75e waterschapsvergadering teken van benoeming en beëdiging Inkoop-clusteringGoeree-Overflakkee Raadslid met motor gevallen INBRAAK WINKEL Automobiliste onwel en overleden Schoolverkeers-examens 1999 Gebr. de Waal EiiAHDEn-niEuws HONDA. EIIAnCEn-flIEUWS POGING INBRAAK DIERENBESCHERIVIING Kerkdiensten Ger. Gem. Drukkerij PAGINA 2 Vrijdag 2 juli 1999| De laatstgehouden Verenigde Vergadering van dinsdag 29 juni jl, inmiddels de 75e vergadering, was slechts een korte. Na de gehouden waterschapsverkiezingen werden nu de - soms nieuwe - hoofdingelanden beëdigd en de heemraden benoemd. En het was een hele schare die zich weer voor een periode van vier jaar aan het waterschap verbond. De meeste hoofdingelanden legden de eed af, sommigen deden 'de belofte', ten overstaan van dijkgraaf D.C. Goekoop. De hoofdinge landen voor de categorie ongebouwd zijn: J. van der Wende, Joh. van Nieuwenhuyzen, P.C.H. Noordermeer, R. van Putten, A. Houweling, E.A. Struik, E.P. Mastenbroek-van der Sluis, A. van Es, M.M.L. van Rossum-Gortzak, A. Schrier, A.A. Blokland en A.E. Struik. Voor de categorie gebouwd: J. Klepper, W. Balde, M. Koese, C. Quist, S.C. Poortvliet, H.A. Mijs, M. Villerius, J. van der Vlugt, T.C. Both-Verhoeven, G.R. Winkels, A.J. Schouten en A.J. Kardux. Voor de categorie ingezetenen: W. den Eerzamen, C. van 't Zelfde, A. van der Wende, G. Joppe, T. Human en J.H. Kalle. Tot heemraad voor de categorie ongebouwd zijn benoemd de heren Joh. van Nieuwenhuyzen en P.C.H. Noordermeer, voor de categorie gebouwd de heren C. Quist en J. van der Vlugt en voor de categorie ingezetenen de heer W. den Eerzamen. Tot waarnemend heemraad 'ongebouwd' werd mevr. M.M.L. van Rossum-Gortzak benoemd. Voor de benoeming van een waarne mend heemraad 'gebouwd' moest worden gestemd, waarbij - letter lijk - de heer J. Klepper uit de bus kwam. De heer G. Joppe werd be noemd tot waarnemend heemraad 'ingezetenen'. Dijkgraaf Goekoop sprak de wens uit dat het waterschap in de komende periode als een sterk waterschap naar buiten zou treden, en daar had ie nu al alle vertrouwen in! MELISSANT Dinsdagmorgen omstreeks 00.30 uur VERMIST Te Nieuwe Tonge: zwarte kat, witte sokjes, flink van postuur. Roepnaam: Moppie. werd geprobeerd in te breken in een win kel aan het Smidsslop. Men heeft getracht door middel van een breekijzer een bovenraam te forceren. Een bewo ner werd door de breekgeluiden gewekt. De daders voelden zich betrapt en namen de vlucht. Er wordt niets vermist. OFFICIEEL DEALER Autobedrijf Jan van Dijk Brielle Spijkenisse Slagveldig KelvinwegIS Tel. (0181) 413777 Tel, (0181) 624900 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden Inl.: (0187) 65 18 87 MELISSANT - dinsdagavond 6 juU 19.30 uur ds. M. Mondria, Waardenburg. NBEUWERKERK - dinsdagavond 6 juli 19.30 uur ds. M. Karens. Zeven zorghuizen op Goeree-Overflakkee tekenden op 30 juni jl. contracten met een zestal leveranciers voor levering van dagverse producten. Hiermee is een clustering van inkoop tot stand gekomen waarmee een aanzienlijke besparing wordt gerealiseerd. Met een feestelijk Flakkeemenuwerd op 1 juli jl. voor alle bewo ners en patiënten van de huizen op Goeree-Overflakkee, de samen werking en besparing die ontstaan is vanuit een geclusterde inkoop, aanschouwelijk gemaakt met een feestelijk menu. Daarop o.a. Vhed- bergse Boerengroentesoep, Samaritaanse varkensschnitzel. Ebbe en Vloedse gebakken nieuwe krielaardappelen. Goede Redese bloem kool en Zuidwester salade, als hoofdgerecht. En tenslotte aardbeien uit het Gelderse-Hof, geserveerd met een overheerlijke Van Weel Bethesdasaus en een stevige toef slagroom, als nagerecht. Vanuit het 'eilandelijk overleg' waarbij alle huizen op Goeree-Over flakkee zijn betrokken is in nauw overleg tussen koks en inkopers een inkoopcluster tot stand gekomen die voor alle betrokkenen voordeel oplevert. werden de afspraken ondertekend Het gaat om 'De Vliedberg' in Ouddorp; 'Geldershof' in Dirksland; 'De Goede Ree' in