Alweer winterreizen bij Rabobank Middelharnis Nieuw seizoen "In Touch" Veenendaler heeft oplossing voor kalkprobleem Toyota Avensis P.V. De Snelpost nog aantreidteiijker proza schrijven EIIAttDBrMrtlElJWS EIIIMIDEn-IIIEUWS Nieuwe brochure van Atelier Galatliea „Eilanden-nieuws" Ot^elbespeling Brouwershaven RST Dierenbescherming Vooraankondiging 'Exclusief instr. concert' Basiscursus VERVOLGVERHAAL Jochem de schoorsteenveger PAGINA 2 insdag 17 augustus 1999 MELISSANT - Inbraak in bedrijf - In de nacht van woensdag op donderdag is er ingebroken in een bedrijf aan de Provinciale weg. Men is aan de achterzijde van het pand binnengekomen door een slotplaat te verbui gen en de cilinder af te breken. Kennelijk is men gestoord want er iiniets_ verdwenen. Atelier Galathea laat u met plezier de schil- derkwast en het tekenpotlood hanteren. Het komend najaar worden er dan ook weer vele cursussen en workshops aangeboden. Vrijdagavond en zaterdagmorgen is er de cursus Vorm Kleur voor kinderen van 6 t.m. 12 jaar. Dinsdagavond en donderdag morgen is er een cursus tekenen en schilde ren voor volwassenen. Vrijdagmorgen zijn er allerlei verschillende workshops, zoals Passe-partout snijden, etsen, kerstkaarten aquarelleren etc. In alle cursussen en workshops staat naast ontspanning en plezier de kwaliteit hoog in het vaandel. In elke cursus zal men kennis nemen van diverse materialen en wordt er regelmatig even teruggekeken in de kunstge schiedenis. De cursussen worden gegeven door Mirian Zimmerman, beeldend kunste naar en bevoegd docent. Naast de cursussen en workshops verzorgt Atelier Galathea ook creatieve kinderfeestjes, personeelsuitjes en vrienden- en familiebijeenkomsten. Wilt u de brochure ontvangen of meer infor matie, dan kunt u bellen naar 632370, of zaterdag 4 september langs komen op de cursusmarkt in Middelharnis. De leden van interkerkelijk koor "In Touch", zo tussen de 16 en 50 jaar oud. hebben weer zin om te gaan zingen. Op donderdag 2 sep tember a.s. gaan we van start inet een nieu we dirigent: Fred de Vries. Ons repertoire bestaat uit verschillende Nederlands- en Engelstalige liederen met een boodschap. Die hederen zingen we regelmatig in kerken op Goeree-Overflakkee en ook daarbuiten. Het koor wordt begeleidt door Arjan Huizer en we repeteren elke donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Exoduskerk te Sommelsdijk. Heb je zin om eens te komen luisteren en/of mee te zingen? Je bent van harte welkom (vrouwen, maar zeker ook mannen!) helaas moeten alten even wachten, omdat hier momenteel een ledenstop voor is. Wil je meer informatie of heb je vragen? Bel dan naar Jorien Andries (0187-643012) of Marianne van Druningen (0187-486492). Tot ziens bij "In Touch"! telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Op zaterdagmiddag 21 augustus om 14.30 uur zal het orgel van de Grote Kerk te Brou wershaven gedurende ongeveer een uur wor den bespeeld door Jamie de Goei te Buren. De toegang is vrij. kraamsiorg van uw eigen identiteit, vraag RST voor hoge kwaliteit Telefoon (0342) 42 23 24 VERMIST: te Stellendam: klein poesje 6 weken, donkergrijs - zwart oranjeachti ge vlekken, is gevonden bij het Zuider- diep en waarschijnlijk meegenomen door een mevr. uit Den Bommel. VERMIST: te Ouddorp: kater, 4 maanden, tijgerkopje, rug bruin met zwart gestreept van kop naar staart, naam: Griebus. VERMIST: te Middelharnis: Poes, zwart met rode gloed, zeer mager. GEVONDEN: te Ouddorp: Poes, donker met lichtbruin, slank, hoog op de poten en lange staart, heel licht behaard. Inlichtingen: (0187) 651887 WATERONTHARDER Veel huishoudens kampen met hard water. Hardnekkige kalkaanslag en ketelsteen bedreigen boiler, geiser, verwarmingsketel, wasmachine