E.T.B. Brand lieeft belangrijice tips voor in de meterlost Oude tractoren, legervoertuigen Haringvlietoversteek 1999 www.buijze.nl Snelheidscontrole Zomercampagnes Afsluiting gedeelte Kaai Oude Tonge Zonsverduistering Verkoop sierfruit Fietstocht door Ouddorps dreven chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Aanrijding met gewonden in Melissant Orgelbespeling Brouwershaven Vakantie Bijbelclub Ooitgensplaat Openlijke geweldpleging in Ouddorp AA^MINNAARD VASTGOED confronteren jongeren met eigen gedrag vanaf de Goereese Toren Vakantie Bijbelclub Sommelsdijk Dinsdag 10 augustus 1999 72e jaargang nr. 6828 BEW ^ÖDEl-B'-^ STELLENDAM - Op zaterdag 28 augustus a.s. organiseert zwemclub de Stelle haar jaarlijks terugkerende lange-afstand zwem- prestatietocht: de Haringvlietoversteek. Deze tocht is 3,2 km lang en wordt gehouden aan de binnenzijde van de Haringvlietdam. De start is om 15.oo uur op het strandje van Hellevoetsluis direct voor het clubhuis van catamaranvereniging Hellecat. De deelne mers zullen in een door Albert Heijn Oud- dorp gesponsorde bus naar de startplaats worden gebracht. Na 3,2 km zwenmien zul len de deelnemers aankomen in de jachtha ven van Marina Stellendam. Daar kan men na aankomst genieten van de door Marina Stellendam gratis ter beschikking gestelde douches. Tevens heeft Manna Stellendam er voor gezorgd dat iedereen die de tocht vol tooid een herinneringsvaantje krijgt. Om de tocht zo veilig mogelijk te laten ver lopen verlenen de volgende instanties hun medewerking: rijkswaterstaat, poUtie te water, reddingsbrigade Hellevoetsluis en reddingsbrigade Ouddorp. Daarnaast zullen er een tiental duikers van duikvereniging Alveoli meevaren en heeft Hotel Restaurant de Lely uit Oude-Tonge een tiental kanoërs bereid gevonden om evenals vorig weer aan de begeleiding mee te werken. Tevens zullen een aantal privéboten mee varen (met name van WSV Zuidwestnederland). Wil je mee doen aan deze zwemprestatie- tocht, zorg dan dat je inschrijvingsformulier uiterlijk 25 augustus a.s. in het bezit is van de organisatie. Deze formulieren zijn te krij gen aan de kassa van zwemcomplex 't Zui- derdiep, bij het VVV-kantoor te Ouddorp of door een aan jezelf geadresseerde, van vol doende porto voorziene enveloppe te sturen naar Jan Snoey, Vrijheidsweg 1, 3253 LS Ouddorp. Inschrijvingen die na 25 augustus binnenkomen, kunnen niet meer worden geaccepteerd. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,-. Voor meer informatie kan men zich wenden tot zwemcomplex 't Zuiderdiep (0187- 491543) of Jan Snoey (0187-683456) Natuurlijk kan de organisatie altijd nog extra boten voor de beveiliging gebruiken. Heeft u een boot en wilt u op zaterdag 28 augusms mee werken aan de Haringvlietoversteek, schroom niet en bel Jan Snoey (0187- 683456). Tijdens de Haringvlietoversteek zal de ingang van de Stellendamse binnenhaven voor al het scheepvaartverkeer gestremd zijn van 15.00 tot 17.30 uur. COMBI actief in beeld en geluid In Melissant vond zondagmiddag omstreeks 15.05 uur een aanrijding plaats op de pro vinciale weg N215. Een auto reed op deze provinciale weg en kwam door onbekende oorzaak met zijn rechterwielen in de berm terecht. De bestuurder, een 58-jarige inwo ner van Middelharnis, probeerde zijn auto te corrigeren, en kwam uiteindelijk midden op de weg tot stilstand. Op dat moment kwam een personenauto uit tegemoetkomende richting, die bestuurd werd door een 27-jari- ge inwoner van Middelharnis. Een aanrij ding was onvermijdelijk. De inzittenden van één van de personenauto's, een 27-jarige vrouw uit Middelharnis en haar 2 maanden oude dochtertje raakten hierbij gewond. De baby is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland, de vrouw werd met spoed overgebracht naar het Dijkzigtzieken- huis in Rotterdam. Met betrekking tot letsels is nog niets bekend. De beide auto's zijn