Sommelsdijk; 'Ebbe en Vloed' in Oude Tonge; 'De Samaritaan' in Sommelsdijk; 'Van Weel Bethesda' Ziekenhuis in Dirksland en 'Zuidwester' 'Hemesseroord' in Middelhamis. Genoemde huizen participeren vrijwel voor 100% in de in cluster- verband afgesproken inkoopafspraken met de fa. Van Pelt, Helle- voetsluis voor vleesproducten; fa. Polak, Poortugaal voor groente en fruit; fa. Wylax, Woudrichem voor visproducten; fa. Van Leeuwen, Zoetermeer voor kipproducten; bakkerij Heestermans, Oude Tonge voor brood en broodproducten en de fa. Verszorg, Rozenburg voor zuivelproducten. Tevens zal de fa. Verszorg een groot deel van het transport verzorgen. Bij deze cluster gaat het om een totale jaaromzet van ongeveer 1,5 miljoen gulden. Voor alle huizen gaat het om een forse besparing. Op ander gebied, waarbij het om alle soorten van inkoop en huur van dienstverlening kan gaan, zijn inmiddels afspraken met diverse leve ranciers gemaakt en wordt onderzocht in hoeverre van geclusterde inkoop sprake kan zijn met het uiteindelijke doel besparingen te realiseren en een intensieve samenwerking tussen de diverse huizen verder uit te bouwen. MIDDELHARNIS Ook in 1999 werden de schoolverkeersexamens georganiseerd door de Commissie Veilig Verkeer Middelhamis-Sommelsdijk voor de scholen in Middelhamis, Sommelsdijk en Stad aan 't Haringvliet. Op 15 april 1999 namen 189 leerlingen deel aan het schriftelijk examen. Alle leerlingen slaagden hiervoor (één leerling na herkansing). Bij dit exa men waren zes leerlingen die alle vragen foutloos beantwoordden. Het gemiddelde aantal punten bedroeg 35,66 en de hoogste score werd dit jaar behaald door de school 'De Molen vliet' uit Stad aan 't Haringvliet. Deze school behaalde een ge-middelde van 36,88 punten en ontving voor deze prestatie een beker. Maximaal waren 40 punten te behalen. Na een tweetal verkeerslessen in de verkeerstuin werd op 7 juni 1999 het praktisch examen door 188 leerlingen afgelegd op een route door Middel hamis en Sommelsdijk. Alle fietsen van de deelnemers werden tijdens het examen gekeurd op veiligheid en wettelijke eisen. Hierbij bleek dat er 21 fietsen werden afgekeurd omdat die niet voldeden aan de eisen. De leerlingen waarvan een fiets werd afgekeurd deden examens op een door de Commissie ter beschikking gestelde fiets. Tevens bleek dat een aantal leerlingen op een fiets reden van één van de ouders of een broer of zus. De Commissie vindt het dan ook verbazend dat een groot deel van de jeugd op fietsen rijdt die niet aan de eisen voldoen en daarmee naar school rijdt en buitenschoolse aktiviteiten bezoekt. Alle leerlingen en hun ouders waren van tevoren op de hoogte gesteld van de eisen waaraan de fiets moest voldoen middels een bij het schriftelijk examen uitgereikte folder van Veilig Verkeer Nederland. Tijdens het prak tische examen zakte één deelnemer en acht deelnemers reden de examen route foutloos. Na de beide examenonderdelen bleek dat slechts één deelnemer op beide onderdelen geen fouten had gemaakt. Deze leerling (Jan van Asperen van de Albert Schweitzerschool te Stad aan 't Haringvliet) werd op 1 juli op het gemeentehuis te Middelhamis uitgenodigd. Daar ontving hij uit handen van de wethouder voor verkeerszaken A. Tiggelman zijn ingelijste ver- keersdiploma. Namens de Commissie Veilig Verkeer Middelhamis overhandigde de voorzitter G. Boender hem een VVV-bon voor zijn bijzondere prestatie. Ook kreeg Jan van de gemeente Middelhamis nog een cadeau aangeboden. Met grote verslagenheid en diepe droefheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden van mijn geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder SUZANNA DE BERG echtgenote van Korstiaan Noteboom in de leeftijd van ruim 83 jaar. Nieuwe Tonge: K. Noteboom P. Noteboom B. Noteboom-Schol Moorefield (Canada): J. K. den Drijver-Noteboom D. den Drijver klein- en achterkleinkinderen 1 juh 1999 Europaplein 5, 3244 BB Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren: maandag 