Gedeeltelijke afsluiting Heinenoordtunnel tijdens zomervakantie ZAFIRA ITI E (010) 2741135 I E Met de oldtimer tractor naar Limbui^ Ja, zo gaat dat in Ouddorp De wacht wordt gewisseld I E kievit warmte yy\wi GEHANDICAPTEN ZORG Natuur- en Polder Fietstocht Politie 24-uurs telefoon: Startschot 10e Omloop Goeree-Overflakkee Jolanda van de Streek districtschef De Eilanden chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Garage Knöps B.V. 0187 - 48 26 09 Visser Visser .^MINNAARD VASTGOED metibeleii mam Vrijdag 23 juli 1999 72e jaargang nr. 6823 De westbuis van de Heinenoordtunnel A29, Rotterdam richting het zuiden, gaat voor een grote renovatie van vrijdag 23 juli om 21.00 uur tot maandag 16 augustus om 06.00 uur dicht. Gedurende deze periode wordt het verkeer in beide richtingen door de oostbuis geleid. Hiertoe worden van de drie rijstroken in de oostbuis van de Hei nenoordtunnel er twee bestemd voor het verkeer vanuit de richting Rotterdam naar het zuiden. Het verkeer in de richting Rot terdam beschikt dan over één rijstrook. De renovatie wordt in de zomervakantie uit gevoerd, omdat het verkeersaanbod in deze periode het laagst is, maar deson danks is er kans op filevorming. Om tijdens de renovatie de doorstroming van het verkeer te bevorderen heeft Rijkswa terstaat verschillendfe maatregelen getroffen. Het doorgaand verkeer wordt om de Hoek- sche Waard heengeleid. Het gaat om verkeer van Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duive- land, Sint Philipsland, Tholen en West-Bra- bant in de richting van Rotterdam en anders om. Deze omleidingsroute is met gele bor den bewegwijzerd. Voor auto's met caravans die vanuit de richting Utrecht via Zierikzee naar Zeeland willen, wordt een aparte omlei- dingsroute opgezet. Het bestemmingsverkeer van en naar de Hoeksche Waard dat gebruik wil maken van de Heinenoordtunnel, wordt geadviseerd om buiten de spitsuren te rijden, de reis uit te stellen, of met het openbaar vervoer te rei zen. In overleg met Connexxion worden voor de reizigers die van de Hoeksche Waard naar Rotterdam reizen en andersom extra bussen ingezet. De lijnbussen op de A29 naar de Heinenoordtunnel mogen in deze periode in de Hoeksche Waard over de vluchtstrook rijden. Ook zijn er bij de ver kooppunten van Connexxion speciaal ge prijsde abonnementen verkrijgbaar voor de reizigers die van de Hoeksche Waard naai" Rotterdam reizen en andersom. Beide opritten in Barendrecht naar de A29 ten noorden van de Heinenoordtunnel wor den tijdens de renovatie afgesloten. Dit gebeurt om de afwikkeUng van het verkeer in twee richtingen door de Heinenoordtunnel te vergemakkelijken. Het verkeer dat van deze opritten gebruik wil maken, wordt via Barendrecht omgeleid. Het snelverkeer beschikt na 16 augustus over een tunnel met drie rijstroken in beide richtingen. De ruimte daarvoor is vrijgeko men omdat de fietsers en de tractoren sinds 5 juli naar de Tweede Heinenoordtunnel zijn overgebracht. De rijstrook voor het lang zaam verkeer wordt toegevoegd aan het snelverkeer. Tijdens de renovatie wordt in de westbuis van de Heinenoordtunnel ook het wegdek vervangen en komt er een nieuw afwate ringssysteem. STICHT I N G De werkgroep Ouddorp van de Stichting Adullam Gehandicaptenzorg organiseert een natuur- en polderfietstocht van 30 en 50 km D.V. op dinsdag 27 juh 1999. U kunt starten tussen 10.00 en 12.00 uur bij Herv. verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 in Ouddorp. Het inschrijfgeld is voor volwassenen 