderwerp 'Leven uit de verge ving der zonden De avond begint om 19.45 uur. Gasten zijn van harte welkom. Hieronder volgt een overzicht voor het sei zoen 1999/2000. 13 oktober 1999 Gecombineerde avond met Dirksland 24 november 1999 J. W. Karels: 'Politiewerk in het licht van de Bijbel' 22 december 1999 Kertavond, meditatie door ds. G. C. Kunz. 19 januari 2000 A. Westerhuis: dia's over Indonesië 23 februari 2000 Jaarvergadering 22 maart 2000 A. van Laar: Lezing over het werk in de 'Herberg' te Oosterbeek 19 april 2000 Paasavond Tijdens de Week van het Landschap van 18 tot en met 25 september houdt het Zuid-Hollands Landschap open huis. Er zijn diverse excursies georga niseerd waarbij u gratis kennis kunt maken met het schitterende natuurge bied de Duinen van Oostvoorne. Het thema van deze week is kijkenk naar Klein Gespuis. Tijdens de excursies wordt dan ook veel aandacht besteed aan Vlinders, Kleine vogeltjes. Bodemdiertjes en andere minder bekende diersoorten. Over het alge meen vinden wij klein gespuis eng en lastig, tijdens de wandeling komt u er achter dat er vele diertjes bij zijn die uitermate nuttig zijn. Ervaren gidsen leiden u rond door de na tuurgebieden van het Zuid-Hollands Land schap. De wandelingen duren ongeveer 1.5 a 2 uur. Zaterdag 25 september, 14.00 uur kijken naar Klein Gespuis in de Duinen, vertrek bezoekerscentrum Tenellaplas, Oostvoorne. Aanmelden: vooraf aanmelden op tel. (0181)483909. Deelname: gratis, Kledingadvies: goede wandelschoenen, het kan nat zijn in de Duinen. De Vereniging Samenwerkende Ouder en Patiëntenorganisaties (VSOP) vraagt in de campagne 'Nieuw leven vraagt om tijdige informatie' speciaal ook aandacht voor zeldzame ziekten. Die komen name lijk als groep niet zeldzaam voor. De ge zondheidszorg blijkt niet steeds berekend te zijn op het tijdig vaststellen van zeld zaam voorkomende ziekten. De medewer kers van de ERFO-lijn kunnen ongeruste ouders op weg helpen en vertellen waar zij terecht kunnen voor deskundigen of voor lotgenotencontact. Ouders van kinderen met een zeldzame aan doening gaan vaak van specialist naar spe cialist op zoek naar een diagnose. Het niet tijdig onderkennen of niet goed signaleren van symptomen komt regelmatig voor. Dat is wel begrijpelijk, want er zijn meer dan 5000 zeldzame aandoeningen! Tussen het moment van ernstige ongerust heid van ouders en het stellen van de juiste diagnose ligt vaak een veel te lange periode. Maar ook als ouders weten om welke aan doening het gaat, ervaren ze veel knelpunten bij de behandeling en begeleiding van hun kinderen. Knelpunten Als ouders weten wat hun kind mankeert, breekt er een nieuwe periode aan van vragen en zorgen. Zij zullen hun verwachtingen moeten bijstel len, niet alleen van hun kind maar ook van het hele gezin. Zoals een ouder het naar de VSOP toe verwoordde: "Niet alleen je kind, maar je hele gezin wordt gehandicapt". Be halve een medische toekomstverwachting willen ouders ook weten hoe het dagelijks leven met een ziekte of handicap eruit ziet. Vaak zijn er vragen over erfelijkheid of her halingskansen van de aandoening. ERFO-lijn als wegwijzer Het is belangrijk dat ouders niet alleen staan in het leven met de gevolgen van de aandoe ning. Ziektegebonden patiëntenorganisaties heb ben op dit terrein veel te bieden en kunnen op allerhande vragen antwoord geven. De VSOP heeft in de brochure 'De diagnose is nog maar het begin,knelpunten en moge lijke oplossingen op het gebied van zeldza me aandoeningen. Ook de ERFO-lijn van de VSOP geeft informatie over aandoeningen en telefoonnummers van ervaringsdeskundi gen: (035) 6028555 (op werkdagen van 10.00 tot 15,00 uur). In de maand