Verbindingsgang tussen 'De Jacobshoeve' en 'De Goede Ree' AFGESLOTEN ZAFIRA Drie zussen Van Keulen zingen elk al 50 jaar VOOR JE 'T WEET BEN JE JE HUIS KWIJT. KEES DÖRR Vanaf zaterdag 3 juli weer Parking Watchers JUiMINNAARD VASTGOED kar els autoschade chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Mark Boerema (23) is ingenieurl Provinciale weg n/liddelharnis-Nieuwe Tonge Garage Knöps B.V. Visser Visser Inzamelen goederen t.b.Y. Oost-Europa Marco Bom afgestudeerd Fietspuzzeltocht in gemeente Oostflakkee! pp^ Vrijdag 2 juli 1999 71e jaargang nr. 6817 De ingebruikname van de verbindings^ gang tussen de Woonvoorziening voor ouderen, 'De Jacobshoeve' en het verzöf- gingsliuis 'De Goede Ree' mocht dan maandagmiddag 'een betrekkelijk een voudig gebeuren' worden genoemd, de gang heeft een heel wat verder strekkende betekenis, ze brengt het Verzorgingshuis- huis een stap verder in de richting Zorg centrum te zijn. Een zorgcentrum staat met z'n voorzienin gen ten dienste ook van uitwonenden die van de faciliteiten van het centrum gebruik wil len maken. Sommige van de bewoners van 'De Jacobshoeve' zouden dat graag al eerder hebben gewild maar de weg naar 'De Goede Ree' voerde altijd buiten om. De nieuw aan gebrachte verbindingsgang vormt nu een doorgang binnendoor, compleet met lift, al weigerde die alle diensten toen - maandag middag - burgemeester mevrouw De Vries 'm in gebruik wilde stellen, het euvel bleek overigens gauw verholpen en ook dat werd vertoond op het videoscherm via 't welk de bewoners van 'De Goede Ree' en 'Jacobs hoeve' in de recreatiezaal van 'De Goede Ree' meekeken. Het zorgcentrum zó dichtbij en zó makkelijk bereikbaar maakt het voor uitwonenden meer mogelijk zelfstandig te bUjven wonen. In 'De Goede Ree' vinden ze de mogelijk heid in de recreatiezaal aan activiteiten mee te doen, de bijbelkring, de weeksluiting, de bibliotheek, de kapper, de verjaardagska mer, de winkel, de Rabobank en iemand die kleine reparaties verricht. Het leven voor ook de bewoners van 'De Jacobshoeve' is er luis 'De Goede Ree' ■gang derhalve een stuk gemakkelijker op gewor den. Daarmee wordt door de HDG een stukje 'zorg op maat' geboden. Die zal spoedig worden uitgebreid met dag- verzorging waarvoor het voormalige zuster huis 'Catharinaburg' bij 'De Samaritaan' wordt ingericht, er komen verpleeghuisbed den in het Verzorgingshuis en er krijgt tus sen de verzorgingshuizen in het verband van Zorg Saam een nauwere samenwerking ge stalte. Een grote wens is ook de bouw van een woonzorg-complex in 'de Koekoek', door de Woningbouwvereniging 'Sommels- dijk', ook de exploitant van 'De Jacobs hoeve'. Namens die werd t.g.v. de ingebruikname van de verbindingsgang, gesproken door de heer Van Gerdingen, secretaris van de Raad van Toezicht van de Woningbouwvereni ging. Graag heeft de Vereniging meege werkt aan de totstandkoming van de gang (mede mogelijk gemaakt door een subsidie van de gemeente Middelhamis). De heer Van Gerdingen voorzag dat het in de nabije toekomst zal gaan om de bouw van 'levens- bestendige' woningen waarop de Woning bouwcorporatie z'n 'Woonzorggevoelens' kan loslaten, al lijkt op voorhand duidelijk dat in dit soort woningen te plegen investe ringen op voorhand onrendabel zullen zijn. De nieuwe verbindingsgang is als een brug geslagen tussen 'De Jacobshoeve' en 'De Goede Ree'De lift werkt, ruim baan