7,50 en voor kinderen van 6-12 jaar ƒ3,50. U kunt ook een gezinskaart kopen van 25,00. Er is ook een verkooptafel aanwezig met diverse artikelen. De opbrengst is bestemd voor logeerhuis 'De Mantelienge' in Ouddorp. Voor informatie kunt u kontakt opnemen met Hester Grinwis, tel. (0187) 683244 of Jacomien Tanis, tel. (0187) 681682. Nieuw van Opel: voor aMPoriJden mP plezier Rotterdam-Rijnmond Diefstallen Vrijdag miste men op de Burg. Overdorp- straat in Nieuwe Tonge en bij het Fort in Ooltgensplaat een aanhangwagen. Het merk van de beide aanhangwagens is niet bekend. Vrijdag werd op de Oosthavendijk ontdekt, dat men een spinakerboom en een nylon landvast van een boot hadden gestolen. Aanrijdingen met letsel Vrijdag rond 12.00 uur vond op de N59 in Oude Tonge een aanrijding plaats tussen 4 personenauto's. De aanrijding ontstond, toen de bestuurder (een 33-jarige inwoner van Zierikzee) van de auto's meer lette op een luchtverfrisser in zijn auto dan op het verkeer. Zijn auto raakte daardoor de buiten spiegel van een tegenligger. Daardoor raak te de man uit Zierikzee de macht over zijn stuur kwijt, begon te slingeren en botste tegen een tweede auto. Tenslotte verloor hij een wieldop die de derde auto beschadigde. De onfortuinlijke chauffeur en zijn vriend weigerden elke medische hulp en vertrokken naar Amsterdam voor 'belangrijker dingen'. Vrijdagmiddag rond kwart voor vijf vond op het Korteweegje in Dirksland een aanrij ding plaats tussen een voetganger en een bromfietser. De voetganger stak het fietspad over toen van rechts de bromfietser naderde. De voetganger liep enkele verwondingen aan zijn arm en een pijnlijke schouder op. De bromfietser wilde zijn naam niet noemen en wilde ook niet wachten op de politie. Maar mogeüjk wordt hij toch nog gevonden, want het verzekeringsplaatje van zijn bromfiets is bekend. Rijden onder invloed Een 47-jarige inwoner van Herkingen is vrijdagavond op de Nieuwstraat in Middel har-nis bekeurd voor het rijden onder invloed van alcohol. De uitslag van de ademanalyse bedroeg 350 ug/1. Hij kreeg een schikking mee van 390,00. Snelheidscontrole Vrijdagmiddag werd tussen 4 en 5 uur een snelheidscontrole gehouden op de Plaatweg bij Stellendam. Zeven bekeuringen werden uitgedeeld. De hoogst gemeten snelheid was 117 km per uur op een weg waar maximaal maar 80 km per uur mag worden gereden. Aanrijding te Ouddorp Zondagavond omstreeks zeven uur ontstond op de Provincialeweg N57 een aanrijding, waarbij twee personenauto's waren betrok ken en in totaal drie inzittenden gewond raakten. De 37-jarigé bestuurder van een Duitse personenauto, komend vanaf de Brou- wersdam, besloot vanwege een file, nabij een viaduct te keren, maar een tegenligger, bestuurd door een 59-jarige man uit Voor burg kon de Duitse personenauto niet meer ontwijken. Door de botsing belandde de Duitser met zijn auto in de bosschages naast de weg. Als gevolg van de aanrijding raakten de Voorburger en een 69-jarige mede-inzitten de vrouw uit Schiedam gewond. Zij moesten met een spoedtransport naar het Dijkzigt- ziekenhuis worden vervoerd, waarheiden op de afdeling traumatologic werden opgeno men. De Duitser werd met rug- en nekletsel naar het Zuiderziekenhuis vervoerd, waar hem door een politie-arts bloed werd afge nomen in verband met mogelijk alcoholge bruik. COMBi actiefin beeld en geluid Rotterdam-Rijnmond - Man verliest vinger - MIDDELHARNIS - Dinsdagmorgen rond half twaalf raakte aan de Westhavendijk een 46-jarige man uit