I E tot KORTING itl(Mtema«i ZAFIRA Ook 'Ebbe en Vloed' heeft bijna z'n 100-jarige Drieling Marry, Dieke en Lisa maakt het uitstekend Bijbel/oude boeken taxatiedag VAN Kempen Kl@m^ LOOP 'NS BINNEN BIJ DE ERA MAKELAAR. KEES DÖRR ....iêmimi/CoAei karels. autoschade Zomers wandelen op Goeree VALS GELD fa|seir Voet/fietsbrug over havenkanaal in gebruik ^^^^^^g_jl^^^^^^^^^^ chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden BINGO 'De Flipjes' Visser Visser AA^NilNNAARD VASTGOED Garage Knöps B.V. Maria Hazelbag d.d. 22 juli 1899 jm§mÊ Kerkdienst Ger. Gem. Vrijdag 16 juli 1999 71e jaargang nr. 6821 Op 7 mei waren ze nog met z'n twee tjes, René en Ilse van Ede uit Oud- dorp, op 7 mei waren ze zomaar met z'n vijfjes en, schreven ze in de ge plaatste geboorte-advertentie: 'ver vuld van geluk!' 't Was ruim voor de geboorte duidelijk ge worden dat Ilse niÉ ge medische tussei natuur, liefst drie juf eet elke dag eer ^^c-'c'(.-•=« - ren op de bijzondere basisschool 'Ue Weg wijzer' in Middelhamis gezegd, de school waaraan Ilse leerkracht was, maar ook dat zal het wonder niet hebben bewerkt. De ge boorte van hun drieling wordt door de ouders als een Godswonder ervaren dat hen op die blijde geboortedag en elke dag nadien heeft overweldigd. De drie zusjes, welgeschapen en voorzien van drie stel prachtig blauwe oogjes, zijn in het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam geboren, de twee zwaarsten 3.5 pond, de lichtste 3 pond, maar zó gezond dat ze al de volgende dag naar het ziekenhuis te Dirks- land werden gebracht waar ze tot 15 juni optimaal werden verzorgd. "Toen kwam de grote dag", zo heeft mamma Ilse in het baby boek de thuiskomst van de drieüng ver woord en 't is nadien druk geworden op Vo- gelmeet 4 waar o.a. 'opa' en 'oma' Braber de helpende hand bieden. Ilse had aanvankeüjk nog het idee later haar werk op school weer aan te vatten, maar nu heeft ze, zegt ze, klasje", dat haar meer dan Lisa zijn ze genoemd. Mar- i 'at heet, krap drie minuutjes ..u i.u.^ 1.^1.1^^11 ook haar zusjes het levens licht aanschouwd. Ook een beetje bijzonder voor de gemeente waarin ze ingeschreven werden. In 40 jaar tijd is de geboorte van een drieling in de gemeente Goedereede maar 4 keer voorgekomen, december 1958 de drie ling Brinkman te Stellendam, in 1973 de drieüng Flikweert te Ouddorp, september 1985 de drieling Koese te Stellendam en op 7 mei van dit jaar de van Ede'tjes te Ouddorp. Burgemeester en mevrouw Sinke hebben donderdagmorgen het gelukkige gezinnetje bezocht en de kleintjes hogelijk bewonderd en voor hen, in drievoud, een mooi cadeau tje meegebracht. 9 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden l^/IISHANDELING OUDDORP - Woensdagnacht rond twee uur werden bij een discotheek op de Boomp jes drie mannen aangehouden van 19, 37 en 39 jaar, respectievelijk afkomstig uit Rot terdam, Sommelsdijk en Middelhamis, van wege het mishandelen van een politieman. In verband met een eerder onenigheid in de discotheek hield de politie toezicht bij het uitgaan van de discotheek. Bij het passeren van de politie-auto gaf de zwaar beschonken 19-jarige verdachte een schop tegen de poli tie-auto. Hierop ontstond onenigheid tussen de pohtie en de verdachten, waarbij een poli tieman geslagen werd en één van de ver dachten een hoofdwond opliep. De drie ver dachten werden, met behulp van omstan ders, aangehouden en overgebracht naar bureau. Spijkenisse, waar zij ingesloten wer den. De politie stelt een onderzoek in naar de preciese toedracht. ONENIGHEID BIJ INVOEGEN GOEDEREEDE - Dinsdagmiddag rond half vier werd op de N57 een 45-jarige man uit Barendrecht aangehouden, nadat deze, tij dens een onenigheid als gevolg van een in- voegkwestie, de auto van een 30-jarige man uit Rockanje beschadigd had en de man zelf bedreigde. De verdachte werd overgebracht naar bureau Spijkenisse en ingesloten. De pohtie stelt een onderzoek in naar de toe dracht. Op D.V. 31 juh wordt er in Ouddorp een evenementenmarkt gehouden. De Gerefor meerde Kerk hoopt zich op deze dag ook te presenteren en heeft er voor gekozen om aan de slag te gaan met één van de activiteiten rond