Ontdek de Biesbosch! Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Cultuur Expositie VAKANTIE WONING Wetjes en Weetjes Visser Visser Activiteiten in de Hollandse Biesbosch HJ Zoekt u rust? op Voorne-Putten BEIAARDCONCERT EIIAIfOBI-raEUia 't VALT WEL.MAR NIET MEE! Russische kunstenaars U ligt in een deuk Gratis cassette met christelijke gedichten Tei. 0049-9973-9601 Gevonden voorwerpen op Goeree-Overflakkee te Goedereede Tweedehands boeken in Zierikzee P.V. De Luchtbode te Herkingen PAGINA? Het Bezoekerscentrum De Hollandse Biesbosch te Dordrecht maakt het mogelijk de Biesbosch te ontdekken en te beleven. Er is een gevarieerd aanbod van activiteiten waarvan een aantal begeleid worden Üoor natuur- gidsen. Er staan onder andere diverse vaar-/wandel- tochten op het programma. Deze worden gevaren met twee boten: de salonboot Groe neplaat en de fluisterboot Sterling, een elek- troboot op zonnepanelen. De Grienduilentocht is een uitstekende manier om kennis te maken met de Bies bosch. Eerst wordt in het bezoekerscentrum het Panorama Biesbosch vertoond; een fas cinerende diashow met acht schennen rond om. Aansluitend een vaartocht met de Ster ling door de Hollandse Biesbosch met een bezoek aan de vogelhut op de Mariapolder. De tocht wordt afgesloten met een wande ling op het Griendmuseumpad en via het voetveer wordt het Moldiep overgestoken terug naar het bezoekerscentrum. De Grienduilentocht wordt gehouden op maan dag 16 en zaterdag 21 augustus, aanvang 10.00 uur, einde circa 13.00 uur. Op woensdag 18 augustus vaart de Groene plaat uit voor de Nationaal Parktocht. Een mooie vaartocht over de Nieuwe Merwede naar de Brabantse Biesbosch. Op de Deene plaat wordt een wandeling gemaakt van ongeveer VA uur. Dit mooie natuurgebied met grienden en doorgeschoten wilgenbos- sen is alleen over water te bereiken. Via Spiering- en Ottersluis wordt teruggevaren naar het bezoekerscentrum. De tocht start om 10.00 uur en de eindtijd is 15.00 uur. Op vrijdag 20 augustus vertrekt de SterUng om 10.00 uur voor de Huiswaardtocht. Een mooie vaartocht door de kreken van de Hol landse Biesbosch naar de Huiswaard waar een wandeling van ongeveer VA uur wordt gemaakt. Stevige schoenen zijn op deze wandeling nodig want het 'pad' is een gras kade. Tijdens deze tocht is een speciaal pro gramma voor kinderen onder leiding van kindergidsen. Op een speelse manier en met gebruik van alle zintuigen laten de gidsen de kinderen kennis maken met de Biesbosch. Met een vaartocht terug naar het bezoekers centrum eindigt deze tocht om 15.00 uur. Bovenstaande tochten zijn met begeleiding van natuurgidsen van de Vereniging Vrijwil ligers Hollandse Biesbosch. Aanmelden voor deze activiteiten kan bij het Bezoekerscentrum De Hollandse Biesbosch, Baanhoekweg 53 te Dordrecht, tel. (078) 6305353. Reserveren is gewenst. Het bezoekerscentrum is in de maanden juli en augustus iedere dag open van 9.00 tot 17.00 uur. Vanaf september is het bezoe kerscentrum geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Een volledig jaarprogramma met uitgebrei de informatie (ook verhuur van kano's, roei boten en dergelijke) is verkrijgbaar bij het bezoekerscentrum. Autobedrijf Jan van Dijk Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden Wat 'k juule noe gae vertelle hao'k al ienkele weken opgespaerd,dat zat al in m'n hoad, mar d'r kwam mar niet van om h't op pepier te zetten, want soms mot je wel 's effen- tjes wat laete ruste, toch? 