Oud-Beijerland bij een arbeidsongeval een vinger kwijt. De man was aan het werk op een boot, toen de ladder van de wal naar de boot omviel. De man sprong hierom naar beneden, maar bleef met zijn ring achter een haak op de boot hangen. Het slachtoffer is voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis in Dirksland. - Bedrijfsongeval - OOLTGENSPLAAT - Dinsdagmiddag rond vijf uur raakte op de Dorps weg een 38- jarige man uit Nieuwe Tonge door een bedrijfsongeval gewond. De man bestuurde een vrachtwagen, op de plaats van bestem ming wilde hij de bevestigingsstang voor de lading losmaken. Hierbij sloeg de stang tegen zijn hoofd. Het slachtoffer is voor ver der onderzoek overgebracht naar het Zuider ziekenhuis in Rotterdam. vrijdag 20 augustus 1999 19.00 uur Op vrijdag 20 augustus a.s. om 19.00 uur verricht Lee Towers (ambassa deur voor de Stichting Asbestkanker) op de Kaai te Ooltgensplaat het start schot voor de 10e Omloop Goeree- Overflakkee. Voor deze prestatiewandeltocht van 110 km. rond Goeree-Overflakkee hebben zich zo'n 950 deelnemers gemeld. Ook zijn er onge veer 60 ploegen die deze wandeltocht in estafettevorm afleggen. Zij zullen de afstand binnen 24 uur af dienen te leggen, de laatste loper wordt zaterdag 21 augustus a.s. om 19.00 uur aan de finish te Ooltgensplaat ver wacht. De route gaat over de buitendijken, het strand van Goeree-Overflakkee en gedeelte lijk door unieke natuurgebieden. De lopers kunnen zich individueel laten sponsoren voor tweede Goede Doelen, te weten de Stichting Asbestkanker en Unicef. De Omloop is inmiddels uitgegroeid tot een groot evenement op Goeree-Overflakkee, met een (inter)nationaal deelnemersveld. De bevolking en het bedrijfsleven maken er ieder jaar weer een groot feest van en zorgen voor de nodige afwisseling voor lopers en publiek op deze lange tocht. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Voor vw woon- en fcovwfort Hoe vreselijk veel ouders zullen 't hun kinderen gezegd hebben toen die - gemotoriseerd - op vakantie gingen: "riej niejt te harde, je komt t'r tóch wel! 't Vermaan is achter wege gebleven toen, woensdagmorgen in de Oostdijk, vier knapen hun motoren startten. Geen flitsende tweewielers waren het, niet de snelle wagen van een van de pa's, maar vier bejaarde landbouwtrekkers met een hoogst gemeten snelheid van zestien hele kilometers per uur. 't Zou dus wel even duren voor ze in het Limburgse Panningen het veld op zouden rijden waarop morgen, zaterdag een show van oude tractoren wordt gehouden, 't Was daarheen dat ze koers zetten. "Hei je noe je regenpak?" klonk het op de plaats van vertrek, "in,.... hei je je zunnekleppe?" want het zonnetje moest toch ook niet helemaal worden weggecijferd, al hield het zich woensdagmorgen achter dichte wolken verscholen. En daar werden ze gestart, de moto ren van de Massey Ferguson van '52, de Deutz uit '52, de Gieldner uit '59 en de Allgeier uit '58. Pruttel, pruttel, deed de een, g'donk. g'donk deed de ander, met name de éénpitter Deutz die helemaal uit elkaar was geweest en goeie kans maakte de rit naar Limburg op z'n slofjes, z'n nieuwe banden in dit geval, op 't gemakje aan te kunnen. Maar ter hoogte van de Goereese molen kwamen er al vervaarlijke rookpluimen tevoorschijn en werd besloten te stoppen, 't Gezamen lijk overleg van de vier chauffeurs met cowboyhoed leverde op dat de Deutz z'n weg achter op de meegenomen kar vervolgde: "We kieke vanaevend wel wat 'r an de hand is". Johan Sperhng, Gert Jan