Goereese reddingboten in actie IE (010)2741135 tiatiteetefnoH Laatste Stadse bakker sloot de deur 'Dag van 't Flakkees buitenleven' voortreffelijk geslaagd Radiostilte Jaarmarkt en Mega Witgoedverkoop Politie 24-uurs telefoon: Grote avondvlooienmarkt te Ouddorp Goeree Lokaal fstreekblajd op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eüatóen OPHALEN OUD PAPIER VASTGOED Dinsdag 6 juli 1999 71e jaargang nr. 6818 Zaterdag 3 juli moest de Kustwachtpost Ouddorp alle boten van de KNRM van de kop van Goeree oproepen. Het begon al om 10.00 uur, toen 'De Zeemanspot' werd gealarmeerd om assistentie te verlenen aan een jachtje net buiten de haven van Stellen- dam. Het scheepje bleek echter geen hulp nodig te hebben. De reddingboot uit Ouddorp, Griend, werd ongeveer 12.45 uur opgeroepen voor een catamaran in de problemen op de Grevelin- gen in de omgeving van Den Osse. Terwijl de reddingboot daarheen op weg was kwam het bericht dat er door derden reeds hiilp werd verleend. Op de terugweg naar Ouddorp kwam via de Kustwachtpost Ouddorp het verzoek assis tentie te gaan verlenen aan een motorbootje in de problemen in de buurt van Scharendij- ke. De Griend voer er direct heen, maar ook nu kwam het bericht even later binnen dat er reeds hulp werd verleend door derden. De reddingboot was net terug in Ouddorp toen het verzoek binnenkwam te gaan zoe ken naar een motorboot, waarvan één der opvarenden wegens omstandigheden direct contact op moest nemen met zijn familie. Het bootje werd aangetroffen op Den Osse- hoek. De betreffende persoon werd direct naar de haven van Ouddorp gebracht en daarna heeft de Griend assistentie verleend met het aan de wal brengen van het bootje. Klaar met deze actie was de reddingboot net weer op de trailer gezet toen de Kustwacht post Ouddorp ze weer opriep, nu om te gaan zoeken naar een surfer aan de buitenkant van de Brouwersdam. Ook de reddingsbrigade zocht mee. Na enige tijd kwam het bericht dat de surfer aan de wal was gekomen. De melder van deze actie bleef vanaf de kant de actie volgen en meldde onmiddellijk dat de surfer weer aan de wal was. Dat laatste ge beurt niet altijd en wordt door de redders zeer op prijs gesteld. 's Middags 15.30 uur was het d«'beurt voor de John Stegers, de reddingboei voor het Haringvliet. Er was een TA meter zeiljachtje, 'Woodpecker', geheten in de problemen, zuidwestelijk van de Slijkplaat. Om niet op de stenen te geraken zette het jachtje de motor bij, maar een los hangend touw raakte in de schroef en het scheepje dreigde te stranden. Gelukkig kon het anker dat nog net voorkomen. De John Stegers werd door de Kustwacht post Ouddorp gealarmeerd, maar het duurde deze keer wat langer dan gewoonlijk eer de bemanning present was. Zij raeikte op weg naar de binnenhaven van Stellendam vast in het drukke verkeer, veroorzaakt door de jaarlijkse trucknin met pupillen van Hemes- seroord. Eenmaal bij het jachtje aangeko men werd een lid van de bemanning van de John Stegers overgezet en werd het scheepje op sleeptouw genomen en naar de vaste lig plaats in de Stellendamse jachthaven ge bracht. Enkele uren later, 18.15 uur, werd 'De Zee manspot' weer gealarmeerd, nu voor een visbootje met 3 personen, weer net buiten de haven van Stellendam. Het kreeg daar met motorpech te maken. De reddingboot was zeer snel ter plaatse en bracht het bootje naar de trailerhelling in de buitenhaven van Stel lendam, vanwaar het eerder vertrokken was. Zondagmorgen 4 juli kwam 07.50 uur een oproep van de Kustwachtpost Ouddorp voor de reddingboten 'De Zeemanspot' uit Stel lendam en 'De Griend' uit Ouddorp voor een gezamenlijke actie. Een zeiljacht had voor de kust van Goeree een man opgepikt van een omgeslagen jacht, die reeds onder koel was. Het was een 71 -jarige man uit Rot terdam, die al minstens 16 uur op zijn om geslagen BM jachtje half in het water had gezeten. De man was onderweg van Stellen dam naar Rotterdam. Hij werd door De Zee manspot overgenomen en in een thermos- brancard gewikkeld. Ondertussen werd de ambulance gewaar schuwd, die bij het boothuis reeds stond te wachten. In de ambulance werd de tempera tuur gemeten, die slechts 32,9 was. De patiënt werd afgevoerd naar het St. Francis- cus ziekenhuis in Rotterdam. Ondertussen was de bijboot van 'De Zee manspot' bij bf't omgeslagen bootje geble ven. Samen met de bemanning van 'De Griend' werd het bootje recht gezet. 