't Zal een paer maenden geleje weze da'k om een booschap most bij ongs op h't durp, mar ik was al bij twea wienkels geweest, mar wat ik zocht, hadde ze niet, ze konde het wel bestelle, mar daer wou ik niet op wachte, dus.naer Menheerse. Eigelijk vind ik dat jammer, want voor een burgeUjke gemecinte zou h't veul beter weze as je niet je geld aargens aores besteedt, mar de ontwikkeliengen van de pries binne hiervan de oarzaek dienk 'k. Zo as 'k dus al zei, gieng 'k naer Menheerse. Daer angekomme doch 'k m'n auto even een plekje te geven, mar da's een flienk probleem oor, tjonge wat een mierehoap zeit! Toch bin'k 'n kwietgerocht. As je uut je auto stapt mo' je earst in je spiegel kieke, want d'r kan wat van achtere ankomme rieje, toch? D'r kwam niks an, nee.mar ik zag dat 'r een aandje achter m'n een damesfiets omrolde, waerschienlijk deur de tas die an h't stuur hieng, verschillende booschappen rolden de weg op, tussen de snelbinders stieng een mandje in oak de inhoud van dat mandje lag her in der verspreid. Noe was h't daer behoarlijk druk, verschillende maansen liepe schienbaer achteloas langs deze verwarde uutstalheng voorbie, ze zalle wel gedocht hao: "Wie zet z'n fiets noe zo ongelokkig neer?" Zelf kon ik nog niet uut de auto, want dan zouwe ze m'n portier d'r uut gereje hao. In de spiegel zag 'k dat de measte auto's moste uutwieke om niet over die booschappen heen te riejen, behalve ean.... jae werkelijk, éan bestuurder nam niet de moeite om effentjes een beetje opzieje te gaen, 'k zag h't zo gebeure, of dat de chaos nog niet vol doende was, ree die suffert mit ean wiel over alles heen! Bie h't langsriejen zag 'k dat drie jongelui de groatste lol hadde daerover! Eindelijk kwam de eigenaresse van de fiets anrenne, in begon d'r spulletjes biemekaore te grissen, ongdertussen was ik oak uut de auto gekrope in hao nog even geholpe, wat een dankbaere bük opleverde. Verbaesd over de mentaliteit van sommige maansen, ree ik even laeter weer richtieng Dirksland, nog steeds bezig om alles een plekje te geven in m'n gedachten. Waerom liepe de maansen geweun voorbie in liete de fiets laage in waerom hao jongelui niet h't besef dat je een angder benaedealt mit je gedrag? Mar da's nog niet alles óór, nee... thuus gekomme greep 'k een stikje pepier om wat antekeniengen te maeken, want ik doche bie m'n eige, hier mot ik een kear wat over schrieve! Anpassant dat ik nae zat te dienken keek 'k naer buten in tot m'n verbaezieng vloog 'r een leeg blikje van Cola in d'n tuun. Een ventje van een jaer of veartien, die mit z'n fiets voorbie kwam, vond dat zeker een geschikt plekje! Juule begriepe wel dat m'n humeur d'r niet op vooruutgieng. In as je vrouwe dan oak nog vraegt of je effen langs de apotheek riejd, waer je niks mee op heit, dan is de stemmieng bienae ongder nul. Mar'k bin wel gegae! As je van ongs vandaen naer de Voorstraete gaet mit de fiets, dan kom je langs de Kat- tewacht, deur de Zeumerstraete, langs h't Luifeltje, je weet wel waer vroeger Dienge- man van der Heyde z'n electriciteitswienkel had. Noe hei je een aantje voarder h't post kantoor, bienae op de zelfde plekke waer vroeger oak al een postkantoor was, je weet wel, mit Jongejan as behearder. Bie dat postkantoor staen haest altied wel een paer fiet sen, noe dus oak, d'r stieng een bienae nieuwe damesfiets op de standaerd, de eige- naaresse was naer alle waerschienlijkheid binnen voor meschien wel postzegels koape, wie zal 't zaage. Voor m'n uut reje twea jongens mit een schooltas tussen de snelbin ders in wat doewt dat eane ventje? Bie h't voorbiegaen trapte hie mit z'n lienkse voet tegen die fiets zodat die al kletterend tegen die aore fietsen botste, zodat alle fiet sen op de grongd lagge! Gierend van h't lachen keke ze achterom, mar ze zagge