en vaatwasser. Door gebruik te maken van onze waterontharder worden deze problemen voorgoed opgelost Voor een schone was of vaat is minder zeep en/of waspoeder nodig". De Jong vervolgt: "Het energiever bruik gaat omlaag. Verwarmingsele- menten werken op vol rendement en extra onkosten van reparatie en ver- De waterontharder die deze voordelen biedt Dat zegt Wim de Jong van DJ Consultancy uit Veenendaal. Hij is leverancier van de Alpine Water Descaler. Deze ontharder wordt aange sloten op de hoofdwaterleiding, voor komt en verwijdert kalkaanslag en maakt korte metten met oude kalkaan slag en ketelsteen in leidingen en appa ratuur. De ontharder heeft zo z'n voor delen. De Jong: "Dure huishoudelijke apparatuur wordt hierdoor beschermd. Het water wordt pH neutraler, waar door het beter smaakt. Gebruik van de ontharder levert ook besparingen op. vanging worden hierdoor voorkomen". De installateur van de Alpine Water Descaler sluit de ontharder zonder meerkosten aan en berekent bovendien geen voorrijkosten. Op de technische werking van de ontharder zit een levenslange garantie en is de gebruiker na twee maanden niet tevreden, dan krijgt-ie zijn geld terug. Voor vrijblijvende informatie kan men terecht bij DJ Consultancy Telefoon: (0318)54 20 79. Ook verkrijgbaar bij Van Wijk Loodgietersbedrijf Tel. (0187) 492224 Panfluit Hobo Viool twee Oii;els Op D.V. 9 oktober 1999 wordt er een Instru mentaal Jubileumconcert georganiseerd in de N.H.-Kerk te Sommelsdijk. Aan dit con cert wordt deelgenomen door bekende muzi kanten. Liselotte Fennema, Panfluit: Anja van der Maten, Hobo en Martin de Deugd, Viool. Voor deze avond zijn er twee orga nisten en twee orgels. Dub de Vries en Jaap Hollaar bespelen het orgel. Dub de Vries bespeelt een groot "Allen" orgel. Het "Allen" orgel is afkomstig van een Ameri kaanse fabrikant. Vanaf 1939 werden meer dan 75.000 orgels gebouwd. Vele daarvan zijn geplaatst in kerken. Ook in tientallen Nederlandse kerken is het "Allen" orgel te beluisteren. Dit orgel staat bekend om zijn draagkracht, doorzichtigheid, helderheid en natuurlijke zweving. Het hoofdorgel wordt deze avond bespeelt door de organist Jaap Hollaar. Speciaal voor deze avond heeft het team gekozen voor bijzondere samenstelling zoals ook op hun nieuwste CD. De muzikan ten zijn zowel gezamenlijk als afzonderlijk te beluisteren. Ze hebben allen een gedegen opleiding achter de rug en staan bekend om hun muzikale en gevoelvolle wijze van het bespelen van hun instrument. Al vele malen eerder gaven zij met veel succes concerteji in de 'N.H.-Kerk van Sommelsdijk. Deze kerk is voor 'dit soort concerten een uitstekende locatie. De musici hebben een boeiend, afwisselend en gevarieerd programma samengesteld van psalmen, geestelijke lie deren en bekende klassieke melodieën. U zult ongetwijfeld genieten van hun muzika liteit en hen tevens van dichtbij hun instru ment zien bespelen. Ook staan er een aantal improvisaties op het programma met aan sluitend samenzang. Het is exclusief om zoveel instrumenten in één concert te kun nen beluisteren. Een concert met muziek voor het hele gezin. Van harte aanbevolen. Aanvang 20.00 uur. Noteer de datum (9 oktober 1999) alvast op de kalender of in de agenda! Om de aantrekkingskracht van de Toyota Avensis nog verder te vergro ten, heeft distributeur Louwman Parqui B.V. besloten een "instapmo- del" te introduceren onder de magi sche grens van veertigduizend gulden. Met uitzondering van dit instapmo- del, worden verder voortaan alle ove rige uitvoeringen met benzinemotor standaard met airconditioning gele verd en die zijn er alle relatief goedko per op geworden. De dieselversies hebben al langer standaard aircondi tioning. De opzet moge duidelijk