'De Zeemanspot' bracht het in samenwerking met 'De Griend' naar de buitenhaven van Stellendam en meerde het daar af. HERKINGEN Het lijkt nu, aan het begin van de week waarin de regen nog neerplenst wat al te optimistisch ervan uit te gaan dat het zater dag a.s. mooi weer zal zijn, maar de orga nisatoren van de jaarmarkt in Herkingen, die voor zaterdag de 10e weer op het pro gramma staat, gaan ervanuit dat de markt echt zonovergoten zal worden. Burgemeester Boonstra heeft als voor woord in het programmaboekje al opwek kende regels geschreven en de bezoekers verzekerd dat een bezoek aan de jaarmarkt opnieuw de moeite waard zal zijn, ook voorzitter Jan Tuinstra van de Jaarmarkt commissie luidt de trom met z'n oproep de jaarmarkt te bezoeken. Om 09.00 uur zal de dorpsomroeper het volk van Herkingen daartoe oproepen en met een geluidswagen dorp en campings afgaan. Electro v. d. Groef uit Dirksland zal op de jaarmarkt een Mega Witgoed Verkoop houden en dat betekent dat onwaarschijn lijke koopjes kunnen worden gehaald in lichtbeschadigd witgoed, als koelkasten, diepvrieskisten en -kasten, magnetrons, vaatwassers, wasautomaten, wasdrogers, gasfomuizen enz. De apparatuur heeft alleen te pronk gestaan op beurzen, maar heeft bij het vervoer onbetekenende beschadigingen opgelopen. Verkoop ervan geschiedt dan ook met volledige garantie en serviceverlening. De verkoop, op Jaarmarkt en van fa. v. d. Groef, start om 10.00 uur 's morgens. Muijze Rotterdam-Rijnmond VERNIELING Naar aanleiding van een probleem in de rela tiesfeer kwam een 31-jarige inwoner van Steenbergen zijn woede koelen bij een be woner van een pand aan het Poldersweegje te Dirksland. Een gedeelte van het huisraad moest het ontgelden. Ondanks zijn vlucht kon de dader ter hoogte van Oude Tonge worden aangehouden. Tegen de man is pro ces-verbaal opgemaakt. VERVELEND BEGIN VAN DE VAKANTIE Voor een familie uit Stellendam begon de vakantie niet geheel zonder schade. Nadat zij omstreeks 04.00 uur hun tocht naar Span je hadden ingezet kwamen zij korte tijd later op de N59 ter hoogte van Ooltgensplaat in aanraking met een overstekend hert. Het hert overleefde de aanrijding niet en dé auto van de familie raakte flink beschadigd. Het gezin ging terug naar Stellendam omdat de reis zo niet kon worden voortgezet. ZEILBOOT OMGESLAGEN, OPVARENDE GERED STELLENDAM - Zondagmorgen rond acht uur is een 71-jarige man uit Rotterdam gered uit de Noordzee, de Buitenhaven ter hoogte van de Kwade Hoek, voor Stellendam. Het slachtoffer wilde zaterdag met zijn open zeilboot van Stellendam naar Rotterdam varen. Rond het middaguur sloeg zijn schip door nog onbekende oorzaak om. Vanaf zaterdagmiddag tot zondagmorgen acht uur lag hij in het water en hing half op zijn schip. De vissersboot 'Mijntje' die zondagmorgen met sportvissers de zee opvoer signaleerde de omgeslagen boot en sloeg alarm. Met de reddingsboot 'Zeemanspot' is het slacht offer aan land gebracht en vervolgens met een ambulance naar het Sint Franciscuszie- kenhuis in Rotterdam vervoerd, waar hij is opgenomen op de intensive-care. Zijn toe stand is stabiel. actief in beeld en geluid Het is de kleine kern Stad aan 't Haringvliet (1447 inwoners per 1 januari) overkomen wat fnuikend is voor het voortbestaan van zo'n kleine woonge meenschap; de bakker heeft z'n deur gesloten. Stadje droogbrood zit nu ook zonder bakker... De één trekt zich dat minder aan dan de ander, maar toen we zater dagochtend - op straat - de dames mevrouw HoUeman en mevrouw Van Huizen spraken nadat ze voor de laatste keer in bakkerij Loko hun broodje hadden gekocht, hadden die het er knap moelijk mee: "jammer van zo'n mooi wienkeltje", vonden ze. Sinds enige tijd was de geur van versgebakken brood uit de Stadse straten verdwenen. Bakkerij Loko (Looy-Koppenaal) betrok z'n brood toch al van bakker Heestermans uit Oude Tonge. Er had geïn vesteerd moeten worden in de aanschaf van nieuwe machines maar vader Pauw en zoon Leo Looy hadden berekend dat op een zo gering klantenpotentieel een zo grote investering onverantwoord zou zijn, en dan te bedenken dat Stad aan 't Haringvliet nog niet zo lang gele den nog 4 bakkers telde, Braber, Sillevis, Koppenaal en Nipius. Anno 1999 blijkt zelfs één