dat ik h't gezieje had, wat tot gevolg had dat ze d'r een spurt in zetten in uut h't gezichtsveld verdwene! H't meisje uut de apotheek keek verzichtig naer m'n gezicht, ze zal wel gedocht hao da'k flienke piene had, dat was wel niet zo, mar echt vrolijk was ik toch niet! Zo as 'k al schreef, soms mot iets wel 's effentjes ruste, je mot wel 's naedienke, mar hoe'k oak naedienke, dit kan ik niet allemaele op een rijtje kriege. Vroeger was ik oak geen doetje, dat wete juule wel, mar de mentaliteit van de tegenwoordige jeugd is toch wel aarg bedienkelijk oor, of zie'k dat noe verkeard? Daer komt dan nog bie de berich ten van al dat zinloaze geweld dat 'r plaesvindt in een artikel uut de krangte dat bie een ongderzoek is gebleke dat vooral bie veul jonge maansen totaol geen gevoel of begrip voor een ander mear anwezig is, dat h't mearendeal van de jongelui egoïstisch leve, te veul drienke, roekeloas rieje in geen gezag erkenne! Dan kom ik mar tot eane conclusie, d'r is iets goed mis in onze saemenlevieng! H't is dan oak een veraedemieng as je jonge maansen bezig ziet hun vrieje tied te benutten om wat voor een angder te doewen of om niet te beroerd te wezen de hangden uut de mouwen te steken mit waarm weer in de vurm van vuulte omhakke mit een lange hak! Dat zet ik dan tegenover dat zinloze gedoe van die vernielers, dan kan ik voor die wie- jers groat respect opbrienge, zeker wete! Gelokkig dienk'k dan, d'r binne toch nog geweune fijne jonge maansen! Lae'k mar zwiege over de gezinsovertuugieng van de ouwers, da's zo pienlijk as je begriept wat ik bedoele, want ik ken de fletse omtrappers bie naeme, mar oak de meis jes mit de lange hak! De groewte uut Dirksland, Joh. Wolfert Het eerste deel van de Cultuurregio is achter de rug. In de maand augustus vinden er weer volop (culturele) activiteiten plaats in de regio. Hier volgt een beknopt overzicht van de evenementen. AUGUSTUS Onlangs is de expositie "De kunst van het samenwerken" van Kunstkring Voome geopend in het gemeentehuis van Bernisse. Een mooi voorbeeld van kunst als brugfunc tie tussen kunstenaars van verschillende dis ciplines. Tweeënveertig regionale kunste naars hebben in koppels kunstwerken gemaakt die vervolgens door fotograaf André van de Bos artistiek zijn gefotogra feerd. Deze kunstposters vormen een rei zende tentoonstelling die vanaf 30 augustus te zien is in het gemeentehuis van Rozen burg. Daarna staan achtereenvolgens de gemeentehuizen van Hellevoetsluis, Spijke nisse, Westvoome en Brielle op de planning. In Brielle zullen tevens de originele werken worden tentoongesteld (einde expositie: jan. 2000). Informatie: Kunstkring Voome, Tel. 0187-492511. Tijdens de jaarlijkse Vestingdagen in Helle- voetsluis kan men een bijzondere cultuur historische vaartocht maken door de oude (westehjke) vestinggracht. Gedurende deze tocht komt de bezoeker oog in oog te staan met een zevental theatrale taferelen uit de markante geschiedenis van het vestingstadje en haar bewoners van ca. 1600 - 1800. Ver tellers varen mee en leiden de scenes in. Er vinden in totaal 24 tochten plaats die elk circa 75 minuten duren. Zaterdag 21 augus tus is de eerste tocht om 10.30 uur, laatste tocht om 19.50 uur. Per keer max. 20 men sen. De tocht start bij de Vuurtoren en ein digt bij de molen. Prijs 7,50 volwassenen, 5,— kinderen. NB: houders van de Cul- tuurKnipper krijgen 5,— korting met hun tweede verrassingscoupon en de bon uit de Maaspost van 11 augustus! Informatie: 0181 -310473. Rozenburg staat op 21 augustus de gehele dag in het teken van de cultuurhistorie; de gemeente Rozenburg organiseert die dag een