IE Ekoshop opent in Sommelsdijk (010) 2741135 EiiAnDEn-niEUws Politie 24-uurs teiefoon: GIFT ANJERFONDS Psallite Deo opgelet! Kop van Goeree Man overloopt inbrekers Automobilist geërgerd door langzaam rijdende en bellende voorliger FRUIT NIEUWE OOGST Vervolg Bijbel-estafette Openluchtconcert in De Bongerd EIIAim^t-IIIEUWS Swim-in bij zwemclub 'De Schotejil' VERVOLGVERHAAL Jochem de schoorsteenveger PAGINA 2, Dinsdag 24 augustus 1999 MIDDELHARNIS - In september start zwemclub 'De Schotejil' weer met de trai ningen in zwemcomplex 'De Staver' te Mid delharnis, Deze trainingen zijn gericht op het aanleren en verbeteren van de vier wed strijdslagen, met als uiteindelijk doel het in stand houden van de wedstrijdploeg, die op regionaal en nationaal niveau deelneemt aan diverse zwem wedstrijden. De trainingsgroepen van z,c. 'De Schotejil' zijn ingedeeld naar leeftijd en niveau en trai nen dagelijks op maandag tot en met don derdag. Op woensdag 1 september a,s. houdt z.c, 'De Schotejil' met het oog op het naderende zwemseizoen een swim-in in het zwembad van 'De Staver', waarbij belangstellende jonge zwemmers en zwemsters de gelegen heid krijgen om nader kennis te maken met de zwemsport. Tussen 18.00 en 18.45 uur kunnen zij, die in het bezit zijn van het basiszwemdiploma (A, B en/of C) en tevens jonger zijn dan 11 jaar, meezwemmen met leeftijdgenootjes tijdens een openbare zwemtraining. En voor diege nen die ook nog één of meerdere zwem vaar digheidsdiploma's bezitten, is het zeker de moeite waard om eens langs te komen, omdat deze diploma's uitstekend aansluiten bij het gangbare KNZB-wedstrijdniveau. De ouders worden uitgenodigd om dit alles eens van dichtbij gade te slaan. Belangstellenden voor deze swim-in zijn welkom bij z.c. 'De Schotejil' te Middel harnis op woensdag 1 september a.s. in zwemcomplex 'De Staver' tussen 18.00 en 18.45 uur. Aanrijding met letsel Een 18-jarige bromfietsbestuurder uit Oolt- gensplaat reed vrijdagochtend op de Paral lelweg te Ooltgensplaat met zijn bromfiets tegen een op de rijbaan lopende aangelijnde hond. De man bekwam hierbij een wond aan de kin en werd per ziekenauto overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland. De hond werd door personeel van de (dieren) ambu lance verzorgd. Vernielingen Vrijdagmorgen bleken aan 13 personen auto's op het terrein van "Port Zelande" te Ouddorp vernielingen te zijn aangericht. Onder andere aan spiegels, fietsenrek, anten nes, ruitenwissers en bekrassen met een scherp voorwerp. Beschonken bestuurder Afgelopen nacht werd een 26-jarige autobe stuurder uit Ooltgensplaat in de Van Aers- senstraat te Sommelsdijk aangehouden omdat hij te veel alcohol had genuttigd. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Fanfare-orkest 'De Hoop' uit Stellendam heeft van het Anjerfonds afdehng Zuid-Hol land een gift ontvangen van 4700,-. Het bedrag zal gebruikt worden voor de aanschaf van nieuw instrumentarium. Het bedrag vormt een welkome aanvulling van het ins trumentenfonds, waarop toch al een flinke aanslag zal worden gedaan door de uitbrei ding van het aantal leerlingen. Met name de blokfluit-afdeling maakt momenteel een for se groei mee. AI met al voor de Stellendamse vereniging een prettig feit om het muzikale seizoen 1999 - 2000 mee te beginnen. Het is weer zover. Komende donderdag 26 augustus hopen we de repetities weer te kun nen hervatten. We vertrouwen erop dat jul lie, uitgerust door een welverdiende vakan tie, weer zin hebben om te komen zingen. Met hetzelfde enthousiasme als vorig sei zoen natuurlijk. En dat is nodig ook! Zoals jullie weten hopen we D.V. 6 november ons 10-jarig jubileum te vieren met een concert. En