voor de bewoners van 'De Jacobshoeve' bij de buren op bezoek te gaan, en omgekeerd! DIRKSLAND - De 23-jarige Mark Boerema uit Dirksland is dinsdag 22 juni jl. ingenieur (ir.) geworden. Hij studeerde Technische Natuurkunde aan de Technische Universiteit in Delft. De titel van zijn afstudeerproject luidt: 'Characterization and fabrica tion of SET structures in silicon'. Mark's afstudeerproject vond plaats bij de vakgroep Fysische Materiaalkunde - Nano- technologie in de onderzoeksschool DIMES van de T.U. te Delft. Hij heeft onderzoek gedaan naar de grenzen in de werking en in de fabricage van de chip. Een chip is een electronische schakeling, geïntegreerd in een siliciumsubstraat van ongeveer 1 cml Een chip kan steeds meer, krijgt steeds meer funcionaliteit en wordt steeds sneller. Maar dat gaat niet zomaar, hieraan ligt ten grondslag dat de electroni sche componenten en draden van de chip steeds kleiner worden. Er worden echter grenzen bereikt in de fabricage en in het 'normaal' functioneren van de chip. Moeten er andere electronische componenten komen die de bestaande gaan vervangen, en dus grensoverschrijdend zijn? Anders gefabri ceerd? Met een andere manier van werken, kleiner en dus sneller? Naar deze zogeheten Single Electron Tunneling Structuren in sili cium heeft Mark in zijn afstudeerproject onderzoek gedaan. Zijn totale studie duurde 6 jaar. In verband met frees- en asfalterings- werkzaamheden is het noodzakelijk het gedeelte van de hoofdrijbaan van provinciale vt^eg N215, tussen Middel- harnis en Nieuwe Tonge, vijf dagen voor al het verkeer af te sluiten. De werkzaamheden beginnen op maan dag 5 juli om 07.00 uur en worden uiterlijk op vrijdagavond 8 juli afge rond. De aangescherpte ARBO-richt- lijn maakt de afsluiting noodzakelijk. Verkeer uit westelijke richting wordt bij de rotonde in Middelhamis via de zuidelijke randweg verwezen naar de Oudelandse- dijk en vervolgens via de Tilsedijk en de Lageweg naar de Schaapsweg geleid. Verkeer uit oostelijke richting wordt ter hoogte van Nieuwe Tonge via de parallel weg naar Middelhamis geleid. Hiertoe wordt tijdelijk de gesloten verklaring van de parallelweg opgeheven en zal er één richting verkeer (met uitzondering van (brom)fietsers) worden ingesteld. Tevens geldt er een snelheidslimiet van 30 km per uur voor de parallelweg. Voor het verkeer worden omleidingsroutes met borden aangegeven. Taxaties doen we graag. Ook niet alledaagse objecten. COEIBI actief in beeld en geluid Nieuw van Opel: voor MPorJ/deff mt plezier Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw'woning Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 DE ERA MAKELAAR MAAKT'T WAAR! Makelaardij (0187) 47 02 72 Stad aan 't Haringvliet zal eind veertiger jaren niet zon der huwbaar vrouwvolk hebben gezeten, maar het werd voor de jongkerels uit dat dorp toch interessanter toen, vanuit Kloetinge, de weduwe Van Keulen er met haar drie dochters haar intrek nam; deksels mooie meiden waren dat... Je had de tweeling Nel en Jo, bijna 19 zullen die zijn geweest, Mientje was een nog wat priller tiener. Ze werkten in de meUcwijk van hun moeder en ze werden lid van het Chr. gemengd koor 'Soü Deo Gloria', want zingen konden ze, en deden ze gaarne, de 'meis jes' van vrouw Van Keulen... Dinsdagavond stonden ze op de repetitie-avond in verenigingsge bouw 'Trefpunt' in het middelpunt van de