BINGO 'Ben jij sterker dan drank?' Kindertheater 'Kom en zie' Heinenoordtunnel www.buijze.nl Gestolen: ZEE-AREND VERKOPING VLIEDBERG BIJBELCURSUS Rouwverwerking in Calando Nut en Genoegen GEHANDICAPTEN ZORG DIA-avond Ouddorp 'Toen en Nu' Expositie van 5 juli tot 14 augustus r. streelcMoidÓpgereforméem voor de zuidrhollandse en zeeumséMlafXden A29 JUL^NHHNAARD VASTGOED Els van der Knokke uit Ridderkerk exposeert in 't Blaeuwe Huus Kerkdiensten Ger. Gem. RST Dinsdag 13 juli 1999 71e jaargang nr. 6820 gedeeltelijk afgesloten 23 Juli t/m 16 aug. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Ingezonden: Alcohol-zomercampagne GGD Zuidhollandse Eilanden STICHTING actief in beeld en geluid De RST voor kraamzorg in uw gezin? Vraag de folder aan en schrijf u in Telefoon (0342) 42 23 24 Vergroting bebouwde kom Iniatief voorstel Leerlingenvervoer TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE Bibliotheek Hellevoetsluis: DIRKSLAND Nadat het hospice Calan do één jaar open is geweest, heeft de Stich ting Palliatieve Zorg een herdenkingsavond georganseerd. Voor de bijenkomst, die op 8 juli in gebouw De Schakel in Dirksland gehouden werd, waren familieleden van de overledenen uitgenodigd. Velen kwamen naar deze avond toe. Verpleegkundig coördinator mw. J.H. Koningswoud-ten Hove benadrukte in haar openingswoord dat het belangrijk is marke ringen in je leven aan te brengen. Er is rouw en verdriet en die mogen we met elkaar delen op een avond als deze. Ondanks een verscheidenheid aan levensovertuigingen is er veel dat verbindt. Ds. M.J. Paul sprak een bezinnend woord, waarbij hij thema's uit Psalm 90 verwerkte. De jaren gaan voorbij als een gedachte, het is goed om de dagen te tellen, en in wijsheid om te gaan met het naderende levenseinde. Daarna werd stilge staan bij de 42 bewoners die in het afgelopen jaar overleden zijn. Die gedachtenis kwam tot uiting in het noemen van namen en in het plaatsen van rozen in een vaas. Diverse medewerkers zorgden voor muzika le intermezzo's of lazen iets voor. Na het officiële gedeelte was er volop gelegenheid voor de familieleden om met de medewer kers van Calando te spreken en herinnerin gen op te halen. Hier werd dankbaar gebruik van gemaakt. Met het organiseren van deze herdenkings avond wil Calando bewust aandacht vragen voor de rouwverwerking. Vroeger was er een verplichte rouwperiode voor familiele den, maar onze haastige maatschappij gunt de nabestaanden in veel gevallen te weinig tijd voor de verwerking. Palliatieve zorg is niet alleen gericht in lichamelijke verzor ging van een err geestelijk en em totaalconcept pasi Het is niet mogel: nemen, maar door het te erkennen en uuoi met elkaar mee te leven, wordt het leed dra gelijker. Dat is een belangrijk signaal in een maatschappij die in veel opzichten te zake lijk is Ministerie van Verkeer en Waterstaat Kijk volgende week in deze krant Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Zondag 11 juli, tussen 12.30 en 17.30 uur, is er aan de Achterweg in Soimnelsdijk een zee-arend gestolen. In de boomgaard doet die goede dienst, om VOGELS uit de fruitbomen te houden. De zee-arend heeft een spanwijdte van 1,50 meter. Is er iemand die tussen de bovengenoem de tijd iemand gezien heeft in de boom gaard zou die ons dan a.u.b. willen bellen: 487438. Heeft de DIEF spijt van het stelen, laat hij dan ONZE zee-arend terug hangen op zijn plaats. fam. v. d. Bos De Ouddorpse konijnen en pluimveefokkers vereniging organiseert op donderdag 15 juli weer de eerste bingo van dit seizoen. 