zijn: voortaan heb ben ook alle benzine-versies van de succes volle Toyota Avensis standaard airconditio ning. Er geldt echter een uitzondering en dat is de Sedan die de naam Linea Terra E draagt en wordt aangedreven door de 81 kW/110 pk-sterke 1,6 zestienkleppen-motor. De prijs van deze auto is vastgesteld op NLG 39.997,-EUR 18.150,-. Wie denkt voor dat bedrag een karig uitgeruste auto te krijgen, heeft het mis, want ook deze Avensis 1.6 Linea Terra E profiteert standaard van onder andere ABS, twee airbags, elektrisch bedienbare portierruiten vóór en centrale vergrendeling met afstandsbediening. Dat de overige benzine-versies van de To yota Avensis voortaan standaard van aircon ditioning voorzien worden, vertaalt zich voor deze modellen in een slechts beschei den prijsverhoging. Hierdoor is de prijs- waarde-verhouding van al deze modellen nog verder verbeterd en is er voortaan een Avensis 1.6 16V Linea Terra (met aircondi tioning) vanaf NLG 42.289,-/EUR 19.190,-. Om het verhaal compleet te maken, mag. niet onvermeld blijven dat de prijzen van alle versies met de 2,0 liter turbodieselmotor met NLG 1.003,-/EUR455,- verhoogd zijn. De prijslijst voor de Avensis Sedan 2.0 TD Linea Terra opent nu bij NLG 45.991,-/EUR 20.870,-. We genieten nog volop van de zomer, wie begint er dan over wintervakanties? Bij de Reizenbalie van Rabobank Middelharnis is het winterseizoen inmiddels begonnen. Nelleke Kanters, medewerkster van de Reizenbalie houdt enkele brochures over besneeuwde bergen en zonnige eilanden omhoog. "De brochures voor de komende winter stromen binnen en het boeken is ook al begonnen. Er is zoveel keuze: skiën in Frankrijk, zonnen in Eilat of langlaufen in Duitsland," aldus Nelleke. WinterVakantie Wijzer Een hulpmiddel bij het kiezen tussen sneeuw en zon en andere bestemmingen is de Rabo bank WinterVakantie Wijzer. Deze bestaat uit een Zon- en een Sneeuwwijzer. Bij de Zonwijzer is een selectie gemaakt van bekende en minder bekende plekjes rond de Middellandse Zee, in Marokko, Portugal en op de Canarische Eilanden. De Zonwijzer geeft voor al deze bestemmingen de gemid delde temperatuur aan, van december tot en met maart. Ook het gemiddelde aantal uren zon per dag is vermeld. In de Sneeuwwijzer zijn een groot aantal gebieden in Europa en daarbuiten geselecteerd. Voor elk van deze bestemmingen is aangegeven: de hoogte van de plaats, de mogelijkheid voor skiën, snow- boarden, langlaufen of wandelen, de uit gaansmogelijkheden en de geschiktheid voor kinderen. Op deze manier wordt het kiezen uit zoveel verschillende vakantiebe stemmingen iets makkelijker gemaakt. Met een prettig gevoel op vakantie Natuurlijk helpt uw reisadviseur van de Rabobank u graag op weg. U ontvangt gratis het RaboKompas met praktische tips voor het buitenland. Ook krijgt u alle informatie over uw uitgekozen accommodatie verstrekt uit de Toeristiekgids, zoals prijzen, maaltij den en loopafstanden. En wat ook zo prettig is: bij Rabobank Middelharnis kunt u alle vakantiezaken regelen op één vertrouwd adres. Op deze wijze kunt u uw buitenlands geld, creditcard en reisverzekering op één en dezelfde plaats regelen! Watje in de cursus kunt leren Je kunt in deze cursus kennis en ervaring opdoen in het schrijven van verhalen. Aan de hand van theorie en opdrachten kun je schrijftechnieken beoefenen. Verder kun je leren je schrijfangst te overwinnen en je kunt leren vage ideeën helder op papier te krijgen. Bovendien kun je inzicht verwerven in hoe schrijvers bepaalde effecten tot stand weten te brengen. Onderwerpen die in deze cursus behandeld worden In een blok van 10 lessen komen aan de orde: - Je eigen herinnering als inspiratiebron - Hoe schrijf je een tekst zo, dat hij voor