daarvoor moet nog stevig worden geoe fend. Zorg er daarom voor, datje geen repe titieavond mist! Ook nieuwe leden zijn als vanouds hartelijk welkom. Loop maar eens een keer binnen in de aula van de 'Chr. S.G. Prins Maurits' te Middelharnis. Want daar repeteren we iedere donderdagavond van 19.45 - 21.45 uur. Het bestuur OUDE TONGE - Beschonken bestuurder na aanrijding aangehouden - Donderdagnacht rond half twaal/ werd op het Handelsterrein een 22-jarige man uit Oude-Tonge na een aanrijding, waarbij hij drie geparkeerde auto's beschadigde, aange houden wegens het rijden onder invloed. De man reed-ter hoogte van de camping aan het Handelsterrein toen hij tegen een geparkeer de personenauto aanreed, waardoor de ge parkeerde auto tegen de auto daarachter bot ste. Hierna verloor de bestuurder zijn macht over het stuur en botste aan de andere kant van de weg tegen een derde geparkeerde auto. De man werd aangehouden en een blaastest afgenomen. Op basis van de uitslag werd de man overgebracht naar politiebu reau Middelharnis, waar een ademanalyse werd uitgevoerd. Tegen de verdachte wordt procesverbaal opgemaakt. Nieuwe wandel- en fietsklapper De wandel- en fietsklapper slaat drie vliegen in één klap. Alle gemarkeerde fiets- en wan delroutes, uitgebreid beschreven en in kaart gebracht, alle wandel- en natuurgebieden in detail gekarteerd en gedocumenteerd en de zonering van de strandrecreatie, duidelijk aangegeven en omschreven. De Goeree-routes, de Schurvelingenroute en de Dijkenroute, allemaal prachtig beschre ven en in kaart gebracht, interessante verha len; "Hariekijn bij 5.200.000 kaars". "Flaauw Werk en verdronken land", "Hoofd zonder haven", "Dijkval en Preekheuvel". "Relletjes aan de Goereese Goudkust" en "Hobbelwei als nepvliegveld". Deze uirgave kwam tot stand in het kader van de Gebiedsgerichte Aanpak "Kop van Goeree" in nauwe samenwerking met: VVV Ouddorp aan Zee, Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer, Stichting Het Zuid-Hol lands Landschap, Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen, de Veero, Waterschap Goe- ree-Overflakkee en de gemeente Goederee- de en is verkrijgbaar bij VVV Ouddorp en VVV Oostflakkee. OUDDORP - Zondagavond rond elf uur overliep een 41-jarige man uit Ouddorp in zijn woning twee nog onbekende mannen. De twee mannen droege donkere kousen over het hoofd en waren de woning binnen gekomen via een niet afgesloten achterdeur. Toen de bewoner naar de achterdeur liep. Werd hij door de twee mannen vastgegrepen, waarop een worsteling ontstond. Hierbij kwam de bewoner te vallen en liep diverse schaafwonden op. De mannen gingen er, zonder buit, in onbekende richting vandoor. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. OUDDORP - Zondagmiddag rond twee uur ontstond op de Oosterweg onenigheid tussen een nog onbekende man en een 20-jarige man uit Stellendam, waarbij de auto van de man uit Stellendam beschadigd raakte. De 20-jarige man reed vanaf Stellendam richting Goedereede en kreeg op een kruis punt een telefoongesprek op zijn mobiele telefoon. De man reed zachtjes weg over de N57, waar de bestuurder achter hem zich aan ergerde. Een poging om de beller te passeren mislukte, waarna op de Oosterweg tussen de twee bestuurders een woordenwisseling ont stond. Hierbij schopte de geërgerde bestuur der een deuk in de auto van de beller. De twee werden door een bemiddelende voorbijganger uit elkaar gehaald. De politie stelt een onderzoek in naar de precieze toe dracht. Spullen voor rommelmarkt Zorgcentrum De Vlied berg te Ouddorp Op D.V. woensdag 27 oktober a.s. wordt er weer een bazar en rommelmarkt gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de