belangstelling. Nel als mevrouw ]S4aliepaard, Jo als mevrouw Saarloos, beider echtgeno ten zijn al overleden, en iVIien als mevrouw Diepenhorst; elk van hen herdacht 50 jaar aan het koor verbonden te zijn, een unicum voor 3 zussen. "Hoe velen doen hen dat na?" vroeg voorzitter mevrouw Rita MaUepaard zich dan ook af toen ze flitsen uit de langdurige ver bondenheid van de 3 zussen naar voren haalde. Haar advies was zo lang mogeüjk te blijven zingen, maar mevrouw Maliepaard (bijna 70) (Nel) gaat er nu echt mee stoppen, hoezeer ze haar hobby altijd van harte heeft beleefd. De dames kregen elk een fraai tinnen herinneringsbord aangebo den. Ook burgemeester mevrouw De Vries-Hommes was graag naar 'Trefpunt' gekomen om de drie dames Van Keulen haar waardering over te bremgen. Daar stond dan toch maar, samen met Adrie v. d. Boogert die z'n 35-jarig zangersjubileum herdacht, 186 jaar zanger varing! En zingen is gezond, wist de burgemeester, én 't is belang rijk dat ook in koorvberband te doen om samen de mooie en de tries te momenten te beleven en elkaar tot steun te zijn, met een schou- derklop of een toepasselijk lied. "Eigenlijk zou iedereen moeten zingen!" propageerde mevrouw De Vries de culturele en maat schappelijke waarde van de Zangvereniging; later heeft ze de daad bij het woord gevoegd door tussen de koorleden plaats te nemen en in het flakkeese volkslied de schoonheid van Flakkee uit te zingen! De jubilarissen werden tenslotte nog toegesproken door de heer V. d. Bos namens de KCZB (Kon. Chr. Zangers Bond) en hij deed dat heel betrokken, erop wijzend dat het zingen. Hem ter eer, hier soms ophoudt, maar eeuwig voort zal mogen worden gezet door hen die in Hem geloofden. Het koor, onder leiding van Paul Kieviet, heeft tenslotte het lied 'Tel uw zegeningen' laten horen en ten besluite, op verzoek van de burgemeester het Flakkees' volkslied. Ze heeft van harte meegeju- beld! Voor v[w D.V. zaterdag 3 juli a.s. wordt er weer een inzameUng gehouden voor de Oost-Europa Werkgroep 'Middelharnis'. Wij kunnen de volgende materialen en spul len weer gebruiken, o.a.: Goede gebruikte kleding, bedden, matrassen, kinderledikant- jes, kinderwagens, kinderstoelen, dekens, wol, brillen, fietsen, naaimachines, tuinge- reedschap, enz. Ook is er grote behoefte aan lapjes stof voor het maken van kleding. Bent u verhinderd of kunt u zelf uw spullen niet brengen, even een telefoontje naar 486377 of 484228 en ze worden in overieg bij u opgehaald. De inzameling is in het voormalig koelhuis op het terrein van Dijkers en Pijl van 9.30 tot 11.30 uur aan de Kon. Julianaweg te Mid delhamis. De nood, zowel materieel als financieel, is zeer groot. U kunt ons ook financieel helpen door uw gift over te maken op rekeningnum mer 3420.07.408 bij de Rabobank t.n.v. Oost-Europa Werkgroep 'Middelhamis'. jg; ISO 9002 Het is in bescheidenheid dat de Middelhar- nisse architect Gerrit Bom met z'n architec- tenburo G. Bom b.n.a. z'n succesvolle weg gaat. Dezer dagen heeft hij bevestigd mogen zien dat zoon Marco (25) een aardje naar z'n vaartje heeft. Marco is afgestudeerd aan de Technische Universiteit te Delft in de studierichting bouwkunde, met Architectuur als afstudeer variant. Marco maakte een afstudeerproject waarvan menig projectontwikkelaar mocht hopen het te kunnen realiseren; recreatiewo ningen, opgetrokken uit de door hem aanbe volen natuurlijke