Bijbelcursus Apotheek 'Menheerse' bestaat 25 jaar de^l autoe ^W Ml^ mil PREDIKBEURTEN Amicitia-nieuws uit de kerken EiiAnDEn-niEuws EIIAHIIEII-ltlEUWS Koffie-ochtend voor ouders van peuters Openbare aanbesteding rioleringskarwei De repetities van Estampida zijn weer begonnen Najaarsmarkt Melissant fïï Dienst voor belangstellenden in Stellendam Grote bingo in Ooitgenspiaat Vooraankondiging zangavond PAGINA 2 Vrijdag 10 september 1999 OUDDORP - Tijdens een koffie-ochtend kunt u met elkaar praten over allerlei zaken die u in het dagelijks leven met uw peuter tegenkomt en die u bezighouden. Er zijn dus geen vaste thema's. Wat er tijdens een kof fie-ochtend wordt besproken, hangt af van wat u zelf inbrengt. U kunt hierbij denken aan de volgende onderwerpen: - spelen en speelgoed - mijn kind eet zo weinig - wanneer kan mijn kind zindelijk worden - mijn kind heeft van die driftbuien. plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Dirkdoensweg 33 te Ouddorp datum: woensdag 29 september 1999 tijd: 9.30 tot 11.00 uur. kosten: per persoon, per bijeenkomst: ƒ7,50 voor leden en 12,50 voor niet-leden. DIRKSLAND - Op dinsdag 7 september jl, vond in het gemeentehuis van Dirksland de openbare aanbesteding plaats van een riole ringskarwei in het dorp Melissant. Het betreft het aanbrengen van randvoorzienin- gen waaronder vallen het verbreden van slo ten en het graven van nieuwe sloten aan de NoUeweg en achter de Nieuweweg. Eén en ander heeft te maken en is nodig voor het verbeteren van de waterkwaliteit. Daarnaast zal een bergbezinkbassin worden gebouwd en zullen een tweetal bergbezinkleidingen worden aangelegd. Tot slot zal een gedeelte van de riolering aan de Nolleweg worden vervangen. Tijdens de openbare aanbesteding zijn een tiental inschrijvingsbiljetten ingediend. Laagste inschrijver was Aannemingsbedrijf LBS BV te Ridderkerk voor een bedrag van 877.000,- ex. BTW terwijl een inschrij ving voor een alternatieve uitvoering is overgelegd tot een bedrag van 834.000,- ex BTW. Het werk zal worden uitgevoerd door een onderdeel van het Ridderkerkse bedrijf na melijk Aannemingsbedrijf Winkels te Oud dorp. Muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland heeft het voornemen om binnenkort weer te starten met een nieuwe groep blokfluiters. Inmiddels is het een traditie geworden om regelmatig te starten met nieuwe blokfluit- groepen. Tot op heden is het elk jaar gelukt enkele nieuwe blokfluiters erbij te krijgen, zodat we inmiddels verschillende groepjes hebben die allemaal op hun eigen niveau leren omgaan met de blokfluit en de muziek. Hierbij doen wij een beroep op degenen die graag willen leren blokfluiten om zich bij ons aan te melden als lid van onze vereni ging. Onder de deskundige leiding van de dirigent van de fanfare krijgt u dan een gede gen opleiding. Voor verdere inlichtingen kunt u contact opnemen met mevr. M. Zoon- Orgers, telefoon (0187) 603420 of mevr. H. Drooger-Lodder. tel. (0187) 603470. Ook valt nog te vermelden dat op 4 septem ber jl. door Ivo Kouwenhoven, o.a. dirigent van de fanfare van 'Amicitia', een optreden was georganiseerd waaraan zoveel mogelijk blokfluiters mee zouden werken, om zo een vermelding in het Guiness Book of Records te verkrijgen. Dit evenement werd gehouden te Oud-Beijerland. Minimaal moesten 200 blokfluiters mee werken om aan het record te voldoen. Het werden er uiteindelijk 207, zodat de vermelding een feit is. Ook de blok fluiters van 'Amicitia' hebben hieraan hun medewerking verleend. Verder heeft 'Amicitia' van het Anjerfonds, afdeling Zuid-Holland een gift ontvangen van 2.000,- als bijdrage in de aanschaf voor muziekinstrumenten. Dit bedrag is in middels gebruikt voor de aanschaf van in strumentarium. Voor 'Amicitia' betekent dit een welkome aanvulling op het instrumentenfonds, waar op de laatste tijd toch al een behoorlijke aan slag is gepleegd, omdat er aardig is geïnves teerd in nieuwe instrumenten. Informatie en aanmelden bij Zorg en Wel zijn Groep, maandag tot en met vrijdag tus sen 9.00 en 12.00 uur op telefoon (0181) 626226. Met recht is de Bijbel de beste bestseller. De Bijbel is nog steeds het meest vertaalde, verkochte, verspreide en gelezen boek ter we-reld. Maar wordt hij ook begrepen Op dertig verschillende plaatsen in Neder land hebben belangstellenden zich het vori ge seizoen door middel van de Evangeli sche Toerustings School (ETS) op dit inspi rerende boek georiënteerd. De deelnemers uit de diverse kerken hebben de lesstof als een verrijking ervaren om de bijbel beter te leren begrijpen. 