september en oktober van dit jaar worden vrouwen die zijn geboren in het jaar 1949 in de regio's Voome-Putten-Ro- zenburg, de Hoeksche Waard en Goeree- Overflakkee uitgenodigd voor het bevol kingsonderzoek naar baarmoederhalskan ker. Zij worden uitgenodigd door de GGD Zuidhollandse Eilanden of door hun eigen huisarts. Deelname aan dit onderzoek is gra tis. Vrouwen in de leeftijd van 30 tot en met 60 jaar ontvangen eens in de 5 jaar een uitnodi ging voor het onderzoek. Vervolgens kun nen zij bij de huisarts een afspraak maken om een uitstrijkje te laten maken. De huis arts is ervan op de hoogte dat de vrouw uit genodigd is voor dit onderzoek. Als een vrouw niet door haar eigen huisarts onderzocht wil worden, kan zij een afspraak maken bij de Stichting Trombosedienst en Artsenlaboratorium (STAR) te Rotterdam. Het onderzoek wordt daar door een speciaal opgeleide doktersassistente uitgevoerd. Het telefoonnummer van deze stichting is (010) 2890250. Is een vrouw reeds onder behande ling bij een gynaecoloog, dan kan het onder zoek ook worden uitgevoerd door de gynae coloog. Als een vrouw niet wil of kan deel namen aan dit onderzoek, dan kan zij het antwoordformulier terugsturen naar de GGD, Dit formulier is bijgesloten bij de uitnodi gingsbrief. Hierop kan de reden van 'niet- deelname' worden ingevuld. Waarom dit onderzoek? Door middel van een eenvoudig onderzoek kan een voorstadium van baarmoederhals kanker worden ontdekt, zelfs voordat een vrouw klachten heeft. Bij ontdekking in een vroeg stadium is genezing bijna in alle ge vallen mogelijk. In de baarmoederhals kun nen in de jaren veranderingen optreden, die kunnen leiden tot baannoederhalskanker. Door eens in de vijf jaar een onderzoek te laten doen is het mogelijk deze verandering op tijd te ontdekken en kan baarmoederhals kanker worden voorkomen. Daarom is sinds 1985 het bevolkingsonderzoek baarmoeder halskanker in Nederland ingevoerd. Na in voering van dit bevolkingsonderzoek is het aantal vrouwen dat baarmoederhalskanker krijgt, verminderd naar ongeveer 750 vrou wen per jaar, Hoe verloopt dit onderzoek? Bij de uitnodiging zit een laboratoriumkaart en een folder met nadere informatie. Nadat de vrouw de uitnodiging heeft ontvangen maakt zij een afspraak met haar huisarts, haar gynaecoloog of met STAR. Op de afge sproken datum neemt zij de laboratorium- kaart mee. Voorafgaand aan het onderzoek stelt de arts een aantal vragen die van belang kunnen zijn voor het onderzoek. Als de vrouw op de onderzoeksbank ligt, kijkt de arts naar de baarmoedermond en neemt met Zoals u misschien bekend is, zijn er vanuit Stellendam mensen bezig met hulpverlening aan de bevolking van Roemenië. Dit gebeurt onder de vlag van de Stichting Hulp Christe nen Roemenië (de zogenaamde H.C.R.) te Sommelsdijk. Tijdens de laatste reis is het met name opge vallen dat er in Roemenië een grote groep mensen zonder schoeisel loopt. In de zomer is dat erg vervelend, maar in de winter, als het meer dan 30 graden vriest, is dat ronduit verschrikkelijk. Daar moet wat aan gedaan worden! Hulpverlening lukt meestal wel zonder daar extra aandacht voor te vragen, maar nu moe ten er laarzen worden gekocht! U wordt daaiom van harte uitgenodigd om op de georganiseerde Roemenië-avond te komen, waar getoond en verteld zal worden hoe men in Roemenië leeft en ook hoe hard deze hulp actie nodig is. De avond zal gehouden worden op D.V. donderdag 23 september a.s. in het gebouw van de mavo 'Het Spectrum', Schoolstraat 29 te Stellendam. Aanvang 19.30 uur. Aantal deelnemers: 54 Poule A: 1. M. Knöps10.400 gr. 2. C. Koert2700 gr. 3. V. Jordaan2400 gr. 4. A. Koole2040 gr. 5. L. Breederveld2040 gr, 