Haringvliet- oversteek 1999 Wcm^mm JL 5 pond paling aan de haak Gemeentetoren Dirksland, Visbank Herkingen en torentje Gemeenteliuis worden gerestaureerd ORGELCONCERT KNRM reddingboten in de weer Heinenoordtunnel chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden FOTO BINGO-AVOND te Ouddorp A29 Kerkdiensten Ger. Gem. Uitslag 2e Jeugdwedstrijd 'Viscromte VASTGOED Nieuwe Kerk Zierikzee GEHANDICAPTEN ZORG Natuur- en Polder Fietstocht BIJBEiyOUDE BOEKEN TAXATIEDAG Je inwoners tegen een 'zeer redelijk' belasting tarief een 'fijne, leefbare' gemeente bieden, het is de kunst die door het gemeentebestuur van Dirksland wordt ver staan, althans... Gaat dat zó in Ouddorp? Toeristendag in Ouddorp De Toeristendag-avonden in Ouddorp aan Zee Gezellige opening van H Winkeltje 3)^'^^ ^-^^ Dinsdag 20 juli 1999 71e jaargang nr. 6822 Evenals vorig jaar zal zwemclub de Stelle ook in het komende seizoen weer een Haringvlietoversteek organiseren. Na het doorslaande succes van de afgelopen jaren mocht deze zwemtocht niet meer op de eve nementenkalender van de Stellendamse zwemclub ontbreken! Dit jaar zal de Haringvliettocht worden georganiseerd op zaterdag 28 augustus, aan vang 15.00 uur aan de Hellevoetse kant van het Haringvliet (vanaf het clubhuis van cata maranvereniging Hellecat). Ook dit jaar worden de deelnemers weer met de door Albert Heijn (Ouddorp) gesponsorde bus naar het startpunt gebracht. Evenals vorig jaar zal de aankomst wederom plaatsvinden in de jachthaven Marina Stellendam. Om optimale veiligheid te waarborgen, zal de vaargeul ter hoogte van de binnenhaven van Stellendam tijdens deze zwemtocht afgeslo ten worden voor alle scheepvaart. Na aankomst kunnen de deelnemers van een welverdiende douche genieten, die gratis ter beschikking gesteld worden door Marina Stellendam. Bovendien zorgt Marina Stel lendam als hoofdsponsor ervoor dat een ieder die de oversteek haalt een vaantje als herinnering mee krijgt. Het staat iedereen vrij om zich voor deze zwemprestatietocht van 3,2 km in te schrijven. De inschrijfkos ten bedragen 10,00 per persoon. De inschrijfformulieren liggen gereed aan de kassa van zwemcomlex 't Zuiderdiep en het kantoor van VVV-Ouddorp. Ze zijn tevens verkrijgbaar door een aan jezelf geadresseer de, van voldoende port voorziene enveloppe te sturen naar Jan Snoey, Vrijheidsweg 1, 3253 LS Ouddorp. Let op: de inschrijvingen moeten uiterlijk 25 augustus bij de organisa tie binnen zijn. Aanmeldingen na deze datum worden niet meer geaccepteerd, dus ook niet op de dag van de oversteek! Voor meer informatie kunt u terecht bij zwemcomplex 't Zuiderdiep (0187-491543) of Jan Snoey (0187-683456). Naast deelnemers zijn uiteraard ook begelei ders van harte welkom op de Haringvliet oversteek. Heeft u een boot en wilt u mee helpen met de beveiliging van deze tocht? Bel dan een van bovenstaande nummers. De organisatie stelt uw medewerking zeer op prijs! actief in beeld en geluid Brassband 'Concordia' organiseert op dins dag 27 juli a.s. een bingo in het M.F.G. Dorpstienden te Ouddorp. De aanvang is om 20.00 uur en de deuren staan open vanaf 19.30 uur. Er zullen 8 rondes, 2 grote rondes en een superronde gespeeld worden en na tuurlijk heeft de vereniging een schitterend prijzenpakket samengesteld. gedeeltelijk afgesloten 23 juli t/m 16 aug. OUDDORP - donderdagavond 22 juli 19.30 uur ds. J. de Pater uit Krabbendijke. MELISSANT - woensdagavond 19.30 uur ds. W. J. Karels, Hardinxveld-Giessen- dam. OUDE TONGE - heden dinsdagavond 19.30 uur ds. de Pater uit Krabbendijke. NIEUWE TONGE - woensdagavond 19.30 uur student de Wit uit Bennekom. HERKINGEN - woensdagavond 19.30 uur ds. W. Harinck. van 17 juli; 60 deelnemers Groep A van 5 t/m 11 jaar 1. Kevin Vermeulen133 cm. 2. Adriaan Koole128 cm. 3. Hans Struik77 cm. 4. Nikkie Visscher76 cm. 5. Rob Abrahamse61 cm. 6. Arie Knops59 cm. 7. Erwin Berkenbosch58 cm. 8. Leo Nora58 cm. 9. Arnold Bakker55 cm. 10. Jimmy Henry51 cm. Groep B van 12 t/m 16 jaar 1. Mathew Arensman169 cm. 2. Bert 't Mannetje107 cm. 3. Cristiaan Pannekoek92 cm. 4. Hans Wolfert87 cm. 5. Theo Kardux79 cm. 6. Cornells Bakker67 cm. 7. Peter Looy65 cm. 8. Berend Klooster48 cm. 9. Richard Berkenbosch35 cm. 10. Pim van Mourik34 cm. NIEUWE TONGE - OUD PAPIER - Morgen hopen wij weer oud papier op te halen op de rou te van de Molendijk tot en met de Duiven- waardsedijk. Gaarne goed bundelen. Geen houten kistjes en geen behang. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Bas kan tenminste zeggen dat'ie een flinke paling gevangen heeft... De 9-jarige Bas Breukel uit Dirksland heeft donderdagoclitend een knoepert van een paling op het droge gehaald, een van 5 pond en dat is géén visserslatijn...! Bas die met het ouderlijk gezin langs de Westhavendijk woont had woensdagavond voor 't naar bed gaan z'n hengel uitgegooid in het havenkanaal dat langs hun woning loopt. Donderdagochtend, toen hij uit de brievenbus de krant ging halen heeft hij en passant aan z'n hengel gevoeld waarbij hij z'n royale vangst ontdekte. Eerst heeft een broertje-, en later z'n vader hem bij het inhalen van de paüng geholpen met een schepnet, maar ook dat is een heel karwei geweest. De paling gaf zich met z'n 96 centimeters lengte niet zomaar gewonnen, maar hij zal tóch verdaagd zijn in de pan waarin bij de familie Breukel uit het havenkanaal al meni ge paling terecht is gekomen. $uijze Op dinsdag 27 juli, 's middags om 15.00 uur bespeelt Leen de Broekert het orgel in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Voor wie op deze zomermiddag de kerk bin nenwandelt is door de Middelburgse orga nist een goed in het gehoor liggend pro gramma samengesteld met werken van C. Ph. E. Bach (Sonate nr. I in D), van Mo zart (een deel uit Die Zauberflöte en twee delen uit Serenade K.V. 361), van Mendels- sohn-Bartholdy (Drie Lieder ohne Worte) en tot slot van Rossini (AUegro uit Sonate nr. III). Tot drie uur is in de kerk een tentoonstelUng te bezichtigen van schilderijen en aquarel len. Het is dus dubbel de moeite waard, om op deze middag een bezoek te brengen aan de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Het eerstvolgende concert is op woensdag 4 augustus, 's avonds 8 uur. Charles de Wolff uit Vierhouten verzorgt dan het programma. Er wordt geen entree-prijs gevraagd voor het concert, maar na afloop wordt bij de uitgang gecollecteerd. STICHTING De werkgroep Ouddorp van de Stichting Adullam Gehandicaptenzorg organiseert een natuur- en polderfietstocht van 30 en 50 km D.V. op dinsdag 27 juü 1999. U kunt starten tussen 10.00 en 12.00 uur bij Herv. verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 in Ouddorp. Het inschrijfgeld is voor volwassenen 7,50 en voor kinderen van 6-12 jaar 3,50. U kunt ook een gezinskaart kopen van 25,00. Er is ook een verkooptafel aanwezig met diverse artikelen. De opbrengst is bestemd voor logeerhuis 'De Mantelienge' in Ouddorp. Voor informatie kunt u kontakt opnemen met Hester Grinwis, tel. (0187) 683244 of Jacomien Tanis, tel. (0187) 681682. Op D.V. 31 juli wordt er in Ouddorp een evenementenmarkt gehouden. De Gerefor meerde Kerk hoopt zich op deze dag ook te presenteren en heeft er voor gekozen om aan de slag te gaan met één van de aktiviteiten rond het Jaar met de Bijbel. Mensen krijgen de gelegenheid om hun oude bijbels en ande re oude boeken op theologisch en historisch gebied te laten bekijken en taxeren. Daarom zal P. ten Donkelaar op deze dag aanwezig zijn. Hij is een expert op dit gebied. In het laatste jaar is dit vaker gebeurd: Van Groningen tot Brabant werden taxatiedagen gehouden die zonder uitzondering druk bezocht werden. Een enkele keer komt een zeer zeldzaam exemplaar te voorschijn. Maar geldelijke