anderen aantrekkelijk wordt om te lezen - Leren suggestief te schrijven. - Beschrijven van personen en hun bedoelingen - Waai'om dialogen en hoe schrijf je die? - Vanuit welke persoon schrijf je je verhaal en waarom? Watje aan de cursus hebt Je kunt ontdekken wat je eigen persoonlijke stijl is en inzicht krijgen in de techniek van het schrijven van verhalen, hiermee kun je eventueel je levensverhalen verlevendigen of je kunt je op talloze andere manieren inzetten, zoals meedoen aan verhalenwed- strijden en schrijven voor bladen. Ook kun je, als je deze cursus gevolgd hebt, verdere cursusen gaan volgen bij een schrijversinsti tuut. Voor wie is de cursus bedoeld? Iedereen die graag schrijft of meer kennis en ervaring op wil doen met schrijven, kan aan deze cursus deelnemen. Van de cursist wordt verwacht dat kleine huiswerkopdrachten worden uitgevoerd. De teksten worden op een veilige manier in de groep besproken aan de hand van vragen die tot doel hebben de theorie in praktijk te brengen en van elkaar te leren. Watje op de eerste dag nodig hebt Op de cursus heb je behalve pen en papier, plezier in schrijven nodig. Organisatie: Volksuniversiteit en bibliotheek Hellevoetsluis Docent: Jopie de Wilt Aanvang: vrijdag 8 oktober 10.00-12.00 uur Duur: 10 lessen van 2 uur Lokatie: Bibliotheek Hellevoetsluis, Struytse Hoeck 63tel. 315111 Kosten: 80,— plus kopieën Aanmelding: In de bibliotheek. Bovenstaande postduiven vereniging nam op 14 - 8 - '99 deel aan een wedvlucht van uit Strombeek. Afstand 93 km. In concours waren 368 duiven die om 12.20 uur met ZW wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 13.28.01 uuren haalde een snelheid van 1374.11 m.p.min. De gedetailleerde uitslas luidt: L. v.d. Baan 1, 7, 25, 36. 39, 78: P. C. v. Alphen 2. 3, 6, 11,14, 22,23,43,45, 53, 73; J. M. D. v. Rut- ten 4, 5, 8, 9, 17, 18, 19. 28. 48. 49, 50. 56, 57, 59, 63, 74, 76, 84, 89: Doom d. Jong 10, 13, 64, 75; B. de Lange 12, 52, 85, 87: J. C. Roodzant 15, 29. 33. 37, 38. 40, 54, 65, 88, 90; H. Klink 16, 30.86; M. v. d. Baan 20,24, 26. 31, 32, 35, 41, 47, 60. 68. 70. 80. 81, 82; J. sw bruin 21, 27, 55, 61. 69; A. Bestman 34, 42, 44, 58, 67, 71, 72, 83; L. Arensman 46, 51, 62. 79; S. van Drie 91. 92. H. Kingmans 21 Toch luisteren Jochem en Gebhard met grote belangstelling. Het schip werd overvallen door zeero vers, die warm ontvangen werden. Het leek er veel op, dat de onverlaten het onderspit zouden delven. Dat zagen zij zelf ook wel. Op een gegeven ogenblik, als bij afspraak, vermoedelijk was het wel afgesproken, verlieten bijna allen het geënterde schip, waarop zo hevig was gevochten. Opeens, enkele tellen later, een vervaarlijke knal. Alles kraakte en beefde. Het fregat werd in stukken gescheurd en was reddeloos verloren. Wat was er gebeurd? Eén van de piraten had de berg plaats der munitie ontdekt en er de lont in gestoken. Of de vent gered was, wist de verteller niet. De overlevenden van het schip spartelden in het water, werden opgepikt en op het zeeroversschip gebracht. De buit was niet heel groot. Met elkaar waren er nog een dertig Hollanders over die naar Tunis werden gebracht. "Daarheen zijn we nu ook op weg, maats", zegt de zee rob, die uit Vlaardingen afkomstig is. "Wij koersen over een paar dagen de Straat van Gibraltar in en dan zijn we er al heel gauw". Wat er dan met hen gaat geschieden? Dat kun je op duim en vinger uitrekenen. Precies hetzelfde, als met hem tien jaar geleden. Na een paar dagen kom je op de slaven markt te staan. Je wordt verkocht en dan kom je ergens terecht, waar je hard werken moet, zo goed als geen eten krijgt. Hij kwam toen in Egypte terecht. Ongeveer een jaar werkte hij daar, maar zag toen kans te ontspannen en in de