bakker teveel geworden. Bakkerij Loko die het bedrijf 35 jaar geleden ovemam betreurde het zeer z'n trouwe klanten met de sluiting teleur te hebben moeten stellen. Minder trouwe klanten waren toch al uitgezworven naar de plaatse lijke E-markt of naar bakkerij De Vogel die donderdags met z'n rij dende kraam plaats neernt bij 'Trefpunt'. Zaterdag ging de deur van bakkerij Loko definitief op slot. Vader Looy heeft elders een deeltijdbaan en zoon Leo heeft een nieuwe werkkring gevonden. Het dagelijks brood dat de Stadtenaren tot zich nemen komt van elders. Hoe rook het ook weer, vers gebakken brood? Dat 'het leven des gerusten landmans zo genoeg'lijk henen- yliedt,...', ach, het oude versje zegt het zo, maar die regels doen helaas weinig récht meer aan wat de boer van nu gelaten is, veel zorg in elk geval, maar zaterdag was dat niet te merken op de dag waarop het Flakkeese buitenleven werd gepresenteerd. De heer Hein Mijs stelde daarvoor z'n uit 1672 daterende boerde rij 'Lust en Last' aan de Kokseweg te Sommelsdijk beschikbaar aan de p.r. Commissie voor de Landbouw Goeree-Overflakkee en de KMTP Groei en Bloei. Die hebben die dag voor de entourage gezorgd en dat deden ze zeker niet onverdienstelijk, met muziek, met een expositie van foto's en aquarellen, met oude traktoren, met muziek, met kleder dracht getoond door ensemble de Eeuwkant, terwijl langs de sfeer volle paden stalletjes waren geplaatst waarop informatie en artike len werden aangeboden. Het werd een mooie landeüjke happening waarvan velen hebben genoten en dië~gëlukki'g niet lang door de regen werd verstoord. - Burgemeester De Vries van Middelhamis, werkend in het heden maar met grote interesse in 't Flakkees' verleden, heeft de dag geo pend waartoe ze tot veler verrassing in de flakkeese dracht ver scheen, compleet met keuvel, gouden krullen, keuvelspelden en een snoer met gouden slot. Klaas van der Velde heeft haar vanaf z'n boerderij 'Akkerlust' naar 'Lust en Last' gereden en vandaar naar de boerderij van Leendert V. d. Stoep die ook bij de prachtige dag betrokken was. Cathy Westdorp had overigens burgemeester mevrouw De Vries zo keurig gekleed. Vrijdagavond 9 juli is er in Sporthal Dorps-tienden te Ouddorp een gezellige Vlooienmarkt. Er zijn tal van kramen met allerlei gebruikte spulletjes en hebbedin getjes, o.a. boeken, verzamelmateriaal, brocante, frans porselein, maar ook huis houdelijk en gereed-schap. Deze markt is ruim opgezet, er zijn naast de vlooienmarkt ook diverse kramen met crea-tief vervaardigde voorwerpen zoals: trollen, 3d werk, kransen, poppen, enz. Uiteraard wordt er ook gedemonstreerd. De markt duurt van 16.00 tot 21.00 uur. Voor info en/of deelname kunt u bellen met tel. (0181) 312190, de heer H. H. v. d. Han del. MELIS SANT Op D.V. woensdag 7 juli 1999 vanaf 18.00 uur wordt het oud papier bij u opgehaald. Verzoek dit goed gebundeld aan de straat neer te zetten. Namens de vrijwilligers hartelijk dank! Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Radio Goeree Lokaal heeft er sinds donder dagochtend het zwijgen toe gedaan. Dat is geen gevolg van een vrijwillige keuze, maar het radiostation kampt met een technische storing naar de oorzaak waarvan naarstig is gezocht. Pas tegen vanavond - dinsdag - is de techni sche man beschikbaar die wellicht de nodige reparatie kan uitvoeren. Waarschijnlijk heeft blikseminslag het euvel veroorzaakt. De bemanning van radio Goeree Lokaal hecht eraan te laten weten dat het stilzwijgen van de zender niet veroorzaakt wordt door interne problemen, maar als gezegd door een technisch mankement dat zich nog niet heeft laten localiseren. lUlHIUMWIIIiHll M. (0187) 47 01 21 Fax (0187) 47 01 22 E-mail; info(@buijze.iü http://www,buijze-nl NKOMENS- EN V E R M O G E N S P L A N N I N G district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee COMBI I uur foto-sarYJe» OUDDORf'WllltMA 3S Tsl. I0I8716II6I2 fax 6I37U HNESSt Prinlihi|i HignHn 172 Ni. |0111| UUOO De dames HoUeman en Van Huizen bespreken het probleem, geen bakker meer op Stad De burgemeester werd in stjil vervoerd door Klaas van der Velde en z'n dochter Margreet, mevr. Spierenburg uit Rhenen Een prachtig boeket zonnebloemen voor mevrouw De Vries van de heer en mevrouw Mijs van 'Lust en Last' Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1