De Veerman Gezond op vakantie CONCERTAGENDA1999/2000 EiiAticei-tuEyws Rondvaart <S Partybear/^y Geslaagd ENSAID Nieuws De Hoop Feller Orthopedische Schoentechniek BI officieel ISO 9002 gecertificeerd Blokfluiters Geslaagd E.N.S.A.I.D.! Reizenprijs voor klanten Rabobank West-Flakkee PAGINA 6 Vrijdag 2 juli 1999 Wij varen ook als fiets-veerpont in 1999. Donderdag 24 juni jl. werden er examens afgeno men door de landelijke organisatie van modevak scholen, de ENSAID. Deze examens vonden plaats te Rosmalen. Voor Modinette slaagden Netty Bom- Hagenaar en Jacqueline Heuren, beiden woonachtig in Herkingen. Voor Tailleuse slaagde Janny Campf- ens-van den Ouden uit Oude Tonge. Voor Coupeuse slaagde Diana Portenge-Both uit Oude Tonge. Zij volgden hun opleiding aan de ENSAID mode vakschool van mevrouw J. J. de Waard, Halsjuk 21 te Sommelsdijk. Veel mensen gaan vakantie vieren in het buitenland maar vakantie in eigen land is ook erg populair. In het buitenland, met name in (sub)tropische gebieden, zijn de omstandigheden vaak heel anders dan in Nederland. U kunt er te maken krijgen met een ander voedingspatroon, andere hygiënische omstandighe den en een ander klimaat dan thuis. Om tijdens een verre reis gezondheidsproblemen te voorkomen is het dus van belang dat u zich goed voorbereidt. Natuurlijk geldt een goede voorbereiding ook voor een vakantie in Nederland. Voor mensen die meer willen weten over Gezond op vakantie, heeft de Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden een informatiepakketje samengesteld, dat iedereen gratis kan ophalen of aanvragen. Het infor matiepakketje bestaat uit vijf verschillende folders. In de folders 'Gezond op reis' en 'Wijs op reis' wor den adviezen en tips gegeven voor een onbezorgde vakantie naar het buitenland. In de folder 'Consulai re hulp in het buitenland' staat wat een Nederlandse am-bassade of consulaat voor u kan doen. De folder 'Zonkracht, verstandig genieten van de zon' gaat o.a. over zonkracht, huidtype en verstandig zonnen. De laatste folder gaat over Teken de ziekte van Lyme. In deze folder staat hoe een teek eruit ziet, hoe u een teek verwijdert en wat de Ziekte van Lyme is. Daar naast bevat het pakketje het tijdschriftartikel: 'Vakantie-EHBO, Dag reisziekte! Dag diarree! Dag zonnebrand!' De gratis informatiepakketjes kunt u telefonisch aan vragen of ophalen bij de Gezondheidswijzer in de GGD-vestiging die het dichtst bij u in de buurt is: Middelharnis, Sportlaan 5, tel. (0181) 652404. De gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is het publieksinformatiecentrum van de GGD voor ieder een met vragen over o.a. gezondheid en gezond heidszorg, ziekten, gezondheidsrecht, alternatieve geneeswijzen en adressen van patiëntenverenigin gen, praatgroepen en zelfhulpgroepen. In de Ge zondheidswijzer zijn mensen aanwezig die u helpen met het beantwoorden van uw vragen. Ook kunt u zelf informatie opzoeken en doorlezen. Er zijn fol ders, tijdschriften, boeken en naslagwerken aanwe zig. Veel folders kunnen gratis worden meegenomen. STELLENDAM - Ondanks het feit dat de vakantieperiode er aan zit te komen, breken voor Fanfa re-orkest De Hoop uit Stel- lendam weer drukke tijden aan. Heeft men net twee eclatante successen achter de rug - het zeer geslaagde concert te Wissenkerke van 12 juni en het professionele en spraakmakende popcon cert te Ouddorp op 19 juni - nu reeds kijken orkestleden en dirigent uit naar de deelna me aan het internationaal concours in het Belgische Mechelen op zaterdag 18 sep tember a.s. Dit door de KNFM erkend con cours wil de Stellendamse vereniging gebruiken om zich te plaatsen voor het Arn hemse topconcours-2000, een evenement waar De Hoop zeker niet mag ontbreken. Onder leiding van dirigent Arie Stolk zul len worden uitgevoerd English Heritage van de Britse componist George Lloyd en Amazonia van de Belgische