avaMSMZ ^^n I E ItioNieebünovi Jongeren leren noodstoppen Officiële opening open dag Rabobank Middelharnis groot succes! aAooo aa Najaarsconcert in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland (010) 2741135 www.buijze.nl Tijdrede SGP Zendeling uit Kenya komt naar Oude-Tonge {i-^'L (V 0) Politie 24-uurs telefoon: www.devogel.nl cimWreekbl^opgereform^^M'gn^^ voor de zuidrhoUandse en Zeeuwse eilanden AUTO'S BEKRAST Bejaardenmiddag CVB Ouddorpse Redding^ Brigade duikt in historie JUL^NilNNAARD VASTGOED Dinsdag 21 september 1999 72e jaargang nr. 6840 p90§19qiS33tfl'Bf D.V. zaterdagavond 25 september a.s. hoopt de Chr. Gem. Zangvereniging 'Sursum Corda' uit Dirlisland o.l.v. Willem Christiaan Meijboom in sa menwerking met de Chr. Gem. Zang vereniging 'De Lofstem' uit Jaarsveld 0.1.V. Cees van der Slik een zangavond te geven in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. De koren zullen zowel afzonderlijk als sa men diverse nummers uitvoeren, o.a. Lof zij de Heer van Distier, Psalm 100 van Bert de Vries, Vol van licht van Martin Zonnenberg, Psalm 43 van Goudimel, Praise the Lord, o Jerusalem van J. H. Maunder en nog voor de echte koorzangliefhebber diverse bekende werken. De koren zullen begeleid worden door de organisten Anton Weenink en Bram van Oort. Anton Weenink, zal op de van hem bekende wijze, een orgelsolo uitvoeren. Ook u kunt uw steentje bijdragen aan deze zangavond want in het programma zijn di verse samenzangen ingelast. Wij hopen van harte dat wij u a.s. zaterdag avond mogen begroeten in de prachtige kerk aan de Ring te Dirksland. De heer A. Dubbeld, ouderUng van de Ned. Herv. Gemeente te Dirksland zal de avond openen en sluiten. De aanvang is 19.30 uur. Ter bestrijding van de kosten zal een collec te worden gehouden. Rotterdam-Rijnmond Aanrijding met letsel In de ochtenduren van vrijdag 17 september 1999 vond op het Korteweegje te Dirksland een aanrijding plaats tussen twee bromfiet sers. Een bromfiets, bestuurd door een 16- jarige inwoner van Herkingen reed vanuit Dirksland in de richting van Middelhamis. Ter hoogte van het Korteweegje haalde hij een groep fietsers in. Hierbij kwam hij in botsing met de andere bromfietser, een 18- jarige inwoonster van Ooltgensplaat, welke vanuit tegenovergestelde richting kwam. De inwoonster van Ooltgensplaat werd met nog onbekend letsel voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis te Dirksland. Aanrijding met letsel Op vrijdagmiddag 17 september 1999 vond op de Koningin Julianaweg te Sommelsdijk een aanrijding plaats tussen een bus en een fiets. De fietser, een 13-jarige inwoner van Sommelsdijk, reed ter hoogte van de Sama ritaan tegen de bus aan. De bestuurder van de bus reed vanaf een uitrit de rijbaan op. Hierbij zag hij de bestuurder van de fiets over het hoofd. De fietser had de aanrijding mogelijk nog kunnen voorkomen, maar bij onderzoek bleek dat zijn remmen in het geheel niet werkten! De fietser werd met klachten aan heup, been en arm overge bracht naar het ziekenhuis in Dirksland. COMBI actief in beeld en geluid SOMMELSDUK - Zondagavond rond acht uur ontdekten verschillende bewoners van de Koninginnelaan dat hun auto's bekrast waren. De nog onbekende daders hebben bij zes verschillende auto's op verschillen de plekken diepe krassen getrokken. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. Afgelopen vrijdagmiddag leerden In Ouddorp een tiental flakkeese jonge ren in de leeftijd van 18 tot 24 jaar hoe het is als zich plotseling een noodsitu atie voordoet. Als je eigenlijk van het ene op het andere moment stil zou moeten staan. Hoe reageer je dan en hoe kom je in zo'n geval zo snel moge lijk en zo veilig mogelijk tot stilstand? Verkeers Veiligheids Centrum Rozen- dom (VVCR) uit Goes verzorgde hier een training voor, die een plaats inneemt in het project 'Duurzaam Veilig' Op initiatief van de gemeente Goedereede en in samenwerking met het ISGO werd deze training de jongeren aangeboden. Na een een uurtje theorie werd achter m.f.g. Dorpstienden te Ouddorp het praktijkge deelte gegeven. Een noodstop maken op een droge weg, op een gedeeltelijk glad wegdek. op een geheel glad wegdek. Remmen kun je op drie verschillende manieren doen: pom pend remmen, gedoseerd remmen of geblok keerd remmen. Voor het maken van een noodstop blijft alleen het geblokkeerd rem men als geschikte methode over, zó krachtig remmen dat alle vier wielen van je auto blokkeren! De