agrarische manifestatie. Op het Molen veld wordt het molenhuis opengesteld voor publiek en zullen diverse demonstraties gegeven worden van oude landbouwwerk- tuigen. Daarnaast is in een tent een kleine expositie ingericht over het oude (agrari sche) Rozenburg en vinden er diverse kin deractiviteiten plaats. De dag duurt van circa 10.00 -16.00 uur. Entree: gratis. Informatie: gem. Rozenburg 0181-212300. Beleef het verleden van het boerenbedrijf op Westelijk Voome en kom naar de OOGST- DAG in Tinte op zaterdag 28 augustus. In aansluiting op de expositie in de Duinhuisjes en de publicatie van het boek "Verloren Vakmanschap op Westelijk Voome", orga niseert de Historische Vereniging Westelijk Voome een oogstdag, waarin een stukje geschiedenis voor één dag tot leven komt. Het publiek wordt deze dag in de gelegen heid gesteld om oude landbouwmachines in bedrijf te zien, bv een dorsmachine, een zelf- binder en oude tractoren. Daarnaast zullen demonstraties gegeven worden. Door deze oude machines naast nieuwe werkbouwtui- gen te plaatsen, krijgt men een inzicht in de voomitgang op agrarisch gebied in de laatste vijftig jaar. Er vinden diverse activiteiten plaats, o.a. stoelen matten, touw draaien, schapen scheren etc. Locatie: Colinlandse- dijk 2, Tinte. Toegang: gratis. Informatie: Familie Den Bakker, 0181 - 410489. THOLEN - Kunstenaars uit de Russi sche havenstad Taganrog aan de Zwarte Zee exposeren drie weekein den lang hun teken- en schilderwerk in galerie 't Huis Tijdverdrijf in Tho- len. Deze expositie is mogelijk gemaakt door de inzet van de 'Stich ting Medeburgers Taganrog' uit Vlis- singen die nauwe banden met deze havenstad onderhoud. Getoond worden werken van de schilder Vladik Gavrilov en werk van zijn vrouw. Vladik weet met zijn bijzonder kleurenpalet het mystieke Russische gevoel, dat wij ken nen van eerdere tentoonstellingen van Russi sche kunstenaars, nadmkkelijk weer te geven. Die emotie laat zich niet beschrijven. Je moet het gezien en ondergaan hebben. Zijn creatieve echtgenoot schept kleine lieve schilderijtjes die het Russische landschap en de Russische sfeer duidelijk weergeven. Haar minutieuze schilderijtjes van fruit en bloemen zijn ideale cadeautjes voor een bruiloft of verjaardag. Eenvoudige en betaalbare objecten waaivoor altijd een plaatsje in de kamer te vinden is. De 'Stichting Medeburgers Taganrog' in Vlissingen is voortgekomen uit de steden band tussen de twee havensteden en stelt zich tot doel, naast culturele en sociale acti viteiten, vooral ook daadwerkelijke steun aan de tegenwoordig zo arme bevolking van Taganrog te geven. Daartoe zijn ambitieuze plannen opgesteld zoals het reahseren van een Holland Huis in Taganrog, uitbreiding van een tehuis voor gehandicapte kinderen, een tehuis voor zwerfkinderen, het opzetten van pleegzorg, samenwerking van kerken en scholen en wat dies meer zij. Op de exposi tie, die dus meer is dan zomaar een tentoon stelling van enkele buitenlandse kunste naars, wordt hierover ook uitvoerige infor matie verstrekt. De expositie wordt op vrijdag de dertiende augustus geopend om 17.00 uur door "Mevrouw Drs. H.M. Ferguson van de Stichting Medeburgers Taganrog" en zal verder geopend zijn op: 13 en 14 augustus, 20 en 21 augustus en op 27 en 28 augustus, telkens van 10 tot 17 uur. Het is even schrikken als uw auto fikse schade oploopt. Totdat u zich realiseert dat Van Lint Autoschade de deuken er rimpelloos uithaalt. Met de modernste apparatuur zetten we uw auto weer op het juiste spoor. Onze spuiterij heeft een reputatie hoog te houden en we geven 2 jaar Focwa garantie op de uit de kreukels