I E ZAFIRA Flakkeese F^msverduistering Ongeval met vrachtwagen Politie 24-uurs telefoon: (010) 2741135 Op Volkerakdam veel kijkers naar zonsverduistering geschokt door euthanasievoorstellen Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! karels aufoschaae ....Mmmi/toAeê mÊÊ&t chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden oaDdDïïQ^ fleU Garage Knöps B.V. AJiMINNAARD VASTGOED Visser Visser Kerkdiensten Ger. Gem. Voorv(w |meu|bele|i Vrijdag 13 augustus 1999 72e jaargang nr. 6829 Rotterdam-Rijnmond Sommelsdijk: diefstal Aan het politiebureau werd aangifte gedaan van het feit dat op 6 augustus jl. bewoners van een woning aan de Oostdijk tijdens het inladen van hun personenauto een rieten mand met sieraden in de gang van hun woning hadden laten staan. Deze rieten mand was enige ogenblikken zonder toe zicht, en op dat moment is de mand door onbekenden weggenomen. De waarde van de sieraden is niet bekend. Nieuwe-Tonge: eenzijdig ongeval Dinsdagmorgen omstreeks 6.30 uur werd in een sloot naast de Verbindingsdijk een per sonenauto aangetroffen. Bij onderzoek bleek dat er niemand meer in de auto aanwe zig was. Door de politie werd een onderzoek ingesteld naar de bestuurder. Hierbij bleek dat een 46-jarige inwoner van Nieuwe-Ton ge door onbekende oorzaak de macht over het stuur was verloren en met zijn personen auto in de sloot terecht was gekomen. Ver volgens was hij naar huis gegaan om te sla pen. De personenauto is uit de sloot geta keld. Stad aan 't Haringvliet: beschonken autobestuurder Woensdagmorgen omstreeks 1.20 uur is een 28-jarige Rotterdammer op de Lieve Vrou- wepoldersedijk aangehouden omdat hij onder invloed van alcohol (245 |jg/l) een auto bestuurde. Hem werd een schikking van 390- aangeboden. Ouddorp: mishandeling Woensdagmorgen omstreeks 2.45 uur werd op de Dijkstelweg een 17-jarige inwoner van Dirksland door een hem onbekende fietser Eén van de ideale plaatsen om de zons verduistering waar te nemen was woensdag de Volkerakdam. Op de par keerplaatsen stonden tientallen auto's en de inzittenden hiervan vonden een overzichtelijke plaats op de daaraan grenzende zogenaamde tuimeldijk. Midden in het water met tevens een prachtig uitzicht op het natuurgebied van de Hellegatsplaten, met de runde ren en de paarden. Daarboven impone rende wolkenpartijen met helder weer en een goed zichtbare zonsverduiste ring. De kijkers waren voorzien van eclipsbrillen en meer andere appara tuur om het schouwspel waar te nemen. Voorwaar alles bij alles een imponerend gezicht, zowel het ver schijnsel zelf alsook de grote belang stelling. mishandeld. De jongen kreeg van die fietser een kopstoot en bekwam hierdoor letsel aan neus en oog. De aanleiding van deze mis handeling is niet bekend. Het slachtoffer zal zich zonodig onder doktersbehandeling stel len. Een onderzoek naar de dader had voor- ■alsnog geen resultaat. Ouddorp: vernieling Donderdagmorgen omstreeks 2.30 uur is door onbekenden een steen door een ruit (2x2 m) dubbelglas van een woning aan de Geleedststraat gegooid. De dader kon de vlucht nemen. Middelharnis" inbraak Donderdagmorgen om 1.20 uur hebben onbekenden zich de toegang verschaft in een supermarkt aan de Kastanjelaan. Gebleken is dat men een deur heeft opengebroken en dat men het pand heeft bezocht. Of er iets weg is, is nog niet bekend. instattatiehedrijf Hieuw van Opel: voor amPorijden mP plez-ler 12.00 uur 12.15 uur 12.30 uur Ook heel wat Flakkeeënaars zullen afgelopen woensdag met het hoofd in de nek hebben gezeten, om het toen nog onbekende en mysterieuze van de verwachte zonsverduis tering te ondergaan. En 't mag dan niet echt donker zijn geworden, een bijzonder gebeuren was het toch. Ondanks zonneschijn en blauwe lucht vervlakten en verflauwden de kleuren. Er trad een onnatuurlijk samenspel op van licht sterkte en lichtval. De lichtsterkte nam af, tot vergelijkbaar met die van een uur of negen in de avond, terwijl de lichtval en de schaduwen normaal bleven. Veel vogelstemmetjes verstomden en 't werd duidelijk koeler. Nu we achter dit natuurverschijnsel staan klinken veler reacties ech ter beduidend minder enthousiast dan men vooraf weüicht had gedacht. 