ZAFIRA Opnieuw eenzijdig verkeersongeval Speeltuin 'de Flipjes' in Ouddorp bestaat 45 jaar! E IJwriBRE N VOGELBEURS Tijdrede SGP mmmm Aan onze postabonnees Aangepaste kerkdienst -16 Appèlavond 2e hands boekenbeurs in Middelhamis! Beschonken vrachtwagen bestuurder aangehouden Toute' bruidegom www.devogel.nl Zeiljacht gestrand 'De Christenvrouw' chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden in dinsdagkrant Visser Visser AJL^MINNAARD VASTGOED Garage Knöps B.V. Abonneert U op Eiianden-Nieuws k Vrijdag 17 september 1999 72e jaargang nr. 6839 In de afgelopen tijd is het verschil lende postabonnees overkomen dat ze Eilanden Nieuws niet of niet op tijd thuis kregen bezorgd. Bij som migen gebeurde dat zelfs meerdere malen. Op zich is dat al uiterst ver velend. Nog vervelender wordt het als je als aanbieder van poststuk ken - in dit verband dus Eilanden Nieuws - aan de oorzaak van dat probleem werkelijk niets kunt ver helpen, omdat je wat postbezorging betreft geheel afhankelijk bent van anderen... PTT Post heeft sinds febraari dit jaar nieuwe volautomatische postsorteerappa- ratuur in gebruik. Die apparatuur baart PTT vooralsnog meer last dan lust; klaar blijkelijk zitten er 'kinderziektes' in. En die zijn er de oorzaak van dat op tijd ter post bezorgde stukken veelvuldig te laat of in 't geheel niet bij geadresseerden aankomen. De PTT heeft de problemen onderkend en hoopt dat die eind decem ber zijn opgelost, zodat dan alle postzen- dingen weer op tijd worden bezorgd. Tot die tijd is dus ook het ter post bezor gen van Eilanden Nieuws dit lot bescho ren. Van elke nieuwe editie die verschijnt worden nog diezelfde middag alle post- exemplaren naar het postkantoor ge bracht, recht tegenover het gebouw van Eilanden Nieuws. U zult begrijpen dat aUe stagnaties die daarna plaatsvinden buiten onze invloedsfeer liggen. Mét u hopen wij dat PTT Post deze problemen thans snel verholpen zal hebben. Redactie Op zaterdag 25 september a.s. houdt de Eer ste Flakkeese Vogel Vereniging weer een vogelbeurs in het Dienstencentrum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelhamis. Iedereen is welkom van 13.30 tot 16.30 uur. Er is een handelaar aanwezig. TOEGANG GRATIS. actief in beeld en geluid Op zondag 3 oktober 1999 is er weer een interkerkelijke kerkdienst voor verstandelijk gehandicapten in de Gereformeerde kerk te Middelhamis waarin hoopt voor te gaan ds. H. Out. De aanvang van deze dienst is om kwart vóór drie. U bent van harte welkom en uw aanwezig heid wordt op prijs gesteld. 'Wat zegje...?! met dit onderwerp (over taalgebruik) hoopt ds. G. J. van Aalst het verenigingssei zoen weer te openen op de gebruikelijke appèlavond. Dit jaar alleen voor de -16 jari gen. Je bent vanavond (17 september) hartelijk welkom in de kerk van de Ger. Gem. in Mid- delhamis. We beginnen om half acht. Neem ook je vrienden, vriendinnen en ouders mee! Zaterdag 25 september a.s. kunnen de echte boekenUefhebbers hun hart weer ophalen op de tweedehands boekenbeurs, die gehouden wordt in het gebouw 'De Hoeksteen', Ring 13 te Middelhamis. Deze beurs wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is voor iedereen gra tis. Br zal een mime sortering zijn in boeken op het gebied van theologie, geschiedenis, kin- der- en jeugdboeken, (Chr.) romans, hobby enz. enz. Tevens kunt u oude boeken laten taxeren door ir. Van Gent. D.V. woensdag 22 september komt ds. D. J. Budding op uitnodiging van de p.k.v. een tijdrede houden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Ooitgensplaat. Aanvang 19.30 uur. STELLENDAM - Maandagnacht rond één uur werd op de N57 een 53-jarige vrachtwa genbestuurder uit Sommelsdijk aangehou den wegens het rijden onder invloed De man werkte mee aan een blaastest waar na hij, op basis van de uitslag van de test, werd overgebracht naar het politiebureau te Hellevoetsluis, waar een ademanalyse werd uitgevoerd. De man bleek te rijden met 1,0 promilUe in zijn bloed. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Op de voorpagina van Eilanden Nieuws van afgelopen dinsdag stond een foto van het bmidspaar Peter en José Kalle-van den Och tend. Van de gelukkige bmidegom op die foto schreven we dat ie Kees zou heten, maar dat is onjuist. Het moest Peter zijn. 'Sorry Kees, we hadden je Peter moeten noemen!' Bovendien was het op die dag niet vrijdag, zoals we schreven, maar donderdag. Dat heb je er nu van.als je als journalist zit te sla pen! Voor m/ Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Nieuw van Opel: voor auto rijdeh mP plezier Woensdagavond tegen half zeven vond een eenzijdig verkeersonge val plaats op de Eendrachtsdijk nabij Stellendam. Een 25-jarige vrouw uit Stellendam kwam met haar BMW over de Plaatweg ('t Fortuuntje) uit de. richting Melissant. Toen ze de vóór Stellendam gelegen S-bocht genomen had begon haar auto te glijden - mogelijk doordat tengevolge van regenval het wegdek was glad geworden - en raakte de vrouw de macht over het stuur kwijt. De wagen raakte aan de rechterkant van de weg af, reed het talud van de Eendrachtsdijk af, botste tegen een boom en sloeg meteen over de kop. Na nog enke le malen omgeslagen te zijn kwam de auto tegen een volgende boom op de zijkant tot stilstand. Het dak van het voertuig was dusdanig ingedrukt dat het slachtoffer bekneld kwam te zitten. De brandweer moest de BMW open knippen om het slachtoffer daaruit te kunnen bevrijden. Ook de traumahelicopter was ter plaatse, waarvan de arts met het slachtoffer meeging in de ambulance naar het Zuiderzieken huis in Rotterdam. Er is een tijd geweest dat elk dorp op Goe ree-Overflakkee haar eigen speeltuin had. Die werden destijds gesticht door steun uit het Rampenfonds. Van al die speeltui nen is echter alleen die van Ouddorp overgebleven. Al vijf en veertig jaar lang is 'de Flipjes' er een begrip en jaarlijks vermaken zich er meer dan 30.000 gasten, de donateurs van de speeltuin daarbij niet eens meegerekend. Én 't is dankzij de nimmer aflatende inzet van vrijwilligers dat 'de Flipjes' er nog is en morgen, zaterdag, wordt de vijf en veertigste ver jaardag 'gevierd'. Van dat 'vieren' zal men overigens geen spektakel maken. Het bestuur vond het juist mooi om, als er iets op touw gezet zou worden, dat geheel te doen ten behoeve van hen voor wie de speeltuin bedoeld is: gewoon voor de kin deren. Vandaar dat er morgen een specia le dag is in 'de Flipjes'. Behalve de speel toestellen die er altijd al staan zullen er nog meer attracties aanwezig zijn, boven dien wordt er wat lekkers uitgedeeld en zijn er voor groot en klein leuke attenties. Veel mensen denken dat de naam 'de Flip jes' iets te maken heeft met het bekende Tielse FUpje. Mooi dat dat niet waar is. Om te weten waar deze naam nu eigenlijk van daan komt moeten we terug het verleden in, naar de oprichting van de speeltuin. Twee zonen van 'Flup' Meijer waren het - vanwe ge de voornaam van hun vader 'de Flupjes' genoemd - die samen met Teun Tanis met het initiatief kwamen om een speeltuin op te richten. In die tijd werd namelijk nogal flink gebouwd in Ouddorp en kwamen er veel jonge kinderen wonen, vandaar dat idee. En zo gezegd, zo gedaan. In de avonduren wer den in de smederij 'op durp' bij Maart en Peet van Dam de speeltoestellen gemaakt en als die klaar waren werden ze met paard en wagen naar het terrein gebracht waar de speeltuin moest komen. Aan 't eind van de avond deden ze dan een borreltje bij 'de Flupjes' thuis, in de duinboerderij, die lag daar recht tegenover het speeltuinterrein. En Zelfs bij slecht weer blijven de kinderen komen! toen die eenmaal klaar was werd de speel tuin genoemd naar... 