gemest en geslacht vlees Slagerij Floresteijn amilieherichten KORTINGEN 20%v.50% ANNETTE ZWARTE BESSEN Eilanden-Nieuws: Opening hoofdliantoor Rabobank Middelliarnis icomt in ziclit 5? 9? 2«i 59 EUROPAKKER 8/]?o cinm stokss ONGETWIJFELD voor Eigen compositie ''Sempre Crescendo" EIIAnOEtl-niEUWS \^MM BtnO CENTER STORES 8IRV CENTER 4« VERKOOPSTER Niet Beloven, Maar Doen Muzikaal monument voor 110-jarige muziekvereniging •^...c Bloembollen- pellers/sters Jongens Van der Spoel &Zn. SAUCIJZEN 4HALEN 3 BETALEN 4 BETALEN e.tb. brand Veilig vlees, een schone zaak! Deze week extra voordelig op alle afdelingen Peultjes Nieuwe aardappelen een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! (Ver)nieuwbouw afgerond 95: i^Blillllilllliiy I Div. ronde FRUITTAARTEN (6pers) nu Fries SUIKERBROOD Marijkelaan 19 STORESii\ Kwallteits Controle Runderen 500 gram RUNDERGEHAKT4.49 500 gram BRAADLAPPEN7.98 500 gram RIBLAPPEN7.49 500 gram BIEFLAPPEN7.98 Malse BIEFSTUK O QQ NU 100 gramvan 4.30 voor W U Proef ons eigen Telefoon (0187) 681348 is het blad voor uw TE KOOP ^wir-m'M Dierenspeciaalzaken TE KOOP: o.a. Dames-, Heren- en Jonge Mode Schoenen voor weggeef prijzen Zandpad 90. Middelharnis. (0187) 48 24 31 Bij de haven Dirksland Tel. (0187)60 55 28 Van der Spoel Hoek Westdijk/Kaai te Middelharnis RECLAME KOFFIE/THEE M 95 met gebak Groenbemesting o.a. bladramanas gele mosterd engels raaigras Italiaanse raaigras weidemengsels M. W. EMAUS Bokweg 9, Ouddorp Tel. 681956 of 681279 (vooraf bestellen) (Doré en Eigenh.) fa. L. J. van Prooyen Boomvliet 9, Dirksland Tel. 60 23 76 Abonneert U op Eilanden-Nieuws GEVRAAGD: en vanaf 15 jaar voor laad-, los-, kist en telmachinewerk Int.: C. en L. Maliepaard Stad a/h Haringvliet Tel. 611426 b.g.g. 611836 Service aan klanten. Dat was de drijfveer achter de (ver)nieuw- bouw van het hoofdkantoor van Rabobank Middelharnis. Met deze woorden opende de heer G. Joppe, voorzitter bestuur Rabobank Middelharnis, de Algemene Ledenvergadering. Tevens sprak de voorzitter over het jaar 1998 als 'een jaar met uitstekende financiële resultaten'. Met dank voor de inzet van directie en medewerkers, aldus de heer Joppe. In 1998 is een start gemaakt met de (ver)nieuwbouw van het hoofd kantoor van de Rabobank aan de Langeweg in Middelharnis. Op vrijdag 17 september 1999 wordt dit geheel vernieuwde hoofdkan toor officieel geopend. Over deze opening en de op stapel staande open dag op zaterdag 18 septem ber 1999 wilde de heer Joppe ver der niet veel kwijt. Wel besteedde hij aandacht aan Bouwbedrijf Boeter. Zonder anderen te kort te doen toonde hij respect en waar dering voor de wijze waarop ze gestaag doorgebouwd hebben, in het gure klimaat van de herfst van 1998, onder dagelijkse leiding van Come Peeman en het toezicht van Jaap Mijnders van Architectenbu reau Gestel. Midden in de samenleving Rabobank Middelharnis staat midden in de samenleving. De bank wil dit onderstrepen door sponsoring en donaties aan talloze verenigin gen en scholen in haar werkgebied. Sponsoring is meer dan financië le donaties toekenrien. Het is veeleer een zaak waarin twee organisa ties elkaar de helpende hand toesteken. Ook in 1998 heeft Rabobank Middelharnis diverse projecten en evenementen financieel kunnen ondersteunen. Een voorbeeld hierbij is de bijdrage van de gezamenlijke Raboban- ken op Goeree-Overflakkee aan de totstandkoming van Hospice Calando. Het gaat hier om een huis voor begeleiding van mensen, vaak in hun laatste levensfase, waar met name pijnbestrijding centraal staat. Brood - Banket - Croissanterie EvRO en Milennium Over enkele jaren denken we in Euro, rekenen we in Euro en betalen we in Euro. De Euro is immers van iedereen. Ook Rabobank Middel harnis, als financiële