andere methoden vergen namelijk teveel tijd om op tijd tot stilstand te komen. Zo werd in Ouddorp getraind om onder omstandigheden waarbij je haren meestal te berge rijzen toch de situatie te bUjven beheersen. Ook al tolt je auto in de rondte, tóch je wagen tot stilstand weten te krijgen vóór die boom waar je opaf vliegt.Vol gens één van de trainers van VVCR weet 80% van de automobilisten niet hoe ze snel en veilig een noodstop moeten uitvoeren. Door te leren op een juiste wijze te reageren op een gevaarlijke onverwachte situatie kun nen veel ongevallen worden voorkomen. En daarvoor zijn trainingen als deze ook bedoeld. D.V. woensdag 22 september komt ds. D. J. Budding op uitnodiging van de p.k.v. een tijdrede houden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Ooltgensplaat. Aanvang 19.30 uur. MIDDELHARNIS-SOMMELSDUK Aan het begin van het nieuwe seizoen nodigt de CVB, afdeling Middelhamis-Sommels- dijk, u uit op D.V. dinsdag 28 september in 'De Hoeksteen'. Aanvang 14.30 uur. Spreekster op deze middag is mevrouw C. Vogelaar uit Dirksland met een lezing en dia's van een reis naar China. Voor vervoer bellen: taxi op maat. Donderdagavond 23 september 1999 om 20.00 uur komt er een zendeling uit Kenya spreken in Evangelie Gemeente Beréa te Oude-Tonge. Zijn naam is broeder Patrobe. In de jaren '80 heeft broeder Patrobe het werk overgenomen dat een Nederlands echt paar in samenwerking met Wereld Wijde Zending en de Zweedse Maranatha Mission of Kenya was begoimen in de sloppenwijken van Nairobi, de hoofdstad van Kenya. Het werk heeft zich inmiddels uitgebreid naar meer sloppenwijken, die rondom deze grote stad liggen. Het betreft een school-/voe- dingsproject. Het zijn een soort schooltjes waar de allereerste begrippen van lezen, rekenen en schrijven worden geleerd aan kinderen die normaal niet in het onderwijs terecht komen, omdat ze behoren bij ach terstandsgezinnen. De sloppenwijkbewo ners zijn meestal in de hoop op werk en een betere toekomst naar de stad getrokken, waar echter geen werk voor hen was. Helaas raken velen aan lager wal in criminele prak tijken en de prostitutie. Het zendingswerk dat door broeder Patrobe wordt gedaan, heeft ervoor gezorgd dat velen ontkomen zijn aan een wisse dood. De dagelijkse voeding betekent de redding van veel kleine kinderen. WWZ steunt dit werk al jaren en door middel van de kinderen is het Evangelie al bij veel ouders terechtgeko men. Irmiiddels is er zelfs een heel aantal gemeenten ontstaan in de sloppenwijken, waar de medewerkers van broeder Patrobe velen met raad en daad terzijde staan. Broe der Patrobe heeft dit jaar de aandacht gekre gen van EO Metterdaad, die zijn plan om een lagere school te beginnen in één van de slop penwijken met een grote donatie hebben gehonoreerd. De avond wordt gehouden in cbs 'De Bron', Melkweg 75 te Oude-Tonge. Zaal open 19.45 uur; aanvang 20.00 uur. Het jaar 2000 is voor de Ouddorpse Red- dings Brigade een jubileumjaar. Na een tra gisch verlopen zwemongeval op het Oud- doipse strand waarbij een domineesgezin omkwam werd in 1950 door een aantal in woners van Ouddorp een reddingsbrigade in het leven geroepen. Het 50-jarig bestaan mag en zal ook niet ongemerkt voorbijgaan, daarom worden oud-leden opgeroepen zich te melden voor een te houden reünie. Mensen die in het bezit zijn van foto's, film of videomateriaal worden ook vriendelijk verzocht zich te melden en in overleg kïin dan het kopiëren/nabestellen van dit materi aal besproken worden. Natuurlijk is er in die 50 jaar heel wat gebeurd en daarom zijn anekdotes van reddingen en andere bijzon dere gebeurtenissen erg welkom. Waimeer u materiaal wilt opsturen vermeld dan wel even uw naam en adres. Voor meer informatie kunt u de heer Kom mer Tanis bellen op nummer (0187) 683331 Het adres van de Ouddorpse Reddings Brigade is: Ouddorpse Reddings Brigade Postbus 69,3253 ZH Ouddorp Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning 'Op vrijdag 17 september is Rabobank Middelharnis offi cieel geopend. Gelijk de dag daarna, zaterdag 18 septem ber, waren alle belangstellenden van harte welkom voor een kijkje achter de schermen. Feestelijke opening De grote tent op het parkeerterrein naast het bankgebouw gaf aan dat er iets feestelijks stond te gebeuren bij Rabobank Middelhanis. Inder daad, op vrijdag 17 september is Rabobank Middelhamis officieel geopend. Tetske van Ossewaarde was gastvrouw op deze bijzondere