15 september 1999 begint er weer een nieuw cursusjaar in Middelharnis. De eer ste les is een 'open' les, toegankelijk voor alle be-langstellenden. Ieder cursusjaar staat op zichzelf. Naast bij belkennis, is er veel aandacht voor bijbe- luitleg, bijbelleer en persoonlijk geestelijk le-ven. Omdat deze cursus nu ook op Flak- kee gegeven wordt, is het voor iedereen bereikbaar. U bent welkom op 15 september in het Diekhuus om 19.45 uur, of voor meer informatie over het nieuwe seizoen kunt u bellen met de secretaris: (0187) 492664. NED. HERV. KERK Beroepen te Herwijnen J. van Dijk, kandi daat uit Zeist; te Loenen aan de Vecht G. van Loch te Ochten; te Zeist C. Blenk te Delft. Bedankt voor Maassluis (wijkgem. Grote Kerk) G. Lustig te Noordeloos. Beroepen te Vorden D. Westemeng te Ids- kenhuizen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar Musselkanaal-Valther- mond J. A. Vos, kandidaat uit Kampen, die bedankte voor Lutten. H< GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam-Noord, te Elspeet en te Goudswaard A. J. Gunst te Benthuizen; te Boskoop C. Sonnevelt te Veenendaal; te Oudemirdum A Bac te Bodegraven; te De Valk-Wekerom C. Vogelaar te Grand Ra- pids-Beckwith Street (VS); te Oostkapelle M. Karens te Werkendam. Mandoline-orkest Estampida heeft haar re petities op de donderdagavond hervat. Van af half 8 wordt er muziek gemaakt in de fysio- ruimte van De Samaritaan in Sommelsdijk. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. Komt u gerust eens luisteren op een repetitie-avond. Het orkest treedt regelmatig op. Op 2 okto ber a.s. werkt zij mee aan een NCR V-avond in Dirksland en op 15 oktober is Estampida te beluisteren op het jubileum van het Kerk koor van de Gereformeerde Kerk van Mid delharnis. Deze maand is het 25 jaar geleden dat in Middelharnis de eerste apotheek officieel geopend werd. Apotheker J. Sla ger uit Goes waagde in 1974 de stap, hij opende er aan de Voorstraat 16, waar voorheen wapenhandel C. de Mooij was, apotheek 'Menheerse'. Dat kon, omdat Middelharnis al in 1965 "apotheek-rijp" verklaard werd. Zo'n verklaring moest er zijn voordat een apotheek zich er mocht vestigen. Het apotheek-rijp zijn van een gebied hing af van een aantal factoren. Niet alleen het aantal inwoners speelde daarbij een rol, maar ook het aantal instellingen in de omgeving dat eventu eel gebruik gaat maken van de apotheek. In Middelharnis waren er genoeg: het ziekenhuis in Dirksland, Hemesseroord en in de toe komst verpleegtehuis De Samaritaan, dat toen nog in aanbouw was. Daarom mocht zich in Middelharnis wel een apotheek vestigen en niet in bijvoorbeeld Hellevoetsluis, dat wel meer inwoners had maar minder instellingen. De consequentie van een "apotheek-rijp" verklaring was dat een arts die zich na deze verklaring in een plaats vestigde, verplicht was zijn apotheek af te staan (te verkopen) aan de apotheker die zich in zijn gemeente vestigde. Dat was het geval voor dokter V.d. Wulp. Zijn patiënten kregen voortaan een recept waarmee ze naar de apotheek in de Voorstraat konden stappen. Overigens had dokter V.d. Wulp geen enkele moeite met die verplichting en veel van zijn collega's ook niet. Weliswaar vormt de apotheek voor de arts een bron van inkom sten, maar anderzijds geeft het apotheekhouden hem handen vol werk. In het pand waar de apotheek gevestigd werd, was vroeger wapen handel C. de Mooij gevestigd. Het pand