materialen, zouden in het landschap veel meer harmoniëren dan nu dikwijls het geval is. Vader en zoon werken voorlopig samen in het Middelhamisse architectenburo waar meerdere projecten worden voorbereid. De afgelopen jaren hebben bewezen dat de inzet van Parking Watchers een positieve invloed lieDben op de veiligheidsgevoelens van mensen. Tijdens hun aanwezigheid vinden er nage noeg geen inbraken plaats in personenauto's en loopt ook het aantal vemieUngen flink terag. Door het opvolgen van hun adviezen kunnen mensen o.m. voorkomen dat zij een bekeu ring krijgen voor fout parkeren en kunnen fiets- en voetpaden vrij blijven voor deze verkeersdeelnemers Door de gemeente Goedereede en de ge meente Middelhamis is dan ook besloten om ook in 1999 met de Parking Watchers aan het werk te gaan. In het weekend van 3 en 4 juli en in de perio de van 10 juH t/m 22 augustus 1999 zijn de Parking Watchers weer iedere dag werk zaam op en nabij de parkeerplaatsen aan het strand. Tevens zullen zij regelmatig op de Brou- wersdam en in het centmm van Ouddorp aanwezig zijn. Daarnaast zijn zij werkzaam tijdens de Diek- dagen in Middelhamis. In deze gemeente Op D.V. zaterdag 10 juli organiseert de stuurgroep restauratie/onderhoud van de Ned. Herv. Kerk te Langstraat een fietspuz zeltocht door het mooie landschap van Goe ree-Overflakkee, waarbij de opbrengst voor de helft bestemd is voor de Stichting Pallia- tieve Zorg 'Calando' te Dirksland en de andere helft voor het onderhoud van het kerkgebouw in Langstraat. Fietslieffiebbers Icunnen zich voor deze tocfit tot en met maandag 5 juli telefoniscli aan melden bij onderstaande personen. Ukunt zich aanmelden voor de volgende afstanden: 15 km en 28 km, ook is er tijdens de tocht gelegenheid voor het drinken van gratis koffie, thee en limonade. Bovendien is er bij terugkomst gratis soep en broodjes! Kosten voor deze fietstocht zijn slechts 5,- per persoon, met een maximum van 12,50 per gezin. Nuttig om mee te nemen: een goe de fiets, een goed humeur en een goede pen, en dat allemaal voor een goed doel! Vertrek: 9.45 uur vanaf de N.H. kerk te Langstraat, Langstraat 12 (1 km. voorbij Achthuizen). Aankomst: ongeveer 13.00 uur. Aanmelden bij: W. Blijleven, tel. (0187) 631624; C. de Bruin, tel. (0187) 632567; G. H. van Gils, tel.(0187)631716. instattatiebedrijf Gas - Water - Warmte zullen zij ook bij minder strandweer aanwe zig zijn. De Parking Watchers staan steeds in verbin ding met het politiebureau te Ouddorp dan wel Sommelsdijk. s L A A R D SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL. 0187-48 72 72 (PASSACE) ('S AVONDS 06 - 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 66 13 FAX 0187-6817 55 1 uur foto-serviee I OlfflDORP- Weititnxrt 35 Tel. (01S7] 6S16I2 fax 6S3734 RiNESSE- Printshop Hegezoom 172 tel. (Olll) 461400 nu in onze showroom Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht leeft u haast, haast, haast, met de verkoop van uw huis? Dan bent u by ons aan het juiste adres. Door de opvallende manier van aanbieden en het unieke ERA Koper Garantie Plan®, waarmee uw huis voor kopers veel aantrekkelijker is, bent u 't kwijt voor u 't weet. Beneden Zandpad 13a, 3241 GA Middelhamis Haveneindy 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 483328 Fax (01871485992 WOOM- KEMA CERTIFICATE 36570 1 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1