totall-loss en werden weggetakeld. De brandweer verleende zijn assistentie tot ongeveer 18.00 uur. Het verkeer op de N215 werd omgeleid. Op zaterdagmiddag 14 augustus om 14.30 uur zal het orgel van de Grote Kerk te Brou wershaven gedurende ongeveer een uur wor den bespeeld door Harm Harhuis te Edam, o.a. organist van een uitvaartcentrum in Amsterdam-West. De toegang is vrij. Jongelui opgelet! D.V. 18 augustus is er een speciale gourmet avond voor de jeugd vanaf 12 jaar. Aanmelden t/m vrijdag 13 augustus bij Arend v.d. Berg, tel. (0187) 632049. Tot ziens in de tent! Op de Oudelandseweg in Ouddorp zijn zon dag omstreeks 2.30 uur twee mannen van 17 en 18 jaar oud uit Rotterdam, aangehouden. Ze hadden in het centrum van Ouddorp een portier van een horecagelegenheid met het bovenstuk van een parasol geslagen en hem' vervolgens met een mes bedreigd. De por tier, waarvan de leeftijd niet bekend is, raak te gewond aan zijn borst. Hij stelde zich onder medische behandeling. De beide ver dachten zijn ingesloten. Kennelijk was er bij hen sprake van wraak, omdat er eerder die nacht in het centrum van Ouddorp diverse personen aan het vechten waren en door poUtie en omstanders, waaronder de portier, werden gescheiden. De politie stelt een ver der onderzoek in. Electro Technisch Bureau Brand is een officieel erkend electro technisch installatiebedrijf. Het bedrijf heeft drie medewerkers in dienst die hoge eisen stellen aan kwaliteit en service. Het werk van e.t.b. Brand bestaat uit: aanleg van complete electrische installaties volgens de geldende voorschriften (NEN1010 en NEN 3140), opsporen en verhelpen van electrische storingen in zwakstroom- en sterkstroomin stallaties en de aanleg van complete communi catiesystemen voor gebouwen: deur-luidspre kers, "easykey" sleutelsystemen, videosyste men, bewegingsmelders, interbussystemen en inbraakbeveiligingssystemen. Voor in de meterkast heeft e.t.b. Brand enke le belangrijke tips voor u over de aardlek- schakelaar. Als u een defect apparaat aanraakt, waarbij het appaaraat onder stroom staat, kan er een levensgevaarlijke stroom door uw lichaam naar de aarde lopen. Een aardlekschakelaar zorgt er in zo'n geval voor dat de stroom dan onmiddeUijk wordt uitgeschakeld. Als een aardlekschakelaar uit zichzelf is uit geschakeld moet u als volgt handelen. AUe door de betreffende aardlekschakelaar be schermde groepen uitschakelen. De aardlek schakelaar weer inschakelen. De groepen stuk voor stuk weer inschakelen. Bij het inschakelen van de groep waarin de storing optreedt, schakelt de aardlekschakelaar op nieuw uit. De apparaten die op deze groep zijn aangesloten schakelt u opnieuw uit en u probeert opnieuw de groep in te schakelen. Het defecte apparaat of de betreffende groep laat u uitgeschakeld staan. De aardlekschake laar en de nog niet ingeschakelde groepen stelt u in bedrijf. Het defecte apparaat of de betreffende groep moet u door een erkende installateur laten nazien. Blijft de installatie bij ingeschakelde aardlekschakelaar span- ningsloos, waarschuw dan uw energiebedrijf. E.T.B. Brand kunt u vinden aan de Oost- achterweg 6, 3255 AS in Oude-Tonge. Telefoon 0187-643696, Fax 0187-643648. OUDDORP - Afgelopen donderdag werd aan de Dorpsweg een snelheidscontrole gehouden. De maximum toegestane snel heid bedraagt daar 50 km. per uur. Van de 273 passanten overtraden er 72 deze limiet. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 83 km. per uur. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning In de vakantie wordt door jongeren meestal anders omgegaan met bijvoor beeld drinken en uitgaan dan thuis. Dit heeft te maken met de sfeer op de vakantiebestemming. Die is meestal ongedwongener en losser dan thuis. Ook leggen jongeren op vakantie mak kelijker contacten. Ze geven er boven dien niet zoveel om wat anderen van hen denken en ze gaan er vanuit dat ze de vrienden die ze op vakantie ontmoe ten, later niet meer zullen zien. In 1997 en 1998 is er een onderzoek gedaan naar het alcoholgebruik van jongeren. Daar uit is gebleken dat jongeren die met elkaar op vakantie gaan soms extreem veel drinken. Jongens drinken dan gemiddeld 21 glazen per dag, en meisjes 11 glazen. Hun vakantie duurt gemiddeld 9 dagen, dus dat wil zeggen dat de jongens tijdens hun vakantie bijna 200 glazen ofwel 5,5 kratjes bier drinken, en de meisjes bijna 100 glazen, ofwel 2,7 kratjes. De GGD Zuidhollandse Eilanden voert dit jaar voor de tweede achtereenvolgende keer een zomercampagne alcoholvoorlichting. De GGD doet dit in samenwerking met het Nationaal Instituut voor Gezondheidsbevor dering en Ziektepreventie (NIGZ). Het doel hiervan is jongeren bewust te maken van de gevolgen van excessief alcoholgebruik. De afgelopen maanden zijn een aantal jongeren geselecteerd en getraind, zodat zij met leef tijdsgenoten die op vakantie zijn, een gesprek kunnen aangaan over hun alcohol gebruik. Zij zullen vooral het strand, de jon- gerencampings en grote manifestaties bezoeken, omdat juist daar veel jongeren aanwezig zijn. Er zijn nieuwe materialen ontwikkeld voor de zomercampagne "Ben jij sterker dan drank?". De drie nieuwe, realistische posters vallen het meeste op. Op deze posters zijn herkenbare nadelen van overmatig alcohol gebruik afgebeeld. Bovendien is er een spe ciale "natte" campagnekrant ontwikkeld met allerlei leuke en interessante informatie en de "Ben jij sterker dan drank?" test. Ook de horeca zal meewerken aan de nieuwe zomercampagne. Er is met Horeca Neder land en de plaatselijke ondernemers afge sproken dat de horeca-ondememers zich extra zullen inspannen om jongeren aan te spreken als zij te veel gedronken hebben. Van de barkeeper krijgen ze een lolly met daarop de tekst"Doe me een LOLly: Take a break!" Gedurende de zomermaanden zal bij wijze van experiment een gedeelte van de Kaai te Oude Tonge worden afge sloten voor het autoverkeer. Met deze afsluiting, die zo spoedig mogelijk zal worden gerealiseerd, komt de gemeen te tegemoet aan de wens van de hore- ca-ondernemers. Al geruime tijd koesteren de horeca-onder- nemers rondom de Kaai de wens om voor hun zaak een terras te creëren. Deze wens is meegenomen in een herinrichtingsplan voor de gehele Kaai, dat begin vorig jaar is ont wikkeld. Het herinrichtingsplan wordt om finaciële redenen voorlopig nog niet uitge voerd. In overleg met de meeste betrokkenen heeft de gemeente nu besloten om, bij wijze van experiment, de Kaai vanaf de Molen dijk/Oostdijk (voor-café De Geit) tot aan het parkeerterrein bij de Kaai af te sluiten voor autoverkeer. Voetgangers en fietsers hebben gewoon doorgang. Het autoverkeer wordt omgeleid via de Oostdijk en de Heerendijk. Na de zomermaanden zal de situatie geëva lueerd worden en zal worden bezien wat in de toekomst mogelijk is. Letterlijk in 't water gevallen zou je bijna kunnen zeggen. Het hemelwater kwam overvloedig naar beneden op de dag dat aan de Oostdijkseweg tussen Ouddorp en Goedereede een show en demonstratie zou worden gegeven van oude tractoren. Afgelopen zaterdag was dat het geval, maar niet temin stonden ze er, rijen lang en rijen dik, de kleinere - meestal eerste - vervangers van het boerenpaard. Ook stonden er oude legervoertuigen en enkele oude modellen personenauto's. Ondanks alle nattigheid was het geheel toch het bekijken waard en degenen die de regen hebben getrotseerd - de echte liefhebber - hebben die moeite niet onbeloond zien blijven. Voor deze happening werd een compleet leger van voertuigen aan gemeld. Maar liefst 157 stuks, in vele soorten, maten en uitvoeringen, uit alle hoeken van het land. 