bewo ners van De Vliedberg en ouderen uit de gemeente Goedereede. Volgend jaar mag in samenwerking met ver pleeghuis De Samaritaan een verpleeghuis- unit gerealiseerd worden. De financiële middelen voor een groeps- ruimte ontbreken op dit moment (en worden niet gesubsidieerd). Door de opbrengsten van een aantal bazars hiervoor te reserveren kunnen wij dit mis schien wel realiseren. Misschien komt u de komende tijd nog spul len tegen die u niet meer gebruikt, wilt u dan aan ons denken. Wij zoeken nog diverse bruikbare artikelen, boeken etc. (geen groot meubilair) voor de rommelmarkt. U kunt deze spullen afgeven bij de receptie van De Vliedberg en zonodig kan het bij u thuis worden opgehaald. Bazarcommissie De Vliedberg Goed nieuws voor Goeree-Overflakkee! Op vrijdag 27 augustus opent aan de Oranjestraat 8 in Sommelsdijk de Ekoshop. Een nieuwe winkel die een uitgebreid assortiment natuurvoedings- en reformproducten gaat verkopen. En daarmee zijn voortaan biologische versproducten zoals brood, zuivel, vlees, groenten en fruit en vele EKO-keur- merk-artikelen in eigen omgeving verkrijgbaar. Waar komen deze hoogwaardige voedingsproducten vandaan? Het biologisch brood wordt dinsdags, vrijdags en zaterdags geleverd door Bakkerij Van de Westen uit Made. U kunt het brood op die dagen af komen halen, maar u kunt het natuurlijk ook van te voren bestellen. Biologisch zuivel, groenten en fruit komen van de firma UDEA uit Uden. Naast melk en yoghurt van De Weerribben is er ook een ruime keus in soja- en geitenproducten. Wat betreft de groenten: naast het assortiment losse groenten van bio logische kwaliteit is er ook de mogelijkheid om eën groenten- of fruittas te bestellen. U bestelt en betaalt deze op de ene vrijdag, de volgende vrijdag staat de tas dan voor u klaar. U kunt kiezen tussen een luxe 1-persoonstas, een 2-persoonstas, een gezinstas voor 4 per sonen of een fruittas. Het biologisch vlees wordt geleverd door De Groene Weg uit Amersfoort. Naast deze versproducten is er een uigebreid assortiment natuurvoe dingsproducten, waarvan vele met het EKO-keurmerk. Dit keurmerk geeft de klant de garantie dat het product gegarandeerd biologisch van kwaliteit is. Ekoshop heeft een ruime keus in koffie en thee, maar ook in vervan gers daarvan, zoals Bambu en Yannoh. Verder staat de winkel ach terin vol met heerlijke sappen, waaronder groentensappen van Love- rendale en Aquarius. Ekoschop biedt ook een ruime keus in biologi sche wijnen, broodbeleg, koek en snoep, met onder de laatste zeer veel soorten zonder suiker. Ook mensen met een dieet kunnen bij Ekoshop heel goed boodschappen doen. Veel producten zijn suiker-, melk-, lactose-, soja- en glutenvrij. Voor klanten die daarover vragen hebben wordt dinsdagsavonds voorlichting gegeven. Daarvoor kunt u een afspraak maken in de winkel. Ekoshop is geopend dinsdag t/m zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur en op dinsdag- en vrijdagavond van 18.30 tot 21.00 uur. Ekoshop hoopt dat veel mensen erg enthousiast worden voor natuurvoeding, want: Ekoshop is gezonde voeding voor een redelijke prijs! We beginnen met 10 kg James Grieve voor J 5, Van Es Korteweegje 40 DIRKSLAND Aansluitend op het verslag in Eilanden Nieuws over de Bijbel-estafette te Dirksland volgt thans berichtgeving uit Ouddorp. Afgelopen zondag begon de Bijbel-estafette met de jat en ikoon 's morgens in de R.K. kerk, 's middags was deze in de Geref. kerk en 's avonds in de Doopsgez. kerk. Daar gaf ds. Smink uitleg over een en ander en las het schriftgedeelte voor de preek met aanwij zing door de jat, zoals eertijds de oude pries ters deden. Vervolgens was er namens bovenstaande