gehaalde autoschade. Sommelsdijk (0187) 482292 Zieriteee (0111)414794 van Lint autoschade Maakt het goed! voor blinden en slechtzienden ERMELO - De CBB, de Christelijke Bibli otheek voor Blinden en Slechtzienden in Ermelo, brengt in de eerste week van sep tember een speciale geluidscassette uit in het kader van de 'week van het christehjk gedicht'. De cassette bevat tientallen gedich ten van bekende dichters rond het thema 'Voor ieder moment...' en is bedoeld voor iedereen die niet meer op de gebmikelijke manier kan lezen. Zij kunnen de cassette ontvangen door te bellen naar de CBB (tel. 0341-551014). De cassette is geheel gratis. De voorgedragen gedichten gaan over 'tij den van vreugde', 'dagen van verdriet', 'momenten van stilte', 'de avond van het leven' en 'een toekomst vol hoop'. De gedichten zijn geschreven door onder meer Nel Benschop, E. IJskes-Kooger, A. F. Troost, Co 't Hart en Hans Bouma en wor den afgewisseld met muziekfragmenten. Mensen met een leeshandicap kunnen bij de CBB ook terecht voor duizenden boeken op gèluidscassette en in braille. Deze zijn gratis te leen en worden per post portvrij verzon den. Ook biedt de CBB honderden tijd schriften in braille, op geluidscassette en in grootletter. In intakte schone natuur, zui vere lucht van Beierse woud. Gelegen op zonnige heuvelhelling (800 m). Het gehele jaar te bezoeken, ook in winter. Ruime woonk-, slaapk-, keuken, bad, toilet, wasmachine -i- droger. Terras met siertuin en groot grasveld, garage, aparte ingang. 2 pers. p. dag DM 45- 4 pers. p. dag DM 70,- Bij bezoek van meer dan 4 pers., extra slaapkamer a 15 DM beschikbaar na 19.00 uur (Holl. sprekend) In juli 1999 zijn bij de politie de volgende gevonden voorwerpen afgegeven: 16/06/99-670 aanhangwagen, Middelhamis 02/07/99-880 horioge, Middelhamis 03/07/99-657 gsm telefoon. Stad a. 't H. 03/07/99-829 armband, Middelhamis 03/07/99-881 armband, Sommelsdijk 05/07/99-345 horioge, Middelhamis 07/07/99-769 horioge, Sommelsdijk 10/07/99-420 portemonnee, Dirksland 10/07/99-463 portemonnee, Ouddorp 14/07/99-548 mes, Ouddorp 16/07/99-781 kinderbril, Goedereede 20/07/99-290 portemonnee, Meüssant 20/07/99-494 wandelstok, Middelhamis 22/07/99-309 gsm telefoon, Ouddorp 23/07/99-579 regenpak, Goedereede 27/07/99-240 gsm telefoon, Ouddorp 28/07/99-763 damesbril, Ouddorp 28/07/99-768 kinderschoen, Middelhamis 30/07/99-361 herenbril, Ouddorp 03/08/99-640 horioge, Ouddorp Ook zijn er diverse sleutels en bankbiljetten gevonden. U kunt de goederen bekijken op het bureau te Sommelsdijk tussen 10.00 en 16.00 uur maandag t.m. vrijdag. Bij navraag van de goederen gelieve u het nuimner daar van op te geven. "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. Komkommertijd Evenals in de echte journalistiek geldt ook voor deze rubriek dat de zomertijd kom kommertijd is. De Tweede Kamer is op zomerreces en dat betekent dat er weinig "Wetjes" openbaar worden gemaakt. In deze tijd van het jaar moeten we het dus vooral hebben van de "Weetjes". Welnu, onderstaand volgt daartoe een poging. De jaarrekening Zoals iedereen wel weet is elke ondememer onderneming verplicht een jaarreke ning op te stellen. Is het niet vanwege de regels die in ons Burgerlijk Wetboek zijn opgenomen, ook de fiscus toont belangstelling voor (het resultaat van) het reilen en zeilen van de onderneming. Daarnaast zijn er nog andere belangstellenden voor de jaarcijfers: banken, leveranciers, werknemers, milieugroepen (bij de echte grote ondernemingen) en vele anderen. We vinden met z'n allen de jaarrekening zo belangrijk dat rechtspersonen (N.V.'s, B.V.'s en sinds kort ook