stond onder Monumenten zorg en de verbouwing tot apotheek kostte dan ook het nodige over leg. Toch kwam uiteindelijk de verbouwing gereed, en in augustus 1974 ging apotheek 'Menheerse' open. De officiële opening volgde in september dat jaar, deze maand dus 25 jaar geleden. In de tussenliggende jaren is er nogal wat veranderd in de apotheek. Van het bereiden en afleveren van medicamenten aan artsen is het accent inmiddels komen te liggen op de verstrekking aan de patiënt én de informatievoorziening aan die patiënt. Ook worden er tegen woordig hoogwaardiger middelen bereid, waarvoor ook hogere tech nische vaardigheden zijn vereist. Vanuit historisch oogpunt bezien neemt apotheek Menheerse een centrale positie in op Goeree-Over- flakkee. Er vindt een nauwe samenwerking plaats met de andere apo theken en apotheekhoudende artsen en voortdurend wordt er gebouwd aan een zo hoog mogelijk kwaliteitsniveau. Bovendien is de heer Slager toezichthoudend apotheker voor het Van Weel-Bet- hesda ziekenhuis in Dirksland. Zo poogt apotheek Menheerse, ook in de toekomst, een centraal gezondheidspunt te vormen voor Flakkee. Vanaf 15 september ligt er in Apotheek Menheerse en Apotheek St. Joris voor elke bezoeker een presentje klaar. De Gereformeerde Kerk Melissant, Dirks land en Herkingen houdt 18 september a.s. een najaarsmarkt met o.a. rommelmarkt, kinderrommelkraam, kinderspelletjes, boe kenmarkt, verkoop van advocaat, kruud- plaetjes, handwerkartikelen, droge en verse bloemstukjes, oliebollen, arretjescake, pony- rijden voor de kinderen in de straat bij de brandweerkazerne, darten, schiettent, enve loppen trekken, enz. Waar: Nieuweweg 11 te Melissant. Tijd: 9.00 tot 14.00 uur. U bent van harte welkom. Tekeningen - L. Boekee Tekst - G. de Munck(Naar het boek van W. ter -•_' Zondag 12 september 1999 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 18.30 uur ds. R. Veldman, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avondmaal. Eben- Haëzer: 9.30 uur geen dienst en 18.30 uur leesdienst. Woensdag 15 septem ber, Dorpskerk: 19.30 uur ds. L. Groe- nenberg. Oud-Beijerland. Vrijdag 17 september, Dorpskerk: 14.45 uur ds. R. Veldman, huwelijksbevestiging van het huwelijk van Theodorus Doom en Pie- tertje Grinwis - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur ds. W. A. Boer - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 11.00 uur ds. J. W. van Estrik, bediening Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik, nabetrachting/dank-zeg- ging Heilig Avondmaal. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. L. Smelt, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. P. C. Hoek, Sint Annaland - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. C. Koster, Spijkenisse en 18.30 uur ds. J. Koster (zangdienst). MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok. Hierden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst -Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur prof. C. J. Reu- gebrink. Leiderdorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. Verduin, voorber. Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder, bevestiging ds. A. van Wijk en 14.30 uur ds. A. van Wijk, intrede - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Kunz, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen, bediening Heilig Avondmaal - Herv. 'Exodus' Gem. 10.30 uur ds. J. H. Verwaal en ds. Johan Bruning. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, Monster en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. M. Vüetstra (voor ber. H.A.) - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur (viering H.A.) ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur ds. H. van Dijken - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Het Prieel. Som melsdijk 10.00 uur A. Verduin. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur kand. A. P. Muilwijk. Hardinxveld-Gies- sendam en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan "t HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger, voorbereiding Heilig Avondmaal en" 18.00 uur ds. P. Kolijn, Krimpen a.d. IJssel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.30 uur ds. G. den Hartogh, Wer kendam en 18.00 uur ds. F. C. Koster, Spijkenisse. Op D.V. zondag 12 september wordt er in de Gereformeerde Kerk in Stellendam een dienst voor belangstellenden georganiseerd. Een kerkdienst waai' veel mensen zich thuis zullen voelen: Mensen die op zoek zijn naar de zin van hun leven en zich afvragen of God hen iets te zeggen zou kunnen hebben; men sen die de kerk al jaren niet meer van binnen gezien hebben maar toch wel weer nieuws gierig geworden zijn; mensen die graag be kende liederen zingen en willen luisteren naar koorzang... Iedereen is daarom van harte welkom in dit bijzondere samenzijn dat om 18.30 uur begint. Voor de goede orde: Voorganger in deze dienst is ds. J. Koster. Hij gaat met een uit dagende vraag aan de slag: 'Wat doe je met de rest van je leven?" Medewerking wordt verleend door het bekende gospelkoor Per Amore: Zij weten met hun liederen steeds meer mensen in onze omgeving te boeien! Martin Kolff is de organist en een liturgie zal aanwezig zijn. Welkom! (Meer informatie: 0187-683431). De Plaatselijke Commissie van de SWO in Ooitgenspiaat organiseert op woensdag 22 september a.s. een grote bingo voor alle 55- plussers van Oostflakkee in "t Centrum, Van Weelstraat 10 in Ooitgenspiaat. De middag begint om 13.30 uur, de zaal is open vanaf 13.00 uur. De kosten bedragen 5.00. Tevens wordt er een verloting gehouden, de loten kosten 4 voor 1,00. Er zijn weer hele mooie prijzen te winnen. U bent van harte welkom! Op D.V. zaterdag 2 oktober zal in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland een zangavond worden gehouden, welke begint om 19.30 uur. Medewerkenden zijn: Chr. Zangvereniging 'Con Amore' (ge mengd kinderkoor) uit Opheusden o.l.v. Cees Meijering, organist Maarten van Dijk. PieterVis, bas-bariton. Michiel Plomp, trompet. Lennert Knops, orgel. Noteert u het alvast en houdt u deze avond vrij? DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. F. Kaars. Papendrecht en 18.00 uur ds A. P. Voets - Ger. Kerk 9.00 uur drs. G. den Hartogh, Werkendam en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis. Rotterdam OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel en 18.00 uur ds. J. Smit, Putten - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Tj. Ausma. Naaldwijk en 18.00 uur drs. J. H. Becker. Klundert, H. Avondmaal en dankzegging^ LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten. Nieuwerkerk a/d IJs sel. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. R. v. d. Berg Delft SINT MAARTENSDUK - Herv. Gem. 9 30 uur ds. Loohuis (H.A.) en 14.30 uur ds Kot (nabetrachting) - Ger. Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: AlgemeeniT'gebr-dewaal.com [onder vermelding van 'adv' of'adm') tarief per mm 0,42; conlracttarieven op aanvraag sluilingsLermiJn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur shdtlngstermijnJaTnilleberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk worden gesteld. acquisitie; A, J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87; e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 1022, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius(agebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 16.50. Per Jaar ƒ62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rataobank Middelharnis 342001108 Nieuws GEREF. KERKEN fUy zyn tQOuvoe die- -^ jJoasen voo de Uooif^^ V^ U heeft van ons Inlets te vnexen f heophlLus de cIu/'v/ki- banneRuoot een ecu om met u te ER WAS NU Een RUltTIE A.PSTANO Tussen de t\»;ee H6RÊN EN DE SOLDATEN GEKOmêN DE JONKER OREEP 2UN KAN5 Eén Wk en TEeh iU ;?eg niksJ HELAAS KEEK EEN Vfr-M OE SOLOATEN NET om Zeq uw (D' nen dat xe 2ich oi/ea- I TÉ6E(g OE AVOMO KWAmEN ^e IN MET VEEnSBÖIEO TERUt^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2