6. L. Meersman1740 gr. 7. J. Bruggeman900 gr. 8. W. Schaaf420 gr. Poule B: 1. H. Dee2680 gr. 2. T. Elschot2320 gr. 3. L.Verbeek2060 gr. 4. P. Koert1420 gr. 5. M. Aartsen1400 gr. 6. B. Jordaan1240 gr. 7. IWolfert1000 gr, 8. G, V. d. Bosch920 gr, 9. P, Leus920 gr. 10. E. Koster560 gr. een spateltje wat slijm weg. Het uitstrijkje duurt enkele minuten en is meestal pijnloos. Het slijm wordt op een glaasje gedaan en wordt vervolgens samen met de laborato riumkaart van de vrouw naar het laborato rium opgestuurd. Daar wordt het verder onderzocht. De uitslag wordt na drie weken naar de huisarts gestuurd. De huisarts spreekt met de vrouw af hoe zij de uitslag te weten komt. Soms moet het uitstrijkje op nieuw gedaan worden omdat het uitstrijkje technisch niet goed is gedaan. Ook kan ver der onderzoek nodig zijn omdat bijvoor beeld een onschuldige ontsteking is ontdekt. Een afwijkende uitslag hoeft niet automa tisch baarmoederhalskanker te betekenen! De GGD Zuidhollandse Eilanden coördi neert het bevolkingsonderzoek. Als vrou wen meer willen weten kunnen zij de GGD bellen. Op werkdagen van 9.00 tot 14.00 uur is een medewerker van de GGD bereikbaar op het telefoonnummer (0181) 652440. De minister van Verkeer en Waters taat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende: In verband met het repareren van het wegdek op rijks weg N57 ter hoogte van de Haring- vlietsluizen tussen Stellendam en Hel- levoetsluis zal rijksweg 57 vanaf km 19,5 tot km 14,3 in de rijrichting Stel lendam naar Hellevoetsluis tweemaal voor alle verkeer worden afgesloten. De Ie afsluiting vindt plaats van vrijdag 8 oktober 1999 van 20.00 uur tot zaterdag 9 oktober 12.00 uur, zoveel korter als moge lijk en zoveel langer dan noodzakelijk. De 2e afsluiting vindt plaats van vrijdag 15 oktober 1999 van 20.00 uur tot zaterdag 16 oktober 12.00 uur, zoveel korter als mogelijk en zoveel langer dan noodzakelijk. Bijzonderheden Het verkeer van Stellendam naar Hellevoet- sluis/Rotterdam zal bij beide afsluitingen door middel van bebording via de parallel weg van de Haringvlietsluizen en de Haring- vlietweg en de N497 naar rijksweg 57 wor den omgeleid. Tijdens de eerste afsluiting (oostbaan) zal het verkeer van Rotterdam/Hellevoetsluis naar Stellendam geen hinder ondervinden van de afsluiting. Tijdens de tweede afsluiting (westbaan) zal het verkeer van Rotterdam/Hellevoetsluis naar Stellendam via de oostelijke rijbaan van de Haringvlietsluizen worden geleid. Contactpersoon met betrekking tot deze afsluiting is: Dienstkring Rhoon, Groene Kruisweg 401, 3160 AE Rhoon. Rayon Noord-West, de heer K. Soeteman/ A. C. Drooger, tel, (0181) 313288, Langs deze weg wil ik een ieder bedanken voor de geslaagde Jeugdwedstrijden (geor ganiseerd door de Viscromte') van het afge lopen seizoen. Hierbij wil ik toch enige uitzonderingen maken. 1Onze sponsors die door middel van prij zen en in natura hun steentje hebben bij gedragen aan deze zo succesvolle wed strijden. Om er enkele te noemen: Ponk Makelaar dij en Dierenspeciaalzaak Breeman. 2. Onze Jeugdcommissie, die hier vol werk aan heeft gehad. 3. Niet te vergeten de jeugdvissers zelf die hier, na onze indruk een gezellige en sportief toernooi van hebben gemaakt. 4. Alle controleurs die bereid waren om aan de waterkant te assisteren waar dat nodig en de vissen te meten en op te schrijven. De foto hierboven zijn de winnaars van groep A en Groep B. Groep A van links naar rechts: Ie Kevin Vermeulen; 2e Maurice Nieuwlaat, 3e Adriaan Koole (zittend). Groep B van links naar rechts: 2e Math. Arensman; Ie B, 't Mannetje; 3e Chr. Pannekoek (staande).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 4