Stichtingen en Verenigingen met commerciële activiteiten) de jaarrekening openbaar moeten maken. Afhankelijk van de grootte van de onder neming betreft dit de gehele jaarrekening of een vereenvoudigde versie daarvan. Openbaarmaking geschiedt door het deponeren van de cijfers bij het Handelsregis ter van de Kamer van Koophandel. Dit Handelsregister is vrij toegankelijk en de cij fers kunnen dan ook (tegen een geringe vergoeding) door iedereen worden opge vraagd bij de Kamer van Koophandel. De jaarrekening bestaat uit de balans, de winst -en verliesrekening en een toehch- ting op deze stukken. De jaarrekening geeft inzicht in de grootte en de samenstel ling van het vermogen en van het resultaat van de onderneming. Uit deze gegevens kan worden afgelezen hoe de onderneming er voor staat omtrent liquiditeit, solva- bihteit en rentabiliteit. Liquiditeit geeft inzicht in welke mate de onderneming aan haar verplichtingen op korte termijn kan voldoen. De solvabiliteit geeft aan welk gedeelte van de vermogensbehoefte van het bedrijf is gefinancierd met eigen vermogen. De rentabiliteit geeft inzicht in de winstgevendheid van het geïnvesteerde eigen vermogen en van het totaal geïnvesteerde vermogen. Naast deze zeer bekende zijn nog diverse andere kengetallen te benoemen. Deze kengetallen spelen een grote rol bij de diverse bureaus die zich bezig houden met de beoordeling van de kredietwaardigheid van ondememingen. Rol van de accountant Al met al is het duidelijk dat de jaarrekening een grote rol speelt in de beoordeling van ondememingen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de overheid voor de gro tere ondememingen controle van de jaarrekening door een (register-)accountant verplicht heeft gesteld. Deze verplichte controle geldt voor rechtspersonen die vol doen aan ten minste twee van de volgende vereisten: De waarde van de activa (=bezittingen) bedraagt meer dan 6 miljoen De netto-omzet over het boekjaar bedraagt meer dan 12 miljoen Het gemiddeld aantal werknemers over het boekjaar bedraagt meer dan 50 Ook voor de kleine(re) ondememingen kan de accountant echter zijn deskundigheid inzetten bij het opstellen van de jaarrekening. Veelal zal in een gesprek over de cij fers allerlei zaken die van belang zijn voor de onderneming en ondememer aan de orde komen. Hierbij kan gedacht worden aan de inteme- en administratieve organi satie, fiscale zaken, subsidiemogelijkheden, arbeidszaken maar ook het meedenken over mogelijke investeringen, nieuwe financieringen, uitbreiding van activiteiten etc. De rubriek 'Wetjes en Weetjeskomt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Barendrechten Middelhamis. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aanspra kelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. REGISTERACCOUNTANTS Hylke Banning geeft op zaterdag 14 augus tus 1999 van 16.00 tot 17.00 uur een concert op het carillon van de toren te Goedereede. Voor dit concert heeft hij het volgende pro gramma samengesteld: 1. Var. over 'Kom vrienden in het ronde' Bernard Winsemius 2. a. Adagio Johann Seb. Back b. Siciliano (1685 -1750) (uit: Sonate voor altblokfluit) 3. Three Studies Henk Badings a. Study for the altemating hands (toccata) b. Arpeggio-Study (nocturne) c. Study for the pedal 4. Can§o i Dansa 5. Sprookje (1709 - 1987) F. Mompou JefRottiers (1904 - 1985) Edvard Grieg (1843 -1907) Albert Gerken 6. a. 'Ich liebe dich' b. 