componist Jan van der Roost (de Belgische organisatie had verzocht ook een werk van een Belgi sche componist uit te voeren). Om een en ander gedegen voor te kunnen bereiden repeteert De Hoop tot en met vrijdag 16 juli, terwijl de eerste repetitie na de vakan tie al weer op vrijdag 20 augustus plaats vindt. Na 'België' wacht voor bestuur en jeugdorkest een zware taak: het organise ren van respectievelijk het deelnemen aan de Zuid-Hollandse kampioenschappen voor jeugdorkesten. Dit evenement vindt plaats op zaterdag 9 oktober. Ook het tradi tionele nieuwjaarsconcert is reeds gepland: vrijdag 7 januari 2000. Gezien het nieuwe millennium is men van plan hier iets bij zonders van te maken. In de plaatselijke pers zullen de diverse activiteiten ruim van te voren worden aangekondigd. Na de vakantie start weer een blokfluit- groep voor beginners. Een aantal kinderen heeft zich reeds opgegeven. Er kunnen evenwel nog enkele kinderen geplaatst worden. Info: Akkeline van Lenten, tel. 492849. Ook voor diegenen die een blaasinstrument willen leren bespelen of een slagwerkoplei ding willen volgen heeft de muziekschool nog enkele plaatsen beschikbaar. Info De Hoop: Piet van Lenten, tel. 492849. Het team van Feller orthopedische schoentechniek meldt de redaktie met gepaste trots het feit dat zij 1 j'uni jl. offi cieel ISO 9002 gecertificeerd werd. Bij het vervaardigen van orthopedische A en B schoenen, voetbeddingen, voetpro- en orthesen en het maken van voorzieningen aan confectieschoenen is het streven naar perfectie voor hen altijd vanzelfsprekend geweest. Het belang van de klant staat immers voor op. Ze weten al dat ze met elkaar al het mogelijke doen om een goed product af te leveren, maar wilden graag zekerheid, een bevestiging dat men goed bezig is. Die bevestiging hebben ze gekregen, en niet door de eerste de beste. KIWA N.V. (instantie voor certificaties en keuringen) te Rijswijk heeft verklaard dat Feller orthopedische schoentechniek B.V. beschikt over een kwaliteitssysteem voor het realiseren van kwaliteitsborging conform de norm NEN- en ISO 9002. Met andere woor den Feller orthopedische schoentechniek kunt u in elk opzicht vertrouwen. Dit is goed nieuws voor eUce discipline, voor degene die voorschrijft, de zorgverzekeraar en niet in de laatste plaats de eindgebruiker van het product. Op 24 juni 1999 hebben een tweetal dames examen gedaan in Rosmalen. Mevrouw Ria Mourits mag zich vanaf die datum gediplomeerd coupeuse noe men terwijl mevrouw Tini Drijvers het diploma modinette heeft behaald. Van harte gefeliciteerd met dit succes! Beiden hebben de opleiding genoten bij de mode vakschool van Klaasje de Waard, Oostvoorgors 66 te Middelhar nis. Iedereen die voor de zomer van 1999 een reis boekte bij de Rabobank kon meedoen met een reis-prijsvraag. Veel enthousiaste klanten van Rabobank West-Flakkee deden hieraan mee, en twee hiervan hebben een prijs gewonnen! Het zijn mevrouw M. Nagtegaal uit Melis sant en mevrouw L. Sperhng-Noordzij uit Ouddorp. Hun prijs hebben zij inmiddels in ontvangst genomen. zaterdag, 3 juli Hervormde Kerk - Dirksland. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Chr. Oratoriumver. "MiddeUiamis" en Vocaal Ensemble "Magnificat". Orgel: Wim Diepenhorst. Algehele leiding: Rinus Verhage. Aanvang: 20.00 uur. woensdag, 7 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst*, m.m.v. de Chr. Gem. Zang vereniging "Hart en Stem" o.l.v. Jan Bezuijen. Harp: Lenie Anderiesse- de Meij. Aanvang: 19.30 uur. dinsdag, 13 juli Doopsgezinde Kerk - Ouddorp. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Het Gustav Khmt Strijkkwartet - Viool: Arlia de Ruiter en Pauline Terlouw; altvi ool: Mieke Honingh en cello: Olof Groesz. Aanvang: 20.00 uur. woensdag, 21 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst*. Aanvang: 19.30 uur. dinsdag, 3 augustus Toren van Goedereede. Stichting Kerk concerten Goeree-Overflakkee. Viool: Franc Polman; klavecimbel: Henk Ver hoef en carillon: Jan Bezuijen. Aanvang: 20.00 uur woensdag, 11 augustus Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst*. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 28 augustus Hervormde Kerk - Middelharnis. Stich ting Kerkconcerten Goeree-Overflak kee. Trompet: Hendrik Jan Houtsma en orgel: Stephen Taylor. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 11 september Hervormde Kerk - Goedereede. Monu mentendag. Orgelbespelingen door Ad de Gans, Henk Verbrugge en Jan Bezuijen. maandag, 20 december R.K.kerk - Middelharnis. Kerstconcert door het Mannenkoor "Ons Koor" te Sommelsdijk en het Vrouwenkoor "Tres Animé" te Hellevoetsluis, beide o.l.v. W.Chr. Meyboom. Orgel: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 25 september. Hervormde Kerk - Middelhamis. Ten bate van Woord Daad: Samenzang- avond met medewerking van Deo Cante- mus uit Rotterdam o.l.v. Cor de Haan. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 25 september Hervormde Exoduskerk - Sommelsdijk. Stichting Kerkconcerten Goeree-Over flakkee. Het Egidius Kwartet - altus: Peter de Groot; tenor: Otto Bouwknegt; bariton: Hans Wijers en bas: Donald Bentvelsen. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 2 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het veertiende Bachconcert door Paul Kie viet. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 2 oktober Hervormde Kerk - Dirksland. Ten bate van de Stichting 'Ontmoeting" zingen de Chr. Zangvereniging "Con Amore" en een kinderkoor uit Opheusden o.l.v. Cees Meyering. Organisten: Maarten van Dijk, Lennert Knops en Floris de Geer. Bas- bariton: Pieter Vis en declamatie: Mari- nus van der Valk. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 2 oktober Exoduskerk - Sonmielsdijk. Concert (ge organiseerd door de N.C.R.V.) van het Gospelkoor "In Touch" en het Mandoh- neorkest "Estampida", beide uit Som melsdijk. Orgel: L. Barendrecht. Aan vang: 20.00 uur. zaterdag, 16 oktober. Hervormde Kerk- Middelhamis. Concert t.b.v. Restauratiecommissie Herv. Kerk: Herv. Zangver. "Jeduthun" te Mid delhamis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 30 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. Hervor mingsavond. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 30 oktober Lukaskapel De Samaritaan - Sommels dijk. Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Lezing in samenwerking met de Vereniging van Orgelvrienden door Stef Tuinstra. Aanvang: 14.30 uur. In verband hiermee: Hervormde Kerk - Oude Tonge. Orgelconcert door Stef Tuinstra. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 6 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Jubi leumconcert. Psalhte Deo uit Middelhar nis o.l.v. Johan Nijsse. Medewerkenden: Diverse instrumentalisten en oud-leden. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 13 november Hervormde Kerk - Dirksland. Het Vocaal Ensemble "Magnificat" o.l.v. Rinus Ver hage. Orgel: Wim Diepenhorst. Verder het blokfluit-ensemble "Tibiamm Canms" o.l.v. EUy Bakker. Aanvang: 20.00 uur zaterdag, 27 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het vijf tiende Bachconcert door Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 11 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Koren aangesloten bij de Kring van Chr. Zang verenigingen op Goeree Overflakkee t.w. Chr. Gem. Koor "Hart en Stem" te Oud dorp o.l.v. Jan Bezuijen; Chr. Mannen koor "Jubilate Deo" te Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen; Chr. Gem Koor "Soli Deo Glo ria" te Stellendam o.l.v. Willem Chr. Meijboom; Chr. Gem. Koor "Sursum Corda" te Dirksland o.l.v. Peter H. Wes- sels; Chr. Gem. Koor "Middelhamis" te Middelhamis o.l.v. Kees den Braber; Chr. Gem. Koor "Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Paul Kieviet; Chr. Dameskoor "De Lofstem" te Den Bom mel o.l.v. Peter H. Wessels; Chr. Gem. Koor "Jubilate" te Ooltgensplaat o.l.v. Kees den Braber en Chr. Gem. Koor "Com nu met Sangh" te Oude Tonge o.l.v. Arie van 't Geloof. Organist: Paul Kieviet. Blokfluitensemble van de Mu ziekschool o.l.v. Kees Veerman. Uitgevoerd wordt een door Paul Kie viet gecomponeerd Kerstoratorium naar Lukas 2. Aanvang: 20.00 uur donderdag, 16 december Hervormde Kerk - Stad aan 't Haring- vluiet. Kerstzangavond met Chr. Gem. Koor "Laus Deo" uit Bruinisse o.l.v. Kees Villerius en Chr. Gem. Koor "Soli Deo Gloria" uit Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Paul Kieviet. Organist: C.W. Ville rius. Trompettist: Jacques van Broekho ven. Aanvang: 19.30 uur. vrijdag, 17 december Hervormde Kerk - Goedereede. Kerst- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur zaterdag, 18 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst- zangdienst t.b.v. de Restauratiecommis sie Hervormde Kerk. Aanvang: 19.00 uur. zaterdag, 18 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Kerst zangavond van het koor 'Vox Humana" uit Sommelsdijk. Aanvang: 19.30 uur. zondag, 19 december Exoduskerk te Sommelsdijk. Kerstcon cert door het Gemengd Koor 'Excelsior" te Dirksland. Aanvang: 16 uur. woensdag, 22 december Hervormde Kerk - Stellendam. Kerstuit voering door het Chr. Gemengd Koor "Soh Deo Gloria" o.l.v. Willem Chr. Meyboom en het Chr. Mannenkoor "D.E.V." o.l.v. Come de Geus. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag, 24 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst zangavond. Hervormde Zangver. 'Jedut hun' te Middelhamis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur zaterdag, 8 januari 2000 Hervormde Kerk - Middelhamis. Stich ting Kerkconcerten Goeree-Overflak kee. Weihnachtsoratorium van J.S. Bach door Chr. Oratoriumvereniging 'Middel hamis' o.l.v Rinus Verhage m.m.v. het Randstedelijk Begeledingsorkest. Aan vang: 20.00 uur. met meditatie Deze mbriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enke le weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze mbriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. Nijverheidsweg 6, 4311 RT Bruinisse Tel. (0111)48 41 25. Mobiel (06) 53 17 21 37. Fax (0111) 48 41 26 Rondvaarten op het Grevelingenmeer. Circa 2^i uur. Minimaal 15 personen zaterdag 3 juli om 11.00 uur en om 15.00 uur. dinsdag 6 juli rondvaart door het Rotterdamse havengebied. Vertrek om 10.00 uur MiddelharnIs-Havenhoofd-loswal. Ver wachte terugkomst ca. 18.00 uur. Kaartverkoop VW-Middelharnis. Tel. (0187) 48 48 70. Kosten: volwassenen 50,00 p.p. Kinderen t/m 11 jaar 30,00 p.p. woensdag 7 juli om 15.00 uur. donderdag 8 juli om 15.00 uur. vrijdag 9 juli om 15.00 uuren om 15.30 uur uit Herkingen. zaterdag 10 juli om 16.00 uur. dinsdag 13 juli om 14.00 uur. woensdag 14 juli om 11.00 uuren om 14.00 uur. donderdag 15 juli om 14.00 uur. vrijdag 16 juli om 14.00 uur en om 14.30 uur uit Herkingen. zaterdag 17juli om 11.00 uuren om 14.00 uur. dinsdag 20 juli om 14.00 uur. woensdag 21 juli om 11.00 uur en om 14.00 uuren om 14.30 uur uit Herkingen. dagen rondvaarten vanuit de Visserij-haven om 14.00 uur en om 16.00 uur. om 14.00 uur en om 16.00 uur. om 16.00 uur en om 22.00 uur vuurwerk-tocht. Kosten 5,00 p.p. om 14.00 uur. om 11.00 uur en om 14.00 uur. om 14.00 uur. om 14.00 uur en om 14.30 uur uit Herkingen. om 11.00 uur en om 14.00 uur. Visserij donderdag 22 juli vrijdag 23 juli zaterdag 24 juli dinsdag 27 juli woensdag 28 juli donderdag 29 juli vrijdag 30 juli zaterdag 31 juli Wijzigingen voorbehouden. Prijzen: van 0-3 jaar gratis; van 4-11 jaar 7,50 en vanaf 12 jaar 15,00 p.p. Heeft u in de toekomst iets te vieren? Neem eens vrijblijvend contact met ons op. '-^SMfe^*--

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 6