Levant te komen. Nou, toen was zijn bedje gespreid, dat snap je. Daar komen Hollanders genoeg. Binnen drie maanden stapte hij in Vlaardingen aan wal, bij moeder de vrouw. Die had hem al dood gewaand. "Maar Comelisz leefde nog", lachte de man. "En hij leeft nóg. Hoe lang? Wie zal het zeggen? Dat weet geen mens, nietwaar? Je moet de moed er in houden. Wie weet, mis schien kan hij weer ontsnappen. Ogen en oren altijd open houden. En anders... ja, een mens heeft zijn lot niet in eigen handen. Je moet op God vertrouwen, dat is het eni ge dat je kunt doen, en het is ook het beste". Daar heeft Gebhard geen kaas van gegeten. Jochem wel, maar liever hoort hij zo niet praten. Je komt er geen steek verder mee. Je zou kunnen vragen: waarom brengt God mij in deze positie? Als Hij dat niet doet, hoeft Hij er me ook niet weer uit te halen, dat is logisch. Niet ver van hen vandaan rollen de vloeken. Een Hollan der heeft zich op ergerlijke wijze misdragen. Daarop heeft de Moor, die in de buurt de wacht heeft, er ongena dig met zijn zweep op losgeslagen. De Hollander krimpt ineen van de pijn. Zijn kameraden in de buurt vloeken, wat tot gevolg-heeft, dat méér slagen vallen. Dan wordt het weer stil. Je bent immers machteloos tegenover zulk bruut geweld. "Stomme kerels", zegt Comelisz. "Ze bereiken er niks mee. Ja, je maakt het er erger door". "Je zou de smeerlappen anders één voor één over boord smijten", vindt Gebhard, voorzover dat mogelijk is, met zijn gebonden handen een beweging makend. De Vlaardinger lacht schril: "Allemaal gekheid, maat. Je doet het verstandigst, je gehoorzaam te schikken, ook later als je ergens als slaaf werkt. Hard werken ook. Dat wekt vertrouwen. Je hebt dan grote kans wat meer vrij heid te krijgen en kunt dan mogelijk weg komen. Ik doe weer precies eender. Wat heb je eraan, met je kop tegen de muur te lopen? Neem een goede raad van mij aan en doe niet zoals die kerels daar. Het kost je striemen van jewelste en ze houden je in de gaten". Jochem kan het best in de redenering inkomen. Hij heeft hetzelfde standpunt ingenomen op 'De Arend', toen hij Goffe zo dringend waarschuwde, zijn verstand te gebrai- ken. Toen heeft ook hij ervaren, datje daarmee het verste komt. Met de bootsman was hij goede maatjes en het was waarschijnlijk gewekte, dat hij met diens voorspraak in de Indieën of aan boord iets had bereikt. Maar ja, dat is nu verkeken. Jeroen Jansz, een joviale, goedhartige zee man, is dood en zij? Nu dat weet deze Vlaardinger wel te vertellen! Toch heeft de man gelijk. Jochem neemt zich vast voor. zijn raad op te volgen en zich behoorhjk te gedragen, als hij eenmaal als slaaf is verkocht en ergens te werk wordt gestelde. Als hij het vertrouwen geniet, is er inderdaad een kansje te meer, om te ontsnappen. Die kans zal hij niet nalaten te gebmiken. Want de drang naar vrijheid is een mens eigen. En... misschien is het nog mogelijk in Silezië terag te komen. Natuurlijk heeft hij Lize dan niet meer. Die zal dan wel getrouwd zijn. Ongelijk kan je haar niet geven. Je kunt wel blijven wachten op iemand die mogelijk nooit komt opdagen. En zij is een veel te lieve meid om ongetrouwd te blijven. Jochem zucht luid. "Ja man", merkt Gebhard op, "het leven is geen lolletje. Had je dat gedacht toen we de wijde wereld introkken? 