kerken 's maandagsavonds een bijeenkomst in de Doopsgez. kerk waar in verschillende talen Psalm 23 werd gele zen, nl. in het Hebreeuws, Grieks, Arabisch, Frans, Duits, Engels, Nederlands én in het Ouddorps. Vervolgens werd er een film ver toond over het water, toegespitst op het Levend Water, en ter afsluiting werd er gezamenlijk koffie gedronken. Klassieke Indiase muziek Zaterdag 4 september wordt in Herkingen een bijzonder concert van Indiase muziek gegeven, door Carolina de Ruiter. Tijdens dit concert zal Carolina zowel Ragas als devotionele en romantische liederen van Bengalen en Ghazals ten gehore brengen. Hierbij wordt ze begeleid op tabla (traditio neel Indiaas ritme instrument) door Irshad Hussain Khan, op Indiaas harmonium en op Tampura (snaarinstiiiment). Het concert begint om 16.00 uur, en duurt tot 18.00 uur. Na afloop is er een Indiase maaltijd. Carolina kwam op 22-jarige leeftijd in con tact met de klassieke Indiase muziek. Zij ontmoette in Calcutta haar leraar Sri Biresh Roy, in wiens familie ze werd opgenomen. Gedurende zes jaar kreeg zij een intensieve zangopleiding van hem en ze behaalde de twee belangrijkste kwalificaties in de India se Klassieke Muziek. Ook studeerde Caroli na aan de Sangeet Research Academie van Calcutta, de grootste en meest vooraanstaan de academie voor vocale muziek in India. Sinds haar terugkeer naar Nederland in 1992, treedt ze op en geeft les in Indiase muziek. Tevens houdt ze zich bezig met de integratie van muziekstijlen uit verschillen de culturen. De toegang voor het concert is fl. 12,50, Concert en Indiase maaltijd samen fl. 25,=. Voor de maaltijd is inschrijving vereist. Dit Kerkdiensten Ger. Gem. STAD aan 't HARINGVLIET - donder dagavond 26 augustus 19.30 uur student Tuinier. NIEUWE TONGE - woensdagavond 25 augustus 19.30 uur ds. J. W. Verweij, Geldermalsen. OUDDORP - woensdagavond 25 augustus 19.30 uur ds. W. J. Karels. E-H.B.O.-cursus Dirksland Bij voldoende deelname geven wij een cur sus E.H.B.O. Opgeven bij de heer A. den Eerzamen, tel. 601995 of mevr. G. van Len ten, tel. 601129. Graas opgeven voor 10 sep tember 1999. Opbrengst Itraam Henia Claudio omloopmarkt te Oude Tonge De opbrengst, voor het werk onder de straat kinderen in Brazilië van Henia en Claudio. is dankzij u ruim 500.-. Hartelijk bedankt! Wilt u een diapresentatie van dit werk op uw vereniging, dan kunt u contact opnemen met onderstaand telefoonnummer. Thuisfrontcomité Henia Claudio Telefoon (0187) 641878 kan tot uiterlijk woensdag 1 september Tel (0187)669327 Het concert vindt plaats in Theetuin De Bon gerd aan de Molendijk 65 in Herkingen. H. Kingmans -23- Het is een wonderlijke markt, meent Jochem. Opeens schrikt hij op. Het wordt menens. Een hooggeplaatste Moor, mogelijk een invloedrijke koopman of plantagehouder, staat stil en nadert dan Gebhard. De ver koper schiet toe. "Een vervloekte blanke, maar puike waar", prijst hij nu toch aan. "Hollander", vervolgt hij op de hem gedane vraag. De hand van de Moor betast Gebhard van onder tot boven. Letterlijk geen enkel lichaamsdeel slaat hij over. Met afgrijzen staat Jochem ernaar te kijken. Zo doen ze nog niet bij een beest denkt hij. "Bek open!" gelast de kandidaatkoper. Gebhard verstaat het niet, of doet alsof. Maar dat baat hem niets, want zijn meester trekt zijn lippen van elkaar. En dan geeft Gebhard toe. Er zit niets anders op. Het inwendige van zijn mond wordt nauwkeuriger bekeken, waarna hem gevraagd wordt, hoe oud hij is. Gebhard haalt de schouders op. Hij verstaat de vraag niet. Er volgt een spel van loven en bieden. Uit alles blijkt dat de Moor er veel voor voelt, de Duitser te kopen. Einde lijk worden