6 weken achter elkaar kan er op donderdag avond weer bingo worden gespeeld. De bingo start om 20.00 uur. Deze bingo is voor jong en oud en daaraan is ook gedacht bij het inkopen van het prijzen pakket, er zijn luxe en huishoudelijke, speel goed, strand en diverse andere artikelen in vele varianten. In acht ronden en 3 superrondes wordt er getreden voor een hoofdprijs dit is zelf uit te zoeken uit het grote assortiment in de 3 rdt er gespeeld om waarde- ;oed gevulde boodschappen- 3k dit jaar weer een steentje n de 6 avonden te bezoeken .^.1 V.W 1^^.5n een warm hart toe te dra gen. Dit alles vind plaats in m.f.g. Dorp- stienden bij het centrum. Iedereen is vanaf 19.15 uur welkom. Graag tot ziens Zo'n 8 a 9 jaar geleden begon Els van der Knokke uit Ridderkerk met aquarelleren, een leuke hobby! Doordat vrienden van haar in Ouddorp wonen, bezocht zij regelmatig dé kop van Goeree en liet zij zich inspireren. Haar eerste expositie vindt plaats in 't Bla euwe Huus en heel toepasselijk met o.a. een aquarel van datzelfde Blaeuwe Huus maar ook van de vuurtoren en een prachtig zeege- zicht. OUDDORP - donderdagavond 15 juli 19.30 uur ds. J. Beens uit Nijkerk. MELISSANT - woensdagavond 14 juli 19.30 uur ds. G. J. van Aalst uit Ridder- OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 14 juli 19.30 uur ds. C. de Jongste, Tholen. Het Nationaal Instituut voor Gezond heidsbevordering en Zielrtepreventie (NIGZ) te Woerden organiseert van 14 juli tot en met 8 augustus de grootste persoonsge richte alcoholcampagne die ooit in Neder land heeft plaatsgevonden. Dat gebeurt in deze regio in samenwerking met de GGD Zuidhollandse Eilanden. Tijdens de zomercampagne 'Ben jij sterker dan drank?' zullen 60 studenten ruim 3 weken lang hun vakantievierende leeftijds genoten voorlichten over de nadelen van overmatig alcoholgebruik. Er wordt naar gestreefd 40.000 jongeren van 15-25 jaar te bereiken. De campagne vindt plaats langs de gehele Nederlandse kust van Zeeland tot en met Terschelling. Op de Zuid-Hollandse eilanden vindt de campagne plaats van 17 juli tot en met 8 augustus. De twee regionale promotieteams bezoeken in die periode locaties op de Zuid- Hollandse eilanden waar jongeren tijdens hun vakantie te vinden zijn: op de stranden, 'de jongerencampings en de horecagelegen heden. De regionale start van de campagne vindt plaats op zaterdag 17 juli. Het promotieteam van de GGD Zuidhollandse Eilanden staat dan van 10.00 tot 18.00 uur met de Eiland hopper op de braderie 'Caribbean Night' in Oostvoome. Minister Borst van Volksgezondheid, Wel zijn en Sport geeft woensdag 14 juli a.s. om 15.30 uur in het Scheveningse Kurhaus het landelijke startsein. Excessief drinkgedrag tijdens de vakantie Uit onderzoek dat in 1998 en 1997 is uitge voerd blijkt dat jongens op één vakantiedag gemiddeld 21 glazen drinken en meisjes II glazen. De vakantie duurt voor hen gemid deld 9 dagen, dus dat betekent voor jongens bijna 200 glazen 5,5 kratjes pils) tijdens hun vakantie en voor meisjes bijna 100 gla zen (2,7 kratjes pils). Het doel van de zomercampagne is jongeren op een leuke manier bewust te maken van de gevolgen van excessief alcoholgebruik. Nieuwe realistische posters Voor de zomercampagne 'Ben jij sterker dan drank?' is een speciale 'natte' campagne krant ontwikkeld met allerlei leuke en inte ressante informatie en de 'Ben jij sterker dan