'Ik dacht dat het veel donkerder zou worden', 'de lantaarn palen gingen niet eens aan!' 'al die voorspellingen zijn knap over trokken geweest', en zó klinken er na een periode van hooggespan nen verwachtingen en voorspellingen thans de wat minder hoogdra vende, meerrealistische 'nabesprekingen'. Realistisch, want vanwege een eclips werkelijk duisternis verwachten kan niet reëel zijn. Immers, de zon blijft 'gewoon' hoog aan de hemel staan, waar zij 'slechts' - geheel of gedeeltelijk - bedekt wordt. Te vergelijken met een brandende lamp aan het plafond. Als je daar een bord voor plaatst wordt het in het vertrek niet duister. Er blijft immers, ook op de vloer van het vertrek, diffuus strooilicht vallen. Realistisch gezien kon je zo ook bij een eclips dan Ook onmogelijk nachtelijke omstandigheden verwachten... Ook vanuit Frankrijk en Duitsland werd vernomen dat het niet abso luut donker werd. Wel was het daar alsof er - in snel tempo, vooral tijdens de laatste fase van de eclips - noodweer op kwam zetten. Vooral de snelheid waarmee het donkerder werd zullen tot de ver beelding hebben gesproken. Natuurlijk is Eilanden Nieuws niet zelf naar Frankrijk geweest. Toch hebben we vanuit 'Frankrijk' de eclips waargenomen en vanuit de achtertuin van een woning in Dirksland - 'Klein Parijs'vandaar - dit gebeuren op de gevoelige plaat gezet. Op de foto's ziet u om het kwartier de 'schijnfasen' van de zon, de opnametijden daaronder geplaatst. Afgelopen maandagavond tegen half acht is in de polder buiten Stad aan 't Haringvliet een zware vrachtwagencom binatie met 36 ton drijfmest van Van Genugten onderste boven terechtgekomen in een sloot langs de Watergatse- weg. De chauffeur, die nog maar een week bij het bedrijf in dienst was, moest met rugklachten naar het Zuiderzieken huis in Rotterdam worden gebracht. De vrachtwagencom binatie, die nog maar twee weken oud was, werd aan 't eind van de volgende dag met zwaar materiaal uit de sloot gehaald. Eerst moest echter de lading uit de mestwagen worden gepompt. Een klus die tot 's nachts twee uur duur de. In verband met mogelijke vervuiling van de sloot werd deze door het Waterschap afgedamd met zand. De chauffeur, een 45-jarige man uit Beek en Donk, was van z'n rou te afgeraakt en kwam op het smalle weggetje terecht waar het onge luk gebeurde. Omdat de weg zo smal is had de chauffeur de achte rasbesturing van z'n aanhangwagen uit moeten schakelen. Dat ver zuimde hij echter en toen de man - zachtjes rijdend - om zich heen zocht in welke richting hij het best kon gaan om weer op de route te komen, stuurde hij z'n gerij iets te ver naar de berm. De Watergatse- weg is echter zo smal dat daar voor een vrachtwagen geen enkele uit- wijkmogelijkheid is zonder in de berm te komen. Doordat ook de achterasbesturing van de aanhangwagen nog ingeschakeld was, stuurde de achterkant van het gevaarte zich nog verder in de berm. Het gehele tuig zakte daarin weg, kantelde en viel vervolgens onder steboven in de sloot. Ondanks dat de chauffeur door de val behoorlijk versuft was en rug klachten had opgelopen, wist hij zich uit de kabine te bevrijden en strompelde hij naar de ongeveer een halve kilometer verderop gele gen boerderij 'Dabbe' van Bas Arensman, waar hij doornat aankwam en behulpzaam werd opgevangen. Inmiddels hadden gasten op de nabij gelegen camping van Dimmen Vogelaar aan de Oostmoerse Scheidweg hun campingbaas gewaarschuwd - ze hadden namelijk een klap en veel geschreeuw gehoord - en Vogelaar, zich inmiddels van het gebeurde vergewist hebbend, sloeg alarm. Binnen vijf minu ten was de ambulance reeds ter plekke. De vrachtwagenchauffeur werd met rugklachten overgebracht naar het Zuiderziekenhuis te Rot terdam, waaruit hij de volgende dag echter weer werd ontslagen. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning COMBI actief in beeld en geluid OUDDORP - woensdag 18 augustus 19.30 uur ds. C. de Jongste. NIEUWE-TONGE - dinsdag 17 augustus 19.30 uur ds. F. Mulder. "Recht van kinderen op euthanasie te zot voor woorden De jongerenorganisatie van de SGP is geschokt door de euthanasievoor stellen van het kabinet. Ze vinden het te zot voor woorden dat kinde ren vanaf 12 jaar het recht krijgen, ook als hun ouders of verzorgers zich daar tegen verzetten, om een arts om euthanasie te vragen. De SGP-jongeren vinden dat het wets voorstel getuigt van een doorgesla gen zelfbeschikkingsrecht en vragen zich af waar de ontwikkelingen uit eindelijk toe zullen leiden. De SGP- jongeren zijn het met de Utrechtse hoogleraar F. Koerselman eens dat het gaat om "een wet zonder gren zen, zonder remmen". Uit het ingediende wetsvoorstel blijkt dat artsen euthanasie kunnen toepassen op kinderen, ook als de ouders zich daartegen verzetten. De SGP-jongeren vinden dit een onaanvaardbare ontwikkeling en een enorme beperking van het ouderlijk gezag. Bovendien is het de vraag of kinderen van 12 jaar zelfstandig in staat zijn om derge lijke zeer ingrijpende beslissingen over dood en leven te nemen. Bovendien is het wetsvoorstel volstrekt onnodig. Uit de reacties van artsen (bijvoorbeeld Sophia- kinderziekenhuis) blijkt dat de vraag naar euthanasie door kinderen nog niet is voor gekomen. De SGP-jongeren zijn tevens van mening dat artsen teveel bevoegdheden krijgen. De politieke jongeren vinden het een naïe ve gedachte dat het kabinet ervan uitgaat dat de nieuwe wet de meldingsbereidheid van artsen zou vergroten. Met het huidige liberale beleid wordt slechts in 40 procent van de gevallen melding gedaan. Gevreesd moet worden voor een nog slechter imago van de gezondheidszorg. Met het wetsvoorstel wordt verder geknabbeld aan de motivatie van het ver plegend personeel. De SGP-jongeren zijn van mening dat er meer geïnvesteerd moet worden in pijnbestrijding, palliatieve zorg en stervensbegeleiding door naaste fami lieleden. De SGP-jongeren sluiten zich aan bij een meer oppositionele opstelling van de SGP-fractie. Indien de SGP kan bijdragen tot de val van het kabinet dan mag dat wat de SGP-jongeren betreft liever vandaag dan morgen plaatsvinden. Een kabinet dat met dergelijke goddeloze voorstellen komt zijn de staatkundig gereformeerde jongeren liever kwijt dan rijk. De SGP- jongeren roepen christenen en niet-chris- tenen, maatschappelijke organisaties en kerken op om te protesteren bij de paarse fracties. Drukwerk nodig? SOMMELSDIJK Langeweg13 - Tel. (0187) 471020 ISO 9002 i district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL 0187 4872 72 (PASSAGE) CS AVONDS 06 - 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX0187.486613 FAX0187-6817 55 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 nu in onze showroom Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Tel. (0187)489143 Barendrecht Tel. (0180)642111 OUöWH^ VfeslilTort 35 TeUO>87) 6816n inx WMM MSBS^ PriiibW »t^«»'r'1" Iri-101111 **ÏWO HaveneindV 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 483328 Fax (0187) 485992 SGP-jongeren KEMA CERTIFICATE 3G570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1