'de Flupjes'! Van 'Flupjes' werd alleen 'Flipjes' gemaakt, en zo is de naam voor de speeltuin er gekomen. Een volledig stukje Ouddorpse folklore dus En zoals 'de Flipjes' door de inzet van vrij willigers is ontstaan, zo is de speeltuin al de jaren daarna voortdurend onder de hoede van vrijwilligers gebleven. Het bestuur, vut ters en 65+ ers zijn er altijd mee bezig. Toe zicht, onderhoud en verzorging, vernieu wing, veiligheid, er is altijd werk aan de winkel. Zeker ook in de periode waarin 'de Flipjes' gesloten is. En met ntime heeft daar bij de veiligheid van de kinderen die er het volgende seizoen zullen komen de aandacht. Zo wordt 'de Flipjes' thans regelmatig offi cieel geïnspecteerd. Toen twee jaar geleden de speeltuin te maken kreeg met de Wet Vei ligheid Speeltoestellen was het met het voortbestaan bijna gebeurd. Er moest voor 100.000 worden verbeterd en dat geld was er natuurlijk niet.Gelukkig dat er spontaan zoveel actie werd ondernomen, vooral op 't eiland maar ook daarbuiten. In drie maanden tijd was er 70.000 bij elkaar gebracht; in één sponsorloop brachten schoolkinderen zelfs/15.000 bijeen! Ook de gemeente liet zich niet onbetuigd. En zo is 't dat 'de Flipjes' toch behouden kon blijven. Vier weken geleden is de veiügheid van de speeltuin opnieuw gekeurd. Behou dens enkele kleinigheidjes - die meteen wer den opgelost - kon die worden goedgekeurd. En deze week is er weer voor 60.000 aan nieuwe speeltoestellen besteld, die zullen eind dit jaar of begin volgend jaar worden geplaatst. Zo wordt er voortdurend veel werk verzet en moeten er voortdurend behoorlijke bedragen worden geïnvesteerd om de kwaliteit van de speeltuin op peil te houden en om het voort bestaan ervan te bewaken. De eerste 45 jaren zitten er nu op. We wensen dit prachtige ini tiatief van 'de Flupjes' nóg vele goede jaren toe! De oprichters van 'De Flipjes', middenin Teun Tanis en naast hem de beide 'Flupjes' ALVELE JAREN ACTIEF OP GOEREE-OVERFLAKKEE. ...en binnenkort gevestigd in Middelhamis. Schlldersv X, *^^"»9svwandafwerkin9S-en^ .e<v" xv^ Zondagmiddag 12 september strandde het zeiljacht Jan Bart bij de Slufterdam op de Hinderplaat. De Jan Bart met 2 personen aan boord was vertrokken van Rotterdam en via de Nieuwe Waterweg onderweg naar Stel lendam. Om 15.45 uur werd door Kust- wachtpost Ouddorp de Zeemanspot gealar meerd, ter plaatse aangekomen was de Jan- Bart inmiddels zelf vlotgekomen. De Zeemanspot begeleidde de Jan-B art naar dieper water tot in het Slijkgat. Mede door het mooie weer had de Jan Bart geen schade bij de stranding opgelopen, en kon op eigen kracht naar Stellendam varen. afd. Dirksland D.V. 22 september komen we als Christen vrouw weer bij elkaar. We hebben mevr. Schaly-Smit uitgenodigd om aan de hand van dia's iets te laten zien over de 'Engelse tuinen'. We beginnen om kwart voor acht in 'Onder de Wiek'. Nieuwe leden en/of belangstellenden van harte welkom. COMBI 7 uur foto-serviee OUDDOIU*- Wèilstraal 35 Tel, (0167) 631611 (bx 633734 RENESSE- PHntshop Hognoom 173 tel, (0111) 463400 SOMMELSDIJK VOORSTRAAT 44 TEL. 0187-48 72 72 ('S AVONDS 06 - 53 777 I FAX 0137-48 6613 Haveneindy 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 4833 Fax (0187) 485992 WOOM- REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendreclit Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 nu in onze showroom dé financiële site voor Goeree-Overflakkee Sinds 1865 dé specialist voor de verzorging van buitengevels, gevelkozijnen, reinigen, beglazen, afwerken, onderhoud en kozijnsanering voor particulieren, bedrijven en instellingen. |\S0<^' Voorstraat 14 3286 AX Klaaswaal. Tel. (0186) 57 15 52 Fax (0186) 57 19 10

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1