drank?' test. Het meest opvallend zijn 3 realistische posters en kaarten waarop her kenbare nadelen van overmatig alcoholge bruik worden uitgebeeld: er onaantrekkeUjk uitzien door dronkenschap, kotsen onder het oog van je vrienden, en je als meisje schamen datje met een jongen te ver bent gegaan. Cd-single Speciaal voor de zomercampagne wordt de originele versie van het nummer Til never drink again' van Alexander Curly geremixt door de producers achter de Venga Boys. Samenwerking Horeca Aan de nieuwe zomercampagne zal ook de Horeca haar steentje bijdragen. Met Horeca Nederland en de plaatseUjke ondernemers is afgesproken dat de horeca-ondememers zich extra zullen inspannen om jongeren die te veel hebben gedronken daarop aan te spre ken. Zij krijgen van de barkeeper een lolly met daarop de tekst: Doe me een 'LOLLY': Take a break! De werkgroep Ouddorp van de Stichting Adullam Gehandicaptenzorg organiseert D.V. op donderdag 15 juli een dia-avond over Ouddorp 'Toen en Nu'. De presentatie wordt verzorgt door de heer W. Grinwis en wordt gehouden in Her vormd verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 in Ouddorp om 19.30 uur. Er is ook een verkooptafel aanwezig met diverse Ouddorpse artikelen. U bent van harte welkom vanaf 19.00 uur. COMBI gnraf R^gfl gynpp I uur foto-sarvice OUIKIOI^ WesMnt 15 Tel. lOIST) 611611 fox 613734 ffiNESSt Printihsp Hsjnoorn 17! Hl. |0111| «UOO Ja, ja het gaat gebeuren: op vrijdagmiddag 16 juli komt kindertheater 'Kom en Zie' speciaal voor jullie (u) naar Ouddorp. Waar? In de Gereformeerde Kerk (ingang parkeerplaats Dorpstienden)! Met het stuk: Ikku... Ikku... Ikku... En de rest ken... Of toch maar niet... Het wordt een spannende, gezellige mid dag waar iedereen van harte welkom is vanaf 4 t/m jaar. Het begint om 13.30 uur, wel op tijd komen hoor, anders mis je het begin en dat is al heel leuk. O ja, vergeet niet je duim mee te nemen, die heb je heel hard nodig! OUDDORP D.V. woensdag 14 juli is er van 9.30 tot 16.00 uur een verkoping in Zorgcen trum 'De Vliedberg', Hoge Pad 2 te Ouddorp. Er is te koop: Oma's cake Ouddurpse affekaot Ouddurpse brokken Koekjes Kaarten Kado-art. voor elk wat wils Iets lekkers uit de keuken Creatieve spullen van de bewoners van De Vliedberg En nog veel meer Kom, kijk en koop! De opbrengst is bestemd voor Zorgcentrum 'De Vliedberg'. Reformatorische Stichting Thuiszorg Raadhuisplein 45 Postbus 154 3770 AD Barneveld Raad Oostflakl^ee kreeg relativeringslesje Oostflakkee wilde ter markering van de busstop dit plateau in het wegdek van de Provincialeweg. Het was niet bespreekbaar voor de Provincie en voor Oostflakkee betekende het de overname van het weggedeelte; het is - aldus burgemeester Van Pelt: "een tamelijk uniek plateau in Nederland geworden Degeen die weet te relativeren slaat zich gemakkelijker door het leven dan die kniesoor die alles ernstig neemt. Neem nou het exploitatietekort van 653.746,53 op de Jaarrekening 1998 van de gemeente Oostflakkee. Is dat zo erg dan? Niet erger dan voor die mevrouw die voornemens was 150,- aan boodschappen te beste den terwijl de kassa 153,- aanslaat. "t Is allebei een overschrijding van 2%, rela tiveerde burgemeester Van Pelt en dat heeft - donderdagavond in de Oostflakkeese raadsveragdering - zelfs Pietje precies de heer v. d. Ree (VVD) als 'marginaal' beoor deeld, "al belast deze uitkomst ons met de grootste zorgen". 