het Jaar met de Bijbel: Mensen krijgen de gelegenheid om hun oude bijbels en ande re oude boeken op theologisch en historisch gebied te laten bekijken en taxeren. Daarom zal P. ten Donkelaar op deze dag aanwezig zijn. Hij is een expert op dit gebied. In het laatste jaar is dit vaker gebeurd. Van Groningen tot Brabant werden taxatiedagen gehouden die zonder uitzondering druk be zocht werden. Een enkele keer komt een zeer zeldzaam exemplaar te voorschijn. Maar geldelijke waarde is niet het belang rijkste. Soms he:eft men bijbels in bezit die al generaties in de familie zijn, zonder dat men nog precies weet wat het is. Vaak krijgt men door de taxatie weer een stuk familie geschiedenis in handen. Dat is dan voor de eigenaars van veel meer waarde! Gedurende de hele dag zal P. ten Donkelaar aanwezig zijn bij de kraam van de Gerefor meerde Kerk en kunt u uw boeken en bijbels aan hem voorleggen. De taxaties zijn gratis en vrijblijvend. Kom gerust kijken en neem uw oude boeken en bijbels mee als u er graag meer over wilt weten. Meer informatie: 681785. Speeltuinvereniging 'De Flipjes', Ouddorp, organiseert op dinsdag 20 juU een grote bin go ten bate van de Speeltuin in m.f.g. 'Dorp- stienden'. Aanvang 20.00 uur. INTERIEURS actief in beeld en geluid instattatiebedrijf Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Hieuw van Opel: voor autorijden mt plezier DE ERA MAKELAAR MAAKTTWAAR! Twee hoog, vrijwel pal boven de entree van het Verzorgings huis 'Ebbe en Vloed' aan de Washingtonstraat te Oude Tonge, bevindt zich kamer 212 van waaruit alle bewegingen buiten het huis te volgen zijn. De bewoonster van kamer 212, mevrouw Bakelaar-Hazelbag neemt daarom graag een kijkje van achter de gordijntjes..., daar staat ook haar makkelijke stoel. Alleen, volgende week donderdag blijft de omgeving vrijwel zeker onbespied, want dan hoopt mevrouw Bakelaar 100 jaar te worden en ze mag toch hopen dat die hoogtijdag niet zomaar aan haar voorbij gaat? 's Ochtends om 10 uur wordt ze al in de recre atiezaal verwacht om met de kinderen, 3 zoons en 1 dochter, en de medebewoners gezellig koffie te drinken en 's middags heeft zelfs de burgemeester z'n komst aangekondigd. En geloof maar dat ook 'Ebbe en Vloed' gelukkig zal zijn met een eeuwelinge binnen haar muren, de eerste sinds het huis vijfentwintig jaar geleden werd geopend. De bijna jarige draagt de familienaam Hazelbag en 't klopt dat die naam op Flakkee maar weinig voorkomt. Ze werd, "in een nestje van tien", geboren in Rockanje als dochter van een keuterboer die "met wat land, wat fruit en wat vee" probeerde voor z'n omvang rijke gezin de kost te verdienen, 't Zal goed gevallen zijn dat doch ter Maria in betrekking ging op Flakkee, op een boerderij onder Stad aan 't Haringvliet. Best een end, anno 1920 want om er te komen moest je wel met de veerboot over het wijde Haringvliet. Maria heeft er gewerkt en is er verliefd geworden op Comelis Bakelaar uit Den Bommel, misschien is'ie wel arbeider geweest op de boerderij waar Maria werkte, arbeider was hij in elk geval. Maar eenmaal getrouwd hebben ze zich in Den Bommel geves tigd. In het gebouw 'de Sociëteit' aan het eind van de Voorstraat tapte ComeUs een neutje en hij practiseerde er het barbiersvak waarin Maria ook snel vaardigheid verwierf, tot in 1951, het jaar waarin haar man stierf, heeft ze de scheerkwast en het scheermes gehanteerd. Met de schaar was ze ook zeer bedreven, ze gaf ook naailes en die schone kunst heeft ze heel wat Bommelse jonge dochters eigen gemaakt. De bijna 100-jarige geniet een redelijk goede gezondheid, alleen haar gehoor is wat achteruitgegaan maar ook daarin weet ze zich uitstekend te redden, en als de drukte van de verjaardag voorbij is wil ze ook haar tweede oog van staar laten opereren; het andere is óók zo opgeknapt. Ze kijkt met verwachting uit naar de dag waar op ze 100 hoopt te worden. Van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur is de receptie voor ieder die haar de hand wil komen drukken en jarige en familie hopen dat dat er vele zullen zijn. Een kaartje zou ze ook erg op prijs stellen, haar adres: Mevr. M. Bakelaar-Hazelbag, Washingtonstraat 2, kamer 212,3255 VJ Oude Tonge ISO 9002 In de maanden juli en augustus orga niseert Vereniging Natuurmonumen ten elke dinsdagavond om 19.00 uur wandel-excursies in het natuurgebied Kwade Hoek. De excursies worden geleid door natuurgidsen van het IVN. Dynamiek De Kwade Hoek is een uniek natuurgebied, mede doordat het regelmatig overspoeld wordt door zeewater. Planten kiezen de plek die het best bij hen past; zoutminnende plan ten groeien op lage plaatsen en planten die minder goed het zoute water kunnen verdra gen kiezen een hoger gelegen plaats om te groeien. De dynamische werking van zon, zee en wind zijn goed te zien; de honderden kleine duintjes op het brede strand veranderen vaak van vorm of spoelen gedeeltelijk weg. Ach ter de duintjes liggen strandvlaktes, begroeid met zeekraal en duinvalleien waar zilte rus en rolklaver te vinden zijn. HUIFKARRIT Op zaterdag 24 juli kunt u per huifkar een ander natuurgebied op Goeree ervaren; Scheelhoek. Dit natuurgebied ligt langs het Zuiderdiep en herbergt talrijke vogels zoals kievit, tureluur, kluut en kemphaan. Ook kunt u vele soorten eenden, lepelaars en bruine kiekendieven zien. Om de vogels de nodige rust te geven is Scheelhoek niet altijd toegankelijk voor publiek. Grijp dus nu die kans en meldt u aan voor deze huifkarrit! De huifkar vertrekt om 19.00 uur vanaf de werkschuur aan de Meester Snijderweg 44 bij binnenhaven Stellendam. Nieuwsgierig? U bent van harte welkom bij een van boven genoemde excursies. U kunt zich aanmel den via VVV Ouddorp, Bosweg 2 in Oud dorp, tel. (0187) 681789. Leden van Natuurmonumenten en het Zuid- Hollands Landschap kunnen de genoemde excursies gratis bijwonen. Niet-leden beta len 5,- en 1,- voor kinderen t/m 12 jaar. De wandelexcursies in de Kwade Hoek starten om 19.00 uur bij de parkeerplaats gelegen bij de ingang van de Kwade Hoek aan de Oostdijkseweg, gemeente Goederee de. STAD aan 't HARINGVLIET - dinsdag avond 20 juh 19.30 uur ds. J. Verweij. Gemeente Middelhamis Vanwege een vermeende technische storing werd de voet en fietsbrug over de sluis uit voorzorg en vooruitlopend op nader tech nisch onderzoek buiten werking gesteld. Van de voorziening werd veel gebruik ge maakt door wandelaars en fietsers en fietsers en de sluiting riep dan ook de nodige reacties op. Ofschoon het onderzoek nog niet is afge rond, is besloten de brug voor het publiek open te stellen en wel met ingang van don derdag 15 juli. De oversteek geschiedt onder begeleiding van een assistent-havenmeester. De brug is dagelijks toegankelijk van 10.00 tot 21.00 uur. SOMMELSDUK - Dinsdagmorgen 13 juli werd bij een garage in Sommelsdijk door een nog onbekend persoon betaald met een vals biljet van 50,-. De 27-jaiige cassière, afkomstig uit Dirksland, deed aangifte, maar kon zich niet herinneren van wie zij het bil jet ontving. De politie van het district De Eilanden stelt een onderzoek in. Bedrijven op en in de omgeving van Goeree-Over flakkee worden gewaarschuwd attent te zijn op valse biljetten van 50,-. Voor Mw Imeuibele^ vioovy- CM (iywpcovwfort i i^ F 50% juiianastraat 1 3255 BG Oude-Tonge tel. 0187-641577 fax 0187-641242 SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL. 0187-48 72 72 (PASSAGE) I CS AVONDS 06 - 53 777 800) TEL 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 66 13 FAX 0187-68 17 55 COMBI 7 uur foto-serviee OUDDORP- Wsititrant 35 T«l. (01G7] 681611 fax 633734 RENESSE- Prlntsiio|) HogeiwHii 173 rd. [01 II) 46U0O Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecirt Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 nu in onze showroom Jok u wilt natuurlijk de beste prijs hebben voor het huis dat u te koop heeft. Wij beschikken over unieke produkten en diensten om die beste prijs haalbaar te maken. Even bij ons binnenlopen kan dan ook betekenen dat u "binnenloopt" Makelaardij (0187) 47 02 72 Beneden Zandpad 13a, 3241 GA Middelhamis Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36570 Haveneindy 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 483328 Fax (0187) 485992 V*

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1