die beiden het volkomen eens. Allah is hun getuige, dat zij met elkaar deze koop hebben gesloten. De rover geeft een wenk. Gebhard wordt losgemaakt, om dan te verdwijnen. Met een stom gebaar, aan wanhoop ten prooi, neemt Gebhard afscheid van Jochem. Hij heeft niets meer te zeggen. Gisteren hebben zij elkaar beloofd, dat, mocht een van hen nog eens in Silezië komen, die de groeten zal overbrengen en van hun wedervaren tot nu toe vertellen. En voor de rest... Jochem voelt de hand van de Moor, die Gebhard heeft gekocht over zijn ledematen strijken. Maar even later wendt de man zich af. Comelisz verwaardigt hij nauwe lijks met een blik. Aan oud vlees heeft hij blijkbaar niets. Naar alle kanten worden de Hollanders weggevoerd. De verkoop gaat, als men eenmaal bezig is, vlot. Als enkele uren verlopen zijn, altijd staan Jochem en dé Vlaardinger in de brandende zon, versmachtend van dorst, zijn er overal brede gapingen in de rijen. En dan is minstens negen tienden van het aantal verkocht. De markt verloopt. Met ongeveer achttien lotgenoten worden Jochem en Comelisz teruggevoerd naar het pak huis, dat zij die morgen verlaten hebben. Voor hen zijn geen kopers gevonden. "Wat zal er nu met ons gebeuren?" vraagt Jochem. De Vlaardinger haalt de schouders op. "Ze zullen ons wel kwijt raken", zegt hij dan. "Hier of op een andere markt". In elk geval verlopen er enkele dagen. Zij worden op de zelfde wijze behandeld als sinds de laatste tijd. Hun voe ding laat niets te wensen over en ze genieten behoudens scherp toezicht, een zekere mate van vrijheid in het pak huis. Jochem is evenwel niet op dreef. Een lange dag staan in de felle zon heeft hem geen goed gedaan. Hij heeft zonnebrand. Een ondragelijke jeuk plaagt hem. Dat werkt niet best op zijn humeur, dat toch al te wensen overlaat. Hij is wel bevriend met Comelisz, doch hij mist Gebhard, met wie hij nu al zo geruime tijd op en neer is gegaan. Hij kan het vloeken ook niet laten en trekt zich niets aan van de vermaningen van de Hollander, die gewend is, handen te vouwen 's morgens en 's avonds en ook bij het eten. Het is Jochem een onverklaarbaar raadsel dat hij nog niet verkocht is. Als hij het overgebleven gezelschap aan schouwt, begrijpt hij, dat de lust tot kopen niet overgroot was. De meeste van hen zijn de veertig jaar gepasseerd. Ze kunnen niet meer zo hard werken. Maar waarom heeft die Moor hem dan niet genomen, tegelijk met Gebhai^d? Wie weet waar hij nu terechtkomt. De lui, die hem gevangen genomen hebben, vinden blijk baar geen emplooi in Tunis of omgeving voor hen, die onverkocht bleven. Er verlopen nog enkele dagen. En dan wordt hun meegedeeld, dat zij zich gereed hebben te maken. Er is geen markt, dat staat vast. Zodat Comelisz de opmerking maakt, en het vermoeden uitspreekt, dat zij naar elders zullen worden vervoerd. En dat vermoeden is juist. Een klein schip in de haven neemt hen op en iets later varen zij in oostelijke richting. Hun behandeling is nu weer, als op de roversschepen, die 'De Arend' overvielen. In ongemakkelijke houding lig gen zij tegen de scheepswand aan elkaar en aan ringen gekluisterd. De tocht duurt ettelijke dagen. Comelisz vraagt zich vol verbazing af, waar zij nu terecht zullen komen. Soms denkt hij aan de Levant, maar voorzover hem bekend zijn daar geen slavenmarkten. Worden zij misschien naar Egypte gevoerd? Het gaat er inderdaad op lijken, als zij naar het zuidoos ten stevenen. Eenmaal komt aan de tocht een eind. Jochem heeft hem al eens gepolst. Neen, die haven kent Comelisz rüet. Maar een dag later zijn ze naar Cairo ge bracht. Is daar een slavenmarkt? Ja, dat staat vast. Hij weet ervan. De slaven worden er evenwel