't Is een schandaal, dat we hier nu als beesten liggen. Waar hebben we dat aan verdiend?" "Niet mopperen maat", zegt de Vlaardinger, die een aar dige mond vol Duits spreekt. "We hebben veel erger ver diend dan dit lot, weet je dat wel? Of ben je niet op de hoogte van de godsdienst, hoe zit dat met jou eigenlijk?" "Die kan me gestolen worden", mort Gebhard. "Maar hij weet er geloof ik wel iets van is het niet, Jochem? Jij hebt tenminste een vader en een moeder, nou, ik weet niet, maar die..." "Houd die dan in ere, jongen", zegt Comelisz ernstig. "Als je het beeld van een vrome vader en een vrome moeder altijd voor ogen houdt, kom je al een heel eind. al is dat niet voldoende. Je moet zelf ook Godsvertrouwen hebben en weten, dat God gebeden wil verhoren". Gebhard lacht schamper. Gebeden verhoren? Waarom liggen ze hier? Wil die Hollander dat nu eens vertellen? Comelisz zegt, dat hij dat ook niet weet. Wie zal zeggen, wat God met hen vóór heeft? Ze moeten gelovig bemsten en hopen op Gods genade. "Hij is in de wieg gelegd voor ziekentrooster", spot Geb hard tegen Jochem. Die geeft geen antwoord. Hij hoort immers bekende klanken? Zó spreken vader en moeder. En Pastor Leck- mann. Hij zelf heeft nooit beter geweten. Maar... hij gelooft niet meer. En toch... dit stemt hem niet rustig. "Daar behoef je geen ziekentrooster voor te zijn. Als jij niet in de hel wilt komen. maat. vroeg of laat. zul je een ander toontje moeten gaan zingen, wat ik je smoes", merkt Comelisz nuchter op. "Jij denkt nu wel. datje een hele Piet bent, die zonder God in de wereld kunt leven, maar dat is een deerlijke vergissing man. En dat zul je eenmaal ondervinden, als je je leven niet betert. Méér heb ik je niet te zeggen". Het gesprek stokt vrij plotseling, zeer tot spijt van Jochem. die deze mwe Idant met zijn goed hart leert waarderen. Voelt hij intuïtief, dat hij met deze Hollander op zijn verdere levensweg beter o\erweg kan dan met Gebhard. die hem geen troost kan bieden? Hij hoopt ten minste, dat hij Comehsz niet uit het oog verliest. Maar dan haalt hij weer onNerschillig de schouders op. Och. als het er op aankomt, is hij net als Gebhard. Gelooft hij nog? Wat heb je aan die praatjes, als je ziet wat er zoal gebeurt op de wereld? Je wordt tegen je zin geronseld en vraag niet. hoe gemeen die vent daar in Rotterdam te werk is gegaan. En dan komen de zeerovers en je vecht je bijna dood - was hij maar dood - maai- dat helpt niets: je schip wordt \ero\'erd en je wordt als ge\-anaene wease- voerd en straks als slaaf verkocht. Misschien gaaPhij ergens onder de tropenzon wel dood. na eerst jaren te zijn afgebeuld. Hoe ter wereld kun je dan nog praten van hef- de Gods en van bidden. Gebhard heeft het toch eigenlijk bij het rechte eind. En die Hollander, nu ja. die meent het natuuriijk goed. de man zal ook wel geloven wat hij zegt. maai- overigens... Jochem zal zijn eigen weg voleen, dat is verreweg het beste. i chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en \'rijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Lange weg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: drukkerij.devvaal(5tref.nl (onder vermelding van adv' of'adm') tarief per mm 0.42: contracttarieven op aanvraag sluitingstennijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur siuUingstermijn/amUieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87: e-mail: ajvdv(ahetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel.. (0187)47 1021. privé (0187) 60 14 40 e-mail: drukkerij.de\vaal(Stref.nl (onder \'ermelding \'an "red") Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEIVIENTEN: Per kwartaal 16.50. Per jaar 62.-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. Bezorgklachten buiten kantooruren: (0187) 68 1682. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Reformatorische Stichting Thuiszorg Raadhuisplein 45 - Postbus 154 - 3770 AD Barneveld COMPACT. DUURZAAM, VEILIG PERFECT RESULTAAT Nelleke Kamers van de Reizenbalie van Rabobank Middelliamis helpt u graag op weg om uw winten'akanlie tot een succes te maken! (wordt vc'iTolgJ) f

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2