dienstverlener, kan niet om de Euro heen. De Euro is al werkelijkheid, maar mentaal en technisch is dat geen kwes tie van de knop omzetten. Er zal een lange periode van gewenning aan vooraf gaan. Ook bracht de heer Joppe het Milenniumprobleem ter sprake. Hij spoorde alle ondernemers in het werkgebied van de bank aan om er méér dan alles aan te doen om ervoor te zorgen dat elk bedrijf op 2 januari 2000 gewoon draait. Tot slot besprak de voorzit ter van het bestuur de NU-ontwik- keling. Klanten willen graag gemak en snelheid bij de afhande ling van hun bankzaken. Rabo bank Middelharnis doet er alles aan om tegemoet te komen aan de wensen van de klanten, onder de randvoorwaarde dat het bedrijfs economisch verantwoord blijft. Vaststelling jaarrekening 1998 en winstbestemming Bij dit agendapunt kreeg de heer W.A. Coremans, algemeen direc teur van Rabobank Middelharnis, gelegenheid om de jaarstukken 1998 toe te lichten. De directeur keek met voldoening terug op de financiële resultaten van 1998. De balans per 31 december 1998 toont een sterke groei aan van 385 min naar 436 min. Het balanstotaal van Rabobank Middel harnis is harder gegroeid dan op grond van de economische situatie op Goeree-Overflakkee verwacht was. Ondanks de grote marktaandelen van particulieren en bedrijven stel de hij tevreden vast dat deze ook in het verslagjaar wederom zijn gegroeid. De heer Coremans verwacht dat in de financiële dienstverlening de automatisering een steeds grotere rol gaat vervullen. De Rabobank Middelharnis rekent het dan ook tot één van haar kerntaken ook op dit terrein initiatieven te nemen om haar rol als innoverende bank met een grote maatschappelijke betrokkenheid waar te maken. Ledenbetrokkenheid Tot slot meldde de directeur in de nabije toekomst een ledenwerfcampagne te starten. Dit is een direct gevolg van de statutenwijziging in 1998 waarbij de bank is omgevormd van een kredietcoöperatie naar een open coöperatie op het gebied van de financiële dienstverle ning voor particulier en bedrijf. Hierbij streeft de bank naar meer betrokken leden die meedenken en derhalve inspraak verdienen in de rich ting die de bank gaat. Dit alles uiteraard om de ambities van haar leden en klanten op het financieel economisch terrein zo opti maal mogelijk te ondersteunen. APPELTAART (Weln)nu deze week Verkiezing leden Bestuur EN Raad van Toezicht Mevrouw L.A. Mastenbroek-Sneep en de heer P.A.M. Havermans zijn herbenoemd in het bestuur van de bank. Besloten is, dat ing. T.C. van Dieren in het jaar 2000 intrede doet in het Bestuur. Voorzitter Joppe feliciteerde deze bestuursleden met hun benoeming. De Algemene Ledenvergadering eindigde om 21.15 uur. Na afloop konden alle aanwezige leden en mede werkers onder het genot van een hapje en een drankje met elkaar van gedachten wisselen. Kunst-Antiek en Inboedel VbILIIMG teOostvoorne in het dorpscentrum De Man, Burg. Letteweg 30 Veilingbedrijf Hercules Vertederende geboortekaartjes GEBR. DE WAAL Langeweg 13 SOMMELSDIJK Op 9 juli verhuis ik van Marijkelaan 9 naar in Melissant, 3248 AS Mijn telef nr. blijft 601604 Mevr. M. Leijdens- Goedegebuur Zomerstraat 5, Dirksland, (0187) 601487 Verse worst 500 gram 4.45 Duitse biefstuk 5 HALEN Ardenner boterhamworst 100 gram S/i^ Zure zult 100 gram Pittige rundvleessalade 100 gram ^.Jü Belegen kaas 500 gram 7.45 GEVRAAGD voor 38-urige werkweek Zinken schaal met 3 drijfplanten. Geeft uw tuin of terras een eigentijds gezicht. Keuze uit 3 soorten drijfplanten. Nu inclusief zinken schaal EUROPAlUIN 8IRDCSNTSR Dierenspeciaalzal<en LID DIBEVO Tel. (0187) 60 55 28 - Spuikolk, Dirksland 1150 m' groot - alles in voorraad slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! Dat de Koninklijke Muziekvereniging "Sempre Crescendo" uit Middelharnis- Sommelsdijk binnen de amateur-muziek wereld aardig aan de weg timmert zal genoegzaam bekend zijn. Als een orkest al sinds 1948 bijna onafgebroken in de Vaandelafdeling van de Koninklijke Nederlandse Federatie (KNFM) speelt en op grond van de daar bereikte resultaten ook al 7 keer deelnam aan de Landskam pioenschappen te Arnhem, dan zegt dat wel iets over de kwaliteit van het orkest, maar ook over de ambities van dirigent en leden. Elk jaar een groots opgezet show- of themaconcert organiseren hoort ook bij die ambities en dirigent en bestuur blijven steeds op zoek naar nieuwe uitda gingen. De nieuwste uitdaging werd gevonden tij dens de voorbereiding van het 110-jarig jubi leum. De speciaal opgerichte jubileumcom missie, bestaande uit enkele leden van Semp re en de heren Herman de Blok van Garage Knöps en Arie Springvloet Dubbeld van Van Dongen Verf en Behang, zocht iets speci aals, waaraan de naam van "Sempre Cres cendo" voorgoed verbonden zou blijven, maar dat ook een stimulans voor de blaasmu ziek zou zijn. En dat werd gevonden in de oprichting van een muzikaal monument, dus het verstrekken van een compositie opdracht. Een opdracht aan een componist om een nieuw werk te schrijven, in het kader van het jubileum, speciaal voor de dirigent en de muzikanten van Sempre Crescendo 'op het lijf geschreven', over een onderwerp dat de vereniging zelf kan bepalen. En dan niet zomaar een amusementsmuziek je, nee, een compositie waarmee Sempre Crescendo kan deelnemen aan een KNFM- concours, geschikt dus voor de Vaandel afdeling, en waarmee gelijk het repertoire aanbod voor andere orkesten wordt uitge breid. In andere streken, voornamelijk in Limburg en Friesland, waar de blaasmuziek een bloeiend bestaan leidt, gebeurt zoiets vaker, maar voor onze regio betekent het een primeur. Des te meer reden voor Sempre's jubileumcormnissie om zich voor deze zaak in te zetten. Één van de bekendste componisten van har monie- en fanfaremuziek. Rob Goorhuis, werd benaderd en bereid gevonden een com positie te schrijven. Veel muziek van Goorhuis werd al door Sempre gespeeld: de uitvoering van "Poème Symphonique" werd enkele jaren geleden in Middelburg een daverend concours-succes en onlangs kon u op een concert in Het Prieel nog het schitterende "Innocent Condemned beluisteren. Rob Goorhuis schreef - in opdracht - ook de speciale compositie ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de ramp met de Hercules op het vliegveld te Eindhoven "La Forza Delia Loro Vita". Een onderwerp voor de compositie voor Sempre was ook snel gevonden: met hulp van gemeente-archivaris Jan Both verdiepte de commissie zich in een boekje met verha len over het vele bijgeloof, dat zo rond de vorige eeuwwisseling op Goeree-Overflak kee welig tierde. Legenden over heksen, beeldwitten en andere - zo op het eerste gezicht onverklaarbare verschijnselen - inspireerden de componist tot het schrijven van een werk getiteld "Fright'ning White"; een werk dat nu dus sinds een paar weken bij Sempre op de lessenaar ligt. Jongstleden dinsdag was de componist in Middelharnis, om zijn kunstwerk voor het eerst te beluisteren en om, samen met diri gent Arie Stolk nog enkele nootjes te ver korten of te verlengen en enkele oneffenhe den glad te strijken. Een belevenis voor zowel de muzikanten als voor Arie Stolk, ook hij heeft zoiets in zijn respectabele car rière nog nooit meegemaakt! Als grap lan ceerde hij dan ook de opmerking: Het is wel lastig dat ik de CD nog niet heb gehoord!", waarop de heer Goorhuis terug plaatste, dat "...we die dan maar snel moes ten maken!" En wie weet... misschien kunt u hem aan het eind van het jaar wel kopen! Waar de jubileumcommissie ook