't Moet voortaani wel anders natuurlijk, er moet, zo verlangt ook de heer v. d. Ree, een strikter begrotingsregiem gevolgd gaan wor den; de begroting moet een grotere reaU- teitswaarde krijgen vooral nu het geboden is de broekriem nóg wat strakker aan te halen. Overigens gaf ook de heer v. d. Ree toe dat enkele posten uit 1998, o.a. die van de kos ten Wateroverlast onvoorzienbaar waren ge weest. Het kostte de gemeente 300.000,-. De legesopbrengsten bedroegen 260.000,- minder dan in de begroting 1998 was ge raamd. Het is het stellig voornemen van het College de begrotingscijfers nauwkeuriger te ramen. Bij de reconstructie van de Tonnisseweg te Oude Tonge wilde de gemeente in het - Pro vinciale - wegdek graag een plateau dat de bus-stop zou markeren, maar dat kon niet anders dan met gelijktijdige overname van de weg door de gemeente. Niks aan de hand als maar niet in het Provinciale wegdek spoorvorming zou zijn geconstateerd waar om op korte termijn groot onderhoud, het aanbrengen van een nieuwe toplaag nodig zal zijn, hetgeen de gemeente wordt veron dersteld te betalen. "Daarna zal in tien jaar tijds geen groot onderhoud aan dit wegge deelte behoeven te worden gepleegd", zo wordt aan de toeUchting ter geruststelling toegevoegd. Het aanbrengen van de toplaag zal t.z.t. 65.000,- gaan kosten. Met de overname waartoe de raad overigens besloot, wordt wel bereikt dat de Tonnisse weg vanaf de Kolfweg naar de Oudelandse- dijk binnen de bebouwde kom komt te lig gen zodat de maximum snelheid op 50 km per uur kan worden vastgesteld. Het onder houd van de kruising Provincialeweg-Oude- landsedijk en het aanbrengen van een nieu we toplaag op die dijk tot aan de kruising Mariniersweg zal t.z.t. ca. 45.000,- gaan kosten. Vrij VLUG... De raad vond het wel wat veel gevraagd dat de over te nemen weg al zo snel groot onder houd behoeft, geen gekke deal van de Pro vincie, maar de heer Noordermeer (VVD) vroeg zich af of dat niet anders zou kunnen. De lasten laten drukken bijvoorbeeld op de toekomstige exploitatie van het te ontwikke len bedrijventerrein, óf dat de Provincie de weg in deugdelijker staat op zou leveren? Aldus spraken zich ook de heren Breeman (SGP) en Van der Valk (RPF) uit en natuur lijk, zo bleek uit zijn beantwoording, zou dat ook burgemeester Van Pelt lief zijn. Hij zal er dan ook met de Provincie over 'door- knokken'. Ambtenaren van de Provincie be weren met ambtenaren van Oostflakkee (die daar overigens niet meer in dienst zijn) dien overeenkomstige afspraken te hebben ge maakt, maar van dergelijke kostbare afspra ken is ter secretarie niets bekend. "We gaan er met de Provincie over in de slag", zo heeft raadsvoorzitter burgemeester Van Pelt de raad toegezegd. EÉN BOOM Ter gelegenheid van haar lOO-jarig bestaan heeft Staatsbosbeheer alle gemeenten, zo ook Oostflakkee, een Koningslinde aange boden, één... "Schroom weerhoudt mij te zeggen wat ik zeggen wil", aarzelde de heer v. d. Ree; "een gekregen paard moet je liever niet in de bek kijken, maar Oostflakkee bestaat uit 4 dor pen.Wilt u, op de u eigen fijnzinnige wij ze. Staatsbosbeheer daarop attenderen?" zo vroeg de heer v. d. Ree de voorzitter, "dan zitten we niet met het probleem waar we de Unde zullen planten", voorzag de heer v. d. Ree. Voorzitter Van Pelt vindt het de uitdaging waard, al beseft hij dat Nederland 538 ge meenten telt; de aanwezigheid van 4 dorpen wordt als een P.S. aan het bedankbriefje toe gevoegd, maar toch."beter één vogel (lees boom) in de hand dan tien in de lucht", over woog