niet rechtstreeks gekocht door de slavenhouders. Er zijn tussenpersonen, meest joden, die de gekochte waar naar elders voeren en daar weer verkopen. De opbrengst voor de Tunische pira ten is daardoor minder. Vandaar, dat ze eerst trachten in Tunis en omgeving te verkopen. Er zijn meer haaien op de kust, naar de volgende morgen blijkt. De twintig Hollanders van 'De Arend" vormen slechts een klein contingent van het aantal dat aan de palen gebonden is. De tentoonstelling, de aanprijzing, de verkoop is precies als in Tunis. Met dit verschil, dat de handel hier levendi ger is, omdat de kopers, vrijwel alle joden, levendiger van aard zijn. Ze zijn geroutineerde handelaren, dat is duidelijk. Ze laten de verkopers eenvoudig praten en kie zen de waar, die zij kunnen gebruiken. De opvarenden van 'De Arend' worden gevoerd naar een bepaalde hoek, waar nu reeds verschillende blanken een plaats hebben gevonden. Jochem hoort zijn moedertaal. Er zijn dus meer Duitsers onder. Hij ziet jongere en oude re mensen, blijkbaar alle zeevaarders. Eén van hen trekt bijzonder zijn aandacht. Hij is een jon ge man, die op zijn gelaat een stille berusting manifes teert. Jochem vraagt zich af waar hij dat gezicht wel eens gezien heeft. Het komt hem zo bekend \oor. Maai- dan wendt hij zich af. Het is verbeelding. In grootte en aantal aangevoerde gevangenen doet deze markt niet voor die van Tunis onder. Het duurt slechts enkele momenten en dan staat Jochem weer aan een paal gebonden. Nevens hem Comelisz. w achten zij hun lot af. Je hebt niets te wensen en moet de omstandigheden nemen, zoals ze zijn. Al vrij spoedig weten zij. althans \'oorlopig, wat hun nabije toekomst is. Er nadert iemand met een grote haaid. onmiskenbaar een jood. De koop is spoedig besloten. De Moren behoeven niet te vragen. De jood deelt eenvoudig mee. als hij Jochem en Comelisz heeft bekeken, lang niet zo nauwkeurig als in Tunis gebeurde, welk bedrag hij voor hen beiden over heeft. Is het te weinig, dan moeten ze hun mannetjes houden. Er is keus genoeg. De Moren marchanderen niet. Zij accepteren het aanbod, omdat ze niet terug willen gaan met deze lui. Dus zijn Jochem en de Vlaardinger eigendom van deze jood. Voorlopig blijven ze aan de paal gebonden staan. De jood heeft nog meer koopjes op het oog. Hij loopt langs de groep Duitsers, waarbij de jongeman zich be\indt. die de belangstelling van Jochem heeft opgewekt. Omtrent een uur later heeft hij een twintig man gekocht, in leeftijd vaiiërend, waarbij ook de jeugdige Duitser. Als de nieuwe eigenaar gereed is met zijn inkopen wordt de groep gefomieerd en door de straten \an Cairo. die. ondanks zijn precaire positie, de belangstelling van Jo chem opwekken, naar een verblijf gevoerd, dat niet te vergelijken is met het pakhuis in Tunis. Het is er onge woon smerig en het krioeh er van ongedierte. Het eten dat hun toegeworpen wordt, laat ook veel te wensen over. (wordt veirolgd) chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42; contractfarieven op aanvraag siuitingstermijn zakelijke advertenties: maandag" en donderdag 14.00 uur siuitingstermijn/amiiieberichten; dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87: e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022. privé (0187) 60 14 40 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'red') Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 16,50. Per jaar 62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. Bezorgklachten buiten kantooruren: (0187) 68 1682. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 s* Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<kee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2