'Letzter Friihling' 7. Pastel in Bronze 8. Zes Aquarium Miniaturen - Intrada der Zwaardvissen - Springrei der Watervlooien - Pavane der Slakken Gerard Boedijn - Wals der Waterplanten (1893-1970) - Tango der Goudvissen - Quik-step der Stekelbaarsjes Hylke Banning, geboren in 1961 te Leeu warden, studeerde Elektrotechniek aan de Universiteit Twente en heeft deze studie in 1992 afgerond. Ruim tien jaar kreeg hij in Sneek orgelles van Dirk S. Donker. Toen hij na zijn VWO en HTS-opleiding in Friesland op de campus van de universiteit te Ensche de arriveerde, ontdekte hij de klokken van de campusbeiaard. Bijna negen jaar lang heeft hij daama beiaardles gehad van Karel Borg- huis. Sinds 1 mei 1992 is hij zijn leermeester opgevolgd als stadsbeiaardier van Olden- zaal. Ook volgde hij als student van de Nederlandse Beiaardschool in Amersfoort enkele jaren beiaardlessen bij Arie Abbenes. Reeds tweemaal won hij de eerste prijs tij dens een door de Nederlandse Klokkenspel Vereniging (NKV) georganiseerd concours voor niet-gediplomeerde beiaardiers. In juli 1993 won hij de tweede prijs van het bei- aardconcert te Venlo. Voorts was hij deelne mer aan de 3e uitgave van de Internationale Beiaardwedstrijd 'Koningin Fabiola'. Naast al deze muzikale bezigheden is hij bestuurs lid van de stichting 'De Twentse Beiaard', hd van de redactie van 'Klok en Klepel' (het verenigingsblad van de NKV), en sinds juni 1994 secretaris van de NKV. Momenteel woont hij in Amersfoort en is als EDI-con- sultant werkzaam in de automatisering. Op ZATERDAG 28 AUGUSTUS a.s. orga niseert de Zeeuwse stichting "steun aan Israël" voor de negende keer een grote MARKT van Tweedehands BOEKEN in Zierikzee. Al meer dan 14 jaar verzorgt deze stichting boekenmarkten in Zeeland. De reakties van bezoekers in Zierikzee waren de afgelopen jaren steeds enthousiast. Daarom wil de stichting ook dit jaar weer in deze stad een markt organiseren. De BOEKENMARKT wordt gehouden onder de BEUZE aan het Havenplein bij nr. 17 te Zierikzee van 10.00 tot 15.00 uur. Bij regen staat daar alles toch droog. Meestal vijf, soms zes keer per jaar is de stichting in de gelegenheid een zeer groot assortiment van uitgelezen boeken in de pro vincie aan te bieden. Vooral in romans is de stichting dit jaar zeer mim gesorteerd. Ook voor de verzamelaars en snuffelaars is er wat te vinden, alsmede voor hen die eenvoudige romannetjes zoeken voor de vakantie. Iets minder als vorige jaren zijn er studieboeken. Door de ervaring hebben de vrijwillige medewerkers de boeken behoorlijk kunnen sorteren en zijn de prijzen billijk, overeen komstig de kwaliteit. De boeken worden aangeboden op tafels. De verkoop van de boeken is ten bate van de ontginning van de Negev-woestijn via het projekt door verdere ontwikkeling van de kibbutz Paran. Deze steun gebeurt in samen werking met Joods Nationaal Fonds te Amsterdam. Bovenstaande postduiven vereniging nam op 7 - 8 - 1999 deel aan een wedvlucht van uit ABLIS. Afstand 390 km. In concours waren 344 duiven die om 11.20 uur met zuidwesten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 15.40.21 uur en haalde een snelheid van 1499.50 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: A. Riedijk 1 41, 61, 68; C. Logmans 2,21,44; M. Huizer 3,5,14,17,18,19, 30, 33, 69; S. H. Stoop 4, 12, 13, 16, 40, 48. 58, 59; A. het Jonk 6,11, 22, 25, 49, 50, 53; H. Kameriing 7, 20, 35, 52, 63, 66; J. de Boer 8, 10, 15, 24, 28, 29, 32, 39,42,67; A. Molenaar en Zn. 9, 31, 37, 43, 56, 62; P. Hogerwerf 23, 27, 38, 45, 54, 55,60,64; M. v.d. Ochtend 26,34,36,51; B. v.d. Ochtend 46,47, 65. S'figSSMISïSSSilKS'SSSSBH Vrijdag 13 aufttstus 1999 tf^-M^Ali^Kiï^^^^M-yi OFFICIEEL DEALER Brlelle Spijkenisse Slagveld 19 Kelvinweg13 Tel. (0181)413777 Tel. (0181)624900

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 7