nog aan gedacht had, was het uiteriijk van het muziekstuk; een werk kan wel mooi klinken, maar het oog wil ook wat en een grijs kaftje om de partituur van zo'n mooi stuk is als een oude krant om een met zorg gekozen cadeautje. Gelukkig heeft een muziekvereni ging allerlei verschillende leden, die soms niet alleen muzikaal, maar ook op andere kunstzinnige vlakken zeer bedreven zijn. En zo kreeg trompettist Pim Schrijver, een zeer getalenteerd muzikant, maar ook kunstschil der, het verzoek eens te denken over een afbeelding voor op de omslag van de parti tuur. En dat deed Pim met succes. Hij maak te een olieverf-impressie van twee geheim zinnige 'wezens' die zich ophouden in de landerijen die, gezien de twee kerken aan de horizon ergens in de buurt van Sommelsdijk en Middelharnis moeten liggen. Een schilde rij dat qua sfeer goed bij de muziek van "Fright'ning White" past. Het echte werk voor het orkest gaat nu pas beginnen en als de keuringscommissie van het NIB het werk goedkeurt voor de Vaan delafdeling, dus het hoogste niveau qua moeilijkheidsgraad er aan toekent, kan het werk op 23 oktober worden uitgevoerd op het KNFM-concours te Veendendaal. Een 'eigen' première, voor de trouwe aan hangers van Sempre, komt er natuurlijk ook en wel op 27 november in de tennisbal van "De Staver" te Middelharnis tijdens het gro te Gala Jubileumconcert. Sempre Crescendo is er trots op dat de heer Goorhuis heeft beloofd daarbij aanwezig te zullen zijn en hij zal het werk dan officieel aan de vereniging overhandigen. Met het Gala Jubileumconcert heeft Sempre een spectaculair evenement voor u in petto, met een afwisselend programma, aanspre kende solisten en met als presentator nie mand minder dan zanger-entertainer Edwin Rutten. Noteert u vast de datum, te zijner tijd hoort u er veel meer over! 'O 'O Broodboetiek -,.^ Pannenkoekhuis Croissanterie De sprekers op de Algemene Vergadering: de heer W. A. Coremans, algemeen directeur en de lieer G. Joppe, voorzitter bestuur Kerkepad 1c, Tel. (0187) 48 64 69 Kaai 1Middelharnis, tel. (0187) 48 71 65 Ook bij Jumbo Ooitgensplaat en E-markt Mackloet, Stad aan 't Haringvliet Deze veiling geschiedt in opdracht van belanghebbenden (nalatenschappen-boedelscheiding en inbreng) om kontant geld a.d. nneest biedende t.o.v. de Heren gerechtsdeurwaarders v.d, kantoren van Kampenhout en Groen uit Brielle en Sommelsdijk Gelegenheid voor het inbrengen of taxeren van goederen voor deze veiling: opzat. lOjuli van 13.00 tot 17.00 uur in dorpscentrum De Man. KIJKDAGEN: Zaterdag 17 juli van 13.00 tot 17.00 uur Maandag 19 juli van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur VEILING: Dinsdag 20 juli aanvang 19.30 uur Woensdag 21 juli aanvang 19.30 uur Donderdag 22 juli aanvang 19.30 uur INFORMATIE: (0181) 482105 (v.a. 10 juli) Nieuwe Haven 105, 3116 AB Schiedam. Tel. (010) 473 85 23 U vindt ze bij Maak uw keuze uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: 21 DIRKSUND, VROONWEG 23, 0187-601354. Geldig t/m 13 juli 1999. lolang de voortaad strekt. Aanleg van complete elektrische installa ties t.b.v. renovatie, verbouwing of nieuwbouwprojecten volgens de gelden de voorschriften. Opsporen en verhelpen van elektrische storingen in zwakstroom en sterkstroom installaties. Verzorgen van elektronische inbraak beveiliging van woonhuizen en bedrijfs panden. Aanleg van video, intercom en deurtelefonie systemen. U kunt voor al uw eiektrisctie problemen, advies en informatie terecfit bij e.t.b. brand electro technisch bureau oostachterweg 6 3255 as oude tonge postbus 2 3255 zg oude tonge telefoon 0187 643696 telefax 0187 643648 Rob Goorhuis {links} neemt met Arie Stolk de partituur door

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 6