waarde is niet het belang rijkste. Soms heeft men bijbels in bezit die al generaties in de familie zijn, zonder dat men nog precies weet wat het is. Vaak krijgt men door de taxatie weer een stuk familie geschiedenis in handen. Dat is dag voor de eigenaars van veel meer waarde. Gedurende de hele dag zal P. ten Donkelaar aanwezig zijn bij de kraam van de Gerefor meerde Kerk en kunt u uw oude boeken en bijbels aan hem voorleggen. De taxaties zijn gratis en vrijbhjvend. Kom gerust kijken en neem uw oude boeken en bijbels mee als u er graag meer over wilt weten. (Meer informa tie: 0187 - 681785). Wethouder Koningswoud heeft het don derdagochtend zo subtiel gezegd toen restauratie-aannemer Hulshof b.v. uit Vorden de opdracht tekende voor de res tauratie van de Dirkslandse gemeenteto ren, de Visbank te Herkingen en het torentje op het gemeentehuis. Daar zal een bedrag van ruim 6 ton mee gemoeid zijn en de heer Koningswoud kon niet laten de Dirkslandse potentie af te meten aan 't gedoe van andere gemeenten die alleen maar ter restaura tie van hun toren het aanbrengen van de stellingen hebben weten te bekostigen. Van het te besteden bedrag, waarvan ca. 60% zal worden gesubsidieerd, zal het merendeel aan de restauratie van de Dirkslandse gemeentetoren ten kosten worden gelegd. De nodige restauratie is voor het lopen de jaar in het Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma opgenomen. Het contract wordt overhandigd, links dir. Nomen van Hulshof b.v., midden architect v. d. Zwan, rechts de heer Koningswoud De gemeentetoren die restauratie behoeft, vooral veel voegwerk is verdwenen Er wordt officieel op 1 augustus begon nen om de subsidie veilig te stellen maar na de bouwvakvakantie begint het grote werk dat 14 weken in beslag zal nemen. De uitvoering wordt begeleid - namens de gemeente - door architect Ir. v. d. Zwan uit Middelharnis. De opdracht werd donderdagochtend ondertekend door de heer A. C. Nomen, directeur van bouwbedrijf Hulshof b.v. Ingezonden: Een terrasje pikken in Ouddorp is niet voor iedereen even gezellig. Dat ondervonden gasten zondagmiddag 18 juli op het terras van 'De Punt' in Ouddorp (aan het Grevelin- genmeer). Na het nuttigen van enkele drank jes en na het gebruik van de maaltijd stonden twee gasten op om naar het toilet te gaan. Een normale zaak toch. Dit werd niet toege staan door de eigenaar. De gasten werden letterlijk naar buiten geslagen. Dit resulteer de weer in discussie op het terras waar de buitengeslagen terrasgasten in het gelijk werden gesteld. Gasten (man, vrouw, drie kleine kinderen) die hun besteUing al hadden geplaatst werd zelfs verzocht het terras te verlaten. Aan hen zou het bestelde niet worden verstrekt. Vijf pohtie-agenten moesten tenslotte de orde komen handhaven. Eigenaar Grinwis heeft namelijk bedacht dat mensen op het terras wel kunnen eten en drinken, tegen be taling overigens, maar slechts gebruik mogen maken van de toiletten mits ze aan de door hem opgestelde huisregels voldoen. Deze regels zijn: 1Niet met ontbloot bovenlijf. 2. Niet blootsvoets. 3. Niet met natte kleding. WeUce horeca-ondememer haalt het in zijn hoofd om gasten toegang tot de toiletten te weigeren. Als je niet wilt dat de gasten naar binnen lopen, stel dan buiten sanitaire ruim ten beschikbaar. Of moet de omgeving wor den vervuild met menselijke afvalstoffen? Dat lijkt me toch ook niet de bedoehng. Wellicht is de aanschaf van terrasstoelen met ingebouwde po een alternatief? Wat te denken van luiers voor volwassenen? Lia van Beek Woensdag 21 juli: Als van ouds weer een stand in de Broek weg 2 met hardanger handwerk en diverse spullen, enveloppen trekken, grabbelton enz., ten bate van Hospice 'Calando' te Dirksland. Als vanouds zullen de avonden van de toe- ristendagen in Ouddorp, dit jaar op 21 juli en 4 augustus, sensationeel verlopen. Op de eerste