ZAFIRA Nachtelijk noodweer treft Fiakkee E IJiVIE RE N Twee verkeersongevallen in omgeving Stad Ontwerpbeschikking Grondwaterwet ter inzage Meisje valt van paard 'Veilig Verkeer Dierenland' k koréls. autoschade 'Vox Humana' begint weer! JUL,^MINNAARD VASTGOED Kinderen in Oude Tonge en omgeving opgelet! Kerkdienst Ger. Gem. Natuurbeschermingswet aanwijzing duinen van Goeree Garage Knöps B.V. Visser Visser iQflO(iDm)im Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben de vergunningaanvraag van N.V. DEL TA Nutsbedrijven in het kader van de Grondwaterwet ontvangen voor het wijzigen Vcin de bestaande combinatie van voorgezui- verd oppervlaktewater en onttrekking van grondwater in de Oost- en Middelduinen, ten behoeve van openbare drinkwatervoorzie ning op Goeree-Overflakkee. Waar verande ringen worden verwacht of voorspeld in de waterhuishouding, wordt eerst onderzocht hoe de mogelijke gevolgen voor het omlig gend gebied kunnen worden opgeheven, voordat daadwerkelijk tot uitvoering wordt overgegaan. Gedeputeerde Staten hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voor schriften ter bescherming van het milieu worden verbonden. De ontwerpbeschikking en de overige relevante stukken zijn van 2 t/m 30 augustus in te zien bij de provincie en gemeente. Op 11 augustus is er voor belang stellenden een informatieavond geweest in de Dorpstienden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Videler- Croes van de provincie, tel. 070-4417715. Koorrepetitie Chr. Gem. zangver. 'Advendo' te Nieuwe Tonge Op dinsdag 7 september start 'Advendo' weer met de zangrepetitie. Wij doen dit onder de leiding van de dirigent, de heer Henk Weiss. Indien u eens een keer wil komen kijken en eventueel mee wil doen, bent u van harte welkom op onze eerste repetitie-avond. Ook oud-leden meer dan welkom. De repetities zijn in het verenigingsgebouw 'Elim' te Nieuwe Tonge. Aanvang 20.00 uur. U kunt eventueel voor informatie bellen naar: de heer J. v. d. Welle, tel. 642421 na 18.00 uur en mevr. N. Bolle, tel. 652560 na 18.00 uur. MIDDELHARNIS - Woensdagmiddag is een 12-jarig meisje uit Oud-Gastel gewond geraakt toen zij op de Oudelandsedijk van een paard viel. Door nog onbekende oorzaak sloeg het paard waarop zij reed op hol en rende de weg over. Het meisje viel van het paard en kwam op het wegdek terecht. Zij raakte hierdoor buiten bewustzijn. Het slachtoffertje werd door de GGD over gebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. De traumaheli verleende assistentie. Onder de vlag van de Gebiedsgerichte aan pak (project NL 1) werkten provinciale afdelingen voor verkeer en natuur. Staats bosbeheer, waterschap, de Wildbeheereen heid en een aaimemer samen om bij de krui sing tussen de N57 en de N215 het overste ken voor dieren veiliger te maken. Reeën worden, door spiegels die het licht van de koplampen in het bos reflecteren, gewaar schuwd voor auto's. Voor kleine dieren als marters, muizen, bunzingen en kikkers zijn buizen onder de weg aangelegd. Er is behoorlijk geïnvesteerd in beplanting bij de oversteekpunten, die de dieren een veilig gevoel moeten geven. Ook worden ze gelokt door ondiepe poelen. Het is de bedoeling dat de provincie komend jaar gaat monitoren hoe frequent er gebruik gemaakt wordt van de dierenoversteekplaatsen. Beschonken autobestuurder met aanrijding SOMMELSDIJK - Woensdagmorgen om streeks 00.45 uur vond op de Oudelandse dijk een eenzijdig ongeval plaats. Een 54- jarige inwoner van Herkingen, die onder in vloed van alcohol verkeerde, reed met zijn auto tegen een verkeersbord. Gevolg: perso nenauto totall-loss en het verkeersbord werd uit de grona gereden. Uitslag ademtest: 555 ug/1. De personenauto werd weggeta- keld. Tegen de man zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Nieuw van Opel: nu in onze showroom voor mtorijden mt plezier Voor Mw imetlbeleii wooM- en ptuipcovwfort In de nacht van afgelopen woensdag op donderdag trok nood weer over het eiland. Onweer, hagel en enorme windstoten maakten het nachtelijke pad vrijwel onbegaanbaar. Vooral in de omgeving Nieuwe Tonge-Herkingen-Dirksland was dat het geval. Verschillende bomendijken werden gebarri cadeerd door afgebroken bomen en talloze dikke takken wer den er van de bomen afgerukt. In de loop van de nacht moes ten de brandweerkorpsen van Sommelsdijk, Middelhamis en Herkingen er op uit om resp. de Oudelandsedijk nabij de watertoren, de Lorrendijk en de Herkingse Zeedijk weer begaanbaar te maken. ALVELE JAREN ACTIEF OP GOEREE-OVERFLAKKEE. ...en binnenkort gevestigd in Middelharnis. op industrie •^B^a Schilders-, X ^^**^'«Ssv wandafwerkings- WooX**^' .et^^ f^ Voorstraat 14 3286 AX Klaaswaal. Tel. (0186) 57 15 52 Fax (0186) 57 19 10 instattatiehedrijf Afgelopen woensdag 25 augustus von den twee eenzijdige verkeersongeval len plaats in de omgeving van Stad