van Splunder, Kees Moerkerke en Lennard Sperling waren op dat prille moment de moed nog niet verloren maar je vraagt je af hoe hun rit van meer dan tweehonderd kilometer ver der verlopen is. Achter één van de trekkers een aanhangertje met pro viand, dat had het thuisfront voldoende meegegeven en dat zal onder weg danig aangesproken zijn. Het leek er in Goeree al akelig veel op dat ook de gereedschapskist tevoorschijn zou moeten komen. De Deutz deed namelijk niet meer zo spontaan g'doenk,g'doenk. INGEZONDEN: ....maar dan anders dan mevrouw Van Beek in deze krant heeft geschetst. Waar het om ging zondag, was om twee jongelieden die reeds enkele drankjes hadden genuttigd op ons terras en daarna het toilet van ons res taurant wilden bezoeken. Hiervoor moet men door een ruimte waar andere gasten zit ten te eten. Onze huisregels voor het restaurant (uiter aard niet voor het terras) luiden dan ook: niet met ontbloot bovenlijf, of op blote voeten en/of natte badkleding binnenkomen. Deze huisregels zijn duidelijk zichtbaar aan gebracht bij de ingang van restaurant en ter ras, zodat ieder daarvan kennis kan nemen. De redenen zijn duidelijk. Er worden in ons restaurant een aantal fatsoens- en hygiëne- normen gehanteerd, die voor de meeste gas ten een aangenaam verblijf in ons etablisse ment garanderen. De Keuringsdienst van Waren en de ARBO-dienst ondersteunen deze maatregelen van harte. Helaas waren de heren om wie het hier ging niet gediend van het feit dat zij gewezen werden op deze regels en de suggestie om even een t-shirt en slippers aan te trekken. Dit verzoek ontaardde in een discussie waar bij zij zich toch de toegang tot het restaurant verschaften. Mijn zoon heeft ze hierop uit het toilet verwijderd. Zij meenden toen op hem in te moeten gaan slaan. Hierop heb ik de politie ingeschakeld, die met 2 en niet 5 personen, zoals beweerd, verschenen. Zij hebben deze zaak (huisvredebreuk, mishan deling en weglopen zonder te betalen) op een voortreffelijke manier opgelost, waar voor ik ze nog graag wil bedanken. De bewering van mevrouw Van Beek, dat ik een familie heb verzocht het terras te verla ten is mij geheel onbekend en onjuist. De sanitaire voorzieningen in ons restaurant zijn bestemd voor onze gasten en niet voor honderden strandgasten. Daarvoor zijn op het strand en de rest van de Punt bijzonder goede sanitaire voorzieningen die gratis toe gankelijk zijn voor iedereen, zodat zoals mevrouw Van Beek stelt, "de omgeving ver vuilen met menselijke afvalstoffen" volko men onnodig is. Bovendien moet mevrouw Van Beek mij eens een restaurant aanwijzen waar je gratis mag eten en drinken. Ja mevrouw, ook in ons restaurant moet daar voor betaald worden. Tenslotte een tip voor de redactie van het Eilanden-Nieuws... Raadpleeg eerst alle bronnen, zodat uw blad een objectieve sfeer blijft stralen en ga niet af op tendentieuze berichten, zonder het waarheidsgehalte te toetsen. De politie had u de juiste informatie Alstublieft daarover geen groot verhaal in onze kolommen, slechts de vermelding dat de hoofdredacteur van deze krant, A. J. Grinwis is z'n naam, gebruik zal maken van een heel comfortabele VUT-regeling. Niet omdat ondergetekende z'n werk al zuchtende zou hebben gedaan, het tegendeel is waar geweest, maar een nieuwe kracht popelt om de kar te gaan trekken, die ik 371^ jaar lang in beweging heb gehouden en soms ging dat wat moeizaam. Het bleek nogal ver moeiend overal te zijn waar een vogeltje voornemens was z'n staart te lichten, vooral omdat er zoveel vogeltjes zijn die allemaal aandacht vroegen. 