5 juli van 19.30 tot 20.30 uur in het Herv. centrum 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op dinsdag 6 juh om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge vanuit 'Elim', waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 10.15 uur. Geen bloemen Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Tel. (0187)4710 20 Postbus 27 3240 AA Middelhamis Fax (0187) 48 57 36 VDB-raadslid Wim Natteka[iis was gisteravond de enige die in Middelhar- nis' raadsvergadering ontbraK. Hij bleek in de namiddag, op weg naar huis op de Rijksweg, ter hoogte van de Spaanse polder te Rotterdam met de motor ondemit te zijn gegaan en in het Franciscus ziekenhuis te zijn opge nomen. Gelukkig zijn de kwetsuren die de heer Nattekaas opliep meege vallen; mede dankzij z'n beschermende motorkleding liep hij geen vlees wonden op, wel een ontwrichte schouder. Het ongeluk gebeurde toen de heer Nattekaas een inhaalmanoeuvre wilde beginnen. Achter hem rijdende auto's wisten tijdig tot stilstand te komen. Zij blokkeerden vervolgens de rijbaan om te zorgen dat de gevallen motor rijder niet werd overreden. DEN BOMMEL In de nacht van 28 op 29 juni is er ingebroken in een winkel aan de Westdijk. Door de voordeur open te breken kon men de winkel betreden. Weggenome wer den onder andere wissel geld en een mobiele tele foon. Bedroefd geven wij u kennis dat plotseling van ons is heengegaan onze lieve onvergetelijke OMA NOTEBOOM in de leeftijd van 83 jaar. Suuske en Johan Martin Carol a Anita en Bert Sabrina René Konstant en Annette Silvana Eline Jacky en Steward Christopher Justin Richard en Nancy Suzan en Glenn Jennifer Meggan Jacob Daphne en Matt Nieuwe Tonge, 1 juli 1999 Met droefheid geven wij u kennis van het plotse ling overlijden van onze buurvrouw SUZANNA NOTEBOOM-DE BERG in de ouderdom van 83 jaar. mevr. A. Breur-de Geus de heer L. v. d. Doel mevr. B. L. Tijl-van der Velde Nieuwe Tonge, 1 juli 1999 DANKBETUIGING Mede namens mijn man wil ik iedereen hartelijk bedanken voor de vele blijken van medeleven, die ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het Ikaziaziekenhuis en verpleeghuis De Samari taan. In het bijzonder bedank ik ds. Smelt voor zijn be zoeken en pastorale bijstand. Dit is mij tot steun geweest. Bovenal dank ik de Heere, Die mij in een moei lijke periode heeft uit- en doorgeholpen. J. van Seters-Tanis juh 1999 Molenkade 68 3251 LM Stellendam OUDE Töi"4GE - Op njKsweg in39 in Den Bommel, tussen de Schaapsweg en Helle- gatsplein, raakte woensdagmiddag even voor één uur een auto van de weg. De auto reed op de N59 in de richting van het Hellegatsplein. De 63-jarige bestuurster uit Bome is vermoedelijk in haar auto onwel geworden en overleden. Ze kwam met haar auto op de rijstrook voor het tegemoetkomende verkeer terecht, reed de linker berm in en kwam in een sloot terecht. Ze is direct door omstanders uit de wagen gehaald. Reanimatie werd kort daar op gestart, maar mocht niet meer baten. Een trauma-arts van het Dijkzigtziekenhuis constateerde de dood. De N59 is in de richting van het Hellegats plein een paar uur afgesloten geweest. De beëdigingsplechtigheid op het Waterschap Door afnemers en leveranciers chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaaI.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42; contracttarieven op aan'iraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn Jamilieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk ■worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87; e-mail: ajvdv@hetnet.n1 REDACTIE: hoofdredacteur: A. J. Grinwis, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 48 33 92 redacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 21, privé (0187) 60 1440 e-mail: J.ViIIerius@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 16,50. Per Jaar 62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. Bezorgklachten buiten kantooruren: (0187)6816 82. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2