burgemeester Van Pelt. De PvdA fractie heeft deze vergadering een initiatief voorstel ingediend met betrekking tot het nemen van een voorbereidingsbesluit krachtens 't welk voor een inwoner van Acht- huizen de bouw van een bedrijfswoning op een bedrijventerreintje aldaar mogelijk zal worden. De PvdA fractie was daar - fe-bruari 1996 - tegenstander van, maar fractievoorzit ter v. d. Mast verklaarde nu een en ander te hebben heroverwogen, vandaar het initiatief voorstel om de aanvrager van toen, de heer Huibregtse, toch terwille te kunnen zijn. De raad stemde er mee in, "fijn dat de tegen standers van destijds dit initiatief nemen", waardeerde de heer De Vries. "Wie zich zelf overwint is sterker dan die een stad inneemt", citeerde de heer Breeman en bur gemeester Van Pelt had een zo nog mooiere: "beter ten halve gekeerd dan ten hele ge dwaald?" De raad stemde ermee in dat een herziening wordt voorbereid; vooralsnog niet meer dan dat, "de eerste steen is daar mee nog niet gelegd", waarschuwde de voorzitter. De heer Heintjes (VLO) hoopt toch maar dat het bouwplan zo vlug mogelijk verwezen lijkt zal kunnen worden. De verordening leerlingenvervoer werd aan gepast aan de op heel Goeree-Overflakkee geldende regels. Ze is er iets ongunstiger op geworden: de kilometergrens van 4 km is nu op 6 km vastgesteld. Alleen voor vervoer naar school van kinderen met een lichame lijke of geestelijke handicap zal aan de ouders geen drempelbedrag in rekening wor den gebracht, de enige uitzondering. In alle andere gevallen waarin van een leerlingen- vervoervoorziening gebruik wordt gemaakt wordt de toegekende vergoeding met het drempelbedrag gekort. De hoogte van het drempelbedrag wordt afgestemd op het belastbaar inkomen van de ouders van het kind. Met recht is de Bijbel de beste bestseller. De Bijbel is nog steeds het meest vertaal de, verkochte, verspreide en gelezen boek ter wereld. Maar wordt hij ook begrepen? Op dertig verschillende plaatsen in Nederland hebben belangstellenden zich door middel van de Evangelische Toerus ting School op dit inspirerende boek geo riënteerd. Het eerste jaar is inmiddels ook in Middelharnis achter de rug. De deelne mers uit diverse kerken hebben de lesstof als een verrijking ervaren om de Bijbel beter te leren begrijpen. De ETS wil in vier jaar de hoofdlijnen van alle bijbel boeken behandelen. Ieder cursusjaar staat trouwens op zichzelf. Naast Bijbelkennis, is er veel aandacht voor bijbeluitleg, bij belleer en persoonlijk geestelijk leven. Omdat deze cursus nu ook op Flakkee gegeven wordt, is het voor iedereen bereikbaar. Voor meer informatie en aanmelding voor het nieuwe seizoen kunt u met de secreta ris bellen: 0187 - 492.664. TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 De leerlingen van de 'Kunstwerkplaats' te Hel levoetsluis houden ter afsluiting van het lesjaar een expositie in de bibliotheek te Hellevoet sluis. Er is dit lesjaar hard gewerkt aan de eigen ontwikkeling van iedere cursist. Dat betekent dat een ieder zijn eigen onderwerp- en techniek gekozen heeft, en daarin begeleid is. Potlood, houtskool, pastel, aquarel- en acrylveif wordt daarbij gekozen als materiaal. De expositie geeft een goed beeld van de verscheidenheid in aanpak en in handschrift. De jongste cursist is 16 jaar en de oudste 80 jaar maar dat is niet te herkennen in de werkstukken, want het Kunst bezig zijn is niet leeftijd gebonden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1