't Was dan ook een hele colonne die zich in gang zette toen aan het eind van de morgen de rondrit door de omgeving van Goedereede en Ouddorp startte. En velen zullen ze zich wellicht nog hebben herinnerd, die ouwetjes uit de tijd net na de oorlog, de Marshall-tijd, voornamelijk uit de jaren 1948/1949. Hano- mag, Zetor, Bohnder, Lanz, Holder, Porsche, Nuffield, Allis Chal mers, McCormick, Ferguson, Landini, John Deere, Fendt, Deutz, Ford, Renault, allemaal namen die we achter elkaar voorbij zagen komen. De één pruttelend, de ander bonkend, weer een ander danste lichtelijk op z'n wielen bij stationair draaien en zo zongen al die vogeltjes zoals in die tijd werden gebekt. Maar één ding hadden de meesten wel gemeen: als ze startten braakten ze dikke rookpluimen uit, wat vooral voor de kinderen een spannend moment was. De ech te kenner daarentegen wist in de veelheid van exemplaren z'n hart op te halen aan de verscheidenheid in merken, types, bouwjaren, hoe veelheid p.k.'s, enz. Vier en twintig p.k. was al heel wat in die tijd en als je de vergelijkt met welke landbouwreuzen de boeren van tegen woordig op hun akker verschijnen, 150 p.k. is geen uitzondering meer! Voor 's middags stonden er demonstraties ploegen en dorsen op het programma maar die moesten vanwege de nattigheid echt worden afgelast. De organisatie van deze show berustte hoofdzakelijk bij Jaap van Erkelens die bestuurslid is van de afdeling Zuid-Holland Zuid van de O.T.M.V., de landelijke Oude Tractoren en Motoren Vereniging. De Stichting Goereese Gemeenschap stelt ten tijde van de zonsverduistering a.s. woensdag voor een beperkt aantal bezoekers (op het dak is ruimte voor zo'n 80 personen) het Museum in de Toren om 11.00 uur open. Vanaf het dak van de toren zal naar ver wachting een optimaal zicht zonder 'hori zonvervuiling' op de gedeeltelijke zonsver duistering mogelijk zijn. Om 11.09 uur wordt het eerste 'hapje' uit de zon genomen en om 12.26 uur zal de ver duistering het grootst zijn. Het zicht zal gezien de weersverwachting voor woensdag goed zijn. Het zal dus een unieke belevenis zijn te zien hoe het in Goe dereede en de wijde omgeving gaat scheme ren. Vergeet niet uw fototoestel/videocamera mee te nemen en zorg voor een goede bescherming van uw ogen (minimaal factor 12). Graag tot ziens in het Torenmuseum. Op D.V. 17 t/m 19 augustus a.s. zal in een grote tent op het Marktveld bij de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk de 6e Vakantie Bijbelclub worden gehouden. Het thema voor deze dagen is: 'Post voor jou!' Kom kijken en doe mee. De dagen beginnen om 10.00 uur. Vanaf heden zijn er weer verschillende soorten sierkalebassen en pompoenen te koop bij de 'familie J. C. Huizer te Herkin gen. Het adres is Krammerstraat 13, tel. 0187-669464. De opbrengst is, zoals altijd, bestemd voor de Stichting Woord en Daad. Sier uw huis of tuin op met sierkalebassen en pompoenen en steun op deze manier het werk van de Stichting Woord en Daad. Vanuit de Gereformeerde Kerk van Ouddorp wordt op donderdagavond 12 augustus a.s. een fietstocht georganiseerd die de deelne mers door het fraaie landschap van de Oud- dorpse omgeving voert. Onder aanvoering van ter plaatse bekende leden van de Werkgroep Missionaire Gemeente of aan de hand van een te ver strekken duidelijke routebeschrijving ver trekt men ongeveer om 19.00 uur vanaf de ingang (aan de parkeerplaats "centrum") van de Gereformeerde Kerk. Na ruim een uur fietsen staat er bij terugkomst in de Kerk een kopje koffie of een glaasje limonade klaar en is er gelegenheid om wat na te praten. Deelname is gratis, bij de ingang staat een collectebus waarin een kleine bijdrage ter bestrijding van de kosten op prijs wordt gesteld. Iedereen is van harte uitgenodigd deel te nemen! Kinderen onder begeleiding. /;.-7 ■o,S^^ OUDDORP- Weshlraat 35 Tel (0187) ÖS1Ó13 fax 6B3734 Ri E- Printshop Hognown 173 tol. (0111| 461400 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 én... veel regen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1