aan 't Haringvliet. Bij beide ongeval len moest de brandweer assistentie verlenen en werden de slachtoffers overgebracht naar ziekenhuizen in Rotterdam. Het eerste ongeval gebeurde woensdagmid dag tegen half één op de Tilsedijk. De 51- jarige Piet Mackloet uit Sommelsdijk raakte met zijn personenauto door nog onbekende oorzaak in de linkerberm, raakte van de dijk af en botste tegen een in het hang van de dijk staande boom. Het slachtoffer kwam bekneld te zitten en moest door de brandweer worden bevrijd. Met diverse botbreuken werd hij per ambulance met spoedtransport overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. Ook de trauma- helicopter verleende assistentie. De politie van district De Eilanden roept eventuele getuigen van het ongeval op zich te melden via het telefoormummer van bureau Middel hamis: (010) 2741135. Het tweede ongeval vond plaats tegen mid dernacht. Op de Oudelandsedijk tussen Stad aan 't Haringvliet en Middelhamis over kwam de 19-jarige Johan Klepper uit Oud dorp op vergeüjkbare wijze een verkeerson geval. Ook hij raakte door nog onbekende oorzaak met zijn auto, een Peugeot 106, aan de Unkerzijde van de weg af Zijn auto tui melde vervolgens van de dijk af, die daar zeer hoog is, en kwam ondersteboven in een sloot terecht. Waarschijnlijk heeft de jonge man zichzelf uit het voertuig weten te bevrij den. Een andere automobiUst, die op het moment van het ongeval in de buurt was, heeft in zijn eigen auto het slachtoffer opge vangen, vanwaaruit ambulancepersoneel hulp verleende. Met vermoedelijk wervellet- sel en een gebroken sleutelbeen werd het slachtoffer naar het Zuiderziekenhuis ver voerd. Ook nu verleende de brandweer assis tentie. j£ ISO 9002 Wilt u graag een avond per week in een gezellig koor zingen? Dat kan! D.V. maandag 6 september hoopt het Chr. gemengd Streekkoor 'Vox Humana' het zangseizoen weer te starten. U wordt hierbij van harte uitgenodigd om ook mee te zingen of eerst gewoon eens te Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning luisteren. We hebben voor het komende seizoen al een en ander op het programma staan, zoals in november een grote zangavond in Dor drecht en in december de Kerstzangavond in Sommelsdijk en D.V. juni 2000 een koor- reis naar Duitsland. De repetitie-avonden worden elke maandag gehouden in het Herv. verenigingsgebouw 'Vita Nova', Van Aerssenstraat te Som melsdijk. We beginnen om 20.00 uur. Tot ziens op 6 september De knutselmiddag in 'De Schuilplaats' aan de Kaai 14 in Oude Tonge gaat weer van start, en wel vanaf woensdag 1 september om 13.30 uur, voor kinderen van 6 t/m 10 jaar, kosten 1,50. Elke eerste woensdag van de maand gezellig bezig zijn en leuke dingen maken in 'De Schuilplaats' van MELISSANT - dinsdag 31 augustus 1999 19.30 uur ds. C. de Jongste, Tholen. H.L.W.G. 'Fiakkee' aan de Kaai 14 in Oude Tonge, tel. (0187) 643929. Kom met vriendjes en vriendinnetjes, want Kraai Groen zit al vol ongeduld te wachten! Iedereen is van harte welkom. In het Natuurbeleidsplan heeft de regering in 1990 aangekondigd dat het kustduinge- bied onder de werking van de Natuurbe schermingswet zal worden gebracht. In het Meerjarenprogramma Natuur en Land schap 1992-1996 staat de aanwijzing van de "Duinen van Goeree" als beschermd natuurmonument opgenomen voor 1996. Het proces van aanwijzen door het Ministe rie van LNV is in de praktijk minder snel gegaan dan gepland. Nu pas is voor de "Duinen van Goeree" een conceptbeschik king opgesteld. Dit concept is om een eerste commentaar toegezonden aan een aantal (overheids) instellingen. In een later stadi um zal een bredere presentatie en inspraak volgen. Omdat momenteel niet duidelijk is wat precies de consequenties zijn van het aanwijzen van de duinen van Goeree als natuurmonument, zal het projectsecretari aat proberen op korte termijn meer duide lijkheid hierover te krijgen. Natuurlijk zal in het komende overleg van de projectgroep en stuurgroep dit onderwerp op de agenda staan! Meer informatie kunt u ook krijgen bij de heren G. Verschuren van LNV (tel. 078-6395435) en J. Kooijman van de pro vincie (tel. 070-4416190). COMBI II k actief in beeld en geluid SOMMELSDIJK f)UDDORI' VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL 0187-48 72 72 (PASSAGE) f S AVONDS 06 53 777 800) TEL. 0187 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187-6817 55 Haveneind 7 3245 LM Sommelsdijk Tel. (01871 483328 Fax (0187) 48 59 92 i s s Sinds 1865 dé specialist voor de verzorging van buitengevels, gevelkozijnen, reinigen, beglazen, afwerken, onderhoud en kozijnsanering voor particulieren, bedrijven en instellingen. REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 OUDDOflP- WEilsIraot 35 Tel. (01S7) 68IÓ13 fax ÖS3734 RENESSE- Printihop Hogeioom 171 tel. (0111) 401400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1