toeristendag zal weer een biertap-kel nerrace worden georganiseerd. Verschillende teams, bestaande uit 3 peros- nen, zullen hun uiterste best doen om o.a. een koe te melken, zo lang mogelijk aan een klepel te hangen? en natuurlijk een goed glas bier te tappen en te serveren. Er zijn mooie geldprijzen te winnen en leu ke Heineken-artikelen. Je opgeven voor de kelnerrace is mogelijk bij Hotel Akershoek en VVV Ouddorp. Op de tweede toeristendag wordt het even eens een spectaculair gebeuren, 's Avonds zal voor de eerste keer het Ouddorpse Skel- terfestijn worden georganieerd. Een skelter- race voor 3 leeftijdscategorieën: 8 t/m 12 jaar, 13 t/m 16 jaar en 17 jaar en ouder. De Ouddorpse race-deskundigen zullen het cen trum van Ouddorp omtoveren tot een mini- TT-circuit met o.a. een schuimhindemis. Echte racers kunnen zich opgeven bij VVV Ouddorp. Begin augustus wordt er op de Kaai 14 in Oude Tonge een knusse kado-winkel geo pend. Er zullen vele leuke spulletjes te koop zijn en voor de kinderen is er een snoep- hoekje ingericht. Op zaterdag 7 augustus om 11 uur gaan de deuren van „'t Winkeltje" voor het eerst voor het publiek open, om daarna van dins dag t.m. vrijdag in de middaguren van 13.00 tot 17.00 uur geopend te zijn en op zaterda gen de hele dag. Tijdens de opening is er voor iedereen iets lekkers en een verfrissing. Op de 25ste klant wacht er een kadootje. Uiteraard is er ook aan de kinderen gedacht. Zij kunnen een kleurplaat komen halen en als die dan een week later ingeleverd wordt zal het werk met een aardigheidje beloond worden. Het afgelopen weekend moesten weer ver schillende reddingboten van de KNRM in actie komen, waaronder ook de te Ouddorp gestationeerde 'Griend' en de te Stellendam thuishorende 'De Zeemanspot'. De Kustwachtpost Ouddorp riep de Stellen damse reddingboot 18 juli ongeveer 15.00 uur op voor hulpverlening aan een Belgisch visbootje 'Spits 2' met 3 personen aan boord. Dit bootje was een heel eind boven de Nieuwe Waterweg in moeilijkheden geko men door motorpech en was opgehaald door de te Hoek van Holland gestationeerde red dingboot 'Kapiteins Hazewinkel'. Het scheepje moest naai- de Roompotsluizen en aangezien de daar gestationeerde 'Graaf van Byland' voor een andere hulpverlening op pad was, zou 'De Zeemanspot' het daar afleveren. Inmiddels was de Ouddorpse 'Griend' ook opgeroepen voor hulpverlening aan een jachtje 'Primus', dat met 4 personen in de problemen was geraakt bij de Banjaard. Dit scheepje was op weg van Vlissingen naar Stellendam en werd door de 'Griend' opge haald. 'De Zeemanspot' nam het visbootje over van de 'Kapiteins Hazewinkel' tussen licht- eiland Goeree en de Oosterboei. Bij de Oos- terboei ruilden de Stellendamse en de Oud dorpse reddingboot hun sleep en bracht de 'Griend' het visbootje naar de Roompotslui zen en 'De Zeemanspot' het jachtje naar Stellendam. „'t Winkeltje" hoort bij een van de vele akti viteiten van H.L.W.G. 'Flakkee' en is geves tigd in 'De Schuilplaats', alwaar enige tijd geleden ook een opvangprojekt van ex-ver slaafden van start is gegaan. Daarnaast heeft deze jonge gemeente ook een wereldwijde zendingsvisie, en de winst van „'t Winkel tje" zal dan ook voor deze doeleinden gebruikt gaan worden. Dus kom even een kijkje nemen op 7 augus tus om 11 uur in „'t Winkeltje" van 'De Schuilplaats' aan de Kaai 14 in Oude Tonge. Voor verder informatie tel. 0187-643929. COMBi I uur foto-smrvieB OUDEWRP-WurslTttil 35 Tel. (0187) 6et6I! fox 6«3734 R{NESS^ Prmtihop Hognnmi 171 ld. (On 1)461400 Ministerie van VerVeer cti Waterstaat Zie onze advertentie in deze krant Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 an^BOEESBiBsai H. (0187) 47 01 21 Fai (0187) 47 01 22 E-mail; info@buijze.nl http://www.buijze.nl INKOMENS- EN V E R M O G E N S P L A N N I N G

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1