't Is zéér gaarne gedaan, al dat journalistieke werk, het had de liefde van m'n hart. Dat zelfde hart heeft wel'es gewaarschuwd dat het tempo lager moest. Gode ben ik dankbaar dat ik ook na die waarschuwing, bijna drie jaar geleden, nog wat "rond mocht zwerven" op dees aard, op dat stukje dat Goeree-Overflakkee heet en dat ik tot in details heb leren kennen. Het is me zeer lief geworden, samen met al haar inwoners met wie ik de meest aangename contacten heb onderhouden. Graag hoop ik dat dat zo blijven zal; één dag per week blijf ik aan "Eilanden-Nieuws" verbonden, voornamelijk voor de raadsverslagge- ving, maar ik hoop u ook op andere terreinen nog'es tegen te komen. M'n opvolger Hans Villerius wens ik sterkte toe en minstens zoveel plezier in het werk als ik heb ervaren. "De ouwe redacteur" legt z'n pen terzijde; de vakantie wacht, en dan de VUT, een periode waarin hij wat afstand hoopt te kunnen nemen van alles wat hem dagelijks heeft bezig gehouden. 't Zou ondankbaar én ondenkbaar zijn niet speciaal hen te bedanken die redactioneel bij sprongen wanneer de voornoemde kar écht haperde, Cathy Westdorp, Piet in 't Veld en anderen verdienen daarvoor de grootste waardering. Het moge ons allen goed gaan! A. J. Grinwis Programma Beiaardconcert te Goedereede Zaterdag 24 JULI door Henk G. van Putten. 1Sonate f moll A. Vivaldi Preludio - Allemande - giga (bew. J. v. d. Ende) 2. Prelude m. X M. v.d. Gheyn 3. Pastorella J. G. Walther (bew. B. Winsemius) 4. Inleiding, Lied en Fuga over: "Gekwetst ben ik van binnen" St. Nees 5. Prelude in C St. Nees 6. Danse nocturne W. Franken 7. Reflexies Jacq Maassen 8. Toccata jubilante Jac. Bonset 9. Suite II H. Badings Toccata - Aria - Rondo Giocoso kurmen verschaffen, zonder franje en sensa- tieverhalen. J. Grinwis, Maritiem Duinrestaurant De Punt (Ja maar....... dat is nou weer ónze huisre gel, een ingezonden stuk opnemen mits dat ondertekend is, d.w.z., mits de afzender daar verantwoordelijkheid voor neemt, red. E.N.) Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Op donderdag 1 juli 1999 trad Jolanda van de Streek-Looijen aan als districtschef van de Politie Rotterdam Rijnmond, district De Eilanden. Jolanda is haar carrière begonnen in 1980 in de regio Rotterdam-Rijnmond. Na gewerkt te hebben in verschllende korpsen en distric ten in deze regio, werkte zij vanaf 1995 bij het Korps Landelijke Politiediensten als hoofd van de Verkeersafdeling Randstad. In district De Eilanden zal Jolanda van de Streek gedurende de zomer voornamelijk bezig zijn met kennismaken en zich inwer ken in district De Eilanden. nu in onze showroom Centrale verwarming Gasinstallaties Luchtbehandeling Waterinstallaties Meet- en regelsystemen Sanitair Service en onderhoud Lood- en zinkwerk Oostdijk 49 - Sommelsdijk E-mail: info@kievitwarmte.nl. REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Tel. (0187)489143 Barendrecht Tel. (0180)642111 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l<ee SOMMELSDIJK VOORSTRAAT 44 TEL 0187 - 48 72 72 ('S AVONDS 06 - 53 777 FAX 0187-48 66 13 OUDDORP STATIONSWEG 3 (PASSACE) TEL 0187 - 68 45 45 FAX0187. 68 17 55 OUDD0»>- Weirüriiat 35 Tel. {0137) 631612 fox 633734 RENESSE- Printshop Hog«oom 17! tel. (0111) 461400 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Haveneind7 3245 LIVI Sommelsdijk Tel. (0187) 483328 Fax (0187) 485992

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1