dag. Ook kreeg de bank bezoek van ir. drs. H.N.J. Smits, voorzitter van de Hoofddirectie van Rabobank Nederland. De heer Smits is een druk bezet man. De reden dat hij toch gehoor gaf aan de uitnodiging van Rabobank Middelhamis is het feit dat "deze bank een voortrek ker is bij de coöperatieve vemieuwing," aldus de heer Smits. Op 7 juli 1998, na de statutenwijziging, werd Rabobank Middelhamis omgevormd tot een klanten-coöperatie met bijbehorend lidmaat schap. Rabobank Middelhamis was de 21e van de 425 Rabobanken die deze belangrijke wijziging onderging. Het coöperatieve karakter van de bank is ook vastgelegd in haar ambitiestatement. De bank wil samenwerken met haar klanten. Klanten kunnen Ud worden van Rabobank Middelhamis en op deze wijze zeggenschap uitoefenen op het beleid van de bank. Met de opening van het nieuwe bankgebouw geeft Rabobank Middelhamis het startschot voor een grote leden werfactie, met als doel meer, en betrokken, leden. Schijnwerper op medewerkers Namens het bestuur van Rabobank Middelhamis hield de heer G. Joppe een korte inspirerende toespraak. Hij richtte de schijnwerper op de medewerkers van Rabobank Middelhamis. Zij hebben zich immers volledig ingezet om de dagelijkse werkzaamheden gewoon te laten verlopen. Een zware opgave, middenin een grootscheepse verbouwing. "Medewerkers die niet in een commissie of werkgroep zaten, namen taken over van collega's die hier wel bij betrokken waren. Door continu de schouders eronder te zetten, hebben we met z'n allen de klus geklaard," aldus de heer Joppe, die voorts de bedoe ling van het TrefPunt, ontmoetingsplaats voor kennisoverdracht, aankondigde. Ook zette de voorzitter het Innovatie-stimulerings fonds uiteen, met als doel financiële aanmoediging van lokale initia tieven. Openingshandeling Na deze toespraken volgde er een rondetafeldiscussie onder leidng van Tetske van Ossewaarde. Met deelnemers als Adri Peekstok (medewerkster Rabobank Middelhamis), Julia Campfens (onder neemster) en Dhr. P.A.M. Havermans (voorzitter Raad van Toezicht) werd deze discussie een groot succes. Ook directeur W.A. Coremans en voorzitter van het bestuur G. Joppe namen deel aan deze discus sie. Onderwerpen als coöperatie, betrokkenheid en de instelling van een Innovatie-stimuleringfonds werden stevig onder de loep geno men. Met de instelling van het Fonds wil Rabobank Middelhamis een gedeelte van haar winst beschikbaar stellen voor initiatieven uit haar werkgebied die niet op andere wijze gesubsidieerd worden. Na deze pittige discussie, waar ook het publiek aan meedeed, togen allen naar het TrefPunt binnen de bank. Da£ir verrichtte de heer Smits de ofi- ciële openingshandeüng. Het Ucht dimde en alle aanwezigen wacht ten in doodse stilte op hetgeen gebeuren zou. Met een dmk op de knop veranderde de foto van de bouwput op het scherm in een mooie foto van het nieuwe bankgebouw. Er ging een gejuich op en allen proosten met champagne op het nieuwe gebouw, wat nu dan einde lijk bezichtigd mocht worden. Open dag Op zaterdag 18 september gingen de feestelijkheden bij de bank gewoon door in de vorm van een open dag. Van 10.00 uur tot 16.00 uur was iedereen welkom voor een kijkje achter de schermen. Dat heten de bewoners van het werkgebied zich geen twee keer zeggen. Al gelijk om 10.00 uur stroomden de eerste bezoekers binnen. En de hele dag bleef het erg dmk bij Rabobank Middelhamis, zowel in het bankgebouw als in de tent naast de bank waar een hapje en drankje genuttigd kon worden. De ouderwetse ijscokar op het terrein draaide overuren. Deze kar was om 16.00 uur dan ook helemaal leeg. Ook de videohoek in de bankhal was de hele dag bezet. Kortom, een geslaag de dag! tJBBfgpOA Tifiz a; :>gT3j[p3q ^js| ido5ttifizdojeejs district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiakicee OUDDO»^ Walslnot 35 Til. (II1S7| 6II6I1 hx 6i37» HNESSE- Piinlilio|) Hogniog 17! hl, |0I11| «UOO Noodstop op gedeeltelijk glad wegdek: de auto kwam uit tegenovergestelde richting! INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING dé financiële site voor Goeree-Overflakkee Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 De openingshandeling: een druk op de knop in een schemerachtig gemaakt 'Trefpunt' toverde het nieuwe pand op de muur Overweldigende belangstelling bij de opening van de bank.Hier de rondetafeldiscussie in de tent op het 'bankterrein

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1